USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE

ustawienia hellingerowskie warszawa, ustawienia hellingerowskie łódź ustawienia hellingera warszawa, hellinger warszawa, hellinger wrocław

To informacje archiwalne przejdź do... aktualne ustawienia hellingerowskie


I WARSZTATY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH

II SEMINARIA HELLINGEROWSKIE

III Ustawieniowe Grupy Osobistego Rozwoju - UGOR

IV PRACA, TWÓRCZOŚĆ, BIZNES

V EWA R. CYZMAN


OGŁOSZENIA;

UWAGA; informacja dla osób dojeżdżających na ul.Lewandów 70A komunikacją miejską; Od 1 lipca uległy zmianie trasy autobusów dojeżdżających na przystanek "Oknicka". Obecnie dojeżdżają na ten przystanek autobusy 120 i 732.


I WARSZTATY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH

Warsztat ,,Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
5 sierpnia (niedziela) Warszawa

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman-Bany prowadzi na nim pełne ustawienia konstelacji rodzinnych aby rozwiązać konkretne problemy i sprawy zgłaszane przez uczestników, rozpoznać dynamikę ukrytych uwikłań rodzinnych, dostrzec wykluczonych i tych, z którymi związane są nasze losy, by miłość do członków własnego systemu rodzinnego, do siebie samego, innych ludzi i świata mogła swobodnie płynąć i pomogła nam wzrastać, żyć własnym życiem i bez lęku patrzeć w przyszłość.
Możliwe jest również uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne.
Koszt; 270zł pełne ustawienie, 70zł obserwator
Pracujemy od 9.00 do wieczora na ul.Lewandów 70a

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)

 

Obozy  "Skok w życie"

 
 • 30 czerwca - 8 lipca
 • 14 lipca - 22 lipca

Dla osób niepełnosprawnych i innych, które zechcą w nim uczestniczyć. Fruwamy i spadamy na ziemię. Obóz dla miłośników sportu ekstremalnego pod tytułem ŻYCIE. Na obozie będzie skok ze spadochronem z samolotu w tandemie plus dla każdego film ze skoku, latanie szybowcem i paralotnią, a na ziemi obróbka skrawaniem z zastosowaniem metody Ustawień Systemowych Berta Hellingera w wykonaniu Ewy Cyzman-Bany. Ponadto ogniska a przy nich opowieści dziwnej treści o cudach z życia wziętych, medytacje, śpiewy i inne atrakcje. Do szczególnych zaliczamy kontakt ze skoczkami -Grzegorzem Kucharczykiem "Iwanem" (kiedyś jeszcze "Groźnym", ale podobno złagodniał. co skróciło ksywkę) wysokiej klasy specjalistą od resetowania ludzi i jego żoną Urszulą, do której warto się uśmiechać (bo śliczna a jeszcze uśmiech uwieczni przelatując z kamerą obok) oraz dynamiczną parą fruwającą, nie bez powodu Dynamitami zwaną -Agatą Chmielak i Wojtkiem Pierzyńskim, którzy niezależnie od wszystkiego są wziętymi bioenergoterapeutami. Uwaga - oni wszyscy opowiadają dowcipy, co bywa niebezpieczne, zwłaszcza przy jedzeniu. No i Ewa Cyzman-Bany. Kto ją zna to wie, a kto nie - to się dowie, czego można się spodziewać po kontakcie z nią i warsztatach przez nią prowadzonych. Sprowadza w życie i na ziemię. Pracuje bez znieczulenia i kto chce zachować sobie mity na własny temat - lepiej, żeby z tego obozu nie korzystał.  Ot i cała ekipa.
Czego nie będzie: rozczulania się nad kimkolwiek, podawania cyca, nie będzie świadczenia opieki. Każdy dostanie tyle pomocy od pozostałych Uczestników obozu, ile będzie koniecznie potrzebował. Zakwaterowanie i wyżywienie w Fijałkowie koło Przasnysza.  Można tam jeszcze koni dosiadać (bo my się nie damy), ale tego nie wliczyliśmy w cenę obozu.
A teraz uwaga: pierwsza przygoda ekstremalna oraz zderzenie z życiem związane z obozem, czyli cena: 1800 zł od osoby lub 1350 zł dla tych, którzy nie zdecydują się skakać ze spadochronem w tandemie. Wolontariusze - zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie (można pod swoim namiotem): 490 zł (w tym przelot szybowcem i paralotnią oraz uczestniczenie w warsztatach, bez skoków). Staramy się o dofinansowanie obozu. Z uzyskanego wsparcia w pierwszym rzędzie będziemy dofinansowywać pobyt na obozie osób niepełnosprawnych z towarzyszącymi im członkami najbliższej rodziny. Kwota dofinansowania znana będzie dopiero w czasie trwania obozu, co oznacza, że trzeba zapłacić całość, a niektórzy otrzymają częściowy zwrot. Nie ma możliwości zrezygnowania z udziału w warsztatach.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)

