AKTUALNOŚCI:

maj 2008
16-18 maja
SUKNIA MARZEŃ - CZYLI PODRÓŻ DO POZYTYWNEGO WIZERUNKU WŁASNEJ OSOBY
PROWADZĄ: ANNA SZYSZKA, MONIKA KAWKA, IZABELA DOMINKO

„ (...) kiedy kobietom wskazuje się pojedynczy wzorzec piękna, do którego mają dostosować swoje nastroje, sposób zachowania i sylwetkę, ich dusza i ciało zostają uwięzione, tracą swobodę. (...)”
Clarissa Pinkola Estes

Zapraszamy na warsztat o nas, o Pięknych Kobietach. Pięknych na wiele sposobów. Proponujemy pracę z wykorzystaniem sztuki, afirmacji, wspólnej przestrzeni, plastyki, uśmiechu, rozmowy, makijażu, tańca, psychologii a nawet...spaceru. Zapraszamy w podróż po...prawdziwą siebie.

Zajęcia poprowadzą:
Anna Szyszka

Stylistka, makijażystka, charakteryzatorka, kreatorka wizerunku, malarka, wokalistka, plastyczka. Pomaga znaleźć styl, wydobywa piękno poprzez makijaż, właściwy kolor i krój. Przygotowuje do sesji zdjęciowych i pokazów mody. Uczy na temat wizerunku. Pracuje dla telewizji, prasy i reklamy. Doradza tym, którzy chcą świadomie zająć się tematem swojego wizerunku.

Monika Kawka
Podróżnik, wykładowca, trener i coach. Tworzy autorskie programy szkoleniowe (komunikacja oraz innowacyjność), prowadzi indywidualny coaching (life coaching, executive coaching, development coaching, carreer coaching, ‘First 100 days’ coaching, etc.) organizuje wyprawy oraz prowadzi wykłady w Warszawskiej Szkole Fotografii z zakresu Komunikacji Wizualnej. Z wykształcenia nauczyciel, arte-terapeuta (Polski Instytut Eriksonowski), fotograf.

Izabela Dominko
Psychoterapeuta DMT - Terapii Tańcem i Ruchem, doktor nauk humanistycznych, doradca personalny i menedżer. Współpracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, prowadząc grupową psychoterapię tańcem i ruchem dla osób w remisji po przejściu epizodu psychotycznego.
Pracuje grupowo i indywidualnie nad uruchomieniem procesu twórczego w sytuacjach choroby czy wypalenia zawodowego.  

TERMIN:
16-17-18 maja 2007 (pt od godz. 17, sb., ndz)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 A, (20 km od Olsztyna)

CENA WARSZTATU: 250 zł

CENA POBYTU:
pokój 2 os. z łazienką - 65 zł,
pokój 2 os.-55 zł/
osoba, pokój wieloos. 45 zł/
osoba, strych 30 zł / osoba,
3 posiłki wegetariańskie dziennie 50 zł

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu kawkowo@kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382,
Anna Szyszka 0501308459

18-25 maja
ŚMIERĆ I ODRODZENIE - WARSZTAT SZAMAŃSKI

Prowadzący: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

„Tajemnicę śmierci poznać byście chcieli, jak ją jednak znajdziecie, dopóki jej w sercu życia nie odszukacie? Jeśli naprawdę ducha śmierci oglądać pragniecie, na ciało żywota swe serce szeroko roztwórzcie. Jako że życie i śmierć to jedno, podobnie jak rzeka i ocean jedną fale toczą”.
Prorok Khalil Gibran

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE to głęboki proces wewnętrznych przemian zachodzących na każdym poziomie. Śmierć jest integralną częścią naszego życia. Prędzej czy później każdy się z nią spotka. Doświadczenie przejścia - czyli śmierci - dotyka bezpośrednio nasze ego. Z punktu widzenia rozwoju, zarówno na poziomie duchowym, emocjonalnym jak i fizycznym, musimy pogrzebać właśnie ego (tzn. umrzeć dla niego), aby mogło nastąpić odrodzenie.

