AKTUALNOŚCI:

luty 2008
4, 11, 18, 25 luty (poniedziałki)
WARSZTATY DRAMY
PROWADZI: MARGO BORATYNSKA

Program obejmuje 12 spotkań przez 3 miesiące (od lutego 2008- do kwietnia 2008). Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki. Warsztaty te umożliwiają zaprzyjaźnianie się z najcudowniejszym instrumentem - własnym ciałem, samym sobą, z wyobraźnią i twórczym działaniem. Praca nad ciałem i głosem pozwala rozpoznawać to, co nieświadome - utajone możliwości wyrażania siebie. Prowadzi do samopoznania. Każdy, kto ma ochotę, może wcielić się w rolę aktora-odkrywcy uczestniczącego w procesie poznawczym na scenie życia.
Proponowane warsztaty skonstruowane są na podstawie metody Michaiła Czechowa - guru amerykańskiego aktorstwa. Według M. Czechowa każde ciała jest ruchomą formą, dzięki której możemy wyrażać siebie i przejawiać pragnienia swojej duszy. W każdym z nas tkwią talenty twórcze, należy tylko szukać odpowiednich metod, aby te talenty mogły się ujawniać i rozwijać.
Miejsce: Warszawa, ul. Bieniewicka 32, cena – 60 zł za jedno spotkanie
ZAPISY: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl, 668663635
22-24 luty
WARSZTAT WYJAZDOWY „WEEKEND MOCY”, NOWE KAWKOWO NA MAZURACH,
PROWADZĄ: AGATA KUBICKA, TOMEK GULIŃSKI, ANNA ROMANOWSKA, KUBA DOROSZ

W tych posępnych, szarych dniach lutego, gdy wszyscy jesteśmy już przemęczeni, przepracowani i osłabieni, zapraszamy Państwa serdecznie na dwa dni intensywnego odpoczynku, doładowania energetycznego i dopieszczenia Ciała i Duszy. Zapraszamy na Weekend Mocy! Oferujemy Państwu obudzenie uśpionych Mocy na różnych poziomach:

Moc ukryta w Ciele:

warsztat „Moc Tańca – Źródło Naszej Wewnętrznej Mocy” prowadzony przez Agatę Kubicką (8 godzin, 2X 4 godz. dziennie)
 • Podczas zajęć dowiemy się jak obudzić nasze ciało i śpiącą energię oraz wzmocnimy naszą spontaniczność i ekspresję. Proponowane zajęcia nie są terapią w przyjętym tego słowa znaczeniu, ani – tym bardziej – kursem tanecznym, lecz procesem poznawania i doświadczania siebie poprzez ruch. Są skierowane do wszystkich osób gotowych na eksperyment, spotkanie z sobą i drugą osobą w tańcu. Nie wymagają żadnego przygotowania tanecznego!
 • masaże (klasyczny, shiatsu, mauri, holistyczny, misami tybetańskimi) z Anną Romanowską i Kubą Doroszem
 • kąpiele wzmacniające, energetyzujące, relaksacyjne
 • sauna (dla dogrzania i rozluźnienia naszych zziębniętych ciał)

Moc Ukryta w Pożywieniu:

 • kurs gotowania wzmacniających pokarmów „Kuchnia Pełna Mocy” prowadzony przez Tomka Gulińskiego (4,5 godz.)
 • Poznamy przepisy i sposoby gotowania wzmacniających zup i potraw ze zbóż, roślin strączkowych, warzyw, alg i grzybów oraz opis działania poszczególnych produktów spożywczych.
 • specjalnie dla Państwa przygotowywane będą przez naszą kuchnię wzmacniające posiłki;

Moc ukryta w Duszy:

 • zajęcia tai- chi „Moc Wewnętrznej Siły” z Tomkiem Gulińskim (2 godz.)
 • medytacja czyli „Moc Spokoju” z Tomkiem Gulińskim (1 godz. dziennie);
 • Moc Śmiechu czyli oglądanie wieczorami starych, dobrych komedii w naszym kinie domowym;
Koszt: całościowy (kurs gotowania, taniec, tai-chi, wyżywienie i noclegi): 320 – 390 zł.
UWAGA: Można korzystać z poszczególnych modułów np. z samego kursu gotowania !
Kontakt: Jacek Towalski 0602219382, www.tuiteraz.eu, kawkowo@kawkowopolana.pl,
Maja Wołosiewicz 0606994366, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,

