AKTUALNOŚCI:

 • 28.XII- 1.I - „Magiczne Rytuały Przejścia czyli Wegetariański Sylwester z Tantrą”, Mariusz i Gaya Wisniewscy
 • styczeń 2008
  , sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00. Prowadzi: Hanna Sypiańska
  • 24 - 25 stycznia 2009 - Kurs Instruktorski Tanców w Kręgu cz. III KOBIERZEC TAŃCEM TKANY, Warszawa.
  • POLECAMY WARSZTAT NASZYCH PRZYJACIÓŁ:
   NAUKA I PRAKTYKA TAŃCÓW GURDŻIJEWA 31.I.- 8.II.2009, prowadzi: VASANTI
   zobacz więcej >>>

  luty 2008
  • 27 - 28 lutego - KURS INSTRUKTORSKI TAŃCÓW W KRĘGU (Sacred Circle Dance) TAŃCE W KRĘGU - ZASTOSOWANIE W CHOREOTERAPII.
  marzec 2008
  • 19 - 22.III. 2009 - POWITANIE WIOSNY Z ODNOWĄ DUSZY I CIAŁA
  • 21-22.III.2009 - WARSZTAT WOKALNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH - LABORATORIUM GŁOSU, PROWADZI OLGA SZWAJGIER
  kwiecień 2008
  • 3-5.IV.2009 - WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO - SPOTKANIE Z WŁASNĄ SAMOTNOŚCIĄ, prowadzi NORBERT KULESZA
  • 9 - 14.IV.2009 - WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ - CZYLI ŚWIĘTA INNE NIŻ ZWYKLE...
  • 17-23.IV.2009 - TANTRYCZNA SZKOŁA ROZWOJU OSOBISTEGO - WARSZTATY ZAAWANSOWANE - FORMACJA, PROWADZĄ: MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY
  • 24-30.IV.2009 - ŚMIERĆ I ODRODZENIE: WARSZTATY SZAMAŃSKO - TERAPEUTYCZNE, PROWADZĄ: MARIUSZ I GAYA WISNIEWSCY  13-14 wrzesień
  KURS INSTRUKTORSKI TAŃCÓW W KRĘGU

  (Sacred Circle Dance)

  Zapraszamy do udziału w kursie instruktorskim TAŃCÓW W KRĘGU (Circle Dance).

  Tańce w kręgu zostały zebrane i opracowane przez niemieckiego baletmistrza Bernharda Wosiena. Są to najczęściej tańce ludowe. Pochodzą z różnych regionów świata, m.in. z Bałkanów, Grecji, Armenii, Izraela, Rosji, Francji, Szkocji, Irlandii, z Wysp Kanaryjskich, z Ameryki Południowej. Oddzielną grupę stanowią tańce relaksacyjne i współczesne układy choreograficzne, w których wykorzystano krąg. Od kilkunastu lat są chętnie tańczone przez grupy formalne i nieformalne na całym świecie. Bycie w grupie, prosty, naturalny ruch, różnorodność melodii i rytmów łączy radość życia z wrażliwością i zrozumieniem - siebie i innych, dlatego są bardzo użyteczną formą terapii tańcem.

  Adresatami kursu są: nauczyciele, psychologowie, pedagodzy, reedukatorzy, terapeuci oraz wszyscy, którzy chcą wzbogacić warsztat pracy lub po prostu lubią taniec i ruch.

  Kurs ten umożliwi uczestnikom:

  • zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych;
  • poznanie lub udoskonalenie metodyki nauczania tańców w kręgu;
  • wykorzystywanie tańca i ruchu do wspomagania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego;
  • nauczenie się współdziałania w grupie dla osiągnięcia zamierzonego celu;
  • nawiązywanie kontaktu z innymi poprzez mowę niewerbalną - wzrok, gestykulację, dotyk;
  • stymulację zmysłów, przede wszystkim słuchu i dotyku, lepsze odczuwanie siebie w przestrzeni;
  • odczuwanie tempa i rytmu, ekspresji osobistej w zależności od zewnętrznych impulsów, jakie wysyła muzyka;
  • poznanie symboliki języka ciała.
  Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia kursu instruktorskiego Tańce w kręgu wydany przez Wojewódzki Ośrodek Kształcenia Nauczycieli w Lublinie, Stowarzyszenie Edukatorów Ruchu Kreatywnego w Warszawie oraz Ośrodek “Kined" Joanna Zwoleńska.

