USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE

ustawienia hellingerowskie warszawa, ustawienia hellingerowskie łódź ustawienia hellingera warszawa, hellinger warszawa, hellinger wrocław

To informacje archiwalne przejdź do... aktualne ustawienia hellingerowskie


I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie

II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

III. Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet

IV. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

V. Praca, twórczoć, biznes

VI. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

VII. Ewa Renata Cyzman-Bany
OGŁOSZENIA;

UWAGA; Są osoby chętne do pracy w konkretnych tematach i czekają, aż ruszą kolejne zajęcia. W związku z tym ogłaszamy bezterminowy nabór na następujące cykle:
1. Zapach Kobiety
2. GROM – Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn
3. W poszukiwaniu miłości
4. Dusza i Ciało
(szczegóły dotyczące cykli znajdziecie w dalszej części harmonogramu)

UWAGA; Na ul.Lewandów 70A komunikacją miejską dojeżdżaja aktualnie autobusy 120, 132 i 732. Trzeba wysiąść na przystanku OKNICKA.


I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie


Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
1 marca 2008 warsztat w Sopocie
9 marca 2008 Ruda Śląska
29, 30 marca 2008 Warszawa
6 kwietnia 2008 Warszawa
12 kwietnia 2008 Sopot
19 kwietnia 2008 Ruda Śląska
20 kwietnia Warszawa

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.
Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne. Koszt: 300 zł pełne ustawienie, 90 zł obserwator.
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat W Poszukiwaniu Miłości
14-16 marca 2008
(piątek 18.00-22.00, sobota i niedziela od 9:00 do 19:00)

Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary Ewa nie potrzebuje obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Można pracować z połówką pary a jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.
Poza klasycznymi Ustawieniami będą medytacje, prace systemowe w wizualizacji oraz wykłady. Będziemy docierać do przyczyn problemów zmieniając skrypty, rozwiązując traumy i usuwając przeszkody na drodze do miłości. Damy też miejsce na omówienie oraz rozwiązanie problemów relacyjnych związków istniejących i byłych. Szczególnie polecamy "mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością", którzy w kolejnym związku próbują ułożyć sobie życie oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym.
Bardzo cenne i uzdrawiające doświadczenie dla osób, które są w trakcie rozwodu (zwłaszcza jeśli mają dzieci z tego związku) oraz dla tych, którzy próbują się zejść po kryzysach.
DLA TYCH, KTÓRZY JUZ UCZESTNICZYLI W CYKLU, to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w związkach.

Cena:
420 zł Uczestnicy, których Ustawienia będą poprowadzone.
Dla par zniżka- w sumie płacą 700 zł
165 zł cena dla UGORowiczów, którzy chcą być Obserwatorami
90 zł/ piątek, 120 zł /sobota, 120 zł / niedziela – dla osób, które pragną pozostać jedynie Obserwatorami (w sumie 330 zł)
Warsztat będzie odbywał w „Bajkowej Zagrodzie”, w Łąkach, koło Radzymina (35 km od Warszawy). Można dojeżdżać codziennie na warsztat, lub też pozostać na miejscu, uczestnicząc w wieczornych spotkaniach integracyjnych przy ognisku i kominku.

Noclegi: nocleg z pościelą - 35 zł / dobę
nocleg z własnym śpiworem - 30 zł / dobę
nocleg dla par na jednym łóżku - 50 zł / dobę (są 3 podwójne łóżka)
Do dyspozycji gości są dostępne 2 łazienki z prysznicem oraz jedna łazienka z umywalka.

