AKTUALNOŚCI:

lipiec 2009

 • 5- 12.VII WARSZTAT NLP „ŻYCIOWY SEKSTANS – CZYLI JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ”, prowadzi Rafał Sowiński
 • 5-12.VII WARSZTAT ANTYSTRESOWY „SZTUKA RADZENIA SOBIE ZE STRESEM”, prowadzi Ewa Foley
 • 12-19.VII LETNI OBÓZ Z METODĄ FELDENKRAISA, prowadzi Jacek Paszkowski
 • 13-19.VII Living Dance Form, prowadzi Joanna Łukaszewicz – Bernady (grupa otwarta, dla początkujących)
 • 16-19.VII USTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE), prowadzi Marek Wilkirski
 • 19-26.VII DANCE MOVEMENT THERAPY „W POSZUKIWANIU MOJEGO TAŃCA – RUCH A TOŻSAMOŚĆ”, prowadzi Iza Dominko
 • 20-26.VII Letni obóz medytacyjny Osho - Energia - Zmysły - Świadomość, prowadzi Norbert Kulesza
 • 21-26.VII DANCE ALIVE – KURS TRENERSKI, prowadzi Joanna Łukaszewicz-Bernady (grupa zamknięta)
 • 26.VII-1.VIII WAKACJE Z JOGĄ DLA POCZATKUJĄCYCH, prowadzi Jurek Jagucki
 • 28.VII – 1.VIII KURS I STOPNIA „MASAŻ DŹWIĘKIEM - MISAMI TYBETAŃSKIMI, WEDŁUG METODY PETERA HESSA”, prowadzi Kuba Dorosz
sierpień 2009

 • 2-8.VIII WAKACJE Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH, prowadzi Jurek Jagucki
 • 4-9.VIII „Kobieta z blaskiem - Body Mind Centering i Ruch Autentyczny”, prowadzi Kama Korytowska
 • 9-16.VIII WARSZTAT „POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI”, prowadzi Ewa Foley
 • 10-14.VIII WARSZTAT WOKALNY „GŁOS W PRZESTRZENI”, prowadzą Małgorzata Niklaus, Swietłana Bucka
 • 18-23.VIII USTAWIENIA SYSTEMOWE I RYTUAŁY „ŻYCIE , MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ”, prowadzi Victoria Schnabel
 • 18-23.VIII Alchemia Jogi i Labiryntu - Podróż przez czakry - Podróż przez Labirynt - Podróż przez życie, prowadzi Sylwia Hanff
 • 23-30.VIII WAKACJE Z EWĄ FOLEY – „ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU”, prowadzi Ewa Foley
wrzesień 2009

 • 6-13.IX WARSZTAT BĘBNIARSKI, prowadzi Wojtek Pęczek
 • 19-27.IX. INTEO KROK 2- ZAWANSOWANY TRENING DLA PRAKTYKÓW, prowadzi Collin Sisson
październik 2009

 • 2-4.X USTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE), prowadzi Marek Wilkirski
 • 8-11.X WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO, prowadzi Norbert Kulesza
 • 24-28.X KOBIETY & MĘŻCZYŹNI. SPOTKANIE Z CIENIEM - CZĘŚĆ 4. Zaawansowany warsztat INTEO dla wszystkich, którzy ukończyli Krok 2 Inteo. Prowadzą: Colin P. Sisson & Magdalena Janicka.5-12 lipca 2009
SZTUKA RADZENIA SOBIE ZE STRESEM - JAK OSWOIC STRES

PROWADZI: EWA FOLEY

Zapraszamy na praktyczne warsztaty rozwoju osobistego dla tych, którzy chcą poznać szybkie metody rozpoznawania i oswajania stresu, znacząco podnieść jakość swojego życia, nauczyć się sposobów redukcji napięcia fizycznego i psychicznego, dostać narzędzia do radzenia sobie ze stresami życia, zdobyć poznać niezawodne sposoby minimalizowania stresu, dostać rzeczowe porady jak funkcjonować w warunkach stresu.


W PROGRAMIE:

Praktyki relaksacyjne i oddechowe, wykłady, praktyczne ćwiczenia w parach i grupowe, antystresowy taniec, ćwiczenia wyobraźni i autosugestia, nauka medytacji i twórczej wizualizacji, bioenergetyka chińska HEALING TAO, masaż dźwiękowy, JOGA ŚMIECHU (medytacja śmiechu), higiena psychiczna "na co dzień", wykłady o bezpiecznych redukujących stres dietach i wiele innych praktycznych ćwiczeń, które można od razu zastosować w życiu.

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe. Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia. Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji. Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

EWA FOLEY

Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
" Ewa Foley

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Rezerwacja:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922. Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

Błędne koło stresu

Miarą człowieka nie jest zachowanie w chwilach spokoju, lecz to, co czyni, gdy nadchodzi czas próby.
Martin Luther King

Ciało i umysł stanowią obwód zamknięty. Napięte mięśnie barków, szyi, zmarszczone czoło znamionujące gotowość do walki lub ucieczki informują mózg, że dzieje się coś złego. Twarz, ręce i stopy naszpikowana są czujnikami wysyłającymi do mózgu informacje o poziomie aktywności. Wyłamując palce, zgrzytając zębami, przestępując z nogi na nogę lub ustawicznie się wiercąc wysyłamy do mózgu sygnały świadczące o tym, że jesteśmy bardzo wzburzeni i pełni obaw. Sygnały te powodują wciśnięcie własnego przycisku alarmowego i wyzwolenie długiego łańcucha reakcji świadczących o gotowości organizmu do walki lub ucieczki. Wyzwala się adrenalina, która pozwala organizmowi pracować na najwyższych obrotach. Dzieje się tak dlatego, że układ współczulny samoczynnie i mimowolnie włącza się do akcji ratowania przed niebezpieczeństwem. Jednak dzisiejsze niebezpieczeństwa na ogół nie mają dwóch metrów wysokości, futra i nie ryczą. Przybierają raczej postać sprostania nawałowi pracy, uwzględnienia potrzeb innych ludzi, osiągnięcia wytyczonego celu, radzenia sobie w trudnych sytuacjach towarzyskich ... i tak dalej. Nasz organizm reaguje jednak w ten pierwotny sposób, a ponieważ współczesne zagrożenia towarzyszą nam na co dzień układ współczulny nie pozwala nam powrócić do stanu spoczynku. Zamiast walczyć lub uciekać przeżywamy wszystko na siedząco. Jest to ogromnym obciążeniem psychicznym i fizycznym! Tak więc praktykując techniki relaksacyjne i świadomie uspokajając ciało, dajemy mózgowi znać, że sprawy nie mają się aż tak źle, że sytuacja poprawia się z minuty na minutę. Dzięki temu nie będzie już powodu do utrzymywania stanu alarmowego. A konsekwencją utrzymywania stanu alarmowego są dolegliwości dotykające ludzi pozbawionych umiejętności odprężania się i prowadzących nieustabilizowane życie: bezsenność, choroby serca, alergie, astma, napady lęku, depresja, migrena, owrzodzenie żołądka, bóle mięsni, załamania nerwowe, cukrzyca, choroby wirusowe, wysypka, bóle krzyża, rozwolnienie, zgaga, nieżyt jelit, trudności z trawieniem, nowotwory, artretyzm. To wszystko są skutki wyniszczenia organizmu, spowodowanego utrzymującym się przez lata stanem najwyższego pogotowia.

Istota relaksu

W wirze codziennych spraw i obowiązków rzadko znajdujemy okazję do odpoczynku. Nie rozładowane napięcie daje się jednak we znaki wcześniej czy późnej - czujemy się przepracowani i zmęczeni, przestajemy cieszyć się życiem, boimy się, że nie sprostamy kolejnym zadaniom. Dlatego warto poznać proste i skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, odzyskania energii, równowagi wewnętrznej i optymizmu. W tym artykule opiszę ćwiczenia i strategie relaksacyjne, które pozwalają utrzymać ciało i umysł w idealnej kondycji oraz harmonizować ich działanie. Mój pierwszy kontakt z technikami anty-stresowymi zawdzięczam bliskiej osobie, która nauczyła mnie śmiać się z samej siebie. Później dzięki jodze, studiowaniu medycyny holistycznej i filozofii Wschodu zrozumiałam, że relaks ma wiele form i czerpie z wielu źródeł, a opanowanie sztuki relaksacji opłaca się na całe życie.
Słowo „relaks” użyte w najszerszym znaczeniu to umiejętność pozostania w zgodzie ze sobą i z innymi w każdej sytuacji. To umiejętność cieszenia się dniem dzisiejszym zamiast rozpamiętywania minionych porażek i przykrości lub martwienia się o przyszłość. Od wielu lat moja skuteczna anty-stresowa afirmacja brzmi: Przeszłość przeminęła, przyszłość jeszcze nie nadeszła. Nie trzymam się kurczowo ani tego co było, ani tego co będzie. Całą moją uwagę skupiam na chwili obecnej i żyję świadomie Tu i Teraz. Jedynie ta chwila jest czasem rzeczywistym.
Nie ma osoby, która nie napotykałaby w życiu jakichś trudności związanych z kimś lub czymś. Trudności takie mogą powodować stres. W najlepszym wypadku stres jest zdrowym wyzwaniem, sprawdza odwagę i sprzyja rozwojowi. W najgorszym pozbawia energii i może być zabójczy. Chodzi o to, by bez względu na to czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy czy szkodliwy żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem.
Stres jest dobry, gdy panujesz nad nim. Stres jest zły, gdy panuje nad tobą.p

