AKTUALNOŚCI:

październik 2007
Warsztat pieśni ludowych oraz cerkiewnych ARCHAICZNE PIEŚNI UKRAINY prowadzi TATIANA SOPIŁKA
6 - 7 października 2007

Grupa zeszłoroczna - Warszawa, ul. Łowicka 21,
sobota, galeria I piętro, w godz. 10.30 - 14.00,
niedziela, sala 38, w godz. 10.30 - 14.00.

Grupa popołudniowa- Warszawa, ul. Łowicka 21,
sobota galeria I piętro, w godz. 14.00 - 17.30,
niedziela, sala 38, w godz. 14.00 - 17.30

Tradycyjny śpiew ukraiński urzeka bogactwem harmonii, pięknymi melodiami i bogatą ornamentyką. Jest on ściśle związany z życiem społeczności wiejskiej - z obrzędami jak i codziennym życiem. W styczniu będziemy kontynuować naukę pieśni ludowych związanych z okresem (koljadki i szczedriwki)oraz uczyć się pięknych pieśni cerkiewnych. Zajęcia w pierwszej grupie przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które uczestniczyły już w warsztatach śpiewu białym głosem i śpiewają regularnie od października 2005. Druga grupa jest otwarta i można do niej dołączyć w dowolnym momencie. Śpiewają w niej osoby o różnym poziomie zaawansowania. Obie grupy pracują pod kierunkiem znakomitej śpiewaczki, Tatiany Sopiłki. Spotkania odbywają się raz miesiącu.

To, co chcemy zaproponować to spotkanie muzyką archaiczną, średniowieczną i późniejszą: ludową (tradycyjną) oraz cerkiewną. Zasadniczym trzonem warsztatów jest muzyka tradycyjna. W dalszej kolejności pieśni, których podłożem jest Prawosławie. Pieśni te (np. część tzw. psalmów) nie należą do kanonu służby (mszy) prawosławnej, lecz są niejako „zawłaszczone" przez tradycję ludową. Wreszcie trzeci rodzaj, to pieśni kanoniczne - utwory śpiewane do dziś dzień w cerkwi.

INFORMACJE I ZAPISY NA WARSZTAT:
Barbara Zieleńska, 0 661 591 639
barbara@muzykaduszy.pl , zielenska@gmail.com

GRUPA ROZWOJU OSOBISTEGO DLA KOBIET

Od października rozpoczyna się Grupa Rozwoju Osobistego Dla Kobiet. Spotkania będą się odbywać co dwa tygodnie przez trzy miesiące. Grupa będzie miała charakter zamknięty. Pierwsze spotkanie 10 pażdziernika, następne 24 pażdziernika (kolejne terminy ustalone będą w póżniejszym terminie).

Spotkanie z Kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co Kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze.

Dla Kobiet, które pragną kwitnąć jeszcze bardziej pachnąco, dla Kobiet, które, pragną otworzyć swe pąki, w poczuciu, ze ich kobiecość jeszcze nie ujrzała promieni słońca..

Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.

Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami..

Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.

Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, w sześciu spotkaniowym cyklu, możliwe jest dotarcie do źródeł problemów na wielu poziomach i w szerszym aspekcie obszarów związanych z Kobiecością.

Zajęcia będą odbywać się w Warszawie na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Ochota.) od 17.30 do 21.30.

