AKTUALNOŚCI:

czerwiec 2009

 • 9 czerwca 2009 Spotkanie Kręgu Kobiet dla początkujących Prowadzi: Joanna Eichelberger
 • 10-14 czerwca Warsztaty hatha jogi i ajurwedy, prowadzą: Pandit Peetambar Mishra z Indii, Maria Rzucidło, Tomek Włoszczowski
 • 10-14 czerwca Długi weekend dla zdrowia i urody - warsztaty gotowania wdł. kuchni 5 przemian, zastosowanie ziół w domowej kosmetyce, masaże i misy tybetańskie; prowadzą: Katarzyna JAszczyk- Górska, Anna Romanowska, Kuba Dorosz
 • 14-21 czerwca Letni obóz antystresowy (techniki radzenia sobie ze stresem, relaksujące, tai - chi, chi-kung, medytacja, wieczory filmowe) prowadzą: Mariusz Sroczyński, Monika Popowicz
 • 22 czerwca 2009 Ceremonia Pożegnać Nienarodzone Prowadzi: Joanna Eichelberger
 • 27 czerwca 1 lipca 2009 Wyjazdowy warsztat wokalny dla początkujących Odkryj swój głos prowadzi Olga Szwajgier
 • 26 czerca - 4 lipca 2009 Letni Festiwal Integracji Ciała Duszy i Umysłu „Tu i Teraz”
lipiec 2009

 • 5- 12.VII WARSZTAT NLP „ŻYCIOWY SEKSTANS – CZYLI JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ”, prowadzi Rafał Sowiński
 • 5-12.VII WARSZTAT ANTYSTRESOWY „SZTUKA RADZENIA SOBIE ZE STRESEM”, prowadzi Ewa Foley
 • 12-19.VII LETNI OBÓZ Z METODĄ FELDENKRAISA, prowadzi Jacek Paszkowski
 • 13-19.VII Living Dance Form, prowadzi Joanna Łukaszewicz – Bernady (grupa otwarta, dla początkujących)
 • 16-19.VII USTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE), prowadzi Marek Wilkirski
 • 19-26.VII DANCE MOVEMENT THERAPY „W POSZUKIWANIU MOJEGO TAŃCA – RUCH A TOŻSAMOŚĆ”, prowadzi Iza Dominko
 • 20-26.VII Letni obóz medytacyjny Osho - Energia - Zmysły - Świadomość, prowadzi Norbert Kulesza
 • 21-26.VII DANCE ALIVE – KURS TRENERSKI, prowadzi Joanna Łukaszewicz-Bernady (grupa zamknięta)
 • 26.VII-1.VIII WAKACJE Z JOGĄ DLA POCZATKUJĄCYCH, prowadzi Jurek Jagucki
 • 28.VII – 1.VIII KURS I STOPNIA „MASAŻ DŹWIĘKIEM - MISAMI TYBETAŃSKIMI, WEDŁUG METODY PETERA HESSA”, prowadzi Kuba Dorosz
sierpień 2009

 • 2-8.VIII WAKACJE Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH, prowadzi Jurek Jagucki
 • 4-9.VIII „Kobieta z blaskiem - Body Mind Centering i Ruch Autentyczny”, prowadzi Kama Korytowska
 • 9-16.VIII WARSZTAT „POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI”, prowadzi Ewa Foley
 • 10-14.VIII WARSZTAT WOKALNY „GŁOS W PRZESTRZENI”, prowadzą Małgorzata Niklaus, Swietłana Bucka
 • 18-23.VIII USTAWIENIA SYSTEMOWE I RYTUAŁY „ŻYCIE , MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ”, prowadzi Victoria Schnabel
 • 18-23.VIII Alchemia Jogi i Labiryntu - Podróż przez czakry - Podróż przez Labirynt - Podróż przez życie, prowadzi Sylwia Hanff
 • 23-30.VIII WAKACJE Z EWĄ FOLEY – „ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU”, prowadzi Ewa Foley
wrzesień 2009

 • 6-13.IX WARSZTAT BĘBNIARSKI, prowadzi Wojtek Pęczek
 • 19-27.IX. INTEO KROK 2- ZAWANSOWANY TRENING DLA PRAKTYKÓW, prowadzi Collin Sisson
październik 2009

 • 2-4.X USTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE), prowadzi Marek Wilkirski
 • 8-11.X WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO, prowadzi Norbert Kulesza
 • 24-28.X KOBIETY & MĘŻCZYŹNI. SPOTKANIE Z CIENIEM - CZĘŚĆ 4. Zaawansowany warsztat INTEO dla wszystkich, którzy ukończyli Krok 2 Inteo. Prowadzą: Colin P. Sisson & Magdalena Janicka.1-3 maja 2009 r.
TANTRYCZNĄ MAJÓWKĘ

prowadzi MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY

Wiosenne trzy dni są okazją do głębokiego odpoczynku ciała i duszy. To czas i miejsce, aby poczuć to co może wnieść do naszego życia Tantra - przeżywanie radości, relaksu, wewnętrznej lekkości i wolności. Prowadzący łączą różne metody pracy w jedną integralną całość - tantrę, pracę psychoterapeutyczną ( praca z cieniem, gestalt, praca z mitem) oraz szamanizm (praca z energią i siłami natury.

T A N T R A

Tantra jest stylem życia. Można ją określić jako duchową drogę, drogę własnego rozwoju. Pomoc w osiągnięciu wewnętrznego spełnienia. Jest czymś, co obejmuje wszystko, tkanka scalająca nasze życie. Jednoczy pozorne przeciwieństwa w harmonijną całość. Prowadzi do odkrycia własnej prawdy o sobie samym. Otwiera naszą świadomość na to, kim naprawdę jesteśmy. Otwiera nas na cele naszego życia: miłość, radość i seksualność. Wskazuje narzędzia i metody do ich osiągnięcia i pogłębiania.

Tantra zdobywa w świecie coraz większą popularność. Część ludzi traktuje ją wyłącznie jako sposób na lepsze doznania seksualne. Inni jako drogę do poznania samego siebie. Do poznania wszystkich aspektów życia, od miłości i akceptacji samego siebie poprzez własną seksualność, aż do radzenia sobie z prozaiczną codziennością. Jest to pewna „nowość”, której korzenie sięgają początków buddyzmu i hinduizmu. Próbując tłumaczyć dosłowne znaczenie słowo „Tantra”, można odnaleźć co najmniej kilka różnych opisów, jednak żaden z nich nie jest zrozumiały i jasny dla współczesnego człowieka. Paradoksalnie coś, co jest w czołówce skojarzeń seksualnych, po pierwszym prawdziwym spotkaniu z Tantrą np. na naszych warsztatach, pozwala zmienić wyobrażenie o niej. Tylko 20 % Tantry dotyczy życia seksualnego, pozostałe 80% przekłada się na zwykłe codzienne sprawy: praca, odpoczynek, dom, rodzina, koszenie trawnika, itd.

Cały wszechświat powstał i istnieje dzięki dwóm podstawowym elementom, a są nimi Energia męska i Energia kobieca. W Tantrze są one reprezentowane przez Boga Shive i Bogini Shakti. Razem tworzą oni odwieczny taniec dwóch energii, taniec życia. Odpowiednikiem tych tantrycznych bóstw w bardziej znanej filozofii chińskiej jest Yin i Yang.

Tantra może być odpowiedzią dla współczesnego człowieka, który pragnie odmienić swe życie. Odnaleźć kontakt ze swoimi pragnieniami i pozwolić sobie na ich spełnienie. Zjednoczyć się z drugą osobą, poprzez lepszą komunikacje, intymność, miłość i seksualność. Może ona pomóc znaleźć równowagę pomiędzy własnym ciałem, emocjami, umysłem i duszą. Sposobem na pogłębianie swego własnego zrozumienia czym jest Tantra, jest forma warsztatowa. Jedyną możliwością poznania jest droga poprzez własne doświadczenia. W buddyzmie tybetańskim Tantra i jej praktyki są uznawane jako najbardziej przyspieszoną ścieżkę do duchowego oświecenia.

Tantrycy, osoby praktykujące Tantrę żyją Tu i Teraz. Ich podejście do duchowości jest bardzo uziemione. Potrafią bardzo dobrze zrównoważyć i wypośrodkować swe życie pomiędzy niebem a ziemią. Mają świadomość, że każda chwila dnia zawiera ziarno radości, ekstazy. Dzięki świadomości intelektualnej oraz energetycznej, może ono w każdej chwili urosnąć i rozkwitnąć, dając poczucie Boskości, świadomość życia i istnienia. Możliwość taką daje im otwartość serca i radość życia.

Mariusz Wiśniewski

Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego, jak również terapię indywidualną we Francji, Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce.  Pobierał nauki u wielu nauczycieli w Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche. Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching”.

Gaya Wiśniewska

Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem.. Studiowała makrobiotykę i Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergioterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie. Warsztaty Tantry prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy, tantrycy i psychoterapeuci mieszkający na stałe we Francji.

CENA:
400 zł + koszt pobytu w ośrodku.
MIEJSCE WARSZTATU:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)
KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,

Uwaga: Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!
1-7 maja 2009
VEDIC ART- KOLORY DUSZY

Vedic Art to malowanie z serca, to sztuka życia, w której liczy się akt tworzenia polegający na wyrażaniu własnych odczuć. Nie wymaga żadnych zdolności ani znajomości technik malarskich, a rezultat żadnej oceny czy uznania.
Jeśli tęsknisz aby wyrazić swą twórczą naturę bez żadnych ograniczeń i reguł, pragniesz powrócić do spontaniczności, być kreatywnym, chcesz odkryć swój twórczy potencjał, chcesz lepiej żyć i realizować swoje marzenia lub po prostu pragniesz malować - te warsztaty są dla Ciebie. Wyobraź sobie, że bawisz się farbami, nakładasz je bezmyślnie, spontanicznie malujesz dłońmi, pędzlem, budujesz na obrazie dziwne formy i struktury, przyklejasz do płótna wszystko co masz pod ręką. Właśnie przypominasz sobie jacy beztroscy i twórczy możemy być,... jak dzieci.

Vedic Art nie jest ideologią, religią ani filozofią. To wiedza o prawach natury i wszechświata. Vedic Art to droga do osiągnięcia wyższej świadomości poprzez tworzenie. Jest to indywidualny proces, poprzez który można wyrazić własną indywidualność bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań. W czasie kursu poznasz 17 starożytnych zasad Vedic Art, dzięki którym odnajdziesz drogę do domu, do swojego serca. Zasady te łączą się ze sobą i stanowią doskonałą całość, obrazującą proces tworzenia, nie tylko w malarstwie ale i w życiu. To prosta i genialna metody, dzięki której odkrywasz swój twórczy potencjał i wewnętrzną moc, odkrywasz że wszystko jest w Tobie z łatwością wymalowujesz swoje marzenia pozbywasz się blokad i ograniczeń, stawisz czoła swoim lękom, czujesz wolność i przypływ pozytywnej energii, odpoczywasz, otwiera się Twoje serce i zaczynają się dziać cuda.

Warsztaty malarskie:
trwają 5 dni. 2 pozostałe dni poświęcimy na wypoczynek. W czasie warsztatów poznasz 17 starożytnych zasad, które są kluczem do samo poznania i wymalowania swojej duszy.

1 maja zaczniemy po obiedzie o 14.00 do 18.00, 
2 maja od 10.00 do 18.00 z przerwą na obiad.
3 maja od 10 do 18.00
4 maja przerwa
5 maja od 10 do 18.00
6 maja od 10 do 18.00
7 maja od 10 do 12.00, potem czas wolny

Dodatkowe atrakcje dla uczestników: ogniska, koncerty gongów (3 razy wieczorem), poranna joga (codziennie lub 5 razy), oglądanie filmów np. ezoterycznych, medytacje, spacery, kąpiel w jeziorze...

SPRZĘT MALARSKI:
Wyposażenie malarskie na miejscu: do Państwa dyspozycji będzie sala ze sztalugami, będzie możliwość zakupienia płócien, farb (akryli), pędzli, palet, papierów itp...
Jeśli ktoś woli można zaopatrzyć w sprzęt wcześniej zgodnie z własnym uznaniem np. w płótna lub gotowe blejtramy, farby: akrylowe, akwarele, pastele, tempery, pędzle, szkicownik, ołówki, brokaty, spreje?. Uwaga farby olejne długo schną, więc nie polecam na warsztaty.

ADRIANNA MOŚCICHOWSKA - VEDIC ART

Przez wiele lat pracowała na kierowniczych stanowiskach w dużych korporacjach, ale poszła za głosem swojego serca i zdobyła uprawnienia do nauczania Vedic Art. Jest jednym z trzech nauczycieli Vedic Art.w Polsce. Ukończyła kursy u Haliny Łuckiej, Nelly Stromberg w Szwecji oraz u twórcy tej metody - Kurta Callmana. „Dzięki malowaniu poczułam, że jestem twórcą własnego życia, że mam siłę by żyć zgodnie ze sobą. Poznaję swój naturalny rytm, przyglądam się swoim uczuciom, wymalowuję marzenia, ale również smutki. Maluję je i zmieniam w światło. Malowanie uczy elastyczności, odwagi, sprawia że akceptujemy siebie takimi jakimi jesteśmy. Jak mówi Curt Callman - "człowiek, który już raz poczuł w sobie tę kreatywną siłę nigdy nie da się zatrzymać w swojej twórczości".

ANNA ROMANOWSKA - JOGA

Masażystka, joginka, terapeutka, wegetarianka. Wykształcenie: analityk medyczny, 1 i 2 stopień masażu ukończone w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie. Masażem zajmuje się od ponad 20 lat. Obecnie uczy się medycyny chińskiej w Krakowie w instytucie Claude’a Diolosy. Ukończyła także kursy gotowania według 5 przemian w Warszawie i Krakowie (w Instytucie Medycyny Chińskiej). Od 11 lat sama gotuje według 5 przemian i prowadzi liczne kursy.

CENA:
Warsztaty Vedic Art: 650 zł od osoby dorosłej, udział w zajęciach gratis dla dzieci od 12 do 16 lat. studenci 50% zniżki, emeryci 30% zniżki Nocleg: cena pokoi waha się od 30 do 70 zł.
Koszt noclegu to odpowienio180 zł (nocleg 30 zł), 270 zł (nocleg 45 zł), 300 zł (nocleg 50 zl), 360 zł (nocleg 60 zł), 420 zł (nocleg 70 zł) 
Posiłki: 3 posiłki dziennie, 50 zł za dzień, tj. 300 zł za całość.
Gongi: 30 zł od osoby
Joga: 30 zł od osoby

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie Cena:
650 zł + koszty pobytu i wyżywienia Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366, www.u-zrodla.pl

7-10 maja 2009
WIOSENNY TRENING INTEGRALNEGO ROZWOJU (OPARTY NA PROGRAMIE INSTYTUTU INTEGRALNEGO KENA WILBERA)

prowadzi ALEKSANDER TEISSEYRE

Zapraszamy serdecznie do udziału w specjalnym programie osoby, które interesują się podejściem integralnym i chcą stworzyć lub wzmocnić swój własny program rozwoju obejmujący ciało, umysł i sferę duchową.

Przez praktykę rozwojową rozumiemy regularne działania, których celem jest wzmacnianie nas samych, a więc ćwiczenia fizyczne, zdobywanie wiedzy, psychoterapię, czy medytację. Praktyka integralna to praktyka wszechstronna, która obejmuje wszystkie główne aspekty ludzkiej natury: ciało, umysł, obszar duchowy.

Taka metoda długofalowej pracy nad sobą została opracowana w Instytucie Integralnym Kena Wilbera. Praktykowanie wg. zaleceń Instytutu można polecić każdemu. Jest to podejście niezwykle skuteczne, prowadzące do zintegrowanego, harmonijnego rozwoju. Przyspiesza rozwój świadomości i promuje zdrowie, dobrostan i energię.

Warsztat wprowadzający przedstawia uczestnikom różne elementy tej metody. Przez wykłady, dyskusje, ćwiczenia i teorię (więcej ćwiczeń niż teorii) uczestnicy przyswoją sobie szereg narzędzi służących rozwojowi.

Tematyka warsztatu dotyczy zasad treningu integralnego, pracy z ciałem, ćwiczeń koncentrujących umysł, pracy w obszarze duchowym i pracy z „cieniem” (poszerzanie obszaru samoświadomości). Warsztat jest gruntownym wprowadzeniem do praktyki integralnej, umożliwiającym stworzenie własnej praktyki przy pomocy przyswojonych narzędzi.

Warsztat ma zachęcić i zainspirować do ciągłej, długofalowej praktyki rozwojowej. Osiąga to przez stworzenie przestrzeni i atmosfery w której praktykowanie staje się łatwe i naturalne, tak że trudno sobie wyobrazić alternatywę.

Ken Wilber i Teoria Integralna

W oparciu o dorobek kulturowy wielu epok tak na Zachodzie jak i na Wschodzie, Wilber stworzył syntezę wszystkiego, co do tej pory stworzyła ludzkość - nauki, religii, filozofii, sztuki. Owocem tej pracy jest Teoria Integralna, w której zbudował uniwersalny schemat porządkujący na nowo Kosmos. Kosmos, pisany z dużej litery, oznaczający całą rzeczywistość. Składa się na nią Fizjosfera (świat materii i energii), Biosfera (sfera życia), Noosfery (umysł) oraz Teosfery (sfera Ducha). Ta perspektywa kontrastuje z "płaską ziemią", koncepcją całkowicie materialnego świata.

Przez ostatnie trzydzieści lat Wilber wydał dwadzieścia dwie książki i pisze dalej. Nazywany jest "długo oczekiwanym Einsteinem świadomości". Jest najczęściej tłumaczonym na obce języki autorem książek naukowych.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych porzucił samotniczy styl życia i stanął na czele Instytutu Integralnego z siedzibą w Boulder, Colorado, który założył wraz z grupą kilkuset wybitnych ekspertów wielu dziedzin i przywódców duchowych. Misją Instytutu Integralnego jest propagowanie podejścia integralnego i jego zastosowań. Do ruchu integralnego przyłączyło się już kilka amerykańskich uniwersytetów, które oferują studia wyższe (w tym również studia doktoranckie), bazujące na modelu Wibera.

