USTAWIENIA HELLINGEROWSKIE
EWA RENATA CYZMAN – BANY

ZAPISY I INFORMACJE:
Maja Wołosiewicz – Towalska info@u-zrodla.pl, 0606994366


I. Terminy Warsztatów Ustawień Systemowych (Hellingerowskich)

II. Zwykły-Niezwykły Warsztat Ustawień Hellingerowskich

III. Warsztat wyjazdowy dla par i singli „W poszukiwaniu miłości. Warsztat związkowy”

IV. Turnusy leczenia uzależnień i innych poważnych problemów..

V. Spotkanie z kobiecością - rewitalizacja żeńskiego.

VI. UGÓR - Cykliczna Grupa Rozwojowa

VII. Sprzątanie życia - 4 dniowy warsztat ustawień Hellingierowskich

VIII Indywidualny tok studiów.

IX. Ustawienia Systemowe Berta Hellingera – opis metody

X. Ewa Renata Cyzman-Bany
I. TERMINY WARSZTATÓW USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH (HELLINGEROWSKICH) PROWADZONYCH PRZEZ EWĘ RENATĘ CYZMAN – BANY

(szczegóły i opisy poszczególnych warsztatów znajdują się poniżej)


Luty 2016

3-7.II .2016
Praca ze sobą, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
10-14.II .2016
Metamorfozy. Warsztat dla ludzi z bardzo poważnymi problemami swoimi lub dzieci/wnuków, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
16-18.II.2016
Traumy, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
Marzec 2016

12-15.III.2016
Umysł i światopogląd, świadomość, jaźń, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
18-23.III.2016
Jedzenie, dusza i ciało, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
28-30.III.2016
Zwykły niezwykły warsztat ustawień, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
Kwiecień 2016

9-13.IV.2016
Obfitość, wymiana ze światem, zasoby, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Wrocław,)
17-24.IV.2016
4 Bramy Życia, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
17-19.IV.2016
Poczęcie, pakiet startowy na życie i traumy prenatalne, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
20-21.IV.2016
Narodziny i traumy okołoporodowe, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
22.IV.2016
Potencjał życiowy i rozliczenie strat, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
23-24.IV.2016
Własne Miejsce we Wszechświecie i osobiste Miejsca Mocy, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
30.IV-15.V.2016
Twórczość, działanie, spełnienie, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Albania)
Czerwiec 2016

16-19.VI.2016
Zwykły niezwykły warsztat ustawień, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
Lipiec 2016

13-17.VII.2016
Zapach kobiety, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
Sierpień 2016

14-24.VIII.2016
Seksualność i więzi, więzi pozaseksualne, miłość, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
26-28.VIII.2016
Miłość, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
Wrzesień 2016

15-18.IX.2016
Zwykły niezwykły warsztat ustawień, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)
Listopad 2016

Grudzień 2016

10-13.XII.2016
Zwykły niezwykły warsztat ustawień, prowadzi Ewa Cyzman – Bany (Warszawa)

ZAPISY I INFORMACJE:
Maja Wołosiewicz – Towalska info@u-zrodla.pl, 0606994366

II. ZWYKŁE NIEZWYKŁE WARSZTATY USTAWIEŃ SYSTEMOWYCH METODĄ BERTA HELLINGERA

„Tematyka bez ograniczeń. Poprowadzę na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty – ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich – prowadzę na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.”
Ewa Renata Cyzman-Bany

Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę Ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości, by zdecydować się na Ustawienie własne. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.

ZAPISY I INFORMACJE:
Maja Wołosiewicz – Towalska info@u-zrodla.pl, 0606994366

IV. TURNUSY LECZENIA UZALEŻNIEŃ I INNYCH POWAŻNYCH PROBLEMÓW

UWAGA!!!

Mogą się też zgłaszać osoby, których dziecko lub wnuk jest uzależniony. Nie potrzebuję do tej pracy osobistej obecności uzależnionego! Byłoby lepiej gdyby sam chciał - ale nie jest to konieczne. Pracujemy też z osobami z innymi poważnymi problemami: depresją, anoreksją, autyzmem itp..