  KURS INSTRUKTORSKI BĘDZIE SIĘ SKŁADAŁ Z NASTĘPUJĄCYCH MODUŁÓW:

  TAŃCE W KRĘGU - WARSZTAT WPROWADZAJĄCY

  kurs dla instruktorów tańca w kręgu 3 - 5 października 2008/Warszawa
  piątek w godz. 10.00 - 17.00, sobota w godz. 10.00 - 19.00, niedziela w godz. 10.00 - 17.00

  Program:

  • Nauka około 13/15 tańców rosyjskich
  • Prezentacja różnych sposobów uczenia Tańców w Kręgu,
  • Planowanie zajęć Tańców w Kręgu,
  • Sposoby zapisywania kroków tańców,

  Istnieje możliwość samodzielnego poprowadzenia przez każdego uczestnika warsztatu jednego tańca; każda osoba prowadząca krąg otrzyma informacje zwrotne (w przyjaznej atmosferze) od Lynn Frances oraz grupy.

  Prowadzenie: LYNN FRANCES z Ośrodka Hartcentre/Wielka Brytania. Jedna z najbardziej doświadczonych nauczycielek Tańców w Kręgu (Circle Dance) w Wielkiej Brytanii. Uczy tej formy tańca od 1983 roku w Europie oraz poza jej granicami (w tym w Polsce).

   

  Uczestnicy otrzymają płytę z nagraną muzyką do wszystkich tańców oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu.

  TAŃCE W KRĘGU - ZASTOSOWANIE W CHOREOTERAPII.

  kurs dla instruktorów tańca w kręgu

  27 - 28 lutego 2009, piątek w godz. 18.00 - 21.00 i sobota w godz. 10.00 - 19.00. Warszawa
  W ramach kursu przewidujemy wprowadzenie teoretyczne, jak również naukę 6 tańców w kręgu z pokazaniem możliwości ich zastosowania w zajęciach terapeutycznych oraz rozwojowych oraz sposobów łączenia tańców w kręgu z improwizacją ruchową.

  Prowadzi: Zuzanna Pędzich,
  ukończyła studia magisterskie na wydziale terapii tańcem i ruchem Uniwersytetu Roehampton w Londynie. Jako nauczyciel tańców w kręgu i terapeuta tańcem i ruchem pracuje od 1997 roku. W latach 1997-2002 pracowała w Klinice Nerwic oraz na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Aktualnie współpracuje z Fundacją Psychoonkologii „Ogród Nadziei". Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szkoli członków Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu, m. in. w zakresie zastosowania tańców w kręgu w choreoterapii. Jest współzałożycielką Instytutu DMT - Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem i sekretarzem Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Tańcem i Ruchem.

  Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu oraz płytę z muzyką do tańców.

  KOBIERZEC TAŃCEM TKANY - warsztat Tańców w Kręgu.

  kurs dla instruktorów tańca w kręgu 24 - 25 stycznia 2009
  Warszawa, sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00
  W programie nauka 13 - 15 tańców z różnych stron Europy. W programie nauka 13 - 15 tańców.

  I. Tworzenie wzorca
  tancerz - potrzeby i swoboda ciała, Wzór kroków - charakter i pochodzenie tańca, Muzyka i ruch - wzajemna relacja, doświadczanie ciałem, określanie energii jaką niesie muzyka i ruch.

  II. Rozłożenie kobierca,
  Integracja i zharmonizowaniue elementów wzorca, Odczytywanie treści i znaczeń tańców, Umiejętność wyboru elementów tworzących opowieść.

  Prowadzi: Hanna Sypiańska,
  dyplomowana nauczycielka Techniki Alexandra, absolwentka The Constructive Teaching Centre w Londynie, członkini Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka Tańców w kręgu (jej nauczyciele to Laura Shannon, Lynn Frances i Michael Gabriel z Open Dance Center w Londynie). Od 1997 roku prowadzi cotygodniowe zajęcia Tańców w Kręgu. Prowadziła w ramach programu „Dojrzewalni róż" warsztaty Techniki Alexandra „Bezgrzeszne ciało" oraz improwizacji tańca „Tańcząca bez winy i wstydu".

