Stowarzyszenie “U ŹRÓDŁA”
zaprasza na warsztat wokalny z cyklu:


LABORATORIUM GŁOSU „ODKRYJ SWÓJ GŁOS”
 PROWADZĄCY: OLGA SZWAJGIER

TERMINY:
26 - 27 lutego 2005
sobota w godz. 10.00 - 17.00
niedziela w godz. 10.00 - 17.00

oraz 5 - 6 marca 2005
sobota w godz. 11.150 - 18.00
niedziela w godz. 10.00 - 17.00

MIEJSCE:
Ośrodek Działań Twórczych ul. 1 Sierpnia 36A (Warszawa Ochota)

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele.

Pracując z Olgą Szwajgier przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym.

Olga Szwajgier, jeden z największych sopranów świata jest nie tylko wspaniałą wokalistką, ale również niezwykłą kobietą, pełną radości życia i poczucia humoru, obdarzoną niezwykłą umiejętnością pracy z ludźmi.

Uczy jak wydobywać głos bez wysiłku czy nadwerężania aparatu głosowego. Tak więc warsztaty dla początkujących to przede wszystkim dźwięczenie, szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. A wszystko to dzieje się przy życzliwym i ciepłym wsparciu Olgi Szwajgier. Na pierwszym warsztacie nie pracuje się jeszcze z konkretnym materiałem muzycznym (pieśń, piosenka), osoby początkujące pracują tylko z dźwiękiem, ponieważ ważne jest by nauczyły się prawidłowej emisji głosu już na początku pracy z tą wspaniałą wokalistką i nauczycielką. Z warsztatów Olgi korzystają jednak nie tylko amatorzy, także aktorzy, wokaliści, nauczyciele.

Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem - tak, to jest możliwe, wystarczy posłuchać i zobaczyć jak śpiewa. Olga mawia, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcam więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę formę wyrażania siebie i skorzystać z doświadczenia tej niezwykłej śpiewaczki.

W programie warsztatu:
poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier;
nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu, techniki operowania głosem oraz praca nad jego brzmieniem;
poznanie swoich możliwości głosowych;
odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk;

Istnieje możliwość kontynuacji nauki przez cały rok, podczas sesji sobotnio-niedzielnych.

Olga Szwajgier, światowej sławy wokalistka, sopran. Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Jest autorką unikatowej metody pracy z głosem. Jest pedagogiem Wyższej Szkoły teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. Utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall nakoncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tyutułem "Woman of thew Year 1991/92" przez International Biographical Centre w Cambridge. Posiada tytuły Damy Orderu Św. Graala oraz Damy Orderu Rycerzy Templariuszy. Jest deputowaną do Międzynarodowego Parlamentu do Spraw Bezpieczeństwa i Pokoju przy ONZ.
Prowadzi autorską szkołę wokalną "Laboratorium głosu" z siedzibą w Krakowie.

Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy:
Maja Wołosiewicz majawolosiewicz@op.pl, 0.606 994 366
Barbara Zieleńska zielenskab@op.pl, zielenska@aster.pl, 0 661 591 639

Cena dwudniowego warsztatu: 240 złotych.