Aleksander Teisseyre

Psycholog, trener. Przez 20 lat mieszkał i pracował w Australii. Ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Macquarie w Sydney. W Australii zdobył kwalifikacje psychoterapeuty i trenera.
Od roku 2004 współpracuje z Instytutem Psychoimmunologii. Zajmuje się coachingiem, psychoterapią krótkoterminową oraz szkoleniami dla menedżerów. Od ponad 20 lat interesuje się Kenem Wilberem i jego Teorią Integralną. Stosuje podejście integralne w psychoterapii i coachingu. Ukończył szkolenie na temat zastosowania Modelu Integralnego w biznesie, zorganizowane przez Instytut Integralny w Denver, USA.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
330 zł + koszty pobytu i wyżywienia

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

8-14 maja 2009
WARSZTAT MEDYTACYJNY OSHO - OD MEDYTACJI DYNAMICZNEJ DO WEWNĘTRZNEJ PRZESTRZENI CISZY..

prowadzi: NORBERT KULESZA

„... twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment”.
[Osho]

Podczas tygodniowych zajęć zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho - Dynamiczna, Kundalini, Dźwieki Czakr, Nadabrahma, Nataraj, No-Dimensions, Vipassana, Sekret Złotego Kwiatu, Gourishankar i wiele innych. Każda technika trwa godzinę. Podczas warsztatu zalecane jest milczenie i wewnętrzne skupienie, aby móc wyłączyć się całkowicie z „normalnej aktywności dnia codziennego” i dotrzeć do „wewnętrznej przestrzeni ciszy”. Jedynie wieczorami będą odbywały się spotkania i dyskusje służące dzieleniu się doświadczeniami. Dodatkowo codziennie pokazywane będą filmy z wykładami Osho, filmy o Ośrodku w Punie oraz z prezentacją poszczególnych technik medytacyjnych.

OSHO (RAJNEESH)

Jeden z najbardziej znanych i prowokujących mistyków XX wieku. Urodził się w 1931 w Indiach, ukończył filozofię na Uniwersytecie w Jabalpur i tam też prowadził wykłady. Od 1966 podróżował po Indiach nauczając tysiące ludzi medytacji. Nie propagował żadnego systemu opartego na wierze, nauczał jedynie technik medytacji. Nie był ani idealistycznym filozofem, ani religijnym prorokiem. Był za to znakomitym mówcą, erudytą łączącym wschodnią tradycję mistyczną z zachodnią psychoterapią. Za pomocą prostego języka wprowadzał słuchaczy w świat jogi, tantryzmu, zen, taoizmu i sufizmu, wydobywając z nich esencję prawdziwej religijności.

Często posługiwał się ironią, dowcipem, prowokacją - jak np. głosi napis przed wejściem do sali, gdzie odbywały się wykłady Osho- „Zostawcie tu buty i umysły”.

W latach 70-tych XX założył w Punie w Indiach wspólnotę - ośrodek, który szybko stał się słynny jako światowe centrum rozwoju i terapii łączące wschodnie techniki medytacji ze współczesną psychoterapią (joga, tai-chi, psychodrama, zen, bioenergetyka - łącznie 40 grup tematycznych). Nauczał tam także własnych, oryginalnych metod medytacyjnych o charakterze dynamicznym. Zmarł w 1990. Wydano kilkadziesiąt książek, będących zapisem wykładów Osho i jego komentarzy do tekstów różnych tradycji religijnych.

MEDYTACJE DYNAMICZNE - PRZESTRZEŃ DLA CISZY...

Osho twierdził, że współczesnemu człowiekowi bardzo trudno jest po prostu siedzieć i medytować. Tak więc, musi zdobyć się na coś więcej niż powtarzanie technik wymyślonych 2 tys. lat temu, kiedy to ludzie byli znacznie bardziej prości, a siedzenie było czymś naturalnym. Jak mówił Osho: „W czasach Buddy, dynamiczne metody medytacji nie były potrzebne. Ludzie wtedy byli bardziej prości, autentyczni. Żyli prawdziwszym życiem. Teraz żyją życiem stłumionym, życiem nieprawdziwym. Śmieją się wtedy, gdy nie mają na to ochoty, okazują współczucie wtedy, gdy są - tak naprawdę - wściekli. Ludzie są fałszywi. Całe ich życie to kłamstwo, to fałsz. Ludzie wcale nie żyją - oni grają. To, czego doświadczają, gromadzą w swoich umysłach, ładują to do swoich mózgów. Tak więc dla nich: usiąść i siedzieć - nie zadziała. W chwili gdy usiądziesz w ciszy, zobaczysz tysiące rzeczy wirujących w umyśle, nie będzie możliwe się wyciszyć. Tak więc najpierw wyrzuć z siebie te rzeczy, abyś mógł w sposób naturalny przybyć do przystani spokoju. Prawdziwa medytacja przydarza się tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie odprężony”. Osho zaproponował, aby poprzez medytacje dynamiczne najpierw wyrzucić z siebie towarzyszące nam napięcia i dopiero w ten sposób stworzyć przestrzeń dla ciszy. Zaproponował techniki wykorzystujące dynamikę ruchu oraz katharsis jako metodę na uwolnienie napięcia - medytację dynamiczną, medytację kundalini oraz wiele, wiele innych. Jak twierdził Osho:

„...medytacja jako taka nie potrzebuje żadnej techniki! Ale techniki są potrzebne, aby usunąć przeszkody na drodze medytacji. Tak więc musisz to dokładnie zrozumieć: sama medytacja nie potrzebuje żadnych technik - jest uważnością, czujnością, zrozumieniem. Lecz na drodze do uważności napotykasz wiele przeszkód, które trzeba pokonać, a do tego potrzebne są techniki.

Tak więc zadaniem technik jest przygotowanie gruntu do medytacji. Techniki medytacją nie są. Jiddu Krishnamurti przez całe swoje życie podkreślał, że nie istnieje technika dla medytacji. Lecz nie spowodowało to, że ludzie znaleźli się w stanie medytacji - oni jedynie zostali przekonani, że do medytacji nie jest potrzebna technika. Lecz kompletnie zapomnieli, jak pokonywać przeszkody, walczyć z trudnościami. Pozostało jedynie intelektualne przekonanie, że techniki są niepotrzebne.

To, o czym mówi Krishnamurti, jest prawdą, lecz opisuje on jedynie pozytywną stronę doświadczenia. A istnieje jeszcze negatywna - i właśnie dla niej potrzebne są wszelkie rodzaje technik, gdyż jeśli nie przygotujesz gruntu, jeśli nie wyrwiesz chwastów, róże nie rozkwitną. Róże nie mają nic wspólnego z chwastami, lecz usunięcie tych ostatnich jest konieczne, aby róże mogły rozkwitnąć.

Jeśli chodzi o medytację, żadna technika nie jest potrzebna, lecz twój umysł będzie stwarzał tysiące problemów. Techniki są potrzebne do uciszenia, uspokojenia umysłu - do uczynienia umysłu wręcz nieobecnym. Wtedy medytacja przydarzy się sama, nie jest to kwestia techniki, nie musisz nic robić. Medytacja jest czymś naturalnym, ukrytym w tobie i czekającym na sposobność, aby się wydostać na zewnątrz - ku światłu, ku niebu. Lecz umysł otacza medytację ze wszystkich stron: wszystkie drzwi i okna są pozamykane. Techniki są potrzebne do otwarcia tych drzwi i okien... a wtedy, nagle pojawiają się całe przestworza, wszystkie gwiazdy, wschody i zachody słońca... Lecz techniki są potrzebne, aby  otworzyć drzwi i okna, usunąć bielmo z twoich oczu.

A sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.

Życie to skomplikowana sprawa. Składa się z dobrych i złych wieści.  Dobra wieść jest taka, że medytacja nie jest techniką.  Zła - że bez techniki nie dotrzesz do medytacji.

Prowadzący: Norbert Kulesza

uczeń Osho od 1988 roku, założyciel Fundacji Przyjaciół Osho. Instruktor medytacji Osho od 1993 roku, kończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii, Holandii i Niemczech.

 

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

Cena:
400 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366 www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,

15-24 maja 2009
WEWNĘTRZNE PRZEBUDZENIE
TRENING INTEO - INTEGRACJA ODDECHEM PRACTITIONER, KROK 4

prowadzi COLIN P. SISSON

Głęboka Praktyka Obecności & Wewnętrzna Podróż Twego Życia

Jak nie wycofywać się z życia i jak nie zatracać się w świecie zewnętrznym? Jak się odnaleźć, gdy to już nam się przydarzy? Jak pozostawać w wewnętrznej mocy cokolwiek się dzieje?

Odpowiedź na te pytania oferuje opracowana przez Colina P. Sissona metoda INTEO. Proces ten opierając się na praktyce wewnętrznego wglądu i bycia w pełni w sobie obecnym prowadzi do integrowania całego naszego wnętrza. Odblokowuje nasz naturalny oddech, uwalnia stres z ciała i psychiki, budzi naszą żywotność, witalność, wewnętrzną moc. Wynikiem jest spokój wewnętrzny, prawdziwa chęć życia, poczucie bycia we właściwym miejscu. Efektem jest też odwaga i siła do dokonania ważnych życiowych zmian oraz zdolność do skutecznego działania. Trening ten to transformująca podróż do swego wnętrza siebie, do swej mocy i źródła miłości w sobie.

COLIN P. SISSON

Światowej sławy pisarz, nauczyciel i trener rozwoju osobistego. Autor ośmiu poczytnych książek. Znany jest ze swojej charyzmy, poczucia humoru i szczególnej atmosfery jaką wprowadza na swoich zajęciach. Jego doświadczenie, intuicja, zdolność do współodczuwania inspiruje ludzi do bardziej świadomego i twórczego życia. Transformujące warsztaty Sissona ukończyło wielu ludzi na całym świecie.

Uwaga: Przed wzięciem udziału w treningu należy ukończyć 10 sesji Inteo u rejestrowanego praktyka (ich lista na www.inteo.pl)

Cena treningu: 1800 zł
Cena noclegów i wegeteriańskiego wyżywienia: w zależności od standardu pokoju : od 750 do 900 zł.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” , Nowe Kawkowo 52 a, 11-042 Jonkowo, woj. warmińsko-mazurskie, 25 km na płn-zach od Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl/.

Zapisy i informacje:
Szczegóły dotyczące pobytu ( noclegu, wyżywienia, miejsca ) kawkowo@kawkowopolana.pl, www.kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

Organizator i kontakt:
Fundacja Integracji Oddechem, Magdalena Janicka, kom: 0691 674 123, e-mail: janicka.m@interia.pl, www.inteo.pl

29-31 maja 2009
warsztat psychoterapii tańcem i ruchem
DANCE MOVEMENT THERAPY „MÓJ TANIEC A MOJA PRACA, MOJE ŻYCIE”

PROWADZI: IZABELA DOMINKO


Warsztat terapeutyczno - rozwojowy dla osób wypalonych, zmęczonych, szukających sposobu poukładania i zrównoważenia swojego życia, zawieszonych pomiędzy starym i nowym.

Poprzez ruchowy proces twórczy skontaktujemy się z zagubionymi czy zapomnianymi w ciele zasobami, które pozwolą nam przypomnieć sobie i uzmysłowić obszary naszych zakopanych talentów, a następnie przywrócimy je najpierw naszemu ciału, a potem światu, zamieniając je na koncepcje zawodu czy planu życiowego do wdrożenia w naszym realnym świecie.

Z PSYCHOTERAPII TAŃCEM NAJPEŁNIEJ SKORZYSTAJĄ OSOBY, KTÓRE:

 • zwykle unikają wyrażania uczuć albo wyrażają swe emocje używając nieadekwatnych słów
 • doświadczają uczuć czy przeżycia w sposób tak przytłaczający, że wyrażanie ich słowami staje się niemożliwe
 • problemy swe odzwierciedlają w sylwetce ciała, w trudnościach w poruszaniu się
 • doświadczają stałych napięcia czy zablokowania pewnych części ciała - co może występować zarówno w nadpobudliwości psychoruchowej jak i zaburzeniach lękowych i depresyjnych
 • mają kłopoty związane z zaburzonym obrazem własnego ciała charakterystycznym w zaburzeniach odżywiania
 • doświadczają niemożności bliskości, kontaktów fizycznych czy zaufania - objawy obecne w zaburzeniach osobowości, u Dorosłych Dzieci Alkoholików
 • doświadczają trudności emocjonalnych, wewnętrznych konfliktów czy dużego stresu chcą poprawić osobiste umiejętności w porozumiewaniu się, odkrywaniu swego wnętrza lub samozrozumienia

Dance Movement Therapy (DMT):

Psychoterapia Tańcem i Ruchem jest metodą psychoterapeutyczną, która wykorzystuje taniec i ruch jako proces integracji osoby w sfery emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej.

Bazuje ona na założeniu, że ruch osoby odzwierciedla indywidualny sposób myślenia i przeżywania emocji. Zdrowie człowieka odzwierciedla się w integracji psychiki i ciała, a zaburzenie w rozdzieleniu tej integracji i somatyzacji problemów psychicznych. Podstawowe założenie psychoterapii, którym jest integracja jednostki znajduje wyraz w: zmianach wewnątrz psychicznych, rozwiązaniu konfliktów, realizacji potencjałów jednostki, zdolności zaspokajania potrzeb, nawiązywaniu znaczących społecznych związków oraz uwolnieniu zdolności do żywotności i odprężania się.

Psychoterapia ta obejmuje teorię, metody i wiedzę na temat jednostki i grupy oraz prace na temat komunikacji niewerbalnej, psychologii rozwojowej i rozwojowego ruchu ciała oraz analizy ruchu.. W Psychoterapii Tańcem pacjent staje się świadomy tego jak emocje i doświadczenia ciała są ze sobą połączone. Poprzez wolne skojarzenia ze słowami, jakie ruch może dostarczać wyobraźni może je analizować w rozumieniu psychologicznym.

Celem Psychoterapii Tańcem i Ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Nie ma w niej dokładnych wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki sekwencji ruchowych. Terapia Tańcem i Ruchem jako osobna profesja powstała około 1940 roku na terenie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Psychoterapia Tańcem jest stosowana w formie zarówno indywidualnej jak i małżeńskiej, rodzinnej i grupowej. Może być skuteczna w służbie zdrowia, edukacji, praktyce prywatnej, domach opieki społecznej, programach profilaktycznych i prewencyjnych. Jest adresowana zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

IZABELA DOMINKO:

psychoterapeuta DMT, doktor nauk humanistycznych, wieloletni doradca personalny i menedżer. Absolwentka Poskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie jej mentorkami były m.in. Alyson Nehren, Beatrice Allegranti, Jeannette Mac Donald czy Penny Best. Pracuje grupowo i indywidualnie nad uruchomieniem procesu twórczego w sytuacjach choroby czy wypalenia zawodowego.

Czas trwania:
od piątku 29.V godz. 19.30 do niedzieli 31.V godz. 16.00

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
290 zł + koszty pobytu i wyżywienia

Kontakt i zapisy:
www.kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
info@u-zrodla.pl

10-14 czerwca 2009
„WARSZTATY HATHA JOGI I AJURWEDY”

PROWADZĄ: PANDIT PEETAMBAR MISHRA Z INDII, MARIA RZUCIDŁO I TOMASZ WŁOSZCZOWSKI


Yogacharya dr Peetambar Mishra

Yogacharya dr Peetambar Mishra mieszka w Varanasi, gdzie prowadzi aśram Shri Yoga Mandir nad brzegiem Gangesu. Jest nauczycielem hatha jogi, specjalistą medycyny ajurwedyjskiej, wykonuje ajurwedyjskie masaże, których także naucza. Jako doktor filozofii indyjskiej wykłada wiedzę o jej klasycznych systemach. Dr Mishra uczy także nada yogi, czyli jogi dźwięku, jest też nauczycielem tantry. Uczy jak stosować starożytną wiedzę duchową w codziennym życiu i co robić, by czuć się dobrze, żyć zdrowo i w pełni kreatywnie. W tym roku dr Peetambar Mishra po raz pierwszy odwiedzi Polskę. W Kawkowie będziemy mieli okazję do codziennego kontaktu z Mistrzem i korzystania z jego wiedzy.

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla osób już ćwiczących jogę, jak i dla początkujących lub chcących rozpocząć praktykę, a także dla wszystkich zainteresowanych ajurwedą i zdrowym, dobrym życiem w każdym jego wymiarze.

W czasie 4-dniowego warsztatu w Kawkowie planujemy:

 • codzienne sesje hatha jogi z Peetambarem Mishrą
 • wykłady dr. Mishry o związkach jogi i Ajurwedy i podstawach Ajurwedy
 • indywidualne konsultacje ajurwedyjskie dotyczące zdrowia i konstytucji psycho-fizycznej, porady
 • ajurwedyjskie masaże
 • sesje hatha jogi z polskimi nauczycielami, Marią Rzucidło i Tomaszem Włoszczowskim
 • naukę i wspólne śpiewanie mantr, bhajan i kirtanów.
 • satsangi - szczere rozmowy o ważnych dla nas sprawach, niekoniecznie tylko poważnych

Proponowany rozkład zajęć:

 

7.00 - 9.00 - poranna sesja jogi z Peetambarem M.
9.15 - śniadanie
10.00 - wykład Peetambara
11.30 - 13.00 sesja jogi, praktyka łagodna (Maria lub Tomasz)
13.30 - obiad
16.30 - 18.00 sesja jogi (Maria lub Tomasz)
18.30 - kolacja
20.00 - satsang - rozmowa, śpiewanie, ew. wykład

 

Po przedpołudniowym wykładzie do wieczora Peetambar będzie udzielał konsultacji indywidualnych albo robił masaże, w zależności od zapotrzebowania.

Indywidualne konsultacje i masaże są płatne odrębnie.

Warsztat rozpoczyna się o godz. 18.00 w środę 10 czerwca, kończy obiadem w niedzielę 14 czerwca. Jest możliwość przedłużenia pobytu (wcześniejszy przyjazd i/lub późniejszy wyjazd) - do uzgodnienia z właścicielami ośrodka.

MARIA RZUCIDŁO

Praktykuje hatha jogę od 12 lat. Uczennica Sławomira Bubicza i Leszka Kawy. Praktykę i wiedzę o jodze pogłębiała na kursach i warsztatach prowadzonych przez Lois Steinberg, Konrada Kocota, Henryka Liśkiwicza, Michała Szczepanika. W 2009 roku przez miesiąc praktykowała w Indiach w Yoga Mandir Ashram w Varanasi pod okiem yogacharji Pandita Peetambara Mishry. Ukończyła też roczny kurs Metody Feldenkreisa. Od 6 lat uczy jogi, m.in. przez 5 lat uczyła w OŚrodku Hatha Jogi w Warszawie.

