AKTUALNOŚCI:

listopad 2007
GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn
Rozpoczynamy nabór do grupy osobistego rozwoju dla mężczyzn. Cykl będzie składał trwał dwa miesiące, podczas których odbędzie się pięć spotkań w listopadzie (7, 13, 21) i w grudniu (5, 12).
Szczegóły podamy niebawem. Już dziś zapraszamy do zapisów. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 6 osobowa. Koszt: 450 zł.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat Gdzie się podziała radość Macierzyństwa
10 listopada (sobota) 2007
Ewa twierdzi, że to warsztat dla wszystkich matek. Tylu ludzi mówi i pisze o tym, że powinnyśmy być szczęśliwe i spełniać się w macierzyństwie, ale nikt nie mówi jak to zrobić... Często macierzyństwo i obowiązki z nim związane męczą i przytłaczają a dom staje się swoistego rodzaju więzieniem kobiety. Warsztat bardzo polecamy matkom a zwłaszcza tym zmęczonym. Warsztat przeznaczony również dla rodziców i opiekunów trudnych dzieci. Trudnych ze względu na niepełnosprawność, chorobę, paskudny charakter lub popadnięcie w złe towarzystwo. Uczestnictwo w warsztacie pomaga poprawić relacje z dziećmi bez względu na ich wiek i płeć. Ewa opowie w trakcie wykładu o karmicznych i mentalnych przyczynach chorób i innych kłopotów dzieci (i z dziećmi) oraz pokaże na modelach w jaki sposób można dziecku i sobie pomóc w poprawieniu wzajemnych relacji. Poprowadzi też Ustawienia konkretnych Uczestników zorientowane na ich problemy z dziećmi. Obecność dzieci nie jest konieczna by poprawić ich los. Warto podkreślić wielką skuteczność Ustawień. Wielokrotnie z bardzo dobrym efektem Ewa Cyzman pracowała w ten sposób nad kryzysami szkolnymi dzieci (np.: jak mały zaprzaniec odmawiał chodzenia do szkoły albo przestawał się uczyć).
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do 18.00.
Koszt warsztatu: 150 zł.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
11 i 25 listopada 2007
2 i 16 grudnia 2007
6 i 20 stycznia 2008
15 grudnia 2007 i 26 stycznia 2008 warsztaty w Sopocie (soboty)

Niedzielne warsztaty Ustawień systemowych. Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych. Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne. Koszt: 270 zł pełne ustawienie, 70 zł obserwator Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat LABORATORIUM GŁOSU ODKRYJ SWÓJ GŁOS
10-11 listopada 2007
PROWADZI: OLGA SZWAJGIER,
grupa dla początkujących

sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier XI.");
Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwajgier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) - tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nauczycieli. Warsztaty odbywaja się co dwa miesiace, w weekendy.
Warsztat Dusza i Ciało
24 listopada (sobota) 2007
Warsztat pilotażowy grupy rozwoju osobistego ”Dusza i ciało”
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do 18.00.
Koszt warsztatu: 150 zł.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cykl Praca, Twórczość, Biznes
22 i 29 listopada (czwartki) 2007
Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu „Praca, twórczość, biznes”. Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy. Cykl składa się z dwuch popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego warsztatu dla obserwatora - 70 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu. Koszt całego cyklu; 270 zł.
KOLEJNA EDYCJA CYKLU W STYCZNIU 2008.
Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
grudzień 2007
KOBIECY WARSZTAT OPARTY NA MĄDROŚCI INKÓW SZAMAŃSKI WARSZTAT KOBIECY
1-2 grudnia 2007
Joanna Rus zaprasza na dwudniowy workshop dla kobiet.
Ukończyłam program treningowy Healing the Light Body School prowadzony przez The Four Winds Society, z siedzibą w USA, założone przez psychologa i dr antropologii Alberta Villoldo (na zdjęciu). Odebrałam również wykształcenie u najstarszej żyjącej szamanki z Peru, Donii Marii (na zdjęciu), szamana Dona Umberto, oraz LuzClary, szamanki z Chile. Otrzymałam dziewięć inicjacji szamańskich, w tym dwie najwyższe od Prezydenta Indian Quero (Inków), szamana Dona Francisca Chura.
Nauczę Was technik używanych i sprawdzonych od 5 tysiecy lat, które potem będziecie mogły stosować w swoim życiu, jak również pomagać najbliższym. Powędrujemy wspólnie do pięciu komnat, gdzie będziecie miały możliwość spotkać Wasze zwierzę mocy oraz skontaktowac się częścią duszy, która odeszła. Będziemy pracować w naturze „malując” sand painting, czyli indianską mandalę oraz ćwiczyć techniki podwyzszania stanu świadomości oraz widzenia. Każda z Was otrzyma również inicjację ochronną „Wstęgi Mocy”.

