USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE

ustawienia hellingerowskie warszawa, ustawienia hellingerowskie łódź ustawienia hellingera warszawa, hellinger warszawa, hellinger wrocław

To informacje archiwalne przejdź do... aktualne ustawienia hellingerowskie


I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie

II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

III. Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet

IV. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

V. Praca, twórczoć, biznes

VI. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

VII. Ewa Renata Cyzman-Bany

    Co by życie nas cieszyło a to co przyjdzie - pozwalało nam wzrastać,  miłości, która wiecznie czyni cuda
                  na ten Nowy Rok
                                  Wam (i sobie)
                                               z całego serca życzę
                                                      Ewa Renata Cyzman-Bany


OGŁOSZENIA;

UWAGA; Są osoby chętne do pracy w konkretnych tematach i czekają, aż ruszą kolejne zajęcia. W związku z tym ogłaszamy bezterminowy nabór na następujące cykle:
1. Zapach Kobiety
2. GROM – Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn
3. W poszukiwaniu miłości
(szczegóły dotyczące cykli znajdziecie w dalszej części harmonogramu)

UWAGA; informacja dla osób dojeżdżających na ul.Lewandów 70A komunikacją miejską; Od 1 lipca uległy zmianie trasy autobusów dojeżdżających na przystanek "Oknicka". Obecnie dojeżdżają na ten przystanek autobusy 120 i 732.


I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie


Warsztatownia

Marzyłam od paru lat, wymyślałam, gadałam, aż doszłam do fazy wdrożeń i od najbliższego czwartku 17.I.2008 rusza wreszcie Warsztatownia, w której będziemy rzeźbić otaczającą nas rzeczywistość "tymi ręcami".

 

Zaczynam od oferty skierowanej wyłącznie do kobiet. Nad zajęciami dla mężczyzn pracuję nieustająco metodą nękania mojego męża, by je zorganizował. Jak Grzegorz przejdzie do fazy wdrożeń – prześlemy Wam informacje.

 

    Drodzy mężczyźni! Nie zarzucajcie przedwcześnie czytania tego, co poniżej. Jeśli po Waszym domu snuje się smętnie Wasza sfrustrowana kobieta – możecie Ją przecież wysłać na warsztaty, co Jej (a więc i Wam) dobrze zrobi. Rokrocznie składam mojemu Ojcu na urodziny życzenia zdrowia i poczucia humoru mojej Matki. Ceni je sobie jak własne zdrowie.

Kochane Baby! Na babskich zajęciach Warsztatowni będziemy tworzyć rzeczy piękne i pożyteczne - przy okazji nurzając się w przyjemności pobycia w kobiecym. W przerwie zadam herbaty z samowara i herbatników z konfiturami mojej roboty, a jak się ociepli - dostaniecie lody. Możecie też przynosić na wspólny stół swoje sałatki bądź wypieki.

 

    Zaczynamy od warsztatów krawieckich. Z ciuchów zalegających w naszych szafach: starych kiecek, swetrów, szali, nicianych serwetek, obrusów, firanek oraz niewykorzystanych materiałów będziemy stadnie w szale twórczym tworzyć nowe, szyte na miarę (pod każdym względem) kreacje. Założenie jest takie: świetnie się bawimy przy pracy a potem świetnie czujemy nosząc na sobie to, co zrobiłyśmy.

 

Do naszej dyspozycji będzie cudnie szalona krawcowa Iwona Leliwa-Kopystyńska, (dusza artysty, ręce i pracowitość rzemieślnika), która razem ze mną poprowadzi te zajęcia. Na pierwszych warsztatach naszym gościem będzie i wesprze wyobraźnią oraz pracą rąk - Joanna Eichelberger, która kiedyś projektowała i szyła ciuchy a teraz prowadzi Kobiece Kręgi. Zaprosiłam też moją siostrę – Dorotę Pruszyńską, która na stałe mieszka w Niemczech (w latach 80-tych znalazła się w piątce najlepszych młodych projektantów RFN). Obiecała wpadać w miarę możliwości. Ja będę do dyspozycji również w sprawach poza-krawieckich. Można będzie skonsultować się ze mną w sprawach życiowych korzystając z moich doświadczeń zawodowych związanych z prowadzeniem Ustawień Systemowych metodą Berta Hellingera. Informacje dotyczące prowadzonych przeze mnie warsztatów Ustawień Systemowych (Konstelacji) przesyłam osobno.

