AKTUALNOŚCI:

wrzesień 2008
 • 5-12.IX - Wrześniowy warsztat jogi, prowadzi Maria Rzucidło
 • 5-12.IX - Warsztat „Magia mandali”, prowadzi Anna Borawska
 • 13-14.IX - Laboratorium głosu - Odkryj swój głos dla początkujących, prowadzi Olgę Szwajgier
 • 13-19.IX - Jesienne oczyszczanie organizmu, prowadzi Marzanne Pelzer ze Stuttgartu
 • 20-28.IX - Intensywny trening Integracji Oddechem „Wewnętrzne Przebudzenie”, prowadzi: Collin P. Sisson
 • 28.IX-4.X - Warsztaty „Śmierć i Odrodzenie”, prowadzą: Gaya i Mariusz Wiśniewscy
październik 2008
 • 5-11.X - Tantra - Energia miłości „Sekrety miłosnych relacji Droga do miłości, seksualności i duchowości”, prowadzą: Gaya i Mariusz Wiśniewscy
 • 11-12.X Warsztat wokalny dla początkujących, „Laboratorium głosu”, prowadzi Olga Szwajgier
 • 17-19.X - Warsztat ustawień hellingerowskich, prowadzi: Marek Wilkirski
 • 24-26.X - Warsztat medytacyjny Osho, prowadzi: Norbert Kulesza
listopad 2008
 • 8-9.XI- Warsztat wokalny dla początkujących „Laboratorium głosu”, Olga Szwajgier (Warszawa)
 • 8-11.XI - Warsztat jogi z magicznym labiryntem ognia i kursem gotowania według pięciu przemian, prowadzi Maria Rzucidło
 • 14-16.XI - Warsztat taneczny Terapii Bodymind „Misterium Kości”, Kama Korytowska
 • 21-23.XI - „Tantra Wojownika”, Dawid i Zosia Rzepeccy
grudzień 2008
 • 6-7.XII - Warsztat wokalny dla początkujących „Laboratorium głosu”, Olga Szwajgier (Warszawa)
 • 28.XII- 1.I - „Magiczne Rytuały Przejścia czyli Wegetariański Sylwester z Tantrą”, Mariusz i Gaya Wisniewscy05 – 12 września
Hatha joga i Mandala
Jesienny warsztat jogi w Kawkowie

W czasie warsztatu będziemy praktykować hatha jogę z wielką uważnością, przyglądając się szczegółom, wsłuchując się w oddech, budząc świadomość ciała i coraz większą wrażliwość umysłu i serca. Wymienimy doświadczenia, podzielimy się wątpliwościami, poszukamy odpowiedzi.

W programie:
 • sesje asan – 2,5- godzinna przed południem i 2-godzinna po południu
 • nauka głębokiego relaksu
 • pranajama,
 • mantra i medytacja
 • satsang – szczera rozmowa o praktyce jogi
 • wspólne oglądanie filmów z Iyengarem,
 • ognisko.

Zapraszamy osoby, które już ćwiczą jogę, osoby początkujące, a także osoby, które dopiero chcą rozpocząć praktykę jogi albo czegoś się o jodze dowiedzieć.
Osoby towarzyszące, które nie wezmą udziału w zajęciach, mogą w Kawkowie wspaniale wypocząć, korzystając z uroków okolicy, zaznając niepowtarzalnej atmosfery domu, próbując znakomitej miejscowej kuchni, smakując ciszę otaczającą to miejsce i korzystając z innych oferowanych atrakcji.
Wszyscy mogą korzystać z sauny.
Osoby ćwiczące proszone są zabranie maty i paska.
Dla osób początkujących będzie kilka mat do pożyczenia.

Warsztat poprowadzi Maria Rzucidło. Praktykuje jogę od 12 lat, uczennica Sławomira Bubicza i Leszka Kawy, uczestniczka warsztatów u Lois Steinberg, Konrada Kocota, Henryka Liśkiwicza. Od 5 lat uczy jogi, m.in. w OmŚrodku Hatha Jogi w Warszawie. Absolwentka rocznego kursu Metody Feldenkraisa.

>W tym samym czasie osoby chętne i zainteresowane mogą wziąć udział w warsztacie „Magia Mandali” prowadzonym przez Anię Borawską. POLECAM!

>Na miejscu można się poddać masażom. Wykonywane są masaże: klasyczny, holistyczny, dźwiękiem gongów i mis tybetańskich, shiatsu, moksa, bańki tybetańskie i inne.
Jest także możliwość zorganizowania kursu gotowania wg Pięciu Przemian.

Warsztat rozpoczyna się o 18. w piątek 5 września i kończy kolacją w piątek 12 września. Jest możliwość przedłużenia pobytu (wcześniejszy przyjazd i/lub późniejszy wyjazd) – do uzgodnienia z właścicielami pensjonatu.

Kontakt, zapisy i informacje: Maria Rzucidło tel. 0 603 801 017, e-mail: maa7ster@gmail.com

5-12 września
Mandala i Hatha joga
Warsztat - Magia Mandali

Zapraszam Ciebie na magiczna wyprawę, podróż w głąb samego siebie, przygodę twórczego poszukiwania i odnajdywania siebie w świecie pełnym barw, kolorów, znaczeń. Twoją towarzyszką i przewodniczką w tej wyprawie będzie mandala – nauczysz się jak ją rysować i twórczo wykorzystywać jako narzędzie osobistego rozwoju, uzdrowienia i wewnętrznej przemiany. Podczas kolejnych dni warsztatu:

 • lepiej poznasz i zrozumiesz samą/samego siebie
 • odkryjesz ważne dla siebie kolory, symbole, znaki i poznasz ich znaczenie
 • przyjrzysz się swoim własnym przekonaniom na swój temat
 • nauczysz się jak negatywne wzorce i przekonania twórczo przekształcić w nowe, wspierające
 • uczynisz kolejny krok w kierunku pełnej akceptacji, uznania i uszanowania samego siebie
 • poznasz zasady i różne sposoby pracy z mandalą i jej interpretacji
 • zaznasz transformującego i uzdrawiającego działania mandali
 • otworzysz się na własny przepływ twórczości i kreatywności
 • Doświadczysz różnych smaków i odcieni radości tworzenia i twórczej radości, zaspokoisz najgłębszą, wrodzona każdemu z nas potrzebę wyrażania siebie w akcie tworzenia. Nauczysz się sięgać do rożnych źródeł natchnienia i inspiracji. I dostaniesz do ręki niezwykle łatwe i zarazem skuteczne narzędzie rozwoju osobistego i samopomocy. Zaprzyjaźnisz się z mandalą – odkryjesz magię, urok i ... prostotę pracy z nią;-)

Warsztat „Magia Mandali” jest doskonałym uzupełnieniem praktyki jogi proponowanej przez Marysię – będzie wspierał Ciebie w rozwijaniu Twojej uważności i samoświadomości, budzeniu większej wrażliwości serca i umysłu. Ale też pobudzi Twoją kreatywność, zachęci do nieco innego - bardziej twórczego spojrzenia na siebie i... na praktykę jogi. I kompletnie nie ma znaczenie kiedy ostatni raz miałeś lub miałaś kredki w ręku. To warsztat dla Ciebie, nawet jeżeli nie masz żadnego doświadczenia lub wprawy w rysowaniu.

