USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE
Ewa Renata Cyzman-Bany


I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie

II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

III. Gendery – Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet i Mężczyzn

IV. Uzależnienia" (alkoholizm, narkomania, uzależnienie od internetu, papierosów lub pracy, seksoholizm i inne)

V. Trzy Bramy Życia – Warsztat dla każdego kto przyszedł na świat.

VI. Ustawienia organizacyjne, czyli warsztat „Praca, Twórczość, Biznes”

VII. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

VIII. Ewa Renata Cyzman-Bany
I. Warsztaty i seminaria hellingerowskie

Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera

02-03 kwietnia 2011 Warszawa (sobota - niedziela, od 9.00 do wieczora, ul.Lewandów 70a)
20 kwietnia 2011 Warszawa (środa, od 9.00 do wieczora, ul.Lewandów 70a)
07 maja 2011 Gdańsk (sobota, od 9.00 do wieczora, ul.Matejki 1/2a)
08 maja 2011 Warszawa (niedziela, od 9.00 do wieczora, ul.Lewandów 70a)
13-14 maja 2011 Zielona Góra (piątek - sobota, piątek od 16.00 do wieczora, sobota od 9.00 do wieczora, ul.Stokrotkowa 8)
21 – 22 maja 2011 Warszawa (sobota - niedziela, od 9.00 do wieczora, ul.Lewandów 70a)
04 czerwca Gdańsk (sobota, od 9.00 do wieczora, ul.Matejki 1/2a)
11-12 czerwca 2011 Warszawa (sobota - niedziela, od 9.00 do wieczora, ul.Lewandów 70a)
28 czerwca 2011 Warszawa (wtorek, od 9.00 do wieczora, ul.Lewandów 70a)
10 lipca 2011 Gdańsk (niedziela, od 9.00 do wieczora, ul.Matejki 1/2a)
15-16 lipca 2011 Zielona Góra (piątek - sobota, piątek od 17.00 do wieczora, sobota od 9.00 do wieczora, ul.Stokrotkowa 8)


„Tematyka bez ograniczeń. Poprowadzę na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - prowadzę na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.”
Ewa Renata Cyzman-Bany

Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne.

Koszt uczestnictwa:
Warszawa: 300 zł pełne ustawienie/cały warsztat jednodniowy lub dwudniowy,
120 zł obserwator/1 dzień warsztatu (2 dni warsztatu 180 zł).
Gdańsk, Wrocław, Zielona Góra: 330 zł pełne ustawienie/cały warsztat jednodniowy lub dwudniowy,
135 zł obserwator/1 dzień warsztatu (2 dni warsztatu 180 zł).
Toronto: 210 $

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.

ZAPISY i INFORMACJE:
Marta Rozwadowska martarozwadowska@o2.pl 605 746 946


Wyjazdowy warsztat Ustawień Systemowych – Fijałkowo

18-24 lipca 2011

Tygodniowy warsztat to wyjątkowa okazja do intensywnej i głębokiej pracy poprzez Ustawienia Systemowe nad wszelakimi obszarami życia i ich niedogodnościami oraz problemami z nimi związanymi. Przez siedem dni nasza Dusza może spotkać się z tym, co doskwiera nam od lat w przestrzeni życia i być może zacznie być gotowa by pożegnać się z tym, co jej doskwierało, z tym co można już zostawić za sobą i stanąć w nowych, mniej obcisłych butach przed drzwiami do wolnej od uwikłań i niedokończonych spraw teraźniejszości i przyszłości.

Na warsztat można zabrać plecak problemów wszelakiej maści, zapachów i uczuć, wraz z Ewą będziecie mieli go powoli odpakować z Miłością, troską, być może strachem lub zażenowaniem. Można wziąć ze sobą kamienie niechcianej przeszłości, puszki Pandory związkowe, jadowite węże biznesowe, myszką trącane niedogodności z teściami, szefami czy też sąsiadami, przejrzałe, przetrenowane i znudzone niewygodności z dziećmi, od lat doświadczane problemy zdrowotne, ociekające nudą lub udręka schematy codzienności, które Wam i bliskim spędzają sen z powiek.

