AKTUALNOŚCI:

sierpień 2009

 • 26.VII-1.VIII WAKACJE Z JOGĄ DLA POCZATKUJĄCYCH, prowadzi Jurek Jagucki
 • 28.VII – 1.VIII KURS I STOPNIA „MASAŻ DŹWIĘKIEM - MISAMI TYBETAŃSKIMI, WEDŁUG METODY PETERA HESSA”, prowadzi Kuba Dorosz
 • 2-8.VIII WAKACJE Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH, prowadzi Jurek Jagucki
 • 4-9.VIII „Kobieta z blaskiem - Body Mind Centering i Ruch Autentyczny”, prowadzi Kama Korytowska
 • 9-16.VIII WARSZTAT „POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI”, prowadzi Ewa Foley
 • 10-14.VIII WARSZTAT WOKALNY „GŁOS W PRZESTRZENI”, prowadzą Małgorzata Niklaus, Swietłana Bucka
 • 18-23.VIII USTAWIENIA SYSTEMOWE I RYTUAŁY „ŻYCIE , MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ”, prowadzi Victoria Schnabel
 • 18-23.VIII Alchemia Jogi i Labiryntu - Podróż przez czakry - Podróż przez Labirynt - Podróż przez życie, prowadzi Sylwia Hanff
 • 23-30.VIII WAKACJE Z EWĄ FOLEY – „ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU”, prowadzi Ewa Foley
 • wrzesień 2009

  • 4-6.IX. „WARSZTAT DLA KOBIET„ - „KSIĘŻYC NADAL JEST BOGINIĄ, A SŁOŃCE NADAL JEST BOGIEM...„, prowadzi Joanna Eichelberger
  • 4-6.IX WARSZTAT BĘBNÓW ZACHODNIOAFRYKANSKICH I TAŃCA AFRO DLA POCZATKUJĄCYCH, prowadzi Wojtek Pęczek
  • 18-27.IX „PRAKTYKA BYCIA OBECNYM„ INTEO KROK 2 – ZAAWANSOWANY TRENING DLA PRAKTYKÓW, prowadzi Collin Sisson
  październik 2009

  • 2-4.X „MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)– program redukcji stresu za pomocą uważności opracowany przez Jona Kabat-Zinna„, prowadzi Małgorzata Jakubczak
  • 2-4.X „ MASAŻ DŹWIĘKIEM WEDŁUG METODY PETERA HESSA (MISAMI TYBETAŃSKIMI) – KURS I STOPNIA„, prowadzi Kuba Dorosz
  • 8-11.X WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO, BUDZENIE ENERGII W MEDYTACJACH OSHO – „ENERGIA, ZMYSŁY, ŚWIADOMOŚĆ„, prowadzi Norbert Kulesza
  • 16-18.X. „SZTUKA POROZUMIENIA CZYLI ŚWIADOMA KOMUNIKACJA ZE ŚWIATEM„, prowadzi Małgorzata Jakubczak
  • 16-18.X WARSZTATY INTEGRALNEGO ROZWOJU WDŁ. KENA WILBERA, prowadzi Aleksander Teisseyre
  • 24-28.X KOBIETY & MĘŻCZYŹNI. SPOTKANIE Z CIENIEM - CZĘŚĆ 4. Zaawansowany warsztat INTEO dla wszystkich, którzy ukończyli Krok 2 Inteo. Prowadzą: Colin P. Sisson & Magdalena Janicka  2-8 sierpnia 2009
  LATO Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH - JOGA W PRZYRODZIE - DLA HARMONII CIAŁA, ODDECHU I UMYSŁU

  PROWADZĄ: JUREK I AŁŁA JAGUCCY

  Będziemy praktykować jogę pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów w położonym ok. 3 km od wsi, Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego Kawkowo Polana - być może znajdziesz tu wśród duktów leśnych i łąk upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia.

  Zajęcia przeznaczone są dla praktykujących jogę regularnie powyżej 2 lat i dla początkujących (do 2 lat) uczestników poprzedniego kursu. Zajęcia odbędą w 2 grupach w przestronnej (120 m2) sali, a niektóre na świeżym powietrzu.
  Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i spacery po okolicy. Program z Jogą obejmuje poranną pranajamę (ćwiczenia świadomego oddechu) i medytację i dopołudniową 2-godzinną lekcję asan, popołudniową 1,5 - godzinną lekcję jogi i codzienną krótką medytację kończącą dzień a także jeden lub dwa wykłady z podstaw teoretyczno-praktycznych jogi.
  Lato z jogą - to połączenie tradycji i świeżości! Aby pogłębić swoje doświadczenia z Jogą lub poznać czym jest?!Aby odpocząć w miejscach przyrodniczo atrakcyjnych ! Dla Uwolnienia się od stresu !
  Dla Spotkania siebie bliżej i głębiej - poza domowymi i zawodowymi obowiązkami !
  Zapraszamy do odpoczynku w twórczy sposób - służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i sercem

  Jurek Jagucki

  Dyplomowany nauczyciel yogi, mgr specjalista rehabilitacji ruchowej (fizjoterapeuta). Uczeń jednego z największych współczesnych mistrzów yogi B.K.S.Iyengara. Pobiera nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja). Po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie, uzyskuje certyfikat nauczyciela yogi od samego Mistrza. Od 1981 roku prowadzi regularne kursy yogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Łotwie. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior. Doskonali swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 25 lat praktykuje medytację zen.

   Ałła Jagucka

  Dyplomowany nauczyciel yogi, również skrzypaczka - absolwentka Akademii Muzycznej. Praktykuje yogę od 1990 roku, uprawniona do uczenia od 1996. Doskonała w kuchni wegetariańskiej. Jest matką 3 dzieci. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.

  Miejsce:

  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo, ok. 25 km od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl Byliśmy tu przed rokiem aby zobaczyć to miejsce i miejsce sprawdziliśmy - jest urokliwe, odbyło się tu w ostatnim czasie wiele warsztatów i kursów. Nowe Kawkowo to przepiękne, miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności. Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie w oryginalnie wykończonych pokojach (2 i 3 - 4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, galerię, księgarnię, bibliotekę, komfortową 120 m salę do ćwiczeń, saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Profesjonalnie wyposażona przestronna sala do jogi z pięknym widokiem.

