AKTUALNOŚCI:

listopad 2009

 • 3.XI Krąg Kobiet, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 3 – 10.XI Tantryczna Szkoła Rozwoju Osobistego, prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy
 • 7.XI Droga do własnego centrum - Medytacja labiryntu, prowadzi Sylwia Hanff
 • 11-14.XI Warsztaty Tantry dla początkujących, prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy
 • 16.XI. Ceremonia Pożegnać Nienarodzone, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 21.XI Taniec butoh. Warstwy czasu, przestrzeń światła, prowadzi Sylwia Hanff
 • 21.XI. Sekrety i kłamstwa, prowadzi Joanna Eichelberger
grudzień 2009

 • 1.XII Krąg Kobiet, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 5-6. XII Wewnętrzny uzdrowiciel - Budzenie i wzmacnianie wewnętrznych sił samouzdrawiania - joga kundalini i medytacja labiryntu prowadzi Sylwia Hanff
 • 12.XII Warsztat dla kobiet Sekrety i kłamstwa, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 14.XII Ceremonia Pożegnać Nienarodzone, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 19-20.XII Warsztat wokalny dla początkujących „Odkryj swój głos”, prowadzi Olga Szwajgier
 • 28.XII – 1.I Sylwester z Tantrą, prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy3-10 listopada 2009
„TANTRYCZNA SZKOŁA ROZWOJU OSOBISTEGO” – WARSZTATY ZAAWANSOWANE - FORMACJA

PROWADZĄ: MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY

Formacja to 5 spotkań, po 7 dni, odbywające się dwa razy w roku. Ma ona charakter grupy zamkniętej i międzynarodowej. To tantryczna szkoła rozwoju osobistego. Prowadzący łączą różne metody pracy i kierunki rozwoju osobistego w jedną integralną całość – tantrę (praca z własną męskością i kobiecością, odkrywanie bliskości, intymności i seksualności), pracę psychoterapeutyczną ( praca z cieniem, gestalt, praca z mitem) oraz szamanizm (praca z energią i siłami natury). Celem tych warsztatów, jest rzeczywista zmiana sposobu życia, funkcjonowania w świecie, rozwoju i osiągnięcie wewnętrznej integracji na każdym poziomie - Ciało Umysł Duch - , poszerzanie świadomości samego siebie, swych uczuć, emocji i potrzeb. To odkrywanie własnej seksualności. Na zajęciach krok po kroku, przekraczamy własne ograniczenia, odnajdujemy spontaniczność, wewnętrzną radość, wyparte emocje. Nasza seksualność zyskuje nowy wymiar. Tworzymy swą nową przestrzeń życiową.

T A N T R A

Tantra jest stylem życia. Można ją określić jako duchową drogę, drogę własnego rozwoju. Pomoc w osiągnięciu wewnętrznego spełnienia. Jest czymś, co obejmuje wszystko, tkanka scalająca nasze życie. Jednoczy pozorne przeciwieństwa w harmonijną całość. Prowadzi do odkrycia własnej prawdy o sobie samym. Otwiera naszą świadomość na to, kim naprawdę jesteśmy. Otwiera nas na cele naszego życia: miłość, radość i seksualność. Wskazuje narzędzia i metody do ich osiągnięcia i pogłębiania.
Tantra zdobywa w świecie coraz większą popularność. Część ludzi traktuje ją wyłącznie jako sposób na lepsze doznania seksualne. Inni jako drogę do poznania samego siebie. Do poznania wszystkich aspektów życia, od miłości i akceptacji samego siebie poprzez własną seksualność, aż do radzenia sobie z prozaiczną codziennością. Jest to pewna „nowość”, której korzenie sięgają początków buddyzmu i hinduizmu. Próbując tłumaczyć dosłowne znaczenie słowo „Tantra”, można odnaleźć co najmniej kilka różnych opisów, jednak żaden z nich nie jest zrozumiały i jasny dla współczesnego człowieka. Paradoksalnie coś, co jest w czołówce skojarzeń seksualnych, po pierwszym prawdziwym spotkaniu z Tantrą np. na naszych warsztatach, pozwala zmienić wyobrażenie o niej. Tylko 20 % Tantry dotyczy życia seksualnego, pozostałe 80% przekłada się na zwykłe codzienne sprawy: praca, odpoczynek, dom, rodzina, koszenie trawnika, itd.
Cały wszechświat powstał i istnieje dzięki dwóm podstawowym elementom, a są nimi Energia męska i Energia kobieca. W Tantrze są one reprezentowane przez Boga Shive i Bogini Shakti. Razem tworzą oni odwieczny taniec dwóch energii, taniec życia. Odpowiednikiem tych tantrycznych bóstw w bardziej znanej filozofii chińskiej jest Yin i Yang.
Tantra może być odpowiedzią dla współczesnego człowieka, który pragnie odmienić swe życie. Odnaleźć kontakt ze swoimi pragnieniami i pozwolić sobie na ich spełnienie. Zjednoczyć się z drugą osobą, poprzez lepszą komunikacje, intymność, miłość i seksualność. Może ona pomóc znaleźć równowagę pomiędzy własnym ciałem, emocjami, umysłem i duszą. Sposobem na pogłębianie swego własnego zrozumienia czym jest Tantra, jest forma warsztatowa. Jedyną możliwością poznania jest droga poprzez własne doświadczenia. W buddyzmie tybetańskim Tantra i jej praktyki są uznawane jako najbardziej przyspieszoną ścieżkę do duchowego oświecenia.