 

Zajęcia krawiecki składają się z trzech popołudniowo-wieczornych warsztatów. Pierwsza grupa - 17 i 25.I oraz 7.II, następna grupa - 5, 12 i 19.II. Bardziej szczegółowe informacje oraz wskazówki dotyczące przygotowania do zajęć krawieckich  prześlemy zainteresowanym.

 

Poniżej inne możliwości i propozycje. Listę opracowałam wspólnie z Małgorzatą Lasocką, której duch a nawet i ciało będzie nam towarzyszyć w części zajęć. Małgosia ma czerpalnię papieru, piec do wypału ceramiki, wiele cennych umiejętności oraz osobistych zalet. Osoby zainteresowane konkretnymi tematami proszę o zgłaszanie się na adres mailowy jurroz@o2.pl - jak zbierze się grupa przekażę wszystkim terminy, ceny i pozostałe szczegóły. Niektóre z zajęć mogą też zainteresować mężczyzn. Zgłaszajcie się proszę - to przyśpieszy wdrożenia.

 

Co jeszcze?

 
 1. Malowanie na szkle: ozdabianie butelek, naczyń kuchennych i ceramiki, malowane witraże;
 2. Warsztaty witraży: techniki cięcia i obsadzania szkła;
 3. Malowanie i rysowanie: akwarela, pastele, techniki graficzne;
 4. Malowanie tkanin oraz stemplowanie owocami i roślinami a z tych tkanin: fartuchy; obrusy, serwetki, woreczki na suszone zioła i warzywa (podobnymi motywami możemy ozdobić własnoręcznie wykonane naczynia ceramiczne);
 5. Ozdoby i dodatki do ciuchów – torebki, paski, czapki, guziki, biżuteria (skóra, drewno, szkło, wełna, piórka), ozdóbki do butów (możemy robić nawet kapcie i pradziejowe buty);
 6. Inne ozdoby (ozdabianie domu): ikebany, wieńce adwentowe, stroiki, kompozycje na ściany, abażury, decoupage, mozaiki, drzewka, lampy;
 7. Ceramika poczynając od lepienia gliny, aż do gotowych naczyń (można ich używać w piekarniku), eksperymenty z formą i kolorem;
 8. Pieczenie prawdziwego chleba i robienie masełek ziołowych oraz oliw ziołowych ze świeżych ziół w ozdobnych butelkach (oliwy nadają się na prezenty);
 9. Przetwory i wspólne pichcenie, a w tym m.in.: kiszenie ogórków i kapusty, smażenie powideł na ognisku, kandyzowanie i suszenie owoców, herbatki owocowe i ziołowe, galaretki, sałatki, pierogi, ciasteczka i cukierki, produkcja nalewek oraz grzybobranie połączone z produkcją przetworów z grzybów;
 10. Wędzenie;
 11. Plecionkarstwo z korzeni sosen i akcji (połączone ze zbieractwem);
 12. Wikliniarstwo: proste tace i kosze;
 13. Wywabianie plam starymi sposobami;
 14. Barwienie tkanin i wełny;
 15. Tkactwo: gobeliny, krajki;
 16. Ozdobne świece i mydła;
 17. Kraszanki i pisanki: barwienie i różne techniki zdobienia jaj na Wielkanoc;
 18. Snycerstwo: rzeźbienie w lipowym drewnie łyżki i miski;
 19. Warsztaty z czerpania papieru: w tym kompozycje kwiatowe, barwienie papieru, mozaiki, papeterie osobiste itp.;
 20. Drzewa genealogiczne: warsztaty na których połączę to co materialne z Ustawieniami Systemowymi Berta Hellingera;
 21. Warsztaty szybkiego (fotograficznego) czytania (uwaga: pogłębia rozumienie i zapamiętywanie czytanego tekstu)-to raczej rzeźbienie umysłu;
 22. Śpiew - propozycja już całkiem niematerialna, ale jakże przyjemna!
 