Koszt 510 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 170 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które już uczestniczyły w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę Cyzman-Bany. Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW. LICZBA MIESC JEST OGRANICZONA. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946Warsztat wyjazdowy koło Przasnysza
12- 14 października 2007
Czyli Ustawienia hellingerowskie w wydaniu Ewy, która pracować będzie ze sprawami, które przywiozą Uczestnicy, jak zwykle, bez znieczulenia, jak zwykle z szacunkiem i miłością. Dla chętnych skoki na spadochronie, loty paralotnią i szybowcem wraz z zaprzyjaźnioną ekipą przasnyską, Iwanem, Ulą, Wojtkiem, Agatą i resztą kompani. Wieczorkami integrować się będziemy przy ciepłym ognisku i gorących kiełbaskach a rozgrzejemy śpiewem, tańcem i dobrą zabawą. Koszt dwu i pół dniowego warsztatu 300 zł, plus zakwaterowanie i wyżywienie 120 zł. Noclegi w Fiałkowie koło Przasnysza. Atrakcje powietrzne nie są wliczone w cenę. Cena za lot szybowcem- około 100 zł, paralotnia - około 100 zł, skok ze spadochronem w tandemie (+ film z e skoku) 850 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zaliczka.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat i seminarium Prawa Miłości
19 i 20 października 2007 (piątek, sobota)
Dwudniowy warsztat połączony z seminarium. W piątek pracujemy od 17.30 do 21.30 na ul.Bobrowaskiego 4 m 31, w sobote od 9.00 do 18.00 na ul. Lewandów 70a. Cena cyklu; 280 zł. Osoby, którą zechcą uczestniczyć tylko w piątek w zajęciach 70 zł (nie gwarantuje to jednak pełnego Ustawienia), uczestnictwo w warsztacie sobotnim 270 zł (Ustawienie gwarantowane).
Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat i seminarium Drodzy nieobecni
30 października (wtorek) i 4 listopada (niedziela) 2007
Dwudniowy warsztat połączony z seminarium. We wtorek 30 października pracujemy od 17.30 do 21.30 na ul.Bobrowaskiego 4 m 31, a w niedzielę 4 listopada od 9.00 do 18.00 na ul. Lewandów 70a. Cena cyklu; 280 zł. Osoby, którą zechcą uczestniczyć tylko w zajęciach 30 października 70 zł (nie gwarantuje to jednak pełnego Ustawienia), uczestnictwo w warsztacie 4 listopada 270 zł (Ustawienie gwarantowane).
Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
„ALTERKARIERA” TWOJA ŚCIEŻKA SERCA - POWOŁANIE - PASJA - PRACA
Od 17 października

zapraszamy na cykliczny 5 miesięczny warsztat "ALTERKARIERA" TWOJA ŚCIEŻKA SERCA - POWOŁANIE - PASJA - PRACA
PROWADZI: TANNA JAKUBOWICZ - MOUNT

Program obejmuje 21 spotkań  przez 5 miesięcy (październik 2007- kwiecień 2008).  Warsztaty odbywają  się raz w tygodniu, w środy. Pierwsze spotkanie  odbędzie się 17 października, wstęp wynosi 60 zł, ul. Bieniewicka 32, godz. 18-21. Zgłoszenia:  do końca października, poprzedzone konieczną rozmową kwalifikacyjną (40 zł) i podpisaniem kontraktu z prowadzącą zajęcia. Warsztat adresowany jest dla osób, które przepracowały swoje podstawowe problemy relacyjne z rodziną pierwotną i nie oczekują terapii!
Celem warsztatu jest pomoc w poszukiwaniu swojej pasji, powołania, drogi życia. Podczas zajęć będziemy aktywnie i twórczo poszukiwać odpowiedzi na pytania: kim jestem, jak jestem wyposażony/a na drogę swojego życia, jakie działanie przynosi mi radość, poczucie sensu i spełnienia. Jak mogę urzeczywistnić swoje marzenia. Warsztat polecamy zarówno ludziom, będącym na początku swojej drogi zawodowej, szukającym nowych wyzwań w życiu, jak i tym, którzy w gorączce robienia biznesowych karier dotarli już do etapu frustracji, impasu czy wypalenia. Będziemy pracować cyklicznie spotykając się raz w tygodniu, aby wejść w proces coraz głębszego odkrywania prawdy o sobie i czerpania z wewnętrznej obfitości.
Metody: praktyka psychologii humanistycznej i transpersonalnej: Gestalt-proces świadomości, bioenergetyka - praca z ciałem, czakrami i energiami, analiza snów, wizualizacja, medytacja, rytuały inicjacyjne i ekspresja twórcza.
Kontakt: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl 0668 663 635 (16- 21)
OGÓLNOROZWOJOWE WARSZTATY TEATRALNE
Od 22 października

zapraszamy na cykliczne 3 miesięczne OGÓLNOROZWOJOWE WARSZTATY TEATRALNE
PROWADZI:    MARGO BORATYNSKA