Centrum Metamorfozy to ośrodek leczenia uzależnień wszelakich (alkoholizm, narkomania, seksoholizm, hazard, uzależnienie od internetu, itp., itd.) za pomocą Ustawień Systemowych i autorskich metod Ewy Renaty Cyzman-Bany. Pracujemy również z ciężkimi przypadkami depresji, zaburzeń żywienia (bulimia, anoreksja), autyzmem i innych form wycofania z życia. W ciągu 2- tygodniowego, stacjonarnego turnusu istnieje możliwość indywidualnego i dogłębnego przepracowania problemu. Mamy w tym spore doświadczenie i dużą skuteczność - co zostało już sprawdzone.

video

Mamy wysoką skuteczność w leczeniu uzależnień, ciężkich depresji i innych bardzo poważnych problemów, co już sprawdzone.

Działamy na rzecz wolności osobistej!
Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i pracujemy bardzo intensywnie.

"Przybyłem na terapię jako hazardzista, który nie widział dla siebie ratunku. Który przede wszystkim nic nie wiedział o sobie. Nawet o swym ciele, krzywdzonym przez wszechobecne mózgowanie, ciele cierpiącym katusze i obrażonym śmiertelnie na despotyczny umysł. Hazardzista, który nawet wolny od ryzyka w kasynie przez caly czas, nawet śpiąc, prowadził Grę ze wszystkimi i o wszystko. Gracz, ktory przeszedł całą masę terapii opartych o założenia klasycznej psychologii. Spotkałem się tu z zupełnie innym podejściem do osoby uzależnionej, z innym podejściem do problemu uzależnienia. Metoda terapii, oparta głównie na Ustawieniach Systemowych (metodą Ewy Renaty Cyzman-Bany) całkowicie inaczej ukazuje problem nałogu, jego przyczyny i przebieg.
.... Wyszedłem z Mozaikowej jako pełny, kompletny czlowiek, świadomy swojego miejsca we wszechświecie i czujący wspaniały smak życia. Człowiek, który dostał niesamowite narzędzia, noszone od narodzin w sobie, a niewykorzystane w żadnym wymiarze. Człowiek, który umie przyjąć swoją cześć winy i odpowiedzialności, za wszystko, co sie zdarzyło i zdarzy w życiu. Człowiek, który chce czuć i doświadczać. Który chce być szczęśliwy i tym szczęściem się dzielić. Choć wiem, że wiele jeszcze pracy przede mną..."
  Marcin S. - jeden z Uczestników I turnusu dla uzależnionych w Centrum Metamorfozy

Cena : 4200 zł (obejmuje proces terapeutyczny, zakwaterowanie w pokojach 2-3-4 osobowych i wyżywienie) Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
Miejsce: „Centrum Metamorfozy”, Warszawa-Falenica, ul. Mozaikowa 18.

ZAPISY I INFORMACJE:
Maja Wołosiewicz – Towalska info@u-zrodla.pl, 0606994366

V. SPOTKANIE Z KOBIECOŚCIĄ – REWITALIZACJA ŻENSKIEGO

Spotkanie z Kobiecością - bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego, co Kobiece i Męskie, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze.

- Dla Kobiet, które szukają spełnienia swojej Kobiecości i w swojej Kobiecości, które pragną w niej rozkwitnąć.
- Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.
- Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami.
- Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, operacje "kobiece", problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.


Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje - możliwe jest dotarcie do źródeł problemów oraz skuteczne rozwiązywanie ich na wielu poziomach (osobistym, systemowym, mentalnym, emocjonalnym i fizycznym).” Zapraszam do wspólnej pracy,

Ewa Renata Cyzman-Bany

Ewa o warsztacie:

livestream.com

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

Miejsce: Gdynia – Obłuże, ul. Rymarska 28, Warszawa – Falenica, ul. Mozaikowa 18, Godziny: Pracujemy od 9 rano do wieczora (ok. 21) Cena: Koszt uczestnictwa w 5 dniowym warsztacie wynosi 1500 zł Kontakt: info@u-zrodla.pl Maja Wołosiewicz – Towalska 0606994366 Zapisy: warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne i szybka wpłata zadatku w wysokości 300 zł na konto Stowarzyszenia „U Źródła”:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych "U Źródła"
Bank Millenium S.A. 00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680


VI. UGÓR - CYKLICZNA GRUPA ROZWOJOWA

Zapraszamy na cykliczne spotkania Ustawieniowej Grupy Osobliwego Rozwoju, złośliwie przezwanej przez prowadzącą UGORem. Jest to cykl 9-ciu wieczornych spotkań (4,5 h), opartych o ustawienia hellingerowskie i autorskie metody Ewy Cyzman – Bany. Spotkania odbywają się w co drugi czwartek i poświęcone sa intensywnemu kontaktowaniu się ze swoim życiem. Liczba miejsc ograniczona do 15.

To warsztaty dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów. Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu. W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

Termin: rozpoczęcie grupy 17 października 2013, zakończenie 30 stycznia 2014
Miejsce: Warszawa – Falenica, ul. Mozaikowa 18
Godziny: 17:00 - 21:30 (4,5 h), spotkania odbywają się w co drugi czwartek
Cena: Koszt uczestnictwa w grupie rozwojowej (9 spotkań) wynosi 2700 zł i nie zależy od frekwencji uczestnika
Kontakt: info@u-zrodla.pl Maja Wołosiewicz – Towalska 0606994366
Zapisy: warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne
i szybka wpłata zadatku w wysokości 300 zł na konto Stowarzyszenia „U Źródła”:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych "U Źródła"
Bank Millenium S.A. 00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680


VII. SPRZATANIE ŻYCIA - 4 DNIOWY WARSZTAT USTAWIEŃ

Zapraszamy na głęboko zmieniający warsztat ustawien hellingerowskich dla każdego, kto chce ruszyć do przodu, odzyskać przestrzeń swego życia dla siebie i realizować w pełni swój potencjał, a zwłaszcza dla tych, którym bez-nadzieja zagląda w oczy i którzy czują, że grzęzną, są przeciążeni i uwikłani w przeszłym. Proponujemy zamienianie balastu na potencjał, wychodzenie z matni spraw przeszłych i niezałatwionych.

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.


VIII. INDYWIDUALNY TOK STUDIÓW

WARSZTAT ZWIĄZKOWY „W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI”
„4 BRAMY ŻYCIA”
„PRACA I TALENTY”
„KOBIECOŚĆ – REWITALIZACJA”

Prowadzę w Warszawie -Falenicy na ul. Mozaikowej 18 w „Centrum Metamorfozy” warsztaty na zamówienie dla paru osób w trybie "indywidualnego toku studiów": będzie warsztat związkowy „W poszukiwaniu miłości” (tygodniowy) , "4 Bramy Życia" (4-dni), "Praca i talenty" (4 dni), „Kobiecość – rewitalizacja” (5 dni). Można przyjechać w tym terminie na wymaganą dla konkretnego warsztatu ilość dni. Poprowadzę z Uczestnikiem prace przewidziane dla tego warsztatu, który wybrał. Wymaga to dokładnego ustalenia terminu i obecności w kolejnych dniach warsztatowych ciurkiem.

WARSZTAT ZWIĄZKOWY „W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI” – OPIS:

Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi. Do pracy nad relacją par nie potrzebuję obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Mogę pracować z połówką pary a jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu. Poza klasycznymi Ustawieniami będą medytacje, prace systemowe w wizualizacji oraz wykłady. Będziemy docierać do przyczyn problemów zmieniając skrypty, rozwiązując traumy i usuwając przeszkody na drodze do miłości. Dam też miejsce na omówienie oraz rozwiązanie problemów relacyjnych związków istniejących i byłych. Szczególnie polecam "mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością", którzy w kolejnym związku próbują ułożyć sobie życie oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym. Bardzo cenne i uzdrawiające doświadczenie dla osób, które są w trakcie rozwodu (zwłaszcza jeśli mają dzieci z tego związku) oraz dla tych, którzy próbują się zejść po kryzysach.
Ewa Renata Cyzman-Bany

Liczba miejsc jest baaardzo ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
Zajęcia będą się odbywać na ul. Mozaikowej 18, pracujemy od poniedziałku do niedzieli, od 9.00 do wieczora.