UWAGA:

 1. Warsztaty i seminaria hellingerowskie z uwagi na ich dużą ilość i bardzo szeroki program umieszczone są oddzielnie poniżej !!!!
 2. Zajęcia z Joanną Eichelberger (Krąg Kobiet, Medytacja, Pożegnać Nienarodzone) w lutym są odwołane z powodu wyjazdu prowadzącej.
marzec 2008
1-2 marca
MEDICINE WHEEL - SZAMAŃSKIE KOŁO UZDRAWIAJĄCEJ MOCY - KOBIECY WARSZTAT SZAMANSKI
Czterostopniowy program treningowy prowadzony przez Joannę Rus

Zapraszamy do udziału w programie „Koło Uzdrawiającej Mocy”, który wywodzi się z peruwiańskiej tradycji Inków i składa się z czterech dwudniowych sesji. Jako całość tworzy mapę powrotu do swojej podstawowej natury, wolnej od uwarunkowań z przeszłości i strachu. Pierwszy Etap „Południe”, 1-2 marzec 2008
Sesja Węża to droga osobistego uzdrawiania, nauka rozpoznawania i pozbywania sie negatywnych wzorow oraz transformowania ran w źródło mocy i współodczuwania. W czasie tej sesji przekazana zostanie inicjacja podłączenia do przekazu Inków.
Poprowadzę Was do pięciu komnat gdzie będziecie miały możliwość spotkać Wasze zwierzę mocy oraz skontaktować się z częścią duszy, która odeszła.
Kontakt:Małgorzata Jagiełło, 0664 423 385, m-jagiełło@wp.pl
Cena : 320 zł, miejsce: Warszawa – Radość.
7-14 marca
WARSZTAT TANTRY - SIEDEM WYMIARÓW RELACJI SEKSUALNEJ
Prowadzą: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Nasze 7 czakr odpowiada 7 wymiarom relacji seksualnej. Wibracje energetyczne naszych czakr mają wpływ na zdrowie, rozwój duchowy oraz relacje. Aby powstała miłość niezbędne jest aby mężczyzna i kobieta współgrali w tych siedmiu wielkich wymiarach kosmicznych. Kiedy dwie Istoty wibrują na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym możemy mówić o prawdziwej Alchemii Związku. Jak dziś patrzę na moją własną seksualność? Jaka jest prawdziwa natura mojej energii? Jak widzę moją potrzebę przyjemności, pobudzenia, orgazmu? Dlaczego mimo różnorodnych doświadczeń duchowych mam poczucie, że moje relacje partnerskie, przyjacielskie, nie są takie, jakie bym pragnął/pragnęła? Jak radzę sobie z frustracją,? Może istnieje mój bliźniaczy płomień, moja bratnia dusza? Albo po prostu kobieta, mężczyzna stworzona dla mnie, z którą lub z którym pragnę żyć, założyć rodzinę, pracować razem?... I po prostu... KOCHAĆ SIĘ. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich: dla par, dla singli (mężczyzn i kobiet), debiutantów oraz dla tych, którzy mieli już styczność z tantrą. Aby uniknąć nieporozumień :) na zajęciach w czasie ćwiczeń nie ma relacji seksualnych! Pracujemy z energią miłości otwierającą nas na zmiany we wszystkich aspektach naszego życia, w tym także w partnerstwie i seksualności.
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo na Mazurach
Opłata: 900 zł od osoby lub 1700 zł od pary oraz koszt zakwaterowania i wyżywienia
Zapisy i informacje: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, e-mail: agnieszka.jurko@wp.pl
8-9 marca
WARSZTAT - LABORATORIUM GŁOSU ODKRYJ SWÓJ GŁOS
PROWADZI: OLGA SZWAJGIER, grupa dla początkujących

sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski Dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier III.");
Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwaj­gier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) – tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nau­czy­cieli. Warsztaty odbywaja się raz w miesiacu, w weekendy.
Zapisy: Maja Wołosiewicz 0606994366, info@u-zrodla.pl
8 - 9 marca
KOBIERZEC TAŃCEM TKANY - warsztat Tańców w Kręgu W RAMACH KURSU INSTRUKTORSKIEGO TANCÓW W KRĘGU
Prowadzi Hanna Sypiańska
W programie nauka 13 - 15 tańców.

