AKTUALNOŚCI:

czerwiec 2008
29 maja - 1 czerwca
DZIEŃ DZIECKA PEŁEN RADOŚCI DLA DZIECI I RODZICÓW...

Zapraszamy Dzieci i Rodziców do Ośrodka Rozwoju w Nowym Kawkowie na czterodniowy wyjazd w piękne mazurskie okolice. Dla rodziców do wyboru: warsztat „Jak rozwijać samodzielność dziecka i motywować do.... współpracy, uczenia się, pomocy itp.” prowadzony przez Hannę Bronicką – Dorosz, joga, masaże (relaksacyjne, klasyczne, tajski); dla dzieci gry i zabawy rozwojowe (podchody, zwiedzanie lasu z gajowym, bal przebierańców, ognisko, Kąpiel w Dźwięku mis i gongów tybetańskich). Dodatkowo możliwość wynajęcia opiekunki do dziecka na miejscu.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.tuiteraz.eu

Cennik:
Warsztat dla rodziców – 90 zł (łącznie 9 godz. – piątek po południu 2 godz. , sobota 3,5 godz., niedziela 3,5 godz.)
Joga – 1,5 godz. dziennie (20 zł za sesję)
Masaże – od 60 do 150 zł
Kąpiel w dźwięku – 1 godz./ 15 zł
Atrakcje dla dzieci – 50 zł/ 1 dziecko
Pobyt i wyżywienie – w zależności od standardu: pokój 2 os. z łazienką – 65 zł/ osoba, 2 os.-55 zł, wieloos. 45 zł/ osoba, strych 30 zł / osoba, 3 posiłki wegetariańskie dziennie 50 zł.
Ceny dla dzieci:
Dzieci do 3 roku życia śpiące z rodzicami w łóżku nie płaca za nocleg. Dzieci śpiące w oddzielnym łóżku płaca normalną cenę.
Wyżywienie – dzieci do 3 roku życia nie płacą za wyżywienie, dzieci w wieku 3-7 lat płacą połowę ceny.

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz 0606994366
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,

6-8 czerwca
WARSZTATY TEATRALNE - WSZYSTKO CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O AKTORSTWIE ALE WSTYDZICIE SIĘ SPRÓBOWAĆ...

Prowadzą: Anna Gajewska, Mirosław Sikora

Aktorstwo jest zawodem, który ma pokazywać wielość obszarów i możliwości tkwiących w człowieku. Próbowanie zaś aktorstwa to badanie i poznawanie siebie. Z jednej strony stawanie się kimś innym, ale z drugiej strony – pełniejszym sobą. Podczas warsztatów chcemy dać wam możliwość poznania i zmierzenia się z nietypową rolą – rolą Aktora. Nasza codzienność, nawet jeśli sobie tego nie uświadamiamy to bycie w wielu rolach. Spróbujemy więc przyjrzeć się temu, jak tworzy się dana postać, jak oddawać jej swoje ciało, słyszeć jej myśli, kierować się impulsami jej serca, i jak ten proces służy i ubogaca nas.

Zajmiemy się więc m.in.:

 • świadomością ciała
 • pamięcią emocjonalną, która pozwala wyzwolić doznania i uczucia doświadczone w przeszłości
 • wyobraźnią, która pozwala odkryć obszary nieznane
 • metodami koncentracji i relaksu stosowanymi w treningu aktorskim
 • przełamywaniem barier i pokonywaniem tremy
 • rozbudzaniem intuicji i spontaniczności
 • relacjami ruch-słowo, tempo-rytm

Warsztat kierujemy do osób poszukujących sposobów poznawania i wyrażania siebie, osób odważnych, które są gotowe przekraczać granice swojego wewnętrznego świata, tak jak to czynią aktorzy. Są gotowe, albo bardzo tego pragną... A wychodząc z założenia, że w każdym człowieku jest dziecko, które chce się bawić gwarantujemy wspaniałą zabawę!

Warsztat poprowadzą:

Anna Gajewska - Gaja Wieczna Poszukiwaczka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka współpracująca z warszawskimi teatrami, współzałożyciel Fundacji Sztuki Arteria, autorka wielu projektów artystyczno-społecznych, reżyser teatralny, od lat pracuje z ludźmi prowadząc warsztaty aktorskie.

Mirosław Sikora - Wuj Cięta Riposta i Bezlitosny Język, instruktor teatralny, student wydziału wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser pracujący zarówno z amatorami jak i teatrem zawodowym, autor warsztatów teatralnych dla dorosłych, założyciel i lider grupy teatralnej TruPArt.

Warsztat rozpoczniemy kolacją o godzinie 18 w nietypowej atmosferze ( Niespodzianka ! ), a zakończymy obiadem około 14 i podsumowaniem naszej pracy.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.tuiteraz.eu/.

Koszt warsztatu:
300 zł plus koszt zakwaterowania i wyżywienia ( wyżywienie 50 zł za dzień - trzy pyszne posiłki, nocleg w zależności od standardu pokoju od 30 do 65 zł za noc. )
Ze względu na specyficzny charakter warsztatu ilość miejsc jest ograniczona, dlatego osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ośrodkiem w celu wyboru standardu zakwaterowania, a następnie o wpłatę zaliczki 50 zł do dnia 1 czerwca na konto:
Anna Gajewska
nr konta 47103000190109851741740012 .
Po wpłacie zaliczki resztę należności można uregulować gotówką na miejscu.

Zapisy i informacje:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) kawkowo@kawkowopolana.pl,
www.tuiteraz.eu, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
Szczegóły dotyczące warsztatu Anna Gajewska anna@arteria.art.pl, 604 448 165

13-15 czerwca
WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO - SPOTKANIE Z WŁASNĄ SAMOTNOŚCIĄ

Prowadzi: Norbert Kulesza

Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho (Dynamiczna, Kundalini, Dzwieki Czakr, Oddychanie Czakrami, Nadabrahma, Nataraj, No-Dimensions, Vipassana, Sekret Zlotego Kwiatu, Gourishankar, itd.), które stanowią trzon codziennych praktyk w Aszramie w Punie.
Każdego dnia odbędzie się prezentacja technik medytacji Osho, z przerwami na posiłek. Każda technika trwa godzinę. Podczas warsztatu obowiązuje milczenie, z wyjątkiem wieczornych sharingow (dzielenia się doświadczeniami).
Nasz warsztat przypomina bardziej odosobnienie. Uczestnicy nie rozmawiają ze sobą (możliwe jest zapytanie dotyczące samej techniki bądź zwrócenie się na osobności z jakimś problemem bezpośrednio do prowadzącego), nie spożywają wspólnie posiłków. Podczas dwóch dni obowiązuje całkowite skupienie, nawet w przerwach pomiędzy poszczególnymi technikami medytacji nie należy się rozpraszać - obowiązuje tzw. „chod vipassany”.

Założeniem jest, ze każdy z uczestników zajęć jest „sam”, totalnie „sam”, by nie przejmował się obecnością innych, potrafił się całkowicie wyizolować w skupieniu /koncentracji /medytacji. Prowadzący daje szczegółowe instrukcje dotyczące wykonywanych medytacji, w ich trakcie także pomaga uczestnikom.
Osoby biorące udział w warsztacie na dwa dni wyłączają się całkowicie z „normalnej” aktywności dnia codziennego. Warsztat ten można nazwać „spotkaniem z własną samotnością”...

Prowadzący: Norbert Kulesza
uczeń Osho od 1988 roku, założyciel Fundacji Przyjaciół Osho. Instruktor medytacji Osho od 1993 roku, kończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii, Holandii i Niemczech. 