„4 BRAMY ŻYCIA – POCZĘCIE, PIERWSZE UGRUNTOWANIE, W BRZUCHU MATKI, NARODZINY” – OPIS:

Poczęcie, zagnieżdżenie się w macicy, życie w brzuchu Matki, narodziny i pierwsze doświadczenia tuż po narodzinach to pasmo nieuświadomionych doznań i przeżyć o znaczeniu trudnym do przecenienia. Ich działanie w późniejszym życiu porównałam kiedyś do pioruna kulistego. Każdy wie, że coś takiego istnieje, coś o tym słyszał, ale nie wie, czym to jest. Przylatuje "to-to" nie wiadomo skąd, odlatuje nie wiadomo gdzie, niesie ogromną energię demolując po drodze to, co było już poukładane.  Niezintegrowane traumy prenatalne bywają źródłem wielu niepowodzeń życiowych i szczególnej udręki. W swojej pracy ustawieniowej zauważyłam, że same narodziny i ich okoliczności ukazują problemy osiowe każdego człowieka i to, co dla niego potem w życiu jest najważniejsze. W kontakcie z tym doświadczeniem odkrywa się dla każdego jakaś szczególna tajemnica. Przynosi to siłę, spokój wynikający z nagłego pozarozumowego zrozumienia własnej istoty oraz wiele innych darów dla Duszy i Ciała. Na poziomie relacyjnym przyjęcie pierwotnych doświadczeń prowadzi nas do spotkania z Matką, Ojcem i Tym, co od nas większe, służąc ugruntowaniu, spełnieniu i radości życia. "Odczarowują się" traumy stając się źródłem siły tam, gdzie wcześniej były obciążeniem.

Ten warsztat dla każdego z Uczestników jest okazją do świadomego przyjęcia własnego rozdania i tego, co w tym rozdaniu zostało mu dane do dyspozycji. To mój warsztat autorski. Wprowadza duże zmiany w życiu i jest bardzo ceniony przez Uczestników.

PRACA I TALENTY – OPIS:

„"Praca i talenty" jest moim warsztatem autorskim i pracuję na nim z Uczestnikami nad ich uwikłaniami, ukrytymi dynamikami i specyficznymi trudnościami, ujawniającymi się w polu pracy, nad obciążeniami z poprzednich miejsc pracy (jeśli takie występują), ustalam warunki jakie (dla konkretnej osoby) są konieczne do spełnienia, by mogła swobodnie i z satysfakcją pracować.

Każdy ma też okazję poznać swoją specjalizację życiową, szczególną jakość (talent), która była w nim wypracowywana przez całe życie. Ustalenie rodzaju tej jakości pozwala efektywniej szukać miejsc w świecie, w których ta jakość jest potrzebna, by z satysfakcją dla siebie i otoczenia jej używać (również w pracy). Taka wiedza na własny temat uwalnia od formułowania w stosunku do siebie wymagań, które z założenia nie mogą być spełnione i służą jedynie frustrowaniu siebie i innych. Dla przykładu: człowiek, którego szczególnym talentem jest wyburzanie i demontaż - działa konstruktywnie w obszarze, w którym taka jakość jest potrzebna. Zmuszanie go do bycia "konstruktywnym" w obiegowym tego słowa znaczeniu w obszarze, w którym powstaje coś nowego (jest tworzone, wznoszone) - to dramat, nie tylko osobisty.”

REWITALIZACJA ŻEŃSKIEGO – OPIS:

„Spotkanie z Kobiecością - bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego, co Kobiece i Męskie, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze. 

