HARMONOGRAM WARSZTATÓW PAŹDZIERNIK 2006


STOWARZYSZENIE "U ŹRÓDŁA" oraz filia OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO W NOWYM KAWKOWIE

www.u-zrodla.pl info@u-zrodla.pl www.tuiteraz.eu

Przypominamy, że na wszystkie warsztaty (weekendowe i tygodniowe) obowiązują wcześniejsze zapisy, a na warsztaty weekendowe także wcześniejsze wpłaty na konto Stowarzyszenia "U Źródła"!


harmonogram zajęć

PAŹDZIERNIK

Zajęcia weekendowe:


6-7 -8 październik (pt. -sb.-ndz.)

(pt. godz. 17 - ndz. 17)

Warsztat wyjazdowy "Świadomy wizerunek - czyli jak znaleźć własny styl zgodny z osobowością" prowadzony przez Annę Szyszkę; Nowe Kawkowo 52 A, pod Olsztynem; ; cena 250 zł + koszty noclegu i wyżywienia;; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "Szyszka X.")!; Celem warsztatu jest odnalezienie swojego stylu zgodnego z naszą osobowością. Podczas zajęć będziemy zajmować się analizą kolorystyczną i analizą stylu. Zajrzymy w swoje wnętrze, aby zobaczyć, co, tak naprawdę nam się podoba, bez wpływu otoczenia, oczekiwań najbliższych i naleciałości kulturowych. Jak chcemy być postrzegane a w jaki sposób jesteśmy ograniczone przez pracę, cywilizację i wymagania innych. Zapoznamy się ze stylami w modzie, a także w oparciu o naszą sylwetkę dowiemy się, jakie kroje są dla nas najkorzystniejsze i jak planować i komponować garderobę.

13-14-15 październik (pt.-sb.-ndz.)

(pt. godz. 17 - ndz. 17)

warsztat wyjazdowy Ustawień hellingerowskich prowadzony przez Ewę Cyzman; Nowe Kawkowo 52 A, pod Olsztynem; ; ceny: 270 zł dla ustawiających, 120 zł dla obserwatorów i 60 zł dla osób towarzyszących ustawiającym; dodatkowo dochodzą koszty noclegu i wyżywienia;; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "ustawienia X.")!; Ustawienia Rodzinne to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi, własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań. Przejęte "po przodkach" poczucia winy, uczucia i losy są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do własnej Rodziny. Ustawienia pokazują te podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Warsztat odbywają się raz w miesiącu, w soboty i niedziele.

20-21-22 październik (pt.-sb.-ndz.)

"Nierozpoznane - czyli w poszukiwaniu własnych talentów " prowadzi Ilona Lemiech, cena 250 zł; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "Lemiech.X")!; Weszłyśmy w dorosłe życie NIEROZPOZNANE. Pracujemy uczymy się, kochamy lecz wciąż towarzyszy nam znane choć dziwne uczucie, że "coś mnie omija", że to nie może być wszystko, że na tym jeszcze nie koniec. Jednak jest też taka część Ciebie, która Wie od zawsze, czeka na Ciebie stojąc na straży Twoich darów i talentów. Zapraszam Ciebie i wszystkie NIEROZPOZNANE - udamy się za pomocą wizualizacji w podróż do wewnętrznej przestrzeni na spotkanie ze Strażniczką Naszych Talentów i postaramy się im przyjrzeć. Przedstawimy Światu za pomocą rytuału inicjacyjnego Prawdziwą Siebie. Może nie zdążymy odkryć całej tajemnicy, ale z pewnością zainicjujemy wewnętrzny i zewnętrzny proces zmian. Postaramy się odnaleźć "osobiste kłamstwo" - fałszywe przekonanie na własny temat, które uniemożliwia przejawianie się i realizowanie swoich talentów

28-29 październik (sb.-ndz.)

warsztat "Laboratorium głosu - Odkryj swój głos" , grupa dla początkujących prowadzony przez Olgę Szwajgier; sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier X."); Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwaj­gier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) - tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nau­czy­cieli. Warsztaty odbywaja się raz w miesiacu, w weekendy.