Ceny posiłków:
śniadanie wegetariańskie (pasta, pieczywo, herbata, kawa, płatki owsiane wg 5 przemian) - 14 zł
obiad wegetariański z deserem - 30-35 zł (cenę można obniżyć jeśli zrezygnujemy z deseru)
kolacja na ciepło - 12 - 15 zł ( w zależności od menu)
W malej chacie znajduje się kuchnia wiec bez problemu śniadania i kolacje uczestnicy mogą przygotować we własnym zakresie.
Kawa, herbata podczas warsztatów gratis.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cykl warsztatów Dusza i Ciało
12 i 26 marca (środa) 2008
Piękny cykl pięciu warsztatów, przeznaczony dla wszystkich, ale szczególnie polecamy osobom, które są zainteresowane relacjami z własnym Ciałem i Duszą, pracującym z ciałem (masażystom, fizykoterapeutom, kręgarzom itp.), tym, którzy czują, że jakieś części jego ciała nadają na innych falach niż nosiciel, chronicznie chorym (teraz lub kiedyś), osobom po operacjach i długotrwałych farmakoterapiach, zablokowanym tu i ówdzie oraz tym, którzy się sobie nie podobają i chcieliby coś w sobie zmienić.
Nasze Ciało. Stawiamy mu zarzuty. Czasami sądzimy, że we współpracy z mikrobami, chorobami, zmarszczkami i morowym powietrzem uczestniczy w spisku przeciwko nam. Przyglądamy mu się jak obcemu w nas – bacznie i nieufnie, ciągle niepewni za kim się opowie w konfrontacji z kolejnym zagrożeniem. Nasze Ciało?
Gdzie ulokować swoje ja? Gdzież ta właściwa dla nas przestrzeń, w której moglibyśmy wreszcie czuć się, jak u siebie?
Reklamy farmaceutyków tyle obiecują. Serwujemy sobie kuracje dla zdrowia i urody w nadziei na naprawienie tego, co źle działa, w nadziei na przejęcie kontroli nad tym, co wrogie nam w nas.
A Ciało nie kłamie i działa bez zarzutu nieustannie odwzorowując i wdrażając w świecie materialnym to co w Duszy gra. I tym właśnie będziemy się zajmować: powiązaniami mentalnego z materią ciała i zdarzeń, tym z czego ciało jest utkane i komu (czemu?) wiernie się poddaje.
Pracujemy na ul. Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota) od 17.30 do 21.30.
Cena cyklu 600 zł. Obserwator 90 zł / 1 dzień warsztatu.
ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztatownia

Marzyłam od paru lat, wymyślałam, gadałam, aż doszłam do fazy wdrożeń i od najbliższego czwartku 17.I.2008 rusza wreszcie Warsztatownia, w której będziemy rzeźbić otaczającą nas rzeczywistość „tymi ręcami”.

 

Zaczynam od oferty skierowanej wyłącznie do kobiet. Nad zajęciami dla mężczyzn pracuję nieustająco metodą nękania mojego męża, by je zorganizował. Jak Grzegorz przejdzie do fazy wdrożeń - prześlemy Wam informacje.

 

    Drodzy mężczyźni! Nie zarzucajcie przedwcześnie czytania tego, co poniżej. Jeśli po Waszym domu snuje się smętnie Wasza sfrustrowana kobieta ? możecie Ją przecież wysłać na warsztaty, co Jej (a więc i Wam) dobrze zrobi. Rokrocznie składam mojemu Ojcu na urodziny życzenia zdrowia i poczucia humoru mojej Matki. Ceni je sobie jak własne zdrowie.

Kochane Baby! Na babskich zajęciach Warsztatowni będziemy tworzyć rzeczy piękne i pożyteczne - przy okazji nurzając się w przyjemności pobycia w kobiecym. W przerwie zadam herbaty z samowara i herbatników z konfiturami mojej roboty, a jak się ociepli - dostaniecie lody. Możecie też przynosić na wspólny stół swoje sałatki bądź wypieki.

 

    Zaczynamy od warsztatów krawieckich. Z ciuchów zalegających w naszych szafach: starych kiecek, swetrów, szali, nicianych serwetek, obrusów, firanek oraz niewykorzystanych materiałów będziemy stadnie w szale twórczym tworzyć nowe, szyte na miarę (pod każdym względem) kreacje. Założenie jest takie: świetnie się bawimy przy pracy a potem świetnie czujemy nosząc na sobie to, co zrobiłyśmy.

 

Do naszej dyspozycji będzie cudnie szalona krawcowa Iwona Leliwa-Kopystyńska, (dusza artysty, ręce i pracowitość rzemieślnika), która razem ze mną poprowadzi te zajęcia. Na pierwszych warsztatach naszym gościem będzie i wesprze wyobraźnią oraz pracą rąk - Joanna Eichelberger, która kiedyś projektowała i szyła ciuchy a teraz prowadzi Kobiece Kręgi. Zaprosiłam też moją siostrę ? Dorotę Pruszyńską, która na stałe mieszka w Niemczech (w latach 80-tych znalazła się w piątce najlepszych młodych projektantów RFN). Obiecała wpadać w miarę możliwości. Ja będę do dyspozycji również w sprawach poza-krawieckich. Można będzie skonsultować się ze mną w sprawach życiowych korzystając z moich doświadczeń zawodowych związanych z prowadzeniem Ustawień Systemowych metodą Berta Hellingera. Informacje dotyczące prowadzonych przeze mnie warsztatów Ustawień Systemowych (Konstelacji) przesyłam osobno.