  Koszt:
  1050,- zł od uczestnika kursu, 750,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 2-osob.
  960,- zł od uczestnika kursu, 660,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 3-osob.
  930,- zł od uczestnika kursu, 630,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 4-osob.
  840,- zł od uczestnika kursu, 520,- zł od osoby towarzyszącej - na strychu/materac/
  Studenci 10% zniżki, dzieci do 3 lat nieodpłatnie, powyżej 3 lat jak dorośli (lub do negocjacji z właścicielem, gdy dziecko nie korzysta z osobnego łóżka)
  Zgłoszenia: do 10 czerwca. Miejsca ograniczone!!!

  Dojazd:
  pociągiem do Olsztyna, autobusem do Nowego Kawkowa. Po uzgodnieniu możliwy transport z Olsztyna do N.Kawkowa. Samochodem: z Olsztyna drogą 527 do Gutkowa, stąd przez Jonkowo, Pupki do N. Kawkowa.

  Rozpoczynamy:
  zajęciami o godzinie 17.00 i kolacją o godzinie 19.00 w pierwszym dniu, a kończymy zajęciami rannymi i obiadem o godzinie 13.00 w ostatnim dniu. Wyżywienie bezmięsne: 2 posiłki (czyli obiad i kolacja), a w miejsce śniadania herbata z miodem i owoc. Dojazd we własnym zakresie komunikacją ogólnie dostępną lub samochodem

  Zgłoszenia:
  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  1. telefonicznie lub e-mailem wpis na listę, podając dane:
  Nazwisko i Imię, wiek, termin kursu, doświadczenie w jodze:
  a/ zaawansowane (powyżej 2 lat),
  b/ początkujące ( zerowe do 2 lat)
  2. wpłata zaliczki 400,- PLN na konto:
  Szkoła Jogi, Jerzy Jagucki,
  Kredyt Bank S.A. II O/Szczecin Nr 10 1500 1722 1217 2004 2647 0000,
  a kopie odcinka wpłaty wysyłasz na nasz adres listem lub faxem, mailem wraz z formularzem zgłoszenia (w załączeniu). Pozostała kwota wpłaty na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu lub jeśli wolisz prześlij na konto tydzień przed rozpoczęciem i przywieź ze sobą potwierdzenie.
  3. Zaliczka jest zwrotna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
  - Zabierz ze sobą odzież do ćwiczeń i jeśli masz swoją matę do jogi i pasek.
  - Dla dzieci 3 - 7 lat możliwość wynegocjowania niższej ceny za nocleg gdy dziecko śpi w łóżku z rodzicami.

  4 – 9 sierpnia 2009
  KOBIETA Z BLASKIEM – BODY MIND CENTERING I RUCH AUTENTYCZNY

  prowadzi Kama Korytowska

  Podczas warsztatu będziemy odkrywać co to znaczy być kobietą. Jak objawia się nasza kobiecość. Jakie niesiemy przekonania, które ograniczają nas w pełnym doświadczaniu siebie jako kobiety. Będziemy pracować w trzech blokach:

  CIAŁO - praca z ciałem w oparciu o metod Body Mind Centering i Ruch Autentyczny (praca z brzuchem, narządami rodnymi, praca z sensualnością, z ekspresją poprzez ruch i taniec).
  UMYSL - Praca z ograniczającymi wzorcami i przekonaniami.
  USTAWIENIA - każda uczestniczka będzie miała okazje (jeśli zechce) zrobić swoje ustawienie systemowe dotyczące jej kobiecości!

  METODY PRACY PROPONOWANE PODCZAS WARSZTATU:

  Ruch Autentyczny.
  Ruch Autentyczny kultywuje kontemplację umysłu, jasność percepcji oraz responsywność ciała i umysłu. Jest on szczególnym rodzajem oddawania się ruchowi i impulsom ciała, lecz także podkreśla świadomą pamięć ruchu oraz podejście, które pozwala raczej niż osądza. Ruch w tej formie powstaje bez wskazówek z zewnątrz, ale uczestnicy uczeni są jak rozwijać świadomość własnych impulsów ruchu, które stają się ich przewodnikami.

  Body Mind Centering:
  Metoda rozwinięta przez Bonnie Bainbridge Cohen USA, delikatnie zwraca naszą uwagę z powrotem do wnętrza ciała. Z czasem zaczynamy doświadczać jak umysł wpływa na ciało, a ciało na umysł i jak one są zintegrowane w jedną całość – bodymind. Przebudzamy świadomość ciała poprzez dotyk, oddech, wizualizację, dźwięk i ruch. Odnajdujemy jak ponownie zaufać ciału i wiedzy, którą ze sobą niesie.

  Psychologia somatyczna:
  Zajmuje się rozwojem poczucia własnej tożsamości, wpływem porodu na rozwinięcie woli i wzorców osobowości, odczuwaniem związku pomiędzy ciałem i umysłem, psychoneuroimmunologią, związkiem pomiędzy rozwojem emocjonalnym i neurologicznym.

  Metoda Ustawień Rodzinnych:
  Metoda rozwinięta przez Berta Hellingera. Jej celem jest odkrycie nieświadomego uwikłania z innymi członkami rodziny i bezwiednego powtarzania ich losów. Przyglądając się powiązaniom i uwikłaniom w losy innych członków ujawniamy nieświadome dynamiki, które mogą być przyczyną trudności klienta. Szukamy wtedy możliwości znalezienia rozwiązania uwikłania i uwolnienia klienta, tak aby mógł żyć swoim własnym życiem.

  KAMA KORYTOWSKA

  Jest absolwentką angielskiego Instytutu Integrative Bodywork and Movement Therapy (Psychologia Somatyczna, Ruch Autentyczny, Body-Mind Centering). Obecnie szkoli się w Ustawieniach Rodzinnych (u prof. Franza Rupperta w Monachium). Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i ustawień rodzinnych w Anglii i w Polsce. Od ponad dwudziestu lat mieszka i pracuje w Cambridge.

  Czas trwania:
  zaczynamy 4 sierpnia (wieczorem) we wtorek, kończymy 9 sierpnia obiadem w niedzielę; ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na obóz decyduje kolejność zgłoszeń!

