USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE

ustawienia hellingerowskie warszawa, ustawienia hellingerowskie łódź ustawienia hellingera warszawa, hellinger warszawa, hellinger wrocław

To informacje archiwalne przejdź do... aktualne ustawienia hellingerowskie


I WARSZTATY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH

II SEMINARIA HELLINGEROWSKIE

III Ustawieniowe Grupy Osobistego Rozwoju - UGOR

IV PRACA, TWÓRCZOŚĆ, BIZNES

V EWA R. CYZMAN


OGŁOSZENIA;

INFORMACJA DLA OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH NA UGOR I WARSZTATY UL.LEWANDÓW 70A ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ. OD 1 MARCA NASTĄPIŁY ZMIANY W ROZKŁADZIE I TRASACH LINI AUTOBUSOWYCH I TRAMWAJOWYCH W WARSZAWIE I OKOLICH. AUTOBUS LINI 120 NIE DOJEŻDŻA JUŻ NA PRZYSTANEK 'OKNICKA'. JEDYNYM AUTOBUSEM ZATRZYMUJĄCYM SIE KOŁO EWY JEST 132, KTÓREGO ZMIENIONY ROZKŁAD MINUT ODJAZDÓW Z POSZCZEGÓLNYCH PRZYSTANKÓW ORAZ PEŁNĄ TRASĘ ZNAJDZIECIE NA STRONIE ZTM.

ZAPISY NA WARSZTATY I SEMINARIA W PRZYPADKU, GDY ZGŁOSZENIE NADSYŁANE JEST DROGĄ MAILOWA, WYSYŁAMY POTWIERDZENIE ZAPISU NA KONKRETNY WARSZTAT, (RÓWNIEŻ DROGĄ MAILOWĄ).


I WARSZTATY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH

Zapraszamy na nowe cykle warsztatowo-seminaryjne. Wiele dla kobiet (w tym seminarium "W obronie ojcostwa" - nie pomijajcie go matki!).

Nowe projekty Ewy R. Cyzman :

"ZAPACH KOBIETY" - komu zapachniał ten cykl? Będzie tygodniowy obóz wyjazdowy w piękne miejsce w czerwcu, z Ustawieniami, tańcem, zdrowym żywieniem i babskimi ceremoniami.

Osoby zainteresowane proszeni są o zwracanie się do Marty Rozwadowskiej.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946

cykl "Praca, twórczość, biznes" 13,20,27 kwietnia (piątki)
Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu "Praca, twórczość, biznes". Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w dwóch poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy. Cykl składa się z trzech popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w piątki od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego warsztatu dla obserwatora - 70 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu. Koszt całego cyklu; 270 zł.
Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946

cykl "W poszukiwaniu miłości" 19-22 kwietnia
Cykl ten szczególnie polecamy parom oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym pragnącym stworzyć związek, w którym będzie mogła swobodnie płynąć miłość. Szczególnie polecamy mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością, którzy próbują sobie ułożyć życie w otoczeniu dzieci moich, twoich i naszych. Bardzo cenne i uzdrawiające doświadczenie dla osób, które są w trakcie rozwodu (zwłaszcza jeśli mają dzieci z tego związku) oraz dla tych, którzy próbują się zejść po kryzysach. DLA TYCH, KTÓRZY JUZ UCZESTNICZYLI W CYKLU, to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w związkach. Informacja dla osób, które są w konflikcie z partnerem - nie musicie go ciągnąć na warsztat. Ewa może pracować nad związkiem mając do "dyspozycji" połówkę pary. Są to warsztaty, po których ludzie wracają już nie ci sami. Poza bezpośrednim wpływem na relacje dobrze robi na urodę i zwiększa smakowitość życia. Cykl rozłożony jest na 4 warsztaty, które uzupełniają się i łącząc się w całość, stają się rozwiązaniem, dzięki któremu miłość może płynąć bez przeszkód. W czwartek 19 kwietnia odbędzie się warsztat zatytułowany "Wpływ karmiczny byłych związków na aktualne" W piątek 20 kwietnia przyjrzymy się co dzieje się "GDY MIŁOŚĆ UMIERA" W sobotę 21 kwietnia warsztat pod tytułem "KOBIETY I MĘŻCZYŻNI" Zakończymy soczyście 22 kwietnia w niedzielę, rozpatrując "SEKSUALNOŚĆ I WPŁYW RÓŻNYCH RODZAJÓW ANTYKONCEPCJI NA MIŁOŚC" Zajęcia odbywać się będą na ul.Lewandów 70a od 9.00 do 17.00. Koszt całego cyklu - 420 zł od osoby lub 700 zł od pary . Cena uczestnictwa w jednym dniu warsztatu 150 zł. Nie gwarantuje to jednak(ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia. Pierwszeństwo w tym względzie mają uczestnicy całego cyklu. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl (wyślę wtedy mailowo potwierdzenie zgłoszenia) , 605 746 946