  TAŃCE INTEGRACYJNE I KOROWODOWE

  kurs dla instruktorów tańca w kręgu 30 - 31 maja 2009 / Warszawa

  To warsztat nauki tańców, które mogą przydać się na każdą okazję - zabawy szkolne i karnawałowe, towarzyskie spotkania i festyny, prezentacje na scenie i urozmaicenie zajęć lekcyjnych. Celem tych tańców jest taneczna zabawa, która integruje grupę, pozwala jej uczestnikom poznać się i akceptować ich różnorodność, uczy współpracy, kultury bycia w zespole, radości ze wspólnego działania. Daje również szansę na samoprezentację w atmosferze bezpieczeństwa i zachęca to twórczego działania.

  W programie warsztatu:

  nauka około 15 - 17 układów tanecznych korowodów, tańców w kręgu, spirali, tańców w częstą zmianą partnerów do muzyki ludowej i popularnej.

  Prowadzi: JOANNA ZWOLEŃSKA
  z Ośrodka KINED, pedagog, choreoterapeuta, instruktorka Tańców w Kręgu według programu Fundacji Findhorn (Szkocja), instruktorka Sacred Dance według autorskiego programu Gabrieli Wosien (Niemcy), instruktorka Improwizacji ruchu, mowy i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Ruchu w Essen), instruktorka Eksperymentalnego teatru tańca (Instytut Dynamiki Ruchu w Essen), instruktorka i terapeutka Kinezjologii Edukacyjnej, Kinezjologii Stosowanej (Dotyk dla Zdrowia) i Arteterapii,terapeutka Polarity i Samoświadomości ciała (na podstawie metody M. Feldenkraisa i M. Buscha), uczennica dr Gabrieli Wosien, Lynn Frances i Richarda Bryant-Jefferies'a, oraz Anny Barton, Laury Shannon, Petera Vallance'a, Ulli Bixa związanych z Findforn Foundation i Kiriakosa Chamalidisa, Henryego Koningsa, dr Detlefa Kapperta, dr Danuty Koziełło, dr Judy, dr Katherine Studd, uczennica wybitnych kinezjologów, założycieli Educational Kinesiology Foundation USA: Carli Hannaford i Paula Dennisona oraz Mentorów na Polskę z ramienia Fundacji: Pauli Oleskiej i Swetłany Masgutowej a także instruktorki i terapeutki Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity APTA - Andrei Axt. Posiada uprawnienia międzynarodowe do prowadzenia jednego ze specjalistycznych kursów Kinezjologii Edukacyjnej - Wizualne Kręgi.

  Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu oraz płytę z muzyką do tańców.

  TAŃCE KWIATÓW DR BACHA (BACH FLOWER DANCES)

  17 - 19 kwietnia 2009 /Warszawa,
  piątek w godz. 18.00 - 21.00, sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00

  Tańce Kwiatów dr Bacha Tańce Kwiatów dr Bacha (Bach Flower Dances) to unikatowa forma Tańców w Kręgu. Ich twórczynią jest Łotyszka, Anastasia Geng, (1922 - 2002), nauczycielka tańców medytacyjnych (sacred dance), znawczyni starożytnych obyczajów i rytuałów związanych z kulturą Łotwy i krajów bałtyckich. Jest twórczynią układów tańców poświęconych naturze: drzewom, ziołom, kwiatom, fazom księżyca. Wiele z nich bazuje na tradycyjnym folklorze Łotwy.

  W 1985 roku Anastasia Geng odkryła głęboki związek między stworzonymi przez siebie tańcami a harmonizującą i uzdrawiającą energią esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha. Na przestrzeni lat powstało 38 tańców - tyle, ile jest ekstraktów kwiatowych dr Bacha. Mamy więc: Crab Apple dance (taniec dzikiej jabłoni), Honeysucle dance (taniec wiciokrzewu ), Red Chestnut dance (taniec kasztanowca czerwonego), Oak Dance (taniec dębu) itp.

