AKTUALNOŚCI:

styczeń 2008
Seminarium + Warsztat Konflikty
13 stycznia 2008 (niedziela)
Szczególnie polecamy osobom będącym stroną w konflikcie i tym konfliktem umęczonym. Metodą Ustawień Systemowych Ewa pracowała z bardzo dobrym skutkiem w sprawach rozwodów, dostępu do dzieci, spadkowych, majątkowych, konfliktów ze wspólnikami, szefami, podwładnymi i urzędami oraz w osobistych relacjach (partnerzy, rodzeństwo, rodzice, teściowie, dzieci). Ustawienie przez swoje natychmiastowe działanie wielokrotnie bywało bardzo pomocne w ostrych kryzysach (ze sprawami sądowymi włącznie).
Cykl warsztatów Dusza i Ciało
15 (wtorek), 30 (środa) stycznia 2008
13 i 27 luty (środy) 2008
12 marca (środa) 2008

Piękny cykl pięciu warsztatów, przeznaczony dla wszystkich, ale szczególnie polecamy osobom, które są zainteresowane relacjami z własnym Ciałem i Duszą, pracującym z ciałem (masażystom, fizykoterapeutom, kręgarzom itp.), tym, którzy czują, że jakieś części jego ciała nadają na innych falach niż nosiciel, chronicznie chorym (teraz lub kiedyś), osobom po operacjach i długotrwałych farmakoterapiach, zablokowanym tu i ówdzie oraz tym, którzy się sobie nie podobają i chcieliby coś w sobie zmienić.
Nasze Ciało. Stawiamy mu zarzuty. Czasami sądzimy, że we współpracy z mikrobami, chorobami, zmarszczkami i morowym powietrzem uczestniczy w spisku przeciwko nam. Przyglądamy mu się jak obcemu w nas – bacznie i nieufnie, ciągle niepewni za kim się opowie w konfrontacji z kolejnym zagrożeniem. Nasze Ciało?
Gdzie ulokować swoje ja? Gdzież ta właściwa dla nas przestrzeń, w której moglibyśmy wreszcie czuć się, jak u siebie?
Reklamy farmaceutyków tyle obiecują. Serwujemy sobie kuracje dla zdrowia i urody w nadziei na naprawienie tego, co źle działa, w nadziei na przejęcie kontroli nad tym, co wrogie nam w nas.
A Ciało nie kłamie i działa bez zarzutu nieustannie odwzorowując i wdrażając w świecie materialnym to co w Duszy gra. I tym właśnie będziemy się zajmować: powiązaniami mentalnego z materią ciała i zdarzeń, tym z czego ciało jest utkane i komu (czemu?) wiernie się poddaje.
Warsztat Warsztatownia
17 stycznia 2008 (niedziela)

Marzyłam od paru lat, wymyślałam, gadałam, aż doszłam do fazy wdrożeń i od najbliższego czwartku 17.I.2008 rusza wreszcie Warsztatownia, w której będziemy rzeźbić otaczającą nas rzeczywistość "tymi ręcami".

 

Zaczynam od oferty skierowanej wyłącznie do kobiet. Nad zajęciami dla mężczyzn pracuję nieustająco metodą nękania mojego męża, by je zorganizował. Jak Grzegorz przejdzie do fazy wdrożeń – prześlemy Wam informacje.

 

    Drodzy mężczyźni! Nie zarzucajcie przedwcześnie czytania tego, co poniżej. Jeśli po Waszym domu snuje się smętnie Wasza sfrustrowana kobieta – możecie Ją przecież wysłać na warsztaty, co Jej (a więc i Wam) dobrze zrobi. Rokrocznie składam mojemu Ojcu na urodziny życzenia zdrowia i poczucia humoru mojej Matki. Ceni je sobie jak własne zdrowie.

