AKTUALNOŚCI:

święta i sylwester
grudzień 2008
 • 6-7.XII - Warsztat wokalny dla początkujących „Laboratorium głosu”, Olga Szwajgier (Warszawa)
 • 19 - 27.XII. 2008 - WEGETARIAŃSKIE ŚWIĘTA Z JOGĄ , prowadzi: ANNA ROMANOWSKA (Nowe kawkowo)
 • 28.XII- 1.I - „Magiczne Rytuały Przejścia czyli Wegetariański Sylwester z Tantrą”, Mariusz i Gaya Wisniewscy
styczeń 2008
, sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00. Prowadzi: Hanna Sypiańska
 • 24 - 25 stycznia 2009 - Kurs Instruktorski Tanców w Kręgu cz. III KOBIERZEC TAŃCEM TKANY, Warszawa.
 • POLECAMY WARSZTAT NASZYCH PRZYJACIÓŁ:
  NAUKA I PRAKTYKA TAŃCÓW GURDŻIJEWA 31.I.- 8.II.2009, prowadzi: VASANTI
  zobacz więcej >>>

luty 2008
 • 27 - 28 lutego - KURS INSTRUKTORSKI TAŃCÓW W KRĘGU (Sacred Circle Dance) TAŃCE W KRĘGU - ZASTOSOWANIE W CHOREOTERAPII.
marzec 2008
 • 19 - 22.III. 2009 - POWITANIE WIOSNY Z ODNOWĄ DUSZY I CIAŁA
 • 21-22.III.2009 - WARSZTAT WOKALNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH - LABORATORIUM GŁOSU, PROWADZI OLGA SZWAJGIER
kwiecień 2008
 • 3-5.IV.2009 - WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO - SPOTKANIE Z WŁASNĄ SAMOTNOŚCIĄ, prowadzi NORBERT KULESZA
 • 9 - 14.IV.2009 - WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ - CZYLI ŚWIĘTA INNE NIŻ ZWYKLE...
 • 17-23.IV.2009 - TANTRYCZNA SZKOŁA ROZWOJU OSOBISTEGO - WARSZTATY ZAAWANSOWANE - FORMACJA, PROWADZĄ: MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY
 • 24-30.IV.2009 - ŚMIERĆ I ODRODZENIE: WARSZTATY SZAMAŃSKO - TERAPEUTYCZNE, PROWADZĄ: MARIUSZ I GAYA WISNIEWSCY6-7 grudnia
Warsztat wokalny dla początkujących LABORATORIUM GŁOSU - ODKRYJ SWÓJ GŁOS

prowadzi Olga Szwajgier

Warsztaty inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głososwych, pomagają osbudować wiarę w siebie, uczą akceptacji oraz wykorzystywania swoich błedów na drodze rozwoju. W programie: unikatowa metoda pracy z głosem, nauka emisji głosu, poznanie swoich możliwości głosowych.

Miejsce:
Warszawa,MDK,  ul. Łazienkowska 7, cena 300 zł.

Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl, Maja Wołosiewicz 0606994366

15 grudnia
SPOTKANIE KRĘGU KOBIET I CEREMONIA PEŁNI

prowadzi Joanna Eichelberger

Zapraszamy Kobiety na cykliczne spotkania w Kręgu, którego częścią będzie Ceremonia Pełni w tradycji indiańskiej. Spotkamy się razem aby, wzmocnić więzi między nami, poszukać i odbudować korzenie naszej kobiecej religijności i duchowości. To co tu będziemy robić, to będzie próba nawiązania więzi z kobietami, które były przed nami i posłuchanie ich – co mają nam do przekazania. Krąg będzie miejscem intymnych spotkań między nami, w którym będzie się można bezpiecznie dobrać do naszych cierpień i odkryć źródła naszej siły. Będziemy pracować nad starymi wzorcami zachowań żeby je wykorzenić i zastąpić nowymi, pełnymi mocy i życia. Zbudujemy w sobie kobietę, która ufa sobie, kieruje się intuicją, potrafi głęboko oddychać, rozumie i kocha swoje ciało. Będzie tu miejsce na realizację swoich pasji i marzeń i dużo dobrej magii. Do zobaczenia w Kręgu – Joanna Eichelberger