Sposoby relaksacji

Istnieje setki różnych sposobów, dzięki którym można odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zdrowiem i skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Ponieważ ciało i umysł nierozerwalnie połączone są dynamiczną pętlą współdziałania, to co dzieje się w jednym znajduje odbicie w drugim. Zatem zajmijmy się różnymi sposobami fizycznego odprężenia, które automatycznie powoduje zmianę stanu umysłu.
Relaksacja jest pewną umiejętnością - trzeba się jej nauczyć. Cała tajemnica polega na jednoczesnym odprężeniu ciała i umysłu oraz odwołaniu stanu najwyższej gotowości, co pozwala organizmowi powrócić do zdrowej, naturalnej równowagi. Takie zjawisko naturalnie następuje w gabinecie kosmetycznym więc jej to dokonały czas na naukę relaksacji. Wystarczy wtedy włączyć nagranie relaksacyjne z miłym głosem lektora a klientka będzie miała dodatkową korzyść ze swojej wizyty u kosmetyczki.
Zasadniczo nauce relaksacji wystarczy poświęcić temu kilka minut dziennie. Można to porównać do nauki jazdy samochodem. Najtrudniejszy jest początek, gdy jeszcze nie nabraliśmy pewnych przyzwyczajeń - później relaksacja staje się tak oczywista jak zmienianie biegów czy skręt kierownicy. Na tym etapie można odprężać się podświadomie i czuć się coraz lepiej, mieć więcej energii, osiągać więcej niż do tej pory. Zarówno my jak i nasze otoczenie zauważa płynące z tego korzyści.
Dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym stajemy się spokojniejsi i bardziej pewni siebie. Niektóre ćwiczenia są krótkie, inne wymagają nieco więcej czasu. Warto wypróbować wszystkie i sprawdzić, które najbardziej pomagają. Ćwiczenia te można traktować jak zawory bezpieczeństwa redukujące ciśnienie i zapobiegające wybuchowi pary w garnkach do gotowania pod ciśnieniem. Nieznaczne upuszczenie pary w regularnych odstępach czasu zapewnia bezpieczeństwo nam i naszej kuchni.

5-12 lipca 2009
ŻYCIOWY SEKSTANT - CZYLI JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ - warsztat NLP

PROWADZI: RAFAŁ SOWIŃSKI

Twoje wartości są drogowskazami do pomyślnego życia

Naucz się zarządzać swoim życiem przez zarządzanie wartościami. Potęga wartości determinuje nasze zachowania i nasze życiowe wybory. Wpływa na nasz los. Wartości są siłą, która zawsze znajduje się na czele i steruje naszymi działaniami. Jak sekstant podczas nawigacji, wartości nadają kierunek naszemu życiu i naszemu ostatecznemu przeznaczeniu. Świadomość własnych wartości chroni nas przed niewłaściwymi wyborami, pozwala uniknąć bolesnych doświadczeń i trudnych sytuacji. Świadome życie zgodne z własnymi wartościami daje nieprawdopodobnie wielką siłę, poczucie pewności, spokój wewnętrzny i spójność. Twoja przyszłość zaczyna się już dzisiaj... nie strać tej okazji!

Czas na zmiany

Pogódź się ze zmianami!

Większość ludzi ze wszystkich sił opiera się przed zmianami. Walczą ze starzeniem się, z tradycjami rodzinnymi, z postawami dzieci. To z góry przegrana walka, bo zmiana jest jedną z nielicznych pewnych rzeczy w życiu, jedną z niewielu, które zdarzą się na pewno.
Kiedy stawiasz opór czemuś, co jest nieuniknione, narażasz się na ból i żal. Jednocześnie tracisz siły witalne i sporo potencjalnej radości. Zdolność do akceptacji zmian jest bardzo ważna - szczególnie w związku partnerskim i w domu. Otwórz serce na zmiany. Dostosowanie się jest prostsze, niż Ci się wydaje. Kiedy godzisz się na zmiany, budujesz życie wypełnione spokojem i radosną akceptacją.

Zaplanuj zmiany!

W jakiej sferze życia chciałbyś wprowadzić zmiany w najbliższym roku? Z jakiej sfery życia jesteś szczególnie niezadowolony? Czego Ci najbardziej brakuje w życiu? Zastanów się przez chwilę i wybierz trzy zmiany, których pragniesz. Następnie zadaj sobie poniższe pytania:

 • Co by się stało, gdybyś dokonał tej zmiany?
 • Co by się stało, gdybyś nie dokonał tej zmiany?
 • Co by się nie stało, gdybyś dokonał tej zmiany?
 • Co by się nie stało, gdybyś nie dokonał tej zmiany?

Przypomnij sobie trzy dobre zmiany, które zaszły w przeszłości i wciąż mają znaczący wpływ na Twoje życie. Jak ich dokonałeś? Jakim sposobem stały się możliwe? Być może warto zastosować ten sam sposób w stosunku do zmian, których pragniesz teraz.

NLP - Programowanie Neurolingwistyczne

NLP jest swoistą strategią sukcesu. Stworzone zostało przez specjalistów z różnych dziedzin. Zajmuje się badaniem reguł, jakimi posługują się wybitni ludzie odnoszący wspaniałe rezultaty oraz pokazuje jak uczyć się tych reguł aby także osiągać wyznaczone cele. Zajmuje się procesami percepcji (spostrzegania) i ich zapisem w mózgu (stąd człon neuro w nazwie), sposobami komunikacji (stąd część lingwistyczne) i sposobami organizacji informacji, z których potem korzystamy zachowując się w dany sposób (stąd programowanie). „Programowanie” oznacza także, że możemy zmienić własne myśli czy programy z takich, jakie są, na takie, jakie chcemy, by były. NLP jest prostą techniką osobistej transformacji. Jest praktycznym podejściem do zmiany. Stanowi zbiór wzorców, umiejętności i technik służących skutecznemu myśleniu i działaniu.

RAFAŁ SOWIŃSKI

dyplomowany praktyk, mistrz i trener NLP z wykształceniem pedagogicznym. Zajmuje się rozwojem osobistym od 2001 roku. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla grup, a także indywidualny coaching. Systematycznie podnosi jakość swoich kwalifikacji także we współpracy z Trenerami NLP Małgorzatą Bojanowską, Tomaszem Śmiłowiczem i światowej sławy Meta Master Trener NLP - Chris Hall, u której uzyskał certyfikat Associate Trainer NLP Connection, członek „The Society of NLP”. W życiu zawodowym także prowadzi Agencję Reklamową i Agencję Nieruchomości w Warszawie. Prywatnie rozwija swoje zainteresowania w kierunku podróży, fotografii, jeździectwa i metod Natural Horsemanship, spadochroniarstwa, nurkowania. Każdą wolną chwilę spędza z dobrą lekturą w ręku.
Jakość Twojego Życia odzwierciedla Jakość Twoich myśli

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

12-19 lipca 2009
LETNI OBÓZ Z METODĄ FELDENKRAISA

PROWADZI: JACEK PASZKOWSKI

Będzie to podróż w głąb siebie, odkrywanie i poznawanie siebie w ruchu i ruchu w sobie, poznawanie swoich ruchowych nawyków i szukanie nowych rozwiązań z jednoczesną akceptacją tego co tu i teraz. W atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i zaciekawienia swoim ciałem poznawać będziemy jak poruszać się łatwiej, sprawniej, przyjemniej i zdrowiej. Tak intensywna dawka metody (ponieważ w ciągu tygodnia zrobimy około 25 lekcji ruchowych) daje głębsze i trwalsze efekty niż krótsze warsztatowe spotkania. Zatem jeśli chcesz pełniejszego doświadczenia siebie i Metody Feldenkraisa to zapraszamy. Jednocześnie będzie dużo czasu na odpoczynek i cieszenie się okolicą, która oferuje piękne tereny do spacerów po lasach i łąkach.

Inne podejście do ruchu.