TOMASZ WŁOSZCZOWSKI

uczeń Sławomira Bubicza, praktykuje jogę od blisko 8 lat, uczy od ponad 5; najpierw w Akademii Hatha Jogi potem w OmŚrodku Hatha Jogi.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
warsztat jogi 400 zł + koszty pobytu i wyżywienia ( wyżywienie 50 zł dziennie - 3 wegetariańskie posiłki i noclegi - w zależności od standardu od 30 do 65 zł za dobę. Łącznie koszt pobytu od 720 do 860 zł.

Kontakt i zapisy:
www.kawkowopolana.pl,
Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
info@u-zrodla.pl

Zaliczka:
konieczna wpłata zaliczki 300 zł do 15 maja (wpłata jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca).W razie rezygnacji po 31 maja nie zwracamy zaliczki.
Wpłat proszę dokonywać na konto:
Maria Rzucidło, nr rachunku 20 1600 1228 0003 0142 1571 0011.
Po wpłacie zaliczki resztę należności można uregulować na miejscu gotówką.

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

 
10-14 czerwca 2009
„DŁUGI WEEKEND DLA ZDROWIA I URODY - WARSZTATY GOTOWANIA WEDŁUG KUCHNI 5 PRZEMIAN , ZIOŁA W DOMOWEJ KOSMETYCE, MASAŻE I MISY TYBETAŃSKIE”

PROWADZĄ: Katarzyna Jaszczyk - Górska, Anna Romanowska i Kuba Dorosz


Zapraszamy na 5 dniowy intensywny czas dla zdrowia i urody. Podczas warsztatu dowiemy się jak poprawić stan swojego zdrowia i wyglądu przez dobór właściwego sposobu odżywiania według Kuchni 5 Przemian, naukę automasażu oraz zasady stosowania ziół w domowej kosmetyce.

Dla ciała proponujemy różne masaże do wyboru (klasyczny, shiatsu, mauri, holistyczny, misami tybetańskimi) z Anną Romanowską i Jakubem Doroszem; wzmacniającą kuchnię wegetariańską, typowanie metaboliczne i zasady odkwaszania organizmu metodą dr R. Colliera. Dla ducha - poranną medytację oraz kąpiel w dźwięku mis i gongów tybetańskich.. Dla umysłu - kurs gotowania według 5 przemian (teoretyczny i praktyczny), prowadzony przez Katarzynę Jaszczyk, wykłady o tradycyjnej medycynie chińskiej i leczniczym działaniu mis tybetańskich oraz „Warsztat wprowadzający do pracy z dźwiękiem mis tybetańskich”. W tym samym czasie w Ośrodku będzie odbywał się „Warsztat hatha jogi i ajurwedy” z Pitambarem Mishrą z Indii oraz Marią Rzucidło i będzie można dodatkowo skorzystać z zajęć jogi .

KURS GOTOWANIA WEDŁUG KUCHNI 5 PRZEMIAN - KATARZYNA JASZCZYK

Gotowanie wg Pięciu Przemian

„Skorzystaj z energii pożywienia! W medycynie chińskiej urzekło mnie, że siła leczenia leży po stronie pacjenta. My sami jesteśmy

odpowiedzialni za swoje zdrowie i samopoczucie. W trudnych lub przewlekłych przypadkach należy korzystać z pomocy lekarza, natomiast na co dzień sami możemy zadbać o to, żeby nie chorować i sami radzić sobie z prostymi dolegliwościami. Tą wiedzą chciałabym się dzielić ze wszystkimi, którzy są na to otwarci”.

Teoria Pięciu Przemian jest ściśle związana z Tradycyjną Medycyną Chińską (TCM), systemem medycznym o kilku tysiącach lat tradycji, który wielki nacisk kładzie na profilaktykę zdrowia. Zgodnie z tą wiedzą prawidłowa dieta ma ogromny wpływ na zachowanie lub odzyskanie zdrowia. Dzięki nim jedzenie staje się smaczniejsze, dodaje więcej energii, polepsza się stan zdrowia, który przywraca wewnętrzną równowagę Gotowanie wdł. Pięciu Przemian to wykorzystanie koncepcji filozoficznej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej dla zrównoważenia energetycznego potraw zapewniającego zdrowie ciała i ducha. Posiłki przygotowane wg 5 Przemian są łatwiej strawne , smaczniejsze, umożliwiają przyswojenie wszystkich składników pokarmowych, a wszystkie narządy są dobrze odżywione .

WARSZTAT WPROWADZAJACY DO PRACY Z DŹWIĘKIEM MIS TYBETAŃSKICH - KUBA DOROSZ

Masaż i terapia dźwiękiem mis tybetańskich zapewnia szybkie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia i relaksu. Dzięki harmonizującemu działaniu na poziomie komórkowym, uwalnia od skutków nadmiernego stresu: likwiduje ból i wzmożone napięcie mięśni - w szczególności karku i pleców; usuwa lub znacząco łagodzi bóle głowy; uspokaja i pogłębia oddech; reguluje funkcje układu krążenia i przewodu pokarmowego; doskonale zwalcza bezsenność. Dźwięki mis odbierane są bardzo pozytywnie. Stanowią subtelną i przyjemną technikę terapeutyczną, często zaskakującą swoją skutecznością. Doskonale sprawdza się w rehabilitacji. Poprawiając ukrwienie i transport płynów ustrojowych, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek oraz eliminację toksyn i złogów. Poprawia odżywienie i elastyczność skóry, dzięki czemu zwiększa efekt zabiegów kosmetycznych.

W trakcie terapii następuje poprawa zdrowia nie tylko na poziomie fizycznym, obserwuje się również korzystne zmiany na poziomie psychiki - wzrost poczucia bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości, wzrost kreatywności oraz zdolności koncentracji. Takie kompleksowe oddziaływanie na ciało, umysł i biopole człowieka - wzmacnia siły samoleczenia, pozwala odzyskać harmonię wewnętrzną i radość życia.

Warsztat trwa 6 godz. (po 2 godz. dziennie ).

GOTOWANIE WDŁ 5 PRZEMIAN - KATARZYNA JASZCZYK

Uczyła się dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u Teresy Majewskiej-Denis oraz Bożeny Cyran. Kończy 4 letni kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej u Matthiasa Hunecke, nauczyciela Avicenna Institute oraz rozpoczęła kurs 4 letni " Diagnostyka różnicowa" u Claude'a Diolosy - założyciela Avicenna Institute.

MASAŻ I ZASTOSOWANIE ZIÓŁ - ANNA ROMANOWSKA

Masażystka, joginka, terapeutka, wegetarianka. Wykształcenie: analityk medyczny, 1 i 2 stopień masażu ukończone w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie. Masażem zajmuje się od ponad 20 lat. Obecnie uczy się medycyny chińskiej w Krakowie w instytucie Claude’a Diolosy. Ukończyła także kursy gotowania według 5 przemian w Warszawie i Krakowie (w Instytucie Medycyny Chińskiej). Od 11 lat sama gotuje według 5 przemian i prowadzi liczne kursy.

MISY TYBETAŃSKIE - JAKUB DOROSZ

Dyplomowany specjalista medycyny naturalnej, członek Akademii Terapii Naturalnych i Polskiego Stowarzyszenia Masażu i Terapii Dźwiękiem wg metody P. Hessa. W swojej pracy łączy różne metody naturalne, stosownie do potrzeb konkretnej osoby. Stosuje m.in.: techniki medycyny manualnej, masaż holistyczny, dietetykę profilaktyczną i leczniczą, masaż i terapię dźwiękiem gongów i mis tybetańskich, bioterapię i światłoterapię, ziołolecznictwo i akupunkturę.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
warsztat gotowania wdł. 5 przemian 200 zł, zioła 100zł, warsztat mis tybetańskich 150 zł + koszty pobytu i wyżywienia

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
info@u-zrodla.pl

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

14 - 21 czerwca 2009
LETNI OBÓZ ANTYSTRESOWY
TECHNIKI RELAKSACYJNE,
TAI-CHI, CHI-KUNG, TRENING ZARZĄDZANIA ENERGIĄ ŻYCIOWĄ 8X0

PROWADZĄ: MONIKA POPOWICZ, MARIUSZ SROCZYŃSKI

Podczas warsztatu poznamy przyczyny i skutki stresu oraz nauczymy się jak radzić sobie ze stresem, jak być tu i teraz, jak odreagowywać napięcia, odpoczywać i dbać o siebie. Jednocześnie zapraszamy na zajęcia z tai-chi (poprawa krążenia energii w całym ciele, usuwanie blokad energetycznych, nauka utrzymywania zrównoważonego umysłu i ducha, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające całe ciało), chi-kungu (metodą pracy z energią Chi) oraz technik relaksacyjnych (ćwiczenia oddechowe, wizualizacja, masaż, medytacja).

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które często są narażone na sytuacje stresowe i szukają sposobu radzenia sobie z jego skutkami oraz dla tych, którzy chcieliby po prostu odpocząć i poćwiczyć w pięknym otoczeniu przyrody.

Zajęcia podzielone są na dwa niezależne moduły: „antystres - trening zarządzania energią życiową 8xO (prowadzi Monika Popowicz) i warsztat tai-chi, chi-kungu oraz technik relaksacyjnych (prowadzi Mariusz Sroczyński). Grafik zajęć jest tak ułożony, że można brać udział tylko w jednej części propozycji.

GRAFIK ZAJĘĆ:

8-9 chi- kung, techniki relaksacyjne (M. Sroczyński)
9-10 śniadanie
10-14 antystres (M. Popowicz)
14-15 obiad
15-16 wolne
16-19 tai - chi (M. Sroczyński)
19-20 kolacja
20-22 antystres (M. Popowicz)

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

Cena:
450 zł (tai-chi i chi-kung), 500 zł (antystres) + koszty pobytu i wyżywienia

I. TRENING ZARZĄDZANIA ENERGIĄ ŻYCIOWĄ „8X0” WOJCIECHA EICHELBERGERA

PROWADZI: MONIKA POPOWICZ

Życie wymaga od nas dużych nakładów energii. Subiektywnie odczuwany stres jest wynikiem relacji poziomu obciążenia do poziomu energii, którą dysponujemy. Obciążenie ma dwie składowe: stres obiektywny (związany z obiektywną sytuacją,) oraz stres subiektywny (autostres), którego źródłem jest nasza nawykowa skłonność do nieadekwatnego interpretowania przeszłych i przyszłych zdarzeń jako zagrażających. Stres subiektywny może stanowić nawet 80% odczuwanego obciążenia!. Gdy mamy silną tendencję do interpretowania zdarzeń w sposób zagrażający wtedy nasze wyobrażenia o przeszłości i przyszłości przypominają film grozy. Ponieważ ciało słucha umysłu, więc reaguje tak jakby uczestniczyło w realnych, groźnych wydarzeniach. Z reguły okazuje się, że rzeczywistość nie jest tak zagrażająca, jak nasze wyobrażenia o niej. Zatem podstawową umiejętnością, którą powinniśmy opanować aby zmniejszyć nasze obciążenie jest obecność, czyli świadomy, niezniekształcony kontakt z tym co rzeczywiście, tu i teraz, wokół nas się dzieje. Prawidłowe oddychanie (świadome, pogłębione i przeponowe) pomaga być obecnym. Oddech jest potężnym źródłem energii, buduje nasz potencjał energetyczny tak, abyśmy mogli sprostać wyzwaniom. Budowaniu tego potencjału służy też właściwy rytm wypoczynku (dobowy, tygodniowy, roczny) oparcie w sobie (czyli umiejętność mocnego stania na własnych nogach), odreagowywanie negatywnych emocji, odpuszczanie i odmawianie (czyli umiejętność niepodejmowania wyzwań przekraczających możliwości oraz mówienia: nie, nie mogę, nie dam rady, wystarczy, dosyć, nie chcę) i prawidłowe odżywianie się. Jak widać, abyśmy mogli choćby część z tego zastosować w naszym życiu musimy opanować jeszcze jedną ważną umiejętność jaką jest opiekowanie się sobą czyli mądrego troszczenia się o siebie i uznanie, że jesteśmy tego warci. Będziecie jej Państwo doświadczać i uczyć się na naszym treningu.

TRENINGU „8 x O” PROPONUJE:

 • Obecność - trening uwagi, techniki koncentracji umysłu.
 • Oddychanie - trening oddychania w stresie, oddychanie przeponowe.
 • Oparcie w sobie - trening postawy ciała - "stanie na własnych nogach" ugruntowanie i ześrodkowanie.
 • Odreagowanie - trening odreagowywania napięcia.
 • Odpuszczanie - odpuszczanie zadań przekraczających możliwości, trening odmawiania.
 • Odpoczynek - trening relaksacji i regeneracji.
 • Odżywianie - zasady zdrowego i energetyzującego odżywiania.
 • Opiekowanie się sobą - trening mądrej troski o siebie.

KORZYŚCI Z TRENINGU:

 • zwiększa jakość życia
 • uczy mądrej troski o siebie, o swój bilans energetyczny
 • buduje odporność na przeciążenia
 • zapobiega chorobom związanym z przeciążeniem stresem i pomaga likwidować objawy przeciążenia
 • aktywizuje źródła wewnętrznego oparcia (oparcia w sobie)
 • pomaga podejmować wyzwania i działać efektywnie w sytuacjach trudnych
 • uczy odreagowywania napięcia i szybkiej regeneracji sił
 • rozwija umiejętność relaksu i odpoczynku
 • wspiera budowanie dobrych relacji

MONIKA POPOWICZ

Pedagog, psychoterapeutka, psychoonkolog, trener. Członek zespołu trenerów Instytutu Psychoimmunologii IPSI, założycielka i członek zespołu Fundacji Psychoonkologii Ogród Nadziei. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Filozofii i metody zarządzania energią życiową w stresie uczyła się od Wojciecha Eichelbergera w Laboratorium Psychoedukacji, a następnie w IPSI, gdzie prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie 8xO. Prowadziła również grupy stacjonarne tą metodą. Czerpie inspiracje z różnych źródeł, m.in. z Mindfulness, tradycji Wschodu (medycyna chińska, ajurweda, joga, zen, tantra), tańca 5 rytmów i praktyk szamańskich.

II. WARSZTAT TAI-CHI, CHI-KUNGU I TECHNIK RELAKSACYJNYCH

PROWADZI: MARIUSZ SROCZYŃSKI

Warsztaty Tai-chi i chi-kungu mają na celu przekazanie prostych i łatwych do zapamiętania sposobów pracy nad sobą. Treningi oparte są na bardzo popularnych obecnie i skutecznych formach ćwiczeń relaksacyjno-zdrowotnych wywodzących się ze starożytnych Chin. W zależności od celu warsztatów korzystamy z całych gotowych zestawów lub dobieramy ćwiczenia pod kątem określonego tematu. W ten sposób zapoznajemy uczestników z metodami radzenia sobie ze stresem, zmęczeniem, niepokojem, emocjami. Ćwiczenia, które proponujemy mają na celu przede wszystkim rozluźnienie, odprężenie, zrelaksowanie, uelastycznienie oraz rozbudzenie ciała, umysłu i energii. Pomagają uzyskać świeżość, lekkość i dobre samopoczucie. Mogą też posłużyć za formę zabawy, spędzania aktywnego czasu w grupie i jako sposób na nie absorbującą integrację.
Warsztat składa się z technik ruchowo-oddechowych wchodzących w skład standardowego treningu Taiji i Qigong. Zestawy ćwiczeń są skomponowane w taki sposób, by możliwe były do opanowania w krótkim czasie przez każdego, nawet przez osoby, które mają po raz pierwszy kontakt z tymi zagadnieniami. Warsztaty takie to wyjątkowa okazja, by w krótkim czasie, pod okiem specjalisty zapoznać się ze sztuką tworzoną przez setki lat przez całe pokolenia mistrzów oraz skorzystać z bogactwa tej niezwykłej i ponadczasowej wiedzy.

TAI-CHI - KURS PODSTAWOWY

Uczestnicy warsztatu poznają przygotowaną specjalnie skróconą formę Yang Tai Chi składającą się z 6 najważniejszych w tym stylu technik. Sekwencja ta wykonywana bez przerwy kilka razy z rzędu spełni rolę pełnego treningu Tai Chi angażującego zarówno ciało jak i umysł.
Taijiquan - Pięść Wielkich Szczytów lub Ostateczna Walka to orientalna sztuka relaksu, medytacji i walki, praktykowana w Chinach od 700 lat dla poprawy zdrowia i samoobrony. Jest jednym z najdoskonalszych dzieł chińskiej filozofii i kultury. Bazuje na filozofii taoistycznej zawartej w Tao Te Ching i I-Ching (Księdze Drogi i Cnoty oraz Księdze Przemian), technikach bojowych Gongfu oraz ćwiczeniach zdrowotnych Qigong. Jest systemem zharmonizowanych, płynnych, obrotowych ruchów połączonych w dłuższe sekwencje wykonywane w skupieniu i spokojnym rytmie. Obecnie na całym świecie miliony osób codziennie praktykują Taiji dla zdrowia i ciszy umysłu. W chwili, gdy ruchy są doskonale opanowane, budzą wewnętrzną energię utrzymującą równowagę całego organizmu i mogą być użyte jako sposób na uzyskanie wewnętrznego spokoju, a także jako doskonały środek samoobrony. Praktykujący Taiji uczy się rozumieć oraz odczuwać pracę swojego organizmu i różnych procesów w nim zachodzących. Poznaje swoje możliwości i ograniczenia zarówno fizyczne jak i mentalne. Obserwuje procesy powstawania napięć i emocji. Poprzez odpowiednie metody treningowe uczy się świadomie sobie pomagać - rozluźniać, regulować, wzmacniać organizm, umysł i energię wewnętrzną. Taijiquan opiera się na założeniach tzw. wewnętrznego Gongfu, w którym kładzie się nacisk na opanowanie przepływu wewnętrznej energii Qi. Unikalny system treningowy Taiji polegający na świadomym ruchu nie naraża ćwiczących na kontuzje.

