"BOGINIE W KAŻDEJ KOBIECIE"Warsztat edukacyjno-rozwojowy dla kobiet.
Prowadzą - Hanna Samson i Elżbieta Smoleńska.


" Hera, Atena, Afrodyta... Postacie greckich bogiń to symbole potężnych sił wewnętrznych kształtujących naszą psychikę, wpływających na nasze zachowanie i emocje. Hera pogania: "Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?". Dla Demeter najważniejsze są dzieci. "Używaj życia, póki czas" - kusi Afrodyta. "Jeśli chcesz zrobić karierę, musisz skupić się tylko na tym" - ostrzega Atena. Nie zawsze umiemy ich wysłuchać, nie zawsze podoba nam się to, czego od nas żądają.
Kobietą można być na wiele sposobów, a najważniejsze to odkryć swój własny. Podczas warsztatu przyjrzymy się naszym wewnętrznym wzorcom kobiecości, zobaczymy, jakimi kobietami jesteśmy, a jakimi chciałybyśmy być. Poznamy boginie, które tkwią w każdej z nas. Gdy je zrozumiemy i polubimy, zrozumiemy i polubimy siebie. Odzyskamy moc, jaką daje zgodność tego, co jest moją prawdziwą naturą, z tym, co robię i jak żyję".

Hanna Samson

- psycholożka i trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (przez kilkanaście lat pracowała jako psychoterapeutka) dziennikarka i pisarka. Autorka ważnych dla wielu kobiet książek: "Zimno mi, mamo", "Pułapka na motyla", "7 opowiadań o miłości i jedno inne", "Miłość reaktywacja" i "Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu".


Elżbieta Smoleńska

- psycholożka z wykształcenia, kiedyś dziennikarka i redaktor naczelna pism kobiecych, obecnie wydawczyni książek dla kobiet, m.in. "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam gdzie chcą", "Boginie w każdej kobiecie" (ta książka jest też inspiracją dla wykładu). Od 8 lat uczestniczy w spotkaniach Kręgu Kobiet.