Warsztat odbędzie się w Fijałkowie, koło Przasnysz (ok.80 km od Warszawy), gdzie oprócz spotkań w Chimerami, możecie miło spędzić czas miedzy warsztatowy, spacerując po lesie, zażywając kąpieli w pobliskich stawach, dla bardziej odważnych jest możliwość skoku w tandemie ze spadochronem, przelot motolotnią lub paralotnią, dla pragnących innych wrażeń – pobliska stadnina koni, wieczorne spotkania przy ognisku (zajęcia lotniczo - stajenne nie są wliczone w cenę warsztatu i pobytu, szczegóły podamy zainteresowanym). Noclegi, wyżywienia i zajęcia odbędą się w Gościńcu pod Kasztanem, można podpatrzeć to miejsc na stronie www.fijalkowo.pl.

Koszt:

1050 zł warsztat + ok.500 zł noclegi i wyżywienie

Dla osób, które zadeklarują się na wyjazd i wpłacą zadatek do 30 kwietnia: 10% zniżki na warsztat (czyli płacą 945 zł).

Gdy na warsztat jedzie Para, druga osoba z Rodziny lub inna osoba Towarzysząca: druga osoba zapłaci 550 zł za warsztat.

Ugorowicze: 600 zł za warsztat.

Jeśli ktoś chce przyjechać na warsztat a ma problemy finansowe, istnieje możliwość negocjowania zniżki lub rozłożenia kwoty na raty.

Zadatek: 250 zł rezerwacja noclegów + 300 zł warsztat, czyli w sumie 550 zł (w przypadku rezygnacji do 15 czerwca zwracamy całość kwoty zadatkowej, w przypadku rezygnacji do 30 czerwca zwracamy 300 zł zadatku, po tym terminie zaliczka nie podlega zwrotowi).

Warsztat związkowy dla par i singli "W Poszukiwaniu Miłości"

29 i 30 kwietnia 2011
1, 2 i 3 maja 2011

Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary Ewa nie potrzebuje obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Można pracować z połówką pary a jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.

Poza klasycznymi Ustawieniami będą medytacje, prace systemowe w wizualizacji oraz wykłady. Będziemy docierać do przyczyn problemów zmieniając skrypty, rozwiązując traumy i usuwając przeszkody na drodze do miłości. Damy też miejsce na omówienie oraz rozwiązanie problemów relacyjnych związków istniejących i byłych.

Szczególnie polecamy "mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością", którzy w kolejnym związku próbują ułożyć sobie życie oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym. Bardzo cenne i uzdrawiające doświadczenie dla osób, które są w trakcie rozwodu (zwłaszcza jeśli mają dzieci z tego związku) oraz dla tych, którzy próbują się zejść po kryzysach.

DLA TYCH, KTÓRZY JUZ UCZESTNICZYLI W CYKLU, to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w związkach.

Warsztat odbędzie się w Warszawie, an ul.Lewandów 70a.

Pracujmy od piątku do poniedziałku od 9.00 do wieczora.

CENA: 750 zł Uczestnicy, których Ustawienia będą poprowadzone.
Dla par zniżka 10%- w sumie płacą 1350 zł
120 zł dziennie – dla osób, które pragną pozostać jedynie Obserwatorami
OSOBY KTÓRE ZGŁOSZĄ SIĘ I ZAPŁACĄ DO 30 MARCA: 10 % ZNIŻKI

UGOROWICZE – BYLI I OBECNI: 375 zł Obserwatorzy 375 zł, Uczestnicy 420 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.


II. UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

UGOR - I stopień wtajemniczenia:

Nowa edycja grupy zacznie się we wrześniu 2011

„dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów.  Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też).
Pracujemy bardzo intensywnie, zadaje prace domowe, uczę samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji).
Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.”