CHI-KUNG (QIGONG) - SPACER YIN YANG

Uczestnicy warsztatu poznają krótki, ale za to bardzo kompleksowy zestaw i będą mogli utrwalić go tak, by przygotować się do samodzielnej i zupełnie niezależnej praktyki. Spacer Yin Yang  jest ćwiczeniem z grupy Qigong - chińskich ćwiczeń zdrowotnych.  W Europie Qigong Spacer Yin Yang popularyzowany jest przez jednego z wybitnych chińskich mistrzów Qigong, Taiji i Gongfu - Howarda Choya, który wielokrotnie uczył tego zestawu na seminariach organizowanych w Szkole Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego. Ćwiczenie to należące do grupy ćwiczeń Shaolin Qigong tłumaczy rolę umysłu, wewnętrznej energii i oddechu w każdej, nawet najprostszej czynności np. spacerowaniu. Dzięki temu ćwiczeniu można bardzo łatwo zrozumieć wewnętrzne aspekty Qigong: odczuwanie ciała, prowadzenie energii, rolę rozluźnienia, wykorzystanie oddechu oraz zbudować niezwykle ważną dla naszego zdrowia równowagę między siłami Yin i Yang: między górą i dołem, zamknięciem i otwarciem, tym co w środku i tym co na zewnątrz. W ćwiczenie zaangażowane jest całe ciało, pracując w każdym kierunku i w różny sposób: otwieranie -zamykanie, rozciąganie - rozluźnianie, podnoszenie - składanie, a jednocześnie jest to bardzo przyjemny spacer w koordynacji z oddechem. Często podkreśla się rolę spacerowania w profilaktyce, leczeniu i rekonwalescencji. Spacer Yin Yang to całkowicie świadomy spacer i jednocześnie doskonałe pod każdym względem ćwiczenie.

  

CHI- KUNG - ZESTAW PODSTAWOWY

To temat na poranne sesje. Wyjątkowo skuteczny w rozluźnianiu i uspokajaniu ciała, oddechu i umysłu. Służący jako idealne ćwiczenie odprężające i odstresowujące. Qigong Taiji - Zestaw podstawowy jest zbiorem 8-12 ćwiczeń energetycznych wywodzących się z chińskiej sztuki Taijiquan stylu Yang. Jest prostą i skuteczną metodą pracy z ciałem, oddechem, energią Qi i umysłem. Tych kilka bardzo łatwych w swojej zewnętrznej formie technik daje możliwość szybkiego nauczenia się połączenia w ruchu ciała z oddechem i umysłem oraz zrozumienia charakteru poruszania się w Taiji. Poza tym relaksuje, rozluźnia, a przede wszystkim powoduje zwiększenie i wygładzenie krążenia Qi w dwunastu kanałach podłużnych naszego systemu energetycznego, czyli w kończynach i w tułowiu wzdłuż kręgosłupa. Na planie fizycznym zestaw ten rozluźnia mięśnie, stawy i organy wewnętrzne. Na planie mentalnym - wycisza, uspokaja i poprawia skupienie. Na planie energetycznym - wygładza i wzmacnia krążenie w głównych kanałach energetycznych oraz poszerza i zagęszcza energetyczną barierę ochronną wokół naszego ciała. Skuteczność ćwiczenia podnosi zastosowanie oddechu naturalnego, brzusznego.

 

MARIUSZ SROCZYŃSKI

Kwalifikowany nauczyciel Taijiquan, założyciel i dyrektor Szkoły TAI CHI. Zagadnieniami Taiji i Qigong zajmuje się od 1988 roku, a sztukami walki jeszcze dłużej. Ćwiczył m.in. karate Kyokushin i Aikido. Z wykształcenia jest plastykiem o specjalnościach - tkactwo artystyczne, malarstwo teatralne, dekoratorstwo wnętrz. Siedem lat spędził w świątyniach hinduistycznych jako mnich i przez wiele lat praktykował medytacje według tradycji wedyjskiej. Po latach zrezygnował z tego i zajął się Taijiquan.
Oficjalne międzynarodowe i krajowe kwalifikacje do prowadzenia zajęć zdobył w 2001 roku. Uczył się u największych mistrzów, w tym: Mistrza Yang Jwing Minga - styl Yang i Qigong (od 1993 roku), Mistrza Chen Xiao Wanga - styl Chen (od 2001 roku), Mistrza Liu Wan Kuna - styl Huleijia (w 2005 roku), Mistrza Howarda Choya - styl Yang i Qigong (od 2005 roku), Mistrza Sam China - styl I-Liq Chuan (od 2008 roku), Mistrza Richarda Wonga - styl Lao Yang (od 2008 roku). Uczestniczył w wielu warsztatach stylu Chen, Wu, Yang prowadzonych przez zaawansowanych adeptów Taiji z kraju i zagranicy. Zdobywał medale na Mistrzostwach Kung Fu i zdawał egzaminy przed międzynarodowymi komisjami.
Pod jego opieką powstawały oddziały szkoły w Lublinie, Olsztynie, Białymstoku. Obecnie ćwiczy u niego kilkaset osób w kilkunastu grupach tematycznych, w tym lekarze, terapeuci, bioterapeuci, psychologowie, artyści, ludzie młodzi i starsi, zdrowi i chorzy. W swojej szkole naucza tradycyjnego stylu Yang Taijiquan, stylu I-Liq Chuan (mentalno-fizyczna sztuka walki) oraz Lao Yang (sekretny przekaz Taiji rodziny Yang). Organizuje warsztaty np. Qigong medyczny - Sześć tajemnych Słów oraz Podstawy chińskich broni. Prowadzi warsztaty tematyczne dla współpracujących z nim ośrodków z zakresu Taiji. Uczy także różnych form Qigong (Spacer Yin Yang, Osiem Kawałków Brokatu, Qigong Taiji - zestaw podstawowy, kołyszący i spiralny), prowadzi warsztaty z medytacji taoistycznej oraz warsztaty autorskie np.: Qigong a kręgosłup, Qigong a stres.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie

Cena:
450 zł (tai-chi i chi-kung), 500 zł (antystres) + koszty pobytu i wyżywienia

kontakt:
www.kawkowopolana.pl
info@u-zrodla.pl
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366

Uwaga:
Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!

I LETNI FESTIWAL INTEGRACJI CIAŁA,DUSZY I UMYSŁU „TU I TERAZ”

„OD ANTYSTRESU PRZEZ ROZWÓJ OSOBISTY DO GŁĘBOKIEJ ŚWIADOMOŚCI I DUCHOWOŚCI”


26 CZERWIEC - 4 LIPIEC 2009
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE

www.tuiteraz.eu

CELE FESTIWALU:

Ideą przewodnią Festiwalu jest przegląd różnych metod i dróg rozwoju pozwalających nie tylko radzić sobie ze stresem, ale także pogłębiać własny rozwój i ukazywać odmienne drogi duchowości. Chcemy zaprezentować metody, które integrują ciało, umysł i duszę .

PROWADZĄCY:

Ponad 30 najlepszych prowadzących: Wojciech Eichelberger, Ewa Foley, Katarzyna Miller, Beata Eckert, Wojtek Pęczek, Olga Szwajgier, Aleksander Teisseyre, Marek Wilkirski, Leszek Mioduchowski, Mariusz Sroczyński, Tomasz Sulikowski, Norbert Kulesza, Gaya i Mariusz Wiśniewscy, Jacek Paszkowski, Joanna Eichelberger, Sylwia Hanff, Kama Korytowska, Ewa Cyzman, Joanna Łukaszewicz-Bernady, Magda Janicka, Iza Dominko, Katarzyna Jaszczyk, Magda Jakubczak, Rafał Sowiński, Lakszman Kandel, Anna Romanowska, Jarek Bizberg i inni.

WARSZTATY I WYKŁADY:

Antystresowe, integracji ciała i umysłu, wokalne, taneczne 5 rytmów, medycyna chińska, ustawienia hellingerowskie, bębny, medytacja labiryntu, joga kundalini, joga Iyengara, gotowanie wdł. 5 przemian, tantra serca, extatic dance, tai-chi, oddychanie integralne, chi-kung, medytacje Osho, mindfullnes, NLP, teoria integralna Wilbera, DMT- Dance Movement Therapy, metoda Feldenkreisa i inne.

.

MIEJSCE:

Festiwal odbędzie się w Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie. Jest to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni; w okolicy znajduje się też kilka jezior.

FORMUŁA:

Proponujemy warsztaty 4 godz., 2 godz. oraz wykłady i prezentacje. Zajęcia będą odbywały się równocześnie w czterech niezależnych miejscach.

CENA:

Karnet warsztatowy 8 dniowy: 750 zł - upoważnia do udziału w 8 wybranych 4 godz. warsztatach w ciągu 8 dni oraz udział we wszystkich wykładach, prezentacjach, medytacjach, zajęciach towarzyszących, spektaklach i koncertach
Karnet na warsztaty wokalne Olgi Szwajgier: 940 zł -obejmuje warsztat wokalny dla początkujących w dniach 27.VI-1.VII oraz 3 wybrane warsztaty w dn. 2-4.VII, a także udział we wszystkich wykładach, prezentacjach, medytacjach, zajęciach towarzyszących, spektaklach i koncertach
Karnet wykładowy 8 dniowy: 400 zł - upoważnia do udziału we wszystkich wykładach, prezentacjach, medytacjach, zajęciach towarzyszących, spektaklach i koncertach
Koszty pobytu: noclegi w Ośrodku i okolicznych pensjonatach, w zależności od standardu - od 15 zł (pole namiotowe) do 65 zł(pokój 2 os. z łazienką) + wyżywienie wegetariańskie (45 zł/dziennie)

ZAPISY I INFORMACJE:

www.tuiteraz.eu, kontakt@tuiteraz.eu , rezerwacja@tuiteraz.eu , www.kawkowopolana.pl,
Biuro Festiwalu: 0662759576, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
Uwaga: konieczna rezerwacja miejsca i wpłata zaliczki do 10 czerwca!

26 czerwca - 4 lipca 2009 (5-dniowy)
„LABORATORIUM GŁOSU - ODKRYJ SWÓJ GŁOS”
warsztat wokalny dla początkujących oraz 3 inne wybrane warsztaty rozwoju osobistego

PROWADZI OLGA SZWAJGIER

W ramach Letniego Festiwalu Integracji Ciała, Duszy i Umysłu „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie www.tuiteraz.eu odbywającego się w dniach 26.VI - 4.VII, zapraszamy na 5 dniowy warsztat wokalny Olgi Szwajgier „Odkryj swój głos” i 3 dni równie fascynujących innych warsztatów i wykładów. Unikalny warsztat z jedną z największych sopranistek świata, to przede wszystkim szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą tolerancji i akceptacji siebie, uczą wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju. Olga nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie - ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę.

Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Potrafi z niespotykaną szczerością i odwagą opowiadać o podróżach w głąb samej siebie, o poszukiwaniu korzeni własnego istnienia. Wierzy, że wszystkie wydarzenia w naszym życiu spowodowane są naszymi myślami i słowami - „Twoje myśli i słowa - powtarza często - tworzą Twoją rzeczywistość”. Zachęcamy więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele.

Pracując z Olgą Szwajgier przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym.

OLGA SZWAJGIER, jeden z największych sopranów świata jest nie tylko wspaniałą wokalistką, ale również uroczą kobietą, pełną radości życia i poczucia humoru, obdarzoną niezwykłą umiejętnością pracy z ludźmi. Zajęcia z nią to sama przyjemność. Na początku Olga pomaga odnaleźć każdemu uczestnikowi jego własny, osobisty dźwięk, a także miejsce w którym się on w nas rodzi. Uczy jak wydobywać głos bez wysiłku czy nadwerężania aparatu głosowego. A wszystko to dzieje się przy życzliwym i ciepłym wsparciu Olgi Szwajgier. Na pierwszym warsztacie nie pracuje się jeszcze z konkretnym materiałem muzycznym takim jak pieśń czy piosenka. Osoby początkujące pracują tylko z dźwiękiem, ponieważ najważniejsze jest by nauczyły się prawidłowej emisji głosu już na początku swojej „wokalnej drogi”. Warsztaty Olgi przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom. Zachęcam więc do udziału w warsztacie każdego, kto chciałby otworzyć się na tę nową i niezwykłą formę wyrażania siebie.

W programie zajęć:

 • poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier;
 • nauka specyficznej dla tej metody emisji głosu, techniki operowania głosem oraz praca nad jego świadomym brzmieniem;
 • poznanie swoich możliwości głosowych;
 • odkrywanie własnej indywidualności i i ekspresji poprzez dźwięk;

Olga Szwajgier

Światowej sławy wokalistka, sopran. Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Jest autorką unikatowej metody pracy z głosem. Jest pedagogiem Wyższej Szkoły teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. Utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall nakoncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tyutułem „Woman of thew Year 1991/92” przez International Biographical Centre w Cambridge. Posiada tytuły Damy Orderu Św. Graala oraz Damy Orderu Rycerzy Templariuszy. Jest deputowaną do Międzynarodowego Parlamentu do Spraw Bezpieczeństwa i Pokoju przy ONZ.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)
Cena zajęć: 940 zł
- obejmuje warsztat Olgi Szwajgier 27.VI -1.VII ( 4, 5 godz. dziennie) oraz 3 wybrane warsztaty 4 godzinne w dniach 2-4.VII (1 dziennie) + wykłady i imprezy integracyjne.

Warsztaty do wyboru w dniach 2-4.VII:

 1. Sztuka radzenia sobie ze stresem, Ewa Foley
 2. Warsztat taneczny 5 rytmów, Beata Eckeret
 3. Zamień szare na złote, czyli jak wychodzić z kryzysów w związkach, Katarzyna Miller
 4. INTEO - praktyka bycia obecnym, Magda Janicka
 5. Zastowanie DMT ( Dance Movement Therapy- Terapii Tańcem i Ruchem) w procesie integracji ciała, umysłu i ducha, Iza Dominko
 6. Medytacja Labiryntu, Sylwia Hanff
 7. Warsztat medytacyjny Osho, Norbert Kulesza
 8. Warsztat NLP - Czas na zmiany, Rafał Sowiński
 9. Ustawienia hellingerowskie, Ewa Cyzman
 10. Joga kundalini, Sylwia Hanff
 11. Praca z dźwiękiem mis tybetańskich, Sylwia Hanff
 12. Integralna Praktyka Rozwojowa według metody KenabWilbera, Aleksander Teisseyre
 13. Warsztat tai-chi, Mariusz Sroczyński
 14. Warsztat chi-kung, Mariusz Sroczyński
`

Cena pobytu: 30 - 65 zł/ dziennie/ od osoby w zależności od standardu
Cena wyżywienia: 45 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)

ZAPISY I INFORMACJE:

www.tuiteraz.eu, , kontakt@tuiteraz.eu , rezerwacja@tuiteraz.eu , www.kawkowopolana.pl, www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl
Biuro Festiwalu:
0662759576, Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366
Uwaga: konieczna rezerwacja miejsca i wpłata zaliczki do 10 czerwca!

Uwaga:
konieczna jest rezerwacja miejsca na warsztacie wokalnym i innych wybranych warsztatach, miejsca noclegowego oraz wpłata zaliczki za warsztat Olgi Szwajgier w wysokości 350 zł do 20 maja na konto:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych „U Źródła”
Bank Millenium S.A. 00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680

5-12 lipca 2009
SZTUKA RADZENIA SOBIE ZE STRESEM - JAK OSWOIC STRES

PROWADZI: EWA FOLEY

Zapraszamy na praktyczne warsztaty rozwoju osobistego dla tych, którzy chcą poznać szybkie metody rozpoznawania i oswajania stresu, znacząco podnieść jakość swojego życia, nauczyć się sposobów redukcji napięcia fizycznego i psychicznego, dostać narzędzia do radzenia sobie ze stresami życia, zdobyć poznać niezawodne sposoby minimalizowania stresu, dostać rzeczowe porady jak funkcjonować w warunkach stresu.


W PROGRAMIE:

Praktyki relaksacyjne i oddechowe, wykłady, praktyczne ćwiczenia w parach i grupowe, antystresowy taniec, ćwiczenia wyobraźni i autosugestia, nauka medytacji i twórczej wizualizacji, bioenergetyka chińska HEALING TAO, masaż dźwiękowy, JOGA ŚMIECHU (medytacja śmiechu), higiena psychiczna "na co dzień", wykłady o bezpiecznych redukujących stres dietach i wiele innych praktycznych ćwiczeń, które można od razu zastosować w życiu.

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe. Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia. Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji. Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

EWA FOLEY

Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
" Ewa Foley

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Rezerwacja:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922. Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

Błędne koło stresu

Miarą człowieka nie jest zachowanie w chwilach spokoju, lecz to, co czyni, gdy nadchodzi czas próby.
Martin Luther King

Ciało i umysł stanowią obwód zamknięty. Napięte mięśnie barków, szyi, zmarszczone czoło znamionujące gotowość do walki lub ucieczki informują mózg, że dzieje się coś złego. Twarz, ręce i stopy naszpikowana są czujnikami wysyłającymi do mózgu informacje o poziomie aktywności. Wyłamując palce, zgrzytając zębami, przestępując z nogi na nogę lub ustawicznie się wiercąc wysyłamy do mózgu sygnały świadczące o tym, że jesteśmy bardzo wzburzeni i pełni obaw. Sygnały te powodują wciśnięcie własnego przycisku alarmowego i wyzwolenie długiego łańcucha reakcji świadczących o gotowości organizmu do walki lub ucieczki. Wyzwala się adrenalina, która pozwala organizmowi pracować na najwyższych obrotach. Dzieje się tak dlatego, że układ współczulny samoczynnie i mimowolnie włącza się do akcji ratowania przed niebezpieczeństwem. Jednak dzisiejsze niebezpieczeństwa na ogół nie mają dwóch metrów wysokości, futra i nie ryczą. Przybierają raczej postać sprostania nawałowi pracy, uwzględnienia potrzeb innych ludzi, osiągnięcia wytyczonego celu, radzenia sobie w trudnych sytuacjach towarzyskich ... i tak dalej. Nasz organizm reaguje jednak w ten pierwotny sposób, a ponieważ współczesne zagrożenia towarzyszą nam na co dzień układ współczulny nie pozwala nam powrócić do stanu spoczynku. Zamiast walczyć lub uciekać przeżywamy wszystko na siedząco. Jest to ogromnym obciążeniem psychicznym i fizycznym! Tak więc praktykując techniki relaksacyjne i świadomie uspokajając ciało, dajemy mózgowi znać, że sprawy nie mają się aż tak źle, że sytuacja poprawia się z minuty na minutę. Dzięki temu nie będzie już powodu do utrzymywania stanu alarmowego. A konsekwencją utrzymywania stanu alarmowego są dolegliwości dotykające ludzi pozbawionych umiejętności odprężania się i prowadzących nieustabilizowane życie: bezsenność, choroby serca, alergie, astma, napady lęku, depresja, migrena, owrzodzenie żołądka, bóle mięsni, załamania nerwowe, cukrzyca, choroby wirusowe, wysypka, bóle krzyża, rozwolnienie, zgaga, nieżyt jelit, trudności z trawieniem, nowotwory, artretyzm. To wszystko są skutki wyniszczenia organizmu, spowodowanego utrzymującym się przez lata stanem najwyższego pogotowia.