 

Zajęcia krawiecki składają się z trzech popołudniowo-wieczornych warsztatów. Pierwsza grupa - 17 i 25.I oraz 7.II, następna grupa - 5, 12 i 19.II. Bardziej szczegółowe informacje oraz wskazówki dotyczące przygotowania do zajęć krawieckich  prześlemy zainteresowanym.

 

Poniżej inne możliwości i propozycje. Listę opracowałam wspólnie z Małgorzatą Lasocką, której duch a nawet i ciało będzie nam towarzyszyć w części zajęć. Małgosia ma czerpalnię papieru, piec do wypału ceramiki, wiele cennych umiejętności oraz osobistych zalet. Osoby zainteresowane konkretnymi tematami proszę o zgłaszanie się na adres mailowy jurroz@o2.pl - jak zbierze się grupa przekażę wszystkim terminy, ceny i pozostałe szczegóły. Niektóre z zajęć mogą też zainteresować mężczyzn. Zgłaszajcie się proszę - to przyśpieszy wdrożenia.

 

Co jeszcze?

 
 1. Malowanie na szkle: ozdabianie butelek, naczyń kuchennych i ceramiki, malowane witraże;
 2. Warsztaty witraży: techniki cięcia i obsadzania szkła;
 3. Malowanie i rysowanie: akwarela, pastele, techniki graficzne;
 4. Malowanie tkanin oraz stemplowanie owocami i roślinami a z tych tkanin: fartuchy; obrusy, serwetki, woreczki na suszone zioła i warzywa (podobnymi motywami możemy ozdobić własnoręcznie wykonane naczynia ceramiczne);
 5. Ozdoby i dodatki do ciuchów ? torebki, paski, czapki, guziki, biżuteria (skóra, drewno, szkło, wełna, piórka), ozdóbki do butów (możemy robić nawet kapcie i pradziejowe buty);
 6. Inne ozdoby (ozdabianie domu): ikebany, wieńce adwentowe, stroiki, kompozycje na ściany, abażury, decoupage, mozaiki, drzewka, lampy;
 7. Ceramika poczynając od lepienia gliny, aż do gotowych naczyń (można ich używać w piekarniku), eksperymenty z formą i kolorem;
 8. Pieczenie prawdziwego chleba i robienie masełek ziołowych oraz oliw ziołowych ze świeżych ziół w ozdobnych butelkach (oliwy nadają się na prezenty);
 9. Przetwory i wspólne pichcenie, a w tym m.in.: kiszenie ogórków i kapusty, smażenie powideł na ognisku, kandyzowanie i suszenie owoców, herbatki owocowe i ziołowe, galaretki, sałatki, pierogi, ciasteczka i cukierki, produkcja nalewek oraz grzybobranie połączone z produkcją przetworów z grzybów;
 10. Wędzenie;
 11. Plecionkarstwo z korzeni sosen i akcji (połączone ze zbieractwem);
 12. Wikliniarstwo: proste tace i kosze;
 13. Wywabianie plam starymi sposobami;
 14. Barwienie tkanin i wełny;
 15. Tkactwo: gobeliny, krajki;
 16. Ozdobne świece i mydła;
 17. Kraszanki i pisanki: barwienie i różne techniki zdobienia jaj na Wielkanoc;
 18. Snycerstwo: rzeźbienie w lipowym drewnie łyżki i miski;
 19. Warsztaty z czerpania papieru: w tym kompozycje kwiatowe, barwienie papieru, mozaiki, papeterie osobiste itp.;
 20. Drzewa genealogiczne: warsztaty na których połączę to co materialne z Ustawieniami Systemowymi Berta Hellingera;
 21. Warsztaty szybkiego (fotograficznego) czytania (uwaga: pogłębia rozumienie i zapamiętywanie czytanego tekstu)-to raczej rzeźbienie umysłu;
 22. Śpiew - propozycja już całkiem niematerialna, ale jakże przyjemna!
                             

Ewa Renata Cyzman-Bany

Warsztatownia - Ciuchy

Ustalone są terminy 3 pierwszych cykli szaleństw krawieckich. Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowo-wieczornych (17:30-22:00) w Warszawie przy ulicy Lewandów 70a .
Z nietypowych możliwości:
będziemy mogły nitować dziurki w kamizelkach, gorsetach, paskach, robić broszki i zapinki, farbować i malować materiały oraz już całkiem niedługo ? obciągać guziki materiałem (czekam na wykonanie narzędzi).