Jak pisał Osho:
Moja cała praca polega na tym, żeby zburzyć wszystkie kłamstwa, które cię otaczają i nie zastępować ich niczym - po prostu zostawić cię nagiego we własnej samotności. Tylko w samotności możesz znaleźć prawdę - bo to ty jesteś tą prawdą. Człowiek nie nauczył się jeszcze, jak poznać piękno samotności. Zawsze tęskni za kimś, zawsze pragnie być z kimś - z przyjacielem, z żoną, z mężem, z dzieckiem... z kimś. Stworzył więc społeczności, kluby, partie, ideologie, kościoły. U podstaw tego tkwi potrzeba, by jakoś
zapomnieć o własnej samotności. Będąc powiązanym z tak wieloma tłumami próbujesz zapomnieć o czymś, co pojawia się natychmiast po zapadnięciu ciemności - o tym, że urodziłeś się samotny, że umrzesz samotny, że cokolwiek robisz - jesteś samotny. Samotność to odkrywanie samego siebie. Osamotnienie to tęsknota za innymi, dopominanie się o innych, uzależnienie od innych. Stąd, ktoś inny ma nad tobą władzę, a ty masz władzę nad kimś innym. Osamotnienie jest słabością. Samotność jest siłą. Jesteśmy sobie obcy. Być może spotkaliśmy się i żyjemy razem, ale nasza samotność jest zawsze z nami. Przestań uciekać od siebie samego i zatapiać się w różnych rodzajach narkotyków, relacji, religii. Nie przerzucaj własnych problemów na innych. Każdy musi sam rozwiązywać własne problemy, a nie ma ich zbyt wiele wszystkie są wynikiem jednego, którego nie rozwiązałeś dotychczas. Problem ten tkwi w tym, jak wejść we własną samotność bez lęku? Moment, w którym wejdziesz we własną samotność bez lęku, będzie tak pięknym i ekstatycznym doświadczeniem, że nie istnieje nic, z czym mógłbyś to porównać. Zaakceptuj samotność radośnie, wejdź w nią tak głęboko, jak to tylko możliwe. Im głębiej się znajdziesz, tym odleglejsze staną się wszystkie problemy. Nie ma już potrzeby potrzebować, nie ma potrzeby być potrzebnym. I chwila gdy dotkniesz samego centrum własnego istnienia będzie oznaczała, że dotarłeś do domu.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.tuiteraz.eu

Koszt warsztatu:
200 zł plus koszt zakwaterowania i wyżywienia ( wyżywienie 50 zł za dzień, nocleg w zależności od standardu pokoju od 30 do 65 zł za noc. )

Zapisy i informacje:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) kawkowo@kawkowopolana.pl, www.tuiteraz.eu, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

28-29 czerwca
WARSZTAT - LABORATORIUM GŁOSU ODKRYJ SWÓJ GŁOS

PROWADZI: OLGA SZWAJGIER, grupa dla początkujących

sobota godz. 11 -18, niedziela 10-17; cena 300 zł, ul. Łazienkowska 7 (Miejski Dom Kultury); konieczne wcześniejsze zapisy i wpłata na konto ( z dopiskiem "Szwajgier VI).

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Jest w nas i wokół nas. Podczas zajęć przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Olga Szwajgier, jedna z największych sopranistek świata, uczy jak wydobywać głos bez wysiłku, pomaga odkryć jego prawdziwe brzmienie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych (zarówno kobiet jak i mężczyzn) - tych, co nigdy nie odważyli się zaśpiewać, amatorów domowego podśpiewywania, ale także dla aktorów, wokalistów i nauczycieli. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w weekendy.

Zapisy:
Maja Wołosiewicz 0606994366, info@u-zrodla.pl

WAKACJE 2008
lipiec 2008
 • 29.VI-6.VII - Letni obóz z metodą Feldenkreisa i jogą integralną, prowadzą Jacek Paszkowski i Ewa Foley
 • 3-6.VII - Ustawienia hellingerowskie, prowadzi Marek Wilkirski
 • 7 - 13.VII - Ecstatic Dance -Warsztat tańca Wyzwolonego,połączony z Warsztatem Rozwoju Osobistego, prowadzi Kama Korytowska
 • 7-13.VII – Dance Alive, prowadzi Joanna Łukaszewicz- Bernady (grupa zamknięta)
 • 13-20.VII – Wakacje z jogą, bębnami i kursem gotowania według 5 przemian, prowadzi Ewa Szymoniak
 • 20-26. VII - Warsztat antystresowy, prowadzą: Monika Popowicz, Bronisław Świątkowski
 • 20-26.VII – Warsztat dramy, prowadzą: Anna Gajewska, Ola Gocal
 • 26.VII- 2.VIII –Trening integracji ciała i umysłu, prowadzą: Aleksander Teisseyre, Justyna Pronobis, Agata Głowacka, Adam Polański, Jacek Paszkowski
sierpień 2008
 • 2-8.VIII - Joga dla początkujących, prowadzi Jerzy Jagucki
 • 9-15.VIII - Joga dla zaawansowanych, prowadzi Jerzy Jagucki
 • 16-23.VIII – Wakacje z Ewą Foley - Zakochaj się w życiu, prowadzi Ewa Foley
 • 24.-31.VIII – Wakacje z Ewą Foley - Poczucie własnej wartości, prowadzi Ewa Foley
29 czerwca – 6 lipca
LETNI OBÓZ Z METODĄ FELDENKRAISA I JOGĄ INTEGRALNĄ

PROWADZĄ: JACEK PASZKOWSKI, EWA FOLEY

Delikatne i lekkie zajęcia ruchowe. Nastawione na świadomość ciała i ruchu, na odkrywanie siebie w ruchu i ruchu w sobie. W atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i zaciekawienia swoim ciałem poznawać będziemy jak poruszać się łatwiej, sprawniej, przyjemniej i zdrowiej.

 • polepszysz postawę i koordynację
 • zwiększysz świadomość swojego ciała,
 • poznasz swoje nawyki ruchowe oraz odkryjesz nowe, zdrowsze sposoby poruszania się
 • pozbędziesz się napięć mięśniowych prowadzących często do przeciążeń stawów, bólów i stanów zwyrodnieniowych
Jak zwykle będzie to podróż w głąb siebie, odkrywanie i poznawanie siebie w ruchu i ruchu w sobie, poznawanie swoich ruchowych nawyków i szukanie nowych rozwiązań z jednoczesną akceptacją tego co tu i teraz. Tak intensywna dawka metody (ponieważ w tak krótkim czasie zrobimy około 25 lekcji ruchowych) daje głębsze i trwalsze efekty niż krótsze warsztatowe spotkania.

Metoda Feldenkraisa

opracowana przez izraelskiego fizyka Moshe Feldenkraisa w latach 50 tych XX wieku, jest coraz szerzej stosowana na świecie w takich dziedzinach jak rehabilitacja, rozwój osobisty, trening sportowy czy rozwój świadomości ciała. Oparta na ściśle naukowych prawach kierujących naszym organizmem. Neurologia, anatomia, mechanika ciała oraz psychologia leżą u podstaw tej rewolucyjnej metody, pozwalającej nam odkryć jak żyć bardziej świadomie.

Miejsce:
przepięknie położony, na śródleśnej polanie, Ośrodek Rozwoju Osobistego w Nowym Kawkowie, w ciszy i spokoju mazurskich lasów i łąk www.kawkowopolana.pl

Zakwaterowanie:
2, 3 i wieloosobowe pokoje
Wyżywienie: wegetariańskie, 3 posiłki dziennie

Program:
- 3-4 lekcje Feldenkraisa dziennie prowadzone przez Jacka Paszkowskiego (około 4-5 godzin zajęć z metody Feldenkraisa).
- zajęcia z Ewą Foley, www.foley.com.pl, która poprowadzi 1.5 godzinne poranne, przedśniadaniowe zajęcia: Kirtan (śpiewanie mantr), Joga Integralna i Joga Nidra (relaksacja).