 • Spróbuj, a dziecięca lekkość poruszania stanie się Twoją codziennością.
 • polepszysz postawę i koordynację
 • zwiększysz świadomość swojego ciała,
 • poznasz nawyki ruchowe oraz odkryjesz nowe, zdrowsze sposoby poruszania się
 • pozbędziesz się napięć mięśniowych prowadzących często do przeciążeń stawów, bólów i stanów zwyrodnieniowych

Metoda Feldenkraisa

Opracowana przez izraelskiego fizyka Moshe Feldenkraisa w latach 50 tych XX wieku, jest coraz szerzej stosowana jest na świecie w takich dziedzinach jak rehabilitacja, rozwój osobisty, trening sportowy czy rozwój świadomości ciała. Oparta na ściśle naukowych prawach kierujących naszym organizmem. Neurologia, anatomia, mechanika ciała oraz psychologia leżą u podstaw tej rewolucyjnej metody, pozwalającej nam odkryć jak żyć bardziej świadomie. Metoda Feldenkraisa opiera się na niespotykanej nigdzie indziej w przyrodzie, możliwości uczenia się. Dzięki temu możliwy jest ciągły rozwój naszego potencjału. W Metodzie Feldenkraisa ruch, (który najłatwiej podlega świadomej kontroli) wykorzystywany jest jako środek do tego rozwoju. Jest to zatem metoda reedukacji ruchowej, samopoznania i rozwoju swojego potencjału poprzez ruch.
Mózg ludzki ma zdolność ciągłego tworzenia nowych lepszych, wzorców ruchowych w czasie całego życia. Obserwujemy to gdy dziecko uczy się obracać, raczkować i chodzić. Jednak z wiekiem zwykle przestajemy rozwijać nasz potencjał. Zamiast tego cały czas korzystamy z naszych starych wzorców ruchowych, nawet gdy przestały być dla nas użyteczne. z czasem, stałe powtarzanie tych ruchów może prowadzić do przeciążenia stawów i mięśni, powodować dolegliwości bólowe, wady postawy i zwyrodnienie stawów.
Podobne zasady odnoszą się także do innych aspektów ludzkiego działania jak sposoby myślenia, zachowanie w grupie, postrzeganie siebie i otaczającego nas świata i wiele innych. Ze względu na to, że jest to metoda edukacyjna używamy pojęć uczeń - nauczyciel a nie pacjent - terapeuta. Nie znaczy to, że metoda nie ma właściwości terapeutycznych. Stosuje się ją w pracy z osobami, które czy to w wyniku wypadku, choroby czy bezruchu straciły możliwość satysfakcjonującego poruszania się. Dotyczy to zarówno schorzeń na podłożu neurologicznym jak i ortopedycznym. Korzyści z tej metody odniosą również osoby w pełni sprawne fizycznie, a które pragną rozwinąć swój potencjał ruchowy, poruszać się sprawniej, z mniejszym wysiłkiem czy z większą gracją. Jak sam twórca metody powtarzał : w wyniku jej stosowania niemożliwe staje się możliwym, możliwe staje się łatwym a łatwe staje się eleganckim.

Program:

Około 4-5 godzin dziennie zajęć z metody Feldenkraisa, prowadzonych przez Jacka Paszkowskiego

Jacek Paszkowski

Certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, mgr rehabilitacji ruchowej. Absolwent wydziału rehabilitacji warszawskiej AWF (1992). W 1994 wyjechał do USA, gdzie przez 8 lat pracował jako rehabilitant w takich ośrodkach, jak Rehabilitation Institute of Chicago, Northwestern Memorial Hospital czy Chicago Institute of Neuroresearch and Neurosurgery. Przez 2 lata pracował również w klinice leczenia bólu przy Swedish Covenant Hospital. W trakcie pobytu w Stanach studiował Metodą Feldenkraisa (1997-2000) i ukończył 4-letni trening dla nauczycieli tej metody. Poza Metodą Feldenkraisa studiował inne metody pracy z ciałem, takie jak Body Mind Centereing, terapię czaszkowo-krzyżową oraz Zero Balancing. Od czasu powrotu do kraju w 2002 roku Jacek prowadzi zajęcia grupowe, sesje indywidualne oraz warsztaty i obozy wyjazdowe.

Najbardziej interesuje mnie rozwój ruchowy i edukacja ruchowa w połączeniu z rozwojem świadomości ciała. Metoda Feldenkraisa jak do tej pory jest dla mnie najlepszym medium do tego typu pracy, eksperymentów i zabawy,tak wiec trzymam się jej już od ponad 10 lat, dzieląc się tym czego się nauczę oraz własnymi doświadczeniami z innymi.

CENNIK:
550 zł warsztat oraz koszt zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie wegetariańskie 50 zł/dzień).

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo, Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, ok. 25 km od Olsztyna.

Uwaga!!!
- Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

REZERWACJA:
Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki tytułem "obóz w Kawkowie" wysokości 100 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

13-19 lipca 2009
WARSZTAT LIVING DANCE FORM „ODWAGA- DROGA DO AUTENTYCZNEGO ŻYCIA”

PROWADZI: JOANNA - ŁUKASZEWICZ- BERNADY

Odwaga to podążanie ścieżką serca, to poznawanie świata za każdym razem na nowo, to gotowość wchodzenia w nieznane, to zgoda na niepewność, ryzyko i tajemnicę. To porzucanie schematów i stawianie każdego kroku jakby był tym jedynym. Po co ci odwaga?

 • Aby żyć po swojemu – po swojemu kochać, po swojemu świętować, podążąć za swoimi marzeniami, za swoimi wartościami jakiekolwiek by nie były;
 • Aby życie było przygodą – gdyż przygoda, to wykraczanie poza sferę komfortu, to wskakiwanie w tajemnicę życia, odkrywanie nowych rejonów;
 • Aby życie było radością – gdyż w obecnym świecie potrzeba wiele odwagi, wolności myślenia i determinacji, aby odrzucić to co nam nie słuzy i kierować się tym co przynosi nam prawdziwe szczęście, spełnienie i radość;

Moc jest w Tobie, w Twoich decyzjach, w tym co myślisz i robisz.
Moc jest w Tu i Teraz, gdyż właśnie teraz tworzysz rzeczywistość, siejesz nasiona i kreujesz swoją przyszłość.

Czy jesteś gotowy na zmianę? Jeśli tak, zapraszam na tydzień transformacji w otoczeniu pięknej przyrody, w przyjaznej i trochej dzikiej atmosferze! Zrelaksuj się, pobaw, zregeneruj ciało, wzmocnij ducha i zatańcz z mocą. W programie dużo ruchu, magiczne wieczory i cudownie spędzony czas.

Living Dance Form

To metoda pracy z ciałem, medytacja w ruchu i taniec, dzięki któremu integrujemy umysł, ciało i duszę. Opiera się na założeniu, że w każdym z nas jest wewnętrzny mistrz, źródło energii, kreatywności i radości. Podczas świadomego ruchu budujemy zaufanie do siebie, uczymy się, jak dotrzeć do wewnętrznej mądrości, jak być sobą w różnych sytuacjach i w relacjach z innymi. W Living Dance Form rozwijamy swoją świadomość tu i teraz. Tańczymy przy różnego rodzaju muzyce, rozwijając w sobie różne rytmy, jakości, energie, nawiązujemy kontakt z emocjami i uczymy się z nimi współpracować. Docieramy do najgłębszych części nas samych i pozwalamy im się wyrażać, przemawiać, w tańcu.

Joanna Łukaszewicz-Bernady

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego jest certyfikowanym trenerem tańca metodą Dance Alive i studentką Pracy z Procesem w ośrodku Poza Centrum. Podróżowała po Stanach Zjednoczonych, gdzie między innymi brała udział w warsztatach Victora Sancheza. W swojej pracy łączy taniec medytacyjny, filozofię pracy z procesem i niektóre techniki szamańskie pochodzące z Hawajów oraz Meksyku. W 2003 ukazała się Księga Dobrych Wróżb jej autorstwa, wydana przez Radio Zet oraz Wiedzę i Życie. Od kilu lat prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i pracy z ciałem, tworząc własną szkołę Living Dance Form.

Co ze sobą przywieźć: coś do pisania, wygodne ubrania do tańca i ćwiczeń (najlepiej wielowarstwowe), dobrze też jest mieć karimatę.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
warsztat 600 zł + koszty wyżywienia i pobytu

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

16-19 lipca 2009
USTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE)

PROWADZI: MAREK WILKIRSKI

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp. Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

MAREK WILKIRSKI

Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Od 2006 Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ustawień Systemowych .Od 1992 roku prowadzi szkolenia psychologiczn,e a od 1995 roku prywatny gabinet psychologiczny. Szkolił się głównie w terapii uzależnień i terapii ericksonowskiej. W 2000r. założył Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych. Od początku 2000r. prowadzi samodzielnie zajęcia terapeutyczne i szkoleniowe w zakresie ustawień systemowych, a w latach 2001-2003 współprowadził pierwszy w Polsce systematyczny program szkoleniowy na ten temat organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski W latach 2003-2005 wraz z Katarzyną Szymańską prowadził kolejny 2-letni program szkoleniowy, organizowany również przez P.I.E. Od 2005 r. prowadzi samodzielne programy szkoleniowe w ramach Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych.

 

CENNIK:
400 zł warsztat oraz koszt zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie 50 zł/dzień).

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo, Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, ok. 25 km od Olsztyna.
Uwaga!!! - Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów !

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

19-26 lipca 2009
DANCE MOVEMENT THERAPY W POSZUKIWANIU MOJEGO TAŃCA - RUCH A TOŻSAMOŚĆ

PROWADZI: IZABELA DOMINKO

Warsztat terapeutyczno - rozwojowy dla osób zainteresowanych poszerzeniem świadomości własnego ciała, zaobserwowaniem swoich tendencji ruchowych, blokad i napięć mięśniowych, a także poszukujących świadomej możliwości zmiany lub rozszerzenia posiadanych zasobów ruchowych zakodowanych w ciele i mózgu, które przekładają się na jakość naszego życia intelektualno-emocjonalno-duchowego. W trakcie warsztatu uruchomimy nasz ruchowy proces twórczy, który sam w sobie jest terapeutyczny, a także przyjrzymy się bliżej sobie poprzez pryzmat naszej postawy i posiadanych jakości i zakresów ruchu.

Opis zajęć i metody:

DMT to angielski skrót od Dance Movement Therapy.

Psychoterapia Tańcem i Ruchem jest metodą psychoterapeutyczną, która wykorzystuje taniec i ruch jako proces integracji osoby w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej. Bazuje ona na założeniu, że ruch osoby odzwierciedla indywidualny sposób myślenia i przeżywania emocji. Zdrowie człowieka odzwierciedla się w integracji psychiki i ciała, a zaburzenie w rozdzieleniu tej integracji i somatyzacji problemów psychicznych. Podstawowe założenie psychoterapii, którym jest integracja jednostki znajduje wyraz w: zmianach wewnątrz psychicznych, rozwiązaniu konfliktów, realizacji potencjałów jednostki, zdolności zaspokajania potrzeb, nawiązywaniu znaczących społecznych związków oraz uwolnieniu zdolności do żywotności i odprężania się.

Psychoterapia ta obejmuje teorię, metody i wiedzę na temat jednostki i grupy oraz prace dotyczącą komunikacji niewerbalnej, psychologii rozwojowej i rozwojowego ruchu ciała oraz analizy ruchu. W Psychoterapii Tańcem pacjent staje się świadomy tego jak emocje i doświadczenia ciała są ze sobą połączone. Poprzez wolne skojarzenia ze słowami, jakie ruch może dostarczać wyobraźni może je analizować w rozumieniu psychologicznym.

Celem Psychoterapii Tańcem i Ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Nie ma w niej dokładnych wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki sekwencji ruchowych.

Terapia Tańcem i Ruchem jako osobna profesja powstała około 1940 roku na terenie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Psychoterapia Tańcem jest stosowana w formie zarówno indywidualnej jak i małżeńskiej, rodzinnej i grupowej. Może być skuteczna w służbie zdrowia, edukacji, praktyce prywatnej, domach opieki społecznej, programach profilaktycznych i prewencyjnych. Jest adresowana zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Z psychoterapii tańcem najpełniej skorzystają osoby, które:

 • zwykle unikają wyrażania uczuć albo wyrażają swe emocje używając nieadekwatnych słów,
 • doświadczają uczuć czy przeżyć w sposób tak przytłaczający, że wyrażanie ich słowami staje się niemożliwe,
 • problemy swe odzwierciedlają w sylwetce ciała, w trudnościach w poruszaniu się,
 • doświadczają stałych napięcia czy zablokowania pewnych części ciała - co może występować zarówno w nadpobudliwości psychoruchowej jak i zaburzeniach lękowych i depresyjnych,
 • mają kłopoty związane z zaburzonym obrazem własnego ciała charakterystycznym w zaburzeniach odżywiania ,
 • doświadczają niemożności bliskości, kontaktów fizycznych czy zaufania - objawy obecne w zaburzeniach osobowości, częste u Dorosłych Dzieci Alkoholików,
 • doświadczają trudności emocjonalnych, wewnętrznych konfliktów czy dużego stresu
 • chcą poprawić osobiste umiejętności w porozumiewaniu się, odkrywaniu swego wnętrza lub samozrozumienia

Iza Dominko

Psychoterapeuta DMT, doktor nauk humanistycznych, wieloletni doradca personalny i menedżer. Absolwentka Poskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie jej mentorkami były m.in. Alyson Nehren, Beatrice Allegranti, Jeannette Mac Donald czy Penny Best. Pracuje grupowo i indywidualnie nad uruchomieniem procesu twórczego w sytuacjach choroby czy wypalenia zawodowego. Współpracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, prowadząc grupową psychoterapię tańcem i ruchem.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
warsztat 690 zł + koszty wyżywienia i pobytu

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

 
20-26 lipca 2009
LETNI OBÓZ MEDYTACYJNY OSHO „ENERGIA, ZMYSŁY, ŚWIADOMOSĆ”

PROWADZI: NORBERT KULESZA

OPIS ZAJĘĆ:

„... twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment”. [Osho]

Podczas zajęć zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho – Dynamiczna, Kundalini, Dźwieki Czakr, Nadabrahma, Nataraj, No-Dimensions, Vipassana, Sekret Złotego Kwiatu, Gourishankar i wiele innych.
Każda technika trwa godzinę. Podczas warsztatu zalecane jest milczenie i wewnętrzne skupienie, aby móc wyłączyć się całkowicie z „normalnej aktywności dnia codziennego” i dotrzeć do „wewnętrznej przestrzeni ciszy”.

PLAN DNIA:

Zajęcia odbywają się w godzinach 8-22 (z przerwami na posiłki i 3-godzinną przerwą w środku dnia na relaks). Warsztat składa się z czterech ściśle powiązanych ze sobą "bloków":

1. Blok poranny, ENERGIA, godz. 8-10
Medytacje dynamiczne Osho - metody przebudzania i harmonizowania własnej energii.

2. Blok przedpołudniowy, ZMYSŁY, godz. 10-12
Medytacje Osho - uwrażliwianie zmysłów, rozwijanie świadomości sensorycznej, ruch i praca z ciałem.

Godz. 12-15
3-godzinny czas wolny - np. na relaks, spacer .

3. Blok popołudniowy, ŚWIADOMOŚĆ, godz. 15-20
Rozwijanie uważnej, medytacyjnej świadomości, metody transformacji energii z poziomu dyskursywnego (energia umysłu) na poziom zmysłowy/cielesny (energia serca)

4. Blok wieczorny, RELAKS , godz. 20-22
Techniki relaksacyjne (wygaszające) Osho, medytacje w lesie, projekcje filmów o medytacji Osho i Ośrodku w Punie.

NORBERT KULESZA

uczeń Osho od 1988 roku, założyciel Fundacji Przyjaciół Osho. Instruktor medytacji Osho od 1993 roku, kończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii, Holandii i Niemczech.  Studiował na wydziale profilaktyki społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest laureatem m.in: Nagrody Stowarzyszenia Literackiego w Łodzi (1992), Nagrody Wydawców The National Library of Poetry (USA, 1994), Nagrody Konfraternii Poetyckiej (1995). Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, hiszpański, szwedzki, arabski i litewski. W 1995 roku został nominowany do tytułu Poety Roku przez International Society of Poets (USA). Wydał dwa tomiki poetyckie: Budda jest kobietą, Bogowie śpią na rusztowaniach

Czas trwania:
początek zajęć w poniedziałek 20 lipca, godz. 16; zakończenie w niedzielę 26 lipca godz. 16; ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na obóz decyduje kolejność zgłoszeń!

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
600 zł + koszty pobytu i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie dziennie)

Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

MEDYTACJE DYNAMICZNE - PRZESTRZEŃ DLA CISZY....

Osho twierdził, że współczesnemu człowiekowi bardzo trudno jest po prostu siedzieć i medytować. Tak więc, musi zdobyć się na coś więcej niż powtarzanie technik wymyślonych 2 tys. lat temu, kiedy to ludzie byli znacznie bardziej prości, a siedzenie było czymś naturalnym. Jak mówił Osho:
„W czasach Buddy, dynamiczne metody medytacji nie były potrzebne. Ludzie wtedy byli bardziej prości, autentyczni. Żyli prawdziwszym życiem. Teraz żyją życiem stłumionym, życiem nieprawdziwym. Śmieją się wtedy, gdy nie mają na to ochoty, okazują współczucie wtedy, gdy są - tak naprawdę - wściekli. Ludzie są fałszywi. Całe ich życie to kłamstwo, to fałsz. Ludzie wcale nie żyją - oni grają. To, czego doświadczają, gromadzą w swoich umysłach, ładują to do swoich mózgów. Tak więc dla nich: usiąść i siedzieć - nie zadziała. W chwili gdy usiądziesz w ciszy, zobaczysz tysiące rzeczy wirujących w umyśle, nie będzie możliwe się wyciszyć. Tak więc najpierw wyrzuć z siebie te rzeczy, abyś mógł w sposób naturalny przybyć do przystani spokoju. Prawdziwa medytacja przydarza się tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie odprężony„.

