USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE

ustawienia hellingerowskie warszawa, ustawienia hellingerowskie łódź ustawienia hellingera warszawa, hellinger warszawa, hellinger wrocław

To informacje archiwalne przejdź do... aktualne ustawienia hellingerowskie


I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie

II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

III. Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet

IV. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

V. Praca, twórczość, biznes

VI. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

VII. Ewa Renata Cyzman-Bany
OGŁOSZENIA;

UWAGA;
Ze względu na sezon urlopowy zapisy na warsztaty Ewy Cyzman-Bany w terminach 11-17 LIPCA oraz 22-9 SIERPNIA przyjmowane mogą być wyłącznie drogą mailową na adres jurroz@o2.pl Informujemy też, że w tych dniach odpowiedzi na maile mogą być wysyłane z kilkudniowym opóźnieniem.

UWAGA;
Są osoby chętne do pracy w konkretnych tematach i czekają, aż ruszą kolejne zajęcia. W związku z tym ogłaszamy bezterminowy nabór na następujące cykle:
1. Zapach Kobiety
2. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn
3. W poszukiwaniu miłości
4. Dusza i Ciało
(szczegóły dotyczące cykli znajdziecie w dalszej części harmonogramu)

UWAGA; Na ul.Lewandów 70A komunikacją miejską dojeżdżaja aktualnie autobusy 120, 204, 132 i 732. Trzeba wysiąść na przystanku OKNICKA.


I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie


Warsztat w Fijałkowie koło Przasnysza

11-17 lipca 2008 (piątek-czwartek)

Warsztat poświecony pogłębionej pracy w obszarze osobistych problemów uczestników, poczynając od spraw związkowych, docieraniu do własnej kobiecości lub męskości, spraw związanych z relacjami z ludźmi i otaczającym światem. To warsztat, na którym Ewa poświeci oddzielny czas dla każdego z Uczestników i sprawy, która determinuje najważniejsze obszary jego życia.
Polecamy kobietom, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im w pełni wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie. Kobietom, które popadły w poczucie smutku i beznadziei oraz tym, które czują, że w nowych związkach powtarzają mimowolnie stare wzorce lub umęczone są odwiecznym byciem singlem.
Zapraszamy też mężczyzn związanych z takimi kobietami, którzy czują, że ich miłość tonie w powodzi spraw przeszłych. Popracujemy z kobiecością i macierzyństwem (bezpłodność, poronienia, trudne ciąże, umęczone macierzyństwo, brak wdzięku i ogólne przywiędnięcie). W sprawach związanych z bezpłodnością - czasami Ustawienie bezpośrednio otwiera drogę do macierzyństwa, w innych jest wsparciem leczenia (tzn. na poziomie podświadomym kobieta przestaje stawiać opór swojej płodności i inne zabiegi mogą dać wreszcie oczekiwany efekt). Z miłych skutków ubocznych - Ustawienia związane z kobiecością zawsze dodają urody, zwiększają powodzenie i ogólną szczęśliwość. Życie po Ustawieniach jest bardziej smakowite.
Warsztat polecamy też osobom, które czują że ich życiem kieruje niewidzialne fatum lub klątwa, która nie daje oddychać ani żyć i rzuca kolejne kłody pod nogi.
Tym, którzy duszą się w rozmowach o tym co przegrali i co stracili, a gdy zostają sami -od ścian odbijają się pytania, dlaczego nic nie wychodzi a życie stało się sekwencją tych samych zdarzeń co dnia i nie widać ich końca oraz rozwiązania.
W Fijałkowie będą też dostępne różne atrakcje. Można skakać ze spadochronem, latać na paralotni, jeździć konno. Atrakcje powietrzne i jazdy konne nie są wliczone w cenę. Cena za lot szybowcem- około 100 zł, paralotnia – około 100 zł, skok ze spadochronem w tandemie (+ film ze skoku) 850 zł.
Codziennie wieczorem palimy ogniska i udzielamy się towarzysko. Sobotnią noc spędzimy na lotnisku. Dodatkowe atrakcje nie są wliczone w cenę warsztatu.

Koszt warsztatu
- 735 zł plus koszty noclegu i wyżywienia - 65 zł za dobę. Zakwaterowanie w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym „Gościniec pod Kasztanem” ul.Fijałkowo 9 Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.