Jeśli chcesz uczestniczyć TYLKO w zajęciach Ewy to zapisy są przez ISI www.foley.com.pl email foley@foley.com.pl tel. 022-834 6589, 0606 885555. (Choć i tak wymagane jest zgłoszenie się do Jacka Paszkowskiego w celu rezerwacji miejsca w pokoju).

- Na obozie będzie również obecny Adam Polanski zajmujący się Integracją Strukturalną i będzie możliwość doświadczenia tej formy pracy z ciałem na dodatkowych indywidualnych sesjach po umówieniu się z Adamem na miejscu. Więcej info: www.integracjastrukturalna.pl

Rozpoczynamy
zajęciami w niedzielę 29.06 o godzinie 15 i kończymy obiadem po zajęciach w niedzielę 06.07.
Cena za zajęcia z Metody Feldenkraisa wynosi 550 zł od osoby .
Zajęcia z Ewą Foley są płatne dodatkowo 200 zł od osoby i udział w nich jest dowolny.
Opłata za pobyt (pokój plus wyżywienie) w zależności od standardu pokoju wynoszą 70-105 zł za osobę za dzień
Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki tytułem "obóz w Kawkowie" wysokości 100 zł
na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

Zapisy oraz bliższe i dalsze informacje:
Jacek Paszkowski , www.metoda-feldenkreisa.pl, jacek@metoda-feldenkraisa.pl , 0606 832 328
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

3-6 lipca
USTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE)

PROWADZI: MAREK WILKIRSKI

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp.

Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

MAREK WILKIRSKI

Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Od 2006 Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ustawień Systemowych .Od 1992 roku prowadzi szkolenia psychologiczn,e a od 1995 roku prywatny gabinet psychologiczny. Szkolił się głównie w terapii uzależnień i terapii ericksonowskiej. W 2000r. założył Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych. Od początku 2000r. prowadzi samodzielnie zajęcia terapeutyczne i szkoleniowe w zakresie ustawień systemowych, a w latach 2001-2003 współprowadził pierwszy w Polsce systematyczny program szkoleniowy na ten temat organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski W latach 2003-2005 wraz z Katarzyną Szymańską prowadził kolejny 2-letni program szkoleniowy, organizowany również przez P.I.E. Od 2005 r. prowadzi samodzielne programy szkoleniowe w ramach Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych.

CENNIK:
400 zł warsztat oraz koszt zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie 50 zł/dzień)

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo, Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, ok. 25 km od Olsztyna.

KONTAKT:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

 
7-13 lipca
ECSTATIC DANCE - WARSZTAT TAŃCA WYZWOLONEGO POŁĄCZONY Z WARSZTATEM ROZWOJU OSOBISTEGO „KIEDY WSCHODZI SŁOŃCE”

PROWADZI: KAMA KORYTOWSKA

Autorski program rozwoju osobistego oparty o najnowsze metody pracy indywidualnej i grupowej: Ecstatic Dance, Body – Mind Centering, Ruch Autentyczny, Psychologię Somatyczną oraz elementy Ustawień Hellingerowskich rozwinięte przez prowadzącą pod kątem pracy z ciałem, z wewnętrznym krytykiem oraz naturalnymi siłami, które są częścią naszej prawdziwej natury.

ECSTATIC DANCE
Jak dotrzeć do sedna siebie? Do miejsca, kiedy czujemy się kompletni, wiarygodni i spełnieni. Każdym oddechem, każdą chwilą, każdym ruchem. Taniec jest jedną z prostych i skutecznych dróg docierania do Siebie. Oddając się w pełni temu co naturalne doświadczamy zespolenia z siłami złożonymi w głębi nas samych. „Pragnę podzielić się z wami tym co kocham, co znam głęboko i co uwielbiam robić - tą miłością jest dla mnie Esctatic Dance. Tańczę intensywnie od wielu lat. W ciągu kilku chwil moje ciało wie jak dotrzeć do przestrzeni, która jest samym życiem - to czego wtedy doznaję mogę tylko nazwać ekstazą - przekraczaniem zwykłej świadomości, zespalaniem się poza czasem i przestrzenią”.

RUCH AUTENTYCZNY
Ruch Autentyczny jest formą medytacji w ruchu. Uwaga skoncentrowana jest do wewnątrz, oczy pozostają zamknięte. Ciało wyraża wewnętrzne impulsy poprzez spontaniczne ruchy, gesty lub bezruch. Najczęstszą formą Ruchu Autentycznego jest praca w parach, gdzie jedna osoba jest świadkiem ruchu drugiej osoby. Świadek jest „strażnikiem” osoby poruszającej się, obserwuje ją bez osądu oraz zwraca uwagę na własne wewnętrzne reakcje.

KAMA KORYTOWSKA

Jest absolwentką Integrative Bodywork and Movement Therapy Institute (Body - Mind Centering, Ruch Autentyczny, Psychologia Somatyczna). Od 1996 roku studuije Ustawienia Hellingerowskie. Prowadzi warsztaty ustawień rodzinnych z błogosławieństwem Berta Hellingera oraz zajęcia bodymind w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Mieszka od ponad 20 lat w Cambridge, gdzie ma prywatna praktykę. Jest matką dwóch dorosłych córek

PROGRAM ZAJĘĆ
8.00 – 8.30 medytacja
8.30 - śniadanie
10.00 - 12.30 - zajęcia przedpołudniowe (Ecstatic Dancce, Body – Mind Centering)
13.00 - obiad
15.00 - 17.30- zajęcia popołudniowe (praca z wewnętrznym krytykiem, odkrywanie wrodzonych sił naturalnych, elementy Ustawień Hellingerowskich)
18.00 - kolacja
20.00-22.00 - zajęcia wieczorne (integracja dnia – rysowanie, pisanie, Ruch Autentyczny, masaż, spacery lub czas wolny w zależności od potrzeb grupy)

Zaczynamy
7 lipca (poniedziałek) kolacją o godz. 19.99 i zajęciami wieczornymi.
Kończymy 13 lipca (niedziela) obiadem o godz. 13.
Koszt
- 550zł - zajęcia, 300zł - pełne wyżywienie, 210zł -390zł nocleg w zależności od standardu pokoju (90zł pole namiotowe, własny namiot).

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo, Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, ok. 25 km od Olsztyna.

KONTAKT:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

13-20 lipca
WAKACJE Z JOGĄ, BĘBNAMI I KURSEM GOTOWANIA WEDŁUG 5 PRZEMIAN

PROWADZĄ: EWA SZYMONIAK

KONTAKT:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

20-26 lipca
WAKACJE ANTYSTRESOWE NA MAZURACH - TRENING 8 X O Z ELEMENTAMI QIGONGU

PROWADZĄ: MONIKA POPOWICZ, BRONISŁAW ŚWIĄTKOWSKI

PROGRAM: Wakacje antystresowe łączą w sobie:

 • Aktywny wypoczynek
 • Rozwój
 • Nabywanie umiejętności radzenia sobie ze stresem
 • Możliwość poznania ciekawych ludzi

Program edukacyjny oparty jest na metodzie radzenia sobie ze stresem, opracowanej przez Wojciecha Eichelbergera (trening „8 x O”), której celem jest nauka i doskonalenie ośmiu kompetencji pomocnych w zarządzaniu swoją energią życiową: odreagowania napięcia, prawidłowego oddychania, obecności, oparcia w sobie, odmawiania i odpuszczania, odżywiania, odpoczynku i opiekowania się sobą.