Prześlijcie proszę znajomym kobietom a zwłaszcza tym dojrzałym.         Zapraszam z dziką radością

                             

Ewa Renata Cyzman-Bany

Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
6 i 20 stycznia 2008
26 stycznia 2008 warsztaty w Sopocie (sobota)

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych. Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne. Koszt: 300 zł pełne ustawienie, 90 zł obserwator Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Seminarium + Warsztat Konflikty
13 stycznia 2008 (niedziela)
Szczególnie polecamy osobom będącym stroną w konflikcie i tym konfliktem umęczonym. Metodą Ustawień Systemowych Ewa pracowała z bardzo dobrym skutkiem w sprawach rozwodów, dostępu do dzieci, spadkowych, majątkowych, konfliktów ze wspólnikami, szefami, podwładnymi i urzędami oraz w osobistych relacjach (partnerzy, rodzeństwo, rodzice, teściowie, dzieci). Ustawienie przez swoje natychmiastowe działanie wielokrotnie bywało bardzo pomocne w ostrych kryzysach (ze sprawami sądowymi włącznie).
Cena seminarium - 42 zł, cena ustawienia na warsztacie tematycznym - 210 zł. Dla osób, które chcą uczestniczyć w warsztacie bez własnego Ustawienia cena uczestnictwa w warsztacie wynosi – 120 zł (w tym udział w seminarium gratis).
Część seminaryjna 9.00-11.30.
Część warsztatowa 11.30-19.30.
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat Trudne dzieci
19 stycznia 2008 (sobota)
Warsztat przeznaczone dla rodziców i opiekunów trudnych dzieci. Trudnych ze względu na niepełnosprawność, chorobę, paskudny charakter lub popadnięcie w złe towarzystwo lub uzależnienia. Uczestnictwo w warsztacie pomaga poprawić relacje z dziećmi bez względu na ich wiek i płeć, spojrzeć przychylniej na ich los, nawet ten najtrudniejszy, na to, z czym sobie nie do końca radzimy i czemu to służy. Ewa Cyzman- Bany opowie w trakcie wykładu o karmicznych i mentalnych przyczynach chorób i innych kłopotów dzieci (i z dziećmi) oraz pokaże na modelach w jaki sposób można dziecku i sobie pomóc w poprawieniu wzajemnych relacji. Poprowadzi też Ustawienia konkretnych Uczestników zorientowane na ich problemy z dziećmi. Obecność dzieci nie jest konieczna by poprawić ich los. Ustawienia hellingerowskie prowadzone są z udziałem jednej lub kilku osób z rodziny. Warto podkreślić wielką skuteczność Ustawień. Wielokrotnie z bardzo dobrym efektem Ewa Cyzman pracowała w ten sposób nad kryzysami szkolnymi dzieci (np.: jak mały brzdąc odmawiał chodzenia do szkoły albo przestawał się uczyć). Bardzo dobre efekty dają Ustawienia przy ADHD, autyzmie, zaburzeniach jedzenia, astmie, atopowych zapaleniach skóry, dziecięcych psychozach i wielu innych chorobach.
Ewa twierdzi, że to warsztat dla wszystkich matek. Tylu ludzi mówi i pisze o tym, że powinnyśmy być szczęśliwe i spełniać się w macierzyństwie, ale nikt nie mówi jak to zrobić...
Często macierzyństwo i obowiązki z nim związane męczą i przytłaczają a dom staje się swoistego rodzaju więzieniem kobiety. Warsztat bardzo polecamy matkom a zwłaszcza tym zmęczonym.
Warsztat rozpoczniemy wykładem o DZIECIACH TRUDNYCH ze względu na ich paskudny charakter lub zachowania, bo: nie chcą się uczyć, chodzić do szkoły, tłuką rodzeństwo, kłamią, kradną, popadły w złe towarzystwo, ćpają, są agresywne, leniwe, niepozbierane. depresyjne, pyskate i w ogóle nie-do-opanowania. Ewa Cyzman opowie też o mentalnych przyczynach takich zachowań. Pokaże na ustawieniach modelowych jaka jest funkcja dysfunkcji, w jaki sposób możemy to zmieniać i gdzie jest źródło problemu.
Cena warsztatu:252 zł.
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70 a od 9.00 do 18.00.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cykl warsztatów Dusza i Ciało
15 (wtorek), 30 (środa) stycznia 2008
13 i 27 luty (środy) 2008
12 marca (środa) 2008