Istota relaksu

W wirze codziennych spraw i obowiązków rzadko znajdujemy okazję do odpoczynku. Nie rozładowane napięcie daje się jednak we znaki wcześniej czy późnej - czujemy się przepracowani i zmęczeni, przestajemy cieszyć się życiem, boimy się, że nie sprostamy kolejnym zadaniom. Dlatego warto poznać proste i skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, odzyskania energii, równowagi wewnętrznej i optymizmu. W tym artykule opiszę ćwiczenia i strategie relaksacyjne, które pozwalają utrzymać ciało i umysł w idealnej kondycji oraz harmonizować ich działanie. Mój pierwszy kontakt z technikami anty-stresowymi zawdzięczam bliskiej osobie, która nauczyła mnie śmiać się z samej siebie. Później dzięki jodze, studiowaniu medycyny holistycznej i filozofii Wschodu zrozumiałam, że relaks ma wiele form i czerpie z wielu źródeł, a opanowanie sztuki relaksacji opłaca się na całe życie.
Słowo „relaks” użyte w najszerszym znaczeniu to umiejętność pozostania w zgodzie ze sobą i z innymi w każdej sytuacji. To umiejętność cieszenia się dniem dzisiejszym zamiast rozpamiętywania minionych porażek i przykrości lub martwienia się o przyszłość. Od wielu lat moja skuteczna anty-stresowa afirmacja brzmi: Przeszłość przeminęła, przyszłość jeszcze nie nadeszła. Nie trzymam się kurczowo ani tego co było, ani tego co będzie. Całą moją uwagę skupiam na chwili obecnej i żyję świadomie Tu i Teraz. Jedynie ta chwila jest czasem rzeczywistym.
Nie ma osoby, która nie napotykałaby w życiu jakichś trudności związanych z kimś lub czymś. Trudności takie mogą powodować stres. W najlepszym wypadku stres jest zdrowym wyzwaniem, sprawdza odwagę i sprzyja rozwojowi. W najgorszym pozbawia energii i może być zabójczy. Chodzi o to, by bez względu na to czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy czy szkodliwy żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem.
Stres jest dobry, gdy panujesz nad nim. Stres jest zły, gdy panuje nad tobą.p

Sposoby relaksacji

Istnieje setki różnych sposobów, dzięki którym można odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zdrowiem i skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Ponieważ ciało i umysł nierozerwalnie połączone są dynamiczną pętlą współdziałania, to co dzieje się w jednym znajduje odbicie w drugim. Zatem zajmijmy się różnymi sposobami fizycznego odprężenia, które automatycznie powoduje zmianę stanu umysłu.
Relaksacja jest pewną umiejętnością - trzeba się jej nauczyć. Cała tajemnica polega na jednoczesnym odprężeniu ciała i umysłu oraz odwołaniu stanu najwyższej gotowości, co pozwala organizmowi powrócić do zdrowej, naturalnej równowagi. Takie zjawisko naturalnie następuje w gabinecie kosmetycznym więc jej to dokonały czas na naukę relaksacji. Wystarczy wtedy włączyć nagranie relaksacyjne z miłym głosem lektora a klientka będzie miała dodatkową korzyść ze swojej wizyty u kosmetyczki.
Zasadniczo nauce relaksacji wystarczy poświęcić temu kilka minut dziennie. Można to porównać do nauki jazdy samochodem. Najtrudniejszy jest początek, gdy jeszcze nie nabraliśmy pewnych przyzwyczajeń - później relaksacja staje się tak oczywista jak zmienianie biegów czy skręt kierownicy. Na tym etapie można odprężać się podświadomie i czuć się coraz lepiej, mieć więcej energii, osiągać więcej niż do tej pory. Zarówno my jak i nasze otoczenie zauważa płynące z tego korzyści.
Dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym stajemy się spokojniejsi i bardziej pewni siebie. Niektóre ćwiczenia są krótkie, inne wymagają nieco więcej czasu. Warto wypróbować wszystkie i sprawdzić, które najbardziej pomagają. Ćwiczenia te można traktować jak zawory bezpieczeństwa redukujące ciśnienie i zapobiegające wybuchowi pary w garnkach do gotowania pod ciśnieniem. Nieznaczne upuszczenie pary w regularnych odstępach czasu zapewnia bezpieczeństwo nam i naszej kuchni.

5-12 lipca 2009
ŻYCIOWY SEKSTANT - CZYLI JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ - warsztat NLP

PROWADZI: RAFAŁ SOWIŃSKI

Twoje wartości są drogowskazami do pomyślnego życia

Naucz się zarządzać swoim życiem przez zarządzanie wartościami. Potęga wartości determinuje nasze zachowania i nasze życiowe wybory. Wpływa na nasz los. Wartości są siłą, która zawsze znajduje się na czele i steruje naszymi działaniami. Jak sekstant podczas nawigacji, wartości nadają kierunek naszemu życiu i naszemu ostatecznemu przeznaczeniu. Świadomość własnych wartości chroni nas przed niewłaściwymi wyborami, pozwala uniknąć bolesnych doświadczeń i trudnych sytuacji. Świadome życie zgodne z własnymi wartościami daje nieprawdopodobnie wielką siłę, poczucie pewności, spokój wewnętrzny i spójność. Twoja przyszłość zaczyna się już dzisiaj... nie strać tej okazji!

Czas na zmiany

Pogódź się ze zmianami!

Większość ludzi ze wszystkich sił opiera się przed zmianami. Walczą ze starzeniem się, z tradycjami rodzinnymi, z postawami dzieci. To z góry przegrana walka, bo zmiana jest jedną z nielicznych pewnych rzeczy w życiu, jedną z niewielu, które zdarzą się na pewno.
Kiedy stawiasz opór czemuś, co jest nieuniknione, narażasz się na ból i żal. Jednocześnie tracisz siły witalne i sporo potencjalnej radości. Zdolność do akceptacji zmian jest bardzo ważna - szczególnie w związku partnerskim i w domu. Otwórz serce na zmiany. Dostosowanie się jest prostsze, niż Ci się wydaje. Kiedy godzisz się na zmiany, budujesz życie wypełnione spokojem i radosną akceptacją.

Zaplanuj zmiany!

W jakiej sferze życia chciałbyś wprowadzić zmiany w najbliższym roku? Z jakiej sfery życia jesteś szczególnie niezadowolony? Czego Ci najbardziej brakuje w życiu? Zastanów się przez chwilę i wybierz trzy zmiany, których pragniesz. Następnie zadaj sobie poniższe pytania:

 • Co by się stało, gdybyś dokonał tej zmiany?
 • Co by się stało, gdybyś nie dokonał tej zmiany?
 • Co by się nie stało, gdybyś dokonał tej zmiany?
 • Co by się nie stało, gdybyś nie dokonał tej zmiany?

Przypomnij sobie trzy dobre zmiany, które zaszły w przeszłości i wciąż mają znaczący wpływ na Twoje życie. Jak ich dokonałeś? Jakim sposobem stały się możliwe? Być może warto zastosować ten sam sposób w stosunku do zmian, których pragniesz teraz.

NLP - Programowanie Neurolingwistyczne

NLP jest swoistą strategią sukcesu. Stworzone zostało przez specjalistów z różnych dziedzin. Zajmuje się badaniem reguł, jakimi posługują się wybitni ludzie odnoszący wspaniałe rezultaty oraz pokazuje jak uczyć się tych reguł aby także osiągać wyznaczone cele. Zajmuje się procesami percepcji (spostrzegania) i ich zapisem w mózgu (stąd człon neuro w nazwie), sposobami komunikacji (stąd część lingwistyczne) i sposobami organizacji informacji, z których potem korzystamy zachowując się w dany sposób (stąd programowanie). „Programowanie” oznacza także, że możemy zmienić własne myśli czy programy z takich, jakie są, na takie, jakie chcemy, by były. NLP jest prostą techniką osobistej transformacji. Jest praktycznym podejściem do zmiany. Stanowi zbiór wzorców, umiejętności i technik służących skutecznemu myśleniu i działaniu.

RAFAŁ SOWIŃSKI

dyplomowany praktyk, mistrz i trener NLP z wykształceniem pedagogicznym. Zajmuje się rozwojem osobistym od 2001 roku. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla grup, a także indywidualny coaching. Systematycznie podnosi jakość swoich kwalifikacji także we współpracy z Trenerami NLP Małgorzatą Bojanowską, Tomaszem Śmiłowiczem i światowej sławy Meta Master Trener NLP - Chris Hall, u której uzyskał certyfikat Associate Trainer NLP Connection, członek „The Society of NLP”. W życiu zawodowym także prowadzi Agencję Reklamową i Agencję Nieruchomości w Warszawie. Prywatnie rozwija swoje zainteresowania w kierunku podróży, fotografii, jeździectwa i metod Natural Horsemanship, spadochroniarstwa, nurkowania. Każdą wolną chwilę spędza z dobrą lekturą w ręku.
Jakość Twojego Życia odzwierciedla Jakość Twoich myśli

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

12-19 lipca 2009
LETNI OBÓZ Z METODĄ FELDENKRAISA

PROWADZI: JACEK PASZKOWSKI

Będzie to podróż w głąb siebie, odkrywanie i poznawanie siebie w ruchu i ruchu w sobie, poznawanie swoich ruchowych nawyków i szukanie nowych rozwiązań z jednoczesną akceptacją tego co tu i teraz. W atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i zaciekawienia swoim ciałem poznawać będziemy jak poruszać się łatwiej, sprawniej, przyjemniej i zdrowiej. Tak intensywna dawka metody (ponieważ w ciągu tygodnia zrobimy około 25 lekcji ruchowych) daje głębsze i trwalsze efekty niż krótsze warsztatowe spotkania. Zatem jeśli chcesz pełniejszego doświadczenia siebie i Metody Feldenkraisa to zapraszamy. Jednocześnie będzie dużo czasu na odpoczynek i cieszenie się okolicą, która oferuje piękne tereny do spacerów po lasach i łąkach.

Inne podejście do ruchu.

 • Spróbuj, a dziecięca lekkość poruszania stanie się Twoją codziennością.
 • polepszysz postawę i koordynację
 • zwiększysz świadomość swojego ciała,
 • poznasz nawyki ruchowe oraz odkryjesz nowe, zdrowsze sposoby poruszania się
 • pozbędziesz się napięć mięśniowych prowadzących często do przeciążeń stawów, bólów i stanów zwyrodnieniowych

Metoda Feldenkraisa

Opracowana przez izraelskiego fizyka Moshe Feldenkraisa w latach 50 tych XX wieku, jest coraz szerzej stosowana jest na świecie w takich dziedzinach jak rehabilitacja, rozwój osobisty, trening sportowy czy rozwój świadomości ciała. Oparta na ściśle naukowych prawach kierujących naszym organizmem. Neurologia, anatomia, mechanika ciała oraz psychologia leżą u podstaw tej rewolucyjnej metody, pozwalającej nam odkryć jak żyć bardziej świadomie. Metoda Feldenkraisa opiera się na niespotykanej nigdzie indziej w przyrodzie, możliwości uczenia się. Dzięki temu możliwy jest ciągły rozwój naszego potencjału. W Metodzie Feldenkraisa ruch, (który najłatwiej podlega świadomej kontroli) wykorzystywany jest jako środek do tego rozwoju. Jest to zatem metoda reedukacji ruchowej, samopoznania i rozwoju swojego potencjału poprzez ruch.
Mózg ludzki ma zdolność ciągłego tworzenia nowych lepszych, wzorców ruchowych w czasie całego życia. Obserwujemy to gdy dziecko uczy się obracać, raczkować i chodzić. Jednak z wiekiem zwykle przestajemy rozwijać nasz potencjał. Zamiast tego cały czas korzystamy z naszych starych wzorców ruchowych, nawet gdy przestały być dla nas użyteczne. z czasem, stałe powtarzanie tych ruchów może prowadzić do przeciążenia stawów i mięśni, powodować dolegliwości bólowe, wady postawy i zwyrodnienie stawów.
Podobne zasady odnoszą się także do innych aspektów ludzkiego działania jak sposoby myślenia, zachowanie w grupie, postrzeganie siebie i otaczającego nas świata i wiele innych. Ze względu na to, że jest to metoda edukacyjna używamy pojęć uczeń - nauczyciel a nie pacjent - terapeuta. Nie znaczy to, że metoda nie ma właściwości terapeutycznych. Stosuje się ją w pracy z osobami, które czy to w wyniku wypadku, choroby czy bezruchu straciły możliwość satysfakcjonującego poruszania się. Dotyczy to zarówno schorzeń na podłożu neurologicznym jak i ortopedycznym. Korzyści z tej metody odniosą również osoby w pełni sprawne fizycznie, a które pragną rozwinąć swój potencjał ruchowy, poruszać się sprawniej, z mniejszym wysiłkiem czy z większą gracją. Jak sam twórca metody powtarzał : w wyniku jej stosowania niemożliwe staje się możliwym, możliwe staje się łatwym a łatwe staje się eleganckim.

Program:

Około 4-5 godzin dziennie zajęć z metody Feldenkraisa, prowadzonych przez Jacka Paszkowskiego

Jacek Paszkowski

Certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, mgr rehabilitacji ruchowej. Absolwent wydziału rehabilitacji warszawskiej AWF (1992). W 1994 wyjechał do USA, gdzie przez 8 lat pracował jako rehabilitant w takich ośrodkach, jak Rehabilitation Institute of Chicago, Northwestern Memorial Hospital czy Chicago Institute of Neuroresearch and Neurosurgery. Przez 2 lata pracował również w klinice leczenia bólu przy Swedish Covenant Hospital. W trakcie pobytu w Stanach studiował Metodą Feldenkraisa (1997-2000) i ukończył 4-letni trening dla nauczycieli tej metody. Poza Metodą Feldenkraisa studiował inne metody pracy z ciałem, takie jak Body Mind Centereing, terapię czaszkowo-krzyżową oraz Zero Balancing. Od czasu powrotu do kraju w 2002 roku Jacek prowadzi zajęcia grupowe, sesje indywidualne oraz warsztaty i obozy wyjazdowe.

Najbardziej interesuje mnie rozwój ruchowy i edukacja ruchowa w połączeniu z rozwojem świadomości ciała. Metoda Feldenkraisa jak do tej pory jest dla mnie najlepszym medium do tego typu pracy, eksperymentów i zabawy,tak wiec trzymam się jej już od ponad 10 lat, dzieląc się tym czego się nauczę oraz własnymi doświadczeniami z innymi.

CENNIK:
550 zł warsztat oraz koszt zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie wegetariańskie 50 zł/dzień).

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo, Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, ok. 25 km od Olsztyna.

Uwaga!!!
- Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

REZERWACJA:
Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki tytułem "obóz w Kawkowie" wysokości 100 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

13-19 lipca 2009
WARSZTAT LIVING DANCE FORM „ODWAGA- DROGA DO AUTENTYCZNEGO ŻYCIA”

PROWADZI: JOANNA - ŁUKASZEWICZ- BERNADY

Odwaga to podążanie ścieżką serca, to poznawanie świata za każdym razem na nowo, to gotowość wchodzenia w nieznane, to zgoda na niepewność, ryzyko i tajemnicę. To porzucanie schematów i stawianie każdego kroku jakby był tym jedynym. Po co ci odwaga?

 • Aby żyć po swojemu – po swojemu kochać, po swojemu świętować, podążąć za swoimi marzeniami, za swoimi wartościami jakiekolwiek by nie były;
 • Aby życie było przygodą – gdyż przygoda, to wykraczanie poza sferę komfortu, to wskakiwanie w tajemnicę życia, odkrywanie nowych rejonów;
 • Aby życie było radością – gdyż w obecnym świecie potrzeba wiele odwagi, wolności myślenia i determinacji, aby odrzucić to co nam nie słuzy i kierować się tym co przynosi nam prawdziwe szczęście, spełnienie i radość;

Moc jest w Tobie, w Twoich decyzjach, w tym co myślisz i robisz.
Moc jest w Tu i Teraz, gdyż właśnie teraz tworzysz rzeczywistość, siejesz nasiona i kreujesz swoją przyszłość.

Czy jesteś gotowy na zmianę? Jeśli tak, zapraszam na tydzień transformacji w otoczeniu pięknej przyrody, w przyjaznej i trochej dzikiej atmosferze! Zrelaksuj się, pobaw, zregeneruj ciało, wzmocnij ducha i zatańcz z mocą. W programie dużo ruchu, magiczne wieczory i cudownie spędzony czas.

Living Dance Form

To metoda pracy z ciałem, medytacja w ruchu i taniec, dzięki któremu integrujemy umysł, ciało i duszę. Opiera się na założeniu, że w każdym z nas jest wewnętrzny mistrz, źródło energii, kreatywności i radości. Podczas świadomego ruchu budujemy zaufanie do siebie, uczymy się, jak dotrzeć do wewnętrznej mądrości, jak być sobą w różnych sytuacjach i w relacjach z innymi. W Living Dance Form rozwijamy swoją świadomość tu i teraz. Tańczymy przy różnego rodzaju muzyce, rozwijając w sobie różne rytmy, jakości, energie, nawiązujemy kontakt z emocjami i uczymy się z nimi współpracować. Docieramy do najgłębszych części nas samych i pozwalamy im się wyrażać, przemawiać, w tańcu.