Ważny element programu stanowi poszerzanie świadomości ciała, którą będziemy rozwijać metodą bazującą na bezpośrednim doświadczeniu. Częścią tego doświadczenia będzie Qigong (czyt. Czikung) - tradycyjna, chińska metoda dbałości o zdrowie oraz sprawność umysłu i ciała. Polega na nauce wyczuwania, zbierania i sterowania energią w ciele człowieka. Forma Qigong Lecący Żuraw, to współcześnie dobrany zestaw ćwiczeń, który łączy płynne, łagodne ruchy z koncentracją i naturalnym oddechem.
Kompetencje antystresowe, których uczymy umożliwiają odpowiednie zarządzanie fizyczną, emocjonalną i umysłową energią, co stanowi podstawę do osiągania zamierzonych rezultatów - tak w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

PROWADZĄCY:
Trenerzy Instytutu Psychoimmunologii IPSI: Monika Popowicz i Bronisław Świątkowski (dyplomowany instruktor Qigong)

ROZPOCZECIE:
Zaczynamy od wspólnej kolacji w niedzielę 20-go lipca, o godz.18-tej, po której nastąpi dwugodzinne spotkanie zapoznawcze, poświecone m. in. omówieniu programu. Będzie to także okazja dla uczestników, aby zgłosili swoje potrzeby i preferencje dotyczące rozkładu dnia, posiłków i programu. Prosimy o przybycie w niedzielę, nie później niż o 18-tej. Gospodarze pensjonatu są przygotowani na goszczenie nas juz od g. 16-tej.

PLAN DNIA:
niedziela: początek godz.: 18:00 - kolacja i 2 godz. zajęć
od poniedziałku do piątku:
07:30-09:00 zajęcia poranne
09:00-10:00 śniadanie
10:00-13:00 zajęcia przedpołudniowe
13:00-16:00 obiad i odpoczynek
16:00-18:00 zajęcia popołudniowe
18:00-19:00 kolacja
19:00-21:00 (22:00) zajęcia wieczorne (w miarę potrzeb)
sobota: normalny plan do obiadu; zakończenie - obiad godz. 13:00
Kończymy w sobotę 26 lipca o godz. 14-tej.

Co wziąć ze sobą:

 • wygodny, luźny strój do ćwiczeń - zarówno w budynku jak i na zewnątrz
 • wygodne buty do biegania i wycieczek w terenie
 • lekkie obuwie do ćwiczeń Qigong
 • kostium kąpielowy
 • płaszcz przeciwdeszczowy i parasol

ZAKWATEROWANIE:
budynek dysponuje miejscami w pokojach: 2-osobowych z łazienką, 2, 3 i 4-osobowych ze wspólną łazienką na 2 pokoje oraz miejscami noclegowymi w „open-space” na strychu. Cena pobytu jest uzależniona od standardu noclegu. Więcej informacji na www.kawkowopolana.pl

WYŻYWIENIE:
kuchnia wegetariańska, koszt wyżywienia - 50 zł dziennie.

CENA WARSZTATU:
1 200 zł (pobyt i wyżywienie płatne oddzielnie na miejscu)

KONTAKT:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo

20-26 lipca
WARSZTATY DRAMOWO - TEATRALNE „TWÓRCZE ODKRYWANIE SIEBIE I ŚWIATA”

prowadzą: Anna Gajewska, Aleksandra Gocal

Jeśli jesteś zainteresowana/y rozwojem osobistym, pracą warsztatową i chcesz doświadczyć pozytywnego działania technik dramowo-teatralnych to nasze warsztaty są właśnie dla Ciebie. Wspólnie stworzymy przestrzeń, byś mogła/mógł odnieść korzyści takie jak:

 • lepsze poznanie siebie, w tym rozpoznanie mocnych stron (jakie są, czy to, co wiemy o sobie pokrywa się z tym co widzą inni, jak wykorzystujemy nasz potencjał?);
 • odnalezienie w sobie nowych pokładów spontaniczności, kreatywności, uruchomienie twórczych impulsów (m.in. przez zabawę i improwizację)
 • doskonalenie umiejętności współpracy z innymi (i dzięki temu łatwiejsza droga do poczucia na nowo więzi ze światem i ludźmi);
 • rozpoznanie co w nas samych przeszkadza nam rozwinąć skrzydła, uwierzyć w siebie, być sobą;
 • pokonanie wybranych krytyków wewnętrznych oraz testowanie nowych zachowań, które pomogą nam się zmierzyć z zewnętrznymi blokerami naszego potencjału by moc w pełni korzystać z mocnych stron i zatrudnić - na pełny etat - wewnętrznych sprzymierzeńców :)
 • twórcze i aktywne spędzenie czasu w pięknej okolicy i dobrym towarzystwie

PROWADZĄCY:

Anna Gajewska

Anna Gajewska
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka współpracująca z warszawskimi teatrami, współzałożyciel Fundacji Sztuki Arteria, autorka wielu projektów artystyczno-społecznych, reżyser teatralny, od lat pracuje z ludźmi prowadząc warsztaty aktorskie.

Aleksandra Gocal

Aleksandra Gocal
Trenerka dramy i warsztatów psychoedukcyjnych rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, politolog, pedagog. Uczyła się dramy w Anglii, na Uniwersytecie w Exeter. Od 6 lat stosuje ją w projektach m.in. z zakresu komunikacji, przeciwdziałania przemocy, rozwiązywania konfliktów i tolerancji oraz w warsztatach dla organizacji i firm.

STYL WARSZTATU I TECHNIKI PRACY:
Podczas warsztatów pracujemy na potencjale uczestników – ich chęci do odkrywania siebie i świata. Proponujemy tematy przewodnie, ale jednocześnie jesteśmy otwarte na to, co jest ważne dla każdego z uczestników i grupy jako całości. Stawiamy na dobrą atmosferę, bezpieczeństwo i różnorodność proponowanych aktywności. Dlatego proponujemy pracę metodą dramy stosowanej (ang. applied drama) i technikami teatralnymi. Angażują one nie tylko umysł, ale także uczucia i ciało. Dają szansę, przez możliwość odgrywania ról, na spojrzenia z dystansu i przeanalizowanie sytuacji problemowych, nazwania emocji, które im towarzyszą, zrozumienia lepiej siebie i innych oraz trenowania nowych zachowań i umiejętności. Dzięki temu nie tylko szybko mija czas, ale też doświadczenie jest pełniejsze, szybciej się uczymy. Zastosujemy m.in. gry i zabawy teatralne, improwizacje, wizualizację, technikę ringu bokserskiego i teatru forum.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:
Warsztat rozpoczynamy kolacją w niedzielę 20 lipca o godzinie 18.00 a kończymy obiadem w sobotę 26 lipca. Od poniedziałku do piątku planujemy codziennie 6 godzin zajęć w dwóch 3-godzinnych modułach. Pozostały czas można wykorzystać na wypoczynek w pięknym miejscu, kąpiele w jeziorze, spacery, ogniska.
Koszt warsztatu: 700 zł plus koszt zakwaterowania i wyżywienia (wyżywienie 50 zł za dzień – trzy pyszne posiłki, nocleg w zależności od standardu pokoju od 30 do 65 zł za noc).
Ilość miejsc na warsztatach, a także możliwość wyboru opcji noclegowej są ograniczone, dlatego osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami w celu wyboru standardu zakwaterowania, a następnie, po potwierdzeniu, że są jeszcze wolne miejsca, o wpłatę zaliczki 200 zł na konto:
Anna Gajewska: 47103000190109851741740012.
Po wpłacie zaliczki resztę należności można uregulować gotówką na miejscu.