W tym jednym momencie tracimy wszystko: rodzinę, ukochaną osobę, pieniądze. Możemy ze sobą zabrać tylko to kim jesteśmy. Jest to moment na tyle ważny, że w każdej kulturze i religii istnieją tradycje związane z pochówkiem zmarłych. Towarzyszą temu różne ceremonie i dlatego w szamanizmie powstały specjalne rytuały inicjacyjne dla przyszłych adeptów.

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE są właśnie takim rytuałem przemiany, który przygotowuje nas do symbolicznej śmierci. Przeglądając film własnego życia, czyszcząc własne niedokończone relacje i sytuacje, wyrażając na piśmie swoją ostatnią wolę i organizując własny pogrzeb - stworzysz rytuał, który pozwoli, aby Twoje przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległo transformacji. Poprzez odrodzenie MOŻESZ ZACZĄĆ SAM KREOWAĆ WŁASNE ŻYCIE.

To również umożliwia wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

PROWADZĄCY - Mariusz i Gaya Wiśniewscy
Nasze imiona to Mariusz i Gaya, żyjemy razem z naszymi dziećmi w Strasbourgu , razem też prowadzimy warsztaty. Zanim do tego doszło, że staliśmy się rodziną, wędrowaliśmy swoimi ścieżkami, rozwijając się w rożnych kierunkach. Obydwoje i na "własna rękę" poszukiwaliśmy tej bratniej duszy. Naprawdę długa historia... Aż pewnego dnia, SPOTKALIŚMY SIĘ I... NIE ROZPOZNALIŚMY W SOBIE TEJ DRUGIEJ POŁOWY. Jak to w bajce bywa, dano nam jeszcze jedną szansę. Tym razem, całe Niebiosa pracowały nad tym by wyrocznia się wypełniła i połączyła tak niespokojne dusze. Owocem tego spotkania jest nasza córeczka MAYAQUEN - Biała Wilczyca. Dzisiaj już nie pamiętamy, kto lub co nas połączyło, może jedno i drugie, a może coś jeszcze... Niemniej, czując Transformującą Moc Energii, która działa nie tylko w naszym życiu, ale także w życiu naszych Przyjaciół, pragniemy z całego SERCA jej SIŁĄ Przemiany dzielić się z INNYMI.

TERMIN :
18 maj przyjazd (niedziela), zaczynamy kolacją o godzinie 18.00
25maja (niedziela) wyjazd, kończymy obiadem koło 15.00

CENNIK:
900 zł od osoby lub 1700 zł od pary oraz koszt zakwaterowania i pełnego wyżywienia (cena za jeden dzień):
pokój dwuosobowy z łazienką - 105 zł/od osoby
pokój dwuosobowy z łazienką wspólną - 95 zł/od osoby
pokój trzyosobowy z łazienką wspólną - 90 zł/od osoby
pokój czteroosobowy z łazienką wspólną - 85 zł/od osoby
klimatyczny strych (max 10 osób) z łazienką wspólną - 70 zł/od osoby
niezależny domek z aneksem kuchennym i z łazienką za 400 zł dla 5 osób (80 zł/od osoby)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.tuiteraz.eu

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz 0606994366
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,

24-25 maja
WARSZTAT - LABORATORIUM GŁOSU ODKRYJ SWÓJ GŁOS

PROWADZI: OLGA SZWAJGIER,
grupa dla początkujących

Sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski Dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier V).

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwajgier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) – tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nauczycieli. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w weekendy.

Zapisy: Maja Wołosiewicz 0606994366, info@u-zrodla.pl

29 maja - 1 czerwca
DZIEŃ DZIECKA PEŁEN RADOŚCI DLA DZIECI I RODZICÓW...