Program obejmuje 12 spotkań  przez 3 miesiące (październik 2007- styczeń 2008).  Warsztaty odbywają  się raz w tygodniu, w poniedziałki. Pierwsze spotkanie  odbędzie się 22 października, wstęp wynosi 60 zł, ul. Bieniewicka 32, godz. 18-21. Jeśli interesuje Cię teatr, weź udział w warsztatach. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych sztuką aktorską, teatrem, eksperymentami z wyobraźnią, praca nad ciałem i głosem, posługiwaniem się rekwizytami i maskami oraz autoprezentacją. W zakres warsztatów wchodzą między innymi:
- ćwiczenia ruchowe
- ćwiczenia emisyjne - wzmacnianie i poszerzanie skali głosu
- ćwiczenia dykcyjne - zdobywanie sprawności artykulacyjnej - wyrazistość mowy
- praca nad środkami wyrazu
- techniki relaksacyjne i energetyzujące jako sposoby pokonywania stresu - tzw. tremy
- praca z tekstem
- praca z rekwizytem
- improwizacje i przygotowanie happeningu
Kontakt: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl 0668 663 635 (16- 21)
SPOTKANIE KRĘGU KOBIET I CEREMONIA PEŁNI
23 października

PROWADZI: JOANNA EICHELBERGER godz. 18.00-21.00; cena 30 zł, Radość ul. Zagórzańska 29 H,
konieczne zapisy!; Kontakt: info@u-zrodla.pl
WARSZTATY DRAMY
Od 25 października

zapraszamy na cykliczne 3 miesięczne
3.zapraszamy na cykliczne 3 miesięczne WARSZTATY DRAMY
PROWADZI:    MARGO BORATYNSKA

Program obejmuje 12 spotkań  przez 3 miesiące (październik 2007- styczeń 2008).  Warsztaty odbywają  się raz w tygodniu, w czwartki. Pierwsze spotkanie  odbędzie się 25 października, wstęp wynosi 60 zł, ul. Bieniewicka 32, godz. 18-21. Warsztaty te umożliwiają zaprzyjaźnianie się z najcudowniejszym instrumentem - własnym ciałem, samym sobą, z wyobraźnią i twórczym działaniem. Praca nad ciałem i głosem pozwala rozpoznawać to, co nieświadome - utajone możliwości wyrażania siebie. Prowadzi do samopoznania. Każdy, kto ma ochotę, może wcielić się w rolę aktora-odkrywcy uczestniczącego w procesie poznawczym na "scenie życia". Drama to także odgrywanie scenek, sytuacji, to ruchome obrazy odzwierciedlające relacje między ludźmi (ze sobą oraz z innymi). Drama może nauczyć zarówno twórczego działania jak i postrzegania i odczytywania znaków: mowy ciała, gestu, ruchu, dźwięków.
Przykłady niektórych ćwiczeń:
- praca nad ciałem i głosem
- techniki relaksacyjne i energetyzujące jako sposoby pokonywania stresu (tzw. tremy)
- ćwiczenia transformacji energii fizycznej na energię duchową
- ćwiczenia mowy ciała - gest psychologiczny
- praca z maskami
- realizacja marzeń i przerażeń - elementy dramy snów.
Kontakt: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl 0668 663 635 (16- 21)
26-28 października 2007
WARSZTATY TERAPII HOMA (AGNIHOTRY) KURS PODSTAWOWY
W KAWKOWIE NA MAZURACH