28-29 październik (sb.-ndz.)

warsztat Ustawień hellingerowskich prowadzony przez Ewę Cyzman; godz. 10.00- 19.00; ul. Lewandów 70 A; ceny: 270 zł dla ustawiających, 120 zł dla obserwatorów i 60 zł dla osób towarzyszących ustawiającym; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "ustawienia X.")!;

21 październik (sobota)

Medytacja uważności, godz. 10.00-15.00; Michalin pod Warszawą, konieczne zapisy; Otwarta medytacja ponad podziałami (religijnymi, światopoglądowymi i wszelkimi innymi). Spotkania są dla wszystkich, którzy chcą poznać i praktykować istotę medytacji (bez ceremonii, ołtarzy, rytuałów i autorytetów), otwartej na wszelkie źródła inspiracji i nie związanej z żadnym konkretnym. Proponujemy - medytację umysłu (siedzenie w bezruchu i ciszy, w dowolnych pozycjach), medytację chodzenia, medytację słowa (teksty mistrzów, mistyków i poetów), medytację ciała (różne szkoły pracy z ciałem, taniec, masaże) oraz dyskusje, pytania i odpowiedzi. Spotkamy się w soboty, w Michalinie pod Warszawą - w lesie, ogrodzie, a także pięknej 80 m drewnianej sali, w której mieści się Muzeum Podróżników. Konieczne zapisy!
harmonogram zajęć

PAŹDZIERNIK

Zajęcia tygodniowe:


10 października (wtorek)

spotkanie Kręgu Kobiet, prowadzi Joanna Eichelberger, godz. 18.00-21.00; cena 30 zł, Radość ul. Zagórzańska 29 H, konieczne zapisy!;

17 października (wtorek)

Warsztat rozwojowo- cykliczny dla grupy zamkniętej "Alterkariera - ŚCIEŻKA SERCA - ODKRYJ SWOJE POWOŁANIE". Prowadzi: Tanna Jakubowicz - Mount Program obejmuje 19 spotkań przez 5 miesięcy (październik 2005- luty 2006). Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, we wtorki (godz. 18.00-21.00), ul. Tatrzańska 3; konieczne zapisy!

17 października (wtorek)

Warsztat Twórczego pisania z Danutą Dowjat - "Od zawsze piszesz pamiętnik i chciałabyś spróbować czegoś innego? Wpadłaś  na  świetny pomysł, ale nie wiesz, od czego zacząć? Marzysz, żeby pisać wiersz, ale boisz się do tego przyznać nawet przed samą sobą? Odkryjesz, jak zacząć i w jaki sposób doprowadzić do końca to, co zaczęłaś". Godz.17-19, ul. Jesionowa 13, cena 40 zł, konieczne zapisy!

18 października (środa)

Seminarium hellingerowskie, prowadzone przez Ewę Cyzman, z cyklu "Wojny domowe.." - Teściowa w naszym łóżku..." - "dla kobiet, które czują, że przegrywają walkę z teściową o swojego mężczyznę"; godz. 18.00-21.00, ul. Noakowskiego 16, Centrum Psychologicznej Pomocy Rodzinie; cena 42 zł; konieczne zapisy!

24 października (wtorek)

Warsztat rozwojowo- cykliczny dla grupy zamkniętej "Alterkariera - ŚCIEŻKA SERCA - ODKRYJ SWOJE POWOŁANIE". Prowadzi: Tanna Jakubowicz - Mount Program obejmuje 19 spotkań przez 5 miesięcy (październik 2005- luty 2006). Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, we wtorki (godz. 18.00-21.00), ul. Tatrzańska 3.