  Podczas kwietniowego warsztatu będziemy uczyć się wszystkich Tańców Kwiatowych dr Bacha oraz innych tańców związanych z Naturą. Warsztat poprowadzi Martine Winnington, wspaniała nauczycielka ze Szwajcarii, uczennica Anastasii Geng.
  (więcej o Anastasii Geng: www.martinewinnington.com/anastasia_geng_gb.html
  o terapii esencjami kwiatowymi i o jej twórcy dr Edwardzie Bachu: www.bachcentre.com/centre/drbach.htm

  MARTINE WINNINGTON

  kurs dla instruktorów tańca w kręguMieszka w Szwajcarii. Uczy Tańców w Kręgu w kraju i za granicą. Łączy w swojej praktyce wiedzę na temat esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha z całościowym podejściem do zdrowia. Uczy różnych stylów tańca, tradycji, współpracując z wieloma nauczycielami. Obecnie propaguje stworzone przez Anastazję Geng tańce związane z esencjami kwiatowymi dr Bacha, wskazując na ich uzdrawiający aspekt. Postrzega tańce jako możliwość podniesienia żywotności organizmu, pielęgnowanie relacji z sobą samym oraz innymi ludźmi. W czasie warsztatu tworzy radosną i pełną życzliwości atmosferę, co sprawia, że uczenie się tańców staje się łatwe i przyjemne.

  Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu. Będzie możliwość kupienia trzech płyt CD z nagranymi melodiami do Tańców Kwiatów dr Bacha oraz tańcami Natury “From the Heart” (wszystkie 38 melodii Bach Flower Dances mieszczą się na dwóch płytach cd, na trzeciej znajdą się 24 melodie do tańców Natury “From the Heart”).

  FINAŁ KURSU/Nałęczów

  Lipiec lub sierpień 2009 (dokładny termin finału kursu podamy w październiku 2008).
  Prowadzenie: Joanna Zwoleńska z Ośrodka KINED
  Warunkiem udziału w kursie jest:

  • udokumentowany udział w 5 warsztatach Tańców w Kręgu,
  • praktyczna znajomość ok. 50 tańców w kręgu,
  • umiejętność pracy z grupą (mile widziane są osoby z wykształceniem pedagogicznym),
  • aktywny udział w zajęciach.

  Ogólny program:

  • doskonalenie metodyki nauczania tańców w kręgu:
   • tańce edukacyjne,
   • tańce terapeutyczne (integracja odruchów),
   • taniec i plastyka,
  • prezentacje grupowe w warunkach plenerowych (m. in. w sanatorium, w parku zdrojowym itp.)
  • przygotowanie scenariuszy do programów:
   • Mandala życia
   • Żywioły
   • Sacrum w tańcu
   • Roztańczone bajki
   • W różnych rytmach, kształtach, formach
   • wg propozycji uczestników
  • nauka ok. 15 nowych tańców (będzie trochę tańców polskich)

  Organizacja, realizacja i prowadzenie zajęć: Joanna Zwoleńska
  pedagog, choreoterapeuta, instruktorka Tańców w Kręgu (patrz: „Tańce integracyjne i korowodowe”)

  ZGŁOSZENIA:

  Na warsztaty: z Lynn Frances, z Zuzanną Pędzich, z Hanną Sypiańską, Joanną Zwoleńską, Martine Winnington
  do Barbary Zieleńskiej, kontakt, tel. 0661 591 639

  Na kurs finałowy w Nałęczowie
  Do Joanny Zwoleńskiej, kined@poczta.onet.pl 0 602 269 644

  WPŁATY:

  „Tańce w Kręgu - warsztat wprowadzający” z Lynn Frances do 12 września 2008
  „Tańce w Kręgu - zastosowanie w choreoterapii” z Zuzanną Pędzich do 10 listopada 2008
  „Kobierzec tańcem tkany” z Hanną Sypiańską do 9 stycznia 2009
  „Tańce integracyjne i korowodowe”z Joanną Zwoleńską do 6 lutego 2009
  “Tańce Kwiatów dr Bacha” z Martine Winnington do 16 marca 2009
  Terminy wpłat oraz szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu na kurs finałowy do Nałęczowa zostaną podane we wrześniu lub październiku 2008.
  - możesz przeczytać o kursie instruktorskim tańców w kręgu w formacie dokumentu tekstowego, lub możesz go przesłać znajomym - DOKUMENT TEKSTOWY
  seminarium dla lekarzy i psychologów
  6 - 7 - 8 marca 2009 piątek, sobota i niedziela, w godz. 10.00 - 18.00
  Warszawa
  TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA
  medycyna chińska