Zapraszamy Dzieci i Rodziców do Ośrodka Rozwoju w Nowym Kawkowie na czterodniowy wyjazd w piękne mazurskie okolice. Dla rodziców do wyboru: warsztat „Jak rozwijać samodzielność dziecka i motywować do.... współpracy, uczenia się, pomocy itp.” prowadzony przez Hannę Bronicką – Dorosz, joga, masaże (relaksacyjne, klasyczne, tajski); dla dzieci gry i zabawy rozwojowe (podchody, zwiedzanie lasu z gajowym, bal przebierańców, ognisko, Kąpiel w Dźwięku mis i gongów tybetańskich). Dodatkowo możliwość wynajęcia opiekunki do dziecka na miejscu.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.tuiteraz.eu

Cennik:
Warsztat dla rodziców – 90 zł (łącznie 9 godz. – piątek po południu 2 godz. , sobota 3,5 godz., niedziela 3,5 godz.)
Joga – 1,5 godz. dziennie (20 zł za sesję)
Masaże – od 60 do 150 zł
Kąpiel w dźwięku – 1 godz./ 15 zł
Atrakcje dla dzieci – 50 zł/ 1 dziecko
Pobyt i wyżywienie – w zależności od standardu: pokój 2 os. z łazienką – 65 zł/ osoba, 2 os.-55 zł, wieloos. 45 zł/ osoba, strych 30 zł / osoba, 3 posiłki wegetariańskie dziennie 50 zł.
Ceny dla dzieci:
Dzieci do 3 roku życia śpiące z rodzicami w łóżku nie płaca za nocleg. Dzieci śpiące w oddzielnym łóżku płaca normalną cenę.
Wyżywienie – dzieci do 3 roku życia nie płacą za wyżywienie, dzieci w wieku 3-7 lat płacą połowę ceny.

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz 0606994366
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,

czerwiec 2008
6-8 czerwca
WARSZTATY TEATRALNE - WSZYSTKO CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O AKTORSTWIE ALE WSTYDZICIE SIĘ SPRÓBOWAĆ...

Prowadzą: Anna Gajewska, Mirosław Sikora

Aktorstwo jest zawodem, który ma pokazywać wielość obszarów i możliwości tkwiących w człowieku. Próbowanie zaś aktorstwa to badanie i poznawanie siebie. Z jednej strony stawanie się kimś innym, ale z drugiej strony – pełniejszym sobą. Podczas warsztatów chcemy dać wam możliwość poznania i zmierzenia się z nietypową rolą – rolą Aktora. Nasza codzienność, nawet jeśli sobie tego nie uświadamiamy to bycie w wielu rolach. Spróbujemy więc przyjrzeć się temu, jak tworzy się dana postać, jak oddawać jej swoje ciało, słyszeć jej myśli, kierować się impulsami jej serca, i jak ten proces służy i ubogaca nas.

Zajmiemy się więc m.in.:

 • świadomością ciała
 • pamięcią emocjonalną, która pozwala wyzwolić doznania i uczucia doświadczone w przeszłości
 • wyobraźnią, która pozwala odkryć obszary nieznane
 • metodami koncentracji i relaksu stosowanymi w treningu aktorskim
 • przełamywaniem barier i pokonywaniem tremy
 • rozbudzaniem intuicji i spontaniczności
 • relacjami ruch-słowo, tempo-rytm

Warsztat kierujemy do osób poszukujących sposobów poznawania i wyrażania siebie, osób odważnych, które są gotowe przekraczać granice swojego wewnętrznego świata, tak jak to czynią aktorzy. Są gotowe, albo bardzo tego pragną... A wychodząc z założenia, że w każdym człowieku jest dziecko, które chce się bawić gwarantujemy wspaniałą zabawę!

Warsztat poprowadzą:

Anna Gajewska – Gaja Wieczna Poszukiwaczka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka współpracująca z warszawskimi teatrami, współzałożyciel Fundacji Sztuki Arteria, autorka wielu projektów artystyczno-społecznych, reżyser teatralny, od lat pracuje z ludźmi prowadząc warsztaty aktorskie.

Mirosław Sikora – Wuj Cięta Riposta i Bezlitosny Język, instruktor teatralny, student wydziału wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser pracujący zarówno z amatorami jak i teatrem zawodowym, autor warsztatów teatralnych dla dorosłych, założyciel i lider grupy teatralnej TruPArt.

