AKTUALNOŚCI:

grudzień 2009

Choinka świąteczna
 • 1.XII Krąg Kobiet, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 5-6. XII Wewnętrzny uzdrowiciel - Budzenie i wzmacnianie wewnętrznych sił samouzdrawiania - joga kundalini i medytacja labiryntu prowadzi Sylwia Hanff
 • 12.XII Warsztat dla kobiet Sekrety i kłamstwa, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 14.XII Ceremonia Pożegnać Nienarodzone, prowadzi Joanna Eichelberger
 • 19-20.XII Warsztat wokalny dla początkujących „Odkryj swój głos”, prowadzi Olga Szwajgier
 • 28.XII – 1.I Sylwester z Tantrą, prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy
styczeń 2010

warsztaty Katarzyny Miller

TERMINY I TEMATY WARSZTATÓW WEEKENDOWYCH w 2010:

 • 9-10.I.2010 cz. I - Dobre Zmiany na Nowy Rok - Kobieto, Ty jesteś najważniejsza na świecie!, prowadzi Katarzyna Miller
 • 13-14.II.2010 cz.II - Jak znaleźć swojego mężczyznę - czyli tęsknota silnej kobiety za silnym mężczyzną, prowadzi Katarzyna Miller
 • 13-14.III.2010 cz.III - Twoje Wewnętrzne Dziecko czeka na Ciebie, czyli Jak być dorosłą kobietą - o braniu odpowiedzialności za swoje życie, prowadzi Katarzyna Miller
 • 10-11.IV.2010 cz.IV - Jak się nie rozwieść?, prowadzi Katarzyna Miller
 • 15-16.V.2010 cz.V - Kryzys - najlepszy uzdrowiciel twojego życia, prowadzi Katarzyna Miller
 • 12-13.VI.2010 cz.VI - Wieczór cieplejszy niż ranek - warsztat dla kobiet dojrzałych, prowadzi Katarzyna Miller

TERMINY WARSZTATÓW WYJAZDOWYCH w 2010:

 • 24-28.III.2010 Warsztat wyjazdowy z cyklu Twoje szczęście, kobiecość i miłość w Twoich rękach, prowadzi Katarzyna Miller, miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie
 • 29.IV-3.V.2010 Warsztat wyjazdowy z cyklu Twoje szczęście, kobiecość i miłość w Twoich rękach, prowadzi Katarzyna Miller, miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie
luty 2010

 • 6-12.II.2010 Kreatywne relacje - Ścieżka serca - Cud dotyku, prowadzi Mateusz Wiszniewski
kwiecień 2010

 • 24-25.IV 2010 Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi Olga Szwajgier
czerwiec 2010

 • 5-6.VI 2010 Warsztat wokalny dla początkujących, prowadzi Olga Szwajgier5-6 grudnia 2009
WEWNĘTRZNY UZDROWICIEL

PROWADZI: SYLWIA HANFF

  

WARSZTAT JOGI KUNDALINI I MEDYTACJI LABIRYNTU

Budzenie wewnętrznych sił samouzdrawiania, osobistego rozwoju, samoregulacji i integracji, odblokowanie dostępu do źródła wewnętrznej mocy, wzmocnienie psychicznej równowagi, samoakceptacji i wiary we własne możliwości....by niemożliwe stało się możliwe!

„Uzdrawianie nie tyle polega na ulepszaniu przez dodawanie, co na oczyszczaniu, pozbywaniu się tego, co nie jest tobą – wszystkich oczekiwań, wszystkich przekonań – i stawaniu się tym, kim jesteś.”
Rachel Naomi Remen

Joga Kundalini to jeden ze starożytnych, indyjskich systemów rozwoju zawierający techniki ruchu, oddechu, medytacji i mantry. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym oraz stymuluje umysł, daje nam stabilność i pewność siebie w obliczu stresu. Joga Kundalini-joga świadomości to dynamiczna joga polegająca na umiejętnym pobudzaniu energii kundalini – energii kreatywnej drzemiącej u podstawy kręgosłupa. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało i umysł, zwiększa świadomość siebie i świata, daje poczucie jedności i pełni.

Praktyka obejmuje:
 • krije - usystematyzowane zestawy ćwiczeń,
 • pranajamę - techniki oddechowe,
 • mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii,
 • mantry - pracę z wibracją dźwięków,
 • medytacje statyczne i dynamiczne.