ZGŁOSZENIA I SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE POBYTU:
Prosimy o kontakt z organizatorami:

Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WARSZTATU (PROGRAM, METODY):
Prosimy o kontakt z prowadzącymi:
Anna Gajewska 604 448 165, anna@arteria.art.pl
Aleksandra Gocal: 602-78-26-25, olagocal@gmail.com

26 lipca – 2 sierpnia
„WAKACJE Z CIAŁEM” - TRENING INTEGRACJI CIAŁA I UMYSŁU

PROWADZĄ: ADAM POLAŃSKI, ALEKSANDER TEISSEYRE, JUSTYNA PRONOBIS, JACEK PASZKOWSKI, BRONISŁAW ŚWIĄTKOWSKI, AGATA GŁOWACKA

Integracja ciała i umysłu to klucz do efektywnego myślenia, kreatywności i energii. Trening pozwala podnieść poziom energii i dobrze radzić sobie ze stresem. Otwiera nowe możliwości - pomaga osiągnąć równowagę między pracą a życiem osobistym, stawiać sobie ambitne cele i realizować je przy pełnej satysfakcji z tego, co robimy. Wielka okazja, aby w krótkim czasie zapoznać się z różnymi metodami integracji ciała i umysłu nauczanymi przez ekspertów i wybrać coś dla siebie.

TRENERZY:

Jacek Paszkowski - Metoda Feldenkraisa. Certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, metody pozwalającej integrować umysł i ciało poprzez świadomy ruch www.metoda-feldenkraisa.pl

Bronisław Świątkowski - Quigong. Dyplomowany instruktor tradycyjnej chińskiej metody dbałości o zdrowie i sprawność umysłu i ciała www.qigong.org.pl

Agata Głowacka - Integracja Holistyczna. Fizjoterapeutka, uczy integracji ciała i umysłu za pomocą ruchu i tańca, prowadzi zajęcia integrujące ciało i umysł dla kobiet.

Adam Polański - Integracja Strukturalna (Rolfing). Certyfikowany terapeuta metody, która pomaga odnaleźć prawidłową sylwetkę i swobodny ruch www.integracjastrukturalna.pl

Justyna Pronobis - Bioenergetyka Aleksandra Lowena. Psychoterapeutka. Ukończyła szkolenie z dziedziny psychoterapii somatycznej w International Institute for Bioenergetic Analysis Aleksandra Lowena w Nowym Jorku i w Filadelfii.
Aleksander Teisseyre - Psychoterapia zorientowana na ciało. Psycholog i trener. Stosuje różne podejścia do integracji ciała i umysłu w psychoterapii krótkoterminowej i coachingu. Ukończył szkolenie z dziedziny zastosowania Modelu Integralnego Kena Wilbera w biznesie (zorganizowane przez Instytut Integralny w USA).

TRENING ADRESUJEMY DO:

 • Menedżerów i liderów, którzy pragną podnieść swoja efektywność,
 • Wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym oraz skutecznym i harmonijnym
 • realizowaniem swoich celów życiowych.

CENNIK:
1350 zł plus koszt wyżywienia i noclegów od 480 do 690 zł zależnie od standardu pokoju.

KONTAKT:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl

SIERPIEŃ
2-8 sierpnia
LATO Z JOGĄ DLA POCZĄTKUJĄCYCH - JOGA W PRZYRODZIE

prowadzi Jerzy Jagucki

Zajęcia przeznaczone są dla chcących zacząć i dla praktykujących od niedawna (do 2 lat praktyki). Zajęcia będą odbywać się w jednej grupie, w przestronnej (120 m2) sali a niektóre na świeżym powietrzu i poprowadzą je Ałła i Jurek Jaguccy.
Będziemy praktykować jogę pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów w położonym ok. 3 km od wsi, Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego Kawkowo Polana - być może znajdziesz tu wśród duktów leśnych i łąk upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia.

. Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i spacery po okolicy. Program z Jogą obejmuje poranną pranajamę (ćwiczenia świadomego oddechu) i medytację i dopołudniową 2-godzinną lekcję asan, popołudniową 1,5 - godzinną lekcję jogi i codzienną krótką medytację kończącą dzień a także jeden lub dwa wykłady z podstaw teoretyczno-praktycznych jogi. Lato z jogą - to połączenie tradycji i świeżości!

 • Aby pogłębić swoje doświadczenia z Jogą lub poznać czym jest?!
 • Aby odpocząć w miejscach przyrodniczo atrakcyjnych !
 • Dla Uwolnienia się od stresu !
 • Dla Spotkania siebie bliżej i głębiej - poza domowymi i zawodowymi obowiązkami !
 • Zapraszamy do odpoczynku w twórczy sposób - służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i sercem

Jurek Jagucki - dyplomowany nauczyciel yogi,
mgr specjalista rehabilitacji ruchowej (fizjoterapeuta). Uczeń jednego z największych współczesnych mistrzów yogi B.K.S.Iyengara. Pobiera nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja). Po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie, uzyskuje certyfikat nauczyciela yogi od samego Mistrza. Od 1981 roku prowadzi regularne kursy yogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Łotwie. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior. Doskonali swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 25 lat praktykuje medytację zen.

  Ałła Jagucka - dyplomowany nauczyciel yogi,
również skrzypaczka - absolwentka Akademii Muzycznej. Praktykuje yogę od 1990 roku, uprawniona do uczenia od 1996. Doskonała w kuchni wegetariańskiej. Jest matką 3 dzieci. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo www.kawkowopolana.pl
Byliśmy tu przed rokiem aby zobaczyć to miejsce i miejsce sprawdziliśmy - jest urokliwe, odbyło się tu w ostatnim czasie wiele warsztatów i kursów. Nowe Kawkowo to przepiękne, miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności.Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie w oryginalnie wykończonych pokojach (2 i 3 - 4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, komfortową salę do ćwiczeń, saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca: jazdę konną (na miejscu- gospodarze mają 3 konie, lub w stadninie oddalonej o 4 km), oprowadzanie po lesie z przewodnikiem, oraz masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Profesjonalnie wyposażona przestronna sala do jogi z pięknym widokiem.

Koszt:
Koszt: 980,- zł od uczestnika kursu, 720,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 2-osob.
920,- zł od uczestnika kursu, 670,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 3-osob.
850,- zł od uczestnika kursu, 600,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 4-osob.
770,- zł od uczestnika kursu, 520,- zł od osoby towarzyszącej - na strychu/materac/
Studenci 10% zniżki, dzieci do 3 lat nieodpłatnie, powyżej 3 lat jak dorośli (lub do negocjacji z właścicielem, gdy dziecko nie korzysta z osobnego łóżka)
Zgłoszenia: do 10 czerwca. Miejsca ograniczone!!!
Gdybyś miał potrzebę kontynuacji możesz pozostać na kursie II w tym samym miejscu 09-15.08.2008.

Rozpoczynamy zajęciami o godzinie 17.00 i kolacją o godzinie 19.00 w pierwszym dniu, a kończymy zajęciami rannymi i obiadem o godzinie 13.00 w ostatnim dniu.

 • Wyżywienie bezmięsne: 2 posiłki (czyli obiad i kolacja), a w miejsce śniadania herbata z miodem i owoc.
 • Przywóz psa jeśli jest konieczny proszę uzgadniać z Ośrodkiem.
 • Dojazd we własnym zakresie komunikacją ogólnie dostępną lub samochodem

Zapisy:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

1. telefonicznie lub e-mailem wpis na listę, podając dane:
Nazwisko i Imię, wiek, termin kursu, doświadczenie w jodze:
a/ zaawansowane (powyżej 2 lat),
b/ początkujące ( zerowe do 2 lat)
2. wpłata zaliczki 400,- PLN na konto:
Szkoła Jogi, Jerzy Jagucki, Kredyt Bank S.A. II O/Szczecin Nr 10 1500 1722 1217 2004 2647 0000,
a kopie odcinka wpłaty wysyłasz na nasz adres listem lub faxem, mailem wraz z formularzem zgłoszenia (w załączeniu). Pozostała kwota wpłaty na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu lub jeśli wolisz prześlij na konto tydzień przed rozpoczęciem i przywieź ze sobą potwierdzenie.
3. Zaliczka jest zwrotna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
- Zabierz ze sobą odzież do ćwiczeń i jeśli masz swoją matę do jogi i pasek.
- Dla dzieci 3 - 7 lat możliwość wynegocjowania niższej ceny za nocleg gdy dziecko śpi w łóżku z rodzicami.