SZAMAŃSKI WARSZTAT KOBIECY
PROWADZI: JOANNA RUS
CENA: 270 zł
KONTAKT: Joanna Eichelberger, 0 601168977, eichelberger@u-zrodla.pl


STOWARZYSZNIE „U ŹRÓDŁA” oraz OŚRODEK „MUZYKA DUSZY” zapraszają na cykl

TRADYCJA - ZABAWA - TERAPIA

/c i a s t o t o t e r a p i a/

Zajęcia dla dorosłych, dla rodziców z dziećmi, dla osób z wyobraźnią i zamiłowaniem do tworzenia, pieczenia i zabawy, dla miłośników tradycji, a także dla osób, którzy mogą włączyć tę ciekawą formę terapii do własnej pracy (pedagodzy, terapeuci)..

.

Jak długi i szeroki świat, jak długo żyją ludzie na tej Ziemi, zarówno powszedniego jak i świątecznego dnia pojawia się jakiś rodzaj chleba, który nie tylko zaspakaja głód ale również zaspakaja nasze zmysły, poczucie piękna, przynależność do tradycji, daje satysfakcję z wykonanego dzieła. Dążenie człowieka do realizowania się w twórczym działaniu i zostawienie swojego niepowtarzalnego rezultatu było i jest naturalną potrzebą wszystkich pokoleń.
Wiele śladów takiej twórczości sprzed wieków możemy oglądać jeszcze dzisiaj; piękne kształty ceramicznych naczyń pełnych ozdobnych wzorów, haftowane stroje, biżuteria, ceramiczne kafle do pieców i podłóg, rzeźbione okiennice i drzwi. Sztuka sakralna, ludowa, narodowa - to obraz pracy ludzkich rąk, wizji i potrzeby piękna w codzienności i od święta.
Woda i mąka mogła być podstawą wyżywienia i jednocześnie surowcem do tworzenia szczególnych dzieł, które uświetniały i wzbogacały wiele ceremonii rodzinnych, regionalnych czy religijnych. Do dziasiaj pojawiają się na weselach w Polsce korowaje, na Nowy Rok - byśki i nowe latka, na Zwiastowanie NMP - bocianie łapy i brony, bożonarodzeniowe świąteczne pierniki z oleodrukami, wielkanocne koszyczki z ciasta, znaki solarne i wiele innych form z ciasta drożdżowego, razowego, kruchego, martwego ozdabiają nasze stoły z różnych okazji i są dowodem kontynuacji polskich tradycji, potrzeby tworzenia czegoś niepowtarzalnego, indywidualnego, czegoś co jest również częścią narodowej kultury.
ZAPRASZAM na naukę robienia CIASTA OBRZĘDOWEGO - twórcze zajęcia integrujące młodszych i starszych, byśmy włączyli się do kulturowej wspólnoty i coś w kreatywnym, wspólnym działaniu wykonali, upiekli i mogli wzajemnie inspirować się, uczyć, podziwiać.