Miejsce: Radość ul. Zagórzańska 29 H
Cena: 30 zł
Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła www.u-zrodla.pl, Joanna Eichelberger 0601168977 eichelberger@u-zrodla.pl

19 - 27.XII. 2008
WEGETARIAŃSKIE ŚWIĘTA Z JOGĄ

prowadzi: ANNA ROMANOWSKA

Zapraszamy Państwa serdecznie do spędzenia Wigilii i Świątecznych Dni w przepięknej leśnej, zimowej scenerii naszego Ośrodka Rozwoju Osobistego i Duchowego.
Przy 3 metrowej bajkowej choince, wspólnie śpiewanych kolędach i ogniu trzeszczącym w kominku. Dla potrzebujących odpoczynku i wytchnienia od miasta oferujemy - spacery po okolicznych lasach, nording walking, kąpiel w dźwięku mis tybetańskich, codzienną sannę (dla dużych i małych Dzieci).
Dla spragnionych ruchu i zadbania o ciało - codziennie 1,5 godz. jogi (z Anną Romanowską), masaże (klasyczny, holistyczny, shiatsu, chińskie bańki, moksa), saunę.
Dla wszystkich przepyszne wegetariańskie, domowe, świąteczne potrawy i ciasta.
Z dodatkowych atrakcji - nocny kulig z pochodniami, wspólna nauka śpiewania kolęd (pod fachowym przywództwem), pasterka w pięknym XIV wiecznym kościele, spektakle w Wiejskim Teatrze Węgajty i wieczorne pokazy filmów.

ANNA ROMANOWSKA- MASAŻ I JOGA
Masażystka, joginka, terapeutka, wegetarianka. Wykształcenie: analityk medyczny, 1 i 2 stopień masażu ukończone w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie. Masażem zajmuje się od ponad 20 lat. Obecnie uczy się medycyny chińskiej w Krakowie w instytucie Claude'a Diolosy. Ukończyła także kursy gotowania według 5 przemian w Warszawie i Krakowie (w Instytucie Medycyny Chińskiej). Od 11 lat sama gotuje według 5 przemian i prowadzi liczne kursy.

MIEJSCE- NOWE KAWKOWO
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna. Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/. Uwaga!!! Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

CENNIK:
noclegi (w zależności od standardu): 65-35 zł/od osoby
wyżywienie (3 posiłki wegetarianskie): 50 zł/dziennie (19- 23.XII. pt., sb., ndz., pn., wt.) + 80 zł/dziennie Święta (24-26.XII śr., czw., pt.)
joga (1,5 godz. dziennie): 15 zł
masaże (chiński 150 zł/1,5 godz.; shiatsu 160 zł/2,15 godz.; twarzy i głowy 80 zł/1 godz.; całego ciała 120 zł/1,5 godz.; pleców i kręgosłupa 80 zł/1 godz.)
kąpiel w dźwięku mis tybetańskich (2 godz. pokaz ): 15 zł
Bez opłat: sanna, kulig, pokazy filmowe, nording walking, sauna.

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie pod Olsztynem. Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/. Uwaga!!! Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

TERMIN:
zaczynamy 28.12.2008 o godzinie 11.00,  kończymy obiadem 1.01.2009

CENNIK:
 zajęcia 700zł - ( para 1300 zł ) + koszt pobytu (100 - 135 zł/ dziennie)

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Maja Wołosiewicz 0606994366.