Kochane Baby! Na babskich zajęciach Warsztatowni będziemy tworzyć rzeczy piękne i pożyteczne - przy okazji nurzając się w przyjemności pobycia w kobiecym. W przerwie zadam herbaty z samowara i herbatników z konfiturami mojej roboty, a jak się ociepli - dostaniecie lody. Możecie też przynosić na wspólny stół swoje sałatki bądź wypieki.

 

    Zaczynamy od warsztatów krawieckich. Z ciuchów zalegających w naszych szafach: starych kiecek, swetrów, szali, nicianych serwetek, obrusów, firanek oraz niewykorzystanych materiałów będziemy stadnie w szale twórczym tworzyć nowe, szyte na miarę (pod każdym względem) kreacje. Założenie jest takie: świetnie się bawimy przy pracy a potem świetnie czujemy nosząc na sobie to, co zrobiłyśmy.

 

Do naszej dyspozycji będzie cudnie szalona krawcowa Iwona Leliwa-Kopystyńska, (dusza artysty, ręce i pracowitość rzemieślnika), która razem ze mną poprowadzi te zajęcia. Na pierwszych warsztatach naszym gościem będzie i wesprze wyobraźnią oraz pracą rąk - Joanna Eichelberger, która kiedyś projektowała i szyła ciuchy a teraz prowadzi Kobiece Kręgi. Zaprosiłam też moją siostrę – Dorotę Pruszyńską, która na stałe mieszka w Niemczech (w latach 80-tych znalazła się w piątce najlepszych młodych projektantów RFN). Obiecała wpadać w miarę możliwości. Ja będę do dyspozycji również w sprawach poza-krawieckich. Można będzie skonsultować się ze mną w sprawach życiowych korzystając z moich doświadczeń zawodowych związanych z prowadzeniem Ustawień Systemowych metodą Berta Hellingera. Informacje dotyczące prowadzonych przeze mnie warsztatów Ustawień Systemowych (Konstelacji) przesyłam osobno.

 

Zajęcia krawiecki składają się z trzech popołudniowo-wieczornych warsztatów. Pierwsza grupa - 17 i 25.I oraz 7.II, następna grupa - 5, 12 i 19.II. Bardziej szczegółowe informacje oraz wskazówki dotyczące przygotowania do zajęć krawieckich  prześlemy zainteresowanym.


WARSZTAT Z SYBERYJSKĄ SZAMANKĄ
18-20 stycznia 2008

prowadzi: LUDMIŁA KARAOL OYUN

„Jeżeli chciałbyś poznać osobiście nieprzeciętną osobę, otrzeć się o świat duchów, zobaczyć kim tak naprawdę jest szamanka, zapoznać się z tajnikami rytuałów szamańskich -przyjedź na spotkanie – warsztat z Ludmiłą Karaol Ovun z Tuwy”.

PROGRAM:

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z rytuałami tuwińskich szamanów oraz dowiedzą się :

  • o centrach leczniczych i świętych miejscach w Tuvie;
  • o rytuałach święcenia źródła, rytuałach czczących słońce, niebo , ogień, drzewa, ovaa , kamienie;
  • o rytuałach oczyszczania domu, mieszkania;
  • o duchach pomocnikach , atrybutach szamańskich;
  • o sposobach leczenia rytualnego;
  • o rytuałach pogrzebowych dnia 7- go i 49- go;
  • posłuchają tradycyjnego rytualnego śpiewu algysh;
  • nauczą się chuvaanak - wróżenia, stawiania horoskopu z 41 kamieni a także kości ( kazyk) wg. tuwińskiej astrologii;
  • wykonają figurki eerenů - ducha pomocnika, które zostaną ożywione przez Ludmiłę.

