AKTUALNOŚCI:

wrzesień 2007
WARSZTATY WOKALNO - MUZYCZNE ZE STANDARDEM W TLE
14-16 września

Warsztaty prowadzi Iza Kurkus wraz z muzykami jazzowymi. Wystąpi także zespół Izy Kurkus z repertuarem jazzowo-tanecznym KONCERT THE DARK PEARLS. Uczestnicy poznają tajniki śpiewu i muzyki jazzowej oraz wypoczną przy dobrej muzyce.

Koszt 360 zł plus zakwaterowanie i wyżywienie.
Warsztaty przeznaczone są dla Wszystkich, dla nie-muzyków również!
Iza Kurkus
Śpiewu i emisji głosu uczyła się u Grażyny Cesarczyk oraz u wybitnych śpiewaków muzyki gospel - Susan Harriot i pastora Lee Browna. Śpiewa jazz. Występuje ze składem The Dark Pearls strona WWW oraz z tercetem GosBelles. Od lat prowadzi warsztaty z emisji głosu oraz warsztaty rozwojowe dla dzieci oraz dla dorosłych. Występuje na scenie od dziecka, metoda walki ze stresem i panowanie nad techniką to dwie metody do tego, by uprawiać muzykę dobrze. Reszta znajduje się w sercu, w duszy, w wyobraźni. (www.izakurkus.com)

Program mazurskich warsztatów dzieli się na 4 etapy:
Pierwszym etapem (3 godziny) jest wykład z ćwiczeniami dla grupy.

1.Zaburzenia głosu, klasyfikacja.
2.Emisja - czym jest?
3.Cechy prawidłowej emisji głosu wg różnych szkół wokalnych.
4.Oddychanie. Rytm oddychania. Przepona. Gardło. Rezonans. Jak śpiewają czarnoskórzy wokaliści? Skąd ta siła? Dlaczego joga i śpiew?
5.Ćwiczenia z różnych zakątków Ziemi. Ciało. Oddech. Głos.
6. Zjawisko średnicy.
7.Cwiczenia wokalne

Drugim etapem są ćwiczenia na odnalezienie średnicy głosu i zbudowanie swojej skali, w której nasz głos brzmi pięknie. (3 godziny)
1. Popularne rozśpiewki wokalistów.
2. Przygotowujemy lead sheet do songu jazzowego.
3.Rozśpiewki na skalach muzycznych różnego rodzaju.
4. Próbujemy śpiewać standardy muzyki popularnej i jazzowej, każdy w swojej średnicy głosu.
5.Dodajemy style - blues, swing, bossa, funky, waltz itd.
6.Ćwiczenia rytmiczne (z gadżetami muzycznymi)
7.Początki piosenek i wykańczanie nut oraz całych fraz (czym jest zdanie, którego ktoś nie skończył?)
8. Złota zasad „Graj dużo, mów mało”. O koncentracji ważnej dla życia wewnętrznego i dla muzyki.
9.Doznania płynące z muzyki soul warsztat ruchowy.
10. Improwizacja i scat - co to jest?
11.Śpiewamy scatem- będzie wesoło:-0
Godz. 20.00 KONCERT IZA KURKUS I THE DARK PEARLS
Etap 3
Godz.9.00 - 15.30 - zajęcia indywidualne z wybraną przez uczestników przed warsztatami piosenką (lub dwoma)
Etap 4
Godz.17.00- koncert Uczestników warsztatów.

EKSTAZA MIŁOSNA W PARTNERSTWIE
- WARSZTAT TANTRY PROWADZONY PRZEZ GAYE I MARIUSZA WIŚNIEWSKICH

28 września - 4 października

Jak kreujemy nasze związki miłosne? Jaka jest prawdziwa natura naszej energii? Dlaczego mimo różnorodnych doświadczeń duchowych mamy poczucie, że nasze relacje partnerskie nie są takie, jakich byśmy pragnęli? Jak radzimy sobie z frustracją, napięciami w związkach? A może wciąż poszukujemy tą jedyną osobę, miłość naszego życia ? Może istnieje mój bliźniaczy płomień, moja bratnia dusza? Albo po prostu kobieta , mężczyzna stworzona dla mnie, z którą lub którym pragnę żyć, założyć rodzinę , pracować razem?... I po prostu ...KOCHAĆ SIĘ.
Możesz żyć i czuć, że to ty jesteś autorem swojego życia. Możesz obudzić w sobie moc inicjowania przemian oraz uleczyć te aspekty przeszłości, od których chcesz uwolnić swoją przyszłość. Otworzyć serce na siebie i innych Odkryć, że zasługujesz na wspaniałe, kreatywne związki Zrozumieć i zaakceptować swoją rzeczywistość, abyś odnalazł siebie w tym co robisz i jak żyjesz. Pogodzić istniejące w tobie pozorne przeciwności: duchowość - seksualność, moc-wrażliwość, światło-cień. Stworzyć poczucie jedności ciała, serca i duszy Zaakceptować wrażliwość w mężczyźnie i siłę w kobiecie. Odkryć siebie w rytualnym związku z drugą osobą i odzyskać jego utraconą magię. Odnaleźć swoje prawdziwe Ja.