Osho zaproponował, aby poprzez medytacje dynamiczne najpierw wyrzucić z siebie towarzyszące nam napięcia i dopiero w ten sposób stworzyć przestrzeń dla ciszy. Zaproponował techniki wykorzystujące dynamikę ruchu oraz katharsis jako metodę na uwolnienie napięcia – medytację dynamiczną, medytację kundalini oraz wiele, wiele innych. Jak twierdził Osho: „...medytacja jako taka nie potrzebuje żadnej techniki! Ale techniki są potrzebne, aby usunąć przeszkody na drodze medytacji. Tak więc musisz to dokładnie zrozumieć: sama medytacja nie potrzebuje żadnych technik - jest uważnością, czujnością, zrozumieniem. Lecz na drodze do uważności napotykasz wiele przeszkód, które trzeba pokonać, a do tego potrzebne są techniki. Tak więc zadaniem technik jest przygotowanie gruntu do medytacji. Techniki medytacją nie są. Jiddu Krishnamurti przez całe swoje życie podkreślał, że nie istnieje technika dla medytacji. Lecz nie spowodowało to, że ludzie znaleźli się w stanie medytacji - oni jedynie zostali przekonani, że do medytacji nie jest potrzebna technika. Lecz kompletnie zapomnieli, jak pokonywać przeszkody, walczyć z trudnościami. Pozostało jedynie intelektualne przekonanie, że techniki są niepotrzebne. To, o czym mówi Krishnamurti, jest prawdą, lecz opisuje on jedynie pozytywną stronę doświadczenia. A istnieje jeszcze negatywna - i właśnie dla niej potrzebne są wszelkie rodzaje technik, gdyż jeśli nie przygotujesz gruntu, jeśli nie wyrwiesz chwastów, róże nie rozkwitną. Róże nie mają nic wspólnego z chwastami, lecz usunięcie tych ostatnich jest konieczne, aby róże mogły rozkwitnąć. Jeśli chodzi o medytację, żadna technika nie jest potrzebna, lecz twój umysł będzie stwarzał tysiące problemów. Techniki są potrzebne do uciszenia, uspokojenia umysłu - do uczynienia umysłu wręcz nieobecnym. Wtedy medytacja przydarzy się sama, nie jest to kwestia techniki, nie musisz nic robić. Medytacja jest czymś naturalnym, ukrytym w tobie i czekającym na sposobność, aby się wydostać na zewnątrz - ku światłu, ku niebu. Lecz umysł otacza medytację ze wszystkich stron: wszystkie drzwi i okna są pozamykane. Techniki są potrzebne do otwarcia tych drzwi i okien... a wtedy, nagle pojawiają się całe przestworza, wszystkie gwiazdy, wschody i zachody słońca... Lecz techniki są potrzebne, aby  otworzyć drzwi i okna, usunąć bielmo z twoich oczu. A sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment. Życie to skomplikowana sprawa. Składa się z dobrych i złych wieści.  Dobra wieść jest taka, że medytacja nie jest techniką.  Zła - że bez techniki nie dotrzesz do medytacji. ”

OSHO (RAJNEESH)

Jeden z najbardziej znanych i prowokujących mistyków XX wieku. Urodził się w 1931 w Indiach, ukończył filozofię na Uniwersytecie w Jabalpur i tam też prowadził wykłady. Od 1966 podróżował po Indiach nauczając tysiące ludzi medytacji. Nie propagował żadnego systemu opartego na wierze, nauczał jedynie technik medytacji. Nie był ani idealistycznym filozofem, ani religijnym prorokiem. Był za to znakomitym mówcą, erudytą łączącym wschodnią tradycję mistyczną z zachodnią psychoterapią. Za pomocą prostego języka wprowadzał słuchaczy w świat jogi, tantryzmu, zen, taoizmu i sufizmu, wydobywając z nich esencję prawdziwej religijności.
Często posługiwał się ironią, dowcipem, prowokacją – jak np. głosi napis przed wejściem do sali, gdzie odbywały się wykłady Osho- „Zostawcie tu buty i umysły”. W latach 70-tych XX założył w Punie w Indiach wspólnotę – ośrodek, który szybko stał się słynny jako światowe centrum rozwoju i terapii łączące wschodnie techniki medytacji ze współczesną psychoterapią (joga, tai-chi, psychodrama, zen, bioenergetyka – łącznie 40 grup tematycznych). Nauczał tam także własnych, oryginalnych metod medytacyjnych o charakterze dynamicznym. Zmarł w 1990. Wydano kilkadziesiąt książek, będących zapisem wykładów Osho i jego komentarzy do tekstów różnych tradycji religijnych.

28 lipca – 1 sierpnia 2009
LATO Z JOGĄ DLA POCZĄTKUJĄCYCH -JOGA W PRZYRODZIE – DLA HARMONII CIAŁA, ODDECHU I UMYSŁU

PROWADZĄ: JUREK I AŁŁA JAGUCCY

Będziemy praktykować jogę pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów w położonym ok. 3 km od wsi, Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie - być może znajdziesz tu wśród duktów leśnych i łąk upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia.
Zajęcia przeznaczone są dla chcących zacząć i dla praktykujących od niedawna (do 2 lat praktyki). Zajęcia będą odbywać się w jednej grupie, w przestronnej (120 m2) sali a niektóre na świeżym powietrzu i poprowadzą je Ałła i Jurek Jaguccy. Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i spacery po okolicy. Program z Jogą obejmuje poranną pranajamę (ćwiczenia świadomego oddechu) i medytację i dopołudniową 2-godzinną lekcję asan, popołudniową 1,5 - godzinną lekcję jogi i codzienną krótką medytację kończącą dzień a także jeden lub dwa wykłady z podstaw teoretyczno-praktycznych jogi.
Lato z jogą – to połączenie tradycji i świeżości!
Aby pogłębić swoje doświadczenia z Jogą lub poznać czym jest?!
Aby odpocząć w miejscach przyrodniczo atrakcyjnych !Dla Uwolnienia się od stresu !
Dla Spotkania siebie bliżej i głębiej - poza domowymi i zawodowymi obowiązkami !
Zapraszamy do odpoczynku w twórczy sposób - służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i sercem

Jurek Jagucki

Dyplomowany nauczyciel yogi, mgr specjalista rehabilitacji ruchowej (fizjoterapeuta). Uczeń jednego z największych współczesnych mistrzów yogi B.K.S.Iyengara. Pobierał nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja). Po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie, uzyskuje certyfikat nauczyciela yogi od samego Mistrza. Od 1981 roku prowadzi regularne kursy yogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Łotwie. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior. Doskonali swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 25 lat praktykuje medytację zen.

Ałła Jagucka

Dyplomowany nauczyciel yogi, również skrzypaczka - absolwentka Akademii Muzycznej. Praktykuje yogę od 1990 roku, uprawniona do uczenia od 1996. Doskonała w kuchni wegetariańskiej. Jest matką 3 dzieci. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo, 25 km od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl

Byliśmy tu przed rokiem aby zobaczyć to miejsce i miejsce sprawdziliśmy - jest urokliwe, odbyło się tu w ostatnim czasie wiele warsztatów i kursów. Nowe Kawkowo to przepiękne, miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności. Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie w oryginalnie wykończonych pokojach (2 i 3 - 4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, komfortową salę do ćwiczeń, saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, galerię, księgarnię, bibliotekę, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca: jazdę konną ( w stadninie oddalonej o 3 km) oraz masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Profesjonalnie wyposażona przestronna sala do jogi z pięknym widokiem.

Koszt:
1050,- zł od uczestnika kursu, 750,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 2-osob.
960,- zł od uczestnika kursu, 660,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 3-osob.
930,- zł od uczestnika kursu, 630,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 4-osob.
840,- zł od uczestnika kursu, 520,- zł od osoby towarzyszącej - na strychu/materac/
Studenci 10% zniżki, dzieci do 3 lat nieodpłatnie, powyżej 3 lat jak dorośli (lub do negocjacji z właścicielem, gdy dziecko nie korzysta z osobnego łóżka)

Dojazd:
pociągiem do Olsztyna, autobusem do Nowego Kawkowa. Po uzgodnieniu możliwy transport z Olsztyna do N.Kawkowa. Samochodem: z Olsztyna drogą 527 do Gutkowa, stąd przez Jonkowo, Pupki do N.Kawkowa.

Zgłoszenia:
do 10 czerwca. Miejsca ograniczone!!! Gdybyś miał potrzebę kontynuacji możesz pozostać na kursie II w tym samym miejscu 02 - 08.08.2009.

Rozpoczynamy zajęciami o godzinie 17.00 i kolacją o godzinie 19.00 w pierwszym dniu, a kończymy zajęciami rannymi i obiadem o godzinie 13.00 w ostatnim dniu.
- Wyżywienie bezmięsne: 2 posiłki (czyli obiad i kolacja), a w miejsce śniadania herbata z miodem i owoc.
- Dojazd we własnym zakresie komunikacją ogólnie dostępną lub samochodem

Zgłoszenia:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

1. telefonicznie lub e-mailem wpis na listę, podając dane:
Nazwisko i Imię, wiek, termin kursu, doświadczenie w jodze:
a/ zaawansowane (powyżej 2 lat),
b/ początkujące ( zerowe do 2 lat)
2. wpłata zaliczki 400,- PLN na konto:
Szkoła Jogi, Jerzy Jagucki, Kredyt Bank S.A. II O/Szczecin Nr 10 1500 1722 1217 2004 2647 0000,
a kopie odcinka wpłaty wysyłasz na nasz adres listem lub faxem, mailem wraz z formularzem zgłoszenia (w załączeniu). Pozostała kwota wpłaty na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu lub jeśli wolisz prześlij na konto tydzień przed rozpoczęciem i przywieź ze sobą potwierdzenie. 3. Zaliczka jest zwrotna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
- Zabierz ze sobą odzież do ćwiczeń i jeśli masz swoją matę do jogi i pasek.
- Dla dzieci 3 - 7 lat możliwość wynegocjowania niższej ceny za nocleg gdy dziecko śpi w łóżku z rodzicami.