 
28.XII.2008- 1.I.2009
MAGICZNE RYTUAŁY PRZEJŚCIA - CZYLI WEGETARIANSKI SYLWESTER Z TANTRĄ

prowadzą: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i tych kilku najważniejszych dni w roku w przepięknym miejscu na Mazurach - w urokliwym Ośrodku Rozwoju Osobistego położonym wśród malowniczych lasów i jezior ok. 25 km od Olsztyna.   Zapraszamy na  5 dni hucznej i wyjątkowej zabawy oraz czas uruchomienia zmysłów i odkrycia magii Tantry.  Zapewnimy wypoczynek dla ducha i ciała, intensywną regenerację po roku trudów, doenergetyzowanie się oraz przywitanie Nowego Roku przy ogniu, w magicznym kamiennym kręgu. Wsparciem dla zdrowia i energii będzie też wzmacniająca kuchnia wegetariańska, a dla ciała masaże, sauna i szałas potów. Sylwester tantryczny jest  rytualnym  przejściem, z tego co już nam dobrze znane, czyli roku 2008 i wkroczenie w nieznane, czym zawsze staje się dla nas Nowy Rok.  Będzie to miejsce na pozostawienie tych wszystkich rzeczy, których już nie chcemy dalej zabierać z sobą w nowy rok. Będzie to czas  na sprecyzowanie oraz nadanie Mocy naszym planom i wewnętrznym potrzebom.

PROWADZĄCY:

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego jak również terapię indywidualną we Francji ,Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce.  W wieku 21 lat po raz pierwszy  uczestniczył  w zaawansowanych zajęciach  psychoterapii (gesztalt), co jak się okazało  w przyszłości miało zdeterminować jego kierunek pracy. Wiele lat życia spędził w teatrze jako aktor i reżyser teatralny co pozwoliło mu stworzyć własną formę teatru, którą nazwał teatrem przebudzenia. Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał i odbywa wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    ( Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche). Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, Uczestniczył  i współpracuje  w warsztatach  Cloda Coldy „Dance Sensitive”.

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Nie praktykuje jednej ścieżki, jej droga to wykorzystanie ogromnego doświadczenia ludzi dla dobra innych. Tantra jest wypełnieniem tej drogi. Dziś w systemie uzdrawiania spostrzega człowieka w bardzo szerokim spektrum.

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie pod Olsztynem. Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/. Uwaga!!! Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

TERMIN:
zaczynamy 28.12.2008 o godzinie 11.00,  kończymy obiadem 1.01.2009

CENNIK:
 zajęcia 700zł - ( para 1300 zł ) + koszt pobytu (100 - 135 zł/ dziennie)

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366.

 
21-22.III.2009
WARSZTAT WOKALNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH LABORATORIUM GŁOSU

PROWADZI OLGA SZWAJGIER

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele. Pracując z Olgą Szwajgier możemy przekonać się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji oraz wykorzystywania swoich błędów na drodze rozwoju. Miejsce:
Warszawa, MDK, ul. Łazienkowska 7
Cena:
300zł
Kontakt:
info@u-zrodla.pl, Maja Wołosiewicz 0606994366

 
3-5.IV.2009
WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO - „SPOTKANIE Z WŁASNĄ SAMOTNOŚCIĄ

prowadzi NORBERT KULESZA

Podczas zajęć zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho.
Warsztat przypomina bardziej odosobnienie - podczas dwóch dni obowiązuje całkowite skupienie i milczenie, a osoby biorące w nim udział na dwa dni wyłączają się całkowicie z „normalnej” aktywności dnia codziennego . Założeniem jest, ze każdy z uczestników zajęć jest „sam”, totalnie „sam”, by nie przejmował się obecnością innych, potrafił się całkowicie wyizolować w skupieniu /koncentracji /medytacji.. Warsztat ten można nazwać „spotkaniem z własną samotnością”...

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie
Cena:
200 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia
KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Maja Wołosiewicz 0606994366.

 
9 - 14.IV.2009
WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ - CZYLI ŚWIĘTA INNE NIŻ ZWYKLE...

 

Zapraszamy do spędzenia Świątecznego Czasu wśród malowniczych lasów i jezior, a nie w zamkniętych murach miasta. Aktywniej i zdrowiej niż zwykle - ćwicząc jogę (2x dziennie po 1,5 godz.), jeżdżąc na rowerach, konno lub spacerując (nordic walking); korzystając z różnych masaży (klasyczny, chiński, misami tybetańskimi), sauny i kąpieli (ziołowe,z minerałami), a także paląc agnihotrę. Wieczorami będzie można obejrzeć specjalnie dobrane nietypowe filmy do refleksji i poszerzenia horyzontów. Dla dzieci - i nie tylko- malowanie jajek, lepienie baranków z ciasta i szukanie prezentów od zajączka. A wszystkie posiłki (te wspaniałe mazurki, baby wielkanocne, serniki, faszerowane jajka, bochny wiejskiego chleba...) będą wegetariańskie, zdrowe oraz przygotowane według 5 przemian i z wielkim sercem...