Prowadzący:

Nasze imiona to Mariusz i Gaya, żyjemy razem z naszymi dziećmi w Strasbourgu , razem tez prowadzimy warsztaty Tantry. Zanim do tego doszło, że staliśmy się rodziną, wędrowaliśmy swoimi ścieżkami, rozwijając się w rożnych kierunkach. Obydwoje i na „własna rękę” poszukiwaliśmy tej bratniej duszy. Naprawdę długa historia........ Aż pewnego dnia, SPOTKALIŚMY SIĘ I...... NIE ROZPOZNALIŚMY W SOBIE TEJ DRUGIEJ POŁOWY. Jak to w bajce bywa , dano nam jeszcze jedną szansę. Tym razem, całe Niebiosa pracowały nad tym by wyrocznia się wypełniła i połączyła tak niespokojne dusze. I jak się może domyślacie , tym magicznym spoiwem była TANTRA , czyli Energia Przemiany i Przebudzenia, która wychodzi poza wszelkie ograniczenia. Owocem tego spotkania jest nasza córeczka MAYAQUEN - Biała Wilczyca i warsztaty.... TANTRY. Dzisiaj już nie pamiętamy, kto lub co nas połączyło, może jedno i drugie , a może coś jeszcze...... Niemniej, czując Transformująca Moc Energii, która działa nie tylko w naszym życiu, ale także w życiu naszych Przyjaciół, pragniemy z całego SERCA jej SIŁĄ Przemiany dzielić się z INNYMI.
Mariusz jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą.Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę. Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, uczestniczył też w warsztatach Jacka Paintera „Body Integration” i Cloda Coldy „Dance Sensitive” .Gaya jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej, uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską,leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi.

Miejsce: Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.tuiteraz.eu Opłata:
900 zł od osoby lub 1700 zł od pary
oraz koszt zakwaterowania i pełnego wyżywienia (cena za jeden dzień):

pokój dwuosobowy z łazienką - 210 zł (za pokój)
pokój dwuosobowy z łazienką wspólną - 190 zł (za pokój)
pokój czteroosobowy (1 pokój) - 85 zł/od osoby
pokój pięcioosobowy (1 pokój) - 85 zł/od osoby
klimatyczny strych (max 10 osób) - 70 zł/od osoby
niezależny domek z aneksem kuchennym i z łazienką za 400 zł dla 5 osób (80 zł/od osoby)
Uwagi:
- wyżywienie wegetariańskie,
- warunkiem uczestnictwa jest bezzwrotna przedpłata w wysokości 300 zł. Przedpłatę należy wpłacić do 15 września, po tym terminie nie gwarantujemy miejsca.
Zapisy i informacje: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, e-mail: a.jurko@wp.pl , www.tantra.pl , www.bcd.com.pl
UGOR czyli Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
Od września 2007
dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów.  Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też).
Pracujemy od września do stycznia, koszt całego cyklu (bez względu na nieobecności na poszczególnych zajęciach) - 840 zł. Można zapłacić w trzech ratach po 280 zł. Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
październik 2007
"ALTERKARIERA" TWOJA ŚCIEŻKA SERCA - POWOŁANIE - PASJA - PRACA
Od 17 października

zapraszamy na cykliczny 5 miesięczny warsztat "ALTERKARIERA" TWOJA ŚCIEŻKA SERCA - POWOŁANIE - PASJA - PRACA
PROWADZI: TANNA JAKUBOWICZ - MOUNT