Jednoczesne wykorzystanie tych technik pozwala na pracę z całą strukturą energetyczną człowieka, pomaga uwolnić i oczyścić zablokowane w ciele emocje, które nie pozwalają nam na realizację naszego potencjału, daje możliwość głębokiego doświadczenia siebie, poszerza świadomość, otwiera na kontakt ze światem, wzmacnia intuicję i umiejętność odczuwania radości życia.

W programie warsztatu zestawy ćwiczeń i medytacje oraz uzdrawiający krąg i jogiczna medytacja chodzona (yoga breath walk) z użyciem mandali jednościeżkowego labiryntu (składającego się z pojedynczej ścieżki prowadzącej do centrum. Medytacja chodzona w labiryncie pozwala idącym osiągnąć głębokie skupienie wewnętrzne i kontakt z wyższą Jaźnią. Labirynt tego typu to uniwersalny symbol odrodzenia i drogi prowadzącej do centrum własnej istoty; jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, dającym dostęp do wewnętrznego źródła mądrości i kreatywności; uzdrawia, wzmacnia intuicję, służy osiągnięciu pełnej integracji).

Sylwia Hanff

Prowadzi Sylwia Hanff - nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI); nauczycielka medytacji labiryntu (Labyrinth Facilitator Training prowadzony przez Veriditas/USA), ukończyła filozofię na UW; od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

Miejsce: Warszawa
Cena: 110 zł (udział w 1 dniu zajęć 70 zł)
Godziny: 11.00-15.00
Zapisy: info@u-zrodla.pl,
Maja Wołosiewicz-Towalska 0 606 994 366

Prowadzi: OLGA SZWAJGIER

OLGA SZWAJGIER

Unikalny warsztat z jedną z największych sopranistek świata, to przede wszystkim szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji siebie, uczą wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju. Olga nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie - ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę.
Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Potrafi z niespotykaną szczerością i odwagą opowiadać o podróżach w głąb samej siebie, o poszukiwaniu korzeni własnego istnienia. Wierzy, że wszystkie wydarzenia w naszym życiu spowodowane są naszymi myślami i słowami - „Twoje myśli i słowa - powtarza często - tworzą Twoją rzeczywistość”. Zachęcamy więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele.
Pracując z Olgą Szwajgier przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym.

zajęcia z Olgą Szwajgier

OLGA SZWAJGIER, jeden z największych sopranów świata jest nie tylko wspaniałą wokalistką, ale również uroczą kobietą, pełną radości życia i poczucia humoru, obdarzoną niezwykłą umiejętnością pracy z ludźmi. Zajęcia z nią to sama przyjemność. Na początku Olga pomaga odnaleźć każdemu uczestnikowi jego własny, osobisty dźwięk, a także miejsce w którym się on w nas rodzi. Uczy jak wydobywać głos bez wysiłku czy nadwerężania aparatu głosowego. A wszystko to dzieje się przy życzliwym i ciepłym wsparciu Olgi Szwajgier. Na pierwszym warsztacie nie pracuje się jeszcze z konkretnym materiałem muzycznym takim jak pieśń czy piosenka. Osoby początkujące pracują tylko z dźwiękiem, ponieważ najważniejsze jest by nauczyły się prawidłowej emisji głosu już na początku swojej ”wokalnej drogi”. Warsztaty Olgi przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcam więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

W programie zajęć:
 • poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier;
 • nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu, techniki operowania głosem oraz praca nad jego świadomym brzmieniem;
 • poznanie swoich możliwości głosowych;
 • odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk;

Olga Szwajgier

Światowej sławy wokalistka, sopran. Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Jest autorką unikatowej metody pracy z głosem. Jest pedagogiem Wyższej Szkoły teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. Utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall nakoncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tyutułem „Woman of thew Year 1991/92” przez International Biographical Centre w Cambridge. Posiada tytuły Damy Orderu Św. Graala oraz Damy Orderu Rycerzy Templariuszy. Jest deputowaną do Międzynarodowego Parlamentu do Spraw Bezpieczeństwa i Pokoju przy ONZ.
Prowadzi autorską szkołę wokalną „Laboratorium głosu” z siedzibą w Krakowie.

Istnieje możliwość kontynuacji nauki przez cały rok, podczas sesji sobotnio-niedzielnych !!!