Co to jest Terapia Homa?
Terapia Homa jest nauką o bioenergii i pochodzi z Wed. Termin Terapia Homa używany jest synonimicznie z pojęciem Homa i oznacza ‘ proces usuwania toksycznych warunków obecnych w atmosferze za pośrednictwem ognia’ ( 1989, Homa Therapy, Our Last Chance, Vasant V. Parnajpe). Podstawą Terapii Homa jest ogień Agnihotra wykonywany w miedzianej lub złotej piramidzie zgodnie z dobowym rytmem wschodów i zachodów słońca. W tym czasie gromadzą się w atmosferze, ognie, elektryczności oraz energie subtelne, które oczyszczają i odżywiają atmosferę, glebę, rośliny, zwierzęta i ludzi.

Cel warsztatów Terapii Homa
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się:

  • Wykonywać· podstawowy ogień w Terapii Homa: Agnihotrę
  • Wykonywać· leczniczy ogień Om Tryambakam Homa, który wzmacnia terapeutyczne właściwości Agnihotry Homa
  • Mantr śpiewanych podczas Agnihotry oraz Om Tryambakam Homa
  • Wykonywać· proste leki Ajurwedyjskie Terapii Homa dla ludzi, zwierząt i roślin

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się także z:

  • Właściwościami oraz wpływem Agnihotry Homa na : atmosferę i ekosystem, psychikę i emocje oraz zdrowie
  • Podstawowymi Ajurwedyjskimi zasadami szczęśliwego i obfitego życia: Daan, Tapa, Karma i Swadhyaya

Uczestnicy warsztatów będą mogli także nabyć akcesoria do wykonywania ogni Homa oraz publikacje na temat Terapii Homa.

UWAGA: Równocześnie z warsztatami dla dorosłych odbywać się będą warsztaty dla dzieci i młodzieży! Zgodnie z zaleceniami Mistrza Shree Vasanta V. Paranjpe za wszelkie nauki ogni Homa oraz medycyny Terapii Homa nie pobierane są opłaty.

Zgodnie z zaleceniami Mistrza Shree Vasanta V. Paranjpe za wszelkie nauki ogni Homa oraz medycyny Terapii Homa nie pobierane są opłaty.

CENA WARSZTATU: 25-50 zł (zwrot kosztów za bilet prowadzącego z Niemiec)
CENA POBYTU: pokój 2 os.-55 zł/ osoba,
pokój wieloos. 45 zł/ osoba,
strych 25 zł / osoba,
3 posiłki wegetariańskie dziennie 40 zł
KONTAKT: www.tuiteraz.eu , kawkowo@kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382
www.u-zrodla.pl info@u-zrodla.pl
Grupa rozwoju osobistego dla kobiet ZAPACH KOBIETY
10 i 23 (wtorek ! ) października 2007
14 i 28 listopada 2007
9 (niedziela ! ) i 19 grudnia 2007

Od października rozpoczyna się Grupa Rozwoju Osobistego Dla Kobiet. Spotkania będą się odbywać co dwa tygodnie przez trzy miesiące. Grupa będzie miała charakter zamknięty.
Spotkanie z Kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co Kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze. Dla Kobiet, które pragną kwitnąć jeszcze bardziej pachnąco, dla Kobiet, które, pragną otworzyć swe pąki, w poczuciu, ze ich kobiecość jeszcze nie ujrzała promieni słońca..
Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.
Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami..
Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.
Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, w sześciu spotkaniowym cyklu, możliwe jest dotarcie do źródeł problemów na wielu poziomach i w szerszym aspekcie obszarów związanych z Kobiecością.
Zajęcia będą odbywać się w Warszawie na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Ochota.) od 17.30 do 21.30.
Koszt 510 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 170 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które już uczestniczyły w warsztatach i seminariach prowadzonych przez Ewę Cyzman-Bany. Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
CEREMONIA POŻEGNANIE NIENARODZONYCH
29 października