  6 marca, piątek godz. 10.00 - 18.00

  Dusze Hun i Po

  Krótka prezentacja

  Hun i Po są nazwami dwu Duchów, które ożywiają istotę ludzką. W starożytnym świecie chińskim te Duchy są darem Nieba (Hun) i Ziemi (Po) dla człowieka. W chwili śmierci powracają one do Nieba i Ziemi. Człowiek więc winien w czasie swojego życia usilnie dbać o doskonały stan tych Duchów tak, aby mogły najlepiej złączyć się z Niebem i Ziemią, kiedy jego życie dobiegnie końca.

  Dawne teksty na temat Hun i Po tłumacza nam sens tych pojęć, ich znaczenie pojawiające się na różnych poziomach w tekstach medycznych. Dają nam one jednak coś więcej - nowe perspektywy, jak również nowe znaki zapytania dotyczące tego, co zwyczajowo nazywamy duszą tzn. istotą ludzką funkcjonującą cieleśnie, mentalnie i duchowo. W czasie seminarium będziemy studiować fragmenty tekstów Księgi Rytuałów (Liji), Chunqiu zuozhuan, Elegii Chu (Chuci), Zhuangzi, Huainanzi, Historycznych wspomnień (Shiji) i klasycznych dziel medycznych.


  Sobota i niedziela 7 - 8 marca 2009, w godz. 10.00 - 18.00

  GÓRNE OTWORY CIAŁA

  Krótka prezentacja

  Otwory znajdujące się w twarzy: uszy, oczy, nos, usta i język są również narządami zmysłów. Są otwartymi drzwiami do świata zewnętrznego jak również spełniają role anten pozwalających na percepcje świata zewnętrznego. Z tego powodu są związane z Sercem, ponieważ Serce jest mistrzem życia i ducha. Serce jest tym, co pozwala na właściwe rozróżnienia mające miejsce w każdym narządzie zmysłów czy otworze twarzy. To Serce zarządza związkiem miedzy intymnością każdego z nas, naszą sfera mentalną z przedmiotami naszego poznania i z tym, co nas kusi na zewnątrz.

  Emocje i namiętności są również zamieszane we właściwe funkcjonowanie górnych otworów ciała. Gdy chcemy rozpatrzeć ruch tchnień podtrzymujący właściwe funkcjonowanie szczególnego narządu zmysłów rozpatrujemy go jako jeden z Pięciu Elementów. Każdy otwór rozpatrywany jest jako przynależący do jednego z narządów zang będąc od niego uzależniony, aby móc właściwie się odnawiać i funkcjonować. W ten sposób to, co zakłóca pracę danego narządu zang może również zakłócić funkcjonowanie danego otworu.

  Z drugiej strony należy brać pod uwagę przebieg meridianów i innych dróg niosących ze sobą Krew i Qi (tchnienia), a które przechodzą przez dany obszar głowy i przyczyniają się do właściwego, bądź zakłóconego funkcjonowania danego otworu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na bliskość mózgu i wszystkiego, co on reprezentuje. Całość fizjologii i sfery mentalnej uczestniczy w ten sposób w działaniu górnych otworów ciała. Najpierw rozpatrzymy je jako całość a potem przyjrzymy się każdemu z osobna w ich związku z wewnętrznymi narządami, meridianami jak również przypatrzymy się głównym kierunkom ich patologii.

  To studium opiera sie na klasycznych dziełach medycznych a w szczególności a „Huangdi Neijing ” i „Nanjing ”.