  Uwaga:
  zajęcia będą prowadzone po polsku i angielsku

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

  Cena:
  590 zł + koszty pobytu i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie dziennie)

  Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  9-16 sierpnia 2009
  POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI KOBIETY - O ISTOCIE SAMOUZNANIA

  PROWADZI: EWA FOLEY

  Motto:
  W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ ZACZĄĆ OD NOWA!

  Podstawową definicją poczucia własnej wartości jest wiara w skuteczność własnego umysłu, w umiejętność myślenia, uczenia się, dokonywania własnych wyborów, podejmowania właściwych decyzji oraz radzenia sobie ze zmianami. W dzisiejszej gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i społecznej w naszym kraju, brak wiary w siebie, można powiedzieć, że jest jedynym problemem jaki mają ludzie. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości posiadają niezwykłą umiejętności: wiarę we własną skuteczność i szacunek do siebie. Na tym tygodniowym treningu TYLKO DLA KOBIET dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł,  emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

  To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

  • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
  • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
  • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
  • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
  • lepiej się komunikować
  • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
  • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
  • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
  • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
  • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
  • zregenerować się
  • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

  Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

  • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
  • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
  • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
  • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

  EWA FOLEY

  Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

  Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
  " Ewa Foley

  MIiejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

  Cena:
  1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

  Rozpoczęcie:
  23.VIII godz. 17.00

  Kontakt:
  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  Rezerwacja:
  Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley
  Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922
  Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

  Uwaga:
  Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

  10-14 sierpnia 2009
  GŁOS W PRZESTRZENI - RUCH, ODDECH, DŹWIĘK, ŚPIEW

  PROWADZĄ: MAŁGORZATA NIKLAUS, SWIETŁANA BUTSKAJA

  Podczas warsztatu czeka nas głęboka praca nad poszukiwaniem dźwięku własnego ciała. Dźwięku, który stanowi fundament dla budowy otwartego głosu - głosu, który nie kłamie, nie skrzypi, nie boli, nie meczy.

  Zajęcia opierają się na założeniu, że głos człowieka musi być jednym, nie podzielonym na kawałki, całym, mocnym i otwartym głosem. Harmonia ciała i ducha pomaga prowadzić głos tą drogą. Dlatego traktując głos człowieka jako całość, szukamy pomocy w sobie. Dotykamy warsztatowo różnych punktów rezonacyjnych - wydobywamy głos przez stopy, kolana, biodra, palce, łokcie. Poprzez pracę z ciałem odwołujemy się do jego wewnętrznej pamięci, odszukiwania pewnego rodzaju wrażliwości i gotowości. Proponujemy - proste ćwiczenia, które stwarzają przestrzeń dla oddechu, a potem dla śpiewu; budzenie ciała; strojenie ciała jako instrumentu; bieg leśny jako element swoistej leśnej filozofii; możliwość pracy z tekstem i osadzenia go w ciele; pracę z partnerem.

  Koncepcja pracy w grupie warsztatowej (a nie indywidualnych lekcji) wymaga od uczestnika pełnego zaangażowania, wyobraźni, wrażliwości i otwartości na pracę poprzez strojenie ciała i otwieranie głosu. Dochodzimy do prawdy o swoim głosie, a poprzez pracę nad nim dotykamy także sfery duchowości i głębi istoty człowieka. Warsztaty prowadzone są dla wszystkich zainteresowanych pracą z głosem, nie tylko dla aktorów i śpiewaków, ale dla ludzi którzy pracują z głosem (nauczycieli, dziennikarzy, trenerów, logopedów itd.).

  Pracujemy codziennie 6 godzin: 3 godziny przed i 3 po południu. Przewidujemy możliwość dodatkowej pracy indywidualnej lub w podgrupach - z tekstem, gestem oraz tańcem!!! Potrzebne jest wygodne, luźne ubranie do ćwiczeń w sali i w lesie, karimata, buty do biegu i na zmianę do sali, choć najlepszy jest kontakt bosą stopą z materią drewnianej podłogi!!!

  Swietłana Butskaya

  Jej praca z głosem opiera się na 25-letnim doświadczeniu - wtedy zaczęła śpiewać głosem otwartym, ludowym, za nauczycieli wybierając babcie ze wsi w czasie wypraw studenckich na Ukrainę i do Rosji. Do tego śpiewu z czasem dołączyły się inne doświadczenia wokalne i warsztatowe. Metoda jej pracy z głosem wypróbowana została w takich projektach jak Oresteja w reżyserii Petera Steina (Moskwa 1993- 1997), w warsztatach aktorskich w szkołach teatralnych w Warszawie, Łodzi, we Wrocławiu, na letnich szkołach śpiewu tradycyjnego Fundacji Muzyka Kresów, na różnych warsztatach głosowych w wieloletniej współpracy z Teatrem i Schola Teatru Węgajty na Warmii. Absolwentka Konserwatorium Moskiewskiego, doktor muzykologii, poszukuje i odtwarza materiały z muzycznych manuskryptów XVII w., szczególnie z okresu przełomu w rosyjskiej cerkiewnej tradycji XVII w.

  Małgorzata Dżygadło - Niklaus

  Współtwórca i aktorka Teatru Wiejskiego Węgajty i wokalistka Scholi Teatru Węgajty; instruktorka teatralna, scenograf, od lat 5 zajmuje się praktycznie ikonografią bizantyjską. Absolwentka Wydziału Architektury PW i scenografii ASP (Warszawa), od 22 lat mieszka na stałe na Warmii.

  MIiejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

  Cena:
  warsztat 500 zł + koszty wyżywienia i zakwaterowania

  Kontakt:
  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  Uwaga:
  Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

  18-23 sierpnia 2009
  USTAWIENIA SYSTEMOWE I RYTUAŁY - „ŻYCIE, MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ”

  PROWADZI: VICTORIA SCHNABEL

  Victoria Schnabel

  Należy do wąskiego grona najbardziej doświadczonych terapeutów praktykujących ustawienia systemowe, pracuje w Niemczech i w USA. Posiada wszechstronne wykształcenie psychoterapeutyczne (Rogers, gestalt, psychodrama, NLP, hipnoza ericksonowska, terapia pierwotnej więzi, psychologia głębi). Prowadzi samodzielne ustawienia od 1994r. Od 1996r. prowadzi liczne programy szkoleniowe w tym zakresie. Od wielu lat szczególnie intrygują ją podobieństwa między tym, co obserwujemy w ustawieniach, a tradycyjnymi rytuałami różnych kultur i płynące stąd możliwości wzbogacenia pracy ustawieniowej. więcej: www.victoria-schnabel.com

  Victoria Schnabel o warsztacie Życie , miłość i śmierć:
  Jeżeli nazywamy nasze życie dobrym, to z pewnością znaczny udział w tym ma miłość. Te dni dedykujemy naszemu dobremu życiu i wszystkiemu, co pomaga nam zmierzać w tym kierunku. Oznacza to również, że po wielokroć poszukiwać będziemy tego, co stało się z naszą miłością. W tym celu będziemy pracować ustawieniami systemowymi, które przeplatają się z rytuałami i technikami szamańskimi, gdzie wielokrotnie zaangażowana będzie cała grupa. Rodzaj ustawień, który wypracowałam i który jest mi najbliższy można określić powiedzeniem: "Z chaosu rodzą się gwiazdy...

  Ustawienia systemowe

  Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp.
  Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

  CENNIK:
  850 zł warsztat + koszty zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie 50 zł/dzień).

  ROZPOCZĘCIE:
  18.VIII (wtorek) w godzinach poobiednich, zakończenie obiadem 23.VIII (niedziela)

  MIEJSCE:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

  Uwaga!!!
  - Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

  KONTAKT: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  18-23 sierpnia 2009
  ALCHEMIA JOGI I LABIRYNTU – PODRÓŻ PRZEZ CZAKRY - PODRÓŻ PRZEZ LABIRYNT – PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE

  PROWADZI: SYLWIA HANFF

  W programie poranne i popołudniowe sesje jogi kundalini, oraz wieczorne medytacje: medytacja labiryntu (z użyciem repliki słynnego labiryntu z Chartres), taniec sufich, medytacja chodzona, spotkania, rozmowy, wykłady. Program stanowi całość i został tak skomponowany, aby zaproponowane praktyki pogłębiały się wzajemnie.

  MEDYTACJA LABIRYNTU

  „W labiryncie nie możesz się zgubić, możesz się odnaleźć”
  [Hermann Kern]

  Medytacja labiryntu jest przeznaczona dla ludzi o różnym światopoglądzie: różnego wyznania i ateistów. Jest to starożytna medytacja chodzona/w ruchu, która wycisza umysł i sprzyja autorefleksji. Labirynt to uniwersalny symbol i archetyp wewnętrznej przemiany, odrodzenia i drogi prowadzącej do własnego wnętrza; jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, dającym dostęp do źródła mądrości i kreatywności; uzdrawia, wzmacnia intuicję, służy osiągnięciu pełnej integracji. W trakcie przemierzania labiryntu, podświadomość zostaje poruszona nie tylko przez akt chodzenia, a także przez strukturę labiryntu. Ścieżka labiryntu jest metaforą ludzkiego życia, a jej przemierzanie jest symboliczną podróżą do własnego wnętrza. Uczy by być obecnym i doświadczać tego, co dzieje się tu i teraz Droga do środka oczyszcza umysł i otwiera serce. Centrum labiryntu to cicha, wewnętrzna przestrzeń, w której zawsze znajdujemy to, czego potrzebujemy w danym momencie. Droga powrotna pozwala zintegrować doświadczenie i wrócić do świata zewnętrznego.
  Medytacja labiryntu dotyczy tylko i wyłącznie tego typu labiryntu, który składa się z pojedynczej ścieżki, tworzącej skomplikowany wzór, zawsze prowadzącej do centrum. Nie ma w nim ślepych zaułków, ani trików. Ścieżka daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala idącym osiągnąć głębokie skupienie wewnętrzne. Labirynt to archetypowy wzór mający moc transformacji świadomości. Uruchamia archetypowe siły zmieniające ludzkie życie
  Na całym świecie funkcja labiryntu wiązała się z rytuałami odrodzeniowymi. Labirynt, jako archaiczny symbol Świętej Matki i regenerujących sił Matki Ziemi, pojawiał się w starych kultach związanych ze zmianą pór roku i odnawiania się życia. Labirynt to także symbol tajemnicy życia i śmierci oraz tajemnicy odrodzenia: konfrontacji i pokonania śmierci.

  JOGA KUNDALINI

  Joga Kundalini to jeden ze starożytnych, indyjskich systemów rozwoju zawierający techniki ruchu, oddechu, medytacji i mantry. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym (zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, wzmacnia i reguluje system nerwowy i hormonalny) oraz stymuluje umysł, daje nam stabilność i pewność siebie w obliczu stresu. Joga Kundalini - joga świadomości to dynamiczna joga polegająca na umiejętnym pobudzaniu energii kundalini drzemiącej u podstawy kręgosłupa. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało i umysł, zwiększa świadomość siebie i świata, daje poczucie jedności i pełni. Praktyka obejmuje: krije - usystematyzowane zestawy ćwiczeń, pranajamę - techniki oddechowe, mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii, mantry – pracę z wibracją dźwięków, medytacje statyczne i dynamiczne.

  Jednoczesne wykorzystanie tych technik pozwala na pracę z całą strukturą energetyczną człowieka, pomaga uwolnić i oczyścić zablokowane w ciele emocje, które nie pozwalają nam na realizację naszego potencjału, daje możliwość głębokiego doświadczenia siebie, poszerza świadomość, otwiera na kontakt ze światem, wzmacnia intuicję i umiejętność odczuwania radości życia.

  SYLWIA HANFF

  Ukończyła filozofię na UW, nauczycielka medytacji labiryntu (obecnie realizuje program Labyrinth Facilitator Training prowadzony przez Veriditas/USA); nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA); od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie Kawkowie (25 km od Olsztyna)

  Cena:
  550 zł + koszty wyżywienia i noclegów

  Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  23-30 sierpnia 2009
  ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU

  PROWADZI: EWA FOLEY

  POZYTYWNE NASTAWIENIE JEST MAŁĄ RÓŻNICĄ, KTÓRA POWODUJE DUŻĄ RÓŻNICĘ...

