PRACA Z GŁOSEM
OLGA SZWAJGIER - LABORATORIUM GŁOSU
"ODKRYJ SWÓJ GŁOS"


GRUPY DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Zajęcia odbywają się w Warszawie,
sobota godz. 11:00 - 18:00, niedziela godz. 10:00 – 16.30,
cena 2-dniowego warsztatu wynosi 450 zł.
Kontakt: info@u-zrodla.pl , Maja Wołosiewicz 0606994366WARSZTATY WOKALNE OLGI SZWAJGIER W 2020


25-26.I.2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)
15-16.II.2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, Olga Szwajgier (Warszawa)
7-8.III.2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)
25-26.IV.2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)
9-10.V .2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)
6-7.VI .2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)
24-30.VIII.2020
Wakacyjny wyjazdowy warsztat „Laboratorium Głosu – Odkryj swój głos” dla początkujących i zaawansowanych, prowadzi: Olga Szwajgier ( Nowe Kawkowo k. Olsztyna)
5-6.IX.2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)
17-18.X.2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. warsztat zaawansowany cz.II, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)
14-15.XI .2020
Laboratorium głosu – Odkryj swój głos. Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi: Olga Szwajgier (Warszawa)Olga Szwajgier, jeden z największych sopranów świata jest nie tylko wspaniałą wokalistką, ale również uroczą kobietą, pełną energii, radości życia i poczucia humoru, obdarzoną niezwykłą umiejętnością pracy z ludźmi.

     

 Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemudźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele.

Pracując z Olgą Szwajgier możemy przekonać się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji oraz wykorzystywania swoich błędów na drodze rozwoju.

Olga Szwajgier nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie - ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę. Wierzy, że wszystkie wydarzenia w naszym życiu spowodowane są naszymi myślami i słowami - "Twoje myśli i słowa - powtarza często - tworzą Twoją rzeczywistość".

OLGA SZWAJGIER

Szwajgier jeden z największych sopranów świata jest nie tylko wspaniałą wokalistką, ale również uroczą kobietą, pełną radości życia i poczucia humoru, obdarzoną niezwykłą umiejętnością pracy z ludźmi. Zajęcia z nią to sama przyjemność. Na początku Olga pomaga odnaleźć każdemu uczestnikowi jego własny, osobisty dźwięk, a także miejsce w którym się on w nas rodzi. Uczy jak wydobywać głos bez wysiłku czy nadwerężania aparatu głosowego. Tak więc warsztaty dla początkujących to przede wszystkim szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. A wszystko to dzieje się przy życzliwym i ciepłym wsparciu Olgi Szwajgier. Na pierwszych zajęciach nie pracuje się jeszcze z konkretnym materiałem muzycznym takim jak pieśń czy piosenka. Osoby początkujące pracują tylko z dźwiękiem, ponieważ najważniejsze jest by nauczyły się prawidłowej emisji głosu już na początku swojej "wokalnej drogi".

Warsztaty Olgi przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcamy więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

W programie zajęć:

  • poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier
  • nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu
  • techniki operowania głosem
  • oraz praca nad jego świadomym brzmieniem
  • poznanie swoich możliwości głosowych
  • odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk

Olga Szwajgier
Mistrzyni głosu, światowej sławy wokalistka, sopran. Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Autorka unikatowej metody pracy z głosem. Wieloletni  pedagog Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, Włoszech, Niemczech, Francji, Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych.Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym.  W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall na koncercie uświetniającym  obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tytułem "Woman of thew Year 1991/92" przez International Biographical Centre w Cambridge.ARTYKUŁ O OLDZE SZWAJGIER , SENS 2010
„CZŁOWIEK, INSTRUMENT DŹWIĘKU”, AUTOR: MAGDA RYBAK

RELACJE Z WARSZTATU

Przeczytaj relacje >>>

Jeżeli możesz podzielić się swoimi wrażeniami, pisz: info@u-zrodla.pl Czekamy na Wasze opinie.

ZDJECIA Z WARSZTATÓW OLGI SZWAJGIER:

ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier ARSZTATY GŁOSU z Olgą Szwajgier