Warsztat rozpoczniemy kolacją o godzinie 18 w nietypowej atmosferze ( Niespodzianka ! ), a zakończymy obiadem około 14 i podsumowaniem naszej pracy.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.tuiteraz.eu/.

Koszt warsztatu:
300 zł plus koszt zakwaterowania i wyżywienia ( wyżywienie 50 zł za dzień – trzy pyszne posiłki, nocleg w zależności od standardu pokoju od 30 do 65 zł za noc. )
Ze względu na specyficzny charakter warsztatu ilość miejsc jest ograniczona, dlatego osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ośrodkiem w celu wyboru standardu zakwaterowania, a następnie o wpłatę zaliczki 50 zł do dnia 1 czerwca na konto:
Anna Gajewska
nr konta 47103000190109851741740012 .
Po wpłacie zaliczki resztę należności można uregulować gotówką na miejscu.

Zapisy i informacje:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) kawkowo@kawkowopolana.pl,
www.tuiteraz.eu, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
Szczegóły dotyczące warsztatu Anna Gajewska anna@arteria.art.pl, 604 448 165

13-15 czerwca
WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO - SPOTKANIE Z WŁASNĄ SAMOTNOŚCIĄ

Prowadzi: Norbert Kulesza

Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho (Dynamiczna, Kundalini, Dzwieki Czakr, Oddychanie Czakrami, Nadabrahma, Nataraj, No-Dimensions, Vipassana, Sekret Zlotego Kwiatu, Gourishankar, itd.), które stanowią trzon codziennych praktyk w Aszramie w Punie.
Każdego dnia odbędzie się prezentacja technik medytacji Osho, z przerwami na posiłek. Każda technika trwa godzinę. Podczas warsztatu obowiązuje milczenie, z wyjątkiem wieczornych sharingow (dzielenia się doświadczeniami).
Nasz warsztat przypomina bardziej odosobnienie. Uczestnicy nie rozmawiają ze sobą (możliwe jest zapytanie dotyczące samej techniki bądź zwrócenie się na osobności z jakimś problemem bezpośrednio do prowadzącego), nie spożywają wspólnie posiłków. Podczas dwóch dni obowiązuje całkowite skupienie, nawet w przerwach pomiędzy poszczególnymi technikami medytacji nie należy się rozpraszać - obowiązuje tzw. „chod vipassany”.

Założeniem jest, ze każdy z uczestników zajęć jest „sam”, totalnie „sam”, by nie przejmował się obecnością innych, potrafił się całkowicie wyizolować w skupieniu /koncentracji /medytacji. Prowadzący daje szczegółowe instrukcje dotyczące wykonywanych medytacji, w ich trakcie także pomaga uczestnikom.
Osoby biorące udział w warsztacie na dwa dni wyłączają się całkowicie z „normalnej” aktywności dnia codziennego. Warsztat ten można nazwać „spotkaniem z własną samotnością”...

Prowadzący: Norbert Kulesza
uczeń Osho od 1988 roku, założyciel Fundacji Przyjaciół Osho. Instruktor medytacji Osho od 1993 roku, kończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii, Holandii i Niemczech. 