  Elisabeth Rochat de la Vallée

  Elisabeth Rochat de la Vallée

  jest sinologiem, starszym wykładowcą w Europejskiej Szkole Akupunktury i wieloletnim członkiem Instytutu Ricci w Paryżu. Współpracuje z filią tego Instytutu w Taipei, jako badaczka i tłumaczka klasycznych medycznych oraz filozoficznych pism chińskich. Prowadzi seminaria w Europejskiej Szkole Akupunktury. Wykłada w Nantes, na wydziale Międzyuczelnianego Dyplomu Akupunktury. Brała udział w programie badawczym, dotyczącym tradycyjnej medycyny chińskiej, prowadzonym przez francuskie Centrum Badań Naukowych w Chinach. Jest współautorką Le Dictionnaire Ricci de Caracteres Chinois, który ukazał się jesienią 1999. Wieloletnia praktyka i doświadczenie w zakresie akupunktury uzupełniają jej wiedzę na temat klasycznej medycyny chińskiej, co czyni ją wybitną specjalistką w tej dziedzinie.


  Seminaria z dziedziny tradycyjnej medycyny chińskiej z udziałem profesor Elisabeth Rochat de la Vallée organizowane są od 1995.

  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY
  Barbara Zieleńska
  www.muzykaduszy.pl
  zielenska@gmail.com
  0 661 591 639


  lub Hanna Sienkiewicz,
  hankasienkiewicz@gmail.com
  0 604 777 068

  21-22.III.2009
  WARSZTAT WOKALNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH LABORATORIUM GŁOSU

  PROWADZI OLGA SZWAJGIER

  Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele. Pracując z Olgą Szwajgier możemy przekonać się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji oraz wykorzystywania swoich błędów na drodze rozwoju. Miejsce:
  Warszawa, MDK, ul. Łazienkowska 7
  Cena:
  300zł
  Kontakt:
  info@u-zrodla.pl, Maja Wołosiewicz 0606994366

   
  3-5.IV.2009
  WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO - „SPOTKANIE Z WŁASNĄ SAMOTNOŚCIĄ

  prowadzi NORBERT KULESZA

  Podczas zajęć zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho.
  Warsztat przypomina bardziej odosobnienie - podczas dwóch dni obowiązuje całkowite skupienie i milczenie, a osoby biorące w nim udział na dwa dni wyłączają się całkowicie z „normalnej” aktywności dnia codziennego . Założeniem jest, ze każdy z uczestników zajęć jest „sam”, totalnie „sam”, by nie przejmował się obecnością innych, potrafił się całkowicie wyizolować w skupieniu /koncentracji /medytacji.. Warsztat ten można nazwać „spotkaniem z własną samotnością”...

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie
  Cena:
  200 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia
  KONTAKT:
  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
  Maja Wołosiewicz 0606994366.

   
  9 - 14.IV.2009
  WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ - CZYLI ŚWIĘTA INNE NIŻ ZWYKLE...

   

  Zapraszamy do spędzenia Świątecznego Czasu wśród malowniczych lasów i jezior, a nie w zamkniętych murach miasta. Aktywniej i zdrowiej niż zwykle - ćwicząc jogę (2x dziennie po 1,5 godz.), jeżdżąc na rowerach, konno lub spacerując (nordic walking); korzystając z różnych masaży (klasyczny, chiński, misami tybetańskimi), sauny i kąpieli (ziołowe,z minerałami), a także paląc agnihotrę. Wieczorami będzie można obejrzeć specjalnie dobrane nietypowe filmy do refleksji i poszerzenia horyzontów. Dla dzieci - i nie tylko- malowanie jajek, lepienie baranków z ciasta i szukanie prezentów od zajączka. A wszystkie posiłki (te wspaniałe mazurki, baby wielkanocne, serniki, faszerowane jajka, bochny wiejskiego chleba...) będą wegetariańskie, zdrowe oraz przygotowane według 5 przemian i z wielkim sercem...

  MIEJSCE:
  Nowe Kawkowo - Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, pod Olsztynem, www.kawkowopolana.pl
  CENA:
  550 - 750 zł
  KONTAKT:
  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
  Maja Wołosiewicz 0606994366.