- Dla Kobiet, które szukają spełnienia swojej Kobiecości i w swojej Kobiecości, które pragną w niej rozkwitnąć. 
- Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.
- Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami.
- Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, operacje "kobiece", problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego. 


Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje - możliwe jest dotarcie do źródeł problemów oraz skuteczne rozwiązywanie ich na wielu poziomach (osobistym, systemowym, mentalnym, emocjonalnym i fizycznym).”
Zapraszam do wspólnej pracy,
Ewa Renata Cyzman-Bany

ZAPISY I INFORMACJE:
Maja Wołosiewicz – Towalska info@u-zrodla.pl, 0606994366

IX. USTAWIENIA SYSTEMOWE BERTA HELLINGERA – OPIS METODY

Ustawienia systemowe to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi (a zwłaszcza Rodziną), własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań.

Wiele pytań typu: "dlaczego zawsze tak mi się przydarza?" znajduje w Ustawieniach Rodzinnych swoją odpowiedź. Przejęte poczucia winy, uczucia i losy ("przez całe życie towarzyszy mi smutek", "pieniądze mnie parzą", "kobiety w mojej Rodzinie chorują na raka") są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do naszej Rodziny. Ustawienia pokazują te energetyczne, podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Bert Hellinger po kilkudziesięciu latach doświadczeń stworzył metodę psychoterapii, zwaną Konstelacjami lub Ustawieniami Rodzinnymi, zdobywającą teraz Europę i świat, której istotą jest terapeutyczny wpływ Prawdy na człowieka. Dotarcie do tej Prawdy umożliwia Klientowi tzw. "wiedzące pole" - fenomen, którego Hellinger nawet nie stara się tłumaczyć. W "wiedzącym polu" ujawniają swoje oblicze relacje Klienta z ważnymi dla niego osobami, siły i sprawy niezałatwione, których stał się "zakładnikiem".

Co istotne - Hellinger udowadnia, że nasze losy kształtują wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości naszej Rodziny a sprawy niezałatwione dziedziczymy po przodkach tak, jak np.: kolor oczu.

W trakcie warsztatu różne nieuświadomione do tej pory motywy działania Klienta, jego charakterystycznych zachowań, klęsk życiowych, przyczyny poważnych chorób stają przed nim twarzą w twarz i to w zupełności wystarcza, bowiem Prawda poznana i okazana jest nam życzliwa, uwalnia nasze siły, przywraca godność i daje wpływ na sytuację w takim zakresie, w jakim jest to faktycznie możliwe.

Wiedzące Pole

To fenomen polegający na pozaświadomym dostępie obcych dla Klienta ludzi do prawdziwych uczuć i wiedzy reprezentowanych przez nich członków Rodziny Klienta. W czasie Ustawienia wybieramy spośród uczestników warsztatów Reprezentantów dla poszczególnych członków Rodziny Klienta oraz jego samego, tworząc w ten sposób przestrzenną mapę Rodziny (co jednocześnie stanowi mapę wewnętrznych konfliktów Klienta). Po ustawieniu Reprezentantów "mapa" zaczyna żyć i widać wyraźnie, że Reprezentanci stają się odbiornikami energii systemu rodzinnego Klienta uzyskując dostęp do uczuć reprezentowanych przez siebie ludzi. Energię systemu rodzinnego Hellinger nazywa "Duszą Rodziny". Rola Reprezentantów jest wobec niej służebna. W czasie Ustawienia Rzeczywistość ma wpływ na "mapę" a "mapa" na Rzeczywistość. Problemy manifestujące się w Ustawieniu ("mapie") i w nim rozwiązane dają potężny impuls w kierunku Rzeczywistości wdrażający zmiany, co przekłada się bezpośrednio na uzdrowienie relacji ciała. Zmieniają się Losy.