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo - Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, pod Olsztynem, www.kawkowopolana.pl
CENA:
550 - 750 zł
KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Maja Wołosiewicz 0606994366.

 
17-23.IV.2009
TANTRYCZNA SZKOŁA ROZWOJU OSOBISTEGO - WARSZTATY ZAAWANSOWANE - FORMACJA

PROWADZĄ: MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY

Formacja to 5 spotkań, po 7 dni, odbywające się dwa razy w roku. Ma ona charakter grupy zamkniętej i międzynarodowej. To tantryczna szkoła rozwoju osobistego. Prowadzący łączą różne metody pracy i kierunki rozwoju osobistego w jedną integralną całość - tantrę (praca z własną męskością i kobiecością, odkrywanie bliskości, intymności i seksualności), pracę psychoterapeutyczną ( praca z cieniem, gestalt, praca z mitem) oraz szamanizm (praca z energią i siłami natury). Celem tych warsztatów, jest rzeczywista zmiana sposobu życia, funkcjonowania w świecie, rozwoju i osiągnięcie wewnętrznej integracji na każdym poziomie - Ciało Umysł Duch - , poszerzanie świadomości samego siebie, swych uczuć, emocji i potrzeb. To odkrywanie własnej seksualności. Na zajęciach krok po kroku, przekraczamy własne ograniczenia, odnajdujemy spontaniczność, wewnętrzną radość, wyparte emocje. Nasza seksualność zyskuje nowy wymiar. Tworzymy swą nową przestrzeń życiową.

CENA:
990zł ( 1880 para) + koszt pobytu w ośrodku.
MIEJSCE WARSZTATU:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie
KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Maja Wołosiewicz 0606994366.

 
24 - 30 kwietnia 2009
ŚMIERĆ I ODRODZENIE: WARSZTATY SZAMAŃSKO - TERAPEUTYCZNE

Prowadzący: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Kiedy śmierć przypomina o życiu...

Warsztaty „Śmierć i Odrodzenie”, są rytuałem wprowadzenia wielopoziomowej, głębokiej przemiany w życiu. Są one wewnętrznym procesem, który otwiera nas na „tajemnice śmierci”. W życiu wielokrotnie umieramy i odradzamy się na nowo, na różne sposoby. Często czynimy to w nieświadomy sposób, gubimy sens tego zdarzenia i szanse aby coś zmienić. Powracamy na nowo, do starych schematów i przyzwyczajeń.

Poszczególne etapy tego warsztatu, przygotowują cię do przeżycia symbolicznej

śmierci i rzeczywistego odrodzenia twego życia. Pomogą zainicjować potrzebne Ci zmiany w Twoim życiu.

Odnajdziesz na nowo utracone marzenia, oraz siłę i odwagę do ich realizacji. Będzie również to czas i miejsce, abyś zakończył to co dawno powinno już zostać zakończone. Będziesz mógł pozamykać stare rozdziały swego życia, przeglądając swoją historie, od narodzin, aż po dzień dzisiejszy.

Wyczyścisz własne niedokończone relacje i sytuacje. Wyrażając na piśmie ostatnią wolę, dostrzeżesz to, co w swym życiu zdobyłeś. Organizując własny pogrzeb - tworzysz rytuał, który pozwoli Ci, by Twoje przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległo zmianie, transformacji. W trakcie warsztatu „Śmierć i Odrodzenie” masz możliwość przypomnieć sobie i poczuć na nowo wszystkie chwile od narodzin, aż po dzień dzisiejszy, twe sukcesy i porażki, pragnienia, marzenia i niespełnienia, miłości i rozstania. Gdzie pogubiłeś się w swym życiu i o czym zapomniałeś? Pozbędziesz się bezsensownych, niepotrzebnych uzależnień i zobowiązań, które cię ograniczały do tej pory i oddzielały od spełnienia, i poczucia wewnętrznej mocy.