O mnie: Prowadzę warsztaty pracy z mandalą oraz indywidualne sesje terapii regresyjnej Whole Hearted Healing, Spiralnego Balansu Aury i pracy z mandalą. Piszę wiersze, z pasją maluję i tworzę mandale - również na zamówienie. Od lat podążam drogą wewnętrznego rozwoju - pierwsze kroki postawiłam na niej kilkanaście lat temu, na jogicznej macie, pod okiem Sławomira Bubicza. Na swojej drodze spotkałam wielu znakomitych nauczycieli, poznając wiele skutecznych metod i technik pracy rozwojowej i terapeutycznej. Uczestniczyłam w wielu warsztatach i szkoleniach: jogi - u Sławomira Bubicza, Faeq'a Birii, Gabrieli Gubilaro oraz Lois Steinberg; medytacji Vipassany - u Swamiego U Vivekanandy; rozwoju osobistego u Alicji Bednarskiej; pracy z oddechem, Whole Hearted Healing, Spiralnego Balansu Aury i Terapii Stanów Szczytowych u Nemi Nath; arteterapii i pracy z mandalą u Haliny Szejak vel Żeak. Jestem pomysłodawczynią i współorganizatorką inspirujących happeningów: Dzień sPokoju i Dzień Radości Tworzenia (więcej na www.dzienspokoju.org oraz www.twojeinspiracje.org). Zapraszam też na moją stronę www.mandalamagica.pl

O moich warsztatach: w pewnym sensie są one unikalnym przeżyciem - przygotowując je czerpię z różnych poznanych metod pracy tworząc w efekcie unikalną całość, w proces ten wkładam całe swoje serce i angażuję siebie całą. I z ogromna radością czekam na każdy warsztat – każdy zachwyca mnie pięknem powstałych mandal i mądrością jaką każdy z nas w sobie nosi, a dzielenie się moim doświadczeniem pracy z mandalą i inspirowanie innych to twórczego wyrażania siebie jest dla mnie źródłem największego spełnienia i satysfakcji. Serdecznie zapraszam, Anna Borawska

13-14 wrzesień
WARSZTAT WOKALNY LABORATORIUM GŁOSU DLA POCZĄTKUJĄCYCH

prowadzi Olgą Szwajgier

 Olga Szwajgier – jeden z największych sopranów świata uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę. Podczas zajęć możemy przekonać się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Warsztaty inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji oraz wykorzystywania swoich błędów na drodze rozwoju.

Olga Szwajgier wierzy, że wszystkie wydarzenia w naszym życiu spowodowane są naszymi myślami i słowami - Twoje myśli i słowa - powtarza często - tworzą Twoją rzeczywistość. Nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie - ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcamy więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

W programie zajęć:
poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier , nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu , techniki operowania głosem , praca nad jego świadomym brzmieniem , poznanie swoich możliwości głosowych oraz odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk.

Miejsce: Warszawa, MDK, ul. Łazienkowska 7 Cena: 300 zł Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl, Maja Wołosiewicz 0606994366

13-19 września
JESIENNE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

PROWADZI: MARZENNE PELZER ZE STUTTGARTU

Zapraszamy na Jesienną Kurację Oczyszczającą Organizm prowadzoną przez doświadczoną naturopatkę i licencjonowana homeopatkę klasyczną Marzenne Pelzer (Heilpraktikerin) ze Stuttgartu. Jeśli czujesz się zmęczony, wyczerpany, bez energii do życia albo gnębią cię różne choroby cywilizacyjne (alergie, nadwaga, wypalenie zawodowe), to jednym z dobrych sposobów przywrócenia sił i zachowania zdrowia oraz oczyszczenia organizmu jest przeprowadzanie raz do roku kuracji oczyszczającej. Taką kurację dr Pelzer przeprowadza corocznie u swoich pacjentów w Niemczech w ramach profilaktyki, a teraz proponujemy ją po raz pierwszy także w Polsce.

Jak wygląda kuracja oczyszczająca:
Po konsultacji medycznej poprzedzonej testem stanu organizmu i organów wydalających (wątroba, nerki, przewód pokarmowy itp.) oraz testem obciążenia metalami ciężkimi, zostaną dobrane preparaty oczyszczające (ziołowe i homeopatyczne).
Działanie preparatów wspomagać będą : odpowiednia dieta odkwaszająca ( dwa posiłki dziennie), łagodne zajęcia jogi, medytacja, masaże, okłady wątrobowe, Nordic-walking, spacery, natura, świeże powietrze, relaks.

Pamiętaj- kiedy źle się czujesz to zazwyczaj nie jesteś chory, tylko pełen toksyn!
Żywność, woda i powietrze którym oddychamy są coraz bardziej obciążone substancjami, które zatruwają nasz organizm. Metale ciężkie jak np. rtęć i ołów, środki ochrony roślin, konserwanty, wzmacniacze smaku, tzw. E-substancje, „chemia“ zawarta w środkach czyszczących, kosmetykach, farbach to wszystko trafia codziennie do naszego organizmu,, który tez produkuje trucizny- toksyny w procesach przemiany materii. Te wszystkie substancje muszą zostać codziennie wydalone, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować.
Niestety coraz częściej spotykamy się z „syndromem“ przeciążenia organów wydalających powyższymi substancjami i gromadzenia ich jako trujące złogi w tkankach międzykomórkowych. Prowadzi to do powstania tzw. blokad w transporcie międzykomórkowym, a co za tym idzie - niedożywienia, niedotlenienia i zatrucia komórek naszego organizmu.
Co robić jeśli nasz lekarz nie stwierdza u nas żadnych konkretnych zmian organicznych, ale my czujemy się chorzy? Jeżeli ten stan trwa przez lata prowadzi on do chorób chronicznych, w tym także nowotworowych. Nasz organizm potrzebuje pomocy!!! Jednym z dobrych sposobów przywrócenia i zachowania zdrowia oraz oczyszczenia organizmu jest właśnie przeprowadzanie raz do roku kuracji oczyszczajacej (leczniczej albo w ramach profilaktyki).

Program:
 • 8.00 - preparaty, herbata
 • 8.30 -10.00 joga
 • 10.30 - śniadanie
 • 11.00 – 14.00 Nordic-Walking, spacer, masaż, kompres wątrobowy
 • 14 00 - preparaty, owoce, soki, herbata
 • 14. – 17.00 – Nordic- Walking, spacer, masaż, kompres wątrobowy
 • 17. – preparaty, soki. herbata
 • 18. – obiadokolacja
 • 19.00– wykład, kino
 • 20.00 - medytacja

Marzenne Pelzer
Licencjonowana naturopatka, zamieszkała i praktykująca od 15 lat w Niemczech. Uprawiane terapie – homeopatia klasyczna, issopatia, kuracje odtruwające, oczyszczanie przewodu pokarmowego, hirudoterapia (terapia pijawkami), orthomolekularna terapia, dietetyka. Wykładowca na uniwersytetach w zakresie medycyny naturalnej. Członek zrzeszeń homeopatycznych w Stuttgardzie. Specjalizuje się także w terapii dzieci z ADHS i alergiami.

Cena:
1080 zł (7-dniowa kuracja oczyszczająca + jeden masaż) oraz dodatkowo koszty pobytu i wyżywienia (w zależności od standardu pokoju): 570- 860 zł.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382
Maja Wołosiewicz 0606994366

Dojazd do Kawkowa:
Samochodem do Olsztyna. W Olsztynie należy skręcić w drogę 527 w kierunku na Morąg/ Pasłęk. Po około 10 km skręcić w prawo na Jonkowo. W Jonkowie wjechac na rynek i skręcić w lewo na Mostkowo. Po około 7 km dojedziesz do Nowego Kawkowa (po drodze mijając wieś o wdzięcznej nazwie Pupki). We wsi, zaraz po minięciu tablicy z napisem „Nowe Kawkowo”, na łuku drogi należy skręcić w lewo w polną drogę na posesję między kamiennym murem ( to bardzo ważne – trzeba wjechać w kamienny mur, a nie drogę obok!!!). Polna droga prowadzi najpierw w górę przez pole, a następnie w dół przez las (przez chwilę się rozjeżdża ale zaraz schodzi z powrotem). Po ok. 2 km wjedź w drogę oznaczoną zakazem wjazdu (!). Po kilkunastu metrach wyjedziesz na Ośrodek Rozwoju Ososbistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 A. Na stronie www.kawkowopolana.pl jest też mapka dojazdowa.