I. Tworzenie wzorca

 • tancerz - potrzeby i swoboda ciała,
 • Wzór kroków - charakter i pochodzenie tańca,
 • Muzyka i ruch - wzajemna relacja, doświadczanie ciałem, określanie energii jaką niesie muzyka i ruch.

II. Rozłożenie kobierca

 • Integracja i zharmonizowanie elementów wzorca,
 • Odczytywanie treści i znaczeń tańców,
 • Umiejętność wyboru elementów tworzących opowieść.
Cena warsztatu: 240 zł. Miejsce: Warszawa, (sobota, niedziela w godz. 10-17)
14-16 marca
JAK MĄDRZE KOCHAĆ I WYCHOWYWAĆ DZIECI - DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH RODZICÓW CZ.I
Prowadzący: Anna Bronicka- Dorosz, miejsce Nowe Kawkowo na Mazurach.
Zapraszamy Państwa na warsztat, które pozwoli nie tylko popracować nad swoimi umiejętnościami wychowawczymi, ale także umożliwi zrelaksowanie się i nabranie sił do – jakże często niełatwej roli Rodzica. Oprócz intensywnej „szkoły dla rodziców” (15 godzin w ciągu jednego weekendu) prowadzonej przez Annę Bronicką -Dorosz, proponujemy także cały zestaw odprężających i energetyzujących masaży (klasyczny, shiatsu, mauri, holistyczny, misami tybetańskimi) prowadzonych przez Annę Romanowską i Jakuba Dorosza oraz saunę, kąpiele, poranną jogę i wzmacniające posiłki wegetariańskie.
Zajęcia całego kursu przewidziane są w cyklu dwóch warsztatów weekendowych (łącznie 30 godzin zajęć), zakończonych tygodniowym letnim wyjazdem już wspólnie z dziećmi.
Warsztat przeznaczony jest dla osób będących Rodzicami dzieci w każdym wieku, dla partnerów Rodziców (nazywanych niepięknie macochami i ojczymami), a także dla osób planujących rodzicielstwo. Jak rozmawiać z naszymi dziećmi żeby nas słuchały? Jak mądrze i z miłością stawiać granice? Jak je wspierać i rozwijać ich naturalną wrażliwość i twórczość? Jak umocnić ich wiarę we własne siły? Jak nauczyć odpowiedzialności? I najważniejsze - co znaczy „Mądrze Kochać” swoje dziecko? Nasze warsztaty pozwolą Państwu na pogłębienie samoświadomości i refleksji na temat określonych metod wychowawczych, ułatwią zakwestionowanie stereotypów i mitów odnośnie wychowania. Uświadomią, że skuteczne wychowanie może mieć miejsce tylko wtedy, gdy opiera się na czytelnym systemie wartości, a skuteczność wychowania w głównym stopniu zależy od osoby wychowującego. Umożliwią zbudowanie dobrych więzi i porozumienia w Rodzinie. I co najważniejsze - pozwolą przemienić problemy wychowawcze w rozwój i pogłębienie Waszej relacji z Dziećmi.
CENNIK:
Warsztat „Jak mądrze kochać dzieci” (15 godz.) – 180 zł Joga (2 godz.) - 30 zł
Wyżywienie (2 posiłki wegetariańskie dziennie)+ nocleg ( w zależności od standardu pokoju 2-, 3-, 4- osobowego lub strychu, z łazienką lub bez): 140- 210 zł za 2 dni.
Koszt całościowy (kurs dla rodziców, joga, wyżywienie i noclegi): 350- 420 zł.
Masaże – ceny do uzgodnienia z masażystami.
KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,
20-24 marca
WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ - CZYLI ŚWIĘTA INNE NIŻ ZWYKLE...

Zapraszamy Państwa serdecznie na „Wielkanocne Święta Inne niż Zwykle”. Dlaczego inne? Ponieważ będą mogli Państwo spędzić ten świąteczny czas z Wszystkimi Bliskimi (wielopokoleniową rodziną, dziećmi, przyjaciółmi) w przepięknym miejscu, położonym wśród malowniczych lasów i jezior, a nie w zamkniętych murach miasta. Bo za oknem na wyciągnięcie ręki będzie Was otaczał szumiący las i będą śpiewały ptaki...
Ponieważ będzie można wykorzystać te kilka dni aktywniej i zdrowiej niż zwykle – ćwicząc jogę, jeżdżąc na rowerach, konno lub po prostu spacerując. Będzie można też skorzystać z różnych masaży, sauny i kąpieli. A wieczorami - pooglądać w Domowym Kinie specjalnie dobrane nietypowe filmy do refleksji (od „Wielkiej Ciszy”, po „Źródło ” i „Barakę”). No i najważniejsze – ponieważ wszystkie posiłki (te wspaniałe mazurki, baby wielkanocne, serniki, faszerowane jajka, bochny wiejskiego chleba...) będą nie tylko wegetariańskie i zdrowe, ale także przygotowane według 5 przemian i z wielkim sercem..