Tantrycy, osoby praktykujące Tantrę żyją Tu i Teraz. Ich podejście do duchowości jest bardzo uziemione. Potrafią bardzo dobrze zrównoważyć i wypośrodkować swe życie pomiędzy niebem a ziemią. Mają świadomość, że każda chwila dnia zawiera ziarno radości, ekstazy. Dzięki świadomości intelektualnej oraz energetycznej, może ono w każdej chwili urosnąć i rozkwitnąć, dając poczucie Boskości, świadomość życia i istnienia. Możliwość taką daje im otwartość serca i radość życia.

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego, jak również terapię indywidualną we Francji, Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce.  Pobierał nauki u wielu nauczycieli w Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche. Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching”.

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem.. Studiowała makrobiotykę i Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergioterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie.
Warsztaty Tantry prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy, tantrycy i psychoterapeuci mieszkający na stałe we Francji.

CENA:
990zł ( 1880 para) + koszt pobytu w ośrodku.

MIEJSCE WARSZTATU:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, w Nowym Kawkowie

KONTAKT:
http://www.kawkowopolana.pl/, kawkowo@kawkowopolana.pl
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382
Maja Wołosiewicz 0606994366

Uwaga!!!
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!


7 listopada 2009
„MEDYTACJA LABIRYNTU - DROGA DO WŁASNEGO CENTRUM”

PROWADZI: SYLWIA HANFF

„Wyobraź sobie stan, w którym człowiek doznaje stanu jasności umysłu, spokoju, jedności z samym sobą i niezależności. Ów stan zapewnia mu wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, celu i sensu w życiu. To stan Siły Wewnętrznej [...]. Znajdując się w tym stanie, znajdujemy się w centrum.”
Patricia Evans

W programie warsztatu:

 • MEDYTACJA LABIRYNTU - by zintegrować ciało, duszę, umysł i przemierzyć drogę do centrum własnej osobowości.
 • Trening odczuwania i doświadczania siebie - by nawiązać głęboki kontakt z ciałem i przepływem emocji;
 • Medytacje jogiczne i praca z czakrami - by odsłonić odpowiednie aspekty świadomości;
 • Symbolika ciała i taniec medytacyjny - by przez ciało wejść w dialog z własnym wnętrzem i pozwolić na cielesne przeżycie archetypowych zagadnień;
 • Wizualizacje, wewnętrzne obrazy, kolorowanie/malowanie labiryntów/mandali - by pobudzić wyobraźnię i myślenie symboliczne;

„W labiryncie nie możesz się zgubić, możesz się odnaleźć”.
Hermann Kern

Medytacja labiryntu to starożytna medytacja chodzona/w ruchu, która dotyczy tylko i wyłącznie labiryntu składającego się z pojedynczej ścieżki, tworzącej skomplikowany wzór, ale zawsze prowadzącej do centrum. Nie ma w nim ślepych zaułków, ani trików. Ścieżka po której się idzie daje poczucie bezpieczeństwa. Pozwala idącym osiągnąć głębokie skupienie wewnętrzne i kontakt z wyższą Jaźnią. W trakcie przemierzania labiryntu, podświadomość zostaje poruszona nie tylko przez akt chodzenia, ale także przez strukturę labiryntu.