Uwaga!

Nie musicie umieć szyć i nie musicie się tego uczyć na warsztatach (choć możecie). Wszak będziemy miały do dyspozycji cudnie szaloną krawcową Iwonę Leliwę-Kopystyńską (dusza artysty, ręce i pracowitość rzemieślnika). Będziemy stadnie w szale twórczym tworzyć nowe, szyte na miarę (pod każdym względem) kreacje I głównie chodzi tu o stado i szał twórczy oraz przyjemność wytarzania się w kobiecym, a kreacje, które po tym zostaną to taki miły skutek uboczny. W przerwie zadam herbaty z samowara i herbatników z konfiturami roboty Ewy. Możecie też przynosić na wspólny stół swoje sałatki bądź wypieki. Ubierzcie się swobodnie, tak byście się mogły przebierać i weźcie buty na zmianę lub kapcie.

 • Pierwszy cykl to trzy warsztaty 17.I (czwartek), 25.I (piątek) i 1.II (piątek) w promocyjnej cenie 270 zł (wszystko płatne na miejscu).
 • Drugi cykl składa się z trzech czwartkowych warsztatów (7, 14 i 21.II) - cena 360 zł (obowiązują zadatki w kwocie 120 zł na konto organizatora).
 • Trzeci cykl składa się z trzech wtorkowych warsztatów (12, 19 i 26.II) - cena 360 zł (obowiązują zadatki w kwocie 120 zł na konto organizatora).

Weźcie z domu (jeśli w nim macie):

 1. Stare ciuchy, których już nie nosicie a jeszcze się ich nie pozbyłyście z różnych powodów - zwłaszcza te z ciekawych materiałów (w tym atłasowa bielizna).
 2. Stare szale, apaszki, kapelusze, tiule, niciane serwetki, firanki, stare koronki.
 3. Niewykorzystane materiały.
 4. Ładne guziki, klamry, ozdobne sznureczki, taśmy, wstążki, aksamitki, koraliki, piórka, rzemienie.
 5. Resztki kolorowych włóczek.
 6. Gumy grubsze i cieńsze.
 7. I co Wam jeszcze w ręce wpadnie a mogłoby się przydać jako dodatek do ciucha lub dodatek do dodatku (torebki, kapelusza itp.)

Możecie dokupić:

 1. W ciuchlandzie tanie ciuchy na wagę z dobrych materiałów (jedwab wychodzi bajecznie tanio), zasłony z aksamitu, kiecki balowe do przeróbek, apaszki, jedwabne krawaty itp..
 2. Na bazarach: szale z pashminy (można dostać różnokolorowe już po 20 zł), stare koronkowe serwety i serwetki.
 3. W hurtowniach materiałów tzw. resztki lub po prostu materiały, jeśli taka wola.
 4. Kupcie koniecznie: dwie szpulki nici do maszyny, jeśli chcecie szyć ciuchy w nietypowych kolorach.

Na miejscu będziecie mogły kupić parę rodzajów skórzanych i drewnianych guzików (dużych) oraz doszywane kolorowe ozdóbki zwane diamentami. Guziki skórzane robiliśmy „tymi ręcami” z kowalem z Nądni - Marianem Kwaśnym oraz mężem Ewy, Grzegorzem Bany .


ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946


II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

Od stycznia 2008 rusza kolejna edycja Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju I stopnia (Ugorem zwanej), w Warszawie.

Pracujemy bardzo intensywnie, Ewa zadaję prace domowe, uczy samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji). Zważywszy intensywność - UGOR jest też najtańszą formą pracy nad sobą metodą Ustawień Systemowych. Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia od osób, które już wcześniej uczestniczyły w prowadzonych przez Ewę zajęciach (choćby jako obserwatorzy). Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.
Grupa pracuje w godzinach od 17:30 do 22:00 w Warszawie przy ulicy Bobrowskiego 4 m. 31 (Ochota). Cena cyklu 1050 zł (można płacić w ratach). Do grupy (jeśli jeszcze będą wolne miejsca) można dołączyć najpóźniej 25.II. Frekwencja nie wpływa na cenę. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946

Bieżące terminy Ugorów:

Terminy spotkań Ugoru I stopnia:
10 (poniedziałek), 25 (wtorek) marca
7 i 21 kwietnia (poniedziałki)
5 i 19 maja (poniedziałki)
2 czerwca (poniedziałek)

Terminy spotkań Ugoru II stopnia
9 i 23 kwietnia 2008
7 i 21 maja 2008
4 i 18 czerwca 2008
Koszt 540 zł.