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

16 wrzesień
SPOTKANIE KRĘGU KOBIET I CEREMONIA PEŁNI

prowadzi Joanna Eichelberger

Zapraszamy Kobiety na cykliczne spotkania w Kręgu, którego częścią będzie Ceremonia Pełni w tradycji indiańskiej. Spotkamy się razem aby, wzmocnić więzi między nami, poszukać i odbudować korzenie naszej kobiecej religijności i duchowości. To co tu będziemy robić, to będzie próba nawiązania więzi z kobietami, które były przed nami i posłuchanie ich – co mają nam do przekazania. Krąg będzie miejscem intymnych spotkań między nami, w którym będzie się można bezpiecznie dobrać do naszych cierpień i odkryć źródła naszej siły. Będziemy pracować nad starymi wzorcami zachowań żeby je wykorzenić i zastąpić nowymi, pełnymi mocy i życia. Zbudujemy w sobie kobietę, która ufa sobie, kieruje się intuicją, potrafi głęboko oddychać, rozumie i kocha swoje ciało. Będzie tu miejsce na realizację swoich pasji i marzeń i dużo dobrej magii. Do zobaczenia w Kręgu – Joanna Eichelberger

Miejsce: Radość ul. Zagórzańska 29 H
Cena: 30 zł
Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła www.u-zrodla.pl, Joanna Eichelberger 0601168977 eichelberger@u-zrodla.pl

20-28 września
intensywny trening rozwoju osobistego
WEWNĘTRZNE PRZEBUDZENIE
TRENING INTEO – INTEGRACJA ODDECHEM PRACTITIONER, KROK 2

PROWADZI: COLIN P. SISSON

Głęboka Praktyka Obecności & Wewnętrzna Podróż Twego Życia

COLIN P. SISSON
Światowej sławy pisarz, nauczyciel i trener rozwoju osobistego. Autor ośmiu poczytnych książek. Znany jest ze swojej charyzmy, poczucia humoru i szczególnej atmosfery jaką wprowadza na swoich zajęciach. Jego doświadczenie, intuicja, zdolność do współodczuwania inspiruje ludzi do bardziej świadomego i twórczego życia. Transformujące warsztaty Sissona ukończyło wielu ludzi na całym świecie.

 • Jak nie wycofywać się z życia i jak nie zatracać się w świecie zewnętrznym?
 • Jak się odnaleźć, gdy to już nam się przydarzy?
 • Jak pozostawać w wewnętrznej mocy cokolwiek się dzieje?

Odpowiedź na te pytania oferuje opracowana przez Colina P. Sissona metoda INTEO (uprzednio nazywana Integracją Oddechem) - unikalna ze względu na swą prostotę i uniwersalność.
Proces ten opierając się na praktyce wewnętrznego wglądu i bycia w pełni w sobie obecnym prowadzi do integrowania całego naszego wnętrza. Odblokowuje nasz naturalny oddech, uwalnia stres z ciała i psychiki, budzi naszą żywotność, witalność, wewnętrzną moc. Wynikiem jest spokój wewnętrzny, prawdziwa chęć życia, poczucie bycia we właściwym miejscu. Efektem jest też odwaga i siła do dokonania ważnych życiowych zmian oraz zdolność do skutecznego działania.Trening ten to transformująca podróż do swego wnętrza siebie, do swej mocy i źródła miłości w sobie. Nie każdy kto bierze udział w nim uczestniczy chce zostać licencjonowanym Praktykiem i prowadzić sesje indywidualne. Wielu partycypuje w nim dla poszerzenia własnej świadomości, przebudzenia się i osobistego rozwoju. Mimo to, otrzymasz na nim wystarczająco dużo informacji oraz doświadczenia, aby rozpocząć pracę z ludźmi jako Praktyk Inteo.

Uwaga:
Przed wzięciem udziału w treningu należy ukończyć 10 sesji Inteo u rejestrowanego praktyka (ich lista na www.inteo.pl)

Data:
20 – 28. 09. 2008 (sugerowany przyjazd już 19 września wieczorem)

Cena treningu: 1800 zł
Cena noclegów i wegeteriańskiego wyżywienia: w zależności od standardu pokoju : od 750 do 900 zł.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego , Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl

Zapisy i informacje:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) www.kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
Organizator i kontakt: Fundacja Integracji Oddechem, Magdalena Janicka, kom: 0691 674 123, e-mail: janicka.m@interia.pl, www.inteo.pl
Miejsce rezerwuje przedpłata 200 zł wniesiona do 5 września 2008.

Dojazd do Kawkowa:
Samochodem do Olsztyna. W Olsztynie należy skręcić w drogę 527 w kierunku na Morąg/ Pasłęk. Po około 10 km skręcić w prawo na Jonkowo. W Jonkowie wjechac na rynek i skręcić w lewo na Mostkowo. Po około 7 km dojedziesz do Nowego Kawkowa (po drodze mijając wieś o wdzięcznej nazwie Pupki). We wsi, zaraz po minięciu tablicy z napisem Nowe Kawkowo, na łuku drogi należy skręcić w lewo w polną drogę na posesję między kamiennym murem ( to bardzo ważne – trzeba wjechać w kamienny mur, a nie drogę obok!!!). Polna droga prowadzi najpierw w górę przez pole, a następnie w dół przez las (przez chwilę się rozjeżdża ale zaraz schodzi z powrotem). Po ok. 2 km wjedź w drogę oznaczoną zakazem wjazdu (!). Po kilkunastu metrach wyjedziesz na Ośrodek Rozwoju Ososbistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 A. Na stronie www.kawkowopolana.pl jest też mapka dojazdowa.

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

28 września – 4 października
ŚMIERĆ I ODRODZENIE

Prowadzący: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Tajemnicę śmierci poznać byście chcieli, jak ją jednak znajdziecie, dopóki jej w sercu życia nie odszukacie? Jeśli naprawdę ducha śmierci oglądać pragniecie, na ciało żywota swe serce szeroko roztwórzcie. Jako że życie i śmierć to jedno, podobnie jak rzeka i ocean jedną fale toczą.
Prorok Khalil Gibran

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE to głęboki proces wewnętrznych przemian zachodzących na każdym poziomie. Śmierć jest integralną częścią naszego życia. Prędzej czy później każdy się z nią spotka. Doświadczenie przejścia - czyli śmierci - dotyka bezpośrednio nasze ego. Z punktu widzenia rozwoju, zarówno na poziomie duchowym, emocjonalnym jak i fizycznym, musimy pogrzebać właśnie ego (tzn. umrzeć dla niego), aby mogło nastąpić odrodzenie.

W tym jednym momencie tracimy wszystko: rodzinę, ukochaną osobę, pieniądze. Możemy ze sobą zabrać tylko to kim jesteśmy. Jest to moment na tyle ważny, że w każdej kulturze i religii istnieją tradycje związane z pochówkiem zmarłych. Towarzyszą temu różne ceremonie i dlatego w szamanizmie powstały specjalne rytuały inicjacyjne dla przyszłych adeptów.

Warsztaty ŚMIERĆ I ODRODZENIE są właśnie takim rytuałem przemiany, który przygotowuje nas do symbolicznej śmierci. Przeglądając film własnego życia, czyszcząc własne niedokończone relacje i sytuacje, wyrażając na piśmie swoją ostatnią wolę i organizując własny pogrzeb - stworzysz rytuał, który pozwoli, aby Twoje przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległo transformacji. Poprzez odrodzenie MOŻESZ ZACZĄĆ SAM KREOWAĆ WŁASNE ŻYCIE.

To również umożliwia wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

CENA:
warsztat - 990 zł od osoby lub  1790 zł od pary oraz  koszt zakwaterowania i wyżywienia (w zależności od standardu pokoju) 80 – 115 zł/ za dobę.

KONTAKT:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) www.kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

PROWADZĄCY:

Mariusz Wiśniewski
Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego jak również terapię indywidualną we Francji ,Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce. 
W wieku 21 lat po raz pierwszy  uczestniczył  w zaawansowanych zajęciach  psychoterapii (gesztalt), co jak się okazało  w przyszłości miało zdeterminować jego kierunek pracy. Wiele lat życia spędził w teatrze jako aktor i reżyser teatralny co pozwoliło mu stworzyć własną formę teatru, którą nazwał teatrem przebudzenia.
Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał i odbywa wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    ( Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche). Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, Uczestniczył  i współpracuje  w warsztatach  Cloda Coldy „Dance Sensitive”.

 

Gaya Wiśniewska
Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Nie praktykuje jednej ścieżki, jej droga to wykorzystanie ogromnego doświadczenia ludzi dla dobra innych. Tantra jest wypełnieniem tej drogi. Dziś w systemie uzdrawiania spostrzega człowieka w bardzo szerokim spektrum.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego , Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl
Nowe Kawkowo to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności.