Piękny cykl pięciu warsztatów, przeznaczony dla wszystkich, ale szczególnie polecamy osobom, które są zainteresowane relacjami z własnym Ciałem i Duszą, pracującym z ciałem (masażystom, fizykoterapeutom, kręgarzom itp.), tym, którzy czują, że jakieś części jego ciała nadają na innych falach niż nosiciel, chronicznie chorym (teraz lub kiedyś), osobom po operacjach i długotrwałych farmakoterapiach, zablokowanym tu i ówdzie oraz tym, którzy się sobie nie podobają i chcieliby coś w sobie zmienić.
Nasze Ciało. Stawiamy mu zarzuty. Czasami sądzimy, że we współpracy z mikrobami, chorobami, zmarszczkami i morowym powietrzem uczestniczy w spisku przeciwko nam. Przyglądamy mu się jak obcemu w nas – bacznie i nieufnie, ciągle niepewni za kim się opowie w konfrontacji z kolejnym zagrożeniem. Nasze Ciało?
Gdzie ulokować swoje ja? Gdzież ta właściwa dla nas przestrzeń, w której moglibyśmy wreszcie czuć się, jak u siebie?
Reklamy farmaceutyków tyle obiecują. Serwujemy sobie kuracje dla zdrowia i urody w nadziei na naprawienie tego, co źle działa, w nadziei na przejęcie kontroli nad tym, co wrogie nam w nas.
A Ciało nie kłamie i działa bez zarzutu nieustannie odwzorowując i wdrażając w świecie materialnym to co w Duszy gra. I tym właśnie będziemy się zajmować: powiązaniami mentalnego z materią ciała i zdarzeń, tym z czego ciało jest utkane i komu (czemu?) wiernie się poddaje.
Pracujemy na ul. Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota) od 17.30 do 21.30.
Cena cyklu 567 zł. Obserwator 90 zł / 1 dzień warsztatu.
ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
W poszukiwaniu miłości
pięciowarsztatowy cykl liftingujący stare związki (to dla par) i przywracające zdolność wchodzenia w nowe (to dla singli)
Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary nie potrzeba obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Ewa może pracować z połówką pary gdyż uważa, że jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.
Koszt cyklu - 600 zł. Dla par zniżki.
Jak zbierze się grupa chętnych – ustalimy terminy z zainteresowanymi.
ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946


II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

Od stycznia 2008 rusza kolejna edycja Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju I stopnia (Ugorem zwanej), w Warszawie.

Pracujemy bardzo intensywnie, Ewa zadaję prace domowe, uczy samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji). Zważywszy intensywność - UGOR jest też najtańszą formą pracy nad sobą metodą Ustawień Systemowych. Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia od osób, które już wcześniej uczestniczyły w prowadzonych przez Ewę zajęciach (choćby jako obserwatorzy). Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.
Grupa pracuje od stycznia do czerwca 2008 r. w poniedziałki dwa razy w miesiącu (28.I, 11 i 25.II, 10 i 25.III-wtorek, 7 i 21.IV, 5 i 19.V, 2.VI) w godzinach od 17:30 do 22:00 w Warszawie przy ulicy Bobrowskiego 4 m. 31 (Ochota). Cena cyklu 1050 zł (można płacić w ratach). Do grupy (jeśli jeszcze będą wolne miejsca) można dołączyć najpóźniej 25.II. Frekwencja nie wpływa na cenę. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.
ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946

Ugor- I stopień wtajemniczenia : Kielce

Ugor przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów. Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.
Grupa będzie pracowała raz w miesiącu, od 9.15 do wieczora i będzie miała charakter zamknięty. Koszt całego cyklu : 1260 zł (można opłacić w 6 ratach po 210 zł ). Obowiązuje opłata za cały cykl, bez względu na ewentualne nieobecności na poszczególnych zajęciach, ponieważ w koszt wliczona jest określona liczba Ustawień danej osoby. Jest możliwość płacenia w ratach, po podpisaniu umowy o opłaceniu całego cyklu przez Uczestnika. Dla osób, które nie uczestniczyły jeszcze w Ustawieniach i próbnie pragną przyjść na zajęcia6 stycznia, cena 210 zł.
Pracujemy od stycznia do czerwca. Pierwsze spotkanie 6 stycznia 2008 (niedziela).
Kolejne terminy: 27.01.08,
01.03.08,
13.04.08,
25.05.08

UWAGA: dla Uczestników UGOR-u 50% zniżki za udział w charakterze obserwatora w warsztatach prowadzonych przez Ewę Cyzman-Bany.