Miejsce:
Warszawa, MDK ul.Łazienkowska 7

Cena:
350 zł

Kontakt:
info@u-zrodla.pl Maja Wołosiewicz 00606994366


28.XII.2009– 1.I.2010
MAGICZNE RYTUAŁY PRZEJŚCIA - CZYLI WEGETARIAŃSKI SYLWESTER Z TANTRĄ

Prowadzą: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i tych kilku najważniejszych dni w roku w przepięknym miejscu na Mazurach - w urokliwym Ośrodku Rozwoju Osobistego położonym wśród malowniczych lasów i jezior ok. 25 km od Olsztyna.   Zapraszamy na  5 dni hucznej i wyjątkowej zabawy oraz czas uruchomienia zmysłów i odkrycia magii Tantry.  Zapewnimy wypoczynek dla ducha i ciała, intensywną regenerację po roku trudów, doenergetyzowanie się oraz przywitanie Nowego Roku przy ogniu, w magicznym kamiennym kręgu. Wsparciem dla zdrowia i energii będzie też wzmacniająca kuchnia wegetariańska, a dla ciała masaże, sauna i szałas potów.
Sylwester tantryczny jest  rytualnym  przejściem, z tego co już nam dobrze znane, czyli roku 2008 i wkroczenie w nieznane, czym zawsze staje się dla nas Nowy Rok.  Będzie to miejsce na pozostawienie tych wszystkich rzeczy, których już nie chcemy dalej zabierać z sobą w nowy rok. Będzie to czas  na sprecyzowanie oraz nadanie Mocy naszym planom i wewnętrznym potrzebom.
W szamański sposób obudzimy swe siły i energie, których będziemy potrzebować do realizacji swoich życzeń noworocznych.      A drugim celem naszego spotkania jest: zabawa, zabawa i tylko zabawa!!!     Proponujemy w programie zajęć różne formy relaksu, ruchu jako formy wyrażania emocji, taniec, ćwiczenia tantryczne, oraz wiele ciekawych niespodzianek.  

 

PROWADZĄCY:

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego jak również terapię indywidualną we Francji ,Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce. 
W wieku 21 lat po raz pierwszy  uczestniczył  w zaawansowanych zajęciach  psychoterapii (gesztalt), co jak się okazało  w przyszłości miało zdeterminować jego kierunek pracy. Wiele lat życia spędził w teatrze jako aktor i reżyser teatralny co pozwoliło mu stworzyć własną formę teatru, którą nazwał teatrem przebudzenia.
Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał i odbywa wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    ( Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche). Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, Uczestniczył  i współpracuje  w warsztatach  Cloda Coldy „Dance Sensitive”.

 

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Nie praktykuje jednej ścieżki, jej droga to wykorzystanie ogromnego doświadczenia ludzi dla dobra innych. Tantra jest wypełnieniem tej drogi. Dziś w systemie uzdrawiania spostrzega człowieka w bardzo szerokim spektrum.

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie pod Olsztynem.
Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/.

Uwaga!!!

 • Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w ośrodku przed i po zajęciach!      
 •     
 • Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

TERMIN:
zaczynamy 28.12.2009 o godzinie 11.00,  kończymy obiadem 1.01.2010

CENNIK:
 zajęcia 700zł - ( para 1300 zł ) + koszt pobytu (82zł – 119 zł/ dziennie)

KONTAKT:
http://www.kawkowopolana.pl/, kawkowo@kawkowopolana.pl
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382
Maja Wołosiewicz 0606994366

9-10 stycznia 2010
warsztat psychoterapeutyczny dla kobiet z cyklu:
„ TWOJE SZCZʦCIE, KOBIECO I MIO W TWOICH RKACH”

CZʦ I

„DOBRE ZMIANY NA NOWY ROK - KOBIETO TY JESTE NAJWANIEJSZA NA WIECIE”

PROWADZI: KATARZYNA MILLERDrogie Kobiety w Kadym Wieku. Otwieramy od nowego roku cykl pracy psychologicznej z psychoterapeutk Katarzyn Miller, ktra od lat pracuje wasn metod terapeutyczn z kobietami, autork ksiki „Chc by kochana tak jak chc”, znan m.in. z cyklu artykuw w Zwierciadle.
Gwne haso cyklu brzmi „Twoje Szczcie, Kobieco i Mio w Twoich Rkach”.
Podczas zaj bdziemy odkrywa swoje mocne strony, leczy swoje stare rany rodzinne i miosne, bdziemy uczy si cieszy sob, yciem z mczyznami; bdziemy wiczy rado, flirt, taniec i rozkwita jak kwiaty.
Dowiemy si take co robi by zachowa si i niezaleno, a jednoczenie zaakceptowa potrzeb opieki i oddania; jak zajmowa si swoj "wewntrzn dziewczynk", jak pozwoli jej dorosn i wreszcie - jak wybiera waciwych mczyzn!
Zapraszamy kobiety, ktre chc przyjrze si sobie, swojej kobiecoci, pragn odnale siebie, swoje priorytety w yciu i rozpocz zmiany w swojej wiadomoci.