Dojazd do Kawkowa:
Samochodem do Olsztyna. W Olsztynie należy skręcić w drogę 527 w kierunku na Morąg/ Pasłęk. Po około 10 km skręcić w prawo na Jonkowo. W Jonkowie wjechac na rynek i skręcić w lewo na Mostkowo. Po około 7 km dojedziesz do Nowego Kawkowa (po drodze mijając wieś o wdzięcznej nazwie Pupki). We wsi, zaraz po minięciu tablicy z napisem „Nowe Kawkowo”, na łuku drogi należy skręcić w lewo w polną drogę na posesję między kamiennym murem ( to bardzo ważne – trzeba wjechać w kamienny mur, a nie drogę obok!!!). Polna droga prowadzi najpierw w górę przez pole, a następnie w dół przez las (przez chwilę się rozjeżdża ale zaraz schodzi z powrotem). Po ok. 2 km wjedź w drogę oznaczoną zakazem wjazdu (!). Po kilkunastu metrach wyjedziesz na Ośrodek Rozwoju Ososbistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 A. Na stronie www.kawkowopolana.pl jest też mapka dojazdowa.

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

13-14 wrzesień
KURS INSTRUKTORSKI TAŃCÓW W KRĘGU

(Sacred Circle Dance)

Zapraszamy do udziału w kursie instruktorskim TAŃCÓW W KRĘGU (Circle Dance).

Tańce w kręgu zostały zebrane i opracowane przez niemieckiego baletmistrza Bernharda Wosiena. Są to najczęściej tańce ludowe. Pochodzą z różnych regionów świata, m.in. z Bałkanów, Grecji, Armenii, Izraela, Rosji, Francji, Szkocji, Irlandii, z Wysp Kanaryjskich, z Ameryki Południowej. Oddzielną grupę stanowią tańce relaksacyjne i współczesne układy choreograficzne, w których wykorzystano krąg. Od kilkunastu lat są chętnie tańczone przez grupy formalne i nieformalne na całym świecie. Bycie w grupie, prosty, naturalny ruch, różnorodność melodii i rytmów łączy radość życia z wrażliwością i zrozumieniem - siebie i innych, dlatego są bardzo użyteczną formą terapii tańcem.

Adresatami kursu są: nauczyciele, psychologowie, pedagodzy, reedukatorzy, terapeuci oraz wszyscy, którzy chcą wzbogacić warsztat pracy lub po prostu lubią taniec i ruch.

Kurs ten umożliwi uczestnikom:

 • zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych;
 • poznanie lub udoskonalenie metodyki nauczania tańców w kręgu;
 • wykorzystywanie tańca i ruchu do wspomagania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego;
 • nauczenie się współdziałania w grupie dla osiągnięcia zamierzonego celu;
 • nawiązywanie kontaktu z innymi poprzez mowę niewerbalną - wzrok, gestykulację, dotyk;
 • stymulację zmysłów, przede wszystkim słuchu i dotyku, lepsze odczuwanie siebie w przestrzeni;
 • odczuwanie tempa i rytmu, ekspresji osobistej w zależności od zewnętrznych impulsów, jakie wysyła muzyka;
 • poznanie symboliki języka ciała.
Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia kursu instruktorskiego Tańce w kręgu wydany przez Wojewódzki Ośrodek Kształcenia Nauczycieli w Lublinie, Stowarzyszenie Edukatorów Ruchu Kreatywnego w Warszawie oraz Ośrodek “Kined" Joanna Zwoleńska.

KURS INSTRUKTORSKI BĘDZIE SIĘ SKŁADAŁ Z NASTĘPUJĄCYCH MODUŁÓW:

TAŃCE W KRĘGU - WARSZTAT WPROWADZAJĄCY

kurs dla instruktorów tańca w kręgu 3 - 5 października 2008/Warszawa
piątek w godz. 10.00 - 17.00, sobota w godz. 10.00 - 19.00, niedziela w godz. 10.00 - 17.00

Program:

 • Nauka około 13/15 tańców rosyjskich
 • Prezentacja różnych sposobów uczenia Tańców w Kręgu,
 • Planowanie zajęć Tańców w Kręgu,
 • Sposoby zapisywania kroków tańców,

Istnieje możliwość samodzielnego poprowadzenia przez każdego uczestnika warsztatu jednego tańca; każda osoba prowadząca krąg otrzyma informacje zwrotne (w przyjaznej atmosferze) od Lynn Frances oraz grupy.

Prowadzenie: LYNN FRANCES z Ośrodka Hartcentre/Wielka Brytania. Jedna z najbardziej doświadczonych nauczycielek Tańców w Kręgu (Circle Dance) w Wielkiej Brytanii. Uczy tej formy tańca od 1983 roku w Europie oraz poza jej granicami (w tym w Polsce).

 

Uczestnicy otrzymają płytę z nagraną muzyką do wszystkich tańców oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu.

TAŃCE W KRĘGU - ZASTOSOWANIE W CHOREOTERAPII.

kurs dla instruktorów tańca w kręgu

27 - 28 lutego 2009, piątek w godz. 18.00 - 21.00 i sobota w godz. 10.00 - 19.00. Warszawa
W ramach kursu przewidujemy wprowadzenie teoretyczne, jak również naukę 6 tańców w kręgu z pokazaniem możliwości ich zastosowania w zajęciach terapeutycznych oraz rozwojowych oraz sposobów łączenia tańców w kręgu z improwizacją ruchową.

Prowadzi: Zuzanna Pędzich,
ukończyła studia magisterskie na wydziale terapii tańcem i ruchem Uniwersytetu Roehampton w Londynie. Jako nauczyciel tańców w kręgu i terapeuta tańcem i ruchem pracuje od 1997 roku. W latach 1997-2002 pracowała w Klinice Nerwic oraz na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Aktualnie współpracuje z Fundacją Psychoonkologii „Ogród Nadziei". Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szkoli członków Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu, m. in. w zakresie zastosowania tańców w kręgu w choreoterapii. Jest współzałożycielką Instytutu DMT - Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem i sekretarzem Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Tańcem i Ruchem.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu oraz płytę z muzyką do tańców.

KOBIERZEC TAŃCEM TKANY - warsztat Tańców w Kręgu.

kurs dla instruktorów tańca w kręgu 24 - 25 stycznia 2009
Warszawa, sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00
W programie nauka 13 - 15 tańców z różnych stron Europy. W programie nauka 13 - 15 tańców.

I. Tworzenie wzorca
tancerz - potrzeby i swoboda ciała, Wzór kroków - charakter i pochodzenie tańca, Muzyka i ruch - wzajemna relacja, doświadczanie ciałem, określanie energii jaką niesie muzyka i ruch.

II. Rozłożenie kobierca,
Integracja i zharmonizowaniue elementów wzorca, Odczytywanie treści i znaczeń tańców, Umiejętność wyboru elementów tworzących opowieść.

Prowadzi: Hanna Sypiańska,
dyplomowana nauczycielka Techniki Alexandra, absolwentka The Constructive Teaching Centre w Londynie, członkini Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka Tańców w kręgu (jej nauczyciele to Laura Shannon, Lynn Frances i Michael Gabriel z Open Dance Center w Londynie). Od 1997 roku prowadzi cotygodniowe zajęcia Tańców w Kręgu. Prowadziła w ramach programu „Dojrzewalni róż" warsztaty Techniki Alexandra „Bezgrzeszne ciało" oraz improwizacji tańca „Tańcząca bez winy i wstydu".

TAŃCE INTEGRACYJNE I KOROWODOWE

kurs dla instruktorów tańca w kręgu 30 - 31 maja 2009 / Warszawa

To warsztat nauki tańców, które mogą przydać się na każdą okazję - zabawy szkolne i karnawałowe, towarzyskie spotkania i festyny, prezentacje na scenie i urozmaicenie zajęć lekcyjnych. Celem tych tańców jest taneczna zabawa, która integruje grupę, pozwala jej uczestnikom poznać się i akceptować ich różnorodność, uczy współpracy, kultury bycia w zespole, radości ze wspólnego działania. Daje również szansę na samoprezentację w atmosferze bezpieczeństwa i zachęca to twórczego działania.

W programie warsztatu:

nauka około 15 - 17 układów tanecznych korowodów, tańców w kręgu, spirali, tańców w częstą zmianą partnerów do muzyki ludowej i popularnej.