Literatura w języku polskim:

Bert Hellinger:

 • Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych, przekład Zenon Mazurczak, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 2007
 • Porządki miłości, czyli być sobą i żyć swoim życiem, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Listy terapeutyczne, znaleźć to, co działa, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2004
 • Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera red. Johannes Neuhauser, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Dlaczego właśnie ja? Brzemię losu w chorobie nowotworowej. Warsztat dla chorych, bliskich i terapeutów, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska & Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2004
 • Daj i rząd dusz: Religia- psychoterapia- duszpasterstwo , przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • O życiu. Sentencje, powiastki, słowa mocy i medytacje, przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Sumienie miał czyste. Wykłady i opowieści, przełożył Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2006
 • Miłość nad przepaścią. Ustawienia rodzinne z pacjentami chorymi na psychozę, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Praca nad rodziną. Metoda Berta Hellingera,Bert Hellinger, Gabriel ten Hovel przekład Aleksandra Ubertowska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002
 • Porządki pomagania , przekład Barbara Wyczesany, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 2008
 • Odchodzimy spełnieni. O miłości i śmierci. Przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2009
 • Szczęście, które pozostaje. Jak udają się związki. Przekład Zenon Mazurczak, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2009
 • Podwójne spełnienie. Sukces w życiu i w zawodzie, przekład Anna Choińska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2010
 • Miłość Ducha. Czym jest i jak osiągnąć spełnienie, przekład Anna Choińska, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2010
 • Wielki konflikt. Od uwikłań rodzinnych do nierozwiązanych konfliktów między narodami, przekład Ewa Urbańska, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2010

Inni autorzy:

 • Thomas Schaffer Dlaczego dusza choruje i co ją uzdrawia. Terapia rodzinna Berta Hellingera przekład Halina Weiger, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2002 Tą literaturę Ewa Renata Cyzman-Bany poleca tym, którzy chcą poznać podstawy terapii Berta Hellingera.
 • Thomas Schaffer Gdy ciało daje znak. Ustawienia rodzinne drogą wyjścia z choroby, Wydawnictwo Susum, Wrocław 2006
 • Otto Brink Otwartość sprzymierzeńcem miłości. Rozmowy we dwoje i ustawienia rodzinne, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2005
 • Otto Brink Partnerskie reguły gry. Terapia systemowa według Berta Hellingera, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2004
 • Berthold Ulsamer "Bez korzeni nie ma skrzydeł. Terapia systemowa według Berta Hellingera, przekład Joanna Diduszko- Kuśmirska, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2003
 • Berthold Ulsamer Reguły gry w związku, Studio Astropsychologii 2008
 • Berthold Ulsamer Techniki Ustawiania Rodzin, Studio Astropsychologii 2008
 • Gabriele i Ber Berthold Ulsamer Zasady życia w rodzinie, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2003
 • Aleksandra Szewczyk Czerpiąc ze źródła,Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, Lublin 2002
 • Daan van Kampenhout Uzdrowienie przychodzi z zewnątrz. Szamanizm a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Kos, Katowice 2006
 • Ilse Kutschera Co się ze mną dzieje? Symptomy chorobowe a ustawienia rodzinne, Wydawnictwo Sursum, Wrocław 2006
 • Gunthard Weber (red.) Terapia systemowa Berta Hellingera przekład Barbara Romero, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2004
 • Jan Jacob Stam Ustawienia Systemowe w biznesie i organizacjach, przekład Barbara Jarzębska-Ziewic, Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2010
 • Ks. Aleksander Posacki SJ Psychologia i New Age, Fenomen-Wydawnictwo Arka Noego, Gdańsk 2007
 • John L. Payne Obecność Duszy. Transformacja życia przez świadomość duszy, przekład Maria Stec, Wydawnictwo Biblioteka Nowej Ziemi, Kraków 2010

Nagrania VHS I DVD:

 • "Zaufać duszy. Filozofia i sztuka ustawień rodzinnych. Warsztat w Warszawie 19-21.09.2003, ISI Ewa Foley, Warszawa 2004, 5 kaset VHS, 11,5 h
 • "Jak żyć i wzrastać w miłości" Warsztat dla par 20-21.11.2004, ISI Ewa Foley 2006, 3 płyty DVD
 • „Kurs Mistrzowski Berta Hellingera” Warsztat w Krakowie w 2006 roku, Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej z Krakowa, 8 płyt DVD