PROGRAM:

joga 2 godz. dziennie; 3 wegetariańskie posiłki dziennie (gotowane według 5 przemian); masaże (klasyczny, shiatsu, holistyczny, misami tybetańskimi), sauna, kąpiele (ziołowe, w mleku, z minerałami morskimi) rowery, konie, spacery;
wieczorne filmy tematyczne;
święcenie koszyczka w przepięknym XIV drewnianym kościele w Nowym Kawkowie i uroczysta msza;
wspólne malowanie jajek (prawdziwych, świeżutkich, od naszych wolnych i szczęśliwych kur);
dla dzieci ( i nie tylko): lepienie i pieczenie samemu baranka z ciasta, zabawa w zajączka (czyli szukanie prezentów ukrytych przez Zajączka w pobliskim lesie);
„wielkanocne koszyczki zdrowia” z niespodzianką;
MIEJSCE:
Nowe Kawkowo – Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, położony wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Więcej o miejscu można zobaczyć na stronie: www.tuiteraz.eu
TERMIN: 20-24 marzec 2008, zakwaterowanie od 20 marca (czwartek) od godziny 16 (jeśli w godzinach porannych, to prosimy o wcześniejsze zgłoszenie).
CENNIK: joga ( 8 godz., 4x 2 godz. dziennie) – 80 zł
wyżywienie (3 posiłki wegetariańskie + uroczyste potrawy świąteczne) – 260 zł
nocleg ( w zależności od standardu pokoju 2-, 3-, 4- osobowego lub strychu, z łazienką lub bez): 120 – 260 zł za cały pobyt Koszt całościowy (joga, wyżywienie i noclegi): 440 – 580 zł
Masaże – ceny do uzgodnienia z masażystami.
Kąpiele – ceny w zależności od użytych składników (30 – 60 zł)
KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,
WIOSENNY REMANENT ZDROWIA Z DR ANNĄ ROMANOWSKĄ
- CZYLI JAK ŻYĆ DŁUGO, ZDROWO I SZCZĘŚLIWIE WEDŁUG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ I MEDYCYNY ZACHODNIEJ

27-31 marca

W zasadzie, wszystko jest w porządku z Twoim zdrowiem...
Czasami tylko Twój organizm wysyła jakieś drobne komunikaty - kłopoty ze snem, zmęczenie, senność w ciągu dnia, uporczywe infekcje czy drobne alergie. Jednak ciągle brak Ci czasu, aby zając się sobą i swoim zdrowiem. Przecież czas biegnie tak szybko, a dzieje się tak dużo... Podczas tygodniowego warsztatu z dr Anną Romanowską - specjalistką równocześnie od Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jak i Medycyny Zachodniej, będziesz miał niepowtarzalną okazję, nie tylko dowiedzieć się w jakim stanie jest Twój organizm i czy styl życia jaki prowadzisz jest dla Ciebie właściwy, ale także będziesz mógł zadbać o swoje zdrowie na bieżąco.
Podczas indywidualnych konsultacji lekarskich otrzymasz informacje i zalecenia, jaki tryb życia i dieta będą dla Ciebie najlepsze, a jeżeli będzie taka potrzeba – otrzymasz również kurację ziołową. Będziesz mógł także wysłuchać wykładów z następujących tematów: „Zdrowa dieta podstawą zdrowia”, „Jak przez styl życia kształtować odporność”, „Wpływ emocji na jakość życia” oraz „Pięć Przemian w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej”.
Dodatkowo fizjoterapeuta przeprowadzi diagnostykę stanu fizycznego Twojego ciała - jego rozciągliwości, giętkości itp., a specjalistka od jogi przeprowadzi testy sprawności fizycznej.
Oprócz tego będziesz mógł na bieżąco zadbać o siebie. Oferujemy dwa razy dziennie jogę z Ewą Szymoniak, masaże (klasyczny, shiatsu, mauri, misami tybetanskimi, holistyczny), saunę, kąpiele (relaksujące, detoksyzujące, energetyzujące), wieczorne seanse filmowe pt. „Wieczór z komedią” oraz - co najważniejsze – zdrowy tryb życia czyli trzy wegetariańskie posiłki gotowane według Pięciu Przemian i ciszę nocną już od 21 godziny!

