WARSZTAT Z SYBERYJSKĄ SZAMANKĄ


STOWARZYSZENIE „U ŹRÓDŁA”
I OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO
W NOWYM KAWKOWIE
www.tuiteraz.eu , www.u-zrodla.pl

zapraszają 18-20 stycznia 2008 na

WARSZTAT Z SYBERYJSKĄ SZAMANKĄ

LUDMILĄ KARAOL OVUN Z TUWY

nowe kawkowo„Jeżeli chciałbyś poznać osobiście nieprzeciętną osobę, otrzeć się o świat duchów, zobaczyć kim tak naprawdę jest szamanka, zapoznać się z tajnikami rytuałów szamańskich -przyjedź na spotkanie – warsztat z Ludmiłą Karaol Ovun z Tuwy”.PROGRAM:

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z rytuałami tuwińskich szamanów oraz dowiedzą się :

  • o centrach leczniczych i świętych miejscach w Tuvie;
  • o rytuałach święcenia źródła, rytuałach czczących słońce, niebo , ogień, drzewa, ovaa , kamienie;
  • o rytuałach oczyszczania domu, mieszkania;
  • o duchach pomocnikach , atrybutach szamańskich;
  • o sposobach leczenia rytualnego;
  • o rytuałach pogrzebowych dnia 7- go i 49- go;
  • posłuchają tradycyjnego rytualnego śpiewu algysh;
  • nauczą się chuvaanak - wróżenia, stawiania horoskopu z 41 kamieni a także kości ( kazyk) wg. tuwińskiej astrologii;
  • wykonają figurki eerenů - ducha pomocnika, które zostaną ożywione przez Ludmiłę.

Częścią warsztatów będzie tuwiński rytuał zapewniający zdrowie i powodzenie we wszystkich dziedzinach życia. Także rytuał pomagający uświadomić sobie ukryte możliwości i swój energetyczny potencjał. Będą możliwe również konsultacje indywidualne

LUDMIŁA KARAOL OYUN

nowe kawkowoLudmila Karaol Oyun mieszka w Kyzyle, stolicy TUVY - ukończyła Instytut Pedagogiki ze specjalizacją historia i język rosyjski. Zanim została szamanką pracowała w szkole, była żoną oficera. Kiedy jej małżeństwo rozpadło się , wielokrotnie nawiedzały ją duchy, które skierowały Ludmiłę na odmienną życiową ścieżkę. Gdy dowiedziała się, że Kancyyr-ool-Silyk otwiera swoją szkołę szamańską w Kyzyle zgłosiła się natychmiast. Została wybrana przez mistrza i po rocznym zgłębianiu tajników wiedzy szamńskiej pod okiem mistrza przeszła rytuał inicjacji szamańskiej. Jako jedna z czworga uczniów, którzy go ukończyli praktykuje. To już siódmy rok. Jej domeną są rytuały ognia. Oczyszcza domy, miejsca pracy. Przeprowadza dusze zmarłych „na drugą stronę”, pomaga odkryć głęboko drzemiące w ludziach możliwości, jak i odpowiedzieć na pytania z przeszłości , teraźniejszości i przyszłości na podstawie chuvaanak lub kazyk.

SZAMANIZM:

Istotą pojmowania świata w szamaniźmie jest wiara w równowagę panującą w przyrodzie. Dla ludów północnej Azji każdy element natury, szczególnie góry i źródła, ma swojego ducha, z którym należy żyć w zgodzie i dbać o niego, składając drobne dary. W Tuwie, Chakasji i Ałtaju rdzenna ludność wciąż przywiązuje wstążki modlitewne do świętych drzew i układa kopce z kamieni na górskich przełęczach. Tradycyjnym przewodnikiem duchowym jest dla tych społeczności szaman – najwyższy kapłan, prorok i lekarz w jednej osobie. Na Syberii wciąż działają szamani – nietrudno ich spotkać w szkołach szamańskich w Kyzyle, stolicy Tuwy, a nawet umówić się na rozmowę.

MIEJSCE:

Nowe Kawkowo - to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Więcej o miejscu można zobaczyć na stronie: www.tuiteraz.eu

TERMIN:

18-20 stycznia 2008

CENA:

320 zł (warsztat) + koszty zamieszkania i wegetariańskiego wyżywienia ( w zależności od opcji noclegowej w pokoju 2-, 3-, 4- osobowym lub na strychu: 140 zł - 210 zł).

Uwaga: ilość miejsc ograniczona!!
Konieczna wpłata zaliczki w wysokości 150 zł do 20 grudnia 2007 na konto:
Jacek Towalski Bank ING
25 1050 1038 1000 0022 7215 0307

KONTAKT:

www.tuiteraz.eu
kawkowo@kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382

info@u-zrodla.pl Maja Wołosiewicz 0606994366