USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE

ustawienia hellingerowskie warszawa, ustawienia hellingerowskie łódź ustawienia hellingera warszawa, hellinger warszawa, hellinger wrocław

To informacje archiwalne przejdź do... aktualne ustawienia hellingerowskie


I WARSZTATY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH

II SEMINARIA HELLINGEROWSKIE

III Ustawieniowe Grupy Osobistego Rozwoju - UGOR

IV GRUPA ROZWOJU OSOBISTEGO DLA KOBIET

V PRACA, TWÓRCZOŚĆ, BIZNES

VI EWA R. CYZMAN


OGŁOSZENIA;

UWAGA; informacja dla osób dojeżdżających na ul.Lewandów 70A komunikacją miejską; Od 1 lipca uległy zmianie trasy autobusów dojeżdżających na przystanek "Oknicka". Obecnie dojeżdżają na ten przystanek autobusy 120 i 732.


I WARSZTATY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH

Warsztat „Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera”.

9 (niedziela) i 30(niedziela)września

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman-Bany prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty – ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich – Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.

Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne.

Koszt: 270 zł pełne ustawienie, 70 zł obserwator Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946 (w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)

CYKL WARSZTATOWY „Zdrowie psychiczne i fizyczne”

15 (sobota) i 29 (sobota) września

Tematyka z zakresu ogólno rozumianego zdrowia. Ewa Cyzman-Bany rozpocznie warsztat wykładem o znaczeniu objawów chorobowym w mentalnym polu systemu rodzinnego, o funkcjonowaniu osób chorych i niepełnosprawnych w rodzinie i jak konkretne problemy wewnątrz systemowe manifestują się w ciele i psychice członków rodziny. W drugiej części warsztatu Ewa poprowadzi Ustawienia zgodne z potrzebą Uczestników i sprawami związanymi z ich konkretnymi problemami w obrębie tematu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Warsztat dla osób, które od lat borykają się bólem, chorobą lub alergią i osób, których bliskie osoby doświadczają problemów z tego obszaru.

Z informacji od Uczestniczki ostatniego warszawskiego seminarium "Ból" - po seminarium całkowicie ustąpiły bóle serca towarzyszące jej "od prawie zawsze". Po tym samym Ustawieniu zmienił się charakter paraliżującego bólu głowy i zatok. Po następnym Ustawieniu związanym z zatokami - ból głowy i zatok całkowicie ustąpił.

Wśród Ustawiających u Ewy są osoby, które już po jednym Ustawieniu wyleczyły się z astmy (leczonej wcześniej sterydami ponad dwadzieścia lat) oraz z atopowego zapalenia skóry.

Wielokrotnie Ewa pracowała z Rodzicami chorych dzieci (psychozy dziecięce, bóle kręgosłupa, wodogłowia, częste przeziębienia, problemy z sercem itd) odnosząc spektakularne sukcesy. Obecność dzieci, czy też drugiego Rodzica, nie jest potrzebna by poprawić jego los. Ustawienia hellingerowskie prowadzone są z udziałem jednej lub kilku osób z rodziny.

Trzeba pamiętać, że nie zawsze jedno Ustawienie wystarczy do uzdrowienia - zwłaszcza jeśli przyczyny bólu lub choroby są wielowarstwowe. Czasami uzdrowienie okazuje się w ogóle niemożliwe, choć skuteczność Ustawień wielką jest, zawsze służą wsparciu leczeniu i łagodzeniu objawów.

Pracujemy na ul.Lewandów 70a od 9.00 do 17.00

Cena cyklu; 270 zł.
Koszt pojedynczego warsztatu 150 zł (Nie gwarantuje to jednak ani nie wyklucza osobistego Ustawienia. Pierwszeństwo w tym względzie mają osoby uczestniczące w całym cyklu )

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946 (w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)II SEMINARIA HELLINGEROWSKIE

Zdrada Rodzicielska, Zdrada małżeńska, Zdrada partnerska

11 września

Dla tych, którzy czuja się opuszczeni, zaniedbani lub niekochani przez któregoś z Rodziców lub całą Rodzinę, zdradzeni mentalnie lub fizycznie przez małżonka, oszukani przez życie i jego meandry.

Poprzez ustawienia (konstelacje) rodzinne rozpatrzymy poczucie zdrady w kontekście związku, będziemy zajmować się tematem nałogowych ,,Zdrajców,, , a także tym jak przetrwać i żyć godnie jako ofiara zdrady. Przyjrzymy się czy i jak można wybaczyć Rodzicom, Tacie lub Mamie, ich odejście, krzywdy, które nam wyrządzili lub przykrości, które sprawili nam oraz bliskim, gdzie szukać rozwiązania problemów w relacji z nimi.

Pracujemy od 18.00 do 21.00 na ul.Bobrowsiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota). Cena 36 zł

Zapach kobiety

25 września

Seminarium poświęcone różnym kolorom i twarzom kobiecości. Jest ono małym wstępem dla osób, które chcą się odkryć jej tajemnice i dla kobiet, które zapragną pójść dalej i od 10 pażdziernika dołączyć go Grupy Rozwoju Osobistego dla Kobiet , która będzie pracować przez trzy kolejne miesiące. Spotkanie z kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze.

Pracujemy od 18.00 do 21.00 na ul.Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota). Cena 36 zł

ZAPISY NA SEMINARIA: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946 (w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)III Ustawieniowe Grupy Osobistego Rozwoju - UGOR


USTAWIENIOWA GRUPA OSOBISTEGO ROZWOJU, UGORem zwana

Od września 2007 rusza kolejna edycja Ugoru.