27 października (piątek)

Ustawienia hellingerowskie dla grupy zamkniętej, prowadzi Ewa Cyzman; grupa obejmuje 4 spotkania przez 2 miesiące (w piątki); temat: jak uwolnić kreatywność, ustawienia organizacyjne, biznesowe, związane z funkcjonowaniem w świecie zawodowym, zewnętrznym; cena pierwszego spotkania 63 zł; cena całości 252 zł; w ramach grupy każda osoba ma zapewnione jedno pełne ustawienie; Ul. Noakowskiego 16, Centrum Psychologicznej Pomocy Rodzinie; godz. 17.30-21.30; konieczne zapisy!

30 października (poniedziałek)

Ceremonia "Pożegnanie nienarodzonych" (ceremonia dla kobiet, które straciły dzieci w wyniku poronienia lub przerwały ciążę); prowadzi Joanna Eichelberger, godz. 18.00-21.00, cena 50 zł, Radość ul. Zagórzańska 29 H; konieczne zapisy!

31 października (wtorek)

Warsztat rozwojowo- cykliczny dla grupy zamkniętej "Alterkariera - ŚCIEŻKA SERCA - ODKRYJ SWOJE POWOŁANIE". Prowadzi: Tanna Jakubowicz - Mount Program obejmuje 19 spotkań przez 5 miesięcy (październik 2005- luty 2006). Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, we wtorki (godz. 18.00-21.00), ul. Tatrzańska 3.

Od 17 października

UWAGA:

Od 17 października rusza grupa zamknięta "Warsztat rozwojowo- cykliczny "Alterkariera - ŚCIEŻKA SERCA - ODKRYJ SWOJE POWOŁANIE". Prowadzi: Tanna Jakubowicz - Mount Program obejmuje 19 spotkań przez 5 miesięcy (październik 2005- luty 2006). Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, we wtorki (godz. 18.00-21.00), ul. Tatrzańska 3; konieczne zapisy!

Od 18 października

UWAGA:

Od 18 października ruszają Seminaria hellingerowskie, prowadzone przez Ewę Cyzman. Rozpoczynamy nowy cykl pt. "Wojny domowe..". Temat pierwszego spotkania - "Teściowa w naszym łóżku..." - "dla kobiet, które czują, że przegrywają walkę z teściową o swojego mężczyznę"; godz. 18.00-21.00, ul. Noakowskiego 16, Centrum Psychologicznej Pomocy Rodzinie; cena 42 zł; konieczne zapisy!

Od 27 października

UWAGA:

Od 27 października ruszają "Ustawienia hellingerowskie dla grupy zamkniętej", prowadzi Ewa Cyzman; grupa obejmuje 4 spotkania przez 2 miesiące (w piątki); temat: jak uwolnić kreatywność, ustawienia organizacyjne, biznesowe, związane z funkcjonowaniem w świecie zawodowym, zewnętrznym; cena pierwszego spotkania 63 zł; cena całości 252 zł; w ramach grupy każda osoba ma zapewnione jedno pełne ustawienie;ul. Noakowskiego 16, Centrum Psychologicznej Pomocy Rodzinie; godz. 17.30-21.30; konieczne zapisy!

listopad

UWAGA:

4. Spotkania grupy "Umierać po ludzku" rozpoczynają się od listopada!

Zapraszamy na wyjazdowe warsztaty do naszej mazurskiej filii - -OŚRODKA ROZWOJU OSOBISTEGO W NOWYM KAWKOWIE (www.tuiteraz.eu):

Nowe Kawkowo to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek (zarówno pieszych jak i rowerowych) oraz innych form aktywności. W okolicy znajduje się kilka jezior ( Szałstry, Bałąg - najbliższe odległe jest o 3 km), niedaleko ma swoją siedzibę słynny Teatr Wiejski Węgajty.

Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie dla około 40 osób w oryginalnie wykończonych pokojach ( 2 i 3-4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, komfortową salę warsztatową o powierzchni 120 m2 z nagłośnieniem oraz saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca - kamienny krąg, jazdę konną ( w stadninie oddalonej o 4 km), oprowadzanie po lesie z przewodnikiem, jazdę bryczką "widokową", wizytę w Lawendowym Polu na plantacji lawendy oraz masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Gospodarze zapewniają smaczne jedzenie (głównie wegetariańskie), domowy chleb z pieca, własne ciasta i miody z pobliskiej pasieki.