PROGRAM WYJAZDU:

 • konsultacje medyczne dr Anny Romanowskiej (indywidualna diagnoza lekarza medycyny chińskiej i konwencjonalnej - porada +ustalenie diety, ziół)
 • wykłady dr Romanowskiej ( 3 X 2 godz., 2x1,5 godz. łącznie 7,5 godz. )
 • wzmacniające jedzenie (3 ciepłe wegetariańskie posiłki gotowane wdł.5 przemian )
 • diagnostyka ciała (Anna Romanowska - uwaga: przypadkowa zbieżność nazwisk!)
 • testy sprawności fizycznej (Ewa Szymoniak)
 • joga z Ewą Szymoniak (2x dziennie po 1,5 godz, łącznie 10,5 godz.)
 • pranajama z Ewą Szymoniak (codziennie rano pół godziny, łącznie 2,5 godz.)
 • masaże Anny Romanowskiej ( klasyczny, shiatsu, mauri)
 • masaże Kuby Dorosza (klasyczny, misami tybetanskimi, holistyczny)
 • sauna
 • kąpiele relaksujące, detoksyzujące, energetyzujące itp.
 • Kąpiel w dźwięku misami tybetańskimi (Magiczna podróż do Tybetu, 1,5 godz)
 • Wieczorne seanse filmowe „Wieczór z komedią”
 • Zdrowy tryb życia: cisza nocna od 21, zajęcia od 6 rano (oczywiście tylko dla chętnych i bez przymusu!)

KONTAKT:

, www.tuiteraz.eu kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382 , www.u-zrodla.pl info@u-zrodla.pl Maja Wołosiewicz 0606994366
maj 2008
ŚMIERĆ I ODRODZENIE - WARSZTAT SZAMAŃSKI
18-25 maja

Tajemnicę śmierci poznać byście chcieli, jak ją jednak znajdziecie, dopóki jej w sercu życia nie odszukacie? Jeśli naprawdę ducha śmierci oglądać pragniecie, na ciało żywota swe serce szeroko roztwórzcie. Jako że życie i śmierć to jedno, podobnie jak rzeka i ocean jedną fale toczą.
Prorok Khalil Gibran

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE to głęboki proces wewnętrznych przemian zachodzących na każdym poziomie. Śmierć jest integralną częścią naszego życia. Prędzej czy później każdy się z nią spotka. Doświadczenie przejścia - czyli śmierci - dotyka bezpośrednio nasze ego. Z punktu widzenia rozwoju, zarówno na poziomie duchowym, emocjonalnym jak i fizycznym, musimy pogrzebać właśnie ego (tzn. umrzeć dla niego), aby mogło nastąpić odrodzenie.

W tym jednym momencie tracimy wszystko: rodzinę, ukochaną osobę, pieniądze. Możemy ze sobą zabrać tylko to kim jesteśmy. Jest to moment na tyle ważny, że w każdej kulturze i religii istnieją tradycje związane z pochówkiem zmarłych. Towarzyszą temu różne ceremonie i dlatego w szamanizmie powstały specjalne rytuały inicjacyjne dla przyszłych adeptów.

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE są właśnie takim rytuałem przemiany, który przygotowuje nas do symbolicznej śmierci. Przeglądając film własnego życia, czyszcząc własne niedokończone relacje i sytuacje, wyrażając na piśmie swoją ostatnią wolę i organizując własny pogrzeb - stworzysz rytuał, który pozwoli, aby Twoje przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległo transformacji. Poprzez odrodzenie MOŻESZ ZACZĄĆ SAM KREOWAĆ WŁASNE ŻYCIE.