Częścią warsztatów będzie tuwiński rytuał zapewniający zdrowie i powodzenie we wszystkich dziedzinach życia. Także rytuał pomagający uświadomić sobie ukryte możliwości i swój energetyczny potencjał. Będą możliwe również konsultacje indywidualne

Warsztat wyjazdowy: Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

Warsztat Trudne dzieci
19 stycznia 2008 (sobota)
Warsztat przeznaczone dla rodziców i opiekunów trudnych dzieci. Trudnych ze względu na niepełnosprawność, chorobę, paskudny charakter lub popadnięcie w złe towarzystwo lub uzależnienia. Uczestnictwo w warsztacie pomaga poprawić relacje z dziećmi bez względu na ich wiek i płeć, spojrzeć przychylniej na ich los, nawet ten najtrudniejszy, na to, z czym sobie nie do końca radzimy i czemu to służy. Ewa Cyzman- Bany opowie w trakcie wykładu o karmicznych i mentalnych przyczynach chorób i innych kłopotów dzieci (i z dziećmi) oraz pokaże na modelach w jaki sposób można dziecku i sobie pomóc w poprawieniu wzajemnych relacji. Poprowadzi też Ustawienia konkretnych Uczestników zorientowane na ich problemy z dziećmi. Obecność dzieci nie jest konieczna by poprawić ich los. Ustawienia hellingerowskie prowadzone są z udziałem jednej lub kilku osób z rodziny. Warto podkreślić wielką skuteczność Ustawień. Wielokrotnie z bardzo dobrym efektem Ewa Cyzman pracowała w ten sposób nad kryzysami szkolnymi dzieci (np.: jak mały brzdąc odmawiał chodzenia do szkoły albo przestawał się uczyć). Bardzo dobre efekty dają Ustawienia przy ADHD, autyzmie, zaburzeniach jedzenia, astmie, atopowych zapaleniach skóry, dziecięcych psychozach i wielu innych chorobach.
WARSZTATY DRAMY
21 stycznia 2008

PROWADZI: MARGO BORATYNSKA

Program obejmuje 12 spotkań przez 3 miesiące (stycznia 2008- kwietnia 2008). Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, w czwartki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 stycznia, wstęp wynosi 60 zł, ul. Bieniewicka 32, godz. 18-21. Zgłoszenia: do końca stycznia.

O warsztacie:

Warsztaty te umożliwiają zaprzyjaźnianie się z najcudowniejszym instrumentem - własnym ciałem, samym sobą, z wyobraźnią i twórczym działaniem. Praca nad ciałem i głosem pozwala rozpoznawać to, co nieświadome - utajone możliwości wyrażania siebie. Prowadzi do samopoznania. Każdy, kto ma ochotę, może wcielić się w rolę aktora-odkrywcy uczestniczącego w procesie poznawczym na „scenie życia”.

Przykłady niektórych ćwiczeń:
- praca nad ciałem i głosem
- techniki relaksacyjne i energetyzujące jako sposoby pokonywania stresu (tzw. tremy)
- ćwiczenia transformacji energii fizycznej na energię duchową
- ćwiczenia mowy ciała - gest psychologiczny
- praca z maskami
- realizacja marzeń i przerażeń - elementy dramy snów

KONTAKT: magda.michalowska@u-zrodla.pl Magdalena Michałowska
0 668 663 635 (od 17:00-20:00)

Spotkanie Kręgu Kobiet
22 stycznia 2008

PROWADZI: Joanna Eichelberger

Nasz Krąg narodził się z tęsknoty za kobietami, za byciem razem i odbudowywaniem kobiecych więzi, także międzypokoleniowych. Cud tego Kręgu polega na tym, że nie ma w nim liderek i hierarchii, nie ma prowadzącej. Wszystkie siedzimy w takiej samej odległości od środka, wszystkie jesteśmy tak samo ważne i mamy takie same prawa. Oznacza to też taką samą odpowiedzialność za to, co się w kręgu dzieje.

cena: 30 zł,
Warszawa-Radość ul. Zagórzańska 29 H,
kontakt: Joanna Eichelberger 0601168977.
"ZIMOWE SZALEŃSTWO DLA DUSZY I CIAŁA" - CZYLI JOGĘ, MASAŻE, KĄPIEL W DŹWIĘKU ( GONGI I MISY TYBETAŃSKIE), KURS GOTOWANIA WEDŁUG 5 PRZEMIAN I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI...
25-26-27 stycznia 2008