Grupa Kielecka:
2 marca 2008
13 kwietnia 2008
25 maja 2008

Kolejna nowa grupa rozpocznie pracę od września 2008. Będziemy informować gdy rozpocznie się do niej nabór.III. Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet

17, 31 marca (poniedziałki)Spotkanie z Kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co Kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze. Dla Kobiet, które pragną kwitnąć jeszcze bardziej pachnąco, dla Kobiet, które, pragną otworzyć swe pąki, w poczuciu, ze ich kobiecość jeszcze nie ujrzała promieni słońca..
Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.
Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami..
Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.
Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, w sześciu spotkaniowym cyklu, możliwe jest dotarcie do źródeł problemów na wielu poziomach i w szerszym aspekcie obszarów związanych z Kobiecością.
Zajęcia będą odbywać się w Warszawie na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Ochota.) od 17.30 do 21.30.
Koszt 600 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. W zajęciach mogą wziąć udziłą obserwatorzy, koszt 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji Zapachu Kobiety. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946IV. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

Ten cykl to pięciowarsztatowe spotkanie z męskością poświęcone: męskości jako takiej, ojcostwu (w obydwu kierunkach, czyli relacje z ojcami i dziećmi), relacjom z linią męską i płynącemu stamtąd zasilaniu do ustania w życiu jako mężczyzna. Udział w cyklu może wiele pomóc mężczyznom życiowo osłabionym: alkoholikom, ukochanym synom swoich matek, nieudacznikom życiowym, pechowcom, ojcom, którzy w związku z trudnymi relacjami z byłymi partnerkami nie mają dostępu do swoich dzieci itp.. Ustawienia rozwiązują wiele konfliktów on-line, nawet bez uczestnictwa drugiej strony w zajęciach. Można dotrzeć do przyczyn konfliktu i rozwiązać go inaczej, na płaszczyźnie duchowej, co uwalnia konkretną relację od jego kontynuowania. Działa natychmiast. Skutkuje nawet przy sprawach w sądzie.
Prowadzenie takiego cyklu, wydawać by się mogło to szczyt bezczelności z mojej strony - zważywszy, że jestem kobietą. Nie mogę ani dawać męskości, ani jej uczyć, bo nią nie dysponuję. Ci, którzy brali już udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach hellingerowskich - wiedzą, że moja rola jest rolą „mistrza ceremonii”. Pracuję w polu mentalnym (duszy rodziny) Ustawiającego i stamtąd pochodzi siła - nie ode mnie. Grupę poprowadzę z sympatii do męskiego i na prośbę tych mężczyzn, którzy mnie do tego namawiali.” Ewa Cyzman- Bany
Pracujemy na ul.Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota)
Koszt 600 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Obserwator 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji GROMu. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.
Wstępnie proponujemy rozpoczęcie cyklu 24 kwietnia.
ZAPISY i INFORNMACJE:
Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946


V. Praca, twórczość, biznes

Cykl Praca, Twórczość, Biznes

27 marca, 3 kwietnia (czwartki) 2008

Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu „Praca, twórczość, biznes”. Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy. Cykl składa się z dwóch popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego dnia warsztatu dla obserwatora - 90 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu. Koszt całego cyklu; 300 zł.
Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946


VI. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

Wiedzące Pole

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

Literatura w języku polskim:

Bert Hellinger:

 • Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych, przekład Zenon Mazurczak, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2007
 • Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Listy terapeutyczne, znależdż to, co działa, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści, przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera, przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • W samym środku, czyli lekkość bycia. Wykłady i opowieści, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004

Inni autorzy:

 • Thomas Schaffer Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Cyzman-Bany poleca tym, którzy chcą poznać podstawy terapii Berta Hellingera.
 • Thomas Schaffer Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Otto Brink Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
 • Otto Brink Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera, Wydawnictwo Jednośc, Kielce 2004
 • Berthold Ulsamer "Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
 • Daan van Kampenhout Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • Ilse Kutschera Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
 • Gunthard Weber (red.) Terapia systemowa Berta Hellingera przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004

Nagrania VHS I DVD:

 • "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h
 • "Jak życ i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD


VII. Ewa Renata Cyzman-Bany

"Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

Od sześciu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

Ewa Renata Cyzman-Bany


Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”

00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 4553 3680

Aktualne wiadomości o warsztatach ustawień hellingerowskich

Ustawienia hellingerowskie (Metoda Hellingera)