Warsztat ,,Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera". 28 kwietnia (sobota)
Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia konstelacji rodzinnych aby rozwiązać konkretne problemy i sprawy zgłaszane przez uczestników, rozpoznać dynamikę ukrytych uwikłań rodzinnych, dostrzec wykluczonych i tych, z którymi związane są nasze losy, by miłość do członków własnego systemu rodzinnego, do siebie samego, innych ludzi i świata mogła swobodnie płynąć i pomogła nam wzrastać, żyć własnym życiem i bez lęku patrzeć w przyszłość.
Możliwe jest również uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne.
Zajęcia odbędą się w Warszawie na ul.Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt; 270zł pełne ustawienie, 70zł obserwator

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946

Siedmiodniowy obóz  "Skok w życie"  Od 14 do 20 maja

Dla osób niepełnosprawnych i innych, które zechcą w nim uczestniczyć. Fruwamy i spadamy na ziemię. Obóz dla miłośników sportu ekstremalnego pod tytułem ŻYCIE. Na obozie będzie skok ze spadochronem z samolotu w tandemie plus dla każdego film ze skoku, latanie szybowcem i paralotnią, a na ziemi obróbka skrawaniem z zastosowaniem metody Ustawień Systemowych Berta Hellingera w wykonaniu Ewy Cyzman. Ponadto ogniska a przy nich opowieści dziwnej treści o cudach z życia wziętych, medytacje, śpiewy i inne atrakcje. Do szczególnych zaliczamy kontakt ze skoczkami -Grzegorzem Kucharczykiem "Iwanem" (kiedyś jeszcze "Groźnym", ale podobno złagodniał. co skróciło ksywkę) wysokiej klasy specjalistą od resetowania ludzi i jego żoną Urszulą, do której warto się uśmiechać (bo śliczna a jeszcze uśmiech uwieczni przelatując z kamerą obok) oraz dynamiczną parą fruwającą, nie bez powodu Dynamitami zwaną -Agatą Chmielak i Wojtkiem Pierzyńskim, którzy niezależnie od wszystkiego są wziętymi bioenergoterapeutami. Uwaga - oni wszyscy opowiadają dowcipy, co bywa niebezpieczne, zwłaszcza przy jedzeniu. No i Ewa Cyzman. Kto ją zna to wie, a kto nie - to się dowie, czego można się spodziewać po kontakcie z nią i warsztatach przez nią prowadzonych. Sprowadza w życie i na ziemię. Pracuje bez znieczulenia i kto chce zachować sobie mity na własny temat - lepiej, żeby z tego obozu nie korzystał.  Ot i cała ekipa.
Czego nie będzie: rozczulania się nad kimkolwiek, podawania cyca, nie będzie świadczenia opieki. Każdy dostanie tyle pomocy od pozostałych Uczestników obozu, ile będzie koniecznie potrzebował. Zakwaterowanie i wyżywienie w Fijałkowie koło Przasnysza.  Można tam jeszcze koni dosiadać (bo my się nie damy), ale tego nie wliczyliśmy w cenę obozu.
  A teraz uwaga: pierwsza przygoda ekstremalna oraz zderzenie z życiem związane z obozem, czyli cena: 1650 zł od osoby lub 1200 zł dla tych, którzy nie zdecydują się skakać ze spadochronem w tandemie. Wolontariusze - zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie (można pod swoim namiotem): 490 zł (w tym przelot szybowcem i paralotnią oraz uczestniczenie w warsztatach, bez skoków). Staramy się o dofinansowanie obozu. Z uzyskanego wsparcia w pierwszym rzędzie będziemy dofinansowywać pobyt na obozie osób niepełnosprawnych z towarzyszącymi im członkami najbliższej rodziny. Kwota dofinansowania znana będzie dopiero w czasie trwania obozu, co oznacza, że trzeba zapłacić całość, a niektórzy otrzymają częściowy zwrot. Nie ma możliwości zrezygnowania z udziału w warsztatach.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946