Joanna Łukaszewicz-Bernady

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego jest certyfikowanym trenerem tańca metodą Dance Alive i studentką Pracy z Procesem w ośrodku Poza Centrum. Podróżowała po Stanach Zjednoczonych, gdzie między innymi brała udział w warsztatach Victora Sancheza. W swojej pracy łączy taniec medytacyjny, filozofię pracy z procesem i niektóre techniki szamańskie pochodzące z Hawajów oraz Meksyku. W 2003 ukazała się Księga Dobrych Wróżb jej autorstwa, wydana przez Radio Zet oraz Wiedzę i Życie. Od kilu lat prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i pracy z ciałem, tworząc własną szkołę Living Dance Form.

Co ze sobą przywieźć: coś do pisania, wygodne ubrania do tańca i ćwiczeń (najlepiej wielowarstwowe), dobrze też jest mieć karimatę.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
warsztat 600 zł + koszty wyżywienia i pobytu

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

16-19 lipca 2009
USTAWIENIA SYSTEMOWE (HELLINGEROWSKIE)

PROWADZI: MAREK WILKIRSKI

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp. Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

MAREK WILKIRSKI

Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Od 2006 Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ustawień Systemowych .Od 1992 roku prowadzi szkolenia psychologiczn,e a od 1995 roku prywatny gabinet psychologiczny. Szkolił się głównie w terapii uzależnień i terapii ericksonowskiej. W 2000r. założył Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych. Od początku 2000r. prowadzi samodzielnie zajęcia terapeutyczne i szkoleniowe w zakresie ustawień systemowych, a w latach 2001-2003 współprowadził pierwszy w Polsce systematyczny program szkoleniowy na ten temat organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski W latach 2003-2005 wraz z Katarzyną Szymańską prowadził kolejny 2-letni program szkoleniowy, organizowany również przez P.I.E. Od 2005 r. prowadzi samodzielne programy szkoleniowe w ramach Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych.

 

CENNIK:
400 zł warsztat oraz koszt zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie 50 zł/dzień).

MIEJSCE:
Nowe Kawkowo, Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, ok. 25 km od Olsztyna.
Uwaga!!! - Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów !

KONTAKT:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

19-26 lipca 2009
DANCE MOVEMENT THERAPY W POSZUKIWANIU MOJEGO TAŃCA - RUCH A TOŻSAMOŚĆ

PROWADZI: IZABELA DOMINKO

Warsztat terapeutyczno - rozwojowy dla osób zainteresowanych poszerzeniem świadomości własnego ciała, zaobserwowaniem swoich tendencji ruchowych, blokad i napięć mięśniowych, a także poszukujących świadomej możliwości zmiany lub rozszerzenia posiadanych zasobów ruchowych zakodowanych w ciele i mózgu, które przekładają się na jakość naszego życia intelektualno-emocjonalno-duchowego. W trakcie warsztatu uruchomimy nasz ruchowy proces twórczy, który sam w sobie jest terapeutyczny, a także przyjrzymy się bliżej sobie poprzez pryzmat naszej postawy i posiadanych jakości i zakresów ruchu.

Opis zajęć i metody:

DMT to angielski skrót od Dance Movement Therapy.

Psychoterapia Tańcem i Ruchem jest metodą psychoterapeutyczną, która wykorzystuje taniec i ruch jako proces integracji osoby w sferze emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej. Bazuje ona na założeniu, że ruch osoby odzwierciedla indywidualny sposób myślenia i przeżywania emocji. Zdrowie człowieka odzwierciedla się w integracji psychiki i ciała, a zaburzenie w rozdzieleniu tej integracji i somatyzacji problemów psychicznych. Podstawowe założenie psychoterapii, którym jest integracja jednostki znajduje wyraz w: zmianach wewnątrz psychicznych, rozwiązaniu konfliktów, realizacji potencjałów jednostki, zdolności zaspokajania potrzeb, nawiązywaniu znaczących społecznych związków oraz uwolnieniu zdolności do żywotności i odprężania się.

Psychoterapia ta obejmuje teorię, metody i wiedzę na temat jednostki i grupy oraz prace dotyczącą komunikacji niewerbalnej, psychologii rozwojowej i rozwojowego ruchu ciała oraz analizy ruchu. W Psychoterapii Tańcem pacjent staje się świadomy tego jak emocje i doświadczenia ciała są ze sobą połączone. Poprzez wolne skojarzenia ze słowami, jakie ruch może dostarczać wyobraźni może je analizować w rozumieniu psychologicznym.

Celem Psychoterapii Tańcem i Ruchem nie jest taniec sam w sobie, lecz dojście do uczuć, które nie mogą być zwerbalizowane. Nie ma w niej dokładnych wskazówek dotyczących ruchu, czy nauki sekwencji ruchowych.

Terapia Tańcem i Ruchem jako osobna profesja powstała około 1940 roku na terenie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Psychoterapia Tańcem jest stosowana w formie zarówno indywidualnej jak i małżeńskiej, rodzinnej i grupowej. Może być skuteczna w służbie zdrowia, edukacji, praktyce prywatnej, domach opieki społecznej, programach profilaktycznych i prewencyjnych. Jest adresowana zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Z psychoterapii tańcem najpełniej skorzystają osoby, które:

 • zwykle unikają wyrażania uczuć albo wyrażają swe emocje używając nieadekwatnych słów,
 • doświadczają uczuć czy przeżyć w sposób tak przytłaczający, że wyrażanie ich słowami staje się niemożliwe,
 • problemy swe odzwierciedlają w sylwetce ciała, w trudnościach w poruszaniu się,
 • doświadczają stałych napięcia czy zablokowania pewnych części ciała - co może występować zarówno w nadpobudliwości psychoruchowej jak i zaburzeniach lękowych i depresyjnych,
 • mają kłopoty związane z zaburzonym obrazem własnego ciała charakterystycznym w zaburzeniach odżywiania ,
 • doświadczają niemożności bliskości, kontaktów fizycznych czy zaufania - objawy obecne w zaburzeniach osobowości, częste u Dorosłych Dzieci Alkoholików,
 • doświadczają trudności emocjonalnych, wewnętrznych konfliktów czy dużego stresu
 • chcą poprawić osobiste umiejętności w porozumiewaniu się, odkrywaniu swego wnętrza lub samozrozumienia

Iza Dominko

Psychoterapeuta DMT, doktor nauk humanistycznych, wieloletni doradca personalny i menedżer. Absolwentka Poskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie jej mentorkami były m.in. Alyson Nehren, Beatrice Allegranti, Jeannette Mac Donald czy Penny Best. Pracuje grupowo i indywidualnie nad uruchomieniem procesu twórczego w sytuacjach choroby czy wypalenia zawodowego. Współpracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, prowadząc grupową psychoterapię tańcem i ruchem.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
warsztat 690 zł + koszty wyżywienia i pobytu

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

 
20-26 lipca 2009
LETNI OBÓZ MEDYTACYJNY OSHO „ENERGIA, ZMYSŁY, ŚWIADOMOSĆ”

PROWADZI: NORBERT KULESZA

OPIS ZAJĘĆ:

„... twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment”. [Osho]

Podczas zajęć zostaną zaprezentowane najpopularniejsze techniki medytacji Osho – Dynamiczna, Kundalini, Dźwieki Czakr, Nadabrahma, Nataraj, No-Dimensions, Vipassana, Sekret Złotego Kwiatu, Gourishankar i wiele innych.
Każda technika trwa godzinę. Podczas warsztatu zalecane jest milczenie i wewnętrzne skupienie, aby móc wyłączyć się całkowicie z „normalnej aktywności dnia codziennego” i dotrzeć do „wewnętrznej przestrzeni ciszy”.

PLAN DNIA:

Zajęcia odbywają się w godzinach 8-22 (z przerwami na posiłki i 3-godzinną przerwą w środku dnia na relaks). Warsztat składa się z czterech ściśle powiązanych ze sobą "bloków":

1. Blok poranny, ENERGIA, godz. 8-10
Medytacje dynamiczne Osho - metody przebudzania i harmonizowania własnej energii.

2. Blok przedpołudniowy, ZMYSŁY, godz. 10-12
Medytacje Osho - uwrażliwianie zmysłów, rozwijanie świadomości sensorycznej, ruch i praca z ciałem.

Godz. 12-15
3-godzinny czas wolny - np. na relaks, spacer .

3. Blok popołudniowy, ŚWIADOMOŚĆ, godz. 15-20
Rozwijanie uważnej, medytacyjnej świadomości, metody transformacji energii z poziomu dyskursywnego (energia umysłu) na poziom zmysłowy/cielesny (energia serca)

4. Blok wieczorny, RELAKS , godz. 20-22
Techniki relaksacyjne (wygaszające) Osho, medytacje w lesie, projekcje filmów o medytacji Osho i Ośrodku w Punie.

NORBERT KULESZA

uczeń Osho od 1988 roku, założyciel Fundacji Przyjaciół Osho. Instruktor medytacji Osho od 1993 roku, kończył kursy instruktażowe w ośrodkach Osho w Indii, Holandii i Niemczech.  Studiował na wydziale profilaktyki społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest laureatem m.in: Nagrody Stowarzyszenia Literackiego w Łodzi (1992), Nagrody Wydawców The National Library of Poetry (USA, 1994), Nagrody Konfraternii Poetyckiej (1995). Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, hiszpański, szwedzki, arabski i litewski. W 1995 roku został nominowany do tytułu Poety Roku przez International Society of Poets (USA). Wydał dwa tomiki poetyckie: Budda jest kobietą, Bogowie śpią na rusztowaniach

Czas trwania:
początek zajęć w poniedziałek 20 lipca, godz. 16; zakończenie w niedzielę 26 lipca godz. 16; ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na obóz decyduje kolejność zgłoszeń!

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
600 zł + koszty pobytu i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie dziennie)

Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

MEDYTACJE DYNAMICZNE - PRZESTRZEŃ DLA CISZY....

Osho twierdził, że współczesnemu człowiekowi bardzo trudno jest po prostu siedzieć i medytować. Tak więc, musi zdobyć się na coś więcej niż powtarzanie technik wymyślonych 2 tys. lat temu, kiedy to ludzie byli znacznie bardziej prości, a siedzenie było czymś naturalnym. Jak mówił Osho:
„W czasach Buddy, dynamiczne metody medytacji nie były potrzebne. Ludzie wtedy byli bardziej prości, autentyczni. Żyli prawdziwszym życiem. Teraz żyją życiem stłumionym, życiem nieprawdziwym. Śmieją się wtedy, gdy nie mają na to ochoty, okazują współczucie wtedy, gdy są - tak naprawdę - wściekli. Ludzie są fałszywi. Całe ich życie to kłamstwo, to fałsz. Ludzie wcale nie żyją - oni grają. To, czego doświadczają, gromadzą w swoich umysłach, ładują to do swoich mózgów. Tak więc dla nich: usiąść i siedzieć - nie zadziała. W chwili gdy usiądziesz w ciszy, zobaczysz tysiące rzeczy wirujących w umyśle, nie będzie możliwe się wyciszyć. Tak więc najpierw wyrzuć z siebie te rzeczy, abyś mógł w sposób naturalny przybyć do przystani spokoju. Prawdziwa medytacja przydarza się tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie odprężony„.

Osho zaproponował, aby poprzez medytacje dynamiczne najpierw wyrzucić z siebie towarzyszące nam napięcia i dopiero w ten sposób stworzyć przestrzeń dla ciszy. Zaproponował techniki wykorzystujące dynamikę ruchu oraz katharsis jako metodę na uwolnienie napięcia – medytację dynamiczną, medytację kundalini oraz wiele, wiele innych. Jak twierdził Osho: „...medytacja jako taka nie potrzebuje żadnej techniki! Ale techniki są potrzebne, aby usunąć przeszkody na drodze medytacji. Tak więc musisz to dokładnie zrozumieć: sama medytacja nie potrzebuje żadnych technik - jest uważnością, czujnością, zrozumieniem. Lecz na drodze do uważności napotykasz wiele przeszkód, które trzeba pokonać, a do tego potrzebne są techniki. Tak więc zadaniem technik jest przygotowanie gruntu do medytacji. Techniki medytacją nie są. Jiddu Krishnamurti przez całe swoje życie podkreślał, że nie istnieje technika dla medytacji. Lecz nie spowodowało to, że ludzie znaleźli się w stanie medytacji - oni jedynie zostali przekonani, że do medytacji nie jest potrzebna technika. Lecz kompletnie zapomnieli, jak pokonywać przeszkody, walczyć z trudnościami. Pozostało jedynie intelektualne przekonanie, że techniki są niepotrzebne. To, o czym mówi Krishnamurti, jest prawdą, lecz opisuje on jedynie pozytywną stronę doświadczenia. A istnieje jeszcze negatywna - i właśnie dla niej potrzebne są wszelkie rodzaje technik, gdyż jeśli nie przygotujesz gruntu, jeśli nie wyrwiesz chwastów, róże nie rozkwitną. Róże nie mają nic wspólnego z chwastami, lecz usunięcie tych ostatnich jest konieczne, aby róże mogły rozkwitnąć. Jeśli chodzi o medytację, żadna technika nie jest potrzebna, lecz twój umysł będzie stwarzał tysiące problemów. Techniki są potrzebne do uciszenia, uspokojenia umysłu - do uczynienia umysłu wręcz nieobecnym. Wtedy medytacja przydarzy się sama, nie jest to kwestia techniki, nie musisz nic robić. Medytacja jest czymś naturalnym, ukrytym w tobie i czekającym na sposobność, aby się wydostać na zewnątrz - ku światłu, ku niebu. Lecz umysł otacza medytację ze wszystkich stron: wszystkie drzwi i okna są pozamykane. Techniki są potrzebne do otwarcia tych drzwi i okien... a wtedy, nagle pojawiają się całe przestworza, wszystkie gwiazdy, wschody i zachody słońca... Lecz techniki są potrzebne, aby  otworzyć drzwi i okna, usunąć bielmo z twoich oczu. A sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment. Życie to skomplikowana sprawa. Składa się z dobrych i złych wieści.  Dobra wieść jest taka, że medytacja nie jest techniką.  Zła - że bez techniki nie dotrzesz do medytacji. ”

OSHO (RAJNEESH)

Jeden z najbardziej znanych i prowokujących mistyków XX wieku. Urodził się w 1931 w Indiach, ukończył filozofię na Uniwersytecie w Jabalpur i tam też prowadził wykłady. Od 1966 podróżował po Indiach nauczając tysiące ludzi medytacji. Nie propagował żadnego systemu opartego na wierze, nauczał jedynie technik medytacji. Nie był ani idealistycznym filozofem, ani religijnym prorokiem. Był za to znakomitym mówcą, erudytą łączącym wschodnią tradycję mistyczną z zachodnią psychoterapią. Za pomocą prostego języka wprowadzał słuchaczy w świat jogi, tantryzmu, zen, taoizmu i sufizmu, wydobywając z nich esencję prawdziwej religijności.
Często posługiwał się ironią, dowcipem, prowokacją – jak np. głosi napis przed wejściem do sali, gdzie odbywały się wykłady Osho- „Zostawcie tu buty i umysły”. W latach 70-tych XX założył w Punie w Indiach wspólnotę – ośrodek, który szybko stał się słynny jako światowe centrum rozwoju i terapii łączące wschodnie techniki medytacji ze współczesną psychoterapią (joga, tai-chi, psychodrama, zen, bioenergetyka – łącznie 40 grup tematycznych). Nauczał tam także własnych, oryginalnych metod medytacyjnych o charakterze dynamicznym. Zmarł w 1990. Wydano kilkadziesiąt książek, będących zapisem wykładów Osho i jego komentarzy do tekstów różnych tradycji religijnych.

28 lipca – 1 sierpnia 2009
LATO Z JOGĄ DLA POCZĄTKUJĄCYCH -JOGA W PRZYRODZIE – DLA HARMONII CIAŁA, ODDECHU I UMYSŁU

PROWADZĄ: JUREK I AŁŁA JAGUCCY

Będziemy praktykować jogę pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów w położonym ok. 3 km od wsi, Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie - być może znajdziesz tu wśród duktów leśnych i łąk upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia.
Zajęcia przeznaczone są dla chcących zacząć i dla praktykujących od niedawna (do 2 lat praktyki). Zajęcia będą odbywać się w jednej grupie, w przestronnej (120 m2) sali a niektóre na świeżym powietrzu i poprowadzą je Ałła i Jurek Jaguccy. Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i spacery po okolicy. Program z Jogą obejmuje poranną pranajamę (ćwiczenia świadomego oddechu) i medytację i dopołudniową 2-godzinną lekcję asan, popołudniową 1,5 - godzinną lekcję jogi i codzienną krótką medytację kończącą dzień a także jeden lub dwa wykłady z podstaw teoretyczno-praktycznych jogi.
Lato z jogą – to połączenie tradycji i świeżości!
Aby pogłębić swoje doświadczenia z Jogą lub poznać czym jest?!
Aby odpocząć w miejscach przyrodniczo atrakcyjnych !Dla Uwolnienia się od stresu !
Dla Spotkania siebie bliżej i głębiej - poza domowymi i zawodowymi obowiązkami !
Zapraszamy do odpoczynku w twórczy sposób - służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i sercem

Jurek Jagucki

Dyplomowany nauczyciel yogi, mgr specjalista rehabilitacji ruchowej (fizjoterapeuta). Uczeń jednego z największych współczesnych mistrzów yogi B.K.S.Iyengara. Pobierał nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja). Po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie, uzyskuje certyfikat nauczyciela yogi od samego Mistrza. Od 1981 roku prowadzi regularne kursy yogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Łotwie. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior. Doskonali swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 25 lat praktykuje medytację zen.

Ałła Jagucka

Dyplomowany nauczyciel yogi, również skrzypaczka - absolwentka Akademii Muzycznej. Praktykuje yogę od 1990 roku, uprawniona do uczenia od 1996. Doskonała w kuchni wegetariańskiej. Jest matką 3 dzieci. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo, 25 km od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl

Byliśmy tu przed rokiem aby zobaczyć to miejsce i miejsce sprawdziliśmy - jest urokliwe, odbyło się tu w ostatnim czasie wiele warsztatów i kursów. Nowe Kawkowo to przepiękne, miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności. Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie w oryginalnie wykończonych pokojach (2 i 3 - 4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, komfortową salę do ćwiczeń, saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, galerię, księgarnię, bibliotekę, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca: jazdę konną ( w stadninie oddalonej o 3 km) oraz masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Profesjonalnie wyposażona przestronna sala do jogi z pięknym widokiem.