Proponujemy dwa rodzaje spotka: 2 dniowe weekendowe w Warszawie (bez noclegu i wyywienia) oraz dwa spotkania dusze 5 dniowe, wyjazdowe.
Kady z warsztatw jest zamknit caoci i nie trzeba bra udziau w caym cyklu. Dla uczestniczek caego cyklu warsztatw znika 15 %.

Data:
9-10.I 2010
Temat:
„Dobre zmiany na Nowy Rok - Kobieto Ty jeste najwaniejsza na wiecie!”
Godziny:
sobota 10-17, niedziela 10-17
Miejsce:
Warszawa
Cena:
450 z (bez noclegu i wyywienia)
Kontakt:
info@u-zrodla.pl, www.tuiteraz.eu
Maja Woosiewicz 0606994366

Ze wzgldu na kameralny charakter zaj ilo miejsc jest ograniczona!!! Warunkiem uczestnictwa w zajciach jest zgoszenie mailowe lub telefoniczne i wpata zaliczki w wysokoci 250 zotych, na konto Stowarzyszenia „U rda” do 25.XII. 2009:

Stowarzyszenie Inicjatyw Spoecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych U rda
Bank Millenium S.A. 00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680

W przypadku rezygnacji tydzie przed zajciami wpata nie bdzie zwracana.

Prowadzca Katarzyna Miller:

Psycholoka ipsychoterapeutka ztrzydziestoparoletnim dowiadczeniem, filozofka, poetka (tomiki „Stoeczek” i„Bl jest jedwabiem”), publicystka, goci wwielu gazetach, trwale zwizana zmiesicznikiem Zwierciado. Prowadzi wasn audycj wRadiu Color, czsto zapraszana do rnych programw radiowych itelewizyjnych. Wykada wDojrzewalni R od pocztku jej istnienia. Prowadzia przez wiele lat zajcia zpsychologii na Gender Studies UW. Autorka ksiek „Chc by kochana tak jak chc” (z Ew Konarowsk) i„Bajki rozebrane” (z Tatian Cichock). Od paru lat komponuje piosenki do wasnych tekstw ije piewa.

TERMINY I TEMATY WARSZTATW WEEKENDOWYCH w 2010r:

9-10.I.2010 cz. I - „Dobre Zmiany na Nowy Rok - Kobieto, Ty jeste najwaniejsza na wiecie!”
13-14.II.2010 cz.II - „Jak znale swojego mczyzn - czyli tsknota silnej kobiety za silnym mczyzn”
13-14.III.2010 cz.III - „ Twoje Wewntrzne Dziecko czeka na Ciebie, czyli Jak by doros kobiet o braniu odpowiedzialnoci za swoje ycie”
10-11.IV.2010 cz.IV „Jak si nie rozwie?”
15-16.V.2010 cz.V „Kryzys - najlepszy uzdrowiciel twojego ycia”
12-13.VI.2010 cz.VI „Wieczr cieplejszy ni ranek warsztat dla kobiet dojrzaych”

TERMINY WARSZTATW WYJAZDOWYCH w 2010:

24-28.III.2010
29.IV-3.V.2010

Miejsce:
Orodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

6-12 lutego 2010
KREATYWNE RELACJE
Sztuka i Relacje Wspierający Dotyk

Warsztat rozwoju osobistego

Kreatywne Relacje

Jak wzbogacać swoje relacje poprzez działania kreatywne: taniec, mandale, pracę z dźwiękiem, poezję i rozmowę opartą o autentyczne wypowiedzi

Prowadzi: Mateusz Wiszniewski

Sztuka i Relacje

Sztuka jest tu sposobem i pewnym podejściem do życia, rozumiana bardziej jako postawa kreatywna w ogóle, niż artystyczna. Poprzez teatr improwizacji, pracę z impulsem i opowieścią będziemy rozwijać świadomość swoich relacji.

Prowadzi Danuta Milewska.