  Zapraszamy na zajęcia oparte na holistycznej koncepcji tożsamości człowieka, odzwierciedlającej hinduskie przysłowie:
  człowiek jest jak dom o czterech pokojach - jest pokój ciała, umysłu, emocji oraz ducha.

  W PROGRAMIE:

  • jak zbudować pozytywną postawę życiową; jak mądrze zarządzać swoim życiem, jak zostać zakochanym w życiu optymistą; jak żyć i oddychać świadomie; jak używać wyobraźni dla zdrowia i szczęścia; jak dokonywać dobrych i trwałych zmian; jak oczyszczać i wzmacniać swoją energię życiową;

  To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

  • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
  • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
  • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
  • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
  • lepiej się komunikować
  • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
  • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
  • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
  • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
  • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
  • zregenerować się
  • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

  Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

  • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
  • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
  • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
  • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

  EWA FOLEY

  Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

  Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
  " Ewa Foley

  MIiejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

  Cena:
  1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

  Rozpoczęcie:
  23.VIII godz. 17.00

  Kontakt:
  www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
  www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  Rezerwacja:
  Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley
  Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922
  Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

  Uwaga:
  Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

  ----------------------------------------

  Motto:
  W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ ZACZĄĆ OD NOWA!

  Podstawową definicją poczucia własnej wartości jest wiara w skuteczność własnego umysłu, w umiejętność myślenia, uczenia się, dokonywania własnych wyborów, podejmowania właściwych decyzji oraz radzenia sobie ze zmianami. W dzisiejszej gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i społecznej w naszym kraju, brak wiary w siebie, można powiedzieć, że jest jedynym problemem jaki mają ludzie. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości posiadają niezwykłą umiejętności: wiarę we własną skuteczność i szacunek do siebie. Na tym tygodniowym treningu TYLKO DLA KOBIET dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł,  emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

  To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

  • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
  • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
  • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
  • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
  • lepiej się komunikować
  • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
  • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
  • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
  • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
  • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
  • zregenerować się
  • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

  Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

  • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
  • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
  • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
  • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.
  2-4 października 2009
  „ KSIĘŻYC NADAL JEST BOGINIĄ, A SŁOŃCE NADAL JEST BOGIEM..”

  PROWADZI: JOANNA EICHELBERGER

  Zapraszamy na warsztat dla kobiet, które chcą wrócić do siebie i tęsknią za Pierwotną Matką. Zapraszamy kobiety, które chcą poznać i tworzyć Kobiece Kręgi na spotkanie, podczas którego będziemy:

  • Celebrować Ceremonię Pełni, która niesie porozumienie wszystkim istotom ponad podziałami religijnymi.
  • Doświadczymy, dlaczego tworzenie kręgów kobiecych i męskich niesie nadzieję na zbudowanie nowej, zdrowej cywilizacji i harmonii miedzy płciami.
  • Uczestniczyć w Ceremonii dla Nienarodzonych z kobietami, które straciły dzieci w wyniku aborcji lub poronienia. Będziemy goić ranę po stracie i włączać dzieci nienarodzone do naszych rodzin.
  • Przyglądać się, dlaczego kobieca intuicja i instynkt zostały w patriarchalnej kulturze zakamuflowane, jako sekrety i tajemnice, - co obcięło kobietom kły i pazury. Będziemy tkać nasze „bitewne płaszcze” z naszych blizn i sukcesów.
  • Ćwiczyć medytację, aby ocalić nasz duchowy kręgosłup i móc wejść bez lęku w XXI wiek.
  • Ćwiczyć Techniki Emocjonalnej Wolności (Emotional Freedom Technics - EFT) i ćwiczenia oddechowe stworzone ponad 500lat temu dla kobiet przez kapłanki inkaskie.
  Zabierzcie swoje ukochane stroje, biżuterię, pieśni, instrumenty i wiersze, aby w pełni zanurzyć się w nasz Kobiecy Wszechświat.

  JOANNA EICHELBERGER:

    Założycielka Kręgu Kobiet. Od wielu lat prowadzi Ceremonię Pełni w różnych miastach Polski. Ma 20-letnie doświadczenie w medytacji pod kierunkiem Toni Packer. Współtwórczyni i nauczycielka społecznej szkoły podstawowej. Autorka programu "Być kobietą - trening poszukiwania tożsamości na poziomie szkoły podstawowej". Artysta plastyk ( ukończyła grafikę na Warszawskiej ASP ). Matka trzech synów.

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

  Cena:

  360 zł + koszty pobytu i wyżywienia Rozpoczęcie warsztatu w piątek 18.IX kolacją o godz. 18.00 , zakończenie w niedzielę obiadem o godz.14.00
  www.kawkowopolana.pl , kawkowo@kawkowopolana.pl www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  Kontakt:
  biuro Ośrodka (zapisy i informacje) 0662759576 Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 00606994366

  18-27 września 2009
  „PRAKTYKA BYCIA OBECNYM” INTEO KROK 2- ZAAWANSOWANY
  TRENING DLA PRAKTYKÓW

  PROWADZI: COLLIN SISSON

  Jak nie wycofywać się z życia i jak nie zatracać się w świecie zewnętrznym? Jak pozostawać w swoim wewnętrznym centrum cokolwiek się dzieje? Odpowiedź na te pytania oferuje proces INTEO, który opierając się na praktyce wewnętrznego wglądu i bycia w sobie obecnym - poprzez czucie i doświadczanie siebie, prowadzi do integrowania całego naszego wnętrza. Odblokowuje nasz naturalny oddech, uwalnia stres z ciała i psychiki, budzi naszą żywotność, kreatywność i wewnętrzną moc. W wyniku praktykowania obecności stajemy się odpowiedzialni za własne odbieranie i doświadczanie świata w którym żyjemy, a to prowadzi nas do wewnętrznej wolności, otwartego serca, odprężonego ciała i wzrastającego połączenia ze swoja prawdziwą naturą. Budzimy się do źródła harmonii i spokoju w nas. Trening Krok 2 to Transformująca podróż do swego wnętrza. Jest on dla wszystkich którzy chcą pogłębić swoja praktykę obecności, poszerzyć świadomość siebie i podnieść jakość swojego życia. Uwaga: przed wzięciem udziału w treningu należy wcześniej ukończyć od 6 do 10 sesji indywidualnych u licencjonowanego praktyka Inteo.