VII. Ewa Renata Cyzman-Bany

"Od 1984 roku rozpoczęłam współpracę z Markiem Kotańskim i zajęłam się leczeniem narkomanów. Przez trzy lata prowadziłam ośrodek MONAR-u w Ostrołęce, którego pacjentami byli narkomani w wieku od 15-tu do 21 lat. W tych latach byłam członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia "MONAR", członkiem Wojewódzkiego Zespołu d.s. Przeciwdziałania Patologii Społecznej w Ostrołęce, prowadziłam szkolenia dla nauczycieli, psychologów, radnych miejskich, wolontariuszy i kleryków. Występowałam też w sądach broniąc pacjentów oraz bywałam kuratorem społecznym podopiecznych.

Przez kolejne 4 lata pracowałam w słynnym w owych czasach a prowadzonym przez Marka Licińskiego ośrodku terapii systemowej "Saska Kępa" w Warszawie. Klientami ośrodka byli głównie pacjenci psychiatryczni, choć nie brakowało też rodzin w kryzysach życiowych. Mnogość doświadczeń wielka (w terapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej i środowiskowej). Między innymi i takie doświadczenie, jak prowadzenie dwutygodniowego spływu kajakowego dla kilkunastu psychiatrycznych pacjentów, bez psychotropów za to z dwiema wolontariuszkami do pomocy. Jest co wspominać. Przez siedem lat na podstawie umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zajmowałam się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Byłam licencjonowanym doradcą podatkowym. Mam w tej dziedzinie kilkunastoletnie doświadczenie. Zakładałam i ustawiałam organizacyjnie oraz podatkowo (w potocznym tych słów znaczeniu) setki firm, m.in. przeprowadzałam przekształcenia własnościowe, negocjowałam, reprezentowałam firmy w sporach, reanimowałam bankrutów, byłam też zarządcą i specjalistą od spraw nie-do-załatwienia.

Od ośmiu lat zajmuję się Ustawieniami Systemowymi (zwanymi także konstelacjami rodzinnymi). Prowadzę warsztaty Ustawień rodzinnych i organizacyjnych oraz ustawienia indywidualne metodą Berta Hellingera. Szkolę też innych w tym zakresie. Prowadzę superwizje dla psychologów, terapeutów, lekarzy, nauczycieli i pracowników socjalnych. Ponadto prowadzę seminaria i wykłady. W moim zderzeniu z Ustawieniami najwięcej mam do zawdzięczenia samemu Bertowi (któremu zawsze się kłaniam). Brałam udział w prowadzonych przez Niego warsztatach i wszystkich polskich superwizjach oraz krakowskim kursie mistrzowskim. Ponadto brałam udział w warsztatach innych wielkich w tej metodzie: Otto Brinka, Marii Senftleben-Gudrich, Victorii Schnabel, Jacoba Schneidera, Sieglindy Schneider, Gerharda Walpera, Joy Mane, Ilsy Kutschery oraz Polaków z Polski i z importu, których tu z nazwiska nie wymienię.

Prowadząc warsztat Ustawień Systemowych czuję się na właściwym miejscu. Za tym co robię stoję całą sobą. To co ma znaczenie w tej pracy i z czego czerpię - jest głęboko osobiste. Pracuję spokojnie, z dużą uwagą i życzliwością. Z szacunkiem do Klienta, jego Systemu i Sił, które tym rządzą. Dla tych, dla których ta informacja jest ważna dodaję, że nie jestem psychologiem. Zawód wyuczony i wykonywany - "mądra baba".

Ewa Renata Cyzman-Bany

Ewa Renata Cyzman-Bany


Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych „U ŹRÓDŁA”

00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 4553 3680


Poprzednie aktualności o warsztatach Hellingera znajdują się w archiwum warsztatów hellingerowskich
Starsze aktualności o warsztatach Hellingera znajdują się w archiwum.