Ewa Renata Cyzman-Bany

Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które już uczestniczyły w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę Cyzman-Bany. Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl , na podstronie Ustawienia hellingerowskie).
UWAGA: dla Uczestników UGOR-u 50% zniżki za udział w charakterze obserwatora w warsztatach tematycznych i seminariach prowadzonych przez Ewę.

Warszawska grupa Warsztaty odbywają się w Zespole Szkół Muzycznych I st. im. Stanisława Moniuszki ul. Kawęczyńska 23/25 (dojazd tramwajami nr 7 i 13, dla przyjezdnych z poza Warszawy bliskość Dworca Wschodniego).

Zajęcia trwają od 17.15 do około 22.00.

Spotkania grupy w Gdańsku Koszt pięciomiesięcznego Ugoru wynosi 1500 zł bez względu na ewentualne nieobecności na poszczególnych zajęciach. Jest możliwość płacenia w ratach po podpisaniu umowy, o opłaceniu całego cyklu (5 x 300 zł). Warsztaty odbywają się w przedszkolu, na ul.Chrzanowskiego 6, Gdańsk-Wrzeszcz.

Spotkania superwizyjne dla byłych Ugorowiczów

Terminy spotkań:

29 marca 2011
26 kwietnia 2011
17 maja 2011
07 czerwca 2011

Warsztaty będą się odbywać na ul.Lewandów 70a, od 17.30 do późnego wieczora.III. Gendery – czyli coś dla Kobiecości i Męskości

Nowa Edycja

24 i 31 marca 2011
07, 14, 21 i 28 kwietnia 2011

Cykl poświęcony wszelakim aspektom Kobiecości i Męskości. Będziemy pracować nad sprawami seksualności, macierzyństwem i ojcostwem, poczuciem własnej tożsamości płciowej. Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, dotkniemy spraw Systemowych, które determinują nasze stanięcie we własnej sile w Męskim i Kobiecym, by uzyskać pełnie i stabilizacje, i by mogli nas prowadzić dobrą drogą wspierający Bliscy, którzy są za naszymi plecami.

Pracując w gronie obu płci, będziemy mogli podpatrzeć, poczuć swoimi zmysłami i duszą, jak różne dynamiki wpływają w szerszym aspekcie na losy drugiej płci, choć jak twierdzi Ewa, nigdy nie zgłębimy wszystkiego, co jej dotyczy i (na szczęście) zawsze pozostaną w niej obszary dla nas niedostępne, niepojętne i niepoznane.

Pracujemy na ul. Kawęczyńskiej 23/25 w Zespole Szkół Muzycznych I st. im. Stanisława Moniuszki. Warsztaty od 17.15 do ok.21.30-22.00, spotkania będą się odbywać w czwartki.

Koszt 900 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 300 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Obserwator 90 zł/ 1 dzień warsztatu.

ZAPISY i INFORMACJE:
Marta Rozwadowska martarozwadowska@o2.pl , 605 746 946


IV. Uzależnienia (alkoholizm, narkomania, uzależnienie od internetu, papierosów lub pracy, seksoholizm i inne)

Pierwsze spotkanie grupy:

16 lub 30 marca 2011

Kolejne spotkania:

13 i 27 kwietnia 11 i 25 maja (8 czerwca, jeśli zajęcia ruszą 30 marca)

Czekamy na zgłoszenia, grupa zacznie prace, gdy zbierze się wystarczająca liczba chętnych Uczestników.

Grupa dla uzależnionych i ich bliskich (nie wymagam zachowania abstynencji, ale na zajęcia trzeba się stawiać w stanie, który pozwala aktywnie w nich uczestniczyć) oraz osób, które pracują z osobami uzależnionymi.

Warsztaty trwają trzy miesiące w cyklu środowych spotkań popołudniowo-wieczornych, opartych oczywiście o Ustawienia hellingerowskie. Będzie to niezwykle intensywna praca w małej grupie, więc każdy z Uczestników będzie miał szanse na kilka Ustawień. Grupa zobowiązana jest do całkowitej dyskrecji, a jeśli ktoś ma opory to nie ma potrzeby, by ujawniał wobec grupy specyfikę i rodzaj swojego uzależnienia. Tym razem cykl składa się z sześciu spotkań.