Program obejmuje 21 spotkań  przez 5 miesięcy (październik 2007- kwiecień 2008).  Warsztaty odbywają  się raz w tygodniu, w środy. Pierwsze spotkanie  odbędzie się 17 października, wstęp wynosi 60 zł, ul. Bieniewicka 323, godz. 18-21. Zgłoszenia:  do końca października, poprzedzone konieczną rozmową kwalifikacyjną (40 zł) i podpisaniem kontraktu z prowadzącą zajęcia. Warsztat adresowany jest dla osób, które przepracowały swoje podstawowe problemy relacyjne z rodziną pierwotną i nie oczekują terapii!
Celem warsztatu jest pomoc w poszukiwaniu swojej pasji, powołania, drogi życia. Podczas zajęć będziemy aktywnie i twórczo poszukiwać odpowiedzi na pytania: kim jestem, jak jestem wyposażony/a na drogę swojego życia, jakie działanie przynosi mi radość, poczucie sensu i spełnienia. Jak mogę urzeczywistnić swoje marzenia. Warsztat polecamy zarówno ludziom, będącym na początku swojej drogi zawodowej, szukającym nowych wyzwań w życiu, jak i tym, którzy w gorączce robienia biznesowych karier dotarli już do etapu frustracji, impasu czy wypalenia. Będziemy pracować cyklicznie spotykając się raz w tygodniu, aby wejść w proces coraz głębszego odkrywania prawdy o sobie i czerpania z wewnętrznej obfitości.
Metody: praktyka psychologii humanistycznej i transpersonalnej: Gestalt-proces świadomości, bioenergetyka - praca z ciałem, czakrami i energiami, analiza snów, wizualizacja, medytacja, rytuały inicjacyjne i ekspresja twórcza.
Kontakt: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl 0668 663 635 (16- 21)
"OGÓLNOROZWOJOWE WARSZTATY TEATRALNE
Od 22 października

zapraszamy na cykliczne 3 miesięczne OGÓLNOROZWOJOWE WARSZTATY TEATRALNE
PROWADZI:    MARGO BORATYNSKA

Program obejmuje 12 spotkań  przez 3 miesiące (październik 2007- styczeń 2008).  Warsztaty odbywają  się raz w tygodniu, w poniedziałki. Pierwsze spotkanie  odbędzie się 22 października, wstęp wynosi 60 zł, ul. Bieniewicka 323, godz. 18-21. Jeśli interesuje Cię teatr, weź udział w warsztatach. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych sztuką aktorską, teatrem, eksperymentami z wyobraźnią, praca nad ciałem i głosem, posługiwaniem się rekwizytami i maskami oraz autoprezentacją. W zakres warsztatów wchodzą między innymi:
- ćwiczenia ruchowe
- ćwiczenia emisyjne - wzmacnianie i poszerzanie skali głosu
- ćwiczenia dykcyjne - zdobywanie sprawności artykulacyjnej - wyrazistość mowy
- praca nad środkami wyrazu
- techniki relaksacyjne i energetyzujące jako sposoby pokonywania stresu - tzw. tremy
- praca z tekstem
- praca z rekwizytem
- improwizacje i przygotowanie happeningu
Kontakt: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl 0668 663 635 (16- 21)
WARSZTATY DRAMY
Od 25 października

zapraszamy na cykliczne 3 miesięczne
3.zapraszamy na cykliczne 3 miesięczne WARSZTATY DRAMY
PROWADZI:    MARGO BORATYNSKA

Program obejmuje 12 spotkań  przez 3 miesiące (październik 2007- styczeń 2008).  Warsztaty odbywają  się raz w tygodniu, w czwartki. Pierwsze spotkanie  odbędzie się 25 października, wstęp wynosi 60 zł, ul. Bieniewicka 323, godz. 18-21. Warsztaty te umożliwiają zaprzyjaźnianie się z najcudowniejszym instrumentem - własnym ciałem, samym sobą, z wyobraźnią i twórczym działaniem. Praca nad ciałem i głosem pozwala rozpoznawać to, co nieświadome - utajone możliwości wyrażania siebie. Prowadzi do samopoznania. Każdy, kto ma ochotę, może wcielić się w rolę aktora-odkrywcy uczestniczącego w procesie poznawczym na "scenie życia". Drama to także odgrywanie scenek, sytuacji, to ruchome obrazy odzwierciedlające relacje między ludźmi (ze sobą oraz z innymi). Drama może nauczyć zarówno twórczego działania jak i postrzegania i odczytywania znaków: mowy ciała, gestu, ruchu, dźwięków.
Przykłady niektórych ćwiczeń:
- praca nad ciałem i głosem
- techniki relaksacyjne i energetyzujące jako sposoby pokonywania stresu (tzw. tremy)
- ćwiczenia transformacji energii fizycznej na energię duchową
- ćwiczenia mowy ciała - gest psychologiczny
- praca z maskami
- realizacja marzeń i przerażeń - elementy dramy snów.
Kontakt: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl 0668 663 635 (16- 21)

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
"U ŹRÓDŁA"
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680