cykl "Leczenie bólu" 24-26 maja (czwartek-sobota)
A w nim trzy popołudniowo-wieczorne warsztaty 24, 25 i 26.V)  W czwartek i piątek pracujemy na Bobrowskiego 4  m. 31 w godzinach od 17:30 do 21:30 a w sobotę na Lewandów 70a od 9:00 do 12:00.
Z informacji od Uczestniczki ostatniego warszawskiego seminarium "Ból" - po seminarium całkowicie ustąpiły bóle serca towarzyszące jej "od prawie zawsze". Po tym samym  Ustawieniu zmienił się charakter paraliżującego bólu głowy i zatok. Po następnym Ustawieniu związanym z zatokami - ból głowy i zatok całkowicie ustąpił.
Trzeba pamiętać, że nie zawsze jedno Ustawienie wystarczy do uzdrowienia - zwłaszcza jeśli przyczyny bólu lub choroby są wielowarstwowe. Czasami uzdrowienie okazuje się w ogóle niemożliwe, choć skuteczność Ustawień wielką jest, zawsze służą wsparciu leczeniu i łagodzeniu objawów. Koszt cyklu - 270 zł..

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946


Ustawienia ogólne UWAGA; osoby pragnące wziąć udział u Ustawieniach ogólnych;
Zapraszamy do zapisu na Ustawienia ogólne, które Ewa Cyzman poprowadzi po godzinie 17.00 w dniach 23-25 marca na ul.Lewandów 70a. Osoby, które zgłoszą się na któryś z terminów mogą uczestniczyć tego dnia w warsztacie z cyklu "Zapach kobiety" jako aktywni obserwatorzy gratis. Koszt Ustawienia 270 zł.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946

cykl "Zapach kobiety" 23-25 marca (piątek-niedziela)
Dla kobiet pragnących spotkać się ze swoją kobiecością nie unikając jej najtrudniejszych nawet aspektów. Zapraszamy też mężczyzn, którzy mają ambicje rozumieć kobiety... 
Pracujemy w Warszawie przy ul. Lewandów 70a, od 9.00 do 17.00. Cena warsztatu trzydniowego 315 zł.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946


Uzdrawiające seminarium "Alergie" 8 maja (wtorek) Dla alergików i rodziców alergicznych dzieci (m.in. astma, katar sienny, syndrom zmęczeniowy, atopowe zapalenie skóry). Wśród Ustawiających u Ewy są osoby, które już po jednym Ustawieniu wyleczyły się z astmy (leczonej wcześniej sterydami ponad dwadzieścia lat) oraz z atopowego zapalenia skóry, choć czasami to nie wystarcza, zwłaszcza jeśli przyczyny choroby są wielowarstwowe.
Pracujemy na Bobrowskiego 4 m. 31 w Warszawie od 18:00 do 21:00. Koszt - 36 zł. 

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946

 

USTAWIENIA SYSTEMOWE (KONSTELACJE RODZINNE)

to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

WIEDZĄCE POLE

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

LITERATURA W JĘZYKU POLSKIM;

BERT HELLINGER:

 • "Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Listy terapeutyczne, znależdż to, co działa", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • "Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera" red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • "Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo" , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • "O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści", przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę", Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel "Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera", przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • "W samym środku, czyli lekkość bycia. Wykłady i opowieści", Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • INNI AUTORZY:

  • Thomas Schaffer "

   Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera

   " przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Cyzman poleca tym, którzy chca poznać podstawy terapii Berta Hellingera
  • Thomas Schaffer "Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby", Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
  • Otto Brink "Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
  • Otto Brink "Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera", Wydawnictwo Jednośc, Kielce 2004
  • Berthold Ulsamer " Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
  • Daan van Kampenhout "Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne,, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
  • Ilse Kutschera "Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne", Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
  • Gunthard Weber (red.) "Terapia systemowa Berta Hellingera" przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004

  NAGRANIA VHS I DVD

  "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h

  "Jak życ i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD  II SEMINARIA HELLINGEROWSKIE

  Od 2005 roku Ewa R. Cyzman prowadzi dla Stowarzyszenia "U Źródła" seminaria hellingerowskie. Każde z nich poprzedzone jest wykładem i ukierunkowane na konkretny typ problemów. Polecamy tę pozycję szczególnej uwadze. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Seminaria są najbardziej lekkostrawną (i najtańszą - 36 zł) formą kontaktu z metodą Ustawień Systemowych (konstelacji rodzinnych). Spotykamy się w środy, zwykle co dwa tygodnie w godzinach od 18.00 do 21.00.