Śmierć jest integralną częścią naszego życia...

A gdyby ktoś, dał tobie jeszcze jedną szanse, szanse na nowe życie, to czy wyglądało by ono tak samo ? Czy przeżył byś je w taki sam sposób? Symboliczne spotkanie z własną śmiercią, możesz potraktować jako lustro, w którym dostrzegasz kim byłeś i jak wykorzystałeś do tej pory swój czas na Ziemi, swoje dotychczasowe życie.

Rytuał „Śmierci i Odrodzenia” jest to wielki krok do wzięcia pełnej odpowiedzialności za swoje życie, wprowadzenia zmian, odnalezienie głębszego sensu i kierowania nim, w świadomy sposób. Pozwala nam na wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

Poprzez to odrodzenie możemy zacząć kreować takie życie jakiego pragniemy.
Zmiany nie zależą od upływu czasu. Zaczynają się one od podjęcia decyzji!
Warsztaty te odbędą się po raz 3 w Polsce, prowadzone w autorskiej formie połączenia szamanizmu i elementów psychoterapii.

 

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego, jak również terapię indywidualną we Francji, Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce.  Pobierał nauki u wielu nauczycieli w Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche. Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching”.

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem.. Studiowała makrobiotykę i Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergioterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Warsztaty Tantry prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy, tantrycy i psychoterapeuci mieszkający na stałe we Francji.

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” , Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl
. CENA:
warsztat - 990 zł od osoby lub  1790 zł od pary oraz  koszt zakwaterowania i wyżywienia (w zależności od standardu pokoju) 80 - 115 zł/ za dobę.
KONTAKT:

www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Maja Wołosiewicz 0606994366.

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

 
13-14 wrzesień
KURS INSTRUKTORSKI TAŃCÓW W KRĘGU

(Sacred Circle Dance)

Zapraszamy do udziału w kursie instruktorskim TAŃCÓW W KRĘGU (Circle Dance).

Tańce w kręgu zostały zebrane i opracowane przez niemieckiego baletmistrza Bernharda Wosiena. Są to najczęściej tańce ludowe. Pochodzą z różnych regionów świata, m.in. z Bałkanów, Grecji, Armenii, Izraela, Rosji, Francji, Szkocji, Irlandii, z Wysp Kanaryjskich, z Ameryki Południowej. Oddzielną grupę stanowią tańce relaksacyjne i współczesne układy choreograficzne, w których wykorzystano krąg. Od kilkunastu lat są chętnie tańczone przez grupy formalne i nieformalne na całym świecie. Bycie w grupie, prosty, naturalny ruch, różnorodność melodii i rytmów łączy radość życia z wrażliwością i zrozumieniem - siebie i innych, dlatego są bardzo użyteczną formą terapii tańcem.

Adresatami kursu są: nauczyciele, psychologowie, pedagodzy, reedukatorzy, terapeuci oraz wszyscy, którzy chcą wzbogacić warsztat pracy lub po prostu lubią taniec i ruch.

Kurs ten umożliwi uczestnikom:

 • zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych;
 • poznanie lub udoskonalenie metodyki nauczania tańców w kręgu;
 • wykorzystywanie tańca i ruchu do wspomagania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego;
 • nauczenie się współdziałania w grupie dla osiągnięcia zamierzonego celu;
 • nawiązywanie kontaktu z innymi poprzez mowę niewerbalną - wzrok, gestykulację, dotyk;
 • stymulację zmysłów, przede wszystkim słuchu i dotyku, lepsze odczuwanie siebie w przestrzeni;
 • odczuwanie tempa i rytmu, ekspresji osobistej w zależności od zewnętrznych impulsów, jakie wysyła muzyka;
 • poznanie symboliki języka ciała.
Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia kursu instruktorskiego Tańce w kręgu wydany przez Wojewódzki Ośrodek Kształcenia Nauczycieli w Lublinie, Stowarzyszenie Edukatorów Ruchu Kreatywnego w Warszawie oraz Ośrodek “Kined" Joanna Zwoleńska.