(ceremonia dla kobiet, które straciły dzieci w wyniku poronienia lub przerwały ciążę); prowadzi Joanna Eichelberger,
godz. 18.00-21.00, cena 50 zł, Radość ul. Zagórzańska 29 H;
konieczne zapisy! Kontakt: info@u-zrodla.pl
listopad 2007
GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn
Rozpoczynamy nabór do grupy osobistego rozwoju dla mężczyzn. Cykl będzie składał trwał dwa miesiące, podczas których odbędzie się pięć spotkań w listopadzie (7, 13, 21) i w grudniu (5, 12).
Szczegóły podamy niebawem. Już dziś zapraszamy do zapisów. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 6 osobowa. Koszt: 450 zł.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat Gdzie się podziała radość Macierzyństwa
10 listopada (sobota) 2007
Ewa twierdzi, że to warsztat dla wszystkich matek. Tylu ludzi mówi i pisze o tym, że powinnyśmy być szczęśliwe i spełniać się w macierzyństwie, ale nikt nie mówi jak to zrobić... Często macierzyństwo i obowiązki z nim związane męczą i przytłaczają a dom staje się swoistego rodzaju więzieniem kobiety. Warsztat bardzo polecamy matkom a zwłaszcza tym zmęczonym. Warsztat przeznaczony również dla rodziców i opiekunów trudnych dzieci. Trudnych ze względu na niepełnosprawność, chorobę, paskudny charakter lub popadnięcie w złe towarzystwo. Uczestnictwo w warsztacie pomaga poprawić relacje z dziećmi bez względu na ich wiek i płeć. Ewa opowie w trakcie wykładu o karmicznych i mentalnych przyczynach chorób i innych kłopotów dzieci (i z dziećmi) oraz pokaże na modelach w jaki sposób można dziecku i sobie pomóc w poprawieniu wzajemnych relacji. Poprowadzi też Ustawienia konkretnych Uczestników zorientowane na ich problemy z dziećmi. Obecność dzieci nie jest konieczna by poprawić ich los. Warto podkreślić wielką skuteczność Ustawień. Wielokrotnie z bardzo dobrym efektem Ewa Cyzman pracowała w ten sposób nad kryzysami szkolnymi dzieci (np.: jak mały zaprzaniec odmawiał chodzenia do szkoły albo przestawał się uczyć).
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do 18.00.
Koszt warsztatu: 150 zł.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
11 i 25 listopada 2007
2 i 16 grudnia 2007
6 i 20 stycznia 2008
15 grudnia 2007 i 26 stycznia 2008 warsztaty w Sopocie (soboty)

Niedzielne warsztaty Ustawień systemowych. Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych. Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne. Koszt: 270 zł pełne ustawienie, 70 zł obserwator Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat LABORATORIUM GŁOSU ODKRYJ SWÓJ GŁOS
10-11 listopada 2007
PROWADZI: OLGA SZWAJGIER,
grupa dla początkujących

sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier XI.");
Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwajgier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) - tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nauczycieli. Warsztaty odbywaja się co dwa miesiace, w weekendy.
Warsztat Dusza i Ciało
24 listopada (sobota) 2007
Warsztat pilotażowy grupy rozwoju osobistego ”Dusza i ciało”
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do 18.00.
Koszt warsztatu: 150 zł.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cykl Praca, Twórczość, Biznes
22 i 29 listopada (czwartki) 2007
Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu „Praca, twórczość, biznes”. Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy (dla zachęty wymienimy parę): jeden z Uczestników pisze pracę magisterską, do której nie mógł usiąść przez dwa absolutoria (4 lata), drugiemu wydawnictwo przyjęło pierwszą książkę do druku i zakłada własną firmę, jednej z Uczestniczek ruszyła sprzedaż rękodzieła artystycznego (i pieniądze) a kolejnej wreszcie ułożyły się stosunki z szefem, wg jej zeznań są teraz idealne, choć dotychczas byli w ostrym konflikcie. Kolejna Uczestniczka jest na pracoholicznym odwyku tzn. wreszcie pracuje spokojnie po 8 godzin dziennie i szef się nie czepia, podupadający od lat sklep wreszcie ma klientów i zarabia pieniądze (i to bez zmiany miejsca i asortymentu). Inny z uczestników, dwukrotnie brał udział w cyklu, rozwiązując kilka problemów, związanych z jego dotychczasowym życiem zawodowym. Dla tych, którzy już brali udział w warsztacie, jest to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w pracy. Cykl składa się z dwuch popołudniowo-wieczornych warsztatów, na których spotykamy się w od 17:30 do 21:30. Można dołączyć w trakcie, o ile będą jeszcze miejsca. Dopuszczamy obecność obserwatorów - cena pojedynczego warsztatu dla obserwatora - 70 zł. Nie gwarantuje to jednak (ani nie wyklucza) osobistego Ustawienia - pierwszeństwo w tym względzie mają Uczestnicy całego cyklu. Koszt całego cyklu; 270 zł.
KOLEJNA EDYCJA CYKLU W STYCZNIU 2008.
Zajęcia odbywają się na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Warszawa, Ochota)
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
grudzień 2007


STOWARZYSZNIE „U ŹRÓDŁA” oraz OŚRODEK „MUZYKA DUSZY” zapraszają na cykl

TRADYCJA - ZABAWA - TERAPIA

/c i a s t o t o t e r a p i a/

Zajęcia dla dorosłych, dla rodziców z dziećmi, dla osób z wyobraźnią i zamiłowaniem do tworzenia, pieczenia i zabawy, dla miłośników tradycji, a także dla osób, którzy mogą włączyć tę ciekawą formę terapii do własnej pracy (pedagodzy, terapeuci)..

.

Jak długi i szeroki świat, jak długo żyją ludzie na tej Ziemi, zarówno powszedniego jak i świątecznego dnia pojawia się jakiś rodzaj chleba, który nie tylko zaspakaja głód ale również zaspakaja nasze zmysły, poczucie piękna, przynależność do tradycji, daje satysfakcję z wykonanego dzieła. Dążenie człowieka do realizowania się w twórczym działaniu i zostawienie swojego niepowtarzalnego rezultatu było i jest naturalną potrzebą wszystkich pokoleń.
Wiele śladów takiej twórczości sprzed wieków możemy oglądać jeszcze dzisiaj; piękne kształty ceramicznych naczyń pełnych ozdobnych wzorów, haftowane stroje, biżuteria, ceramiczne kafle do pieców i podłóg, rzeźbione okiennice i drzwi. Sztuka sakralna, ludowa, narodowa - to obraz pracy ludzkich rąk, wizji i potrzeby piękna w codzienności i od święta.
Woda i mąka mogła być podstawą wyżywienia i jednocześnie surowcem do tworzenia szczególnych dzieł, które uświetniały i wzbogacały wiele ceremonii rodzinnych, regionalnych czy religijnych. Do dziasiaj pojawiają się na weselach w Polsce korowaje, na Nowy Rok - byśki i nowe latka, na Zwiastowanie NMP - bocianie łapy i brony, bożonarodzeniowe świąteczne pierniki z oleodrukami, wielkanocne koszyczki z ciasta, znaki solarne i wiele innych form z ciasta drożdżowego, razowego, kruchego, martwego ozdabiają nasze stoły z różnych okazji i są dowodem kontynuacji polskich tradycji, potrzeby tworzenia czegoś niepowtarzalnego, indywidualnego, czegoś co jest również częścią narodowej kultury.
ZAPRASZAM na naukę robienia CIASTA OBRZĘDOWEGO - twórcze zajęcia integrujące młodszych i starszych, byśmy włączyli się do kulturowej wspólnoty i coś w kreatywnym, wspólnym działaniu wykonali, upiekli i mogli wzajemnie inspirować się, uczyć, podziwiać.