ZAPISY Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat Rodzinny nad morzem, w Pierwoszynie (okolice Rewy i Gdyni)

18-24 sierpnia 2008

Zapraszamy Rodziny w pełnym i niepełnym ich składzie na warsztat Ustawień systemowych prowadzony przez Ewę Cyzman-Bany.
Warsztat ten poświęcony będzie relacjom w Rodzinie. Niejednokrotnie na warsztaty Ewy przyjeżdżały całe Rodziny, lub jej kilku członków uczestniczyło oddzielnie w różnych zajęciach, lecz zawsze była to praca w obrębie jednego systemu, co wpływa na wszystkich, nawet tych nieobecnych. Widzieliśmy jak zmieniają się relacje pomiędzy poszczególnymi osobami, jak wzrasta siła każdego z nich i wewnętrzna radość związana z przynależeniem do Rodziny, jak wreszcie płynie ich wzajemna miłość, wzrasta szacunek i zrozumienie. Patrzyliśmy, jak tworzy się przestrzeń, w której już każdy z nich może bezpiecznie być sobą i swobodnie oddychać. 
Poprzez Ustawienia można dotrzeć do systemowych przyczyn problemów, do traum determinujących życie i los, a poprzez rozwiązanie konfliktów mentalnych i nie załatwionych spraw - zmienić życie w Rodzinie i na zewnątrz.
To bardzo cenny warsztat, po którym każdy wraca już nie ten sam. Zapraszamy więc Rodziny, które pragną popracować nad swoimi relacjami, Rodziców dzieci trudnych, smutnych, przewlekle chorych fizycznie lub psychicznie, Małżeństwa i Związki , które zatraciły się gdzieś po drodze i pragną uleczyć swoje zmęczenie, znużenie i zagubienie lub zakończyć wojnę, której początku nie są w stanie określić, a końca i zawieszenia broni nie widać.
W warsztacie mogą uczestniczyć dorośli i młodzież od 13 roku życia. Te młodsze zostawiamy w domu (nieświadome, lecz odczują efekt Ustawień jakby były obecne), lub mogą dołączyć do szczęśliwej grupy małolatów, które rozkoszować się będą dość dużą swobodą chodzenia tu i ówdzie (kilkoro Uczestników zabiera ze sobą dzieciaki już samodzielne, nie zapewniamy i nie gwarantujemy dla nich stałej opieki osoby dorosłej). Koszt warsztatu 840 zł od osoby (dla Rodzin zniżki ) plus koszty noclegu i wyżywienia 100 zł za dobę (50 zł + 50 zł). Jest możliwość korzystania z kuchni (można żywić się we własnym zakresie lub metodą kombinowaną).
Szczegóły dotyczące miejsca zakwaterowania znajdziecie na stronie www.pierwoszyno.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.


ZAPISY Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
(zapisy na warsztaty Ewy Cyzman-Bany w terminach 11-17 LIPCA oraz 22-9 SIERPNIA przyjmowane mogą być wyłącznie drogą mailową)
Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera

5-6 lipca 2008 Warszawa (warsztat dwudniowy, sobota-niedziela)
18-19 lipca 2008 Bolszewo (warsztat dwudniowy, piątek-sobota, 9.00-19.00 )
20 lipca 2008 Olsztyn (czwartek)
9 sierpnia 2008 Warszawa
29-31 sierpnia 2008 Warszawa (w tym czasie odbywa się warsztat tematyczny, osoby, które pragną pracować w obrębie tematu niezwiązanego z warsztatem mogą uczestniczyć w jednym dniu warsztatu, w sobotę lub w niedzielę, podczas którego będzie poprowadzone ich Ustawienie)
6 września 2008 Warszawa
13-15 września 2008 Londyn (niebawem potwierdzimy termin tego warsztatu)
19-20 września 2008 Bolszewo(warsztat dwudniowy,piątek-sobota,9.00-19.00)
21 września 2008 Kielce
24 września 2008 Warszawa (środa 9.00-17.00)

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.
Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne.
Koszt: 300 zł pełne ustawienie, 90 zł obserwator.
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora.
 • Bolszewo ul.Glińskiego 6.
 • Kielce ul. Głowackiego 2 (przy Placu Wolności) IIp. (Studio Fotograficzne)
 • Sopot ul. Boh. Monte Cassino 43 m 3.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
(zapisy na warsztaty Ewy Cyzman-Bany w terminach 11-17 LIPCA oraz 22-9 SIERPNIA przyjmowane mogą być wyłącznie drogą mailową)

UWAGA: UCZESTNICY GRUP OSOBISTEGO ROZWOJU MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ W WARSZTACIE USTAWIEŃ OGÓLNYCH JAKO AKTYWNI OBSERWATORZY ZA SYMBOLICZNĄ KWOTE 21 ZŁOTYCH.

Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"

29-31 sierpnia 2008 (piątek-niedziela)

Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary Ewa nie potrzebuje obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Można pracować z połówką pary a jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.
Poza klasycznymi Ustawieniami będą medytacje, prace systemowe w wizualizacji oraz wykłady. Będziemy docierać do przyczyn problemów zmieniając skrypty, rozwiązując traumy i usuwając przeszkody na drodze do miłości. Damy też miejsce na omówienie oraz rozwiązanie problemów relacyjnych związków istniejących i byłych. Szczególnie polecamy "mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością", którzy w kolejnym związku próbują ułożyć sobie życie oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym.
Bardzo cenne i uzdrawiające doświadczenie dla osób, które są w trakcie rozwodu (zwłaszcza jeśli mają dzieci z tego związku) oraz dla tych, którzy próbują się zejść po kryzysach.
DLA TYCH, KTÓRZY JUZ UCZESTNICZYLI W CYKLU, to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w związkach.

Warsztat odbędzie się w Warszawie, na ul.Lewandów 70a. W piątek pracujemy od 17.30 do około 22.00, w sobotę i niedzielę od 9.00 do około 18.00-19.00

Cena warsztatu:
450 zł Uczestnicy, których Ustawienia będą poprowadzone.
Dla par zniżka- w sumie płacą 700 zł
165 zł cena dla UGORowiczów, którzy chcą być Obserwatorami 90 zł/ piątek, 120 zł /sobota, 120 zł / niedziela – dla osób, które pragną pozostać jedynie Obserwatorami (w sumie 330 zł)

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
(zapisy na warsztaty Ewy Cyzman-Bany w terminach 11-17 LIPCA oraz 22-9 SIERPNIA przyjmowane mogą być wyłącznie drogą mailową)II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

Od września 2008 rusza kolejna edycja Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju I stopnia (Ugorem zwanej), w Warszawie.

UGOR - I stopień wtajemniczenia:

Pracujemy bardzo intensywnie, Ewa zadaję prace domowe, uczy samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji). Zważywszy intensywność - UGOR jest też najtańszą formą pracy nad sobą metodą Ustawień Systemowych. Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia od osób, które już wcześniej uczestniczyły w prowadzonych przez Ewę zajęciach (choćby jako obserwatorzy). Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.

Koszt pięciomiesięcznego UGOR-u wynosi 1200 zł bez względu na ewentualne nieobecności na poszczególnych zajęciach. Pracujemy od września do stycznia. Jest możliwość płacenia w ratach po podpisaniu umowy, o opłaceniu całego cyklu (5x 240 zł).
UWAGA: dla Uczestników UGOR-u 50% zniżki za udział w charakterze obserwatora w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę. ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946

TERMINY SPOTKAŃ;
9 i 23 września 2008 (wtorki) (kolejne terminy będą ustalone w późniejszym terminie)

UGOR II stopień wtajemniczenia:
dla osób, które rozpoczęły swoją pracę kilka miesięcy temu na Ugorze pierwszego stopnia, uczestniczą już w grupach i pragną kontynuować drogę poznania siebie poprzez pogłębioną pracę systemową, rozpoznawanie kolejnych procesów, determinujących różne sfery życia oraz stosunku do siebie, bliskich i otaczającego świata.
Wiecie już czym jest praca z Ewą, niejednym nas jeszcze zaskoczy, zadziwi, zaciekawi i obiecuje, że znów nie będzie łatwo.
Koszt pięciomiesięcznego UGOR-u wynosi 1200 zł bez względu na ewentualne nieobecności na poszczególnych zajęciach. Pracujemy od września do stycznia. Jest możliwość płacenia w ratach po podpisaniu umowy, o opłaceniu całego cyklu (5x 240 zł).