Koszt:
1050,- zł od uczestnika kursu, 750,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 2-osob.
960,- zł od uczestnika kursu, 660,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 3-osob.
930,- zł od uczestnika kursu, 630,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 4-osob.
840,- zł od uczestnika kursu, 520,- zł od osoby towarzyszącej - na strychu/materac/
Studenci 10% zniżki, dzieci do 3 lat nieodpłatnie, powyżej 3 lat jak dorośli (lub do negocjacji z właścicielem, gdy dziecko nie korzysta z osobnego łóżka)

Dojazd:
pociągiem do Olsztyna, autobusem do Nowego Kawkowa. Po uzgodnieniu możliwy transport z Olsztyna do N.Kawkowa. Samochodem: z Olsztyna drogą 527 do Gutkowa, stąd przez Jonkowo, Pupki do N.Kawkowa.

Zgłoszenia:
do 10 czerwca. Miejsca ograniczone!!! Gdybyś miał potrzebę kontynuacji możesz pozostać na kursie II w tym samym miejscu 02 - 08.08.2009.

Rozpoczynamy zajęciami o godzinie 17.00 i kolacją o godzinie 19.00 w pierwszym dniu, a kończymy zajęciami rannymi i obiadem o godzinie 13.00 w ostatnim dniu.
- Wyżywienie bezmięsne: 2 posiłki (czyli obiad i kolacja), a w miejsce śniadania herbata z miodem i owoc.
- Dojazd we własnym zakresie komunikacją ogólnie dostępną lub samochodem

Zgłoszenia:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

1. telefonicznie lub e-mailem wpis na listę, podając dane:
Nazwisko i Imię, wiek, termin kursu, doświadczenie w jodze:
a/ zaawansowane (powyżej 2 lat),
b/ początkujące ( zerowe do 2 lat)
2. wpłata zaliczki 400,- PLN na konto:
Szkoła Jogi, Jerzy Jagucki, Kredyt Bank S.A. II O/Szczecin Nr 10 1500 1722 1217 2004 2647 0000,
a kopie odcinka wpłaty wysyłasz na nasz adres listem lub faxem, mailem wraz z formularzem zgłoszenia (w załączeniu). Pozostała kwota wpłaty na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu lub jeśli wolisz prześlij na konto tydzień przed rozpoczęciem i przywieź ze sobą potwierdzenie. 3. Zaliczka jest zwrotna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
- Zabierz ze sobą odzież do ćwiczeń i jeśli masz swoją matę do jogi i pasek.
- Dla dzieci 3 - 7 lat możliwość wynegocjowania niższej ceny za nocleg gdy dziecko śpi w łóżku z rodzicami.

28 lipca – 1 sierpnia 2009
MASAŻ DŹWIĘKIEM WEDŁUG METODY PETERA HESSA (MISAMI TYBETAŃSKIMI) – KURS I STOPNIA

PROWADZI: KUBA DOROSZ

Kurs I stopnia - Praca z dźwiękiem mis tybetańskich

Celem warsztatu jest przekazanie podstawowych zasad masażu dźwiękiem mis tybetańskich. Uczestnicy poznają misy dźwiękowe i ich właściwości, doświadczają masażu dźwiękiem na sobie, uzyskują instrukcje dotyczące jego zastosowania i samodzielnie wykonują masaż pod okiem i opieką instruktora. Istotnym elementem kursu jest doświadczanie ciałem dźwięku mis, oswajanie się z ich wibracją, możliwości ich zastosowania oraz poznanie obszarów ciała gdzie masaż dźwiękiem jest skuteczny.
Kurs dopełnia zapoznanie się z doświadczeniami osoby aktywnie pracującej tą metodą (instruktor), wymiana pierwszych doświadczeń, zabawy z dźwiękiem, określenie gamy zastosowań oraz granic bezpieczeństwa, jak również informacje na temat historii metody oraz jej twórcy. Uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia kursu, umożliwiający kontynuowanie nauki w celu uzyskania uprawnień masażysty dźwiękiem. W trakcie kursu uczestnicy będą mogli zakupić atestowane misy po zniżkowych cenach.

Masaż i terapia dźwiękiem mis tybetańskich

Zapewnia szybkie osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia i relaksu. Dzięki harmonizującemu działaniu na poziomie komórkowym, uwalnia od skutków nadmiernego stresu: likwiduje ból i wzmożone napięcie mięśni – w szczególności karku i pleców; usuwa lub znacząco łagodzi bóle głowy; uspokaja i pogłębia oddech; reguluje funkcje układu krążenia i przewodu pokarmowego; doskonale zwalcza bezsenność. Dźwięki mis odbierane są bardzo pozytywnie. Stanowią subtelną i przyjemną technikę terapeutyczną, często zaskakującą swoją skutecznością. Doskonale sprawdza się w rehabilitacji. Poprawiając ukrwienie i transport płynów ustrojowych, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek oraz eliminację toksyn i złogów. Poprawia odżywienie i elastyczność skóry, dzięki czemu zwiększa efekt zabiegów kosmetycznych.
W trakcie terapii następuje poprawa zdrowia nie tylko na poziomie fizycznym, obserwuje się również korzystne zmiany na poziomie psychiki – wzrost poczucia bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości, wzrost kreatywności oraz zdolności koncentracji. Takie kompleksowe oddziaływanie na ciało, umysł i biopole człowieka – wzmacnia siły samoleczenia, pozwala odzyskać harmonię wewnętrzną i radość życia.

JAKUB DOROSZ

Dyplomowany specjalista medycyny naturalnej, członek Akademii Terapii Naturalnych i Polskiego Stowarzyszenia Masażu i Terapii Dźwiękiem wg metody P. Hessa.W swojej pracy łączy różne metody naturalne, stosownie do potrzeb konkretnej osoby. Stosuje m.in.: techniki medycyny manualnej, masaż holistyczny, dietetykę profilaktyczną i leczniczą, masaż i terapię dźwiękiem gongów i mis tybetańskich, bioterapię i światłoterapię, ziołolecznictwo i akupunkturę.

Dobrana indywidualnie terapia, poprzedzona wnikliwą diagnozą, umożliwia oczyszczenie i regenerację organizmu, uzupełnienie ewentualnych niedoborów, wzrost odporności i pobudzenie naturalnych sił samouzdrawiających. Pozwala to uniknąć, bądź zlikwidować uciążliwe, często trudne do wyleczenia dolegliwości, takie jak bóle pleców, stawów, głowy i inne, problemy żołądkowo-jelitowe, alergie i nietolerancje pokarmowe, nadwagę, bezsenność oraz wiele innych tzw. schorzeń cywilizacyjnych. Medycyna naturalna, – to przede wszystkim medycyna profilaktyczna. Warto skorzystać z tego co oferuje, aby „wyprzedzić” chorobę. Wszak lepiej zapobiegać niż leczyć.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
400 zł warsztat zł + koszty wyżywienia i pobytu

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Uwaga:
konieczność potwierdzenia zgłoszenia na kurs najpóźniej na 30 dni przed datą jego rozpoczęcia oraz konieczność wpłaty zaliczki w kwocie 200 zł najpóźniej na 3 tyg. przed rozpoczęciem kursu.

2-8 sierpnia 2009
LATO Z JOGĄ DLA ZAAWANSOWANYCH - JOGA W PRZYRODZIE - DLA HARMONII CIAŁA, ODDECHU I UMYSŁU

PROWADZĄ: JUREK I AŁŁA JAGUCCY

Będziemy praktykować jogę pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów w położonym ok. 3 km od wsi, Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego Kawkowo Polana - być może znajdziesz tu wśród duktów leśnych i łąk upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia.

Zajęcia przeznaczone są dla praktykujących jogę regularnie powyżej 2 lat i dla początkujących (do 2 lat) uczestników poprzedniego kursu. Zajęcia odbędą w 2 grupach w przestronnej (120 m2) sali, a niektóre na świeżym powietrzu.
Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i spacery po okolicy. Program z Jogą obejmuje poranną pranajamę (ćwiczenia świadomego oddechu) i medytację i dopołudniową 2-godzinną lekcję asan, popołudniową 1,5 - godzinną lekcję jogi i codzienną krótką medytację kończącą dzień a także jeden lub dwa wykłady z podstaw teoretyczno-praktycznych jogi.
Lato z jogą - to połączenie tradycji i świeżości! Aby pogłębić swoje doświadczenia z Jogą lub poznać czym jest?!Aby odpocząć w miejscach przyrodniczo atrakcyjnych ! Dla Uwolnienia się od stresu !
Dla Spotkania siebie bliżej i głębiej - poza domowymi i zawodowymi obowiązkami !
Zapraszamy do odpoczynku w twórczy sposób - służąc swoim doświadczeniem, wiedzą i sercem

Jurek Jagucki

Dyplomowany nauczyciel yogi, mgr specjalista rehabilitacji ruchowej (fizjoterapeuta). Uczeń jednego z największych współczesnych mistrzów yogi B.K.S.Iyengara. Pobiera nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja). Po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie, uzyskuje certyfikat nauczyciela yogi od samego Mistrza. Od 1981 roku prowadzi regularne kursy yogi, relaksu, treningi antystresowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Łotwie. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior. Doskonali swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 25 lat praktykuje medytację zen.

 Ałła Jagucka

Dyplomowany nauczyciel yogi, również skrzypaczka - absolwentka Akademii Muzycznej. Praktykuje yogę od 1990 roku, uprawniona do uczenia od 1996. Doskonała w kuchni wegetariańskiej. Jest matką 3 dzieci. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.

Miejsce:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo, ok. 25 km od Olsztyna, www.kawkowopolana.pl Byliśmy tu przed rokiem aby zobaczyć to miejsce i miejsce sprawdziliśmy - jest urokliwe, odbyło się tu w ostatnim czasie wiele warsztatów i kursów. Nowe Kawkowo to przepiękne, miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno - łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i innych form aktywności. Ośrodek oferuje wygodne zakwaterowanie w oryginalnie wykończonych pokojach (2 i 3 - 4 osobowych, z łazienkami lub bez), świetlistą werandę - jadalnię, galerię, księgarnię, bibliotekę, komfortową 120 m salę do ćwiczeń, saunę, kominki, salkę kinową z dużym wyborem filmów i projektorem multimedialnym, dostęp do bezprzewodowego internetu i przytulną domową atmosferę. Z dodatkowych atrakcji poleca masaże i zabiegi kosmetyczne (po wcześniejszym uzgodnieniu). Profesjonalnie wyposażona przestronna sala do jogi z pięknym widokiem.

Koszt:
1050,- zł od uczestnika kursu, 750,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 2-osob.
960,- zł od uczestnika kursu, 660,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 3-osob.
930,- zł od uczestnika kursu, 630,- zł od osoby towarzyszącej - w pokoju 4-osob.
840,- zł od uczestnika kursu, 520,- zł od osoby towarzyszącej - na strychu/materac/
Studenci 10% zniżki, dzieci do 3 lat nieodpłatnie, powyżej 3 lat jak dorośli (lub do negocjacji z właścicielem, gdy dziecko nie korzysta z osobnego łóżka)
Zgłoszenia: do 10 czerwca. Miejsca ograniczone!!!

Dojazd:
pociągiem do Olsztyna, autobusem do Nowego Kawkowa. Po uzgodnieniu możliwy transport z Olsztyna do N.Kawkowa. Samochodem: z Olsztyna drogą 527 do Gutkowa, stąd przez Jonkowo, Pupki do N. Kawkowa.

Rozpoczynamy:
zajęciami o godzinie 17.00 i kolacją o godzinie 19.00 w pierwszym dniu, a kończymy zajęciami rannymi i obiadem o godzinie 13.00 w ostatnim dniu. Wyżywienie bezmięsne: 2 posiłki (czyli obiad i kolacja), a w miejsce śniadania herbata z miodem i owoc. Dojazd we własnym zakresie komunikacją ogólnie dostępną lub samochodem

Zgłoszenia:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

1. telefonicznie lub e-mailem wpis na listę, podając dane:
Nazwisko i Imię, wiek, termin kursu, doświadczenie w jodze:
a/ zaawansowane (powyżej 2 lat),
b/ początkujące ( zerowe do 2 lat)
2. wpłata zaliczki 400,- PLN na konto:
Szkoła Jogi, Jerzy Jagucki,
Kredyt Bank S.A. II O/Szczecin Nr 10 1500 1722 1217 2004 2647 0000,
a kopie odcinka wpłaty wysyłasz na nasz adres listem lub faxem, mailem wraz z formularzem zgłoszenia (w załączeniu). Pozostała kwota wpłaty na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu lub jeśli wolisz prześlij na konto tydzień przed rozpoczęciem i przywieź ze sobą potwierdzenie.
3. Zaliczka jest zwrotna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
- Zabierz ze sobą odzież do ćwiczeń i jeśli masz swoją matę do jogi i pasek.
- Dla dzieci 3 - 7 lat możliwość wynegocjowania niższej ceny za nocleg gdy dziecko śpi w łóżku z rodzicami.

4 – 9 sierpnia 2009
KOBIETA Z BLASKIEM – BODY MIND CENTERING I RUCH AUTENTYCZNY

prowadzi Kama Korytowska

Podczas warsztatu będziemy odkrywać co to znaczy być kobietą. Jak objawia się nasza kobiecość. Jakie niesiemy przekonania, które ograniczają nas w pełnym doświadczaniu siebie jako kobiety. Będziemy pracować w trzech blokach:

CIAŁO - praca z ciałem w oparciu o metod Body Mind Centering i Ruch Autentyczny (praca z brzuchem, narządami rodnymi, praca z sensualnością, z ekspresją poprzez ruch i taniec).
UMYSL - Praca z ograniczającymi wzorcami i przekonaniami.
USTAWIENIA - każda uczestniczka będzie miała okazje (jeśli zechce) zrobić swoje ustawienie systemowe dotyczące jej kobiecości!

METODY PRACY PROPONOWANE PODCZAS WARSZTATU:

Ruch Autentyczny.
Ruch Autentyczny kultywuje kontemplację umysłu, jasność percepcji oraz responsywność ciała i umysłu. Jest on szczególnym rodzajem oddawania się ruchowi i impulsom ciała, lecz także podkreśla świadomą pamięć ruchu oraz podejście, które pozwala raczej niż osądza. Ruch w tej formie powstaje bez wskazówek z zewnątrz, ale uczestnicy uczeni są jak rozwijać świadomość własnych impulsów ruchu, które stają się ich przewodnikami.

Body Mind Centering:
Metoda rozwinięta przez Bonnie Bainbridge Cohen USA, delikatnie zwraca naszą uwagę z powrotem do wnętrza ciała. Z czasem zaczynamy doświadczać jak umysł wpływa na ciało, a ciało na umysł i jak one są zintegrowane w jedną całość – bodymind. Przebudzamy świadomość ciała poprzez dotyk, oddech, wizualizację, dźwięk i ruch. Odnajdujemy jak ponownie zaufać ciału i wiedzy, którą ze sobą niesie.

Psychologia somatyczna:
Zajmuje się rozwojem poczucia własnej tożsamości, wpływem porodu na rozwinięcie woli i wzorców osobowości, odczuwaniem związku pomiędzy ciałem i umysłem, psychoneuroimmunologią, związkiem pomiędzy rozwojem emocjonalnym i neurologicznym.

Metoda Ustawień Rodzinnych:
Metoda rozwinięta przez Berta Hellingera. Jej celem jest odkrycie nieświadomego uwikłania z innymi członkami rodziny i bezwiednego powtarzania ich losów. Przyglądając się powiązaniom i uwikłaniom w losy innych członków ujawniamy nieświadome dynamiki, które mogą być przyczyną trudności klienta. Szukamy wtedy możliwości znalezienia rozwiązania uwikłania i uwolnienia klienta, tak aby mógł żyć swoim własnym życiem.

KAMA KORYTOWSKA

Jest absolwentką angielskiego Instytutu Integrative Bodywork and Movement Therapy (Psychologia Somatyczna, Ruch Autentyczny, Body-Mind Centering). Obecnie szkoli się w Ustawieniach Rodzinnych (u prof. Franza Rupperta w Monachium). Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i ustawień rodzinnych w Anglii i w Polsce. Od ponad dwudziestu lat mieszka i pracuje w Cambridge.

Czas trwania:
zaczynamy 4 sierpnia (wieczorem) we wtorek, kończymy 9 sierpnia obiadem w niedzielę; ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na obóz decyduje kolejność zgłoszeń!

Uwaga:
zajęcia będą prowadzone po polsku i angielsku

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
590 zł + koszty pobytu i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie dziennie)

Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

9-16 sierpnia 2009
POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI KOBIETY - O ISTOCIE SAMOUZNANIA

PROWADZI: EWA FOLEY

Motto:
W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ ZACZĄĆ OD NOWA!

Podstawową definicją poczucia własnej wartości jest wiara w skuteczność własnego umysłu, w umiejętność myślenia, uczenia się, dokonywania własnych wyborów, podejmowania właściwych decyzji oraz radzenia sobie ze zmianami. W dzisiejszej gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i społecznej w naszym kraju, brak wiary w siebie, można powiedzieć, że jest jedynym problemem jaki mają ludzie. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości posiadają niezwykłą umiejętności: wiarę we własną skuteczność i szacunek do siebie. Na tym tygodniowym treningu TYLKO DLA KOBIET dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł,  emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

EWA FOLEY

Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
" Ewa Foley

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Rozpoczęcie:
23.VIII godz. 17.00

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Rezerwacja:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley
Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922
Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

10-14 sierpnia 2009
GŁOS W PRZESTRZENI - RUCH, ODDECH, DŹWIĘK, ŚPIEW

PROWADZĄ: MAŁGORZATA NIKLAUS, SWIETŁANA BUTSKAJA

Podczas warsztatu czeka nas głęboka praca nad poszukiwaniem dźwięku własnego ciała. Dźwięku, który stanowi fundament dla budowy otwartego głosu - głosu, który nie kłamie, nie skrzypi, nie boli, nie meczy.