Prowadzi: JOANNA ZWOLEŃSKA
z Ośrodka KINED, pedagog, choreoterapeuta, instruktorka Tańców w Kręgu według programu Fundacji Findhorn (Szkocja), instruktorka Sacred Dance według autorskiego programu Gabrieli Wosien (Niemcy), instruktorka Improwizacji ruchu, mowy i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Ruchu w Essen), instruktorka Eksperymentalnego teatru tańca (Instytut Dynamiki Ruchu w Essen), instruktorka i terapeutka Kinezjologii Edukacyjnej, Kinezjologii Stosowanej (Dotyk dla Zdrowia) i Arteterapii,terapeutka Polarity i Samoświadomości ciała (na podstawie metody M. Feldenkraisa i M. Buscha), uczennica dr Gabrieli Wosien, Lynn Frances i Richarda Bryant-Jefferies'a, oraz Anny Barton, Laury Shannon, Petera Vallance'a, Ulli Bixa związanych z Findforn Foundation i Kiriakosa Chamalidisa, Henryego Koningsa, dr Detlefa Kapperta, dr Danuty Koziełło, dr Judy, dr Katherine Studd, uczennica wybitnych kinezjologów, założycieli Educational Kinesiology Foundation USA: Carli Hannaford i Paula Dennisona oraz Mentorów na Polskę z ramienia Fundacji: Pauli Oleskiej i Swetłany Masgutowej a także instruktorki i terapeutki Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity APTA - Andrei Axt. Posiada uprawnienia międzynarodowe do prowadzenia jednego ze specjalistycznych kursów Kinezjologii Edukacyjnej - Wizualne Kręgi.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu oraz płytę z muzyką do tańców.

TAŃCE KWIATÓW DR BACHA (BACH FLOWER DANCES)

17 - 19 kwietnia 2009 /Warszawa,
piątek w godz. 18.00 - 21.00, sobota, niedziela w godz. 10.00 - 17.00

Tańce Kwiatów dr Bacha Tańce Kwiatów dr Bacha (Bach Flower Dances) to unikatowa forma Tańców w Kręgu. Ich twórczynią jest Łotyszka, Anastasia Geng, (1922 - 2002), nauczycielka tańców medytacyjnych (sacred dance), znawczyni starożytnych obyczajów i rytuałów związanych z kulturą Łotwy i krajów bałtyckich. Jest twórczynią układów tańców poświęconych naturze: drzewom, ziołom, kwiatom, fazom księżyca. Wiele z nich bazuje na tradycyjnym folklorze Łotwy.

W 1985 roku Anastasia Geng odkryła głęboki związek między stworzonymi przez siebie tańcami a harmonizującą i uzdrawiającą energią esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha. Na przestrzeni lat powstało 38 tańców - tyle, ile jest ekstraktów kwiatowych dr Bacha. Mamy więc: Crab Apple dance (taniec dzikiej jabłoni), Honeysucle dance (taniec wiciokrzewu ), Red Chestnut dance (taniec kasztanowca czerwonego), Oak Dance (taniec dębu) itp.

Podczas kwietniowego warsztatu będziemy uczyć się wszystkich Tańców Kwiatowych dr Bacha oraz innych tańców związanych z Naturą. Warsztat poprowadzi Martine Winnington, wspaniała nauczycielka ze Szwajcarii, uczennica Anastasii Geng.
(więcej o Anastasii Geng: www.martinewinnington.com/anastasia_geng_gb.html
o terapii esencjami kwiatowymi i o jej twórcy dr Edwardzie Bachu: www.bachcentre.com/centre/drbach.htm

MARTINE WINNINGTON

kurs dla instruktorów tańca w kręguMieszka w Szwajcarii. Uczy Tańców w Kręgu w kraju i za granicą. Łączy w swojej praktyce wiedzę na temat esencji kwiatowych dr Edwarda Bacha z całościowym podejściem do zdrowia. Uczy różnych stylów tańca, tradycji, współpracując z wieloma nauczycielami. Obecnie propaguje stworzone przez Anastazję Geng tańce związane z esencjami kwiatowymi dr Bacha, wskazując na ich uzdrawiający aspekt. Postrzega tańce jako możliwość podniesienia żywotności organizmu, pielęgnowanie relacji z sobą samym oraz innymi ludźmi. W czasie warsztatu tworzy radosną i pełną życzliwości atmosferę, co sprawia, że uczenie się tańców staje się łatwe i przyjemne.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztacie Tańców w Kręgu. Będzie możliwość kupienia trzech płyt CD z nagranymi melodiami do Tańców Kwiatów dr Bacha oraz tańcami Natury “From the Heart” (wszystkie 38 melodii Bach Flower Dances mieszczą się na dwóch płytach cd, na trzeciej znajdą się 24 melodie do tańców Natury “From the Heart”).

FINAŁ KURSU/Nałęczów

Lipiec lub sierpień 2009 (dokładny termin finału kursu podamy w październiku 2008).
Prowadzenie: Joanna Zwoleńska z Ośrodka KINED
Warunkiem udziału w kursie jest:

 • udokumentowany udział w 5 warsztatach Tańców w Kręgu,
 • praktyczna znajomość ok. 50 tańców w kręgu,
 • umiejętność pracy z grupą (mile widziane są osoby z wykształceniem pedagogicznym),
 • aktywny udział w zajęciach.

Ogólny program:

 • doskonalenie metodyki nauczania tańców w kręgu:
  • tańce edukacyjne,
  • tańce terapeutyczne (integracja odruchów),
  • taniec i plastyka,
 • prezentacje grupowe w warunkach plenerowych (m. in. w sanatorium, w parku zdrojowym itp.)
 • przygotowanie scenariuszy do programów:
  • Mandala życia
  • Żywioły
  • Sacrum w tańcu
  • Roztańczone bajki
  • W różnych rytmach, kształtach, formach
  • wg propozycji uczestników
 • nauka ok. 15 nowych tańców (będzie trochę tańców polskich)

Organizacja, realizacja i prowadzenie zajęć: Joanna Zwoleńska
pedagog, choreoterapeuta, instruktorka Tańców w Kręgu (patrz: „Tańce integracyjne i korowodowe”)

ZGŁOSZENIA:

Na warsztaty: z Lynn Frances, z Zuzanną Pędzich, z Hanną Sypiańską, Joanną Zwoleńską, Martine Winnington
do Barbary Zieleńskiej, kontakt, tel. 0661 591 639

Na kurs finałowy w Nałęczowie
Do Joanny Zwoleńskiej, kined@poczta.onet.pl 0 602 269 644

WPŁATY:

„Tańce w Kręgu - warsztat wprowadzający” z Lynn Frances do 12 września 2008
„Tańce w Kręgu - zastosowanie w choreoterapii” z Zuzanną Pędzich do 10 listopada 2008
„Kobierzec tańcem tkany” z Hanną Sypiańską do 9 stycznia 2009
„Tańce integracyjne i korowodowe”z Joanną Zwoleńską do 6 lutego 2009
“Tańce Kwiatów dr Bacha” z Martine Winnington do 16 marca 2009
Terminy wpłat oraz szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu na kurs finałowy do Nałęczowa zostaną podane we wrześniu lub październiku 2008.
- możesz przeczytać o kursie instruktorskim tańców w kręgu w formacie dokumentu tekstowego, lub możesz go przesłać znajomym - DOKUMENT TEKSTOWY
5-11 października
TANTRA - ENERGIA MIŁOŚCI - SEKRETY MIŁOSNYCH RELACJI – DROGA DO MIŁOŚCI, SEKSUALNOŚCI I DUCHOWOŚCI
PROWADZĄCY: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Zapraszamy na warsztaty, które są spotkaniem z naszym prawdziwym Ja. Tantra jest mocą i wiedzą do pozytywnego przekształcania swojego życia, przy jednoczesnym doznawaniu harmonii i wewnętrznej wolności. Daje szereg narzędzi, które pozwalają na pomaganie sobie i innym - metod wypływających z właściwości umysłu, a jednocześnie uczy wykroczenia poza umysł celem doznawania naszej duchowej esencji, Jedności umysłu i energii. Jak kreujemy nasze związki miłosne? Jaka jest prawdziwa natura naszej energii? Dlaczego mimo różnorodnych doświadczeń duchowych mamy poczucie, że nasze relacje partnerskie nie są takie, jakich byśmy pragnęli? Jak radzimy sobie z frustracją, napięciami w związkach i w małżeństwach? A może wciąż poszukujemy tej jedynej  osoby, miłości naszego życia? Tantra oferuje nam pomocne metody poszerzające naszą świadomość w wielu aspektach naszego życia. Jednym z takich obszarów  jest właśnie nasza seksualność.
W podejściu tantrycznym traktuje się seksualność jako siłę funkcjonującą pomiędzy ciałem fizycznym a duchowością, siłę mogącą rozwijać naszą świadomość. Aktywność seksualna w ujęciu tantrycznym nie służy tylko rozładowaniu napięcia seksualnego, ale budowaniu głębokiej, wielopoziomowej więzi między partnerami, uzdrawianiu psychiki ,ciała i doznawaniu wyższych poziomów świadomości. Uwaga dwojga partnerów skupiona jest tu na wzajemnym kontakcie, na byciu świadomym własnej energii psychicznej, jak i na oddechu i poszerzonej świadomości ciała. Osnową takiego podejścia jest wzajemna głęboka więź psychiczna i duchowa partnerów, a sama sfera seksualności wyniesiona jest ponad doznania czysto fizyczne, co właśnie pogłębia intensywność doznań także fizycznych. Tantra może zatem pomóc współczesnemu człowiekowi odnaleźć integrację wszystkich poziomów jego wnętrza, może pomóc znaleźć równowagę pomiędzy ciałem, emocjami, umysłem i duchem. Jesteśmy stworzeni dla MIŁOŚCI, a tak niewielu jej doświadcza. Niewielu tez doświadcza spełnienia seksualnego. Dlaczego tak się dzieje w czasach wyzwolenia seksualnego? Gdzie jest ukryta tajemnica?   W  NAS  SAMYCH!