9-15 sierpnia
LATO Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH - JOGA W PRZYRODZIE

prowadzi Jerzy Jagucki

Zajęcia przeznaczone są dla praktykujących jogę regularnie powyżej 2 lat i dla początkujących (do 2 lat) uczestników poprzedniego kursu. Zajęcia odbędą w 2 grupach w przestronnej (120 m2) sali, a niektóre na świeżym powietrzu - grupę średniozaawansowaną prowadzi Jurek Jagucki, a początkującą Ałła Jagucka.

Będziemy praktykować jogę pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów w położonym ok. 3 km od wsi, Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego Kawkowo Polana - być może znajdziesz tu wśród duktów leśnych i łąk upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia.

Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i spacery po okolicy. Program z Jogą obejmuje poranną pranajamę (ćwiczenia świadomego oddechu) i medytację i dopołudniową 2-godzinną lekcję asan, popołudniową 1,5 - godzinną lekcję jogi i codzienną krótką medytację kończącą dzień a także jeden lub dwa wykłady z podstaw teoretyczno-praktycznych jogi.

Lato z jogą - to połączenie tradycji i świeżości!

 • Aby pogłębić swoje doświadczenia z Jogą lub poznać czym jest?!
 • Aby odpocząć w miejscach przyrodniczo atrakcyjnych !
 • Dla Uwolnienia się od stresu !
 • Dla Spotkania siebie bliżej i głębiej - poza domowymi i zawodowymi obowiązkami !
 • Zapraszamy do odpoczynku w twórczy sposób - służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i sercem

Jurek Jagucki - dyplomowany nauczyciel yogi,
mgr specjalista rehabilitacji ruchowej (fizjoterapeuta). Uczeń jednego z największych współczesnych mistrzów yogi B.K.S.Iyengara. Pobiera nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja). Po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie, uzyskuje certyfikat nauczyciela yogi od samego Mistrza. Od 1981 roku prowadzi regularne kursy yogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Łotwie. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior. Doskonali swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 25 lat praktykuje medytację zen.

  Ałła Jagucka - dyplomowany nauczyciel yogi,
również skrzypaczka - absolwentka Akademii Muzycznej. Praktykuje yogę od 1990 roku, uprawniona do uczenia od 1996. Doskonała w kuchni wegetariańskiej. Jest matką 3 dzieci. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo www.kawkowopolana.pl
Byliśmy tu przed rokiem aby zobaczyć to miejsce i miejsce sprawdziliśmy - jest urokliwe, odbyło się tu w ostatnim czasie wiele warsztatów i kursów. Nowe Kawkowo to przepiękne, miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności.Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie w oryginalnie wykończonych pokojach (2 i 3 - 4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, komfortową salę do ćwiczeń, saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca: jazdę konną (na miejscu- gospodarze mają 3 konie, lub w stadninie oddalonej o 4 km), oprowadzanie po lesie z przewodnikiem, oraz masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Profesjonalnie wyposażona przestronna sala do jogi z pięknym widokiem.

Koszt:
Koszt: 980,- zł od uczestnika kursu, 720,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 2-osob.
920,- zł od uczestnika kursu, 670,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 3-osob.
850,- zł od uczestnika kursu, 600,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 4-osob.
770,- zł od uczestnika kursu, 520,- zł od osoby towarzyszącej - na strychu/materac/
Studenci 10% zniżki, dzieci do 3 lat nieodpłatnie, powyżej 3 lat jak dorośli (lub do negocjacji z właścicielem, gdy dziecko nie korzysta z osobnego łóżka)
Zgłoszenia: do 10 czerwca. Miejsca ograniczone!!!
Gdybyś miał potrzebę kontynuacji możesz pozostać na kursie II w tym samym miejscu 09-15.08.2008.

Rozpoczynamy zajęciami o godzinie 17.00 i kolacją o godzinie 19.00 w pierwszym dniu, a kończymy zajęciami rannymi i obiadem o godzinie 13.00 w ostatnim dniu.

 • Wyżywienie bezmięsne: 2 posiłki (czyli obiad i kolacja), a w miejsce śniadania herbata z miodem i owoc.
 • Przywóz psa jeśli jest konieczny proszę uzgadniać z Ośrodkiem.
 • Dojazd we własnym zakresie komunikacją ogólnie dostępną lub samochodem

Zgłoszenia:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

1. telefonicznie lub e-mailem wpis na listę, podając dane:
Nazwisko i Imię, wiek, termin kursu, doświadczenie w jodze:
a/ zaawansowane (powyżej 2 lat),
b/ początkujące ( zerowe do 2 lat)
2. wpłata zaliczki 400,- PLN na konto:
Szkoła Jogi, Jerzy Jagucki, Kredyt Bank S.A. II O/Szczecin Nr 10 1500 1722 1217 2004 2647 0000,
a kopie odcinka wpłaty wysyłasz na nasz adres listem lub faxem, mailem wraz z formularzem zgłoszenia (w załączeniu). Pozostała kwota wpłaty na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu lub jeśli wolisz prześlij na konto tydzień przed rozpoczęciem i przywieź ze sobą potwierdzenie.
3. Zaliczka jest zwrotna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
- Zabierz ze sobą odzież do ćwiczeń i jeśli masz swoją matę do jogi i pasek.
- Dla dzieci 3 - 7 lat możliwość wynegocjowania niższej ceny za nocleg gdy dziecko śpi w łóżku z rodzicami.

16-23 sierpnia
WAKACJE Z EWĄ FOLEY - ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU

prowadzi Ewa Foley

Motto: POZYTYWNE NASTAWIENIE JEST MAŁĄ RÓŻNICĄ, KTÓRA POWODUJE DUŻĄ RÓŻNICĘ!

Zajęcia oparte są na holistycznej koncepcji tożsamości człowieka, którą odzwierciedla hinduskie przysłowie: człowiek jest jak dom o czterech pokojach – jest pokój ciała, umysłu, emocji oraz ducha. W programie: jak zbudować pozytywną postawę życiową; jak mądrze zarządzać swoim życiem, jak zostać zakochanym w życiu optymistą; jak żyć i oddychać świadomie; jak używać wyobraźni dla zdrowia i szczęścia; jak dokonywać dobrych i trwałych zmian; jak oczyszczać i wzmacniać swoją energię życiową;

To warsztaty dla tych, którzy chcą:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie, osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia, relacji i samouznania
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zdobyć nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się lub po prostu wypocząć w dobrym towarzystwie

Na letnim wyjazdowym treningu doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks – ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

Dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł, emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

EWA FOLEY

jest promotorką pozytywnego życia, charyzmatycznym trenerem, doradcą rozwojowym, autorką książek-poradników: ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU – podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, POWIEDZ ŻYCIU TAK! – poradnik dobrostanu, BĄDŹ ANIOŁEM SWOJEGO ŻYCIA (Wyd. Ravi). Jest autorką, narratorką i wydawcą popularnych kaset edukacyjnych do samopomocy w wielu dziedzinach życia. W Australii, gdzie mieszkała przez kilkanaście lat, skończyła studia w zakresie medycyny holistycznej. Inne twórcze doświadczenia to: medytacja, Hatha Joga, rebirthing, NLP, hipnoza, Huna, szamanizm, konstelacje rodzinne. Ewa posiada niezwykłą umiejętność zaszczepiania uczestnikom swoich treningów entuzjazmu, wiary w swoje możliwości i chęci do efektywnego działania. Znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Inspiruje do szukania miłości i spełnienia w życiu, realizowania swojego potencjału, budowania dobrych stosunków międzyludzkich oraz lepszej przyszłości dla następnych pokoleń.