KURS INSTRUKTORSKI BĘDZIE SIĘ SKŁADAŁ Z NASTĘPUJĄCYCH MODUŁÓW:

TAŃCE W KRĘGU - WARSZTAT WPROWADZAJĄCY

kurs dla instruktorów tańca w kręgu 3 - 5 października 2008/Warszawa
piątek w godz. 10.00 - 17.00, sobota w godz. 10.00 - 19.00, niedziela w godz. 10.00 - 17.00

Program:

 • Nauka około 13/15 tańców rosyjskich
 • Prezentacja różnych sposobów uczenia Tańców w Kręgu,
 • Planowanie zajęć Tańców w Kręgu,
 • Sposoby zapisywania kroków tańców,

Istnieje możliwość samodzielnego poprowadzenia przez każdego uczestnika warsztatu jednego tańca; każda osoba prowadząca krąg otrzyma informacje zwrotne (w przyjaznej atmosferze) od Lynn Frances oraz grupy.

Prowadzenie: LYNN FRANCES z Ośrodka Hartcentre/Wielka Brytania. Jedna z najbardziej doświadczonych nauczycielek Tańców w Kręgu (Circle Dance) w Wielkiej Brytanii. Uczy tej formy tańca od 1983 roku w Europie oraz poza jej granicami (w tym w Polsce).

 

Uczestnicy otrzymają płytę z nagraną muzyką do wszystkich tańców oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu.

TAŃCE W KRĘGU - ZASTOSOWANIE W CHOREOTERAPII.

kurs dla instruktorów tańca w kręgu

27 - 28 lutego 2009, piątek w godz. 18.00 - 21.00 i sobota w godz. 10.00 - 19.00. Warszawa
W ramach kursu przewidujemy wprowadzenie teoretyczne, jak również naukę 6 tańców w kręgu z pokazaniem możliwości ich zastosowania w zajęciach terapeutycznych oraz rozwojowych oraz sposobów łączenia tańców w kręgu z improwizacją ruchową.

Prowadzi: Zuzanna Pędzich,
ukończyła studia magisterskie na wydziale terapii tańcem i ruchem Uniwersytetu Roehampton w Londynie. Jako nauczyciel tańców w kręgu i terapeuta tańcem i ruchem pracuje od 1997 roku. W latach 1997-2002 pracowała w Klinice Nerwic oraz na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Aktualnie współpracuje z Fundacją Psychoonkologii „Ogród Nadziei". Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szkoli członków Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu, m. in. w zakresie zastosowania tańców w kręgu w choreoterapii. Jest współzałożycielką Instytutu DMT - Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem i sekretarzem Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Tańcem i Ruchem.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu oraz płytę z muzyką do tańców.

KOBIERZEC TAŃCEM TKANY - warsztat Tańców w Kręgu.

kurs dla instruktorów tańca w kręgu 24 - 25 stycznia 2009
Warszawa, sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00
W programie nauka 13 - 15 tańców z różnych stron Europy. W programie nauka 13 - 15 tańców.

I. Tworzenie wzorca
tancerz - potrzeby i swoboda ciała, Wzór kroków - charakter i pochodzenie tańca, Muzyka i ruch - wzajemna relacja, doświadczanie ciałem, określanie energii jaką niesie muzyka i ruch.

II. Rozłożenie kobierca,
Integracja i zharmonizowaniue elementów wzorca, Odczytywanie treści i znaczeń tańców, Umiejętność wyboru elementów tworzących opowieść.

Prowadzi: Hanna Sypiańska,
dyplomowana nauczycielka Techniki Alexandra, absolwentka The Constructive Teaching Centre w Londynie, członkini Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka Tańców w kręgu (jej nauczyciele to Laura Shannon, Lynn Frances i Michael Gabriel z Open Dance Center w Londynie). Od 1997 roku prowadzi cotygodniowe zajęcia Tańców w Kręgu. Prowadziła w ramach programu „Dojrzewalni róż" warsztaty Techniki Alexandra „Bezgrzeszne ciało" oraz improwizacji tańca „Tańcząca bez winy i wstydu".