Potrzebna jest radykalna zmiana naszego podejścia do seksualności. To, co nazywamy seksem nie sprzyja nawiązaniu głębokiej więzi, która przetrwa lata. Tantra proponuje nową seksualność, nowy rodzaj spotkania z samym sobą i w związku z partnerem. Tantra jest zatrzymaniem i nową  świadomością. W niej są zawarte sekrety miłosnych relacji. Każdego, kto jest otwarty na przepływ budzi z uśpienia. Prowadzi do zjednoczenia Partnerów na rożnych poziomach, w którym bierze udział zarówno nasza podświadomość, świadomość i nad świadomość. Także ciało, uczucia, duch. Jest to doświadczenie egzystencjalne - Najwyższa Forma Kochania, w której odkrywamy nasz nowy wymiar duchowy. Jest tez doświadczeniem życia w partnerstwie w Nowej Erze.
Tantra to też nowa, bardzo terapeutyczna forma pracy nad sobą, która daje ogromne rezultaty w kreowaniu prawdziwej rzeczywistości. Warto sobie pozwolić i skosztować tego, co daje nam Życie i jest zgodne z kierunkiem ewolucji Wszechświata.
Pamiętaj!
Możesz żyć i czuć, że to ty jesteś autorem swojego życia. Możesz obudzić w sobie moc inicjowania przemian oraz uleczyć te aspekty przeszłości, od których chcesz uwolnić swoją przyszłość. Otworzyć serce na siebie i innych. Odkryć, że zasługujesz na wspaniałe, kreatywne związki. Zrozumieć i zaakceptować swoją rzeczywistość, abyś odnalazł siebie w tym, co robisz i jak żyjesz. Pogodzić istniejące w tobie pozorne przeciwności:

 • duchowość - seksualność,
 • moc-wrażliwość, światło-cień
 • Stworzyć poczucie jedności ciała, serca i duszy.
 • Zaakceptować wrażliwość w mężczyźnie i siłę w kobiecie.
 • Odkryć siebie w rytualnym związku z drugą osobą i odzyskać jego utraconą magię.
 • Odnaleźć swoje prawdziwe Ja.

Mariusz Wiśniewski
Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego jak również terapię indywidualną we Francji ,Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce. 
W wieku 21 lat po raz pierwszy  uczestniczył  w zaawansowanych zajęciach  psychoterapii (gesztalt), co jak się okazało  w przyszłości miało zdeterminować jego kierunek pracy. Wiele lat życia spędził w teatrze jako aktor i reżyser teatralny co pozwoliło mu stworzyć własną formę teatru, którą nazwał teatrem przebudzenia.
Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał i odbywa wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    ( Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche). Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, Uczestniczył  i współpracuje  w warsztatach  Cloda Coldy Dance Sensitive.

 

Gaya Wiśniewska
Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Nie praktykuje jednej ścieżki, jej droga to wykorzystanie ogromnego doświadczenia ludzi dla dobra innych. Tantra jest wypełnieniem tej drogi. Dziś w systemie uzdrawiania spostrzega człowieka w bardzo szerokim spektrum.

Cena: warsztat - 990 zł od osoby lub  1790 zł od pary oraz  koszt zakwaterowania i wyżywienia (w zależności od standardu pokoju) 80 – 115 zł/ za dobę.
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl.

Uwaga!!!
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

Kontakt:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) www.kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

11-12 października
WARSZTAT WOKALNY LABORATORIUM GŁOSU DLA POCZĄTKUJĄCYCH

prowadzi Olgą Szwajgier

 Olga Szwajgier – jeden z największych sopranów świata uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę. Podczas zajęć możemy przekonać się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Warsztaty inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji oraz wykorzystywania swoich błędów na drodze rozwoju.

Olga Szwajgier wierzy, że wszystkie wydarzenia w naszym życiu spowodowane są naszymi myślami i słowami - Twoje myśli i słowa - powtarza często - tworzą Twoją rzeczywistość. Nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie - ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcamy więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

W programie zajęć:
poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier , nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu , techniki operowania głosem , praca nad jego świadomym brzmieniem , poznanie swoich możliwości głosowych oraz odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk.

Miejsce: Warszawa, MDK, ul. Łazienkowska 7 Cena: 300 zł Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl, Maja Wołosiewicz 0606994366

14 październik
SPOTKANIE KRĘGU KOBIET I CEREMONIA PEŁNI

prowadzi Joanna Eichelberger

Zapraszamy Kobiety na cykliczne spotkania w Kręgu, którego częścią będzie Ceremonia Pełni w tradycji indiańskiej. Spotkamy się razem aby, wzmocnić więzi między nami, poszukać i odbudować korzenie naszej kobiecej religijności i duchowości. To co tu będziemy robić, to będzie próba nawiązania więzi z kobietami, które były przed nami i posłuchanie ich – co mają nam do przekazania. Krąg będzie miejscem intymnych spotkań między nami, w którym będzie się można bezpiecznie dobrać do naszych cierpień i odkryć źródła naszej siły. Będziemy pracować nad starymi wzorcami zachowań żeby je wykorzenić i zastąpić nowymi, pełnymi mocy i życia. Zbudujemy w sobie kobietę, która ufa sobie, kieruje się intuicją, potrafi głęboko oddychać, rozumie i kocha swoje ciało. Będzie tu miejsce na realizację swoich pasji i marzeń i dużo dobrej magii. Do zobaczenia w Kręgu – Joanna Eichelberger

Miejsce: Radość ul. Zagórzańska 29 H
Cena: 30 zł
Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła www.u-zrodla.pl, Joanna Eichelberger 0601168977 eichelberger@u-zrodla.pl

17-19 październik
WARSZTAT USTAWIEN HELLINGEROWSKICH

PROWADZI: MAREK WILKIRSKI

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp.
Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

MAREK WILKIRSKI
Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Od 2006 Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ustawień Systemowych .Od 1992 roku prowadzi szkolenia psychologiczn,e a od 1995 roku prywatny gabinet psychologiczny. Szkolił się głównie w terapii uzależnień i terapii ericksonowskiej. W 2000r. założył Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych. Od początku 2000r. prowadzi samodzielnie zajęcia terapeutyczne i szkoleniowe w zakresie ustawień systemowych, a w latach 2001-2003 współprowadził pierwszy w Polsce systematyczny program szkoleniowy na ten temat organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski W latach 2003-2005 wraz z Katarzyną Szymańską prowadził kolejny 2-letni program szkoleniowy, organizowany również przez P.I.E. Od 2005 r. prowadzi samodzielne programy szkoleniowe w ramach Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych.

CENNIK:
400 zł warsztat oraz koszt zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie 50 zł/dzień).

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo, Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, ok. 25 km od Olsztyna.