Od 22 do 27 lipca -pięciodniowy "Krótki Kurs Latania na Miotle"

Obóz dla kobiet i mężczyzn ze skokami ze spadochronem, lataniem szybowcem i na paralotni. W trakcie trwania obozu Ewa Cyzman-Bany poprowadzi warsztaty hellingerowskie zgodne w swej istocie z tytułem, a więc życie i śmierć, niebo i ziemia, "być albo nie być", kobiecość w odlocie i męskość stojąca nogami na ziemi słowem - kompletny reset. Obóz dla miłośników sportu ekstremalnego pod tytułem ŻYCIE oraz połamańców życiowych i depresantów stałych lub okolicznościowych.
  Co będzie? Skok ze spadochronem z samolotu w tandemie plus dla każdego film ze skoku, latanie szybowcem i paralotnią, a na ziemi obróbka skrawaniem z zastosowaniem metody Ustawień Systemowych Berta Hellingera , z szansą na rozwiązanie problemów swoich i swoich bliskich uznawanych do tej pory za nierozwiązywalne. Ponadto ogniska a przy nich opowieści dziwnej treści o cudach z życia wziętych, medytacje i inne atrakcje. Do szczególnych zaliczamy kontakt ze skoczkami - Grzegorzem Kucharczykiem "Iwanem" (kiedyś jeszcze "Groźnym", ale podobno złagodniał. co skróciło ksywkę) wysokiej klasy specjalistą od resetowania ludzi i jego żoną Urszulą, do której warto się uśmiechać (bo śliczna a jeszcze uśmiech uwieczni przelatując z kamerą obok) oraz dynamiczną parą fruwającą, nie bez powodu Dynamitami zwaną - Agatą Chmielak i Wojtkiem Pierzyńskim, którzy niezależnie od wszystkiego są wziętymi bioenergo-terapeutami. Uwaga - oni wszyscy opowiadają dowcipy, co bywa niebezpieczne, zwłaszcza przy jedzeniu.
No i Ewa. Kto ją zna to wie, a kto nie - to się dowie, czego można się spodziewać po kontakcie z nią i warsztatach przez nią prowadzonych. Sprowadza w życie i na ziemię. Pracuje bez znieczulenia i kto chce zachować sobie mity na własny temat - lepiej, żeby z tego obozu nie korzystał.  Ot i cała ekipa.  Zakwaterowanie i wyżywienie w Fijałkowie koło Przasnysza. Można tam jeszcze koni dosiadać, ale tego nie wliczamy w cenę obozu.   Koszt - 1500 zł od osoby. Obowiązują zaliczki.
 

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)

   

Od 29 lipca do 4 sierpnia siedmiodniowy warsztat wyjazdowy "Zapach kobiety" w Nowym Kawkowie koło Olsztyna

Dla kobiet (a zwłaszcza kobiet dojrzałych), które w tym sezonie chcą chodzić ubrane w swoją kobiecość.
Spotkanie z kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów,  tarzanie się w kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co kobiece i męskie, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze.
Uwaga! Uczestnictwo w takim warsztacie zwiększa powodzenie i kryjące się za powodzeniem przyjemności oraz poprawia urodę lepiej od liftingu. Zmienia się cera, kształt ciała i nastawienie do życia. Ewa Cyzman-Bany: "Mam przy tym wyjeździe swój osobisty interes, bowiem 10 sierpnia staję na ślubnym kobiercu i  też chcę skorzystać z bycia wśród kobiet, dla podniesienia własnej kobiecej atrakcyjności."
Koszt warsztatu 630 zł plus koszty zakwaterowania i wyżywienia od 70 do 90 zł za dobę, czyli w sumie od 1050 do 1170 zł za osobę. Miejsce śliczne - kilkadziesiąt hektarów w lasach i pagórkach. Stawy, konie (płatne osobno, jeśli ktoś zechce skorzystać), jedzenie wegetariańskie. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zaliczki.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)II SEMINARIA HELLINGEROWSKIE

Od 2005 roku Ewa R. Cyzman-Bany prowadzi dla Stowarzyszenia "U Źródła" seminaria hellingerowskie. Każde z nich poprzedzone jest wykładem i ukierunkowane na konkretny typ problemów. Polecamy tę pozycję szczególnej uwadze. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Seminaria są najbardziej lekkostrawną (i najtańszą - 36 zł) formą kontaktu z metodą Ustawień Systemowych (konstelacji rodzinnych). Spotykamy się w środy, zwykle co dwa tygodnie w godzinach od 18.00 do 21.00.