   
  17-23.IV.2009
  TANTRYCZNA SZKOŁA ROZWOJU OSOBISTEGO - WARSZTATY ZAAWANSOWANE - FORMACJA

  PROWADZĄ: MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY

  Formacja to 5 spotkań, po 7 dni, odbywające się dwa razy w roku. Ma ona charakter grupy zamkniętej i międzynarodowej. To tantryczna szkoła rozwoju osobistego. Prowadzący łączą różne metody pracy i kierunki rozwoju osobistego w jedną integralną całość - tantrę (praca z własną męskością i kobiecością, odkrywanie bliskości, intymności i seksualności), pracę psychoterapeutyczną ( praca z cieniem, gestalt, praca z mitem) oraz szamanizm (praca z energią i siłami natury). Celem tych warsztatów, jest rzeczywista zmiana sposobu życia, funkcjonowania w świecie, rozwoju i osiągnięcie wewnętrznej integracji na każdym poziomie - Ciało Umysł Duch - , poszerzanie świadomości samego siebie, swych uczuć, emocji i potrzeb. To odkrywanie własnej seksualności. Na zajęciach krok po kroku, przekraczamy własne ograniczenia, odnajdujemy spontaniczność, wewnętrzną radość, wyparte emocje. Nasza seksualność zyskuje nowy wymiar. Tworzymy swą nową przestrzeń życiową.

  CENA:
  990zł ( 1880 para) + koszt pobytu w ośrodku.
  MIEJSCE WARSZTATU:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie
  KONTAKT:
  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
  Maja Wołosiewicz 0606994366.

   
  Po raz pierwszy w Polsce!
  17 - 19 kwietnia 2009
  TAŃCE KWIATÓW DR BACHA (BACH FLOWER DANCES)

  Warszawa, Centrum “Łowicka” ul. Łowicka 21

  taniec kwiatów

  Tańce Kwiatów dr Bacha (Bach Flower Dances) to unikatowa forma Tańców w Kręgu. Ich twórczynią jest Łotyszka, Anastasia Geng, (1922 - 2002), nauczycielka tańców medytacyjnych (sacred dance), znawczyni starożytnych obyczajów i rytuałów związanych z kulturą Łotwy i krajów bałtyckich. Stworzyła układy taneczne poświęcone naturze: drzewom, ziołom, kwiatom, fazom księżyca. Wiele z nich bazuje na tradycyjnym folklorze Łotwy.
  W 1985 roku Anastasia Geng odkryła głęboki związek między stworzonymi przez siebie tańcami a harmonizującą i uzdrawiającą energią esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha. Na przestrzeni lat powstało 38 tańców - tyle, ile jest ekstraktów kwiatowych dr Bacha. Mamy więc np. : Crab Apple dance (taniec dzikiej jabłoni), Honeysuckle dance (taniec wiciokrzewu ), Red Chestnut dance (taniec kasztanowca czerwonego), Oak Dance (taniec dębu) i inne.

  Podczas kwietniowego warsztatu będziemy uczyć się wszystkich Tańców Kwiatowych dr Bacha oraz innych tańców związanych z Naturą. Warsztat poprowadzi Martine Winnington, wspaniała nauczycielka ze Szwajcarii, uczennica Anastasii Geng. (więcej o Anastasii Geng: www.martinewinnington.com/anastasia_geng_gb.html o terapii esencjami kwiatowymi i o jej twórcy dr Edwardzie Bachu: www.bachcentre.com/centre/drbach.htm

  MARTINE WINNINGTON

  Mieszka w Szwajcarii. Uczy Tańców w Kręgu w kraju i za granicą. Łączy w swojej praktyce wiedzę na temat esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha z całościowym podejściem do zdrowia. Uczy różnych stylów tańca, tradycji, współpracując z wieloma nauczycielami. Obecnie propaguje stworzone przez Anastazję Geng tańce związane z esencjami kwiatowymi dr Bacha, wskazując na ich uzdrawiający aspekt. Postrzega tańce jako możliwość podniesienia żywotności organizmu, pielęgnowanie relacji z sobą samym oraz innymi ludźmi. W czasie warsztatu tworzy radosną i pełną życzliwości atmosferę, co sprawia, że uczenie się tańców staje się łatwe i przyjemne.

  Cena trzydniowego warsztatu: 350 zł. Będzie możliwość kupienia trzech płyt CD z nagranymi melodiami do Tańców Kwiatów dr Bacha oraz tańcami Natury “From the Heart” (wszystkie 38 melodii mieści na dwóch płytach cd, na trzeciej znajdą się 24 melodie do tańców Natury “From the Heart”).