ZAPISY i INFORNMACJE:
Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl, 605 746 946

Bieżące terminy Ugorów:

UGOR - I stopień wtajemniczenia:
14 i 28 stycznia 2008

UGOR - II stopień wtajemniczenia
7 i 21 stycznia 2008III. Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla KobietSpotkanie z Kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co Kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze. Dla Kobiet, które pragną kwitnąć jeszcze bardziej pachnąco, dla Kobiet, które, pragną otworzyć swe pąki, w poczuciu, ze ich kobiecość jeszcze nie ujrzała promieni słońca..
Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.
Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami..
Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.
Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, w sześciu spotkaniowym cyklu, możliwe jest dotarcie do źródeł problemów na wielu poziomach i w szerszym aspekcie obszarów związanych z Kobiecością.
Zajęcia będą odbywać się w Warszawie na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Ochota.) od 17.30 do 21.30.
Koszt 510 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji Zapachu Kobiety. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946IV. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

Ten cykl to pięciowarsztatowe spotkanie z męskością poświęcone: męskości jako takiej, ojcostwu (w obydwu kierunkach, czyli relacje z ojcami i dziećmi), relacjom z linią męską i płynącemu stamtąd zasilaniu do ustania w życiu jako mężczyzna. Udział w cyklu może wiele pomóc mężczyznom życiowo osłabionym: alkoholikom, ukochanym synom swoich matek, nieudacznikom życiowym, pechowcom, ojcom, którzy w związku z trudnymi relacjami z byłymi partnerkami nie mają dostępu do swoich dzieci itp.. Ustawienia rozwiązują wiele konfliktów on-line, nawet bez uczestnictwa drugiej strony w zajęciach. Można dotrzeć do przyczyn konfliktu i rozwiązać go inaczej, na płaszczyźnie duchowej, co uwalnia konkretną relację od jego kontynuowania. Działa natychmiast. Skutkuje nawet przy sprawach w sądzie.
Prowadzenie takiego cyklu, wydawać by się mogło to szczyt bezczelności z mojej strony - zważywszy, że jestem kobietą. Nie mogę ani dawać męskości, ani jej uczyć, bo nią nie dysponuję. Ci, którzy brali już udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach hellingerowskich - wiedzą, że moja rola jest rolą „mistrza ceremonii”. Pracuję w polu mentalnym (duszy rodziny) Ustawiającego i stamtąd pochodzi siła - nie ode mnie. Grupę poprowadzę z sympatii do męskiego i na prośbę tych mężczyzn, którzy mnie do tego namawiali.” Ewa Cyzman- Bany
Pracujemy na ul.Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota)
Koszt 600 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Obserwator 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji GROMu. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.
ZAPISY i INFORNMACJE:
Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946


V. Praca, twórczość, biznes

Cykl Praca, Twórczość, Biznes
24 i 31 stycznia (czwartki) 2008
Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu „Praca, twórczość, biznes”. Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy. Cykl składa się z dwóch popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego dnia warsztatu dla obserwatora - 90 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu. Koszt całego cyklu; 300 zł.
KOLEJNA EDYCJA CYKLU MARZEC/KWIECIEŃ 2008.
Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946


VI. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

Wiedzące Pole

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

Literatura w języku polskim:

Bert Hellinger:

 • Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych, przekład Zenon Mazurczak, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2007
 • Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Listy terapeutyczne, znależdż to, co działa, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści, przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera, przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • W samym środku, czyli lekkość bycia. Wykłady i opowieści, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004

Inni autorzy:

 • Thomas Schaffer Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Cyzman-Bany poleca tym, którzy chcą poznać podstawy terapii Berta Hellingera.
 • Thomas Schaffer Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Otto Brink Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
 • Otto Brink Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera, Wydawnictwo Jednośc, Kielce 2004
 • Berthold Ulsamer "Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
 • Daan van Kampenhout Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • Ilse Kutschera Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
 • Gunthard Weber (red.) Terapia systemowa Berta Hellingera przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004

Nagrania VHS I DVD:

 • "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h
 • "Jak życ i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD


VII. Ewa Renata Cyzman-Bany

"Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

Od sześciu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

Ewa Renata Cyzman-Bany


Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”

00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 4553 3680

Aktualne wiadomości o warsztatach ustawień hellingerowskich

Ustawienia hellingerowskie (Metoda Hellingera)