Kontakt:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) www.kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

21 października 2008
ALTERKARIERA TWOJA ŚCIEŻKA SERCA - ODKRYJ SWOJE POWOŁANIE

Prowadzi: Tanna Jakubowicz - Mount

Program obejmuje 14 spotkań przez 5 miesięcy (październik 2008 - kwiecień 2009). Warsztaty odbywają się co dwa tygodnie, we wtorki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 października 2008, wstęp wynosi 80 zł, ul. Bieniewicka 32, godz. 17:30- 20:30.
Zgłoszenia: do końca października, poprzedzone konieczną rozmową kwalifikacyjną (50 zł) i podpisaniem kontraktu z prowadzącą zajęcia

KONTAKT: Magda Michałowska magda.michalowska@u-zrodla.pl 0502102374 (od 17.00 do 20.00)

Uwaga:
warsztat adresowany jest dla osób, które przepracowały swoje podstawowe problemy relacyjne z rodziną pierwotną i nie oczekują terapii! Osoby, które decydują się do wzięcia udziału w całości kursu (14 spotkań -1120 zł), po pierwszym spotkaniu, w ciągu tygodnia wpłacają zaliczkę w wysokości 420 zł (I rata) na konto Stowarzyszenia "U Źródła" (koniecznie z dopiskiem "Ścieżka serca, T. Jakubowicz). Istnieje możliwość zapłacenia pozostałej sumy w dwóch ratach (po 350zł). Osoby, które wpłacą dwie pierwsze raty do końca października otrzymują 10 % zniżki

24-26 października
WARSZTAT OSHO - SPOTKANIE Z WŁASNĄ SAMOTNOŚCIĄ

prowadzi Norbert Kulesza

Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho (Dynamiczna, Kundalini, Dzwieki Czakr, Oddychanie Czakrami, Nadabrahma, Nataraj, No-Dimensions, Vipassana, Sekret Zlotego Kwiatu, Gourishankar, itd.), które stanowią trzon codziennych praktyk w Aszramie w Punie.
Każdego dnia odbywa się prezentacja technik medytacji Osho, z przerwami na posiłek. Każda technika trwa godzinę. Podczas warsztatu obowiązuje milczenie, z wyjątkiem wieczornych sharingow (dzielenia się doświadczeniami).
Nasz warsztat przypomina bardziej odosobnienie. Uczestnicy nie rozmawiają ze sobą (możliwe jest zapytanie dotyczące samej techniki bądź zwrócenie się na osobności z jakimś problemem bezpośrednio do prowadzącego), nie spożywają wspólnie posiłków. Podczas dwóch dni obowiązuje całkowite skupienie, nawet w przerwach pomiędzy poszczególnymi technikami medytacji nie należy się rozpraszać - obowiązuje tzw. „chod vipassany”.

Założeniem jest, ze każdy z uczestników zajęć jest „sam”, totalnie „sam”, by nie przejmował się obecnością innych, potrafił się całkowicie wyizolować w skupieniu /koncentracji /medytacji. Prowadzący daje szczegółowe instrukcje dotyczące wykonywanych medytacji, w ich trakcie także pomaga uczestnikom.
Osoby biorące udział w warsztacie na dwa dni wyłączają się całkowicie z „normalnej" aktywności dnia codziennego. Warsztat ten można nazwać „spotkaniem z własną samotnością”...

Prowadzący: Norbert Kulesza
uczeń Osho od 1988 roku, założyciel Fundacji Przyjaciół Osho. Instruktor medytacji Osho od 1993 roku, kończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii, Holandii i Niemczech. 

Jak pisał Osho:
„Moja cała praca polega na tym, żeby zburzyć wszystkie kłamstwa, które cię otaczają i nie zastępować ich niczym - po prostu zostawić cię nagiego we własnej samotności. Tylko w samotności możesz znaleźć prawdę - bo to ty jesteś tą prawdą.
Człowiek nie nauczył się jeszcze, jak poznać piękno samotności. Zawsze tęskni za kimś, zawsze pragnie być z kimś - z przyjacielem, z żoną, z mężem, z dzieckiem... z kimś. Stworzył więc społeczności, kluby, partie, ideologie, kościoły. U podstaw tego tkwi potrzeba, by jakoś zapomnieć o własnej samotności. Będąc powiązanym z tak wieloma tłumami próbujesz zapomnieć o czymś, co pojawia się natychmiast po zapadnięciu ciemności - o tym, że urodziłeś się samotny, że umrzesz samotny, że cokolwiek robisz - jesteś samotny. Samotność to odkrywanie samego siebie. Osamotnienie to tęsknota za innymi, dopominanie się o innych, uzależnienie od innych. Stąd, ktoś inny ma nad tobą władzę, a ty masz władzę nad kimś innym. Osamotnienie jest słabością. Samotność jest siłą.
Jesteśmy sobie obcy. Być może spotkaliśmy się i żyjemy razem, ale nasza samotność jest zawsze z nami. Przestań uciekać od siebie samego i zatapiać się w różnych rodzajach narkotyków, relacji, religii. Nie przerzucaj własnych problemów na innych. Każdy musi sam rozwiązywać własne problemy, a nie ma ich zbyt wiele wszystkie są wynikiem jednego, którego nie rozwiązałeś dotychczas. Problem ten tkwi w tym, jak wejść we własną samotność bez lęku? Moment, w którym wejdziesz we własną samotność bez lęku, będzie tak pięknym i ekstatycznym doświadczeniem, że nie istnieje nic, z czym mógłbyś to porównać.
Zaakceptuj samotność radośnie, wejdź w nią tak głęboko, jak to tylko możliwe. Im głębiej się znajdziesz, tym odleglejsze staną się wszystkie problemy. Nie ma już potrzeby potrzebować, nie ma potrzeby być potrzebnym. I chwila gdy dotkniesz samego centrum własnego istnienia będzie oznaczała, że dotarłeś do domu.”

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl

Koszt warsztatu:
200 zł plus koszt zakwaterowania i wyżywienia (wyżywienie 50 zł za dzień, nocleg w zależności od standardu pokoju od 30 do 65 zł za noc. )

Zapisy i informacje:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) www.kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

Dojazd do Kawkowa:
Samochodem do Olsztyna. W Olsztynie należy skręcić w drogę 527 w kierunku na Morąg/ Pasłęk. Po około 10 km skręcić w prawo na Jonkowo. W Jonkowie wjechac na rynek i skręcić w lewo na Mostkowo. Po około 7 km dojedziesz do Nowego Kawkowa (po drodze mijając wieś o wdzięcznej nazwie Pupki). We wsi, zaraz po minięciu tablicy z napisem „Nowe Kawkowo”, na łuku drogi należy skręcić w lewo w polną drogę na posesję między kamiennym murem ( to bardzo ważne – trzeba wjechać w kamienny mur, a nie drogę obok!!!). Polna droga prowadzi najpierw w górę przez pole, a następnie w dół przez las (przez chwilę się rozjeżdża ale zaraz schodzi z powrotem). Po ok. 2 km wjedź w drogę oznaczoną zakazem wjazdu (!). Po kilkunastu metrach wyjedziesz na Ośrodek Rozwoju Ososbistego i Duchowego, Nowe Kawkowo 52 A. Na stronie www.kawkowopolana.pl jest też mapka dojazdowa.

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

8-9 listopada
Warsztat wokalny dla początkujących LABORATORIUM GŁOSU - ODKRYJ SWÓJ GŁOS

prowadzi Olga Szwajgier

 Olga Szwajgier – jeden z największych sopranów świata uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę. Podczas zajęć możemy przekonać się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. Warsztaty inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji oraz wykorzystywania swoich błędów na drodze rozwoju.

Olga Szwajgier wierzy, że wszystkie wydarzenia w naszym życiu spowodowane są naszymi myślami i słowami - Twoje myśli i słowa - powtarza często - tworzą Twoją rzeczywistość. Nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie - ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcamy więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

W programie zajęć:
poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier , nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu , techniki operowania głosem , praca nad jego świadomym brzmieniem , poznanie swoich możliwości głosowych oraz odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk.