Jak pisał Osho:
Moja cała praca polega na tym, żeby zburzyć wszystkie kłamstwa, które cię otaczają i nie zastępować ich niczym - po prostu zostawić cię nagiego we własnej samotności. Tylko w samotności możesz znaleźć prawdę - bo to ty jesteś tą prawdą. Człowiek nie nauczył się jeszcze, jak poznać piękno samotności. Zawsze tęskni za kimś, zawsze pragnie być z kimś - z przyjacielem, z żoną, z mężem, z dzieckiem... z kimś. Stworzył więc społeczności, kluby, partie, ideologie, kościoły. U podstaw tego tkwi potrzeba, by jakoś
zapomnieć o własnej samotności. Będąc powiązanym z tak wieloma tłumami próbujesz zapomnieć o czymś, co pojawia się natychmiast po zapadnięciu ciemności - o tym, że urodziłeś się samotny, że umrzesz samotny, że cokolwiek robisz - jesteś samotny. Samotność to odkrywanie samego siebie. Osamotnienie to tęsknota za innymi, dopominanie się o innych, uzależnienie od innych. Stąd, ktoś inny ma nad tobą władzę, a ty masz władzę nad kimś innym. Osamotnienie jest słabością. Samotność jest siłą. Jesteśmy sobie obcy. Być może spotkaliśmy się i żyjemy razem, ale nasza samotność jest zawsze z nami. Przestań uciekać od siebie samego i zatapiać się w różnych rodzajach narkotyków, relacji, religii. Nie przerzucaj własnych problemów na innych. Każdy musi sam rozwiązywać własne problemy, a nie ma ich zbyt wiele wszystkie są wynikiem jednego, którego nie rozwiązałeś dotychczas. Problem ten tkwi w tym, jak wejść we własną samotność bez lęku? Moment, w którym wejdziesz we własną samotność bez lęku, będzie tak pięknym i ekstatycznym doświadczeniem, że nie istnieje nic, z czym mógłbyś to porównać. Zaakceptuj samotność radośnie, wejdź w nią tak głęboko, jak to tylko możliwe. Im głębiej się znajdziesz, tym odleglejsze staną się wszystkie problemy. Nie ma już potrzeby potrzebować, nie ma potrzeby być potrzebnym. I chwila gdy dotkniesz samego centrum własnego istnienia będzie oznaczała, że dotarłeś do domu.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.tuiteraz.eu

Koszt warsztatu:
200 zł plus koszt zakwaterowania i wyżywienia ( wyżywienie 50 zł za dzień, nocleg w zależności od standardu pokoju od 30 do 65 zł za noc. )

Zapisy i informacje:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) kawkowo@kawkowopolana.pl, www.tuiteraz.eu, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

28-29 czerwca
WARSZTAT - LABORATORIUM GŁOSU ODKRYJ SWÓJ GŁOS

PROWADZI: OLGA SZWAJGIER, grupa dla początkujących

sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski Dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier VI).

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwajgier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) - tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nauczycieli. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w weekendy.

Zapisy:
Maja Wołosiewicz 0606994366, info@u-zrodla.pl

lipiec 2008
 • 29.VI-6.VII - Letni obóz z metodą Feldenkreisa i jogą integralną, prowadzą
 • Jacek Paszkowski i Ewa Foley
 • 3-6.VII - Ustawienia hellingerowskie, prowadzi Marek Wilkirski
 • 7 - 13.VII - Ecstatic Dance -Warsztat tańca Wyzwolonego, prowadzi Kama Korytowska
 • 7-13.VII – Dance Alive, prowadzi Joanna Łukaszewicz- Bernady
 • 13-20.VII – Warsztat jogi, prowadzi Ewa Szymoniak
 • 20-26. VII - Warsztat antystresowy, IPSI, prowadzą: Monika Popowicz, Bronisław Świątkowski
 • 20-26.VII – Warsztat dramy, prowadzi Anna Gajewska
 • 26.VII- 2.VIII –Trening integracji ciała i umysłu, prowadzą: Aleksander Teisseyre, Justyna Pronobis, Agata Głowacka, Adam Polański, Jacek Paszkowski
sierpień 2008
 • 2-8.VIII - Joga dla początkujących, prowadzi Jerzy Jagucki
 • 9-15.VIII - Joga dla zaawansowanych, prowadzi Jerzy Jagucki
 • 16-23.VIII – Wakacje z Ewą Foley - Zakochaj się w życiu, prowadzi Ewa Foley
 • 24.-31.VIII – Wakacja z Ewą Foley - Poczucie własnej wartości, prowadzi Ewa FoleyWARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

kwiecień
Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera

16-17 maja 2008 Warszawa (warsztat dwudniowy, piątek-sobota, piątek 17.30-22.00 ul. Bobrowskiego 4 m 31, sobota 9-20.00 ul.Lewandów 70a)
18 maja 2008 Kielce (pozostało 1 miejsce)
31 maja 2008 Warszawa
7-8 czerwca 2008 Warszawa (warsztat dwudniowy, sobota-niedziela)
20 czerwca 2008 Bolszewo koło Wejherowa
21 czerwca 2008 Sopot
22 czerwca 2008 Kielce