  Seminarium "Skok w życie" 25 kwietnia (środa)
  Dla osób, które czują, że rozmijają się ze swoim życiem  i na swój sposób nie zdołały w nie naprawdę wejść. Czasami łatwiej nam zapadać się w siebie i umierać niż żyć. Dlaczego?
  Pracujemy na Bobrowskiego 4 m. 31 w Warszawie od 18:00 do 21:00. Konieczne wcześniejsze zgłoszenia. Cena 36 zł

  Seminarium"Jak pomóc bliskiej osobie" 22maja (wtorek) O tym, co naprawdę pomaga. Ewa pokażę też co wzmacnia i co osłabia w relacji pomagający-wspierany. Często pomagamy, a pomoc jest niechciana, albo marnowana. Często pomagamy, pomagamy, pomagamy... i co? I nic. Prócz zniechęcenia po obydwu stronach. Dlaczego?
  Pracujemy na Bobrowskiego 4 m. 31 w Warszawie od 18:00 do 21:00. Koszt - 36 zł. 

  ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946  III Ustawieniowe Grupy Osobistego Rozwoju - UGOR

  Spotkania Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju, w skrócie UGORem zwanej, dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów. Grupa będzie pracowała co dwa tygodnie do czerwca włącznie w godzinach od 17:30 do 21:30. Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Będzie też o wegetarianizmie, patriotyzmie i rozwoju osobistym. Koszt spotkań pilotażowych 8, 24 stycznia- 70 zł. Dla osób chcących skorzystać z cyklu: koszt zajęć za styczeń i luty - 280 zł, koszt zajęć za marzec i kwiecień - 280 zł, maj i czerwiec - 280 zł.

  GRUPA PONIEDZIAŁKOWA

  Terminy do czerwca: 2 i 16.IV i 7.V i 21.V i 4.IV i 19.IV

  GRUPA ŚRODOWA

  Terminy do czerwca: 4 i 18 IV i 9.V i 23.V i 6.IV i 20.IV

  GODZINY: 17:30-21:30
  MIEJSCE: PONIEDZIAŁKI; ul.Bobrowskiego 4 m. 31
  ŚRODY; ul.Lewandów 70a
  ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946


  IV PRACA, TWÓRCZOŚĆ, BIZNES

  1 lutego (czwartek) - pierwsze spotkanie warsztatowe kolejnej edycji cyklu "

  Praca, twórczość, biznes

  ". Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Zajęcia obejmują cztery sesje cztero godzinne poświęcone pracy,. W poprzedniej grupie pracowaliśmy od listopada 2006 do początku stycznia 2007. Członkowie grupy mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienię parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem wg zeznań są teraz idealne), choć dotychczas byli w ostrym konflikcie, kolejna Uczestniczka jest na pracoholiczym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Cykl składa się z czterech popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w czwartki od 17:30 do 21:30. Koszt cyklu - 280 zł. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca (nie zmienia to jednak ceny). Kolejna edycja najprawdopodobniej dopiero w maju.

  KOLEJNE TERMINY;
  8 Luty (czwartek)
  22 Luty (czwartek)
  1 Marca (czwartek)

  Pracujemy w Warszawie przy ul. Bobrowskiego 4 m. 31 w godzinach 17:30-21:30. Dopuszczam obecność obserwatorów - cena pojedynczego warsztatu dla obserwatora - 70 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy cyklu.

  Zgłoszenia; jurroz@o2.pl , Marta Rozwadowska 0 605 746 946

  KONIECZNE ZAPISY!!!  EWA RENATA CYZMAN:

  "Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

  W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

  Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

  Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

  Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

  Od pięciu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

  Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

  Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

  Ewa R. Cyzman Aktualne wiadomości o warsztatach ustawień hellingerowskich

  Ustawienia hellingerowskie (Metoda Hellingera)