NAJBLIŻSZE TERMINY SPOTKAŃ

13 GRUDNIA 2007, W GODZ. 18.00 - 20.00/Warszawa

Łucja (łac.: Lucia, świetlista, niosąca światło, od słowa lux (światło),

WIEŃCE ŚWIATŁA

- tworzenie ciekawych form ciasta obrzędowego („odwrócona tęcza”, stajenki z gwiazdami). W polskiej tradycji ludowej i w wierzeniach wielu krajów europejskich dzień św. Łucji oraz jego wigilia uważane były za okres szczególnego działania złych mocy, a zwłaszcza szkodzących bydłu czarownic, co wiązało się prawdopodobnie z przypadającą wtedy porą wspomnianego już słonecznego przesilenia. Gospodarze pilnowali więc swoich zagród, szczególnie zaś pomieszczeń dla krów, znacząc wrota znakiem krzyża rysowanym święconą kredą. Modlono się też do św. Łucji, by niebieską jasnością odpędziła siły ciemności od ludzkich siedzib. W polskich wsiach od uroczystości św. Łucji rozpoczynano, trwające do Bożego Narodzenia, przepowiadanie pogody, wróżby urodzaju i zamążpójścia. Uciekały się też do niej, zgodnie z dawną tradycją, panny na wydaniu, prosząc o dobrego męża i szczęśliwe pożycie w małżeńskim stadle. Polskie przysłowia ludowe związane z osobą św. Łucji mówią o świetle, o przełamaniu dominacji ciemności nad światłem. 13 grudnia „święta Łucja dni przerzuca”, „Od Łucyi dni dwanaście policz sobie do Wilii, patrz na słonko i na gwiazdy, a przepowiesz miesiąc każdy”.
Dzień przynoszącej światło Świętej Łucji, 13 grudnia szczególnie świętuje się w Szwecji. Tego dnia przed świtem Św. Łucja wkracza do domów z płonącą koroną na głowie i orszakiem niosącym świece w dłoniach. Jej orszak to dziewczęta ubrane na biało (tärnor) i chłopcy z gwiazdami na czapkach (stjärngossar). Przy świetle świec i śpiewach oznajmiają, że zimowe dni będą odtąd coraz dłuższe i jaśniejsze, że minęła już najciemniejsza pora roku. Jak każde święto tradycyjne są poczęstunki skłądające się z tradycyjnych szwedzkich smakołyków: lussekatter (słodkich bułeczek), pepparkakor (pierników) i grzanego wina -glögg. W ten sposób zaczyna się przedsmak Bożego Narodzenia.
Cena dwugodzinnego spotkania: 30 zł

28 GRUDNIA 2007, w godz. 17.30 - 19.30/Warszawa

NOWE LATKA - tworzenie symboli pomyślności i dostatku na Nowy Rok.

Będą to byśki (kuriowskie i warmińskie), czyli figurki zwierząt stawiane przed laty na okapie kuchennym dla zapewnienia pomyślności i dostatku w gospodarstwie (Kurpie, Warmia, Mazury, Podlasie). Inną formą ciasta obrzędowego, którą poznamy będą Nowe latka wieszane przy świętych obrazach.
Cena dwugodzinnego spotkania: 30 zł

Zajęcia poprowadzi: JOANNA ZWOLEŃSKA,

Pedagog, kinezjolog, choreoterapeuta, autorka projektu ciastoterapia

INFORMACJE I ZAPISY:

Barbara Zieleńska
www.muzykaduszy.pl
zielenskab@op.pl
0 661 591 639

Warsztaty i Sylwester z jogą i astrologią
27.XII - 1.I.2008

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i tych kilku najważniejszych dni w roku w przepięknym miejscu na Mazurach na warsztatach jogi i astrologii. Zapewnimy wypoczynek dla ducha i ciała, intensywną regenerację po roku trudów, doenergetyzowanie się oraz przywitanie Nowego Roku przy ogniu, w magicznym kamiennym kręgu.
Joga - pozwoli rozwinąć wewnętrzny spokój i harmonię, zadba o ciało, dostarczając jednocześnie dużo energii, entuzjazmu i radości. Astrologia pozwoli podsumować stary Rok i poznać wyzwania Nowego. Wsparciem dla zdrowia i energii będzie też wzmacniająca kuchnia wegetariańska, a dla ciała - masaże i sauna.
WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
"U ŹRÓDŁA"
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680