Ewa Renata Cyzman-Bany przez trzy lata prowadziła ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, wielokrotnie prowadziła warsztaty Ustawień Systemowych o tematyce uzależnień, pracując między innymi z osobami, które borykały się często z niejednym uzależnieniem kilkoma uzależnieniami w swoim życiu.


Cena – 900 złotych, dla bliskich, którzy chcieli by współtowarzyszyć -łotych czornych, cena - 1260 zł od 09.00 50% zniżki (istnieje możliwość płacenia za cykl w ratach 3 x 300 złotych). Obserwator 90 zł/ 1 dzień warsztatu.

Pracujemy na ul. Kawęczyńskiej 23/25 w Zespole Szkół Muzycznych I st. im. Stanisława Moniuszki. Warsztaty od 17.15 do ok.21.30-22.00.

Aby zajęcia ruszyły musi się zebrać grupa minimum 7 osobowa. Zatem zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe.ZAPISY i INFORMACJE:
Marta Rozwadowska martarozwadowska@o2.pl , 605 746 946


V. Trzy Bramy Życia – Warsztat dla każdego kto przyszedł na świat.

08-09 kwietnia 2011, Warszawa (piątek 17.00-22.00, sobota od 9.00 do wieczora)
15 maja 2011 – warsztat uzupełniający dla grupy kwietniowej, od 11.00 do wieczora

„Poczęcie, życie w brzuchu Matki, narodziny i pierwsze doświadczenia tuż po narodzinach to pasmo nieuświadomionych doznań i przeżyć o znaczeniu trudnym do przecenienia. Ich działanie w późniejszym życiu porównałam kiedyś do pioruna kulistego. Każdy wie, że coś takiego istnieje, coś o tym słyszał, ale nie wie czym to jest. Przylatuje "toto" nie wiadomo skąd, odlatuje nie wiadomo gdzie, niesie ogromną energię demolując po drodze to, co było już poukładane.

W swojej pracy ustawieniowej zauważyłam, że same narodziny i ich okoliczności ukazują problemy osiowe każdego człowieka i to co dla niego potem w życiu jest najważniejsze. W kontakcie z tym doświadczeniem odkrywa się dla każdego jakaś szczególna tajemnica przynosząc siłę, spokój wynikający z nagłego pozarozumowego zrozumienia własnej istoty i wiele innych darów dla Duszy i Ciała. Na poziomie relacyjnym przyjęcie tych doświadczeń prowadzi nas do spotkania z Matką i Tym, co od nas większe, służąc ugruntowaniu, spełnieniu i radości życia. "Odczarowują się" traumy stając się źródłem siły tam, gdzie wcześniej były obciążeniem.

Ten warsztat dla każdego z Uczestników jest okazją do świadomego przyjęcia własnego rozdania i tego, co w tym rozdaniu zostało mu dane do dyspozycji.

Zapraszam do wspólnej pracy.”
Ewa Renata Cyzman-Bany

Pracujemy na ul.Lewandów 70A.

Koszt: 330 zł, Obserwatorzy 120 zł.

UGORowicze BYLI I OBECNI, którzy chcą pracować w tym temacie: 210 zł, Obserwatorzy 60 zł.


ZAPISY:
Marta Rozwadowska martarozwadowska@o2.pl 605 746 946

VI. Ustawienia organizacyjne, czyli warsztat „Praca, Twórczość, Biznes”

„Zapraszam ludzi z problemami z pracą i w pracy dotyczącymi własnego funkcjonowania lub relacji z innymi (współpracownikami, szefami, wspólnikami itp.), tych, którzy mają kłopot ze znalezieniem lub utrzymaniem pracy, zarabianiem pieniędzy, właścicieli firm, którzy mają powtarzające się problemy z biznesem oraz twórców w kryzysach (bez względu na ich przyczyny i zakres).
Wielokrotnie sabotujemy własne działania, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, co nami faktycznie kieruje. Możemy w realu obserwować skutki przykrego rozminięcia założeń i efektów, noszącego czasami znamiona spisku ("wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie"). Ustawienia działają błyskawicznie pokazując przyczyny problemów i przynosząc rozwiązania. Jeśli konflikt dotyczy wielu osób - wystarczy obecność jednej z nich.”

