AKTUALNOŚCI:

kwiecień 2008
11-13 kwietnia 2008
WIOSENNY WARSZTAT JOGI

Z MARIĄ RZUCIDŁO

Już po Świętach, a jeszcze prawie 3 tygodnie do Wielkiej Majówki - dobry czas, by rozruszać swoje ciało i dać trochę strawy duszy. Będziemy praktykować jogę z wielką uważnością, przyglądając się szczegółom, wsłuchując się w oddech, budząc świadomość ciała i coraz większą wrażliwość umysłu i serca. Wymienimy doświadczenia, podzielimy się wątpliwościami, poszukamy odpowiedzi.

W programie:

 • sesje asan (2,5- godzinna przed południem i 2-godzinna po południu oraz, dla chętnych, intensywna 1-godzinna sesja poranna)
 • nauka głębokiego relaksu
 • mantra i medytacja
 • satsang (szczera rozmowa o praktyce jogi)
 • masaże (klasyczny, shiatsu, holistyczny, misami tybetańskimi)
 • kąpiele (relaksacyjne, zdrowotne)
 • ognisko
 • sauna

Zapraszamy osoby, które już ćwiczą jogę, osoby początkujące, a także osoby, które dopiero chcą rozpocząć praktykę jogi albo czegoś się o jodze dowiedzieć.
Osoby towarzyszące, które nie wezmą udziału w zajęciach, mogą w Kawkowie wspaniale wypocząć, korzystając z uroków okolicy i niepowtarzalnej atmosfery domu.

17-19 kwietnia 2008
warsztatUSTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE)

PROWADZI: MAREK WILKIRSKI

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp.

Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

DŁUGI MAJOWY WEEKEND JOGA - TWOJE ŹRÓDŁO ENERGII
26 kwietnia - 1 maja i 1 - 4 maja 2008

PROWADZĄ: RADEK RYCHLIK, WŁODEK ŁAGODZKI

Joga jest systemem ćwiczeń, który zawiera coś, czego nie ma w innych systemach pracy z ciałem. Na macie ćwiczysz całe swoje ciało, opanowujesz niespokojny na co dzień umysł i relaksujesz się.

Długi majowy weekend to czas, gdy potrzeba relaksu i troski o siebie dają o sobie znać z nasiloną mocą. Pozwól sobie na ich zrealizowanie. W otoczeniu pięknej przyrody, w komfortowych warunkach czekają na Ciebie dni, które dadzą Ci siłę, energię i relaks na długo.

maj 2008
18-25 maja
ŚMIERĆ I ODRODZENIE - WARSZTAT SZAMAŃSKI

Tajemnicę śmierci poznać byście chcieli, jak ją jednak znajdziecie, dopóki jej w sercu życia nie odszukacie? Jeśli naprawdę ducha śmierci oglądać pragniecie, na ciało żywota swe serce szeroko roztwórzcie. Jako że życie i śmierć to jedno, podobnie jak rzeka i ocean jedną fale toczą.
Prorok Khalil Gibran

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE to głęboki proces wewnętrznych przemian zachodzących na każdym poziomie. Śmierć jest integralną częścią naszego życia. Prędzej czy później każdy się z nią spotka. Doświadczenie przejścia - czyli śmierci - dotyka bezpośrednio nasze ego. Z punktu widzenia rozwoju, zarówno na poziomie duchowym, emocjonalnym jak i fizycznym, musimy pogrzebać właśnie ego (tzn. umrzeć dla niego), aby mogło nastąpić odrodzenie.

W tym jednym momencie tracimy wszystko: rodzinę, ukochaną osobę, pieniądze. Możemy ze sobą zabrać tylko to kim jesteśmy. Jest to moment na tyle ważny, że w każdej kulturze i religii istnieją tradycje związane z pochówkiem zmarłych. Towarzyszą temu różne ceremonie i dlatego w szamanizmie powstały specjalne rytuały inicjacyjne dla przyszłych adeptów.

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE są właśnie takim rytuałem przemiany, który przygotowuje nas do symbolicznej śmierci. Przeglądając film własnego życia, czyszcząc własne niedokończone relacje i sytuacje, wyrażając na piśmie swoją ostatnią wolę i organizując własny pogrzeb - stworzysz rytuał, który pozwoli, aby Twoje przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległo transformacji. Poprzez odrodzenie MOŻESZ ZACZĄĆ SAM KREOWAĆ WŁASNE ŻYCIE.

To również umożliwia wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

24-25 maja
WARSZTAT - LABORATORIUM GŁOSU ODKRYJ SWÓJ GŁOS
PROWADZI: OLGA SZWAJGIER, grupa dla początkujących

sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski Dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier III.");
Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwaj­gier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) ? tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nau­czy­cieli. Warsztaty odbywaja się raz w miesiacu, w weekendy.
Zapisy: Maja Wołosiewicz 0606994366, info@u-zrodla.pl
30.V- 1.VI
Dla dzieci i Rodziców...
czerwiec 2008
21-28.VI
Ajurweda i Joga - Jedność w Rożnorodności
prowadzą: Amadio Bianchi, Swami Suryananda Saraswati
lipiec 2008
 • 29.VI-6.VII Letni obóz z metodą Feldenkreisa i jogą integralną, prowadzą
 • Jacek Paszkowski i Ewa Foley
 • 7 - 13.VII - Ecstatic Dance -Warsztat tańca Wyzwolonego, prowadzi Kama
 • Korytowska
 • 11-20. VII - Parnerstwo holistyczne
 • 20-26. VII - IPSI Warsztat antystresowy, prowadzi Monika Popowicz
 • 26.VII- 2.VIII - IPSI Warsztat dla singli
sierpień 2008
 • 2-8.VIII - Joga dla początkujących, prowadzi Jerzy Jagucki
 • 9-15.VIII - Joga dla zaawansowanych, prowadzi Jerzy Jagucki
 • 16-23.VIII - Ewa Foley Zakochaj się w życiu
 • 24.-31.VIII - Ewa Folej Poczucie własnej wartościWARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