Aby coś zrobić, trzeba zacząć. Zapraszam do podróży pełnej zabawy, inspiracji, olśnień i radości wspólnego uczenia się. Spodziewaj się cudów!
Ewa Foley

Inwestycja:
1.200 zł (strych, materace),1300,-(pok.3,4 os.bez łaz) - 1.400 zł(pok.2-os.z łaz) w zależności od rodzaju zakwaterowania (trening i pobyt z pełnym wyżywieniem wegetariańskim)

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie na Mazurach www.tuiteraz.eu , kawkowo@kawkowopolana.pl Dojazd we własnym zakresie. Zaczynamy 16 sierpnia o godz. 17.00. Niezmotoryzowani: trzeba dojechać do Nowego Kawkowa , lub do Jonkowa, minibusem (t.zw ,,okeyką ‘’ stamtąd odbierzemy was samochodem (ośrodek jest odpowiednio 2 i 8 km dalej). Prosimy o zawiadomienie ośrodka dzień przed przyjazdem o dokładnej godzinie przyjazdu – tak abyśmy mogli zaplanować grafik odbierania uczestników.

Prosimy przywieźć ze sobą zeszyt, kolorowe flamastry, śpiwór, karimatę/matę do jogi, ręczniki, strój kąpielowy. Polecamy wygodne sportowe ubranie i buty do biegania i wycieczek.

Zaliczka:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto Ewy Foley Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922. Obowiązuje kolejność wpłat.

Zapisy:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366

24-31 sierpnia
WAKACJE Z EWĄ FOLEY - POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

prowadzi Ewa Foley

Motto: W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ ZACZĄĆ OD NOWA!

To warsztaty dla tych, którzy chcą:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie, osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia, relacji i samouznania
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zdobyć nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się lub po prostu wypocząć w dobrym towarzystwie

Na letnim wyjazdowym treningu doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks – ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

Dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł, emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

EWA FOLEY

jest promotorką pozytywnego życia, charyzmatycznym trenerem, doradcą rozwojowym, autorką książek-poradników: ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU – podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, POWIEDZ ŻYCIU TAK! – poradnik dobrostanu, BĄDŹ ANIOŁEM SWOJEGO ŻYCIA (Wyd. Ravi). Jest autorką, narratorką i wydawcą popularnych kaset edukacyjnych do samopomocy w wielu dziedzinach życia. W Australii, gdzie mieszkała przez kilkanaście lat, skończyła studia w zakresie medycyny holistycznej. Inne twórcze doświadczenia to: medytacja, Hatha Joga, rebirthing, NLP, hipnoza, Huna, szamanizm, konstelacje rodzinne. Ewa posiada niezwykłą umiejętność zaszczepiania uczestnikom swoich treningów entuzjazmu, wiary w swoje możliwości i chęci do efektywnego działania. Znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Inspiruje do szukania miłości i spełnienia w życiu, realizowania swojego potencjału, budowania dobrych stosunków międzyludzkich oraz lepszej przyszłości dla następnych pokoleń.

Aby coś zrobić, trzeba zacząć. Zapraszam do podróży pełnej zabawy, inspiracji, olśnień i radości wspólnego uczenia się. Spodziewaj się cudów!
Ewa Foley

Inwestycja:
1.200 zł (strych, materace),1300,-(pok.3,4 os.bez łaz) - 1.400 zł(pok.2-os.z łaz) w zależności od rodzaju zakwaterowania (trening i pobyt z pełnym wyżywieniem wegetariańskim)

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie na Mazurach www.tuiteraz.eu , kawkowo@kawkowopolana.pl Dojazd we własnym zakresie. Zaczynamy 16 sierpnia o godz. 17.00. Niezmotoryzowani: trzeba dojechać do Nowego Kawkowa , lub do Jonkowa, minibusem (t.zw ,,okeyką ‘’ stamtąd odbierzemy was samochodem (ośrodek jest odpowiednio 2 i 8 km dalej). Prosimy o zawiadomienie ośrodka dzień przed przyjazdem o dokładnej godzinie przyjazdu – tak abyśmy mogli zaplanować grafik odbierania uczestników.

Prosimy przywieźć ze sobą zeszyt, kolorowe flamastry, śpiwór, karimatę/matę do jogi, ręczniki, strój kąpielowy. Polecamy wygodne sportowe ubranie i buty do biegania i wycieczek.

Zaliczka:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto Ewy Foley Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922. Obowiązuje kolejność wpłat.

Zapisy:
Jacek Towalski kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl , 0602219382
Maja Wołosiewicz, info@u-zrodla.pl, www.u-zrodla.pl, 0606994366
WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

czerwiec
Cykl warsztatowy - Gdzie się podziała radość macierzyństwa

16 i 23 czerwca (poniedziałki) 2008

Warsztat bardzo polecamy matkom – zwłaszcza tym zmęczonym. Ojcom też. Tylu ludzi mówi i pisze o tym, że powinnyśmy być szczęśliwe i spełniać się w macierzyństwie, ale nikt nie mówi jak to zrobić... Często macierzyństwo i obowiązki z nim związane męczą i przytłaczają a dom staje się swoistego rodzaju więzieniem. Warsztat przeznaczony dla rodziców i opiekunów trudnych dzieci. Trudnych ze względu na niepełnosprawność, chorobę, paskudny charakter lub popadnięcie w złe towarzystwo. Uczestnictwo w warsztacie natychmiast poprawia relacje z dziećmi bez względu na ich wiek i płeć. Ewa opowie w trakcie wykładu o karmicznych i mentalnych przyczynach chorób i innych kłopotów dzieci (i z dziećmi) oraz pokażę w jaki sposób można dziecku i sobie pomóc w poprawieniu wzajemnych relacji. Po wykładzie poprowadzi Ustawienia konkretnych Uczestników zorientowane na ich problemy z dziećmi lub konkretne problemy dzieci. Obecność dzieci nie jest do tego konieczna.
Warto podkreślić wielką skuteczność Ustawień. Wielokrotnie z bardzo dobrym efektem Ewa pracowała w ten sposób nad kryzysami szkolnymi dzieci (np.: jak mały zaprzaniec odmawiał chodzenia do szkoły albo przestawał się uczyć), z chorobami (m.in. zwyrodnienia kręgosłupa, alergie, atopowe zapalenie skóry, depresje, ADHD, nawracające infekcje, cukrzyca, agresja).
Konieczne wcześniejsze zapisy. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.

Pracujemy w Warszawie przy ul. Bobrowskiego 4 m. 31 od 17.00 do 22.00.
Koszt Ustawienia - 300 zł, uczestnictwo bez Ustawienia – 150 zł.


ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cykl warsztatowy - Pieniądze, interesy, sprawy majątkowe

17 i 24 czerwca 2008 (wtorki)

Zapraszam ludzi z problemami z podziałem majątku, pieniędzmi, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania, firmy itp..

Ewa wielokrotnie pracowała ze sprawami, które wcześniej ślimaczyły się potwornie, z ostrymi lub chronicznymi konfliktami (ze sprawami w sądzie włącznie).
Ustawienia działają błyskawicznie i nie potrzeba obecności wszystkich zainteresowanych, by znaleźć przyczynę problemu i go rozwiązać. Tak jak wcześniej wszystkie okoliczności pracowały na konflikt lub jakąś określoną niemożność – po Ustawieniu z tą samą konsekwencją pracują na jego rozwiązanie (sprawy układają się same, znajdują się nabywcy, spływają oferty itp.).

Pracujemy w Warszawie przy ul. Bobrowskiego 4 m. 31 od 17.00 do 22.00.
Koszt Ustawienia - 300 zł, uczestnictwo bez Ustawienia – 150 zł.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.


ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Warsztat - W Poszukiwaniu Miłości

27-29 czerwca 2008 (piątek-niedziela)

Dużo o miłości, o tym od czego zależy, spotkania z przeszłością, otwieranie się na przyszłość. Będziemy pracować z kobiecym i męskim, seksualnością, uwikłaniami karmicznymi i dookreślaniem własnych kompetencji i granic. Uczestnicy będą też mieli możliwość pracy z problemami swoich dzieci (z chorobami włącznie), własnym macierzyństwem i ojcostwem oraz związkami z Rodzicami. Do pracy nad relacją pary Ewa nie potrzebuje obecności obojga, tak, że nie musicie ciągnąć na siłę na warsztat partnera zapierającego się zadnimi łapami. Można pracować z połówką pary a jakikolwiek przymus w tych sprawach nie ma sensu.
Poza klasycznymi Ustawieniami będą medytacje, prace systemowe w wizualizacji oraz wykłady. Będziemy docierać do przyczyn problemów zmieniając skrypty, rozwiązując traumy i usuwając przeszkody na drodze do miłości. Damy też miejsce na omówienie oraz rozwiązanie problemów relacyjnych związków istniejących i byłych.
Szczególnie polecamy "mężczyznom po przejściach i kobietom z przeszłością", którzy w kolejnym związku próbują ułożyć sobie życie oraz singlom mniej lub bardziej uporczywym.
Bardzo cenne i uzdrawiające doświadczenie dla osób, które są w trakcie rozwodu (zwłaszcza jeśli mają dzieci z tego związku) oraz dla tych, którzy próbują się zejść po kryzysach.
DLA TYCH, KTÓRZY JUZ UCZESTNICZYLI W CYKLU, to możliwość by popracować nad kolejnymi warstwami i innymi aspektami ich trudności w związkach.


Warsztat odbędzie się w Warszawie, na ul.Lewandów 70a. W piątek pracujemy od 17.30 do około 22.00, w sobotę i niedzielę od 9.00 do około 18.00-19.00

Cena warsztatu:
450 zł Uczestnicy, których Ustawienia będą poprowadzone.
Dla par zniżka- w sumie płacą 700 zł
165 zł cena dla UGORowiczów, którzy chcą być Obserwatorami
90 zł/ piątek, 120 zł /sobota, 120 zł / niedziela – dla osób, które pragną pozostać jedynie Obserwatorami (w sumie 330 zł)
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.


ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946
Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera

20-21 czerwca 2008 Bolszewo koło Wejherowa (9.00-19.00)
22 czerwca 2008 Kielce (pozostały 2 wolne miejsca na Ustawienia)
5-6 lipca 2008 Warszawa (warsztat dwudniowy, sobota-niedziela)
18-19 lipca 2008 Bolszewo (warsztat dwudniowy, piątek-sobota, 9.00-19.00 )
20 lipca 2008 Sopot (niedziela)

Tematyka bez ograniczeń. Ewa Cyzman prowadzi na nich pełne ustawienia systemowe, aby rozwiązać konkretne problemy uczestników. Najczęściej zgłaszane sprawy dotyczą problemów relacyjnych i rodzinnych (trudne relacje z partnerami, rodzicami, teściami, dziećmi lub rodzeństwem, kłopoty z miłością w parach lub z dobraniem się w związek, problemy z kontaktem z dziećmi po rozwodzie, przemoc w rodzinie, ostre kryzysy i konflikty - ze sprawami w sądzie włącznie), zdrowia własnego i dzieci (różne choroby z rakiem i chorobami psychicznymi włącznie, depresje, bezpłodność osoby lub pary, poronienia, bulimia i anoreksja) oraz kłopotów wychowawczych (agresja dzieci, złe towarzystwo, narkomania, kłopoty z nauką i inne szkolne). Inne problemy np.: kłopot z podziałem majątku, alimentami, sprzedażą lub kupnem domu, mieszkania też bywają przedmiotem ustawień i warto podkreślić ich dużą skuteczność (nawet, gdy sprawa jest w sądzie). Sprawy związane z kłopotami z pracą i w pracy, z pieniędzmi, prowadzeniem firm, kreatywnością, wiecznym pisaniem prac magisterskich - Ewa prowadzi na warsztatach „Praca, twórczość, biznes”, choć można również zgłosić się z problemem tego typu na zwykły warsztat ustawień systemowych.
Możliwe jest uczestnictwo jako obserwator, dla tych, którzy chcą poznać metodę ustawień, doświadczyć stania w roli reprezentanta członków rodzin osób ustawiających i dla tych, którzy nie czują jeszcze gotowości by zdecydować się na ustawienie własne.
Koszt: 300 zł pełne ustawienie, 90 zł obserwator.
Pracujemy w Warszawie na ul. Lewandów 70a, od 9.00 do wieczora.
 • Bolszewo ul.Glińskiego 6.
 • Kielce ul. Głowackiego 2 (przy Placu Wolności) IIp. (Studio Fotograficzne)
 • Sopot ul. Boh. Monte Cassino 43 m 3.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zadatki.
ZAPISY: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946

UWAGA: UCZESTNICY GRUP OSOBISTEGO ROZWOJU MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ W WARSZTACIE USTAWIEŃ OGÓLNYCH JAKO AKTYWNI OBSERWATORZY ZA SYMBOLICZNĄ KWOTE 21 ZŁOTYCH.

UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju

Od września 2008 rusza kolejna edycja Ustawieniowej Grupy Osobistego Rozwoju I stopnia (Ugorem zwanej), w Warszawie.

Już teraz zapraszamy do zapisów wstępnych.
Robocze terminy dla nowej grupy; 10, 24 wrzesień (środy)

Pracujemy bardzo intensywnie, Ewa zadaję prace domowe, uczy samodzielności w rozwiązywaniu problemów i dogadywaniu się z własnym życiem (czytaniu tego, co do nas mówi). Uczestnictwo w UGORze zmienia, dodaje energii i sił, uzdrawia, poprawia relacje z ludźmi i powodzenie w życiu a nawet uszczęśliwia (co wyraźnie widać po Uczestnikach wcześniejszych edycji). Zważywszy intensywność - UGOR jest też najtańszą formą pracy nad sobą metodą Ustawień Systemowych. Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia od osób, które już wcześniej uczestniczyły w prowadzonych przez Ewę zajęciach (choćby jako obserwatorzy). Osoby, które nie brały do tej pory udziału w takich zajęciach mogą to jeszcze "nadrobić" zapisując się na któryś z warsztatów (pełna oferta dostępna na www.u-zrodla.pl).
Będziemy zajmowali się traumami (od okołoporodowych zaczynając), stosunkiem do życia i śmierci, przeszłości i przyszłości, relacjami z Rodziną i światem (i Polską - też). Poza Ustawieniami będą ceremonie, medytacje, ćwiczenia rozmaite, prace w wizualizacji i prace domowe. Uczymy się czytania znaków, które życie nam daje, rozpoznawania dynamik stojących za powtarzającymi się procesami i rozwiązywania na poziomie mentalnym problemów, które za nimi stoją. Udział w grupie uzdrawia, wpływa na smakowitość życia, pomaga ułożyć relacje z najbliższymi, wzmacnia wewnętrznie, czyni człowieka szczęśliwszym i... poprawia urodę.
Grupa pracuje w godzinach od 17:30 do 22:00 w Warszawie przy ulicy Bobrowskiego 4 m. 31 (Ochota). Cena cyklu 1050 zł (można płacić w ratach). Frekwencja nie wpływa na cenę. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń i zadatki.

ZAPISY i INFORNMACJE: Marta Rozwadowska jurroz@o2.pl 605 746 946

Bieżące terminy Ugorów:

Terminy spotkań Ugoru I stopnia:
2 czerwca (poniedziałek)

Terminy spotkań Ugoru II stopnia
19 czerwca 2008

Grupa Kielecka:
22 czerwca 2008


WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680