Ewa Renata Cyzman-Bany

Zajęcia odbędą się w Zespole Szkół Muzycznych I st. im. Stanisława Moniuszki ul. Kawęczyńska 23/25 (dojazd tramwajami nr 7 i 13, dla przyjezdnych z poza Warszawy bliskość Dworca Wschodniego).

Kosz 300 zł, cena dla Obserwatorów – 120 zł za 1 dzień warsztatu.

W zależności od ilości zgłoszeń warsztat potrwa 2 lub 3 spotkania.

Jeśli powyżej nie ma umieszczonych terminów na ten warsztat, polecamy zapisanie się na Ustawienie na warsztat „Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera”, Ewa prowadzi na nim również prace systemowe związane ze sprawami biznesowymi.


ZAPISY:
Marta Rozwadowska martarozwadowska@o2.pl 605 746 946

VIII. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera

to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

Wiedzące Pole

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

Literatura w języku polskim:

Bert Hellinger:

 • Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych, przekład Zenon Mazurczak, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2007
 • Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Listy terapeutyczne, znaleźć to, co działa, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści, przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera,Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • Porządki pomagania , przekład Barbara Wyczesany, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2008
 • Odchodzimy spełnieni. O miłości i śmierci. Przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2009
 • Szczęście, które pozostaje. Jak udają się związki. Przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2009
 • Podwójne spełnienie. Sukces w życiu i w zawodzie, przekład Anna Choińska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2010
 • Miłość Ducha. Czym jest i jak osiągnąć spełnienie, przekład Anna Choińska, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2010
 • Wielki konflikt. Od uwikłań rodzinnych do nierozwiązanych konfliktów między narodami, przekład Ewa Urbańska, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2010

Inni autorzy:

 • Thomas Schaffer Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Renata Cyzman-Bany poleca tym, którzy chcą poznać podstawy terapii Berta Hellingera.
 • Thomas Schaffer Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Otto Brink Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
 • Otto Brink Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2004
 • Berthold Ulsamer "Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
 • Berthold Ulsamer Reguły gry w związku, Studio Astropsychologii 2008
 • Berthold Ulsamer Techniki Ustawiania Rodzin, Studio Astropsychologii 2008
 • Gabriele i Ber Berthold Ulsamer Zasady życia w rodzinie, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2003
 • Aleksandra Szewczyk Czerpiąc ze źródła,Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, Lublin 2002
 • Daan van Kampenhout Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • Ilse Kutschera Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
 • Gunthard Weber (red.) Terapia systemowa Berta Hellingera przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004
 • Jan Jacob Stam Ustawienia Systemowe w biznesie i organizacjach, przekład Barbara Jarzębska-Ziewic, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2010
 • Ks. Aleksander Posacki SJ Psychologia i New Age, Fenomen-Wydawnictwo Arka Noego, Gdańsk 2007
 • John L. Payne Obecność Duszy. Transformacja życia przez świadomość duszy, przekład Maria Stec, Wydawnictwo Biblioteka Nowej Ziemi, Kraków 2010

Nagrania VHS I DVD:

 • "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h
 • "Jak żyć i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD
 • „Kurs Mistrzowski Berta Hellingera” Warsztat w Krakowie w 2006 roku, Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej z Krakowa, 8 płyt DVD


IX. Ewa Renata Cyzman-Bany

"Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat.

W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać.

Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

Od ośmiu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą.

Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

Ewa Renata Cyzman-Bany


Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”

00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 4553 3680