Zobacz więcej - www.u-zrodla.pl dział "Filia na Mazurach"

W roku 2006 odbyły się tutaj następujące warsztaty:

 • Pracy z głosem "Odkryj swój głos" prowadzone przez Olgę Szwajgier,
 • Jogi z Piotrem Kunstlerem,
 • Pracy z ciałem "Ciało i jego tajemnice" ze Zbyszkiem Miłuńskim,
 • Taneczny " Pięciu Rytmów" z Berit Hague,
 • Widzenia aury z Reginą Sidorkiewicz,
 • Flamenco z Małgorzatą Matusiewicz,
 • Metody Feldenkreisa z Jackiem Paszkowskim,
 • Terapeutyczne dla rodziców z dziećmi z Instytutu Psychoimmunologii W. Eichelbergera,
 • Śpiewu gardłowego z syberyjskim szamanem Gendosem,
 • Antykariery z Tanną Jakubowicz - Mount;
 • Ustawień hellingerowskich z Ewą Cyzman;
 • oraz w ramach programu finansowanego przez Unię Europejską "Żyć świadomie - umierać po ludzku" - cykl warsztatów z Wojciechem Eichelbergerem i Anną Dodziuk.
harmonogram zajęć

Listopad

Warsztaty:


10- 11-12.XI

"Zrzucanie starej skóry" prowadzi Tanna Jakubowicz- Mount, warsztat wyjazdowy, Nowe Kawkowo 52 A, cena 220 zł + koszty noclegu i wyżywienia;; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "Jakubowicz XI")!; Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chcą docierać do rdzenia swojego życia poprzez odrzucanie kolejnych warstw fałszu i stawanie w swojej prawdzie. Motto: Dzięki świadomości śmierci i przemijania możemy przekształcić nasze życie w pełen głębokiej miłości proces rozwoju. Świadomi nietrwałości, przemijania, ciągłej zmiany, przestajemy się czepiać pozorów i sztucznych wizerunków i doceniamy głęboki nurt życia Warsztat oparty jest na osobistym doświadczeniu prowadzącej inspirowanym praktyką levinowską (Stephena Levina, autora książek "Gdybyś miał przed sobą rok życia", "Kto umiera") oraz praktyką szamańską z Victorem Sanchezem. Warsztat 2 dniowy zawiera następujące elementy: zrzucanie starej skóry Ego- własnego wizerunku, schematów, uzależnień, strategii przetrwania; stawanie w obliczu życia i śmierci bez masek; rozbrajanie serca, odkrywanie swojej "ścieżki serca"; odkrywanie kim naprawdę jesteśmy i jak jesteśmy wewnętrznie wyposażeni, żeby urzeczywistnić swoją drogę życia i powołania.

18-19.XI

"Laboratorium głosu - Odkryj swój głos" dla początkujących, prowadzi Olga Szwajgier, Warszawa, sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier XI"); Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwaj­gier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) - tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nau­czy­cieli. Warsztaty odbywaja się raz w miesiacu, w weekendy.

18-19.XI

"Ustawienia hellingerowskie" prowadzi Ewa Cyzman, Warszawa, ul. Lewandów 70 A; ceny: 270 zł dla ustawiających, 120 zł dla obserwatorów i 60 zł dla osób towarzyszących ustawiającym; dodatkowo dochodzą koszty noclegu i wyżywienia;; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "ustawienia X.")!; Ustawienia Rodzinne to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi, własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań. Przejęte "po przodkach" poczucia winy, uczucia i losy są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do własnej Rodziny. Ustawienia pokazują te podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone. Warsztat odbywają się raz w miesiącu, w soboty i niedziele.