Miejsce: Warszawa, MDK, ul. Łazienkowska 7 Cena: 300 zł Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl, Maja Wołosiewicz 0606994366

14-16 listopada
Warsztat taneczny terapii bodymaind MISTERIUM KOŚCI

prowadzi Kama Korytowska

Terapia bodymind ma swoje korzenie w ciele i umyśle - w niezwykłych strukturach, które mają swoją własną świadomość, własną osobowość, a poprzez które postrzegamy, doświadczamy i działamy w życiu. Mamy kości, mięśnie, narządy, krew i limfę, układ nerwowy i wiele innych struktur, które możemy świadomie poznać i uaktywnić, a które otwierają nas na nowe sposoby postrzegania świata poszerzając jednocześnie repertuar ruchu i działania.
 Kości są archaiczną skałą naszego ciała - nie tylko twarde i długowieczne, ale też żywe i giętkie. Wiążą nas z przodkami, plemienną tożsamością oraz przynależnością do swojego miejsca na ziemi. Ich klarowność i stabilność daje nam poczucie gruntu, struktury i pojemnika dla wewnętrznych procesów bodymind. Stopniowo je poznając, świadomie odczuwając i tańcząc z naszych kości, zaczynamy doświadczać stanów klarowności, spokoju i jasności formy.

Godziny:

 • 8.00 - 8.30 medytacja (sobota, niedziela)
 • 10.30 - 18.30 piątek: Ziemia - Ugruntowanie
 • sobota: Powietrze - Lot
 • niedziela: Niebo i Ziemia - Integracja
 • 20.30 - 21.30 ruch autentyczny/integracja dnia (piątek, sobota)

Kama Korytowska (MA)
jest absolwentką Integrative Bodywork and Movement Therapy Institute (Body-Mind Centering, Ruch Autentyczny, Psychologia Somatyczna). Od 1996 roku studiuje Ustawienia Hellingerowskie. Prowadzi warsztaty ustawień rodzinnych oraz zajęcia terapii bodymind w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Mieszka od ponad dwudziestu lat w Cambridge, gdzie prowadzi prywatną praktykę. Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie pod Olsztynem. Cena 300 zł + koszty pobytu i wyżywienia.

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366.

21-23  listopada
TANTRA WOJOWNIKA

prowadzą: Dawid i Zosia Rzepeccy

Tantra Wojownika to trening integrujący doświadczanie Ducha z doświadczaniem Ciała. To trening odnajdywania i akceptacji siebie na wszystkich płaszczyznach rozwoju; duchowej, psychicznej, uczuciowej, emocjonalnej i fizycznej.

 Podczas warsztatu:

 • Poznasz tantryczne techniki oddechowe i ruchowe wzbogacające Twoją osobistą ścieżkę poznania.
 • Odblokujesz swoje ciało fizyczne i energetyczne na swobodny przepływ radości.
 • Doświadczysz pobudzenia Twojej energii miłości, sposobów jej generowania oraz jej kumulacji.
 • Dowiesz się jak energia Miłości może wzbogacić Twoje życie fizyczne i duchowe.

 Tantra Wojownika to pragmatyczna i odpowiedzialna ścieżka rozwoju poprzez radość czerpania z życia w pełni.
Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie pod Olsztynem.
Cena
350 zł + koszty pobytu i wyżywienia.
Kontakt:
www.kawkowopolana.pl Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366.

6-7 grudnia
Warsztat wokalny dla początkujących LABORATORIUM GŁOSU - ODKRYJ SWÓJ GŁOS

prowadzi Olga Szwajgier

Warsztaty inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głososwych, pomagają osbudować wiarę w siebie, uczą akceptacji oraz wykorzystywania swoich błedów na drodze rozwoju. W programie: unikatowa metoda pracy z głosem, nauka emisji głosu, poznanie swoich możliwości głosowych.

Miejsce:
Warszawa,MDK,  ul. Łazienkowska 7, cena 300 zł.

Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl, Maja Wołosiewicz 0606994366

15 grudnia
SPOTKANIE KRĘGU KOBIET I CEREMONIA PEŁNI

prowadzi Joanna Eichelberger

Zapraszamy Kobiety na cykliczne spotkania w Kręgu, którego częścią będzie Ceremonia Pełni w tradycji indiańskiej. Spotkamy się razem aby, wzmocnić więzi między nami, poszukać i odbudować korzenie naszej kobiecej religijności i duchowości. To co tu będziemy robić, to będzie próba nawiązania więzi z kobietami, które były przed nami i posłuchanie ich – co mają nam do przekazania. Krąg będzie miejscem intymnych spotkań między nami, w którym będzie się można bezpiecznie dobrać do naszych cierpień i odkryć źródła naszej siły. Będziemy pracować nad starymi wzorcami zachowań żeby je wykorzenić i zastąpić nowymi, pełnymi mocy i życia. Zbudujemy w sobie kobietę, która ufa sobie, kieruje się intuicją, potrafi głęboko oddychać, rozumie i kocha swoje ciało. Będzie tu miejsce na realizację swoich pasji i marzeń i dużo dobrej magii. Do zobaczenia w Kręgu – Joanna Eichelberger

Miejsce: Radość ul. Zagórzańska 29 H
Cena: 30 zł
Kontakt:
Stowarzyszenie U Źródła www.u-zrodla.pl, Joanna Eichelberger 0601168977 eichelberger@u-zrodla.pl

28.XII.2008- 1.I.2009
MAGICZNE RYTUAŁY PRZEJŚCIA - CZYLI WEGETARIANSKI SYLWESTER Z TANTRĄ

prowadzą: Gaya i Mariusz Wiśniewscy

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i tych kilku najważniejszych dni w roku w przepięknym miejscu na Mazurach - w urokliwym Ośrodku Rozwoju Osobistego położonym wśród malowniczych lasów i jezior ok. 25 km od Olsztyna.   Zapraszamy na  5 dni hucznej i wyjątkowej zabawy oraz czas uruchomienia zmysłów i odkrycia magii Tantry.  Zapewnimy wypoczynek dla ducha i ciała, intensywną regenerację po roku trudów, doenergetyzowanie się oraz przywitanie Nowego Roku przy ogniu, w magicznym kamiennym kręgu. Wsparciem dla zdrowia i energii będzie też wzmacniająca kuchnia wegetariańska, a dla ciała masaże, sauna i szałas potów. Sylwester tantryczny jest  rytualnym  przejściem, z tego co już nam dobrze znane, czyli roku 2008 i wkroczenie w nieznane, czym zawsze staje się dla nas Nowy Rok.  Będzie to miejsce na pozostawienie tych wszystkich rzeczy, których już nie chcemy dalej zabierać z sobą w nowy rok. Będzie to czas  na sprecyzowanie oraz nadanie Mocy naszym planom i wewnętrznym potrzebom.

PROWADZĄCY:

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego jak również terapię indywidualną we Francji ,Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce.  W wieku 21 lat po raz pierwszy  uczestniczył  w zaawansowanych zajęciach  psychoterapii (gesztalt), co jak się okazało  w przyszłości miało zdeterminować jego kierunek pracy. Wiele lat życia spędził w teatrze jako aktor i reżyser teatralny co pozwoliło mu stworzyć własną formę teatru, którą nazwał teatrem przebudzenia. Pobierał nauki u wielu nauczycieli, pracował z ciałem i naturą, odbywał i odbywa wędrówki szamańskie. Podróżował po Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    ( Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche). Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching, Uczestniczył  i współpracuje  w warsztatach  Cloda Coldy „Dance Sensitive”.

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie jakie zdobyła w trakcie wieloletnich poszukiwań. Zetknęła się w swoim życiu z różnymi systemami energetycznego spojrzenia na człowieka i na jego powiązanie ze wszechświatem. Studiowała makrobiotykę, Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergoterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Nie praktykuje jednej ścieżki, jej droga to wykorzystanie ogromnego doświadczenia ludzi dla dobra innych. Tantra jest wypełnieniem tej drogi. Dziś w systemie uzdrawiania spostrzega człowieka w bardzo szerokim spektrum.

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego w Nowym Kawkowie pod Olsztynem. Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/. Uwaga!!! Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

TERMIN:
zaczynamy 28.12.2008 o godzinie 11.00,  kończymy obiadem 1.01.2009

CENNIK:
 zajęcia 700zł - ( para 1300 zł ) + koszt pobytu (100 - 135 zł/ dziennie)

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366.

 
WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

 • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
  • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
  • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
 • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
 • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
 • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680