TAŃCE INTEGRACYJNE I KOROWODOWE

kurs dla instruktorów tańca w kręgu 30 - 31 maja 2009 / Warszawa

To warsztat nauki tańców, które mogą przydać się na każdą okazję - zabawy szkolne i karnawałowe, towarzyskie spotkania i festyny, prezentacje na scenie i urozmaicenie zajęć lekcyjnych. Celem tych tańców jest taneczna zabawa, która integruje grupę, pozwala jej uczestnikom poznać się i akceptować ich różnorodność, uczy współpracy, kultury bycia w zespole, radości ze wspólnego działania. Daje również szansę na samoprezentację w atmosferze bezpieczeństwa i zachęca to twórczego działania.

W programie warsztatu:

nauka około 15 - 17 układów tanecznych korowodów, tańców w kręgu, spirali, tańców w częstą zmianą partnerów do muzyki ludowej i popularnej.

Prowadzi: JOANNA ZWOLEŃSKA
z Ośrodka KINED, pedagog, choreoterapeuta, instruktorka Tańców w Kręgu według programu Fundacji Findhorn (Szkocja), instruktorka Sacred Dance według autorskiego programu Gabrieli Wosien (Niemcy), instruktorka Improwizacji ruchu, mowy i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Ruchu w Essen), instruktorka Eksperymentalnego teatru tańca (Instytut Dynamiki Ruchu w Essen), instruktorka i terapeutka Kinezjologii Edukacyjnej, Kinezjologii Stosowanej (Dotyk dla Zdrowia) i Arteterapii,terapeutka Polarity i Samoświadomości ciała (na podstawie metody M. Feldenkraisa i M. Buscha), uczennica dr Gabrieli Wosien, Lynn Frances i Richarda Bryant-Jefferies'a, oraz Anny Barton, Laury Shannon, Petera Vallance'a, Ulli Bixa związanych z Findforn Foundation i Kiriakosa Chamalidisa, Henryego Koningsa, dr Detlefa Kapperta, dr Danuty Koziełło, dr Judy, dr Katherine Studd, uczennica wybitnych kinezjologów, założycieli Educational Kinesiology Foundation USA: Carli Hannaford i Paula Dennisona oraz Mentorów na Polskę z ramienia Fundacji: Pauli Oleskiej i Swetłany Masgutowej a także instruktorki i terapeutki Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity APTA - Andrei Axt. Posiada uprawnienia międzynarodowe do prowadzenia jednego ze specjalistycznych kursów Kinezjologii Edukacyjnej - Wizualne Kręgi.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu oraz płytę z muzyką do tańców.

TAŃCE KWIATÓW DR BACHA (BACH FLOWER DANCES)

17 - 19 kwietnia 2009 /Warszawa,
piątek w godz. 18.00 - 21.00, sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00

Tańce Kwiatów dr Bacha Tańce Kwiatów dr Bacha (Bach Flower Dances) to unikatowa forma Tańców w Kręgu. Ich twórczynią jest Łotyszka, Anastasia Geng, (1922 - 2002), nauczycielka tańców medytacyjnych (sacred dance), znawczyni starożytnych obyczajów i rytuałów związanych z kulturą Łotwy i krajów bałtyckich. Jest twórczynią układów tańców poświęconych naturze: drzewom, ziołom, kwiatom, fazom księżyca. Wiele z nich bazuje na tradycyjnym folklorze Łotwy.

W 1985 roku Anastasia Geng odkryła głęboki związek między stworzonymi przez siebie tańcami a harmonizującą i uzdrawiającą energią esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha. Na przestrzeni lat powstało 38 tańców - tyle, ile jest ekstraktów kwiatowych dr Bacha. Mamy więc: Crab Apple dance (taniec dzikiej jabłoni), Honeysucle dance (taniec wiciokrzewu ), Red Chestnut dance (taniec kasztanowca czerwonego), Oak Dance (taniec dębu) itp.