Zajęcia opierają się na założeniu, że głos człowieka musi być jednym, nie podzielonym na kawałki, całym, mocnym i otwartym głosem. Harmonia ciała i ducha pomaga prowadzić głos tą drogą. Dlatego traktując głos człowieka jako całość, szukamy pomocy w sobie. Dotykamy warsztatowo różnych punktów rezonacyjnych - wydobywamy głos przez stopy, kolana, biodra, palce, łokcie. Poprzez pracę z ciałem odwołujemy się do jego wewnętrznej pamięci, odszukiwania pewnego rodzaju wrażliwości i gotowości. Proponujemy - proste ćwiczenia, które stwarzają przestrzeń dla oddechu, a potem dla śpiewu; budzenie ciała; strojenie ciała jako instrumentu; bieg leśny jako element swoistej leśnej filozofii; możliwość pracy z tekstem i osadzenia go w ciele; pracę z partnerem.

Koncepcja pracy w grupie warsztatowej (a nie indywidualnych lekcji) wymaga od uczestnika pełnego zaangażowania, wyobraźni, wrażliwości i otwartości na pracę poprzez strojenie ciała i otwieranie głosu. Dochodzimy do prawdy o swoim głosie, a poprzez pracę nad nim dotykamy także sfery duchowości i głębi istoty człowieka. Warsztaty prowadzone są dla wszystkich zainteresowanych pracą z głosem, nie tylko dla aktorów i śpiewaków, ale dla ludzi którzy pracują z głosem (nauczycieli, dziennikarzy, trenerów, logopedów itd.).

Pracujemy codziennie 6 godzin: 3 godziny przed i 3 po południu. Przewidujemy możliwość dodatkowej pracy indywidualnej lub w podgrupach - z tekstem, gestem oraz tańcem!!! Potrzebne jest wygodne, luźne ubranie do ćwiczeń w sali i w lesie, karimata, buty do biegu i na zmianę do sali, choć najlepszy jest kontakt bosą stopą z materią drewnianej podłogi!!!

Swietłana Butskaya

Jej praca z głosem opiera się na 25-letnim doświadczeniu - wtedy zaczęła śpiewać głosem otwartym, ludowym, za nauczycieli wybierając babcie ze wsi w czasie wypraw studenckich na Ukrainę i do Rosji. Do tego śpiewu z czasem dołączyły się inne doświadczenia wokalne i warsztatowe. Metoda jej pracy z głosem wypróbowana została w takich projektach jak Oresteja w reżyserii Petera Steina (Moskwa 1993- 1997), w warsztatach aktorskich w szkołach teatralnych w Warszawie, Łodzi, we Wrocławiu, na letnich szkołach śpiewu tradycyjnego Fundacji Muzyka Kresów, na różnych warsztatach głosowych w wieloletniej współpracy z Teatrem i Schola Teatru Węgajty na Warmii. Absolwentka Konserwatorium Moskiewskiego, doktor muzykologii, poszukuje i odtwarza materiały z muzycznych manuskryptów XVII w., szczególnie z okresu przełomu w rosyjskiej cerkiewnej tradycji XVII w.

Małgorzata Dżygadło - Niklaus

Współtwórca i aktorka Teatru Wiejskiego Węgajty i wokalistka Scholi Teatru Węgajty; instruktorka teatralna, scenograf, od lat 5 zajmuje się praktycznie ikonografią bizantyjską. Absolwentka Wydziału Architektury PW i scenografii ASP (Warszawa), od 22 lat mieszka na stałe na Warmii.

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
warsztat 500 zł + koszty wyżywienia i zakwaterowania

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

18-23 sierpnia 2009
USTAWIENIA SYSTEMOWE I RYTUAŁY - „ŻYCIE, MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ”

PROWADZI: VICTORIA SCHNABEL

Victoria Schnabel

Należy do wąskiego grona najbardziej doświadczonych terapeutów praktykujących ustawienia systemowe, pracuje w Niemczech i w USA. Posiada wszechstronne wykształcenie psychoterapeutyczne (Rogers, gestalt, psychodrama, NLP, hipnoza ericksonowska, terapia pierwotnej więzi, psychologia głębi). Prowadzi samodzielne ustawienia od 1994r. Od 1996r. prowadzi liczne programy szkoleniowe w tym zakresie. Od wielu lat szczególnie intrygują ją podobieństwa między tym, co obserwujemy w ustawieniach, a tradycyjnymi rytuałami różnych kultur i płynące stąd możliwości wzbogacenia pracy ustawieniowej. więcej: www.victoria-schnabel.com

Victoria Schnabel o warsztacie Życie , miłość i śmierć:
Jeżeli nazywamy nasze życie dobrym, to z pewnością znaczny udział w tym ma miłość. Te dni dedykujemy naszemu dobremu życiu i wszystkiemu, co pomaga nam zmierzać w tym kierunku. Oznacza to również, że po wielokroć poszukiwać będziemy tego, co stało się z naszą miłością. W tym celu będziemy pracować ustawieniami systemowymi, które przeplatają się z rytuałami i technikami szamańskimi, gdzie wielokrotnie zaangażowana będzie cała grupa. Rodzaj ustawień, który wypracowałam i który jest mi najbliższy można określić powiedzeniem: "Z chaosu rodzą się gwiazdy...

Ustawienia systemowe

Ustawienia Systemowe Berta Hellingera są metodą pozwalającą zwykle na osiąganie głębokiego poziomu pracy w stosunkowo krótkim czasie. Dają okazję do rozwoju osobistego zarówno uczestnikom ustawiającym, jak i biorącym udział bez własnego ustawienia. Celem spotkania jest poszukiwanie rozwiązań problemów osobistych, rodzinnych, zdrowotnych, trudności w relacjach partnerskich również problemów w pracy oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Ustawienia często odsłaniają źródła chorób, zatrzymań i kłopotów w naszym życiu mające związek z wydarzeniami z przeszłości, których nie jesteśmy świadomi albo do których nie przywiązujemy właściwej wagi. Przebieg ustawień pozwala zobaczyć jak wiele chorób jest związanych z "niewidzialną lojalnością" wobec wcześniejszych generacji naszej rodziny. Poprzez odwołanie do nieświadomej wiedzy o swojej rodzinie i ważnych osobach odnaleziony zostaje właściwy, uzdrawiający dla pacjenta (i często jego bliskich) nowy porządek, w którym pojawia się miłość i szacunek. Stąd ważne jest, aby osoby decydujące się na tę metodę pracy, zebrały informacje dotyczące rodziny-rodziców, ich rodzeństwa i dziadków. Jeśli problem dotyczy biznesu czy organizacji to ważne są informacje dotyczące hierarchii, celów firmy, następstwa zdarzeń itp.
Metoda Berta Hellingera stanowi szczególną terapię ultrakrótkoterminową, w której jednorazowe ustawienie rodziny często inicjuje nie tylko proces głębokich zmian u osoby ustawiającej, a także całej jego rodziny.

CENNIK:
850 zł warsztat + koszty zakwaterowania i wyżywienia (nocleg: w zależności od standardu pokoju od 30-65 zł/noc, wyżywienie 50 zł/dzień).

ROZPOCZĘCIE:
18.VIII (wtorek) w godzinach poobiednich, zakończenie obiadem 23.VIII (niedziela)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Uwaga!!!
- Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!

KONTAKT: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

18-23 sierpnia 2009
ALCHEMIA JOGI I LABIRYNTU – PODRÓŻ PRZEZ CZAKRY - PODRÓŻ PRZEZ LABIRYNT – PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE

PROWADZI: SYLWIA HANFF

W programie poranne i popołudniowe sesje jogi kundalini, oraz wieczorne medytacje: medytacja labiryntu (z użyciem repliki słynnego labiryntu z Chartres), taniec sufich, medytacja chodzona, spotkania, rozmowy, wykłady. Program stanowi całość i został tak skomponowany, aby zaproponowane praktyki pogłębiały się wzajemnie.

MEDYTACJA LABIRYNTU

„W labiryncie nie możesz się zgubić, możesz się odnaleźć”
[Hermann Kern]

Medytacja labiryntu jest przeznaczona dla ludzi o różnym światopoglądzie: różnego wyznania i ateistów. Jest to starożytna medytacja chodzona/w ruchu, która wycisza umysł i sprzyja autorefleksji. Labirynt to uniwersalny symbol i archetyp wewnętrznej przemiany, odrodzenia i drogi prowadzącej do własnego wnętrza; jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, dającym dostęp do źródła mądrości i kreatywności; uzdrawia, wzmacnia intuicję, służy osiągnięciu pełnej integracji. W trakcie przemierzania labiryntu, podświadomość zostaje poruszona nie tylko przez akt chodzenia, a także przez strukturę labiryntu. Ścieżka labiryntu jest metaforą ludzkiego życia, a jej przemierzanie jest symboliczną podróżą do własnego wnętrza. Uczy by być obecnym i doświadczać tego, co dzieje się tu i teraz Droga do środka oczyszcza umysł i otwiera serce. Centrum labiryntu to cicha, wewnętrzna przestrzeń, w której zawsze znajdujemy to, czego potrzebujemy w danym momencie. Droga powrotna pozwala zintegrować doświadczenie i wrócić do świata zewnętrznego.
Medytacja labiryntu dotyczy tylko i wyłącznie tego typu labiryntu, który składa się z pojedynczej ścieżki, tworzącej skomplikowany wzór, zawsze prowadzącej do centrum. Nie ma w nim ślepych zaułków, ani trików. Ścieżka daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala idącym osiągnąć głębokie skupienie wewnętrzne. Labirynt to archetypowy wzór mający moc transformacji świadomości. Uruchamia archetypowe siły zmieniające ludzkie życie
Na całym świecie funkcja labiryntu wiązała się z rytuałami odrodzeniowymi. Labirynt, jako archaiczny symbol Świętej Matki i regenerujących sił Matki Ziemi, pojawiał się w starych kultach związanych ze zmianą pór roku i odnawiania się życia. Labirynt to także symbol tajemnicy życia i śmierci oraz tajemnicy odrodzenia: konfrontacji i pokonania śmierci.

JOGA KUNDALINI

Joga Kundalini to jeden ze starożytnych, indyjskich systemów rozwoju zawierający techniki ruchu, oddechu, medytacji i mantry. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym (zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, wzmacnia i reguluje system nerwowy i hormonalny) oraz stymuluje umysł, daje nam stabilność i pewność siebie w obliczu stresu. Joga Kundalini - joga świadomości to dynamiczna joga polegająca na umiejętnym pobudzaniu energii kundalini drzemiącej u podstawy kręgosłupa. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało i umysł, zwiększa świadomość siebie i świata, daje poczucie jedności i pełni. Praktyka obejmuje: krije - usystematyzowane zestawy ćwiczeń, pranajamę - techniki oddechowe, mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii, mantry – pracę z wibracją dźwięków, medytacje statyczne i dynamiczne.

Jednoczesne wykorzystanie tych technik pozwala na pracę z całą strukturą energetyczną człowieka, pomaga uwolnić i oczyścić zablokowane w ciele emocje, które nie pozwalają nam na realizację naszego potencjału, daje możliwość głębokiego doświadczenia siebie, poszerza świadomość, otwiera na kontakt ze światem, wzmacnia intuicję i umiejętność odczuwania radości życia.

SYLWIA HANFF

Ukończyła filozofię na UW, nauczycielka medytacji labiryntu (obecnie realizuje program Labyrinth Facilitator Training prowadzony przez Veriditas/USA); nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA); od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu.

Miejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie Kawkowie (25 km od Olsztyna)

Cena:
550 zł + koszty wyżywienia i noclegów

Kontakt: www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

23-30 sierpnia 2009
ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU

PROWADZI: EWA FOLEY

POZYTYWNE NASTAWIENIE JEST MAŁĄ RÓŻNICĄ, KTÓRA POWODUJE DUŻĄ RÓŻNICĘ...

Zapraszamy na zajęcia oparte na holistycznej koncepcji tożsamości człowieka, odzwierciedlającej hinduskie przysłowie:
człowiek jest jak dom o czterech pokojach - jest pokój ciała, umysłu, emocji oraz ducha.

W PROGRAMIE:

 • jak zbudować pozytywną postawę życiową; jak mądrze zarządzać swoim życiem, jak zostać zakochanym w życiu optymistą; jak żyć i oddychać świadomie; jak używać wyobraźni dla zdrowia i szczęścia; jak dokonywać dobrych i trwałych zmian; jak oczyszczać i wzmacniać swoją energię życiową;

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.

EWA FOLEY

Jest cenioną promotorką pozytywnego życia, doradcą rozwojowym i charyzmatycznym liderem seminariów. Jest właścicielką Inspiration Seminars International - firmy zajmującej się holistyczną edukacją, promowaniem zdrowego stylu życia, organizowaniem warsztatów z dziedziny rozwoju osobistego. Autorka popularnych książek-poradników zwanych trylogią życia: Zakochaj się w życiu - podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, Powiedz życiu tak - poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia - jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową. Stworzyła i prowadzi treningi rozwijające inteligencję duchową i emocjonalną, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jej prezentacje są autentyczne, pełne swobody, spontaniczności i entuzjazmu. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski w 1993 roku jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na kasetach audio i video do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.

Wierzę, że w każdym z nas istnieje pewna szczególna siła, która każe nam zainwestować talent i energię w określonym kierunku. Moją pasją jest inspirowanie do odnalezienia tego kierunku.
" Ewa Foley

MIiejsce:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie, ok. 25 km od Olsztyna.

Cena:
1.300 - 1.500 zł (w zależności od rodzaju zakwaterowania (materace na poddaszu, pokoje 3 i 4-os. bez łazienki, pokoje 2-os. bez łazienki oraz 2-os. łazienką), wyżywienie wegetariańskie

Rozpoczęcie:
23.VIII godz. 17.00

Kontakt:
www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl, Jacek Towalski 0602219382 , Maja Wołosiewicz 0606994366,
www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl

Rezerwacja:
Miejsce rezerwuje wyłącznie zaliczka: 200 zł na konto w Banku PKO SA Ewa Foley
Nr 33 1240 1040 1111 0010 0571 7922
Reszta płatności na miejscu  gotówką lub przelewem na w.w. konto min. tydzień przed zajęciami. Obowiązuje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona. Proszę przywieźć ze sobą dowód wpłaty.

Uwaga:
Przywieź ze sobą koc/śpiwór do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych, notes, ewentualnie karimatę; polecamy wygodne, sportowe ubranie.

----------------------------------------

Motto:
W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ ZACZĄĆ OD NOWA!

Podstawową definicją poczucia własnej wartości jest wiara w skuteczność własnego umysłu, w umiejętność myślenia, uczenia się, dokonywania własnych wyborów, podejmowania właściwych decyzji oraz radzenia sobie ze zmianami. W dzisiejszej gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i społecznej w naszym kraju, brak wiary w siebie, można powiedzieć, że jest jedynym problemem jaki mają ludzie. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości posiadają niezwykłą umiejętności: wiarę we własną skuteczność i szacunek do siebie. Na tym tygodniowym treningu TYLKO DLA KOBIET dostaniesz konkretne wskazówki i praktyczne narzędzia, dzięki którym podniesiesz swoje poczucie własnej wartości i zaczniesz prowadzić bardziej zrelaksowane, zdrowe i szczęśliwe życie! Nauczysz się utrzymywać w równowadze ciało, umysł,  emocje i ducha, zbudujesz nową tożsamość, pewność siebie, wysokie samouznanie i pozytywny autowizerunek.

To tygodniowe wczasy z rozwojem osobistym dla tych, którzy pragną i marzą o tym by:

 • zakochać się w życiu, zbudować pozytywną optymistyczną postawę życiową
 • żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie
 • żyć celowo: wyznaczać i osiągać swoje cele, realizować swoje marzenia
 • znacząco podnieść jakość swojego życia, zdrowia i relacji międzyludzkich
 • lepiej się komunikować
 • nauczyć się skutecznych metod radzenia sobie ze stresem
 • zdobyć wiedzę na temat profilaktyki zdrowia, bezpiecznych diet
 • zyskać nowe umiejętności życiowe, odkryć swoje talenty
 • rozwinąć swoją inteligencję emocjonalną i duchową
 • budować dobre relacje z innymi ludźmi, w rodzinie i w pracy
 • zregenerować się
 • lub po prostu wypocząć w pięknym miejscu w dobrym towarzystwie

Na letnich tygodniowych treningach Ewy Foley doświadczysz:

 • Dla ciała (robię): Joga integralna, medytacje dynamiczna i kundalini, rytuały tybetańskie, bieg transowy, pływanie, taniec, relaks - ćwiczenia odprężające, refleksoterapia, tapping, spacery i marszobiegi, wycieczki rowerowe.
 • Dla umysłu (myślę): wybrane procedury Neurolingwistycznego Programowania (NLP), twórcza wizualizacja, ćwiczenia wyobraźni, autohipnoza, higiena psychiczna „na co dzień”, afirmacje, wykłady na temat rozwoju osobistego i holistycznej profilaktyki zdrowia.
 • Dla emocji (czuję): budowanie kompetencji osobistych (intrapersonalnych) i społecznych (interpersonalnych), ćwiczenia oddechowe, EFT (technika wolności emocjonalnej), samo-obserwacja, „burleska emocjonalna”, zasady dobrej komunikacji.
 • Dla ducha (wierzę): praca z przekonaniami, moc intencji, medytacja, rebirthing, cisza, modlitwa, inwokacje, śpiewanie mantr, rysowanie mandali, praca z żywiołami.
WARSZTATY  HELLINGEROWSKIE

Prowadzone przez Ewę Cyzman-Bany

 • Warsztaty i seminaria hellingerowskie
  • Cuda szyte na miarę czyli zwykły-niezwykły warsztat ustawień Berta Hellingera
  • Warsztat "W Poszukiwaniu Miłości"
 • UGOR- Ustawieniowa Grupa Osobistego Rozwoju
 • Zapach kobiety - Grupa Rozwoju Osobistego dla Kobiet
 • GROM - Grupa Rozwoju Osobistego dla Mężczyzn

WIĘCEJ INFORMACJI O USTAWIENIACH HELLINGEROWSKICH ORAZ PROWADZĄCEJ EWIE CYZMAN ZNAJDZIECIE NA STRONIE WWW.U-ZRODLA.PL

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Edukacyjnych
„U ŹRÓDŁA”
00-735 Warszawa, ul. Iwicka 40 m. 29 (adres tylko do korespondencji)
Konto: Bank Millennium S.A. 00- 924 Warszawa ul.Kopernika 36
48 1160 2202 0000 0000 45533680