Labirynt tego typu to uniwersalny symbol, archetyp transformacji, wewnętrznej przemiany, odrodzenia i drogi prowadzącej do centrum własnej istoty; jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, pogłębiającym wiedzę o nas samych, dającym dostęp do naszego wewnętrznego źródła mądrości i kreatywności; uzdrawia, wzmacnia intuicję, służy osiągnięciu pełnej integracji. Ścieżka labiryntu jest metaforą ludzkiego życia, a jej przemierzanie jest symboliczną podróżą do własnego wnętrza. Labirynt to archetypowy wzór mający moc transformacji świadomości.

SYLWIA HANFF

Ukończyła filozofię na UW, nauczycielka medytacji labiryntu (Labyrinth Facilitator Training prowadzony przez Veriditas/USA); nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA); od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

Miejsce:
Warszawa, Liceum im. Reytana ul. Wiktorska 30/32
Godziny: 11.00-18.00
Cena:
110 zł
Kontakt:
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
kontakt: Maja Wołosiewicz 00606994366

11-14 listopada 2009
TANTRA - ENERGIA MIŁOŚCI

PROWADZĄ: MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY

Zapraszamy na warsztaty, które są spotkaniem z naszym prawdziwym Ja. Tantra jest mocą i wiedzą do pozytywnego przekształcania swojego życia, przy jednoczesnym doznawaniu harmonii i wewnętrznej wolności. Daje szereg narzędzi, które pozwalają na pomaganie sobie i innym - metod wypływających z właściwości umysłu, a jednocześnie uczy wykroczenia poza umysł celem doznawania naszej duchowej esencji, Jedności umysłu i energii.
Jak kreujemy nasze związki miłosne? Jaka jest prawdziwa natura naszej energii? Dlaczego mimo różnorodnych doświadczeń duchowych mamy poczucie, że nasze relacje partnerskie nie są takie, jakich byśmy pragnęli? Jak radzimy sobie z frustracją, napięciami w związkach i w małżeństwach? A może wciąż poszukujemy tej jedynej  osoby, miłości naszego życia?
Tantra oferuje nam pomocne metody poszerzające naszą świadomość w wielu aspektach naszego życia. Jednym z takich obszarów  jest właśnie nasza seksualność.

W podejściu tantrycznym traktuje się seksualność jako siłę funkcjonującą pomiędzy ciałem fizycznym a duchowością, siłę mogącą rozwijać naszą świadomość. Aktywność seksualna w ujęciu tantrycznym nie służy tylko rozładowaniu napięcia seksualnego, ale budowaniu głębokiej, wielopoziomowej więzi między partnerami, uzdrawianiu psychiki ,ciała i doznawaniu wyższych poziomów świadomości. Uwaga dwojga partnerów skupiona jest tu na wzajemnym kontakcie, na byciu świadomym własnej energii psychicznej, jak i na oddechu i poszerzonej świadomości ciała. Osnową takiego podejścia jest wzajemna głęboka więź psychiczna i duchowa partnerów, a sama sfera seksualności wyniesiona jest ponad doznania czysto fizyczne, co właśnie pogłębia intensywność doznań także fizycznych. Tantra może zatem pomóc współczesnemu człowiekowi odnaleźć integrację wszystkich poziomów jego wnętrza, może pomóc znaleźć równowagę pomiędzy ciałem, emocjami, umysłem i duchem.
Jesteśmy stworzeni dla MIŁOŚCI, a tak niewielu jej doświadcza. Niewielu tez doświadcza spełnienia seksualnego. Dlaczego tak się dzieje w czasach wyzwolenia seksualnego? Gdzie jest ukryta tajemnica?   W  NAS  SAMYCH!