28 lipca – 1 sierpnia 2009
MASAŻ DŹWIĘKIEM WEDŁUG METODY PETERA HESSA (MISAMI TYBETAŃSKIMI) – KURS I STOPNIA

PROWADZI: KUBA DOROSZ

Kurs I stopnia - Praca z dźwiękiem mis tybetańskich

Celem warsztatu jest przekazanie podstawowych zasad masażu dźwiękiem mis tybetańskich. Uczestnicy poznają misy dźwiękowe i ich właściwości, doświadczają masażu dźwiękiem na sobie, uzyskują instrukcje dotyczące jego zastosowania i samodzielnie wykonują masaż pod okiem i opieką instruktora. Istotnym elementem kursu jest doświadczanie ciałem dźwięku mis, oswajanie się z ich wibracją, możliwości ich zastosowania oraz poznanie obszarów ciała gdzie masaż dźwiękiem jest skuteczny.
Kurs dopełnia zapoznanie się z doświadczeniami osoby aktywnie pracującej tą metodą (instruktor), wymiana pierwszych doświadczeń, zabawy z dźwiękiem, określenie gamy zastosowań oraz granic bezpieczeństwa, jak również informacje na temat historii metody oraz jej twórcy. Uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia kursu, umożliwiający kontynuowanie nauki w celu uzyskania uprawnień masażysty dźwiękiem. W trakcie kursu uczestnicy będą mogli zakupić atestowane misy po zniżkowych cenach.

Masaż i terapia dźwiękiem mis tybetańskich

Zapewnia szybkie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia i relaksu. Dzięki harmonizującemu działaniu na poziomie komórkowym, uwalnia od skutków nadmiernego stresu: likwiduje ból i wzmożone napięcie mięśni – w szczególności karku i pleców; usuwa lub znacząco łagodzi bóle głowy; uspokaja i pogłębia oddech; reguluje funkcje układu krążenia i przewodu pokarmowego; doskonale zwalcza bezsenność. Dźwięki mis odbierane są bardzo pozytywnie. Stanowią subtelną i przyjemną technikę terapeutyczną, często zaskakującą swoją skutecznością. Doskonale sprawdza się w rehabilitacji. Poprawiając ukrwienie i transport płynów ustrojowych, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek oraz eliminację toksyn i złogów. Poprawia odżywienie i elastyczność skóry, dzięki czemu zwiększa efekt zabiegów kosmetycznych.
W trakcie terapii następuje poprawa zdrowia nie tylko na poziomie fizycznym, obserwuje się również korzystne zmiany na poziomie psychiki – wzrost poczucia bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości, wzrost kreatywności oraz zdolności koncentracji. Takie kompleksowe oddziaływanie na ciało, umysł i biopole człowieka – wzmacnia siły samoleczenia, pozwala odzyskać harmonię wewnętrzną i radość życia.

JAKUB DOROSZ

Dyplomowany specjalista medycyny naturalnej, członek Akademii Terapii Naturalnych i Polskiego Stowarzyszenia Masażu i Terapii Dźwiękiem wg metody P. Hessa.W swojej pracy łączy różne metody naturalne, stosownie do potrzeb konkretnej osoby. Stosuje m.in.: techniki medycyny manualnej, masaż holistyczny, dietetykę profilaktyczną i leczniczą, masaż i terapię dźwiękiem gongów i mis tybetańskich, bioterapię i światłoterapię, ziołolecznictwo i akupunkturę.

Dobrana indywidualnie terapia, poprzedzona wnikliwą diagnozą, umożliwia oczyszczenie i regenerację organizmu, uzupełnienie ewentualnych niedoborów, wzrost odporności i pobudzenie naturalnych sił samouzdrawiających. Pozwala to uniknąć, bądź zlikwidować uciążliwe, często trudne do wyleczenia dolegliwości, takie jak bóle pleców, stawów, głowy i inne, problemy żołądkowo-jelitowe, alergie i nietolerancje pokarmowe, nadwagę, bezsenność oraz wiele innych tzw. schorzeń cywilizacyjnych. Medycyna naturalna, – to przede wszystkim medycyna profilaktyczna. Warto skorzystać z tego co oferuje, aby „wyprzedzić” chorobę. Wszak lepiej zapobiegać niż leczyć.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
400 zł warsztat zł + koszty wyżywienia i pobytu

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Uwaga:
konieczność potwierdzenia zgłoszenia na kurs najpóźniej na 30 dni przed datą jego rozpoczęcia oraz konieczność wpłaty zaliczki w kwocie 200 zł najpóźniej na 3 tyg. przed rozpoczęciem kursu.

2-8 sierpnia 2009
LATO Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH - JOGA W PRZYRODZIE - DLA HARMONII CIAŁA, ODDECHU I UMYSŁU

PROWADZĄ: JUREK I AŁŁA JAGUCCY

Będziemy praktykować jogę pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów w położonym ok. 3 km od wsi, Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego Kawkowo Polana - być może znajdziesz tu wśród duktów leśnych i łąk upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia.

Zajęcia przeznaczone są dla praktykujących jogę regularnie powyżej 2 lat i dla początkujących (do 2 lat) uczestników poprzedniego kursu. Zajęcia odbędą w 2 grupach w przestronnej (120 m2) sali, a niektóre na świeżym powietrzu.
Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i spacery po okolicy. Program z Jogą obejmuje poranną pranajamę (ćwiczenia świadomego oddechu) i medytację i dopołudniową 2-godzinną lekcję asan, popołudniową 1,5 - godzinną lekcję jogi i codzienną krótką medytację kończącą dzień a także jeden lub dwa wykłady z podstaw teoretyczno-praktycznych jogi.
Lato z jogą - to połączenie tradycji i świeżości! Aby pogłębić swoje doświadczenia z Jogą lub poznać czym jest?!Aby odpocząć w miejscach przyrodniczo atrakcyjnych ! Dla Uwolnienia się od stresu !
Dla Spotkania siebie bliżej i głębiej - poza domowymi i zawodowymi obowiązkami !
Zapraszamy do odpoczynku w twórczy sposób - służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i sercem

Jurek Jagucki

Dyplomowany nauczyciel yogi, mgr specjalista rehabilitacji ruchowej (fizjoterapeuta). Uczeń jednego z największych współczesnych mistrzów yogi B.K.S.Iyengara. Pobiera nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja). Po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie, uzyskuje certyfikat nauczyciela yogi od samego Mistrza. Od 1981 roku prowadzi regularne kursy yogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Łotwie. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior. Doskonali swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 25 lat praktykuje medytację zen.

 Ałła Jagucka

Dyplomowany nauczyciel yogi, również skrzypaczka - absolwentka Akademii Muzycznej. Praktykuje yogę od 1990 roku, uprawniona do uczenia od 1996. Doskonała w kuchni wegetariańskiej. Jest matką 3 dzieci. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.

Miejsce:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo, ok. 25 km od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl Byliśmy tu przed rokiem aby zobaczyć to miejsce i miejsce sprawdziliśmy - jest urokliwe, odbyło się tu w ostatnim czasie wiele warsztatów i kursów. Nowe Kawkowo to przepiękne, miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności. Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie w oryginalnie wykończonych pokojach (2 i 3 - 4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, galerię, księgarnię, bibliotekę, komfortową 120 m salę do ćwiczeń, saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Profesjonalnie wyposażona przestronna sala do jogi z pięknym widokiem.

Koszt:
1050,- zł od uczestnika kursu, 750,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 2-osob.
960,- zł od uczestnika kursu, 660,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 3-osob.
930,- zł od uczestnika kursu, 630,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 4-osob.
840,- zł od uczestnika kursu, 520,- zł od osoby towarzyszącej - na strychu/materac/
Studenci 10% zniżki, dzieci do 3 lat nieodpłatnie, powyżej 3 lat jak dorośli (lub do negocjacji z właścicielem, gdy dziecko nie korzysta z osobnego łóżka)
Zgłoszenia: do 10 czerwca. Miejsca ograniczone!!!

Dojazd:
pociągiem do Olsztyna, autobusem do Nowego Kawkowa. Po uzgodnieniu możliwy transport z Olsztyna do N.Kawkowa. Samochodem: z Olsztyna drogą 527 do Gutkowa, stąd przez Jonkowo, Pupki do N. Kawkowa.