  COLIN P. SISSON

  Światowej sławy pisarz, nauczyciel i trener rozwoju osobistego. Autor ośmiu poczytnych książek. Znany jest ze swojej charyzmy, poczucia humoru i szczególnej atmosfery jaką wprowadza na swoich zajęciach. Jego doświadczenie, intuicja, zdolność do współodczuwania inspiruje ludzi do bardziej świadomego i twórczego życia. Transformujące warsztaty Sissona ukończyło wielu ludzi na całym świecie.

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

  Cena:
  1900 zł + koszty pobytu i wyżywienia (lub 1700 zł jeśli zaliczka zostanie wpłacona do 1.IX.)
  Rozpoczęcie warsztatu 19.IX w sobotę rano śniadaniem o godz. 8.30 (możliwość przyjazdu już w piątek wieczorem 18.IX) , zakończenie w niedzielę obiadem o godz. 13.00 www.kawkowopolana.pl , kawkowo@kawkowopolana.pl www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  Kontakt:
  biuro Ośrodka (zapisy i informacje) 0662759576 Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 00606994366

  2-4 października 2009
  „ MASAŻ DŹWIĘKIEM WEDŁUG METODY PETERA HESSA (MISAMI TYBETAŃSKIMI) - KURS I STOPNIA”

  PROWADZI: KUBA DOROSZ

  „Kurs I stopnia - Praca z dźwiękiem mis tybetańskich”

  Celem warsztatu jest przekazanie podstawowych zasad masażu dźwiękiem mis tybetańskich. Uczestnicy poznają misy dźwiękowe i ich właściwości, doświadczają masażu dźwiękiem na sobie, uzyskują instrukcje dotyczące jego zastosowania i samodzielnie wykonują masaż pod okiem i opieką instruktora. Istotnym elementem kursu jest doświadczanie ciałem dźwięku mis, oswajanie się z ich wibracją, możliwości ich zastosowania oraz poznanie obszarów ciała gdzie masaż dźwiękiem jest skuteczny. Kurs dopełnia zapoznanie się z doświadczeniami osoby aktywnie pracującej tą metodą (instruktor), wymiana pierwszych doświadczeń, zabawy z dźwiękiem, określenie gamy zastosowań oraz granic bezpieczeństwa, jak również informacje na temat historii metody oraz jej twórcy. Uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia kursu, umożliwiający kontynuowanie nauki w celu uzyskania uprawnień masażysty dźwiękiem. W trakcie kursu uczestnicy będą mogli zakupić atestowane misy po zniżkowych cenach.

  ”Masaż i terapia dźwiękiem mis tybetańskich”

  Zapewnia szybkie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia i relaksu. Dzięki harmonizującemu działaniu na poziomie komórkowym, uwalnia od skutków nadmiernego stresu: likwiduje ból i wzmożone napięcie mięśni - w szczególności karku i pleców; usuwa lub znacząco łagodzi bóle głowy; uspokaja i pogłębia oddech; reguluje funkcje układu krążenia i przewodu pokarmowego; doskonale zwalcza bezsenność. Dźwięki mis odbierane są bardzo pozytywnie. Stanowią subtelną i przyjemną technikę terapeutyczną, często zaskakującą swoją skutecznością. Doskonale sprawdza się w rehabilitacji. Poprawiając ukrwienie i transport płynów ustrojowych, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek oraz eliminację toksyn i złogów. Poprawia odżywienie i elastyczność skóry, dzięki czemu zwiększa efekt zabiegów kosmetycznych. W trakcie terapii następuje poprawa zdrowia nie tylko na poziomie fizycznym, obserwuje się również korzystne zmiany na poziomie psychiki - wzrost poczucia bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości, wzrost kreatywności oraz zdolności koncentracji.

  Takie kompleksowe oddziaływanie na ciało, umysł i biopole człowieka - wzmacnia siły samoleczenia, pozwala odzyskać harmonię wewnętrzną i radość życia.

  JAKUB DOROSZ

  Dyplomowany specjalista medycyny naturalnej, członek Akademii Terapii Naturalnych i Polskiego Stowarzyszenia Masażu i Terapii Dźwiękiem wg metody P. Hessa.W swojej pracy łączy różne metody naturalne, stosownie do potrzeb konkretnej osoby. Stosuje m.in.: techniki medycyny manualnej, masaż holistyczny, dietetykę profilaktyczną i leczniczą, masaż i terapię dźwiękiem gongów i mis tybetańskich, bioterapię i światłoterapię, ziołolecznictwo i akupunkturę. „Dobrana indywidualnie terapia, poprzedzona wnikliwą diagnozą, umożliwia oczyszczenie i regenerację organizmu, uzupełnienie ewentualnych niedoborów, wzrost odporności i pobudzenie naturalnych sił samouzdrawiających. Pozwala to uniknąć, bądź zlikwidować uciążliwe, często trudne do wyleczenia dolegliwości, takie jak bóle pleców, stawów, głowy i inne, problemy żołądkowo-jelitowe, alergie i nietolerancje pokarmowe, nadwagę, bezsenność oraz wiele innych tzw. schorzeń cywilizacyjnych. Medycyna naturalna, - to przede wszystkim medycyna profilaktyczna. Warto skorzystać z tego co oferuje, aby ,,wyprzedzić” chorobę. Wszak lepiej zapobiegać niż leczyć”.

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

  Cena:
  300 zł warsztat zł + koszty wyżywienia i pobytu

  Kontakt:
  www.kawkowopolana.pl , kawkowo@kawkowopolana.pl www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl biuro Ośrodka (zapisy i informacje) 0662759576 Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 00606994366


  Uwaga:
  konieczność potwierdzenia zgłoszenia na kurs najpóźniej na 30 dni przed datą jego rozpoczęcia oraz konieczność wpłaty zaliczki w kwocie 200 zł najpóźniej na 3 tyg. przed rozpoczęciem kursu.