Potrzebna jest radykalna zmiana naszego podejścia do seksualności. To, co nazywamy seksem nie sprzyja nawiązaniu głębokiej więzi, która przetrwa lata. Tantra proponuje nową seksualność, nowy rodzaj spotkania z samym sobą i w związku z partnerem. Tantra jest zatrzymaniem i nową  świadomością. W niej są zawarte sekrety miłosnych relacji. Każdego, kto jest otwarty na przepływ budzi z uśpienia.
Prowadzi do zjednoczenia Partnerów na rożnych poziomach, w którym bierze udział zarówno nasza podświadomość, świadomość i nad świadomość. Także ciało, uczucia, duch. Jest to doświadczenie egzystencjalne - Najwyższa Forma Kochania, w której odkrywamy nasz nowy wymiar duchowy. Jest tez doświadczeniem życia w partnerstwie w Nowej Erze.
Tantra to też nowa, bardzo terapeutyczna forma pracy nad sobą, która daje ogromne rezultaty w kreowaniu prawdziwej rzeczywistości.
Warto sobie pozwolić i skosztować tego, co daje nam Życie i jest zgodne z kierunkiem ewolucji Wszechświata.
Pamiętaj!
Możesz żyć i czuć, że to ty jesteś autorem swojego życia. Możesz obudzić w sobie moc inicjowania przemian oraz uleczyć te aspekty przeszłości, od których chcesz uwolnić swoją przyszłość. Otworzyć serce na siebie i innych. Odkryć, że zasługujesz na wspaniałe, kreatywne związki. Zrozumieć i zaakceptować swoją rzeczywistość, abyś odnalazł siebie w tym, co robisz i jak żyjesz.

Pogodzić istniejące w tobie pozorne przeciwności:

 • duchowość - seksualność,
 • moc-wrażliwość, światło-cień
 • Stworzyć poczucie jedności ciała, serca i duszy.
 • Zaakceptować wrażliwość w mężczyźnie i siłę w kobiecie.
 • Odkryć siebie w rytualnym związku z drugą osobą i odzyskać jego utraconą magię.
 • Odnaleźć swoje prawdziwe Ja.

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym.
Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego jak również terapię indywidualną we Francji ,Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce. 
W wieku 21 lat po raz pierwszy  uczestniczył  w zaawansowanych zajęciach  psychoterapii (gesztalt), co jak się okazało  w przyszłości miało zdeterminować jego kierunek pracy. Wiele lat życia spędził w teatrze jako aktor i reżyser teatralny co pozwoliło mu stworzyć własną formę teatru, którą nazwał teatrem przebudzenia.
Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał i odbywa wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    ( Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche). Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, Uczestniczył  i współpracuje  w warsztatach  Cloda Coldy „Dance Sensitive”.

 

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Nie praktykuje jednej ścieżki, jej droga to wykorzystanie ogromnego doświadczenia ludzi dla dobra innych. Tantra jest wypełnieniem tej drogi. Dziś w systemie uzdrawiania spostrzega człowieka w bardzo szerokim spektrum.

Cena:
warsztat - 500 zł od osoby lub  900 zł od pary oraz  koszt zakwaterowania i wyżywienia (w zależności od standardu pokoju).

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/.

Uwaga!!!
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

Kontakt:
http://www.kawkowopolana.pl/, kawkowo@kawkowopolana.pl
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382
Maja Wołosiewicz 0606994366

21 listopada 2009
TANIEC BUTOH - WARSTWY CZASU - PRZESTRZEŃ ŚWIATŁA

PROWADZI: SYLWIA HANFF

  „W tańcu butoh każdy gest - powolny i wysublimowany, choć nie-doskonały, nie-dopełniony, gest zawieszony pomiędzy widzialnym i niewidzialnym, staje się wydarzeniem egzystencjalnym i próbą uchwycenia momentu zjawiskowej ulotności, odsyłając jednocześnie do ukrytego bezmiaru niezjawiskowej Pustki.”
Sylwia Hanff

„Butoh należy zarówno do życia, jak i do śmierci. Jest urzeczywistnieniem dystansu między istotą ludzką a Nieznanym”
Ushio Amagatsu.

BUTOH nie opiera się na żadnej technice, a zamiast pozycji tanecznej proponuje „totalną obecność” i szczególną jakości ruchu, powstającą dzięki przyjęciu psychofizycznej postawy - „butoh-body” (jap. butoh-tai). Poszukuje tego, co autentyczne w ciele, yugen - tajemniczego piękna, otwiera na kontakt z Jaźnią i jedność Kosmosu w jego wiecznym cyklu życia i śmierci. Butoh-tai jest stanem jedności umysłu-ciała umożliwiającym subtelne odczuwanie wewnętrznego i zewnętrznego świata; to czyste doświadczenie siebie w zmieniających się stanach istnienia. To proces, w którym to nie tancerz tańczy, ale „jest tańczony”, ulegając nieustającemu procesowi transformacji Uniwersum. Tancerz, istniejąc na krańcach czasu, otwiera przestrzeń, w której ujawniają się rzeczy niewidzialne.