To również umożliwia wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

PROWADZĄCY - Mariusz i Gaya Wiśniewscy

Nasze imiona to Mariusz i Gaya, żyjemy razem z naszymi dziećmi w Strasbourgu , razem też prowadzimy warsztaty. Zanim do tego doszło, że staliśmy się rodziną, wędrowaliśmy swoimi ścieżkami, rozwijając się w rożnych kierunkach. Obydwoje i na "własna rękę" poszukiwaliśmy tej bratniej duszy. Naprawdę długa historia... Aż pewnego dnia, SPOTKALIŚMY SIĘ I... NIE ROZPOZNALIŚMY W SOBIE TEJ DRUGIEJ POŁOWY. Jak to w bajce bywa, dano nam jeszcze jedną szansę. Tym razem, całe Niebiosa pracowały nad tym by wyrocznia się wypełniła i połączyła tak niespokojne dusze. Owocem tego spotkania jest nasza córeczka MAYAQUEN - Biała Wilczyca. Dzisiaj już nie pamiętamy, kto lub co nas połączyło, może jedno i drugie, a może coś jeszcze... Niemniej, czując Transformującą Moc Energii, która działa nie tylko w naszym życiu, ale także w życiu naszych Przyjaciół, pragniemy z całego SERCA jej SIŁĄ Przemiany dzielić się z INNYMI.

TERMIN :

18 maj przyjazd (niedziela), zaczynamy kolacją o godzinie 18.00 25maja (niedziela) wyjazd, kończymy obiadem koło 15.00

KONTAKT:

, www.tuiteraz.eu kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382 , www.u-zrodla.pl info@u-zrodla.pl Maja Wołosiewicz 0606994366

UWAGA:

 • wyżywienie wegetariańskie,
 • warunkiem uczestnictwa jest bezzwrotna przedpłata w wysokości 300 zł. Przedpłatę należy wpłacić do 04 maja, po tym terminie nie gwarantujemy miejsca.

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.tuiteraz.eu
Nowe Kawkowo to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności.

luty 2008
WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany
    LUTY I MARZEC 2008
Cykl warsztatów Dusza i Ciało
30 (środa) stycznia 2008
13 i 27 luty (środy) 2008
12 i 26 marca (środa) 2008

Piękny cykl pięciu warsztatów, przeznaczony dla wszystkich, ale szczególnie polecamy osobom, które są zainteresowane relacjami z własnym Ciałem i Duszą, pracującym z ciałem (masażystom, fizykoterapeutom, kręgarzom itp.), tym, którzy czują, że jakieś części jego ciała nadają na innych falach niż nosiciel, chronicznie chorym (teraz lub kiedyś), osobom po operacjach i długotrwałych farmakoterapiach, zablokowanym tu i ówdzie oraz tym, którzy się sobie nie podobają i chcieliby coś w sobie zmienić.
Nasze Ciało. Stawiamy mu zarzuty. Czasami sądzimy, że we współpracy z mikrobami, chorobami, zmarszczkami i morowym powietrzem uczestniczy w spisku przeciwko nam. Przyglądamy mu się jak obcemu w nas – bacznie i nieufnie, ciągle niepewni za kim się opowie w konfrontacji z kolejnym zagrożeniem. Nasze Ciało?
Gdzie ulokować swoje ja? Gdzież ta właściwa dla nas przestrzeń, w której moglibyśmy wreszcie czuć się, jak u siebie?
Reklamy farmaceutyków tyle obiecują. Serwujemy sobie kuracje dla zdrowia i urody w nadziei na naprawienie tego, co źle działa, w nadziei na przejęcie kontroli nad tym, co wrogie nam w nas.
A Ciało nie kłamie i działa bez zarzutu nieustannie odwzorowując i wdrażając w świecie materialnym to co w Duszy gra. I tym właśnie będziemy się zajmować: powiązaniami mentalnego z materią ciała i zdarzeń, tym z czego ciało jest utkane i komu (czemu?) wiernie się poddaje.
Pracujemy na ul. Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota) od 17.30 do 21.30.
Cena cyklu 600 zł. Obserwator 90 zł / 1 dzień warsztatu.
ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Zapach kobiety

