HULA HALAU O PUAHONE

szkoła tańca hawajskiego,
nauka stylów tradycyjnego HULA KAHIKO
oraz współczesnego HULA AUANA

zajęcia dla kobiet i mężczyzn, bez ograniczeń wieku.

Zajęcia odbywają się:
czwartki, w godz. 19.00 - 21.00 w Akademii Teatru i Tańca Al. Niepodległości 80 (róg Odyńca).
wtorki, w godz. 19.00 - 21.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Łazienkowska 7, sala nr 5 (parter).

Współczesny taniec hawajski hula występuje w dwóch formach: kahiko (styl tradycyjny z użyciem bębna ipu, energetyczna, mocna forma) oraz auana (forma bardziej swobodna, z użyciem instrumentów).

Do czasu przybycia Europejczyków taniec hula związany był wyłącznie z rytuałami religijnymi. Nosił nazwę kahiko. Tańcom tym towarzyszył dźwięk pahu - bębna pokrytego skórą rekina. W późniejszych czasach pojawił się drugi, bardziej swobodny styl tańca hula, styl auana.

Hula to język serca i miłości. To samo piękno, gracja i energia. Europejczyk, który po raz pierwszy widzi taniec hawajski hula, ma wrażenie, że tancerze płyną w powietrzu w doskonałej harmonii z ziemią, niebem i własnym ciałem. Stopy tancerzy mają mocny kontakt z ziemią, swobodny ruch bioder pozwala płynąć energii, a dłonie snują pełną wdzięku opowieść o Pele, bogini wulkanów i ognia, jej siostrze bogini rzek Hi'iaka, Poliahu, bogini śniegu i wiele innych.

Lekkie, wdzięczne ruchy to wynik skupieniu uwagi na temacie pieśni. Swobodny przepływ energii widoczny jest w całym ciele - to naturalny i bardzo kobiecy ruch, chociaż hula tańczą także mężczyźni. Hula opowiada o bogach, boginiach, bohaterach i pięknie hawajskich wysp. Hawajczycy radość i miłość życia wyrażają w tańcu. Naturalne jest dla nich wszystko, co związane z ciałem - ruch, zabawa, seksualność. Hula to miłość w czystej postaci - do siebie, do świata, do wszystkiego, co żyje.

Hula może tańczyć każdy, kto po prostu kocha taniec, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Kurs tańca hula poprowadzi wspaniała nauczycielka tańca hula (zarówno kahiko, jak i auana) Marta Motak, uczennica Susan Pa'iniu Floyd oraz największego obecnie kumu (nauczyciela) Kawaikapuokalani Hewetta'a z Hawajów.

Na zajęcia prosimy zabrać wygodny strój: podkoszulek (może być bez rękawów) oraz, kobiety, dużą chustę do owinięcia bioder, mężczyźni luźne spodnie i podkoszulek.

Cena trzymiesięcznego kursu: 120 złotych za miesiąc (całość kursu 480 zł).

2 i 9 maja 2005 (poniedziałki) odbędą się dwa warsztaty z udziałem kumu hula Susan Pa'iniu Floyd.