BUTOH jako kontrkulturowa forma współczesnego tańca, narodził się w Japonii na przełomie lat 50. i 60. Nazywany „Ankoku butoh” - tańcem ciemności, butoh zrywa z kanonami tradycyjnej sztuki. Butoh odwołuje się do starych wierzeń, obrzędów i ludowej estetyki, sam w sobie jest świętem i rytuałem wyzwalającym wewnętrzną energię i eksplorującym pokłady podświadomości.

Tematy warsztatu:

 • SHIN - centrum wewnętrznej przestrzeni,
 • Hokotai - chodzące ciało - jeden krok miedzy życiem i śmiercią,
 • Ciało początkującego,
 • Mu - Pustka,
 • Śniące ciało - improwizacje,
 • Nie-Obecność,

Opinie uczestników:

 • „Zbliżyłam się do siebie; piorunujące doświadczenie: umrzeć i odrodzić się w nowym, nieznanym ciele - porażająco pozytywna inspiracja, prowadząca fantastyczna i dobrze, że robi to co robi”
 • „Charyzmatyczna prowadząca, która nie tylko wzbudza zaufanie, ale sama także potrafi zaufać i ukazać siebie, swoją pierwotną cząstkę...”
 • „Wspaniała medytacja w ruchu, inspirująca prowadząca, wielkie dzięki Sylwia”
 • „Wspaniały przekaz i otwarcie się na dobrą energię; nawiązanie kontaktu ze swoim ciałem. Dziękuję”

SYLWIA HANFF

Ukończyła filozofię na UW, tancerka butoh, nauczycielka medytacji labiryntu (Labyrinth Facilitator Training prowadzony przez Veriditas/USA); nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA). Tańca butoh uczyła się u największych mistrzów (Ko Murobushi, DaisukeYashimoto, Carlotta Ikeda, Atsushi Takenouchi, Kan Katsura, Tadashi Endo).
Od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; performerka, choreografka, reżyserka; tancerka-mim, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Była aktorka zawodowego zespołu Warszawskiego Teatru Pantomimy, współpracuje m.in. z Teatrem Narodowym i Operą Narodową, teatrami fizycznymi; założyła i prowadzi Teatru ciała LIMEN Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

Miejsce:
Warszawa

Godziny: 9.00-14.00

Cena:
110 zł

kontakt:
Maja Wołosiewicz 00606994366
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

5-6 grudnia 2009
WEWNĘTRZNY UZDROWICIEL

PROWADZI: SYLWIA HANFF

  

WARSZTAT JOGI KUNDALINI I MEDYTACJI LABIRYNTU

Budzenie wewnętrznych sił samouzdrawiania, osobistego rozwoju, samoregulacji i integracji, odblokowanie dostępu do źródła wewnętrznej mocy, wzmocnienie psychicznej równowagi, samoakceptacji i wiary we własne możliwości....by niemożliwe stało się możliwe!

„Uzdrawianie nie tyle polega na ulepszaniu przez dodawanie, co na oczyszczaniu, pozbywaniu się tego, co nie jest tobą – wszystkich oczekiwań, wszystkich przekonań – i stawaniu się tym, kim jesteś.”
Rachel Naomi Remen

Joga Kundalini to jeden ze starożytnych, indyjskich systemów rozwoju zawierający techniki ruchu, oddechu, medytacji i mantry. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym oraz stymuluje umysł, daje nam stabilność i pewność siebie w obliczu stresu. Joga Kundalini-joga świadomości to dynamiczna joga polegająca na umiejętnym pobudzaniu energii kundalini – energii kreatywnej drzemiącej u podstawy kręgosłupa. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało i umysł, zwiększa świadomość siebie i świata, daje poczucie jedności i pełni.

Praktyka obejmuje:
 • krije - usystematyzowane zestawy ćwiczeń,
 • pranajamę - techniki oddechowe,
 • mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii,
 • mantry - pracę z wibracją dźwięków,
 • medytacje statyczne i dynamiczne.

Jednoczesne wykorzystanie tych technik pozwala na pracę z całą strukturą energetyczną człowieka, pomaga uwolnić i oczyścić zablokowane w ciele emocje, które nie pozwalają nam na realizację naszego potencjału, daje możliwość głębokiego doświadczenia siebie, poszerza świadomość, otwiera na kontakt ze światem, wzmacnia intuicję i umiejętność odczuwania radości życia.