Na kolejne seminaria hellingerowskie zapraszamy po wakacjach.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)III Ustawieniowe Grupy Osobistego Rozwoju - UGOR


Od września 2007 rusza kolejna edycja Ugoru.

 

UGÓR - I stopień wtajemniczenia:

dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów.  Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.
Grupa będzie pracowała co dwa tygodnie w poniedziałki, w godzinach od 17:30 do 22:00 na ul. Bobrowskiego 4 m. 31 (Warszawa-Ochota). Ilość miejsc ograniczona (12 osób). Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które już uczestniczyły w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę Cyzman. Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" w maju, czerwcu i lipcu zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl). Będą też ciekawe wakacyjne warsztaty wyjazdowe (w tym dla miłośników sportów ekstremalnych). Udział w nich również otwiera drogę do skorzystania z UGOR-u.
Koszt pięciomiesięcznego UGOR-u wynosi 840 zł bez względu na ewentualne nieobecności na poszczególnych zajęciach. Pracujemy od września do stycznia. Jest możliwość płacenia w ratach po podpisaniu umowy. UWAGA: dla Uczestników UGOR-u 50% zniżki za udział w charakterze obserwatora w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę.

UGOR II stopień wtajemniczenia:

dla osób, które rozpoczęły swoją pracę w ubiegłym roku, uczestniczą już w grupach i pragną kontynuować drogę poznania siebie poprzez pogłębioną pracę systemową, rozpoznawanie kolejnych procesów, determinujących różne sfery życia oraz stosunku do siebie, bliskich i otaczającego świata.
Wiecie już czym jest praca z Ewą, niejednym nas jeszcze zaskoczy, zadziwi, zaciekawi i obiecuje, że znów nie będzie łatwo.
Pracujemy od września do stycznia, koszt całego cyklu (bez względu na nieobecności na poszczególnych zajęciach) - 840 zł. Można zapłacić w trzech ratach po 280 zł.

Planujemy też utworzenie grupy osobistego rozwoju dla kobiet, zainteresowanych prosimy o kontakt

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)


IV PRACA, TWÓRCZOŚĆ, BIZNES

Kolejne edycje cyklu zaplanowane są po wakacjach

Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu "Praca, twórczość, biznes". Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy. Cykl składa się z trzech popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego warsztatu dla obserwatora - 70 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu.
Koszt całego cyklu; 270 zł.
Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)


USTAWIENIA SYSTEMOWE (KONSTELACJE RODZINNE)

to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

WIEDZĄCE POLE

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

LITERATURA W JĘZYKU POLSKIM;

BERT HELLINGER:

 • "Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych", przekład Zenon Mazurczak, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2007
 • "Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Listy terapeutyczne, znależdż to, co działa", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • "Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera" red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • "Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo" , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • "O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści", przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę", Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel "Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera", przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • "W samym środku, czyli lekkość bycia. Wykłady i opowieści", Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004

INNI AUTORZY:

 • !!! Thomas Schaffer " Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera" przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Cyzman-Bany poleca tym, którzy chca poznać podstawy terapii Berta Hellingera
 • Thomas Schaffer "Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby", Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Otto Brink "Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
 • Otto Brink "Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera", Wydawnictwo Jednośc, Kielce 2004
 • Berthold Ulsamer " Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
 • Daan van Kampenhout "Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne,, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • Ilse Kutschera "Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne", Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
 • Gunthard Weber (red.) "Terapia systemowa Berta Hellingera" przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004

NAGRANIA VHS I DVD

 • "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h
 • "Jak życ i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD


EWA RENATA CYZMAN-BANY:

"Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

Od pięciu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

Ewa R. Ewa Cyzman-Bany Aktualne wiadomości o warsztatach ustawień hellingerowskich

Ustawienia hellingerowskie (Metoda Hellingera)