Wspierający Dotyk

Jak możemy wspierać relacje poprzez masaż i dotyk; elementy różnych technik masażu wykonywane w parach -

prowadzą: Danuta Milewska, Mateusz Wiszniewski

OPIS WARSZTATÓW I PROWADZĄCYCH:

KREATYWNE RELACJE:

W czasie swojej wieloletniej praktyki setki razy widziałem i doświadczałem, jak poprzez wspólny taniec, rysowanie mandal, pracę z dźwiękiem i poezją łatwo i szybko ludzie zbliżają się do siebie, przekraczają niepewność i brak zaufania. Jak rodzi się otwartość, bliskość, szczerość. Nagle robi się fajnie i kreatywnie. Nagle odkrywamy i doświadczamy to, co czasami trudno znaleźć w codziennym życiu pełnym pośpiechu i zabiegania.

Jak wzbogacać swoje relacje z innymi, żeby były pasjonujące, kreatywne, oparte na autentycznym spotkaniu? Czy jest to możliwe w każdej relacji?

Kiedy, jakie warunki powinny być spełnione? Co nam może pomóc, a co nam w tym przeszkadza? Kiedy należy powiedzieć nie, a kiedy relacja i współdziałanie jest możliwe i dobroczynne? W trakcie warsztatu będziemy się uczyć jak być z druga osoba autentycznie, poprzez szczere mówienie o swoich potrzebach i ograniczeniach, poprzez bycie ze sobą w kontakcie. Będziemy się uczyć jak odnajdywać wspólne pole naszych potrzeb i możliwości, na którym możemy sobie pomagać, wspierać się, szanując siebie nawzajem.

Poprzez taniec, rysunek, masaż, dotyk, dźwięk i wizualizacje będziemy się uczyć jak nawiązywać głębszy kontakt, otwierać się na kreatywna inspiracje, szacunek i miłość. Odpowiemy sobie na pytania jak nawzajem się wspierać, jak pomagać sobie w przekraczaniu ograniczeń i zmianie wzorców.


Warsztat budowania kreatywnych relacji pomoże Ci w kreowaniu pełniejszych związków partnerskich, przyjacielskich, twórczych, zawodowych i duchowych, jak i nawiązaniu lepszej relacji ze sobą i poznaniu siebie i swoich wzorców relacji.

Mateusz Wiszniewski

Arteterapeuta, nauczyciel hawajskiego masażu Lomilomi i tańca Hula, instruktor Czi Kung-Healing Dao. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i obozów poświęconym technikom relaksacyjnym i wizualizacji-od 1994 roku, terapii tańcem i innym formom terapii ekspresyjnych-od 2000 roku. Jest autorem książek: Potęga Wizualizacji, Uzdrawiający Taniec, Huna w Samouzdrawianiu i Autoterapii, wydanych przez Studio Astropsychologii w Białymstoku.

SZTUKA I RELACJE.

Kreatywne rozwiązania układam w pracy artystycznej i arteterapeutycznej inspirowanej badaniami: Biegnąca z wilkami (C.P.Estés) i AlphaFemale (M. Grzesiak). W warsztacie Sztuka i Relacje chciałabym poprzez teatr improwizacji oraz pracę z impulsem i opowieścią zatrzymać się i wspólnie w grupie w określonym momencie przyjrzeć się relacjom, jakie nawiązujemy, jakie chcielibyśmy nawiązać, a może i takim, które z określonych powodów nie do końca są nasze i nas interesują. Dzień po dniu, w trakcie warsztatu będziemy się spotykać na nowo, ale jednocześnie z coraz głębszym doświadczeniem i pewnością, ze świeżymi pomysłami na własne relacje. Praktykując uważność, zachowując spontaniczność, w kontakcie z własnym ciałem i innymi osobami oraz zasobami twórczymi, jakie w sobie mamy, znajdziemy pytania. Doświadczyłam, że to one odpowiadają na wątpliwości i utrzymują w zdrowiu nasze bycie z innymi ludźmi.

Danuta Milewska

Artystka, arteterapeutka, autodydaktyk. Kreatywne rozwiązania układa w pracy artystycznej i arteterapeutycznej inspirowanej badaniami: Biegnąca z wilkami (C.P.Estés) i AlphaFemale (M. Grzesiak).
W działalności arteterapeutycznej prowadzi autorski program teatru improwizacji i ekspresji twórczej KREATORKI z kobietami osadzonymi w Zakładzie Karnym w Grudziądzu. Po realizacji projektu kobiet 7xK z Moniką Wirżajtys współpracuje obecnie nad spektaklem TEATR.doc+Rodzina, pracuje także z młodzieżą jako absolwentka kursów "Taniec Kreatywny, Terapia Tańcem" - Movimento. Studio Działań Kreatywnych Barbary Kowalewskiej, Tańce w Kręgu z Lynn Frances, Akademia Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych ATE. W praktyce artystycznej spełnia się jako performerka, działa na rzecz rozwoju międzynarodowego programu dla artystów Inkubator Sztuki, jest autorką programów i scenariuszy: Kreatorki, Tajemnice Marii, Pod powiekami: Pustelnik Johannes, Madonna w ciąży, Monologi 7xK
W relacjach z ludźmi ceni dynamiczny rozwój interakcji, świadomość, że współtworzy się relację i pozwolenie sobie na rozkoszowanie się byciem z drugim człowiekiem, na celebrowanie łyka herbaty.