Podczas kwietniowego warsztatu będziemy uczyć się wszystkich Tańców Kwiatowych dr Bacha oraz innych tańców związanych z Naturą. Warsztat poprowadzi Martine Winnington, wspaniała nauczycielka ze Szwajcarii, uczennica Anastasii Geng.
(więcej o Anastasii Geng: www.martinewinnington.com/anastasia_geng_gb.html
o terapii esencjami kwiatowymi i o jej twórcy dr Edwardzie Bachu: www.bachcentre.com/centre/drbach.htm

MARTINE WINNINGTON

kurs dla instruktorów tańca w kręguMieszka w Szwajcarii. Uczy Tańców w Kręgu w kraju i za granicą. Łączy w swojej praktyce wiedzę na temat esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha z całościowym podejściem do zdrowia. Uczy różnych stylów tańca, tradycji, współpracując z wieloma nauczycielami. Obecnie propaguje stworzone przez Anastazję Geng tańce związane z esencjami kwiatowymi dr Bacha, wskazując na ich uzdrawiający aspekt. Postrzega tańce jako możliwość podniesienia żywotności organizmu, pielęgnowanie relacji z sobą samym oraz innymi ludźmi. W czasie warsztatu tworzy radosną i pełną życzliwości atmosferę, co sprawia, że uczenie się tańców staje się łatwe i przyjemne.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu. Będzie możliwość kupienia trzech płyt CD z nagranymi melodiami do Tańców Kwiatów dr Bacha oraz tańcami Natury “From the Heart” (wszystkie 38 melodii Bach Flower Dances mieszczą się na dwóch płytach cd, na trzeciej znajdą się 24 melodie do tańców Natury “From the Heart”).

FINAŁ KURSU/Nałęczów

Lipiec lub sierpień 2009 (dokładny termin finału kursu podamy w październiku 2008).
Prowadzenie: Joanna Zwoleńska z Ośrodka KINED
Warunkiem udziału w kursie jest:

 • udokumentowany udział w 5 warsztatach Tańców w Kręgu,
 • praktyczna znajomość ok. 50 tańców w kręgu,
 • umiejętność pracy z grupą (mile widziane są osoby z wykształceniem pedagogicznym),
 • aktywny udział w zajęciach.

Ogólny program:

 • doskonalenie metodyki nauczania tańców w kręgu:
  • tańce edukacyjne,
  • tańce terapeutyczne (integracja odruchów),
  • taniec i plastyka,
 • prezentacje grupowe w warunkach plenerowych (m. in. w sanatorium, w parku zdrojowym itp.)
 • przygotowanie scenariuszy do programów:
  • Mandala życia
  • Żywioły
  • Sacrum w tańcu
  • Roztańczone bajki
  • W różnych rytmach, kształtach, formach
  • wg propozycji uczestników
 • nauka ok. 15 nowych tańców (będzie trochę tańców polskich)

Organizacja, realizacja i prowadzenie zajęć: Joanna Zwoleńska
pedagog, choreoterapeuta, instruktorka Tańców w Kręgu (patrz: „Tańce integracyjne i korowodowe”)

ZGŁOSZENIA:

Na warsztaty: z Lynn Frances, z Zuzanną Pędzich, z Hanną Sypiańską, Joanną Zwoleńską, Martine Winnington
do Barbary Zieleńskiej, kontakt, tel. 0661 591 639

Na kurs finałowy w Nałęczowie
Do Joanny Zwoleńskiej, kined@poczta.onet.pl 0 602 269 644

WPŁATY:

„Tańce w Kręgu - warsztat wprowadzający” z Lynn Frances do 12 września 2008
„Tańce w Kręgu - zastosowanie w choreoterapii” z Zuzanną Pędzich do 10 listopada 2008
„Kobierzec tańcem tkany” z Hanną Sypiańską do 9 stycznia 2009
„Tańce integracyjne i korowodowe”z Joanną Zwoleńską do 6 lutego 2009
“Tańce Kwiatów dr Bacha” z Martine Winnington do 16 marca 2009
Terminy wpłat oraz szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu na kurs finałowy do Nałęczowa zostaną podane we wrześniu lub październiku 2008.
- możesz przeczytać o kursie instruktorskim tańców w kręgu w formacie dokumentu tekstowego, lub możesz go przesłać znajomym - DOKUMENT TEKSTOWY
WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

 • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
  • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
  • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
 • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
 • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
 • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680