TERMINY SPOTKAŃ;
8 i 22 września 2008 (poniedziałki)
(kolejne terminy będą ustalone w późniejszym terminie)

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
(zapisy na warsztaty Ewy Cyzman-Bany w terminach 11-17 LIPCA oraz 22-9 SIERPNIA przyjmowane mogą być wyłącznie drogą mailową)III. Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla KobietSpotkanie z Kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co Kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze. Dla Kobiet, które pragną kwitnąć jeszcze bardziej pachnąco, dla Kobiet, które, pragną otworzyć swe pąki, w poczuciu, ze ich kobiecość jeszcze nie ujrzała promieni słońca..
Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.
Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami..
Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.
Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, w sześciu spotkaniowym cyklu, możliwe jest dotarcie do źródeł problemów na wielu poziomach i w szerszym aspekcie obszarów związanych z Kobiecością.
Zajęcia będą odbywać się w Warszawie na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Ochota.) od 17.30 do 21.30.
Koszt 600 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. W zajęciach mogą wziąć udziłą obserwatorzy, koszt 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji Zapachu Kobiety. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946IV. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

Ten cykl to pięciowarsztatowe spotkanie z męskością poświęcone: męskości jako takiej, ojcostwu (w obydwu kierunkach, czyli relacje z ojcami i dziećmi), relacjom z linią męską i płynącemu stamtąd zasilaniu do ustania w życiu jako mężczyzna. Udział w cyklu może wiele pomóc mężczyznom życiowo osłabionym: alkoholikom, ukochanym synom swoich matek, nieudacznikom życiowym, pechowcom, ojcom, którzy w związku z trudnymi relacjami z byłymi partnerkami nie mają dostępu do swoich dzieci itp.. Ustawienia rozwiązują wiele konfliktów on-line, nawet bez uczestnictwa drugiej strony w zajęciach. Można dotrzeć do przyczyn konfliktu i rozwiązać go inaczej, na płaszczyźnie duchowej, co uwalnia konkretną relację od jego kontynuowania. Działa natychmiast. Skutkuje nawet przy sprawach w sądzie.
Prowadzenie takiego cyklu, wydawać by się mogło to szczyt bezczelności z mojej strony - zważywszy, że jestem kobietą. Nie mogę ani dawać męskości, ani jej uczyć, bo nią nie dysponuję. Ci, którzy brali już udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach hellingerowskich - wiedzą, że moja rola jest rolą „mistrza ceremonii”. Pracuję w polu mentalnym (duszy rodziny) Ustawiającego i stamtąd pochodzi siła - nie ode mnie. Grupę poprowadzę z sympatii do męskiego i na prośbę tych mężczyzn, którzy mnie do tego namawiali.” Ewa Cyzman- Bany
Pracujemy na ul.Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota)
Koszt 600 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Obserwator 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji GROMu. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.
ZAPISY i INFORNMACJE:
Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946


V. Praca, twórczość, biznes

Cykl Praca, Twórczość, Biznes
Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu „Praca, twórczość, biznes”. Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy. Cykl składa się z dwóch popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego dnia warsztatu dla obserwatora - 90 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu. Koszt całego cyklu; 300 zł.

Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)
Kolejna Edycja cyklu we wrześniu 2008.


ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946


VI. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

Wiedzące Pole

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

Literatura w języku polskim:

Bert Hellinger:

 • Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych, przekład Zenon Mazurczak, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2007
 • Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Listy terapeutyczne, znależdż to, co działa, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści, przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera, przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • W samym środku, czyli lekkość bycia. Wykłady i opowieści, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004

Inni autorzy:

 • Thomas Schaffer Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Cyzman-Bany poleca tym, którzy chcą poznać podstawy terapii Berta Hellingera.
 • Thomas Schaffer Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Otto Brink Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
 • Otto Brink Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera, Wydawnictwo Jednośc, Kielce 2004
 • Berthold Ulsamer "Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
 • Daan van Kampenhout Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • Ilse Kutschera Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
 • Gunthard Weber (red.) Terapia systemowa Berta Hellingera przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004

Nagrania VHS I DVD:

 • "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h
 • "Jak życ i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD


VII. Ewa Renata Cyzman-Bany

"Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

Od sześciu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

Ewa Renata Cyzman-Bany


Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”

00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 4553 3680

Aktualne wiadomości o warsztatach ustawień hellingerowskich

Ustawienia hellingerowskie (Metoda Hellingera)