Informacje i zapisy:

Mateuszwiszniewski@poczta.onet.pl, 0605 35 77 11, 0791 927 957.
Inwestycja:

Zgłoszenia do 12.01.2010 - cena 650 PL trening plus koszt pobytu - zakwaterowanie i wyżywienie od 600 do 732 PL w zależności od standardu pokoju (poniżej warianty); Zniżki dla par - minus 50PLN od osoby za trening.
Po 12.01.2010 - cena 750 PL trening plus pobyt .

Miejsce:

Ośrodek Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie. www.tuiteraz.eu

Nowe Kawkowo to  przepiękne, urokliwe  miejsce położone  wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej  10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami.  Cały teren leśno - łąkowy  obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i  jest   znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek  (zarówno pieszych jak i rowerowych) oraz innych form aktywności.  W okolicy znajduje się kilka jezior  ( Szałstry, Bałąg - najbliższe odległe jest o 3 km), niedaleko ma swoją siedzibę słynny Teatr Wiejski Węgajty.

Warunki noclegowe:
2 os. z łazienkami (6 pokoi - chiński, indyjski, sarmacki, pałacowy, zielony, metalowy)
- 2 os. bez łazienek (5 pokoi - różany, balkonowy, łąkowy, wrzosowy, żółty)
- 3 os. (1 pokój - kominkowy)
3 os. z łaz (1 pokój - tajski)
- 4 os. ( 2 pokoje - kapeluszowy, podróżniczy)
Cena pobytu w zależności od standardu pokoju od 47 do 69PLN za dobę plus wyżywienie wegetariańskie 53PLN za dobę, czyli od 100 do 122 za dobę.

Termin warsztatu:
początek 06.02.2010 godz. 16.00, zakończenie, 12.02.2010 godz. 12.00.
Dojazd:

Samochodem do Olsztyna. W Olsztynie należy skręcić w drogę 527 w kierunku na Morąg/ Pasłęk. Po około 10 km skręcić w prawo na Jonkowo. W Jonkowie wjechac na rynek i skręcić w lewo na Mostkowo. Po około 7 km dojedziesz do Nowego Kawkowa (po drodze mijając wieś o wdzięcznej nazwie Pupki). We wsi, zaraz po minięciu tablicy z napisem "Nowe Kawkowo", na łuku drogi należy skręcić w lewo w polną drogę na posesję między kamiennym murem ( to bardzo ważne - trzeba wjechać w kamienny mur, a nie drogę obok!!!). Polna droga prowadzi najpierw w górę przez pole, a następnie w dół przez las (przez chwilę się rozjeżdża ale zaraz schodzi z powrotem). Po ok. 2 km wjedź w drogę oznaczoną zakazem wjazdu (!). Po kilkunastu metrach wyjedziesz na Ośrodek Rozwoju Duchowego i Osobistego „Tu i Teraz” Nowe Kawkowo 52 A

Kontakt w sprawie szczegółów pobytu w Ośrodku: www.tuiteraz.eu, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0 602 219 382 , Maja Wołosiewicz 0 606 994 366

Twoje miejsce rezerwuje przesłanie przedpłaty 200 PLN na konto:
Merkury-Mateusz Wiszniewski, Millenium Big Bank S.A. nr konta: 08-11602202-0000000028169266 .

Opieka nad dziećmi: istnieje możliwość zaproszenia opiekunki dla dzieci. Wynagrodzenie opiekunki 5 PLN za godzinę od dziecka oraz 510 PLN (koszt pobytu i wyżywienia opiekunki) podzielony przez ilość rodziców. Czyli np przy 5 rodzinach dopłata 100 za pobyt i wyżywienie opiekunki. W sprawie opiekunki potrzebujemy zgłoszenia jak najszybciej. W zależności od ilości zgłoszeń podamy wysokość dopłaty za pobyt i wyżywienie opiekunki.

WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

 • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
  • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
  • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
 • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
 • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
 • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680