Zapraszamy Państwa serdecznie na krótki, lecz bardzo intensywny zimowy wypoczynek, który pozwoli nie tylko spędzić czas w przepięknej, odludnej leśnej okolicy, ale także „naładować akumulatory” na dobry początek Nowego Roku. Dla ciała proponujemy dwa razy dziennie jogę z Ewą Szymoniak; różne masaże do wyboru (klasyczny, shiatsu, mauri, holistyczny, misami tybetańskimi) z Anną Romanowską i Jakubem Doroszem; wzmacniającą kuchnię wegetariańską, typowanie metaboliczne, a także saunę, kulig, wieczorne ognisko na śniegu i spacery po lesie. Dla ducha - poranną medytację i pranajamę oraz kąpiel w dźwięku mis i gongów tybetańskich „Magiczna podróż do Tybetu”. Dla umysłu - kurs gotowania według 5 przemian (teoretyczny i praktyczny), wykłady o tradycyjnej medycynie chińskiej i leczniczym działaniu mis tybetańskich. A wszystko to w przytulnej, domowej atmosferze naszego Ośrodka Rozwoju Osobistego, w unikalnych pokojach (np. różanym, kapeluszowym, tajskim, indyjskim, czerwonym), na miękkich kanapach, z ogniem trzeszczącym na kominkach i spasionymi kotami na kolanach....

Warsztat wyjazdowy: Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

KURS INSTRUKTORSKI TAŃCÓW W KRĘGU
31.I - 3.II.2008
Zapraszamy do udziału w kursie instruktorskim TAŃCÓW W KRĘGU (Circle Dance). Tańce w kręgu zostały zebrane i opracowane przez niemieckiego baletmistrza Bernharda Wosiena. Są to najczęściej tańce ludowe. Pochodzą z różnych regionów świata, m.in. z Bałkanów, Grecji, Armenii, Izraela, Rosji, Francji, Szkocji, Irlandii, z Wysp Kanaryjskich, Z Ameryki Południowej. Oddzielną grupę stanowią tańce relaksacyjne i współczesne układy choreograficzne, w których wykorzystano krąg. Od kilkunastu lat są chętnie tańczone przez grupy formalne i nieformalne na całym świecie. Bycie w grupie, prosty, naturalny ruch, różnorodność melodii i rytmów łączy radość życia z wrażliwością i zrozumieniem - siebie i innych, dlatego są bardzo użyteczną formą terapii tańcem.
W poszukiwaniu miłości
pięciowarsztatowy cykl liftingujący stare związki (to dla par) i przywracające zdolność wchodzenia w nowe (to dla singli)
Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary nie potrzeba obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Ewa może pracować z połówką pary gdyż uważa, że jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.
Jak zbierze się grupa chętnych – ustalimy terminy z zainteresowanymi.
luty 2008
PRZEBUDŹ SWOICH WEWNĘTRZNYCH PRZEWODNIKÓW
20-24 Luty 2008

Pomyśl przez chwilę o swoim życiu. Zastanów się gdzie teraz byś był/ła i kim teraz byś był/ła gdyby Twój lęk nie powstrzymywał Cię od działania. Jak często słyszysz wewnętrzny głos, który Ci mówi „to nie w Twoim stylu”, „ja tak nie potrafię”, „to nie dla mnie”, „tylko się ośmieszę”?

Podczas warsztatu znajdziemy czas i miejsce, żeby odkryć swoich wewnętrznych przewodników. Spotkamy się z wewnętrznym dzieckiem, krytykiem, z własną seksualnością i z wewnętrznym mistrzem. Dzięki tym postaciom będziemy mieli możliwość obudzenia w sobie potencjału, który tkwi w każdym z nas od zawsze a z którego boimy się korzystać. Będziemy mieli również możliwość spotkania innych ludzi, którzy wciąż poszukują. Te pięć dni, to odcinek drogi, w którym możemy sobie nawzajem towarzyszyć.