Rozpoczynamy:
zajęciami o godzinie 17.00 i kolacją o godzinie 19.00 w pierwszym dniu, a kończymy zajęciami rannymi i obiadem o godzinie 13.00 w ostatnim dniu. Wyżywienie bezmięsne: 2 posiłki (czyli obiad i kolacja), a w miejsce śniadania herbata z miodem i owoc. Dojazd we własnym zakresie komunikacją ogólnie dostępną lub samochodem

Zgłoszenia:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

1. telefonicznie lub e-mailem wpis na listę, podając dane:
Nazwisko i Imię, wiek, termin kursu, doświadczenie w jodze:
a/ zaawansowane (powyżej 2 lat),
b/ początkujące ( zerowe do 2 lat)
2. wpłata zaliczki 400,- PLN na konto:
Szkoła Jogi, Jerzy Jagucki,
Kredyt Bank S.A. II O/Szczecin Nr 10 1500 1722 1217 2004 2647 0000,
a kopie odcinka wpłaty wysyłasz na nasz adres listem lub faxem, mailem wraz z formularzem zgłoszenia (w załączeniu). Pozostała kwota wpłaty na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu lub jeśli wolisz prześlij na konto tydzień przed rozpoczęciem i przywieź ze sobą potwierdzenie.
3. Zaliczka jest zwrotna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
- Zabierz ze sobą odzież do ćwiczeń i jeśli masz swoją matę do jogi i pasek.
- Dla dzieci 3 - 7 lat możliwość wynegocjowania niższej ceny za nocleg gdy dziecko śpi w łóżku z rodzicami.

4 – 9 sierpnia 2009
KOBIETA Z BLASKIEM – BODY MIND CENTERING I RUCH AUTENTYCZNY

prowadzi Kama Korytowska

Podczas warsztatu będziemy odkrywać co to znaczy być kobietą. Jak objawia się nasza kobiecość. Jakie niesiemy przekonania, które ograniczają nas w pełnym doświadczaniu siebie jako kobiety. Będziemy pracować w trzech blokach:

CIAŁO - praca z ciałem w oparciu o metod Body Mind Centering i Ruch Autentyczny (praca z brzuchem, narządami rodnymi, praca z sensualnością, z ekspresją poprzez ruch i taniec).
UMYSL - Praca z ograniczającymi wzorcami i przekonaniami.
USTAWIENIA - każda uczestniczka będzie miała okazje (jeśli zechce) zrobić swoje ustawienie systemowe dotyczące jej kobiecości!

METODY PRACY PROPONOWANE PODCZAS WARSZTATU:

Ruch Autentyczny.
Ruch Autentyczny kultywuje kontemplację umysłu, jasność percepcji oraz responsywność ciała i umysłu. Jest on szczególnym rodzajem oddawania się ruchowi i impulsom ciała, lecz także podkreśla świadomą pamięć ruchu oraz podejście, które pozwala raczej niż osądza. Ruch w tej formie powstaje bez wskazówek z zewnątrz, ale uczestnicy uczeni są jak rozwijać świadomość własnych impulsów ruchu, które stają się ich przewodnikami.

Body Mind Centering:
Metoda rozwinięta przez Bonnie Bainbridge Cohen USA, delikatnie zwraca naszą uwagę z powrotem do wnętrza ciała. Z czasem zaczynamy doświadczać jak umysł wpływa na ciało, a ciało na umysł i jak one są zintegrowane w jedną całość – bodymind. Przebudzamy świadomość ciała poprzez dotyk, oddech, wizualizację, dźwięk i ruch. Odnajdujemy jak ponownie zaufać ciału i wiedzy, którą ze sobą niesie.

Psychologia somatyczna:
Zajmuje się rozwojem poczucia własnej tożsamości, wpływem porodu na rozwinięcie woli i wzorców osobowości, odczuwaniem związku pomiędzy ciałem i umysłem, psychoneuroimmunologią, związkiem pomiędzy rozwojem emocjonalnym i neurologicznym.

Metoda Ustawień Rodzinnych:
Metoda rozwinięta przez Berta Hellingera. Jej celem jest odkrycie nieświadomego uwikłania z innymi członkami rodziny i bezwiednego powtarzania ich losów. Przyglądając się powiązaniom i uwikłaniom w losy innych członków ujawniamy nieświadome dynamiki, które mogą być przyczyną trudności klienta. Szukamy wtedy możliwości znalezienia rozwiązania uwikłania i uwolnienia klienta, tak aby mógł żyć swoim własnym życiem.

KAMA KORYTOWSKA

Jest absolwentką angielskiego Instytutu Integrative Bodywork and Movement Therapy (Psychologia Somatyczna, Ruch Autentyczny, Body-Mind Centering). Obecnie szkoli się w Ustawieniach Rodzinnych (u prof. Franza Rupperta w Monachium). Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i ustawień rodzinnych w Anglii i w Polsce. Od ponad dwudziestu lat mieszka i pracuje w Cambridge.

Czas trwania:
zaczynamy 4 sierpnia (wieczorem) we wtorek, kończymy 9 sierpnia obiadem w niedzielę; ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na obóz decyduje kolejność zgłoszeń!

Uwaga:
zajęcia będą prowadzone po polsku i angielsku

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
590 zł + koszty pobytu i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie dziennie)

Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

9-16 sierpnia 2009
POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI KOBIETY - O ISTOCIE SAMOUZNANIA

PROWADZI: EWA FOLEY

Motto:
W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ ZACZĄĆ OD NOWA!

Podstawową definicją poczucia własnej wartości jest wiara w skuteczność własnego umysłu, w umiejętność myślenia, uczenia się, dokonywania własnych wyborów, podejmowania właściwych decyzji oraz radzenia sobie ze zmianami. W dzisiejszej gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i społecznej w naszym kraju, brak wiary w siebie, można powiedzieć, że jest jedynym problemem jaki mają ludzie. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości posiadają niezwykłą umiejętności: wiarę we własną skuteczność i szacunek do siebie. Na tym tygodniowym treningu TYLKO DLA KOBIET dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł,  emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

EWA FOLEY

Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
" Ewa Foley

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Rozpoczęcie:
23.VIII godz. 17.00

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Rezerwacja:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley
Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922
Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

10-14 sierpnia 2009
GŁOS W PRZESTRZENI - RUCH, ODDECH, DŹWIĘK, ŚPIEW

PROWADZĄ: MAŁGORZATA NIKLAUS, SWIETŁANA BUTSKAJA

Podczas warsztatu czeka nas głęboka praca nad poszukiwaniem dźwięku własnego ciała. Dźwięku, który stanowi fundament dla budowy otwartego głosu - głosu, który nie kłamie, nie skrzypi, nie boli, nie meczy.

Zajęcia opierają się na założeniu, że głos człowieka musi być jednym, nie podzielonym na kawałki, całym, mocnym i otwartym głosem. Harmonia ciała i ducha pomaga prowadzić głos tą drogą. Dlatego traktując głos człowieka jako całość, szukamy pomocy w sobie. Dotykamy warsztatowo różnych punktów rezonacyjnych - wydobywamy głos przez stopy, kolana, biodra, palce, łokcie. Poprzez pracę z ciałem odwołujemy się do jego wewnętrznej pamięci, odszukiwania pewnego rodzaju wrażliwości i gotowości. Proponujemy - proste ćwiczenia, które stwarzają przestrzeń dla oddechu, a potem dla śpiewu; budzenie ciała; strojenie ciała jako instrumentu; bieg leśny jako element swoistej leśnej filozofii; możliwość pracy z tekstem i osadzenia go w ciele; pracę z partnerem.

Koncepcja pracy w grupie warsztatowej (a nie indywidualnych lekcji) wymaga od uczestnika pełnego zaangażowania, wyobraźni, wrażliwości i otwartości na pracę poprzez strojenie ciała i otwieranie głosu. Dochodzimy do prawdy o swoim głosie, a poprzez pracę nad nim dotykamy także sfery duchowości i głębi istoty człowieka. Warsztaty prowadzone są dla wszystkich zainteresowanych pracą z głosem, nie tylko dla aktorów i śpiewaków, ale dla ludzi którzy pracują z głosem (nauczycieli, dziennikarzy, trenerów, logopedów itd.).

Pracujemy codziennie 6 godzin: 3 godziny przed i 3 po południu. Przewidujemy możliwość dodatkowej pracy indywidualnej lub w podgrupach - z tekstem, gestem oraz tańcem!!! Potrzebne jest wygodne, luźne ubranie do ćwiczeń w sali i w lesie, karimata, buty do biegu i na zmianę do sali, choć najlepszy jest kontakt bosą stopą z materią drewnianej podłogi!!!

Swietłana Butskaya

Jej praca z głosem opiera się na 25-letnim doświadczeniu - wtedy zaczęła śpiewać głosem otwartym, ludowym, za nauczycieli wybierając babcie ze wsi w czasie wypraw studenckich na Ukrainę i do Rosji. Do tego śpiewu z czasem dołączyły się inne doświadczenia wokalne i warsztatowe. Metoda jej pracy z głosem wypróbowana została w takich projektach jak Oresteja w reżyserii Petera Steina (Moskwa 1993- 1997), w warsztatach aktorskich w szkołach teatralnych w Warszawie, Łodzi, we Wrocławiu, na letnich szkołach śpiewu tradycyjnego Fundacji Muzyka Kresów, na różnych warsztatach głosowych w wieloletniej współpracy z Teatrem i Schola Teatru Węgajty na Warmii. Absolwentka Konserwatorium Moskiewskiego, doktor muzykologii, poszukuje i odtwarza materiały z muzycznych manuskryptów XVII w., szczególnie z okresu przełomu w rosyjskiej cerkiewnej tradycji XVII w.

