AKTUALNOŚCI:


CZERWIEC 2006


WARSZTATY WEEKENDOWE

3-4 czerwiec (sb.-ndz.)
Warsztat Ustawień hellingerowskich

prowadzony przez:
Ewę Cyzman

godz. 10.00- 19.00; ul. Lewandów 70 A; ceny: 270 zł dla ustawiających, 120 zł dla obserwatorów i 60 zł dla osób towarzyszących ustawiającym; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "ustawienia czerwiec")!;

10-11 czerwiec (sb.-ndz.)
warsztat "Laboratorium głosu - Odkryj swój głos"


prowadzony przez:
Olgę Szwajgier

grupa mieszana (dla początkujących i zaawansowanych) sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 240 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier czerwiec");

10-17 czerwiec (sb. - sb., 7 dni)
Grupa medytacyjna Toni Parker

poprowadzi
Stephan Bielfedt

zaprasza na otwartą medytację ze STEPHANEM BIELFELDTEM współpracownikiem Toni Packer. Zapraszamy na siedmiodniową medytację w gronie ok. 20 osób. Będziemy korzystać z gościnności Polskiej Sanghi Kandzeon w Wilanowie, przy ul. Husarii 32. Można przyjechać na całe odosobnienie lub na każdą ilość dni. Organizujemy takie spotkania od 18 lat. W latach 1988 - 1996 prowadziła je Toni Packer, następnie, gdy pogorszyło się jej zdrowie, medytowaliśmy z Dagmar Apel, a od 2004 r. medytujemy ze Stephanem Bielfeldtem. Toni Packer kieruje Ośrodkiem Medytacyjnego Poszukiwania i Odosobnień Medytacyjnych w Springwater w stanie Nowy Jork w USA od roku 1981, kiedy to zrezygnowała z bycia nauczycielem zen. Impulsem do wybrania samodzielności było zetknięcie się z tym co głosił J.Krishnamurti. Toni nie reprezentuje żadnej tradycji czy ideologii i nie uważa się za nauczyciela. Nie zaleca żadnych praktyk, ani rytuałów, a jedynie uważność oraz samodzielne zapytywanie i badanie siebie bez naśladowania jakiegokolwiek wzorca.
 

Opłaty wynoszą:

Pobyt 7-dniowy: 420 zł (nocleg + wyżywienie + medytacja)
Jeden dzień: 60 zł ( nocleg + wyżywienie + medytacja)
Kontakt: info@u-zrodla.pl


NOWOŚCI:


UWAGA!!
Dodatkowy termin wyjazdu wakacyjnego z Olgą Szwajgier 8-13 lipca 2006!!

STOWARZYSZENIE "U ŹRÓDŁA" zaprasza na wakacyjny tygodniowy wyjazd wokalny Z OLGĄ SZWAJGIER

"LABORATORIUM GŁOSU - ODKRYJ SWÓJ GŁOS"

TERMIN: 8-13 lipca 2006
CENA: zajęcia warsztatowe z Olgą Szwajgier - 600 zł
pobyt i wyżywienie (w zależności od wyboru 1,2 czy wieloos. pokoju) 420 - 560 zł
MIEJSCE: Pensjonat Kawkowo Polana na Mazurach (pod Olsztynem) www.tuiteraz.eu
KONTAKT: info@u-zrodla.pl
Maja Wołosiewicz tel. 0 606 994 366,
wolosiewicz@u-zrodla.pl
Ilona Lemiech tel.0 606 629 733,
lemiech@u-zrodla.pl

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele.

Pracując z Olgą Szwajgier możemy przekonać się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji oraz wykorzystywania swoich błędów na drodze rozwoju.

Olga Szwajgier nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie - ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę. Wierzy, że wszystkie wydarzenia w naszym życiu spowodowane są naszymi myślami i słowami - "Twoje myśli i słowa - powtarza często - tworzą Twoją rzeczywistość".

OLGA SZWAJGIER, jeden z największych sopranów świata jest nie tylko wspaniałą wokalistką, ale również uroczą kobietą, pełną radości życia i poczucia humoru, obdarzoną niezwykłą umiejętnością pracy z ludźmi. Zajęcia z nią to sama przyjemność. Na początku Olga pomaga odnaleźć każdemu uczestnikowi jego własny, osobisty dźwięk, a także miejsce w którym się on w nas rodzi. Uczy jak wydobywać głos bez wysiłku czy nadwerężania aparatu głosowego. Tak więc warsztaty dla początkujących to przede wszystkim szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. A wszystko to dzieje się przy życzliwym i ciepłym wsparciu Olgi Szwajgier. Na pierwszych zajęciach nie pracuje się jeszcze z konkretnym materiałem muzycznym takim jak pieśń czy piosenka. Osoby początkujące pracują tylko z dźwiękiem, ponieważ najważniejsze jest by nauczyły się prawidłowej emisji głosu już na początku swojej "wokalnej drogi". Warsztaty Olgi przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny.

Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcam więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

W programie zajęć:

  • poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier;
  • nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu, techniki operowania głosem oraz praca nad jego świadomym brzmieniem;
  • poznanie swoich możliwości głosowych;
  • odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk;

OLGA SZWAJGIER

Szwajgier

Światowej sławy wokalistka, sopran. Pedagog Wyższej Szkoły teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Jest autorką unikatowej metody pracy z głosem. W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall nakoncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tyutułem "Woman of thew Year 1991/92" przez International Biographical Centre w Cambridge. Posiada tytuły Damy Orderu Św. Graala oraz Damy Orderu Rycerzy Templariuszy. Jest deputowaną do Międzynarodowego Parlamentu do Spraw Bezpieczeństwa i Pokoju przy ONZ.Zapraszamy do nowego działu na naszej stronie www.u-zrodla.pl

WAKACJE NA MAZURACH

zobacz więcej>>>WEEKENDOWE WARSZTATY WEGETARIAŃSKIE AKADEMII ZDROWEGO ŻYCIA

- cykliczne sobotnie spotkania w Traffic Club.Zapraszamy 10 czerwca - Wojciech Eichelberger podpowie nam jak się bronić przed stresem

Na następnych spotkaniach:

16 września - 8 kluczy do zdrowia, urody, sprawności.


Wstęp - 4 zł (przedsprzedaż biletów - 40 zł, w herbaciarni CHADO, ul. Chmielna 11)
"Uwaga: Wakacyjna edycja warsztatu "Stop dla stresu" odbędzie się 14-16 lipca w Nowym Kawkowie na Mazurach".