  9-11 października 2009
  WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO

  Prowadzi: Norbert Kulesza

  Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho (Dynamiczna, Kundalini, Dzwieki Czakr, Oddychanie Czakrami, Nadabrahma, Nataraj, No-Dimensions, Vipassana, Sekret Zlotego Kwiatu, Gourishankar, itd.), które stanowią trzon codziennych praktyk w Aszramie w Punie. Każdego dnia odbywa się prezentacja technik medytacji Osho, z przerwami na posiłek. Każda technika trwa godzinę. Podczas warsztatu obowiązuje milczenie, z wyjątkiem wieczornych sharingow (dzielenia się doświadczeniami). Nasz warsztat przypomina bardziej odosobnienie. Uczestnicy nie rozmawiają ze sobą (możliwe jest zapytanie dotyczące samej techniki bądź zwrócenie się na osobności z jakimś problemem bezpośrednio do prowadzącego), nie spożywają wspólnie posiłków. Podczas dwóch dni obowiązuje całkowite skupienie, nawet w przerwach pomiędzy poszczególnymi technikami medytacji nie należy się rozpraszać.

  Założeniem jest, ze każdy z uczestników zajęć jest "sam", totalnie "sam", by nie przejmował się obecnością innych, potrafił się całkowicie wyizolować w skupieniu /koncentracji /medytacji. Prowadzący daje szczegółowe instrukcje dotyczące wykonywanych medytacji, w ich trakcie także pomaga uczestnikom. Osoby biorące udział w warsztacie na dwa dni wyłączają się całkowicie z "normalnej" aktywności dnia codziennego. Warsztat ten można nazwać "spotkaniem z własną samotnością"...

  Prowadzący: Norbert Kulesza
  uczeń Osho od 1988 roku, założyciel Fundacji Przyjaciół Osho. Instruktor medytacji Osho od 1993 roku, kończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii, Holandii i Niemczech. 

  Jak pisał Osho:

  "Moja cała praca polega na tym, żeby zburzyć wszystkie kłamstwa, które cię otaczają i nie zastępować ich niczym - po prostu zostawić cię nagiego we własnej samotności. Tylko w samotności możesz znaleźć prawdę - bo to ty jesteś tą prawdą.
  Człowiek nie nauczył się jeszcze, jak poznać piękno samotności. Zawsze tęskni za kimś, zawsze pragnie być z kimś - z przyjacielem, z żoną, z mężem, z dzieckiem... z kimś. Stworzył więc społeczności, kluby, partie, ideologie, kościoły. U podstaw tego tkwi potrzeba, by jakoś zapomnieć o własnej samotności. Będąc powiązanym z tak wieloma tłumami próbujesz zapomnieć o czymś, co pojawia się natychmiast po zapadnięciu ciemności - o tym, że urodziłeś się samotny, że umrzesz samotny, że cokolwiek robisz - jesteś samotny.
  Samotność to odkrywanie samego siebie. Osamotnienie to tęsknota za innymi, dopominanie się o innych, uzależnienie od innych. Stąd, ktoś inny ma nad tobą władzę, a ty masz władzę nad kimś innym. Osamotnienie jest słabością. Samotność jest siłą.
  Jesteśmy sobie obcy. Być może spotkaliśmy się i żyjemy razem, ale nasza samotność jest zawsze z nami. Przestań uciekać od siebie samego i zatapiać się w różnych rodzajach narkotyków, relacji, religii. Nie przerzucaj własnych problemów na innych. Każdy musi sam rozwiązywać własne problemy, a nie ma ich zbyt wiele wszystkie są wynikiem jednego, którego nie rozwiązałeś dotychczas. Problem ten tkwi w tym, jak wejść we własną samotność bez lęku? Moment, w którym wejdziesz we własną samotność bez lęku, będzie tak pięknym i ekstatycznym doświadczeniem, że nie istnieje nic, z czym mógłbyś to porównać.
  Zaakceptuj samotność radośnie, wejdź w nią tak głęboko, jak to tylko możliwe. Im głębiej się znajdziesz, tym odleglejsze staną się wszystkie problemy. Nie ma już potrzeby potrzebować, nie ma potrzeby być potrzebnym. I chwila gdy dotkniesz samego centrum własnego istnienia będzie oznaczała, że dotarłeś do domu."

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

  Koszt warsztatu:
  360 zł + koszty pobytu i wyżywienia 300 zł plus koszt zakwaterowania i wyżywienia (wyżywienie 50 zł za dzień, nocleg w zależności od standardu pokoju od 30 do 65 zł za noc. )

  Kontakt:
  Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) kawkowo@kawkowopolana.pl
  , Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 00606994366  16-18 października 2009
  „ SZTUKA POROZUMIENIA CZYLI ŚWIADOMA KOMUNIKACJA ZE ŚWIATEM”

  PROWADZI:MAŁGORZATA JAKUBCZAK

  Nasze życie to ciągłe spotkania - ze sobą, z najbliższymi, z przyrodą, z całym otoczeniem. Spotkania polegają na rozmowie, wymianie, dzieleniu się tym, co jest dla nas ważne. Nie można się nie komunikować, więc nieustannie wysyłamy i odbieramy sygnały, wiadomości, informacje. Od tego jak się komunikujemy zależy jakość naszych spotkań, a więc relacji ze sobą i światem i w efekcie - jakość naszego życia. Sztuka Porozumienia to klucz to świadomego życia w zgodzie ze sobą i ze światem. Celem warsztatu jest poznanie dynamiki relacji międzyludzkich oraz rozwijanie umiejętności:

  • świadomość intencji, wartości i priorytetów deklarowanych i realizowanych .
  • uważne podejmowanie decyzji.
  • radzenie sobie z trudnymi uczuciami, zaspokajanie własnych potrzeb z szacunkiem do innych osób.
  • nawiązywanie i utrzymywanie kontaktu ze sobą, rozpoznawanie uczuć i stojących za nimi potrzeb
  • interpersonalnych/ świadomej komunikacji międzyludzkiej:
  • jasne i proste wyrażanie swojej prawdy;
  • empatyczne słuchanie, reagowanie trudne komunikaty, oskarżenia i odmowę;
  • radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w relacjach;
  • rozwiązywanie konfliktów bez strat emocjonalnych;
  • przezwyciężanie kryzysów w związkach.