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.
Warsztat w Bolszewie koło Wejherowa W Poszukiwaniu Miłości
Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary Ewa nie potrzebuje obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Można pracować z połówką pary a jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.
Poza klasycznymi Ustawieniami będą medytacje, prace systemowe w wizualizacji oraz wykłady. Będziemy docierać do przyczyn problemów zmieniając skrypty, rozwiązując traumy i usuwając przeszkody na drodze do miłości. Damy też miejsce na omówienie oraz rozwiązanie problemów relacyjnych związków istniejących i byłych. Szczególnie polecamy "mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością", którzy w kolejnym związku próbują ułożyć sobie życie oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym.
GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

Terminy:
8, 15 i 22 maja (czwartki)

Ten cykl to pięciowarsztatowe spotkanie z męskością poświęcone: męskości jako takiej, ojcostwu (w obydwu kierunkach, czyli relacje z ojcami i dziećmi), relacjom z linią męską i płynącemu stamtąd zasilaniu do ustania w życiu jako mężczyzna. Udział w cyklu może wiele pomóc mężczyznom życiowo osłabionym: alkoholikom, ukochanym synom swoich matek, nieudacznikom życiowym, pechowcom, ojcom, którzy w związku z trudnymi relacjami z byłymi partnerkami nie mają dostępu do swoich dzieci itp.. Ustawienia rozwiązują wiele konfliktów on-line, nawet bez uczestnictwa drugiej strony w zajęciach. Można dotrzeć do przyczyn konfliktu i rozwiązać go inaczej, na płaszczyźnie duchowej, co uwalnia konkretną relację od jego kontynuowania. Działa natychmiast. Skutkuje nawet przy sprawach w sądzie.
Prowadzenie takiego cyklu, wydawać by się mogło to szczyt bezczelności z mojej strony - zważywszy, że jestem kobietą. Nie mogę ani dawać męskości, ani jej uczyć, bo nią nie dysponuję. Ci, którzy brali już udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach hellingerowskich - wiedzą, że moja rola jest rolą „mistrza ceremonii”. Pracuję w polu mentalnym (duszy rodziny) Ustawiającego i stamtąd pochodzi siła - nie ode mnie. Grupę poprowadzę z sympatii do męskiego i na prośbę tych mężczyzn, którzy mnie do tego namawiali.” Ewa Cyzman- Bany

UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

Od września 2008 rusza kolejna edycja Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju I stopnia (Ugorem zwanej), w Warszawie.

Pracujemy bardzo intensywnie, Ewa zadaję prace domowe, uczy samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji). Zważywszy intensywność - UGOR jest też najtańszą formą pracy nad sobą metodą Ustawień Systemowych. Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia od osób, które już wcześniej uczestniczyły w prowadzonych przez Ewę zajęciach (choćby jako obserwatorzy). Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.

Bieżące terminy Ugorów:

Terminy spotkań Ugoru I stopnia:
5 i 19 maja (poniedziałki)
2 czerwca (poniedziałek)

Terminy spotkań Ugoru II stopnia
7 i 21 maja 2008
4 i 19 czerwca 2008
Koszt 540 zł.

Grupa Kielecka:
18 maja 2008

Cykl Praca, Twórczość, Biznes
20 maja (wtorek), 30 maja (piątek) 2008
Spotkania warsztatowe kolejnej edycji cyklu „Praca, twórczość, biznes”. Na tym cyklu zajmujemy się wszystkimi problemami związanymi z pracą i zawodowym funkcjonowaniem w świecie (z pieniędzmi lub bez). Członkowie grup, którzy pracowali w poprzednich edycjach cyklu mają spektakularne sukcesy

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680