Medytacja Labiryntu

22-29 SIERPIEŃ 2010
MAITRI – JOGA, RELAKSACJA, MEDYTACJA

PROWADZI: SYLWIA HANFF

Nieustannie „pracujemy nad sobą”, by zmienić się na lepsze. Walczymy ze sobą, bo uważamy, że jesteśmy pełni wad, nad którymi musimy usilnie pracować, by osiągnąć szczęście.... Najczęściej zapominamy o najważniejszym, podstawowym elemencie.

Maitri (z sanskr.) to pełna miłości, bezwarunkowa życzliwość i dobroć; to bezwarunkowa samoakceptacja i przyjazne nastawienie do samego siebie. Maitri to współodczuwanie ze sobą będące podstawą współczucia dla innych. Maitri nie jest pobłażliwością, ale łagodnością nie-osądzania, rezygnacją z walki i surowości. To jest podstawa medytacji.

Jak pisze Pema Cziedryn, „skupienie się na swoim umyśle – takim jaki on jest w tej chwili, i na swoim ciele takie, jakie ono jest w tej chwili, to nic innego jak czułość okazywana sobie, innym i całemu światu”. Chodzi o to, by we własnym umyśle i ciele poczuć się jak w domu. Tylko w taki sposób można rozwinąć w sobie bezwarunkową otwartość i znieść bariery, które oddzielają nas od nas samych i od innych.

Joga i medytacja może być nie tyle „pracą nad ciałem”, co tańcem - braniem udziału w tym, co się właśnie wydarza, radosnym zanurzeniem się w przepływie życia, otwieraniem zmysłów, umysłu i serca.

Zapraszam na warsztat Maitri – joga, relaksacja, medytacja, na którym wspólnie będziemy przypominali sobie nasz naturalny stan bycia maitri. W programie poranne powitanie słońca i medytacja „Życie w oddechu” (pranayama), w ciągu dnia sesje jogi kundalini oraz wieczorna relaksacja i medytacja (jogiczna, medytacja w ruchu, chodzona, medytacja labiryntu).

Joga Kundalini to jeden ze starożytnych, indyjskich systemów rozwoju zawierający techniki ruchu, oddechu, medytacji i mantry. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym oraz stymuluje umysł, daje nam stabilność i pewność siebie. Joga Kundalini-joga świadomości to dynamiczna joga polegająca na umiejętnym pobudzaniu energii kundalini – kreatywnej energii świadomości. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało i umysł, zwiększa świadomość siebie i świata, daje poczucie jedności i pełni.

 

Praktyka obejmuje:

  • krije - usystematyzowane zestawy ćwiczeń,
  • pranajamę - techniki oddechowe,
  • mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii,
  • mantry - pracę z wibracją dźwięków,
  • medytacje statyczne i dynamiczne.

Jednoczesne wykorzystanie tych technik pozwala na pracę z całą strukturą energetyczną człowieka, pomaga uwolnić i oczyścić zablokowane w ciele emocje, które nie pozwalają nam na realizację naszego potencjału, daje możliwość głębokiego doświadczenia siebie, poszerza świadomość, otwiera na kontakt ze światem, wzmacnia intuicję i umiejętność odczuwania radości życia.

Sylwia Hanff

Ukończyła filozofię na UW, nauczycielka medytacji labiryntu (Veriditas Trained Labyrinth Facilitator - kurs Veriditas/USA); nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA); od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu www.medytacjalabiryntu.pl

Harmonogram dnia

  • Przed śniadaniem: Powitanie słońca i pranayama - medytacja oddechu 30 min.
  • Po śniadaniu: sesja jogi kundalini 1,30 h
  • Po południu: sesja jogi kundalini 1,30 h
  • Po kolacji: medytacja
CENY:

Warsztat „Maitri – joga, relaksacja, medytacja”: 400 zł
Koszty zakwaterowania i wyżywienia: 35-69 zł cena pokoju w zależności od opcji noclegowych oraz 53 zł dzienny koszt wyżywienia

KONTAKT I ZAPISY:

www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
Biuro Ośrodka: 0662759576,
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz- Towalska 0606994366

UWAGA:

Konieczna wpłata zaliczki w wysokości 200 zł do 15 sierpnia na konto Ośrodka:
Alior Bank 37 2490 0005 0000 4500 5695 0255
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „Tu i Teraz”
Nowe Kawkowo 52A , 11-042 Jonkowo

W przypadku rezygnacji z zajęć tydzień przed warsztatami zaliczka przepada bezzwrotnie!