17-18-19.XI

(pt. godz. 17 - ndz. 17)

"Świadomy wizerunek- czyli jak znaleźć własny styl zgodny z osobowością", prowadzi Anna Szyszka, wyjazdowy, Nowe Kawkowo, ; ; Nowe Kawkowo 52 A, pod Olsztynem; ; cena 250 zł + koszty noclegu i wyżywienia;; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "Szyszka X.")!; Celem warsztatu jest odnalezienie swojego stylu zgodnego z naszą osobowością. Podczas zajęć będziemy zajmować się analizą kolorystyczną i analizą stylu. Zajrzymy w swoje wnętrze, aby zobaczyć, co, tak naprawdę nam się podoba, bez wpływu otoczenia, oczekiwań najbliższych i naleciałości kulturowych. Jak chcemy być postrzegane a w jaki sposób jesteśmy ograniczone przez pracę, cywilizację i wymagania innych. Zapoznamy się ze stylami w modzie, a także w oparciu o naszą sylwetkę dowiemy się, jakie kroje są dla nas najkorzystniejsze i jak planować i komponować garderobę.

23-24-25-26. XI

(czw. - ndz. godz. 17)

warsztat wyjazdowy Ustawień hellingerowskich - "O miłości i związkach..", prowadzony przez Ewę Cyzman; ; ; Nowe Kawkowo 52 A, pod Olsztynem; ; cena: 420 zł; dla par rabat - 700 zł za dwie osoby; dodatkowo dochodzą koszty noclegu i wyżywienia;; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "ustawienia wyjazdowe XI.")!; Ustawienia Rodzinne to stworzona przez Berta Hellingera metoda pracy nad relacjami z innymi ludźmi, własnym rozwojem, związkami, motywacjami i konfliktami wewnętrznymi - pozwalająca szybko dotrzeć do przyczyn uwikłań. Przejęte "po przodkach" poczucia winy, uczucia i losy są związane z naszą głęboką, choć najczęściej - nieuświadomioną miłością do własnej Rodziny. Ustawienia pokazują te podświadome powiązania dając możliwość załatwienia wielu spraw, które do tej pory uważaliśmy za stracone.

24- 25-26.XI

"Flamenco - sztuka życia" prowadzi Marta Łebkowska, warsztat wyjazdowy, Nowe Kawkowo Flamenco to nie tylko współistnienie czterech elementów - śpiewu, rytmu, gitary i tańca. To sztuka życia. Być flamenco oznacza żyć chwilą, żyć na krawędzi, intensywnie, z pasją. Tańcząc flamenco odkrywamy swoją kobiecości i seksualność, tłumione emocje i ekspresję. Wyrażamy uczucia za pomocą gestów i muzyki. Marta Łebkowska mieszka w Berlinie, gdzie wspólnie ze znaną tancerką Ana Maria Amahi prowadzi szkołęFlamenco.

24-25-26.XI

"Nierozpoznane - czyli w poszukiwaniu własnych talentów" prowadzi Ilona Lemiech, Warszawa, cena 250 zł; konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto (z dopiskiem "Lemiech.X")!; Weszłyśmy w dorosłe życie NIEROZPOZNANE. Pracujemy uczymy się, kochamy lecz wciąż towarzyszy nam znane choć dziwne uczucie, że "coś mnie omija", że to nie może być wszystko, że na tym jeszcze nie koniec. Jednak jest też taka część Ciebie, która Wie od zawsze, czeka na Ciebie stojąc na straży Twoich darów i talentów. Zapraszam Ciebie i wszystkie NIEROZPOZNANE - udamy się za pomocą wizualizacji w podróż do wewnętrznej przestrzeni na spotkanie ze Strażniczką Naszych Talentów i postaramy się im przyjrzeć. Przedstawimy Światu za pomocą rytuału inicjacyjnego Prawdziwą Siebie. Może nie zdążymy odkryć całej tajemnicy, ale z pewnością zainicjujemy wewnętrzny i zewnętrzny proces zmian. Postaramy się odnaleźć "osobiste kłamstwo" - fałszywe przekonanie na własny temat, które uniemożliwia przejawianie się i realizowanie swoich talentów.