NAJBLIŻSZE TERMINY SPOTKAŃ

13 GRUDNIA 2007, W GODZ. 18.00 - 20.00/Warszawa

Łucja (łac.: Lucia, świetlista, niosąca światło, od słowa lux (światło),

WIEŃCE ŚWIATŁA

- tworzenie ciekawych form ciasta obrzędowego („odwrócona tęcza”, stajenki z gwiazdami). W polskiej tradycji ludowej i w wierzeniach wielu krajów europejskich dzień św. Łucji oraz jego wigilia uważane były za okres szczególnego działania złych mocy, a zwłaszcza szkodzących bydłu czarownic, co wiązało się prawdopodobnie z przypadającą wtedy porą wspomnianego już słonecznego przesilenia. Gospodarze pilnowali więc swoich zagród, szczególnie zaś pomieszczeń dla krów, znacząc wrota znakiem krzyża rysowanym święconą kredą. Modlono się też do św. Łucji, by niebieską jasnością odpędziła siły ciemności od ludzkich siedzib. W polskich wsiach od uroczystości św. Łucji rozpoczynano, trwające do Bożego Narodzenia, przepowiadanie pogody, wróżby urodzaju i zamążpójścia. Uciekały się też do niej, zgodnie z dawną tradycją, panny na wydaniu, prosząc o dobrego męża i szczęśliwe pożycie w małżeńskim stadle. Polskie przysłowia ludowe związane z osobą św. Łucji mówią o świetle, o przełamaniu dominacji ciemności nad światłem. 13 grudnia „święta Łucja dni przerzuca”, „Od Łucyi dni dwanaście policz sobie do Wilii, patrz na słonko i na gwiazdy, a przepowiesz miesiąc każdy”.
Dzień przynoszącej światło Świętej Łucji, 13 grudnia szczególnie świętuje się w Szwecji. Tego dnia przed świtem Św. Łucja wkracza do domów z płonącą koroną na głowie i orszakiem niosącym świece w dłoniach. Jej orszak to dziewczęta ubrane na biało (tärnor) i chłopcy z gwiazdami na czapkach (stjärngossar). Przy świetle świec i śpiewach oznajmiają, że zimowe dni będą odtąd coraz dłuższe i jaśniejsze, że minęła już najciemniejsza pora roku. Jak każde święto tradycyjne są poczęstunki skłądające się z tradycyjnych szwedzkich smakołyków: lussekatter (słodkich bułeczek), pepparkakor (pierników) i grzanego wina -glögg. W ten sposób zaczyna się przedsmak Bożego Narodzenia.
Cena dwugodzinnego spotkania: 30 zł

28 GRUDNIA 2007, w godz. 17.30 - 19.30/Warszawa

NOWE LATKA - tworzenie symboli pomyślności i dostatku na Nowy Rok.

Będą to byśki (kuriowskie i warmińskie), czyli figurki zwierząt stawiane przed laty na okapie kuchennym dla zapewnienia pomyślności i dostatku w gospodarstwie (Kurpie, Warmia, Mazury, Podlasie). Inną formą ciasta obrzędowego, którą poznamy będą Nowe latka wieszane przy świętych obrazach.
Cena dwugodzinnego spotkania: 30 zł

Zajęcia poprowadzi: JOANNA ZWOLEŃSKA,

Pedagog, kinezjolog, choreoterapeuta, autorka projektu ciastoterapia

INFORMACJE I ZAPISY:

Barbara Zieleńska
www.muzykaduszy.pl
zielenskab@op.pl
0 661 591 639


WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
"U ŹRÓDŁA"
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680