PROWADZĄCY:

Kinga Dziedziczak

- z wykształcenia pedagog, od sześciu lat zajmuje się poradnictwem psychologicznym, w latach 2002-2006 była prezesem Towarzystwa Wiedzy Psychologicznej, gdzie zajmowała się min. Prowadzeniem warsztatów rozwoju osobistego, oraz poradnictwem indywidualnym.

Monika Kalinowska-Cisło

- z wykształcenia psycholog, od sześciu lat zajmuje się poradnictwem psychologicznym, w latach 2002-2006 była vice prezesem Towarzystwa Wiedzy Psychologicznej, gdzie zajmowała się min. prowadzeniem warsztatów rozwoju osobistego, oraz poradnictwem indywidualnym. Prywatnie i zawodowo interesuje się terapią tańcem.

Agata Kubicka

- mgr sztuki, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Rytmiki (specj. rytmika) oraz trzyletni kurs Muzykoterapii Aktywnej w Akademii Muzyczniej w Łodzi. Absolwentka Podyplomowego Studium Pedagogiki Twórczości w łódzkiej WSHE. Autorka choreografii do spektakli Teatru ruchu i tańca. Pedagog ruchu. Posiada II kategorię instruktorską w dziedzinie tańca. Członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii.

Zajmuje się pracą z ciałem, jako metodą pracy ze świadomością i kreatywnością, pogłębianiem wrażliwości w różnych sferach odczuć człowieka, odkrywaniem wewnętrznych treści zapisanych w ciele, poszukiwaniem indywidualnego języka ekspresji poprzez działania twórcze na bazie ruchu, tańca i muzyki. Wspomaganiem indywidualnego rozwoju człowieka, z prawem do twórczości, do satysfakcjonującego życia i radości płynącej ze szczerej - głębokiej i akceptującej - relacji z sobą samym i ze światem.

Tomek Guliński

- zajmuje się MASAŻEM KLASYCZNYM, który rozluźnia i wzmacnia ciało, rozładowuje napięcia, uwalnia z organizmu toksyczne złogi i może przynieść wiele innych korzyści Tobie, Twemu ciału i Twojej psychice.

Wegetariańskie posiłki przygotuje dla nas - Tomasz Guliński - z zawodu kucharz, w swej pracy stosujący metodę Pięciu Przemian. (Pięć Przemian - to opracowana przed wiekami metoda przyrządzania posiłków, sprawiająca że pokarm nie tylko staje się przysmakiem, ale również lekarstwem.) To fundament chińskiej medycyny, który - w połączeniu z dietą bezmięsną i makrobiotyką - może stać się sposobem na przywrócenie lub utrzymanie naszej psychofizycznej kondycji w szeroko rozumianym Zdrowiu.

MIEJSCE:

Nowe Kawkowo - Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, położony wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Więcej o miejscu można zobaczyć na stronie: www.tuiteraz.eu

TERMIN:

20-24 Luty 2008, zakwaterowanie od 20 lutego od godziny 18!

CENNIK:

Koszt: 1200 zł (zajęcia, 3 posiłki dziennie) + noclegi (w zależności od standardu pokoju : 30-65 zł/ dziennie).

KONTAKT:

www.tuiteraz.eu
Jacek Towalski 0602219382
Maja Wołosiewicz 0606994366

marzec 2008
MEDICINE WHEEL - SZAMAŃSKIE KOŁO UZDRAWIAJĄCEJ MOCY - Czterostopniowy program treningowy prowadzony przez Joannę Rus
1-2 marzec 2008

Zapraszamy do udziału w programie „Koło Uzdrawiającej Mocy”, który wywodzi się z peruwiańskiej tradycji Inków i składa się z czterech dwudniowych sesji. Jako całość tworzy mapę powrotu do swojej podstawowej natury, wolnej od uwarunkowań z przeszłości i strachu.


WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
"U ŹRÓDŁA"
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680