W programie warsztatu zestawy ćwiczeń i medytacje oraz uzdrawiający krąg i jogiczna medytacja chodzona (yoga breath walk) z użyciem mandali jednościeżkowego labiryntu (składającego się z pojedynczej ścieżki prowadzącej do centrum. Medytacja chodzona w labiryncie pozwala idącym osiągnąć głębokie skupienie wewnętrzne i kontakt z wyższą Jaźnią. Labirynt tego typu to uniwersalny symbol odrodzenia i drogi prowadzącej do centrum własnej istoty; jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, dającym dostęp do wewnętrznego źródła mądrości i kreatywności; uzdrawia, wzmacnia intuicję, służy osiągnięciu pełnej integracji).

Sylwia Hanff

Prowadzi Sylwia Hanff - nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI); nauczycielka medytacji labiryntu (Labyrinth Facilitator Training prowadzony przez Veriditas/USA), ukończyła filozofię na UW; od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

Miejsce: Warszawa
Cena: 110 zł (udział w 1 dniu zajęć 70 zł)
Godziny: 11.00-15.00
Zapisy: info@u-zrodla.pl,
Maja Wołosiewicz-Towalska 0 606 994 366

28.XII.2009– 1.I.2010
MAGICZNE RYTUAŁY PRZEJŚCIA - CZYLI WEGETARIAŃSKI SYLWESTER Z TANTRĄ

Prowadzą: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i tych kilku najważniejszych dni w roku w przepięknym miejscu na Mazurach - w urokliwym Ośrodku Rozwoju Osobistego położonym wśród malowniczych lasów i jezior ok. 25 km od Olsztyna.   Zapraszamy na  5 dni hucznej i wyjątkowej zabawy oraz czas uruchomienia zmysłów i odkrycia magii Tantry.  Zapewnimy wypoczynek dla ducha i ciała, intensywną regenerację po roku trudów, doenergetyzowanie się oraz przywitanie Nowego Roku przy ogniu, w magicznym kamiennym kręgu. Wsparciem dla zdrowia i energii będzie też wzmacniająca kuchnia wegetariańska, a dla ciała masaże, sauna i szałas potów.
Sylwester tantryczny jest  rytualnym  przejściem, z tego co już nam dobrze znane, czyli roku 2008 i wkroczenie w nieznane, czym zawsze staje się dla nas Nowy Rok.  Będzie to miejsce na pozostawienie tych wszystkich rzeczy, których już nie chcemy dalej zabierać z sobą w nowy rok. Będzie to czas  na sprecyzowanie oraz nadanie Mocy naszym planom i wewnętrznym potrzebom.
W szamański sposób obudzimy swe siły i energie, których będziemy potrzebować do realizacji swoich życzeń noworocznych.      A drugim celem naszego spotkania jest: zabawa, zabawa i tylko zabawa!!!     Proponujemy w programie zajęć różne formy relaksu, ruchu jako formy wyrażania emocji, taniec, ćwiczenia tantryczne, oraz wiele ciekawych niespodzianek.  

 

PROWADZĄCY:

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego jak również terapię indywidualną we Francji ,Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce. 
W wieku 21 lat po raz pierwszy  uczestniczył  w zaawansowanych zajęciach  psychoterapii (gesztalt), co jak się okazało  w przyszłości miało zdeterminować jego kierunek pracy. Wiele lat życia spędził w teatrze jako aktor i reżyser teatralny co pozwoliło mu stworzyć własną formę teatru, którą nazwał teatrem przebudzenia.
Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał i odbywa wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    ( Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche). Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, Uczestniczył  i współpracuje  w warsztatach  Cloda Coldy „Dance Sensitive”.

 

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Nie praktykuje jednej ścieżki, jej droga to wykorzystanie ogromnego doświadczenia ludzi dla dobra innych. Tantra jest wypełnieniem tej drogi. Dziś w systemie uzdrawiania spostrzega człowieka w bardzo szerokim spektrum.

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie pod Olsztynem.
Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/.

Uwaga!!!

 • Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w ośrodku przed i po zajęciach!      
 •     
 • Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

TERMIN:
zaczynamy 28.12.2009 o godzinie 11.00,  kończymy obiadem 1.01.2010

CENNIK:
 zajęcia 700zł - ( para 1300 zł ) + koszt pobytu (82zł – 119 zł/ dziennie)

KONTAKT:
http://www.kawkowopolana.pl/, kawkowo@kawkowopolana.pl
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382
Maja Wołosiewicz 0606994366

WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

 • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
  • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
  • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
 • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
 • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
 • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680