Małgorzata Dżygadło - Niklaus

Współtwórca i aktorka Teatru Wiejskiego Węgajty i wokalistka Scholi Teatru Węgajty; instruktorka teatralna, scenograf, od lat 5 zajmuje się praktycznie ikonografią bizantyjską. Absolwentka Wydziału Architektury PW i scenografii ASP (Warszawa), od 22 lat mieszka na stałe na Warmii.

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
warsztat 500 zł + koszty wyżywienia i zakwaterowania

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

18-23 sierpnia 2009
USTAWIENIA SYSTEMOWE I RYTUAŁY - „ŻYCIE, MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ”

PROWADZI: VICTORIA SCHNABEL

Victoria Schnabel

Należy do wąskiego grona najbardziej doświadczonych terapeutów praktykujących ustawienia systemowe, pracuje w Niemczech i w USA. Posiada wszechstronne wykształcenie psychoterapeutyczne (Rogers, gestalt, psychodrama, NLP, hipnoza ericksonowska, terapia pierwotnej więzi, psychologia głębi). Prowadzi samodzielne ustawienia od 1994r. Od 1996r. prowadzi liczne programy szkoleniowe w tym zakresie. Od wielu lat szczególnie intrygują ją podobieństwa między tym, co obserwujemy w ustawieniach, a tradycyjnymi rytuałami różnych kultur i płynące stąd możliwości wzbogacenia pracy ustawieniowej. więcej: www.victoria-schnabel.com

Victoria Schnabel o warsztacie Życie , miłość i śmierć:
Jeżeli nazywamy nasze życie dobrym, to z pewnością znaczny udział w tym ma miłość. Te dni dedykujemy naszemu dobremu życiu i wszystkiemu, co pomaga nam zmierzać w tym kierunku. Oznacza to również, że po wielokroć poszukiwać będziemy tego, co stało się z naszą miłością. W tym celu będziemy pracować ustawieniami systemowymi, które przeplatają się z rytuałami i technikami szamańskimi, gdzie wielokrotnie zaangażowana będzie cała grupa. Rodzaj ustawień, który wypracowałam i który jest mi najbliższy można określić powiedzeniem: "Z chaosu rodzą się gwiazdy...

Ustawienia systemowe

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp.
Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

CENNIK:
850 zł warsztat + koszty zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie 50 zł/dzień).

ROZPOCZĘCIE:
18.VIII (wtorek) w godzinach poobiednich, zakończenie obiadem 23.VIII (niedziela)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Uwaga!!!
- Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

KONTAKT: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

18-23 sierpnia 2009
ALCHEMIA JOGI I LABIRYNTU – PODRÓŻ PRZEZ CZAKRY - PODRÓŻ PRZEZ LABIRYNT – PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE

PROWADZI: SYLWIA HANFF

W programie poranne i popołudniowe sesje jogi kundalini, oraz wieczorne medytacje: medytacja labiryntu (z użyciem repliki słynnego labiryntu z Chartres), taniec sufich, medytacja chodzona, spotkania, rozmowy, wykłady. Program stanowi całość i został tak skomponowany, aby zaproponowane praktyki pogłębiały się wzajemnie.

MEDYTACJA LABIRYNTU

„W labiryncie nie możesz się zgubić, możesz się odnaleźć”
[Hermann Kern]

Medytacja labiryntu jest przeznaczona dla ludzi o różnym światopoglądzie: różnego wyznania i ateistów. Jest to starożytna medytacja chodzona/w ruchu, która wycisza umysł i sprzyja autorefleksji. Labirynt to uniwersalny symbol i archetyp wewnętrznej przemiany, odrodzenia i drogi prowadzącej do własnego wnętrza; jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, dającym dostęp do źródła mądrości i kreatywności; uzdrawia, wzmacnia intuicję, służy osiągnięciu pełnej integracji. W trakcie przemierzania labiryntu, podświadomość zostaje poruszona nie tylko przez akt chodzenia, a także przez strukturę labiryntu. Ścieżka labiryntu jest metaforą ludzkiego życia, a jej przemierzanie jest symboliczną podróżą do własnego wnętrza. Uczy by być obecnym i doświadczać tego, co dzieje się tu i teraz Droga do środka oczyszcza umysł i otwiera serce. Centrum labiryntu to cicha, wewnętrzna przestrzeń, w której zawsze znajdujemy to, czego potrzebujemy w danym momencie. Droga powrotna pozwala zintegrować doświadczenie i wrócić do świata zewnętrznego.
Medytacja labiryntu dotyczy tylko i wyłącznie tego typu labiryntu, który składa się z pojedynczej ścieżki, tworzącej skomplikowany wzór, zawsze prowadzącej do centrum. Nie ma w nim ślepych zaułków, ani trików. Ścieżka daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala idącym osiągnąć głębokie skupienie wewnętrzne. Labirynt to archetypowy wzór mający moc transformacji świadomości. Uruchamia archetypowe siły zmieniające ludzkie życie
Na całym świecie funkcja labiryntu wiązała się z rytuałami odrodzeniowymi. Labirynt, jako archaiczny symbol Świętej Matki i regenerujących sił Matki Ziemi, pojawiał się w starych kultach związanych ze zmianą pór roku i odnawiania się życia. Labirynt to także symbol tajemnicy życia i śmierci oraz tajemnicy odrodzenia: konfrontacji i pokonania śmierci.

JOGA KUNDALINI

Joga Kundalini to jeden ze starożytnych, indyjskich systemów rozwoju zawierający techniki ruchu, oddechu, medytacji i mantry. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym (zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, wzmacnia i reguluje system nerwowy i hormonalny) oraz stymuluje umysł, daje nam stabilność i pewność siebie w obliczu stresu. Joga Kundalini - joga świadomości to dynamiczna joga polegająca na umiejętnym pobudzaniu energii kundalini drzemiącej u podstawy kręgosłupa. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało i umysł, zwiększa świadomość siebie i świata, daje poczucie jedności i pełni. Praktyka obejmuje: krije - usystematyzowane zestawy ćwiczeń, pranajamę - techniki oddechowe, mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii, mantry – pracę z wibracją dźwięków, medytacje statyczne i dynamiczne.

Jednoczesne wykorzystanie tych technik pozwala na pracę z całą strukturą energetyczną człowieka, pomaga uwolnić i oczyścić zablokowane w ciele emocje, które nie pozwalają nam na realizację naszego potencjału, daje możliwość głębokiego doświadczenia siebie, poszerza świadomość, otwiera na kontakt ze światem, wzmacnia intuicję i umiejętność odczuwania radości życia.

SYLWIA HANFF

Ukończyła filozofię na UW, nauczycielka medytacji labiryntu (obecnie realizuje program Labyrinth Facilitator Training prowadzony przez Veriditas/USA); nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA); od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
550 zł + koszty wyżywienia i noclegów

Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

23-30 sierpnia 2009
ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU

PROWADZI: EWA FOLEY

POZYTYWNE NASTAWIENIE JEST MAŁĄ RÓŻNICĄ, KTÓRA POWODUJE DUŻĄ RÓŻNICĘ...

Zapraszamy na zajęcia oparte na holistycznej koncepcji tożsamości człowieka, odzwierciedlającej hinduskie przysłowie:
człowiek jest jak dom o czterech pokojach - jest pokój ciała, umysłu, emocji oraz ducha.

W PROGRAMIE:

 • jak zbudować pozytywną postawę życiową; jak mądrze zarządzać swoim życiem, jak zostać zakochanym w życiu optymistą; jak żyć i oddychać świadomie; jak używać wyobraźni dla zdrowia i szczęścia; jak dokonywać dobrych i trwałych zmian; jak oczyszczać i wzmacniać swoją energię życiową;

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

EWA FOLEY

Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
" Ewa Foley

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Rozpoczęcie:
23.VIII godz. 17.00

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Rezerwacja:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley
Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922
Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

----------------------------------------

Motto:
W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ ZACZĄĆ OD NOWA!

Podstawową definicją poczucia własnej wartości jest wiara w skuteczność własnego umysłu, w umiejętność myślenia, uczenia się, dokonywania własnych wyborów, podejmowania właściwych decyzji oraz radzenia sobie ze zmianami. W dzisiejszej gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i społecznej w naszym kraju, brak wiary w siebie, można powiedzieć, że jest jedynym problemem jaki mają ludzie. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości posiadają niezwykłą umiejętności: wiarę we własną skuteczność i szacunek do siebie. Na tym tygodniowym treningu TYLKO DLA KOBIET dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł,  emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.
WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

 • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
  • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
  • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
 • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
 • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
 • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680