kwiecień
Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera

6 kwietnia 2008 Warszawa
11-12 kwietnia 2008 Bolszewo koło Wejherowa
13 kwietnia 2008 Kielce
19 kwietnia Wadowice
20 kwietnia Warszawa
17-18 maja 2008 Warszawa
23 maja 2008 Bolszewo koło Wejherowa
24 maja 2008 Sopot
25 maja 2008 Kielce
31 maja 2008 Warszawa

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.
Warsztat wyjadowy Dusza i Ciało w Fijałkowie koło Przasnysza
od 9 do 14 maja

(zajęcia w pierwszym dniu zaczynamy o 18-tej, kończymy 14 maja też o 18-tej) Warsztat szczególnie polecam osobom z poważnymi, głęboko osadzonymi w życiu (i Systemie) problemami lub chronicznymi chorobami. Będzie okazja do bardzo intensywnej pracy dla każdego w jego osobistym temacie.

W czasie wolnym od zajęć będzie okazja do aktywnego wypoczynku. W sąsiednim gospodarstwie można pojeździć konno, będzie też możliwość polatania na paralotni (konie i paralotnia - płatne osobno, ceny przyzwoite). Poza tym  z dodatkowych atrakcji: ogniska, piękne lasy dookoła i stawy.

Warsztat w Bolszewie koło Wejherowa W Poszukiwaniu Miłości
25-27 maja 2008
(niedziela-wtorek w godzinach 9.00-18.00)

Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary Ewa nie potrzebuje obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Można pracować z połówką pary a jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.
Poza klasycznymi Ustawieniami będą medytacje, prace systemowe w wizualizacji oraz wykłady. Będziemy docierać do przyczyn problemów zmieniając skrypty, rozwiązując traumy i usuwając przeszkody na drodze do miłości. Damy też miejsce na omówienie oraz rozwiązanie problemów relacyjnych związków istniejących i byłych. Szczególnie polecamy "mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością", którzy w kolejnym związku próbują ułożyć sobie życie oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym.
GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

Terminy:
10,17 kwietnia (czwartki)
8, 15 i 22 maja (czwartki)

Ten cykl to pięciowarsztatowe spotkanie z męskością poświęcone: męskości jako takiej, ojcostwu (w obydwu kierunkach, czyli relacje z ojcami i dziećmi), relacjom z linią męską i płynącemu stamtąd zasilaniu do ustania w życiu jako mężczyzna. Udział w cyklu może wiele pomóc mężczyznom życiowo osłabionym: alkoholikom, ukochanym synom swoich matek, nieudacznikom życiowym, pechowcom, ojcom, którzy w związku z trudnymi relacjami z byłymi partnerkami nie mają dostępu do swoich dzieci itp.. Ustawienia rozwiązują wiele konfliktów on-line, nawet bez uczestnictwa drugiej strony w zajęciach. Można dotrzeć do przyczyn konfliktu i rozwiązać go inaczej, na płaszczyźnie duchowej, co uwalnia konkretną relację od jego kontynuowania. Działa natychmiast. Skutkuje nawet przy sprawach w sądzie.
Prowadzenie takiego cyklu, wydawać by się mogło to szczyt bezczelności z mojej strony - zważywszy, że jestem kobietą. Nie mogę ani dawać męskości, ani jej uczyć, bo nią nie dysponuję. Ci, którzy brali już udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach hellingerowskich - wiedzą, że moja rola jest rolą „mistrza ceremonii”. Pracuję w polu mentalnym (duszy rodziny) Ustawiającego i stamtąd pochodzi siła - nie ode mnie. Grupę poprowadzę z sympatii do męskiego i na prośbę tych mężczyzn, którzy mnie do tego namawiali.” Ewa Cyzman- Bany

UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

Od września 2008 rusza kolejna edycja Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju I stopnia (Ugorem zwanej), w Warszawie.

Pracujemy bardzo intensywnie, Ewa zadaję prace domowe, uczy samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji). Zważywszy intensywność - UGOR jest też najtańszą formą pracy nad sobą metodą Ustawień Systemowych. Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia od osób, które już wcześniej uczestniczyły w prowadzonych przez Ewę zajęciach (choćby jako obserwatorzy). Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.

Bieżące terminy Ugorów:

Terminy spotkań Ugoru I stopnia:
7 i 21 kwietnia (poniedziałki)
5 i 19 maja (poniedziałki)
2 czerwca (poniedziałek)

Terminy spotkań Ugoru II stopnia
9 i 23 kwietnia 2008
7 i 21 maja 2008
4 i 18 czerwca 2008
Koszt 540 zł.

Grupa Kielecka:
13 kwietnia 2008
25 maja 2008


WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680