Spotkanie z Kobiecością bez unikania nawet jej najtrudniejszych aspektów, tarzanie się w Kobiecości, porządkowanie w rodzinie i polu mentalnym tego co Kobiece, powrót do własnej siły i wdzięku, odszukiwanie radości z bycia matką i Kobietą swojego mężczyzny (jeśli się gdzieś zawieruszyła), spotkania z ciałem, urodą i tym, co w nas twórcze. Dla Kobiet, które pragną kwitnąć jeszcze bardziej pachnąco, dla Kobiet, które, pragną otworzyć swe pąki, w poczuciu, ze ich kobiecość jeszcze nie ujrzała promieni słońca..
Dla Kobiet, które miały wielu partnerów, czują ciężar z tym związany i pokiereszowanie wewnętrzne, które nie pozwala im wejść w kolejny związek, dystansując i tłumiąc wewnętrznie.
Dla Kobiet, które w kolejnych związkach powtarzają stare wzorce i dla tych, które są odwiecznymi singlami..
Dla Kobiet, które borykają się z bezpłodnością, poronieniami, mają za sobą trudne ciąże, problemy hormonalne i zaburzenia cyklu menstruacyjnego.
Poprzez pracę w Ustawieniach, medytacje i wizualizacje, w sześciu spotkaniowym cyklu, możliwe jest dotarcie do źródeł problemów na wielu poziomach i w szerszym aspekcie obszarów związanych z Kobiecością.
Zajęcia będą odbywać się w Warszawie na ul.Bobrowskiego 4 m 31 (Ochota.) od 17.30 do 21.30.
Koszt 600 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. W zajęciach mogą wziąć udziłą obserwatorzy, koszt 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji Zapachu Kobiety. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.

ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946

Warsztat i seminarium Nałogi
9 luty (sobota)
Szczególnie polecamy nałogowcom wszelkiej maści i osobom z nałogowcami związanymi (partnerom życiowym, Rodzicom). Ewa poprowadzi seminarium w godzinach 9.00 – 11.00, a bezpośrednio po nim warsztat związany z tematem, który potrwa do około godziny 18.00. Cena seminarium - 42 zł, cena ustawienia na warsztacie tematycznym - 210 zł. Dla osób, które chcą uczestniczyć w warsztacie bez własnego Ustawienia cena uczestnictwa w warsztacie wynosi – 120 zł (w tym udział w seminarium gratis). Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
3 , 17 luty 2008 warsztaty w Warszawie
1 marca 2008 warsztat w Sopocie
9 marca 2008 Ruda Śląska
29, 30 marca 2008 Warszawa
6 kwietnia 2008 Warszawa
12 kwietnia 2008 Sopot
19 kwietnia 2008 Ruda Śląska
20 kwietnia Warszawa

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.
Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne. Koszt: 300 zł pełne ustawienie, 90 zł obserwator.
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
. GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

Ten cykl to pięciowarsztatowe spotkanie z męskością poświęcone: męskości jako takiej, ojcostwu (w obydwu kierunkach, czyli relacje z ojcami i dziećmi), relacjom z linią męską i płynącemu stamtąd zasilaniu do ustania w życiu jako mężczyzna. Udział w cyklu może wiele pomóc mężczyznom życiowo osłabionym: alkoholikom, ukochanym synom swoich matek, nieudacznikom życiowym, pechowcom, ojcom, którzy w związku z trudnymi relacjami z byłymi partnerkami nie mają dostępu do swoich dzieci itp.. Ustawienia rozwiązują wiele konfliktów on-line, nawet bez uczestnictwa drugiej strony w zajęciach. Można dotrzeć do przyczyn konfliktu i rozwiązać go inaczej, na płaszczyźnie duchowej, co uwalnia konkretną relację od jego kontynuowania. Działa natychmiast. Skutkuje nawet przy sprawach w sądzie.
Prowadzenie takiego cyklu, wydawać by się mogło to szczyt bezczelności z mojej strony - zważywszy, że jestem kobietą. Nie mogę ani dawać męskości, ani jej uczyć, bo nią nie dysponuję. Ci, którzy brali już udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach hellingerowskich - wiedzą, że moja rola jest rolą „mistrza ceremonii”. Pracuję w polu mentalnym (duszy rodziny) Ustawiającego i stamtąd pochodzi siła - nie ode mnie. Grupę poprowadzę z sympatii do męskiego i na prośbę tych mężczyzn, którzy mnie do tego namawiali.” Ewa Cyzman- Bany
Pracujemy na ul.Bobrowskiego 4 m 31 w Warszawie (Ochota)
Koszt 600 zł (bez względu na ewentualną nieobecność). Możliwe jest zapłacenie w trzech ratach po 200 zł po podpisaniu umowy o zapłaceniu za cały cykl. Obserwator 90 zł/ 1 dzień warsztatu.
Już dziś zapraszamy do zapisów do kolejnej edycji GROMu. Aby zajęcia ruszyły, musi zebrać się grupa minimum 7 osobowa i wtedy ustalone będą terminy spotkań.
ZAPISY i INFORNMACJE:
Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl , 605 746 946

UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

Od stycznia 2008 rusza kolejna edycja Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju I stopnia (Ugorem zwanej), w Warszawie.