UGOR - I stopień wtajemniczenia:

dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów. Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę. Grupa będzie pracowała co dwa tygodnie w poniedziałki, w godzinach od 17:30 do 22:00 na ul. Bobrowskiego 4 m. 31 (Warszawa-Ochota). Ilość miejsc ograniczona (12 osób). Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które już uczestniczyły w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę Cyzman-Bany. Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).

Koszt pięciomiesięcznego UGOR-u wynosi 840 zł bez względu na ewentualne nieobecności na poszczególnych zajęciach. Pracujemy od września do stycznia. Jest możliwość płacenia w ratach po podpisaniu umowy.

UWAGA: dla Uczestników UGOR-u 50% zniżki za udział w charakterze obserwatora w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę.

TERMINY SPOTKAŃ;

10 i 24 września
8 i 22 pażdziernika
(kolejne terminy będą ustalone w póżniejszym terminie)
ZOSTAŁY JESZCZE TYLKO 2 WOLNE MIEJSCA NA GRUPĘ.

UGOR II stopień wtajemniczenia:

dla osób, które rozpoczęły swoją pracę w ubiegłym roku, uczestniczą już w grupach i pragną kontynuować drogę poznania siebie poprzez pogłębioną pracę systemową, rozpoznawanie kolejnych procesów, determinujących różne sfery życia oraz stosunku do siebie, bliskich i otaczającego świata. Wiecie już czym jest praca z Ewą, niejednym nas jeszcze zaskoczy, zadziwi, zaciekawi i obiecuje, że znów nie będzie łatwo. Pracujemy od września do stycznia, koszt całego cyklu (bez względu na nieobecności na poszczególnych zajęciach) - 840 zł. Można zapłacić w trzech ratach po 280 zł.

TERMINY SPOTKAŃ WE WRZEŚNIU I PAŻDZIERNIKU;

GRUPA PONIEDZIAŁKOWA; 3 i 17 września, 1 i 15 pażdziernika
GRUPA ŚRODOWA; 5 i 19 września, 3 i 17 pażdziernika
(kolejne terminy będą ustalone w póżniejszym terminie)

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946 (w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)IV GRUPA ROZWOJU OSOBISTEGO DLA KOBIET

Od października rozpoczyna się Grupa Rozwoju Osobistego Dla Kobiet. Spotkania będą się odbywać co dwa tygodnie przez trzy miesiące. Grupa będzie miała charakter zamknięty. Pierwsze spotkanie 10 pażdziernika, następne 24 pażdziernika (kolejne terminy ustalone będą w póżniejszym terminie).

Spotkanie z Kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co Kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze.

Dla Kobiet, które pragną kwitnąć jeszcze bardziej pachnąco, dla Kobiet, które, pragną otworzyć swe pąki, w poczuciu, ze ich kobiecość jeszcze nie ujrzała promieni słońca..

Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.

Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami..

Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.

Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, w sześciu spotkaniowym cyklu, możliwe jest dotarcie do źródeł problemów na wielu poziomach i w szerszym aspekcie obszarów związanych z Kobiecością.

Zajęcia będą odbywać się w Warszawie na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Ochota.) od 17.30 do 21.30.

Koszt 510 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 170 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które już uczestniczyły w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę Cyzman-Bany. Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW. LICZBA MIESC JEST OGRANICZONA. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946
(w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)


V PRACA, TWÓRCZOŚĆ, BIZNES

CYKL WARSZTATOWY „PRACA, TWÓRCZOŚĆ, BIZNES” 13, 20 i 27 września (czwartki)

Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu "Praca, twórczość, biznes". Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez).

Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy.

Cykl składa się z trzech popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego warsztatu dla obserwatora - 70 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu. Koszt całego cyklu; 270 zł. Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)

Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946 (w sierpniu mogę być na urlopie, więc proszę o kontakt telefoniczny w sprawie zapisów, jeśli nie odpiszę mailowo w ciągu dwóch dni)


USTAWIENIA SYSTEMOWE (KONSTELACJE RODZINNE)

to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

WIEDZĄCE POLE

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

LITERATURA W JĘZYKU POLSKIM;

BERT HELLINGER:

 • "Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych", przekład Zenon Mazurczak, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2007
 • "Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Listy terapeutyczne, znależdż to, co działa", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • "Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera" red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • "Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo" , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • "O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje", przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści", przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • "Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę", Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel "Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera", przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • "W samym środku, czyli lekkość bycia. Wykłady i opowieści", Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004

INNI AUTORZY:

 • !!! Thomas Schaffer " Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera" przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Cyzman-Bany poleca tym, którzy chca poznać podstawy terapii Berta Hellingera
 • Thomas Schaffer "Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby", Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Otto Brink "Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
 • Otto Brink "Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera", Wydawnictwo Jednośc, Kielce 2004
 • Berthold Ulsamer " Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera", przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
 • Daan van Kampenhout "Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne,, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • Ilse Kutschera "Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne", Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
 • Gunthard Weber (red.) "Terapia systemowa Berta Hellingera" przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004

NAGRANIA VHS I DVD

 • "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h
 • "Jak życ i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD


EWA RENATA CYZMAN-BANY:

"Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

Od pięciu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

Ewa Cyzman-Bany

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
U ŹRÓDŁA

00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 4553 3680

Aktualne wiadomości o warsztatach ustawień hellingerowskich

Ustawienia hellingerowskie (Metoda Hellingera)