  MAŁGORZATA JAKUBCZAK:

  Współzałożycielka Instytutu Zastosowań Uważności. Pedagog-humanista, specjalistka w dziedzinie doskonalenia umiejętności psychospołecznych osób dorosłych. Pracuje w Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Opracowuje i realizuje programy szkoleniowe z obszaru psychoedukacji, profilaktyki i promocji zdrowia( redukcja stresu, zapobieganie wypaleniu zawodowemu). Zajmuje się rozwojem miękkich kompetencji: komunikacji, budowania relacji, zarządzania stresem, samorealizacji. Jest autorką programu rozwoju kompetencji osobistych ”Sztuka Porozumienia”. Prowadzi liczne szkolenia: warsztaty, treningi, kursy adresowane do klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jest w trakcie certyfikacji nauczycielskiej MBSR, studiuje w The Institute for Mindfulnesss Based Approaches Niemcy/Szwajcaria. Instytutu Zastosowań Uważności zorganizował pierwsze w Polsce szkolenie dla trenerów MBSR we współpracy z The Institute for Mindfulnesss Based Approaches .

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

  Cena:
  cena: 300 zł+ koszty pobytu i wyżywienia Rozpoczęcie warsztatu w piątek 16.X śniadaniem o godz. 9.00 (możliwość przyjazdu już w czwartek wieczorem), zakończenie w niedzielę kolacją o godz. 17.00 www.kawkowopolana.pl , kawkowo@kawkowopolana.pl www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  Kontakt:
  biuro Ośrodka (zapisy i informacje) 0662759576 Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 00606994366

  16-18 października 2009
  TRENING INTEGRALNEGO ROZWOJU (OPARTY NA PROGRAMIE INSTYTUTU INTEGRALNEGO KENA WILBERA)

  PROWADZI: ALEKSANDER TEISSEYRE

  Zapraszamy serdecznie do udziału w specjalnym programie osoby, które interesują się podejściem integralnym i chcą stworzyć lub wzmocnić swój własny program rozwoju obejmujący ciało, umysł i sferę duchową.
  Przez praktykę rozwojową rozumiemy regularne działania, których celem jest wzmacnianie nas samych, a więc ćwiczenia fizyczne, zdobywanie wiedzy, psychoterapię, czy medytację. Praktyka integralna to praktyka wszechstronna, która obejmuje wszystkie główne aspekty ludzkiej natury: ciało, umysł, obszar duchowy.
  Taka metoda długofalowej pracy nad sobą została opracowana w Instytucie Integralnym Kena Wilbera. Praktykowanie wg. zaleceń Instytutu można polecić każdemu. Jest to podejście niezwykle skuteczne, prowadzące do zintegrowanego, harmonijnego rozwoju. Przyspiesza rozwój świadomości i promuje zdrowie, dobrostan i energię.
  Warsztat wprowadzający przedstawia uczestnikom różne elementy tej metody. Przez wykłady, dyskusje, ćwiczenia i teorię (więcej ćwiczeń niż teorii) uczestnicy przyswoją sobie szereg narzędzi służących rozwojowi.
  Tematyka warsztatu dotyczy zasad treningu integralnego, pracy z ciałem, ćwiczeń koncentrujących umysł, pracy w obszarze duchowym i pracy z „cieniem” (poszerzanie obszaru samoświadomości). Warsztat jest gruntownym wprowadzeniem do praktyki integralnej, umożliwiającym stworzenie własnej praktyki przy pomocy przyswojonych narzędzi.
  Warsztat ma zachęcić i zainspirować do ciągłej, długofalowej praktyki rozwojowej. Osiąga to przez stworzenie przestrzeni i atmosfery w której praktykowanie staje się łatwe i naturalne, tak że trudno sobie wyobrazić alternatywę.

  Ken Wilber i Teoria Integralna

  W oparciu o dorobek kulturowy wielu epok tak na Zachodzie jak i na Wschodzie, Wilber stworzył syntezę wszystkiego, co do tej pory stworzyła ludzkość - nauki, religii, filozofii, sztuki. Owocem tej pracy jest Teoria Integralna, w której zbudował uniwersalny schemat porządkujący na nowo Kosmos. Kosmos, pisany z dużej litery, oznaczający całą rzeczywistość. Składa się na nią Fizjosfera (świat materii i energii), Biosfera (sfera życia), Noosfery (umysł) oraz Teosfery (sfera Ducha). Ta perspektywa kontrastuje z "płaską ziemią", koncepcją całkowicie materialnego świata.
  Przez ostatnie trzydzieści lat Wilber wydał dwadzieścia dwie książki i pisze dalej. Nazywany jest "długo oczekiwanym Einsteinem świadomości". Jest najczęściej tłumaczonym na obce języki autorem książek naukowych. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych porzucił samotniczy styl życia i stanął na czele Instytutu Integralnego z siedzibą w Boulder, Colorado, który założył wraz z grupą kilkuset wybitnych ekspertów wielu dziedzin i przywódców duchowych. Misją Instytutu Integralnego jest propagowanie podejścia integralnego i jego zastosowań. Do ruchu integralnego przyłączyło się już kilka amerykańskich uniwersytetów, które oferują studia wyższe (w tym również studia doktoranckie), bazujące na modelu Wibera.

  Aleksander Teisseyre

  Psycholog, trener. Przez 20 lat mieszkał i pracował w Australii. Ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Macquarie w Sydney. W Australii zdobył kwalifikacje psychoterapeuty i trenera. Od roku 2004 współpracuje z Instytutem Psychoimmunologii. Zajmuje się coachingiem, psychoterapią krótkoterminową oraz szkoleniami dla menedżerów. Od ponad 20 lat interesuje się Kenem Wilberem i jego Teorią Integralną. Stosuje podejście integralne w psychoterapii i coachingu. Ukończył szkolenie na temat zastosowania Modelu Integralnego w biznesie, zorganizowane przez Instytut Integralny w Denver, USA.

  Miejsce:
  Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

  Cena:
  360 zł + koszty pobytu i wyżywienia

  Kontakt:
  Biuro Ośrodka (zapisy i informacje) 0662759576 Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 00606994366
  www.kawkowopolana.pl , kawkowo@kawkowopolana.pl www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

  WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

  Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

  • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
   • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
   • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
  • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
  • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
  • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

  WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
  „U ŹRÓDŁA”
  00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
  Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
  48 1160 2202 0000 0000 45533680