WARSZTATY TWÓRCZEGO  PISANIA Z DANUTĄ DOWJAT


Od zawsze piszesz pamiętnik i chciałabyś spróbować czegoś innego? Wpadłaś  na  świetny pomysł, ale nie wiesz, od czego zacząć? Marzysz, żeby pisać wiersz, ale boisz się do tego przyznać nawet przed samą sobą? Odkryjesz, jak zacząć i w jaki sposób doprowadzić do końca to, co zaczęłaś. A przede wszystkim, jak  pozbyć się wewnętrznego krytyka, który paraliżuje wszelkie twórcze działania. Pokażę ci, gdzie szukać inspiracji i jak rozwinąć pomysł. Gwarantuję doskonałą zabawę i wyprawę w nieznane - do wnętrza Ciebie! Otrzymasz wypróbowane i skuteczne narzędzia, po które będziesz mogła sięgnąć w artystycznej potrzebie.

 

Dla "początkujących":

Chciałabyś pisać, ale coś cię powstrzymuje? Marzysz o twórczości, ale zablokowały cię krytyczne uwagi i paraliżuje cię lęk? Będziemy razem oczyszczać źródło twórczości, które bije w twoim sercu. Pozbędziesz się blokad, obaw, a przede wszystkim natrętnego głosu wewnętrznego krytyka. Dzięki przeróżnym ćwiczeniom (sama się zdziwisz, o jak różnych sprawach można pisać i jak się przy tym świetnie bawić!), zabawom surrealistycznym i robieniu kolaży, nauczysz się czerpać radość z pisania i znajdować w nim siłę. Będziemy pracować ze snami, wspomnieniami i szaleć na papierze (również używając farb i kredek). Będziesz stawiać pierwsze kroki na pisarskiej drodze i obudzisz w sobie pogodę twórczego dziecka, którym kiedyś byłaś.

 

Dla "zaawansowanych"

Masz pomysł na opowiadanie? Zawsze chciałaś pisać, ale nie potrafisz wyjść poza pierwszą linijkę? Zaczęłaś powieść-rzekę, lecz utknęłaś w połowie i dalej ani rusz? A może wszyscy zachwycają się twoimi listami i chciałabyś spróbować napisać coś jeszcze? Dowiesz się jak stworzyć bohaterkę z krwi i kości, jak znajdować pomysły i je rozwijać. Odkryjesz, w jaki sposób doprowadzić do końca to, co zaczęłaś oraz pozbyć się wewnętrznego krytyka, który paraliżuje wszelkie twórcze działania. Gwarantuję doskonałą zabawę, ponieważ sięgniemy do przeróżnych źródeł inspiracji. Zdjęcia, kolaże, farby, kredki, zapachy, obrazy, surrealistyczne gry słów i dźwięki... Wszystko to posłuży nam do rozwoju. Otrzymasz wypróbowane i skuteczne narzędzia, z których będziesz zawsze mogła korzystać w artystycznej potrzebie.DANUTA DOWJAT

Pisarka, dziennikarka, tłumaczka, od niedawna autorka etiud filmowych, jednym słowem  niespokojny duch. Autorka 5 powieści dla młodzieży, ponad 200 opowiadań, tłumaczka 50 książek, wielu artykułów prasowych i setek list dialogowych do filmów. Parała się dziennikarstwem, pisze scenariusze do filmów offowych, ostatnio chodzi na kurs scenariuszowy w WSF, a najbardziej lubi pracować z kobietami. Od roku 1998 prowadzi warsztaty twórczego pisania w PSF Centrum Kobiet w Warszawie, a od dwóch lat również w ramach Festiwalu PROGRESSteron.