Pracujemy bardzo intensywnie, Ewa zadaję prace domowe, uczy samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji). Zważywszy intensywność - UGOR jest też najtańszą formą pracy nad sobą metodą Ustawień Systemowych. Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia od osób, które już wcześniej uczestniczyły w prowadzonych przez Ewę zajęciach (choćby jako obserwatorzy). Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.
Grupa pracuje w godzinach od 17:30 do 22:00 w Warszawie przy ulicy Bobrowskiego 4 m. 31 (Ochota). Cena cyklu 1050 zł (można płacić w ratach). Do grupy (jeśli jeszcze będą wolne miejsca) można dołączyć najpóźniej 25.II. Frekwencja nie wpływa na cenę. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946Ugor- I stopień wtajemniczenia : Kielce

Ugor przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zwiększeniem swojej siły życiowej, odwagi, odpowiedzialności, szczęścia, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, zdrowieniem fizycznym i duchowym, otwieraniem się na życie, rozszerzeniem horyzontów. Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.
Grupa będzie pracowała raz w miesiącu, od 9.15 do wieczora i będzie miała charakter zamknięty. Koszt całego cyklu : 1260 zł (można opłacić w 6 ratach po 210 zł ). Obowiązuje opłata za cały cykl, bez względu na ewentualne nieobecności na poszczególnych zajęciach, ponieważ w koszt wliczona jest określona liczba Ustawień danej osoby. Jest możliwość płacenia w ratach, po podpisaniu umowy o opłaceniu całego cyklu przez Uczestnika. Dla osób, które nie uczestniczyły jeszcze w Ustawieniach i próbnie pragną przyjść na zajęcia6 stycznia, cena 210 zł.
Pracujemy od stycznia do czerwca. Pierwsze spotkanie 6 stycznia 2008 (niedziela).
Kolejne terminy: 27.01.08,
10.02.08,
01.03.08,
13.04.08,
25.05.08

UWAGA: dla Uczestników UGOR-u 50% zniżki za udział w charakterze obserwatora w warsztatach prowadzonych przez Ewę Cyzman-Bany.

ZAPISY i INFORNMACJE:
Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl, 605 746 946

Warsztatownia - Ciuchy

Kochane Baby! Na babskich zajęciach Warsztatowni będziemy tworzyć rzeczy piękne i pożyteczne - przy okazji nurzając się w przyjemności pobycia w kobiecym. Zaczynamy od warsztatów krawieckich. Z ciuchów zalegających w naszych szafach: starych kiecek, swetrów, szali, nicianych serwetek, obrusów, firanek oraz niewykorzystanych materiałów będziemy stadnie w szale twórczym tworzyć nowe, szyte na miarę (pod każdym względem) kreacje. Założenie jest takie: świetnie się bawimy przy pracy a potem świetnie czujemy nosząc na sobie to, co zrobiłyśmy.  Do naszej dyspozycji będzie cudnie szalona krawcowa Iwona Leliwa-Kopystyńska, (dusza artysty, ręce i pracowitość rzemieślnika), która razem ze mną poprowadzi te zajęcia. Zajęcia krawiecki składają się z trzech popołudniowo-wieczornych warsztatów. Pierwsza grupa - 17 i 25.I oraz 7.II, następna grupa - 5, 12  i 19.II. Bardziej szczegółowe informacje oraz wskazówki dotyczące przygotowania do zajęć krawieckich  prześlę zainteresowanym. 

tERMINY:

 1. Pierwszy cykl to trzy warsztaty 17.I (czwartek), 25.I (piątek) i 1.II (piątek) w promocyjnej cenie 270 zł (wszystko płatne na miejscu).
 2. Drugi cykl składa się z trzech czwartkowych warsztatów (7, 14 i 21.II) - cena 360 zł (obowiązują zadatki w kwocie 120 zł na konto organizatora).
 3. Trzeci cykl składa się z trzech wtorkowych warsztatów (12, 19 i 26.II) - cena 360 zł (obowiązują zadatki w kwocie 120 zł na konto organizatora).

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680