  Informacje i zapisy
  Barbara Zieleńska
  www.muzykaduszy.pl
  zielenska@gmail.com
  0 661 591 639

  24 - 30 kwietnia 2009
  ŚMIERĆ I ODRODZENIE: WARSZTATY SZAMAŃSKO - TERAPEUTYCZNE

  Prowadzący: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

  Kiedy śmierć przypomina o życiu...

  Warsztaty „Śmierć i Odrodzenie”, są rytuałem wprowadzenia wielopoziomowej, głębokiej przemiany w życiu. Są one wewnętrznym procesem, który otwiera nas na „tajemnice śmierci”. W życiu wielokrotnie umieramy i odradzamy się na nowo, na różne sposoby. Często czynimy to w nieświadomy sposób, gubimy sens tego zdarzenia i szanse aby coś zmienić. Powracamy na nowo, do starych schematów i przyzwyczajeń.

  Poszczególne etapy tego warsztatu, przygotowują cię do przeżycia symbolicznej

  śmierci i rzeczywistego odrodzenia twego życia. Pomogą zainicjować potrzebne Ci zmiany w Twoim życiu.

  Odnajdziesz na nowo utracone marzenia, oraz siłę i odwagę do ich realizacji. Będzie również to czas i miejsce, abyś zakończył to co dawno powinno już zostać zakończone. Będziesz mógł pozamykać stare rozdziały swego życia, przeglądając swoją historie, od narodzin, aż po dzień dzisiejszy.

  Wyczyścisz własne niedokończone relacje i sytuacje. Wyrażając na piśmie ostatnią wolę, dostrzeżesz to, co w swym życiu zdobyłeś. Organizując własny pogrzeb - tworzysz rytuał, który pozwoli Ci, by Twoje przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległo zmianie, transformacji. W trakcie warsztatu „Śmierć i Odrodzenie” masz możliwość przypomnieć sobie i poczuć na nowo wszystkie chwile od narodzin, aż po dzień dzisiejszy, twe sukcesy i porażki, pragnienia, marzenia i niespełnienia, miłości i rozstania. Gdzie pogubiłeś się w swym życiu i o czym zapomniałeś? Pozbędziesz się bezsensownych, niepotrzebnych uzależnień i zobowiązań, które cię ograniczały do tej pory i oddzielały od spełnienia, i poczucia wewnętrznej mocy.

  Śmierć jest integralną częścią naszego życia...

  A gdyby ktoś, dał tobie jeszcze jedną szanse, szanse na nowe życie, to czy wyglądało by ono tak samo ? Czy przeżył byś je w taki sam sposób? Symboliczne spotkanie z własną śmiercią, możesz potraktować jako lustro, w którym dostrzegasz kim byłeś i jak wykorzystałeś do tej pory swój czas na Ziemi, swoje dotychczasowe życie.

  Rytuał „Śmierci i Odrodzenia” jest to wielki krok do wzięcia pełnej odpowiedzialności za swoje życie, wprowadzenia zmian, odnalezienie głębszego sensu i kierowania nim, w świadomy sposób. Pozwala nam na wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

  Poprzez to odrodzenie możemy zacząć kreować takie życie jakiego pragniemy.
  Zmiany nie zależą od upływu czasu. Zaczynają się one od podjęcia decyzji!
  Warsztaty te odbędą się po raz 3 w Polsce, prowadzone w autorskiej formie połączenia szamanizmu i elementów psychoterapii.

   

  Mariusz Wiśniewski

  Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego, jak również terapię indywidualną we Francji, Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce.  Pobierał nauki u wielu nauczycieli w Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche. Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching”.

  Gaya Wiśniewska

  Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem.. Studiowała makrobiotykę i Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergioterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Warsztaty Tantry prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy, tantrycy i psychoterapeuci mieszkający na stałe we Francji.

  MIEJSCE:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” , Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl
  . CENA:
  warsztat - 990 zł od osoby lub  1790 zł od pary oraz  koszt zakwaterowania i wyżywienia (w zależności od standardu pokoju) 80 - 115 zł/ za dobę.
  KONTAKT:

  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
  Maja Wołosiewicz 0606994366.

  Uwaga:
  Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

   
  WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

  Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

  • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
   • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
   • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
  • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
  • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
  • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

  WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
  „U ŹRÓDŁA”
  00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
  Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
  48 1160 2202 0000 0000 45533680